Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62051) HoTaZo válasza HoTaZo (#62049) üzenetére


HoTaZo
őstag

jacint78 s ott mit kéne figyelnem? Kb 1,5 órát hagytam tétlenkedni s mikor visszajöttem nem fagyott le. A RAM terhelés 1,18GB- t mutatott CPU 2%-ot, ha ez mond valamit.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#62052) jacint78 válasza HoTaZo (#62051) üzenetére


jacint78
addikt

Most rendben is volt gondolom.

type your text here..

(#62053) HoTaZo válasza jacint78 (#62052) üzenetére


HoTaZo
őstag

Igen.
S ha fagyás van, akkor 100% 2GB-t mutat? S onnan hogy tudom meg, hogy melyik folyamat? Vagy 73-at jelzett így is.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#62054) jacint78 válasza HoTaZo (#62053) üzenetére


jacint78
addikt

Ha frissítés akkor svchost.exe, de olvasd el a téma összeoglallóját.

type your text here..

(#62055) Sanya46


Sanya46
csendes tag

Kérnék segítséget.
Adott egy PC, amiben a vinyó ketté van particionálva-/a C-én van egy win7, a D-én az egyebek.Szeretnék még egy partíciót, ami csak 2gb lenne és DOS-ként lenne particionálva.Elöre is köszönöm a segítséget.

(#62056) kezdosql válasza bucihost (#62008) üzenetére


kezdosql
tag

A win7-ben a backup program jol mukodik erre a celra is.

(#62057) kezdosql válasza Sanya46 (#62055) üzenetére


kezdosql
tag

Csinalsz egy 2 gb-os particiot, majd dos-ra formazod.

(#62058) Zoz válasza kezdosql (#62057) üzenetére


Zoz
őstag

És annak a 2 gigás particiónak a lemez elején kell lennie, mert az MS-DOS még nem ismer LBA címzést.
Legegyszerűbben úgy lehet ezt megoldani, ha először megy fel a DOS, aztán a Win7, az megcsinálja a boot menüt is.
Kelő kitartással utólag is meg lehet csinálni, de nem egyszerű: hátra kell mozgatni a Win7-et, aztán a plusz partíció beszúrása miatt valószínűleg nem fog elindulni, boot javítás kell.
Aztán a DOS telepítés kinyírja a Windows boot-ot, újra boot javítás kell.

Egyszerűbb lenne felrakni egy másik vinyóra a DOS-t (közben a Windows-os lehúzva), aztán BCDEDIT-tel hozzáadni a DOS-os vinyót a Win7 boot menüjéhez.

(#62059) Doky586 válasza Sanya46 (#62055) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem lenne egyszerűbb Pendrive-ra rakni a DOS-t..?
Még hordozható is lenne, nem zavarna semmit..
Vagy VirtualBoxba.

De lehet ez itt Off, kérdezd a DOS topikban, ahol 10 éves az utolsó hozzászólás..

[ Szerkesztve ]

(#62060) adsl


adsl
aktív tag

Tud valaki olyan programot ami hasonló az O&O safe erase nevű programhoz?

(#62061) cigam válasza adsl (#62060) üzenetére


cigam
félisten

dban

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#62062) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo IdeaPad G585 laptop aminek javítása után (hűtéscsere és hdd csere) Win7 64bit-et telepítettem fel és a következő hibajelenséget okozza: Random idő után kikapcsol vagy a bekapcsolás jóval tovább tart mint indokolt volna (volt rajta már win 10 is, és ugyanezt a hibajelenséget produkálta).
Sajnos mivel nem vagyok nagy windows mágus ezért igazából az eseménynapló se sokat mond számomra, az alábbi eseményeket listázza a leggyakrabban:

Hiba 2017. 04. 05. 19:27:52 WMI 10 Nincs
Hiba 2017. 04. 07. 12:23:26 Kernel-EventTracing 3 Munkamenet
Kritikus 2017. 03. 31. 19:05:39 Kernel-Power 41 (63)
Hiba 2017. 03. 31. 19:05:57 Eventlog 1101 Esemény feldolgozása
Hiba 2017. 03. 29. 16:19:10 EventLog 6008 Nincs

Ez mond valakinek valamit? Van esetleg ötlet mit lehetne vele kezdeni?
Esetleg egy ilyen idősebb (és gyenge) gépnél jobban megfelelne a Windows 7 32 bites verziója?

Segítségeteket köszönöm.

(#62063) jacint78 válasza pepejoe (#62062) üzenetére


jacint78
addikt

A leírtak alapján túlmelegszik. Biztos, hogy jól sikerült a hűtőcsere?

