Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62801) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok, az Aldiban arulnak laptopokat, egyk dobozát neztem, de nem láttam utalast, hogy Windowszal árulják e vagy nélküle.
Windows termékkulcsos matricát ragasztanak a laptop aljára? Van aki ezt meg tudná erősíteni?

(#62802) lev258 válasza tpeter77 (#62801) üzenetére


lev258
veterán

Szerintem nem ebbe a topikba való.
Egyébként valamelyik ott dolgozótól meg tudod érdeklődni. Az viszont biztos, hogy nem 7-essel árulják. Egy újságban 10 Home-ot láttam, de nem biztos, hogy azonos azzal, amit te néztél.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#62803) dugo_ válasza tpeter77 (#62801) üzenetére


dugo_
veterán

Nem ragasztanak már. A katalógus szerint Win10 Home jár hozzá, ha arra a Pentiumos Medionra fáj a fogad.
Egyébként laptopot a laptopboltból veszünk, nem az akciós csirkefarhát mellől. És i3U alá nem érdemes menni amúgy sem.

(#62804) tpeter77 válasza dugo_ (#62803) üzenetére


tpeter77
addikt

Laptoohoz annyira nem értek, mi az az i3u ?

(#62805) dugo_ válasza tpeter77 (#62804) üzenetére


dugo_
veterán

Az alacsony feszültségű i3-as mobilprocik. A jelenleg kapható 5, 6, 7. generációból.
Ezt a szintet kéne becélozni, 120k környékén már vannak i3-as HP 250 G5, Dell 5567 modellek 3 év garival.

(#62806) Redneck


Redneck
veterán

Nektek mekkora otthoni gépen a Users\Saját User mappátok? Nekem 2,5GB de csak 500MB adatot látok belőle. Több mint fél éves telepítésnél, vajon nyernék egy kis helyet ha újraraknám a rendszert ugyanezekkel a programokkal? Semmi felesleges nincs fent, és csak pár játék amit tolok, de ebben a fél évben sok minden volt már telepítve.

Elnézést a hülye kérdésekért, csak valóban érdekel, úgy érzem simán van pár kósza GB ami ilyen-olyan rejtett temp vagy cache mappában bújkál. :B

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#62807) Syl válasza Redneck (#62806) üzenetére


Syl
nagyúr

TreeSize - gyorsan kiderül hol bújnak a gigabájtok.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62808) Jarod1 válasza Redneck (#62806) üzenetére


Jarod1
addikt

lehet nem látszanak a rendszer file ok.

(#62809) sfdrakex válasza Redneck (#62806) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

10 giga. Mennek oda mentések játékokból is pl, de mennek oda videók is játékokból meg egy csomó minden, rendszer partíció ne legyen 100 gigánál kisebb, csak Windows és néhány felhasználói program legyen rajta akkor elég annyi. Tedd láthatóvá a rejtett és rendszer fájlokat akkor meg lesz az 500 mega feletti rész is.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#62810) Ferenc.


Ferenc.
tag

Szép napot!

Én azt szeretném kérdezni, hogy hogy van egyszerűbb mód arra, hogy a hangeszközök között váltogassak? Mert van ugye maga a laptopnak a hangszórója, illetve rá van kötve a Tv hdmi-vel, s ha nincs használva a tv akkor vissza kell menni a laptop hangszórókra, és újra fordítva.

Ami win7 -nél úgy megy ugye a legnagyobb tudásom szerint, hogy a tálcán a hangerő ikonra jobb katt majd Lejátszóeszközök, és itt amelyiket akarjuk arra jobb egér, és katt a beállítás alapértelmezettnek. De ezen így mindig végigmenni ezen a procedúrán, elég sok kattintás.. (Win 10-nél ez roppant egyszerűen 1-2 kattintásból megvan)

S ezt szeretném kérdezni, hogy win 7 -nél van-e lehetőség ugyan ilyen egyszerűen váltogatni a lejátszó eszközök között?

Köszönöm.

