Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62151) HF77


HF77
senior tag

üdv
adott egy probléma...
felraktam egy win 7-et laptopra. minden ok..aztán bővítettem 4GB DDR3 1600mhz rammal és ezt írja ki:

The system detected that an unsupported DDR3 memory type is installed.
Please power off the system and remove the unsupported DDR3 memory to avoid system instability and potential data loss.

Memory incompatible (2E3)
Power Button-Power off
Enter-Continue

ha nyomok egy entert feláll a rendszer és semmi gond, de minden indulásnál újból előjön!
illetve a gép látja a + 4GB ramot!!
tipp?

köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#62152) jacint78 válasza HF77 (#62151) üzenetére


jacint78
addikt

Ha tudnánk, hogy milyen gépbe dugtad azt a ramot és milyen ramról van szó, akkor talán lenne is tipp.

type your text here..

(#62153) szabonagyur válasza HF77 (#62151) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Milyen gép? Amúgy ez nem Win7 probléma hanem a gép miatt van. Valószínűleg nem jó DDR3 lett belerakva, megesik.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62154) akaido válasza core i7 (#62109) üzenetére


akaido
addikt

Total commander sem látja az adatokat?
Ha a commander sem mutatja a mappákat, akkor pl. Hiren's Boot CD-ről indulva próbálkoznék.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#62155) HF77 válasza szabonagyur (#62153) üzenetére


HF77
senior tag

a gép HP Probook 455 G3
a ram: samsung 4GB 1600mhz DDR3 2RX8 PC3L

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#62156) szabonagyur válasza HF77 (#62155) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez a memória DDR3L? A végén az L sokat számít, új gépeknél a L végű a gyakori, bár a gépedről vegyes infók vannak a neten. Valószínűleg DDR3-as a géped és L lett bele véve akkor tud elindulni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62157) HF77 válasza szabonagyur (#62156) üzenetére


HF77
senior tag

értem....próbálom most kinyomozni hogy konkrétan melyik kell bele...
csak engem az zavar meg hogy a bios is látja a ramot!!

köszi :R

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#62158) westlake válasza HF77 (#62151) üzenetére


westlake
félisten

A jelenségnek semmi köze az operációs rendszerhez. Azért írja ki azt az üzenetet, mert nem HP memóriát tettél a gépbe. Jó, ha hozzászoksz, mert nem lehet eltüntetni.

4GB-os modul: 691740-001
8GB-os modul: 693374-001

Ha szeretnéd, kérek rá neked árat, de körülbelül minimum 50%-kal drágábbak, mint a "mezei" modulok.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#62159) HF77 válasza westlake (#62158) üzenetére


HF77
senior tag

tehát akkor azt mondod hogy pl egy ilyen ram kell bele:
Hynix 4GB 1Rx8 PC3L 128000S

köszi :R

majd utána járok!!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#62160) jacint78 válasza HF77 (#62159) üzenetére


jacint78
addikt

Mutass képet AIDA64-SPD részéről, mindkét memóriánál, akkor kiderülhet, hogy mi a gond.

type your text here..

(#62161) pvt.peter válasza Doky586 (#62145) üzenetére


pvt.peter
őstag

:DD

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#62162) sandró60 válasza westlake (#62150) üzenetére


sandró60
addikt

A mostani frissítéssel nálam kb 1 perccel nőt a bot idő.Máskor nem fogom az "elsők"között frissíteni.Várok legalább 1-hetet a tapasztalatokat begyűjtve ;]

(#62163) #73959936 válasza sandró60 (#62162) üzenetére


#73959936
törölt tag

Frissítések eltávolítása ? :U

(#62164) sandró60 válasza #73959936 (#62163) üzenetére


sandró60
addikt

Kösz :R visszaállt a jó bot időre ;]

(#62165) #73959936 válasza sandró60 (#62164) üzenetére


#73959936
törölt tag

nincs mit, én nem tapasztaltam semmi ilyesmit :N

üdv.