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#62064) pepejoe válasza jacint78 (#62063) üzenetére


pepejoe
tag

Újat raktam bele, újrapasztáztam OpenHardwwerMonitort használva 55 foknál nem megy feljebb. Valami másnak kell lennie.

(#62065) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Titkosítással kapcsolatban lenne kérdésem.

Van az user mappán belül egy dropbox mappám, azon belül van mindenem, ez ugye szinkronizálódik a felhőbe és ezen keresztül másik gépre is.
Ezen a mappán be szeretném kapcsolni (win7 pro) a titkosítást, ha esetleg fizikailag elveszik a gép (laptop) akkor az adatok ne legyenek kinyerhetők.
Jól gondolom azt, hogy ha ezt titkosítom is, akkor a felhőben titkosítatlan marad? Tehát másik gépen minden további nélkül elérhető lesz, nem fog bekavarni? A felhőben lévő dolgokat nem fogja befolyásolni?

(#62066) cocska


cocska
tag

Hello Mindenki!

2 hete telepítettem újra a Win7-et az asztali pc-men (AMD konfig). Minden szükséges frissítést feltettem, amit fontosnak jelölt az update center. Utána feltelepítettem az alaplappal és vga-val kapcsolatos driver-eket. Jelenleg van egy stabil rendszerem.
Időközben szereztem egy Intel-es konfigot.
Az lenne a kérdésem, hogy meg lehet -e valahogy oldani, hogy ne kelljen újra feltelepíteni a Win7-et és a hozzá tarozó frissítésket, de tökéletesen fusson az új konfiggal?
Megoldható ez valahogy, vagy jobban járok egy teljesen új tiszta telepítéssel?

Előre is köszönömi a kommenteket!

(#62067) cigam válasza lugosi (#62065) üzenetére


cigam
félisten

A bitlocker-re gondolsz? Az csak egész partíciót tud titkosítani. Pont megfelel neked. A fiókba való bejelentkezéssel oldod fel a titkosítást is. Így nem igényel + törődést.

Ha csak egy mappát titkosítanál, ahhoz hogyan biztosítanád a dropbox szinkronizáló programjának zavartalan hozzáférését? Tudtommal nincs felkészítve egyik titkosítóprogrammal való együttműködésre sem.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#62068) lugosi válasza cigam (#62067) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem a bitlocker-re, mert az win7-nél nincs a professional-ban, csak az ultimate és az enterprise edition-ben.

Nem, konkrétan arra gondolok, hogy jobb gomb az adott mappán, tulajdonságok, ott valahol van egy Általános/Speciális... gomb (bocs, most csak fejből írom, nincs kéznél windowsos gép), és ott "Tartalom titkosítása az adatvédelem érdekében" ha jól emlékszem, de lehet hogy nem az Általános fülön van, hanem Biztonság (?). Erre gondolok, tehát az lenne a cél, hogy ha kiveszik az ssd-t a gépből akkor az adott mappa ne legyen olvasható, miután rákötik egy másik gépre. Tehát ennek a bejelölése bekavarhat-e a dropboxba.

(#62069) Doky586 válasza lugosi (#62068) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

ez a EFS felhasználószintű titkosítás..
Attól függően van hozzáférésed az adott gépen hogy milyen usernév alatt fut a program..
Belépéskor a usernek kötelező a jelszó használata.. Valódi biztonság csak TPM modullal biztosítható (a bitlockerrel ellentétben). Más gépen nem olvasható a file (explorerben zöld színűek ezen fileok ha engedélyezed ezen színmegkülönböztetést).

(#62070) lugosi válasza Doky586 (#62069) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi a választ. Akkor ez azt jelenti, hogy ez nem ér sokat? Mármint az a megoldás, amit én írtam.
Ha ez így van, akkor egy kicsit egyszerűbben le tudnád írni pár mondatban, hogy mit kellene csinálnom, illetve hogyan kellene beállítanom ahhoz, hogy elérjem azt, amit írtam? Előre is köszönöm!

(#62071) jacint78 válasza cocska (#62066) üzenetére


jacint78
addikt

Nem igazán megoldható, mivel az AMD-nek nyílván más lesz a SATA vezérlője és nem lesz driver telepítve, tehát nem fog elindulni. De próbáld meg, tedd AHCI-re az intel satáját, ha elindul, akkor telepíti a többit, max pár restart és kész is van, ha nem indul, akkor telepíteni kell.

type your text here..

(#62072) Doky586 válasza lugosi (#62070) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem, nem azt jelenti...
Az EFS ugyanúgy AES256-ot használ mit a Bitlocker...