(#62811) brd válasza Ferenc. (#62810) üzenetére


brd
nagyúr

nircmd.exe setdefaultsounddevice "Line 1". Az idézőjelen belül a pontos neve kell legyen a kívánt lejátszóeszköznek (amit a most váltásra használsz listában látsz). Erre csinálsz parancsikont, vagy AutoHotkey használatával akár billentyűkombinációra is váltani tudsz.

The only real valuable thing is intuition.

(#62812) Redneck


Redneck
veterán

Syl, Jarod1, sfdrakex, köszönöm a tippeket! Az SSD egy partícióból áll, csak a legszükségesebbek vannak fent, plusz a GTA V, BF4, CS:GO. Alapvetően szemét mentes a rendszer, és rendet tartok, de az utóbbi időben mintha pár GB apránként eltűnt volna. Persze voltak updatek, de nem ennyi.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#62813) AliasB


AliasB
senior tag

Üdv mindenkinek!
Egy kis segítséget és javaslatot szeretnék kérni tőletek.
Vettem használtan egy HP asztali gépet jogtiszta windows 7essel. A gépházra rá is van ragasztva a windows 7 matrica az aktivációs kóddal.

Windows lemezt nem kaptam hozzá ezért letöltöttem egyet viszont az crackelt windows volt és aktiválta magát egy egész más kóddal és így is jogtisztának látja.
Én inkább egy tiszta windows 7es lemezt szeretnék ami ráadásul a legfrissebb, hogy ne kezdjen el letölteni több száz frissítést hozzá.

Az első kérdésem az lenne, hogy honnan tudom leszedni a legfrissebb tiszta windows 7est?
A Matricán az szerepel, hogy "Windows 7 Pro OA" és alatta, hogy HP (ez is a windows címkén) mivel HP a gép. Ez számít valamit letöltésnél és aktiválásnál?
Valamint ez személyhez vagy céghez kötött vagy én is simán feltelepíthetem erre a gépre a windowst és használhatom jogtisztán habár használtan vettem? Mivel a géphez tartozik ugye a windows.

Ha valamit nem jól magyaráztam volna akkor kérdezzetek nyugodtan.
Köszönöm a segítségetek ;)

Járj nyitott szemmel.

(#62814) Redneck válasza AliasB (#62813) üzenetére


Redneck
veterán

Szerintem innen és ki tudod írni vagy csinálhatsz USB-s telepítőt is. Én is szedtem nemrég iso-t az MS-től, Win7-et és 10-et is.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#62815) AliasB válasza Redneck (#62814) üzenetére


AliasB
senior tag

Ezt írja. Ilyenkor mi van?
Itt a windows jogtiszta címke a gépre ragasztva.
Ha mégis tudnék letölteni máshonnan egy eredeti windowst akkor nem is tudnám vele aktiválni??

Járj nyitott szemmel.

(#62816) Redneck válasza AliasB (#62815) üzenetére


Redneck
veterán

Passzolok, ez az aktiválósdi mostanában gyenge pontom. A 10 miatt is a Supporttal kellett tárgyaljak, de végül jó lett. Esetleg (bár nem vagyok a híve) torrentről is leszedhetsz sima tiszta Microsoftos iso-t (ugyanazt ami az MS-nél fent van), utána aktiválhatod a saját kódoddal. A lényeg hogy friss MSDN iso legyen!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#62817) AliasB válasza Redneck (#62816) üzenetére


AliasB
senior tag

Mert ugye ahogy írtam is HP a gép és a cimkéjén is ez serepel, mint ha ezek a windowsok HP géphez készültek volna. Na de akkor a HP-nek kellene írnom, hogy itt az egyik gép és adjanak windowst hozzá vagy micsoda?

Járj nyitott szemmel.

(#62818) kraftxld válasza AliasB (#62817) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, a géphez elvileg járt vagy recovery DVD vagy recovery partíció ahonnan az eredeti állapotot vissza lehet állítani.
Ha ezek közül egyik sincs meg akkor a HP általában elküldi a DVD-t ha még garanciális a gép, ha meg nem akkor marad a neten turkászás, recovery ISO vadászat, vagy kerítessz Win7 OEM telepítőt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#62819) szabonagyur válasza AliasB (#62817) üzenetére


szabonagyur
félisten

Összefoglaló lenyit és lesz egy link Win7 telepítő letöltő tool-hoz. Azzal leszeded a Pro-t és felrakod. Legtöbb esetben OEM kulcsot elfogadja, de sajna nem mindig.