(#62166) Sir John


Sir John
tag

Sziasztok!

Mit szóltok egy ilyen "érdekes" windows frissítéshez!?

Elég fura! :(

De jegyezd meg jól, míg a Föld kerek, mindig lesznek jumperek ...

(#62168) sandró60 válasza #73959936 (#62165) üzenetére


sandró60
addikt

Nekem az egyik gépem a jó"öreg"Fujitsu Esprimo Mobile.Ezen a gépen volt a bot probléma,de most már jó.
A másik egy HP Elite 2540p-igaz ez se mai darab,de a frissítés nem csinált"galibát" ;]

[ Szerkesztve ]

(#62169) Sir John válasza #20749568 (#62167) üzenetére


Sir John
tag

Hmmm.. Jogos! Bocsi! :DDD

De jegyezd meg jól, míg a Föld kerek, mindig lesznek jumperek ...

(#62170) hedgehog01


hedgehog01
tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni a Windows 7 - Rufus tengelyen.

Van egy 320 gb-os Samsung S2 portable külső vinyóm. Erre szeretnék a Rufus-szal egy windows telepítőt varázsolni bootolható formában, hogy a párom gépét újratelepítsem. Rufus 2.14 portable verziót használok.

A program látja is a vinyót, az MBR for BIOS or UEFI mód van kiválasztva, NTFS file system. Amikor elindítanám a bootlemez készítést, az alábbi hibaüzenetet kapom: "Fontos: Ez az eszköz "nem szabványos" szektor méretet használ! A hagyományos eszközök szektor mérete 512 bájt, de ennek az eszköznek a szektor mérete 1024 bájt. Sok esetben ez azt jelenti, hogy NEM lehet bootolni erről az eszközről. A Rufus megpróbálhat egy bootolható eszközt készíteni, de nincs garancia rá, hogy működni fog."

Persze leokézom ezt az üzenetet, el is készíti a lemezt a program. A párom gépe (Asus K50ID) a biosban fel is ismeri, be van állítva elsődleges boot eszköznek, mégsem hajlandó róla bootolni. A windows indulása után természetesen felismeri a vinyót, a telepítő el is indul. Azonban szeretnék tiszta telepítést csinálni.

Van valami ötletetek, hogyan kéne beállítanom a Rufust? Vagy más programot kéne használnom?

Sajnos pendrive nincs a közelemben, igazából egy ismerősöm sem használ, és én se szeretnék venni csak azért, hogy a következő öt évben a fiókban porosodjon. Van rá mód, hogy használhassam a külső vinyót a telepítéshez?

Köszi előre is a válaszokat.

(#62171) Doky586 válasza hedgehog01 (#62170) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Próbáltad már csak úgy egyszerűen formázni az usb lemezt (lehetőleg fat32-re, de talán ntfs-el is menne) Win7-8-10 saját explorerével és rámásolni a megnyitott .ISO tartalmát..?

UEFI módú telepítéssel fat32-vel biztos menne..

[ Szerkesztve ]

(#62172) HF77 válasza jacint78 (#62160) üzenetére


HF77
senior tag

kiderült...a ram nem jó bele... :N
1Rx8 amit kezel én pedig 2Rx8 dobtam bele
most kutatok megfelelő után

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#62173) Doky586 válasza Doky586 (#62171) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Vagyis még a \efi\bootx64.efi filet is be kell másolni a helyére. [link] (4.pont)

(#62174) King Unique válasza hedgehog01 (#62170) üzenetére


King Unique
titán

Próbáltad előtte tisztán újraparticionálni a külső HDD-t pl. a diskpart (+ a lemezkezelő) segítségével? Illetve nem említetted pontosan milyen HDD van benne, de a mai típusoknál már AF (512e) szokott lenni. Aminél a logikai / fizikai szektorméretek ilyenek az alábbi hozzászólás alapján. Viszont USB-n már nem feltétlen, mert lehetnek ilyen és ilyen esetek is.

Egyébként arról korábban itt a topikban volt szó, hogy lehet Windows telepítőt külső HDD-re is kreálni. Többször csináltam az említett programmal és eddig nem volt gond. A sima fájlmásolásos módszer + FAT32 viszont leginkább csak a Win8.1/10 ISO-knál működik, míg a 7-es már nem ilyen rugalmas. Persze ez akár hardverfüggő is lehet, hogy melyik gép milyen paraméterekkel bíró boot eszközt kajál meg.

Tehát, ha az első opciót választottad, akkor gondolom Legacy boot módban akarsz telepíteni. Az UEFI-t egyébként Win7-nél nem feltétlen érdemes erőltetni, mert lehetnek pl. ilyen esetek is.

[ Szerkesztve ]

(#62175) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Hanggal kapcsolatban lenne problémám, miszerint:

egy Nuforce uDAC3-at használok, erre van kötve a hangfal és a füles is.
alap Plug&Play rendszer által telepített driver-el minden rendben volt.

ezen leírások szerint ([link] és [link]) telepítettem a DAC gyártói driver csomagját, a Foobar lejátszót és a hozzá tartozó plugineket.

Ez után ha elindítom a Foobar lejátszót mined tökéletesen megy (a Windows hangvezérlő csúszkájával viszont már nem tudom szabályozni a hangerősséget, csak a DAC potijával), de a Windowsban semmi másnak nincs hangja +a böngészőkben a videók egyáltalán nem indulnak el.
Csak úgy lesz hang és videó, hogy ha bezárom a Foobar lejátszót és újraindítok minden programot.

Rosszul állítottam be valamit vagy ez így a normális működés?

Aurea mediocritas

(#62176) hedgehog01 válasza King Unique (#62174) üzenetére


hedgehog01
tag

Szia!
Köszi a választ! A manuális átmásolós megoldást nem próbáltam. Most nem vagyok annak a gépnek a közelében, de holnap kipróbálom. :)
Sajnos nem tudom milyen hdd van benne/bennük, mind a külső hdd, mind a laptop 2010-2011-es szerzemény. Illetve az UEFI-Legacy mód sem teljesen világos, ezért választottam a BIOS or UEFI mode-t. Az számít esetleg, hogy NTFS vagy FAT32 a rendszer?

(#62177) King Unique válasza hedgehog01 (#62176) üzenetére


King Unique
titán

Ezt a Legacy / UEFI dolgot jó lenne tisztázni, mert a telepítőt is annak megfelelően kellene kiírni. Illetve ez az adott hardvertől is függhet, hogy FAT32* / NTFS fájlrendszerű pendrive-ról tud-e a bootolni egyik-másik módban, valamint aktívvá kell-e tenni hozzá a partíciót stb. Illetve a sima, natúr fájlmásolásos módszer az újabb Windows ISO-knál működik inkább. A 7-esnél lehet még aktívvá is kell tenni hozzá a partíciót stb. Egyébként itt az első opciót választva a program NTFS fájlrendszert + aktív partíciót állít be a pendrive-nál, ami általában a Legacy boot módhoz szükséges.

Egyébként a fentebb említett hibaüzenet érdekes. Ezt USB-n még az XP alatt, vagy külön 1 KB-os egységgel formázott, sőt a programban a klaszter méreténél 1 KB-ot beállítva sem sikerült reprodukálni. Ha annál az USB-s külső meghajtónál netán maga a logikai / fizikai szektorok mérete ennyi, akkor az eleve abnormális.