Vagy keresni kell egy integrált, de nem aktivátorozott telepítőt, hogy ne menjen el egy napod a frissítésekkel.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62820) AliasB válasza kraftxld (#62818) üzenetére


AliasB
senior tag

Húha én nem vagyok jó ilyesmi vadászatban. Azt sem tudom pontosan, hogy a recovery iso milyen. Az nem a sima telepítő lemez? Szerintem nem garanciás a gép ráadásul használtan vettem.

Járj nyitott szemmel.

(#62821) kraftxld válasza AliasB (#62820) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Gép típusa?
De ahogy fentebb írták, egy frissítésekkel integrált Win7 SP1 Pro simán feltelepül, aztán valószínűleg tudod is aktiválni.
Lehetőleg ne ilyen józsi féle 4386432 in 1 szuper hyper-ultimate atom edition-t tölts le :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#62822) AliasB válasza kraftxld (#62821) üzenetére


AliasB
senior tag

HP Compaq 8000 Elite
nCore oldalról szedtem le ezt is és aktiválta magát ahogy feltelepült. Lehet Jóska féle volt nem tudom.

Járj nyitott szemmel.

(#62823) Doky586 válasza AliasB (#62815) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha lenne itt valaki akinek van legális Win7 pro verziója akkor legenerálhatná neked a letöltési linket, talán csak a nyelvet kell megadnod (magyar v angol v horvát stb) és hogy x32 v x64 kell-e.. és talán lesz valaki aki legenerálja a saját serialját felhasználva neked az 1 napig érvényes letöltési linket és belinkeli ide.

Csináltam már ilyet, de nekem csak Home verzió van, ami a te pro verziós kulcsodhoz nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#62824) King Unique válasza szabonagyur (#62819) üzenetére


King Unique
titán

Pont nemrég írtam róla, hogy az már nem működik.

(#62825) AliasB válasza Doky586 (#62823) üzenetére


AliasB
senior tag

64bites verzió kell mert 8GB ram van a gépbe. 4el adták ki de akitől vettem tett még bele 4et és egy 4 magos pentium processzort valamint egy 4GB-os videókártyát de gondolom ezek a windows aktiválása során nem számítanak. Amúgy az eredeti HP alaplap, táp, ház, kábelek, dvd író stb van a gépbe.

Járj nyitott szemmel.

(#62826) szabonagyur válasza King Unique (#62824) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez érdekes...ahogy látom az egész Windows szekció nem megy most...

Akkor marad a nem hivatalos forrás, MSDN kép még ott is fent van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62827) King Unique válasza szabonagyur (#62826) üzenetére


King Unique
titán

Mármint milyen egész? Pont az benne az érdekes, hogy a 8.1/10 ISO-k letöltése teljesen ok mindkettőnél, ellenben a 7-es már nem. A hivatalos oldalon meg utóbbihoz eleve termékkulcsot kell megadni, de mintha előfordult volna, hogy egyeseknél hibát dobott. Előbbi kettőhöz meg csak le kell szedni a toolt és már mehet is a letöltés.

[ Szerkesztve ]

(#62828) Zoz válasza AliasB (#62813) üzenetére


Zoz
őstag

"ráadásul a legfrissebb, hogy ne kezdjen el letölteni több száz frissítést hozzá."
Ilyen eredeti Microsoft kiadásban nincs, SP1-es a legújabb hivatalos. Telepítéskor tiltsd le a Windows Update-t, majd az összefoglalóban is szereplő http://wu.krelay.de/en/ oldal útmutatása alapján tölts le, és rakd fel kézzel 3 frissítést. (Jelenleg: KB3177467 Servicing Stack Update September 2016, KB3172605 July 2016 Rollup, KB4019264 2017-05 Monthly Rollup) Után mehet a Windows Update, így nem fogja a végtelenségig keresgélni a frissítéseket.
Én még az IE11-et is felrakom az elején kézzel, hogy ne szenvedjen a régi verzió felfrissítgetésével.