* A Windows a 32 GB-nál nagyobb köteteket nem tudja FAT32-re formázni. Tehát a manuális fájlmásolásnál vagy egy kisebb partíciót csinálsz neki, vagy külső (particionáló) programokkal formázod a teljes meghajtót. A Rufus egyébként megoldja ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#62178) hedgehog01 válasza King Unique (#62177) üzenetére


hedgehog01
tag

Érdekes ez a szektorméret dolog. Az elmúlt 6 évben egyszer sem volt formázva a külső meghajtó, kivettem a dobozból és használtam.

Az általad linkelt fsutil programmal megpróbáltam megnézni mi a helyzet. A "sectorinfo" alparancs nem is működik. Az ntfsinfo opcióval kiírta az adatokat: bájt per szektor "1024", bájt per fizikai szektor "nem támogatott". Gőzöm sincs ez mit jelent és hogy miért ilyen.

A rufus-t próbáltam egy win7 és egy win10 rendszeren is használni, mindkét esetben ugyanazt a hibaüzenetet kaptam.

Még kipróbálom, hogy törlöm az egész partíciót a vinyóról, csinálok egy fat32-es 10 gb-osat és arra manuálisan rámásolom a telepítőt.

Köszi az eddigieket.

(#62179) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Adott egy cégtől kapott hp elite book, win7 enterprise -szal és bitlockerrel titkosítva. A gepen levo felhasznaloval nem lehet telepiteni, torolni, semmit nem lehet csinalni, a tulajnak pedig ez igy nem tetszik. Bios nincs kodolva, ujratudom neki rakni, de szeretnék készíteni előtte egy mentest a geprol.
Ezt milyen programmal tudnam megtenni? Bitlocker nem fog bekavarni?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#62180) jacint78 válasza anorche1 (#62179) üzenetére


jacint78
addikt

Tudom, hogy nem a legolcsóbb meogldás, de nem volna lehetőség cserélni benne a HDD-ét, akár SSD-re is? És akkor bármikor visszaállítható az eredeti állapot.

type your text here..

(#62181) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!

Ez most normááális?

A mai kétszeri telepítés után már elrejtettem.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#62182) kispx válasza Winnie The P (#62181) üzenetére


kispx
addikt

A neve? Az igen.
Az, hogy 3X települt? Az nem.

(#62183) jacint78 válasza Winnie The P (#62181) üzenetére


jacint78
addikt

Kicsit nézzetek már körül, minden második hozzászólás erről szól! Nyílván valami lokalizációs hiba van, ennyi.

type your text here..

(#62184) Winnie The P válasza jacint78 (#62183) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nem azért raktam be a topikba a képet, mert oroszul van írva a frissítés. olvastam a korábban írtakat, hanem azért mert már háromszor települt a frissítés, és negyedszerre is volt a listában. Ekkor "rejtettem" el. A kérdésem tehát arra vonatkozott, hogy normális dolog az, hogy egy frissítés már háromszor (ugyanazzal a KB számmal) települ egy gépre és negyedszerre is akarna? Van aki elsőre megérti a hozzászólás lényegét!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#62185) westlake válasza Winnie The P (#62184) üzenetére


westlake
félisten

Nem, nem normális. Viszont eddig csak te jeleztél ilyen jellegű problémát. Szerintem csak valami lokális hiba.

Play nice!

(#62186) anorche1 válasza jacint78 (#62180) üzenetére


anorche1
őstag

Én is ezt mondtam nekik, de nem, nem szeretnének rá költeni.

Macriummal csak az egész winyót tudom lementeni, ahogy azt sejtettem. Gondoltam átméretezem, de rendszergazdai jogok nélkül azt sem lehet, bootolhatóval meg megint nem jó a bitlocker miatt.