Aktiválás: tölts le egy sima Win 7 Pro-t, a telepítő elfogadja a kódot, a netes aktiválás nem fog menni (99%), telefonos kell majd. (Pár száz ilyen használt gépet telepítettem már, innen a tapasztalat.)

(#62829) szabonagyur válasza King Unique (#62827) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem tegnap a 8.1-et sem engedte leszedni ezzel a módszerrel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62830) King Unique válasza szabonagyur (#62829) üzenetére


King Unique
titán

Hát én ilyet nem tapasztaltam. De most ránéztem direkt még egyszer és a 8.1/10 letöltése teljesen ok.

[ Szerkesztve ]

(#62831) szabonagyur válasza King Unique (#62830) üzenetére


szabonagyur
félisten

Most már ok, tegnap nem ment.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62832) King Unique válasza szabonagyur (#62831) üzenetére


King Unique
titán

Max. nálad, illetve egy adott időpillanatban. Ugyanis én próbáltad tegnap is és nálam ok volt. De mindegy, ezen topik szempontjából úgysem a 8.1 a lényeg... :N

[ Szerkesztve ]

(#62833) AliasB válasza Zoz (#62828) üzenetére


AliasB
senior tag

Köszi a segítséget. Telefonon kell regisztrálni? Na hát én nem fogok ennyit bajlódni vele az tuti. Bármennyire is szándékomba állt de így marad a mostani megoldás hiába van eredeti windows matricám nem azzal a kóddal lesz aktiválva.

Járj nyitott szemmel.

(#62834) szabonagyur válasza AliasB (#62833) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem kell telefonon sem, meg lehet csinálni ugyanazt böngészőből fele annyi idő alatt.
[link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62835) Doky586 válasza AliasB (#62833) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát sajnos meg kell állapítsam hogy
- vagy senki nem akar segíteni neked egy hivatalos M$ letöltő linkel
- vagy senkinek nincs legális win7 pro licensze (legfeljebb mint neked laptopos)
- vagy várja hogy eláruld hogy lengyel vagy ukrán nyelvű kell-e

...aki az utóbbi 1 napon itt járt.

[ Szerkesztve ]

(#62836) Muton válasza efi99 (#62747) üzenetére


Muton
addikt

+ kraftxld:

köszi a választ! engedtem neki az updatet, aztán azóta nem látni. amúgy nem volt vírusus Kaspersky pajti szerint :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#62837) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Windows update problémáról lehet itt kérdezni?

Március óta nem települ az összegző biztonsági frissítés, se az áprilisi, se a májusi nem ment fel. Mindig elszáll 80070490 hibakóddal. Próbáltam külön fájlként letölteni a frissítést, de úgy is a fenti hiba jött elő.
Windows Update Troubleshooting Tool lement és a Windows Update Diagnostic Tool (FixIt - WindowsUpdateDiagnostic.diagcab) meg elszállt Error code: 0x80070002-vel.
Fosok, mert ezen frissítések nélkül, ahogy olvastam a gép nincs védve a wannacry-jal szemben.

Van valami alternatív mód, hogy feltegyem az összegző frissítéseket?

(#62838) krealon válasza chatran (#62837) üzenetére


krealon
veterán

"Van valami alternatív mód, hogy feltegyem az összegző frissítéseket?"

A http://wu.krelay.de/en/ oldalrol letoltod a rendszered szamara szukseges frissitocsomagokat a "Solution to the issue" reszbol.

Utana letoltod az aktualis automatizalo script-et a "Some automation" bekezdesbol. ( this script --> InstallPrereqMsu.cmd)

Adminisztrativ parancssorbol (Start --> gepeld: cmd (ha a listaban megjelent a parancssor) --> [Ctrl] + [Shift] + [Enter] ) leallitod a Windows Update szolgaltatast:
sc stop wuauserv

Vard meg mig leall. Az
sc query wuauserv

parancs kimeneteben a STATE (allapot) jelzo 1-es erteke mutatja a leallast.
STATE : 1 STOPPED

Az inditast kezire valtoztatod
sc config wuauserv start= demand

Ezutan adminisztratorkent futtatod a lettoltott scriptet ott, ahova a korabban a frissitocsomagokat is tetted.

Miutan vegzett, ujra kell inditani a gepet.

(#62839) DZs


DZs
senior tag

Alaplapot cseréltem egy 64-es win7 alatt. Az a gondom, hogy usb2-es kulcsok nem kapnak áramot. Usb3 működik, eszközkezelőben nincs ismeretlen holmi. Mi lehet a megoldás?

Köszönöm a tanácsokat!

(#62840) chatran válasza krealon (#62838) üzenetére


chatran
őstag

Megcsináltam ezeket a lépéseket, felrakott két updat-et a script. Ezután nyomtam neki reboot-ot.
Mi a következő lépés? A windows update nem fut.

(#62841) Jarod1 válasza DZs (#62839) üzenetére


Jarod1
addikt

biosban nincs kikapcsolva?

(#62842) kraftxld válasza chatran (#62837) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A C:\Windows\WindowsUpdate.log-ból ki lehet mazsolázni, hogy mi volt a gondja.
Én nyomnék egy ilyet parancssorból:
sfc /scannow

Majd egy ilyet:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Ha valamelyik elszáll hibával akkor a releváns logból kiszedni, hogy mi a baja, megjavítani, újrapróba, majd ha minden megy akkor Windows update megint.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#62843) kraftxld válasza DZs (#62839) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Másféle USB eszközök működnek a portokon?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#62844) chatran válasza kraftxld (#62842) üzenetére


chatran
őstag

A krealon fórumtárs által javasolt lépésekkel sikerült megoldani a problémát. Reboot után vissza kellett kapcsolni a windows update-et és utána már szépen fel is telepítette.
Köszönöm mindkettőtöknek!

(#62845) DZs válasza Jarod1 (#62841) üzenetére


DZs
senior tag

Biosban nincs kikapcsolva, más eszközök (egér, billentyű) működik.

(#62846) Storms


Storms
őstag

Üdv!
Olyan kérdésem lenne , hogy erre a gépre XP-t telepitsek majd fel, vagy Windows 7-t?

Intel Celeron E1400@2.3Ghz
2GB DDR2
Intel GMA3100 256MB
80GB Sata HDD

Melyik futna rajta jobban? Érdemes még az XP-t felrakni manapság? Net, videónézés, fényképszerkesztés, Word, Excel lenne rajta használva kb.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#62847) Doky586 válasza Storms (#62846) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Linuxmint ?

(#62848) Zoz válasza Storms (#62846) üzenetére


Zoz
őstag

Win7-hez erősen ajánlott lenne még 2 (de legalább még 1) giga RAM-ot beletenni. Netezésnél amikor képes a böngésző több száz megát felzabálni nem egy nagy élmény egy 2 gigás gép manapság, főleg ha vinyóra (és abból is egy jó régire) swappel...
XP esetén mivel maga a rendszer kevesebb RAM-ot eszik, így jobban el lenne a 2 gigával, viszont azt egyrészt biztonságilag* nem igen szabad már net közelébe engedni, ráadásul már egyetlen friss böngésző se támogatja.

* ha mégis XP, akkor legalább a POSReady-s hack-et csináld meg, hogy legalább nagyjából friss legyen a rendszer

(#62849) zoo8800 válasza Storms (#62846) üzenetére


zoo8800
veterán

32 bites Win7, vagy Linux, ha az nem tabutéma. Arra is van Office-szerű programcsomag.
XP-t már elfelejteném :)

rip and tear, until it is done

(#62850) Ferenc. válasza brd (#62811) üzenetére


Ferenc.
tag

Köszi szépen, sokat segítettél!

Működik! :) Nem is tudtam, hogy van ilyen, és nagyon jó, és sok más érdekes parancs is van, ami hasznos lehet!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.