Más megoldás hiányában lementem az egész winyót, és felrakom OneDrive -ra, úgyis van fölös 1TB -om :B

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#62187) jacint78 válasza Winnie The P (#62184) üzenetére


jacint78
addikt

Áhh, én kérek elnézést. :) Ahogy látom nem ez az egyetlen, ami háromszor lett telepítve. Lehet, hogy csak a félbemaradt telepítések miatt ez maradt a listában, én nem foglalkoznék vele, májkrémszoft rendszerről van szó, tehát egy kis hiba az píprforma.

anorche1

Nem lehetne szólni a cégnél, hogy ne szarozzanak már ilyen hülyeséggel? Vagy céges policy, hogy a céges gépet csak céges feladatokra lehet használni? Ha utóbbi, akkor eleve nem örülnének a bolygatásának szerintem...

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#62188) anorche1 válasza jacint78 (#62187) üzenetére


anorche1
őstag

Passz.

A tulaj ahogy megkapta ezt a gépet vagy 2 éve, egyből oda adta a lányának. Időnként be kellett vinni, mert panaszkodott hogy a Windowst aktiválni kell, de ez vagy másfél éve történt utoljára.
Sztem senkit nem érdekelne, senki nem venné észre ha lecserélném a rendszert, csak hogy biztosra menjek csinálok inkább egy mentést.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#62189) jacint78 válasza anorche1 (#62188) üzenetére


jacint78
addikt

Akkor van ciki, ha ellenőrzés van, mert akkor be kell vinni a gépet és, ha nem az akivált windows lesz rajta, az probléma céges környezetben.

type your text here..

(#62190) anorche1 válasza jacint78 (#62189) üzenetére


anorche1
őstag

Akkor vissza állítom a mentést.
Egyébként a most sincs aktiválva a Windows, nem is értem, hogy ezek valami félévente lejáró licencet vettek? Mi az, hogy időként be kell vinni, hogy aktiválva legyen a win?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#62191) jacint78 válasza anorche1 (#62190) üzenetére


jacint78
addikt

Ha korlátozott fiókot álítanak be egy elvihető, de céges gépnél, akkor már semin sem lepődök meg. :D

type your text here..

(#62192) Winnie The P válasza jacint78 (#62187) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ok köszi a választ.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#62193) hedgehog01 válasza hedgehog01 (#62178) üzenetére


hedgehog01
tag

Na megvan a megoldás, a fényképezőből kivettem a 8 gigás sd kártyát, arra simán felment a win7 telepítő, és bootol is róla a rendszer... :)

(#62194) King Unique válasza hedgehog01 (#62193) üzenetére


King Unique
titán

Lehet nyilván SD kártyára is telepítőt készíteni, ellenben nem minden gépen lehet róla bootolni. Ha nálad igen, akkor ok. :) Egyébként más megoldás pl. a DVD / pendrive lehetett volna.

Amúgy ez az 1024-es szektorméret esetedben elég érdekes, mert még a muzeális USB-s háttértáraimnál sem nagyon láttam ilyet. A Rufus pedig normál esetben nem szokta a korábban említett hibaüzenetet dobni. Ha valamiért szól, akkor annak rendszerint oka van.

[ Szerkesztve ]

(#62195) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Reggel jött néhány frissítés, köztük volt egy cirill betűkkel kezdődő összefoglaló frissítés is, de ezt az egyet nem mertem telepíteni.
Valaki látott már ilyet?

üdv.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#62196) szabonagyur válasza Tigi (#62195) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elmúlt 50 bejegyzés erről szól.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62197) HF77


HF77
senior tag

üdv
lenne egy laptop amelyen oem-es win 7 oprendszer fut...de a gép alján nincs az aktiváláshoz termékkulcs...ez rendben van így?
ha újraraknám a gépet hogy tudom beütni azt a bizonyos számsort?

köszi

üdv

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#62198) Tigi válasza szabonagyur (#62196) üzenetére


Tigi
őstag

Elnézést, nem olvastam vissza. :B

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#62199) FoxiestFox válasza Tigi (#62195) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Egy cylontól ennél több körültekintést várna az ember... :D

(#62200) Tigi válasza FoxiestFox (#62199) üzenetére


Tigi
őstag

:D

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.