Már jóideje home verziót használok amiben nincs se EFS se BL, de úgy emlékszem először a tanusítványkezelőben létre kell hozni egy EFS kulcsot (amit el kell mentened hogy rendszerösszeomlás, reinstall után is hozzáférj a titkosított fileokhoz) utána már egyszerűen megjelölhetők titkosítottnak a fileok..

Ha részletesebben kell várd meg egy megmondóember felbukkanását (akik mindig önmagukra linkelnek hogy növeljék keresőbeli népszerűségüket).

(#62073) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Sziasztok!
Újra raktam a windowst, de másik verziót. De újra indítás után rögtön lefagy. Tudtok vmit javasolni?

[ Szerkesztve ]

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#62074) jacint78 válasza tonyqa23 (#62073) üzenetére


jacint78
addikt

Ha lehúzod a HDD-ét akkor is lefagy?

type your text here..

(#62075) tonyqa23 válasza jacint78 (#62074) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Nem próbáltam, de csak egy van benne,akkor mi lesz utana? Vagy mikor huzzam le? Bekapcs elott?
Igazabol nem is lefagy, hanem egyszerűen itt megáll. Ha a del-el a biosba akarok menni,akkor kiirja a dolgokat,h mik vannak a gepben,de akkor is megall,a biosba mar nem lep be.

[ Szerkesztve ]

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#62076) HoTaZo válasza jacint78 (#62054) üzenetére


HoTaZo
őstag

Na, hát azóta nem csinálta, pedig hagytam direkt tétlenkedni.
Nézegettem, de nem jelent meg a svchost.exe a folyamatoknál.

De most már remélhetőleg megvan, amit néznem kell, s ha lesz újra ez a jelenség, akkor jelzek. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#62077) jacint78 válasza tonyqa23 (#62075) üzenetére


jacint78
addikt

Nylíván bekapcs előtt húzd le. :)

type your text here..

(#62078) istvankeresz válasza lugosi (#62068) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#62079) tonyqa23 válasza jacint78 (#62077) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Na,lehuztam a vinyo tapkabelet,es tovabblepett,de ugye kiirt vmi nemtom mit. Van otleted hogyan tovabb?

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#62080) Slowman


Slowman
aktív tag

Sziasztok,

Még ilyennel nem nagyon találkoztam ezelőtt. Vagy csak eddig sűrűbben húztam újra a rendszert :D. Azzal szembesültem, hogy kiírta a Google Drive-om, hogy nem tud szinkronizélni mert kevés a hely. Mondom no nemár, semmi nincs a "C"-n (120GB SSD) kizárólag a programokat pakolom rá adatot nem tárolok rajta. Ennek megfelelően kb 20GB is a Program Files. No de hol a többi :). 40GB az oprendszer kitöröltem a Temp-et kb +1GB-t csiholtam. Aztán látom, hogy User könyvtár bitang méretű, mikor semmit nem tartok rajta ~800MB az egész ami adatot a Google Drive meg az iCloud szinkronizál az sem olyan sok. Aztán megnéztem a rejtett file-okat és az AppData több mint 30GB, no mondom itt van a kutya elásva. Viszont fogalmam sincs ez micsoda, és hogyan tudnék most helyet csinálni a rendszernek, mert gondoltam 120GB csak a Windows-nak meg a programjaimnak elegendőnek kell lennie.
Van valakinek erre valami "jó öreg indián trükkje"?

Köszi!


(#62081) Doky586 válasza Slowman (#62080) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ne filekezelővel hanem a TreeSize Free -vel nézd a könyvtárméreteket..
..és lépj be a könyvtárba hogy lásd hogy ott mi a nagy..

(#62083) lugosi válasza Doky586 (#62072) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi az útmutatást. Én azt gondolom, hogy rendszerösszeomlás esetén, ha dropboxba titkosítatlanul szinkronizálnak a fileok, akkor nincs szükségem a kulcsra, mert a felhőből helyreállítom rövid időn belül. Ha jól gondolom.

(#62084) jimmy399 válasza #93794560 (#61624) üzenetére


jimmy399
senior tag

És most Felipe Massa brazilul köszönti szurkolóit.

Felsírtam :)

--- N/A ---

(#62085) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,

Vettem egy 60GB-os ssd-t gombokért, már van egy.
Szeretném raid-be rakni őket.
Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e a jelenlegi rendszeremet a raid kötetre migrálni.
Mondjuk acronis-al.

Köszi a válaszokat.

(#62086) szabonagyur válasza Lacpac (#62085) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem lehet (nem érdemes időt ölni bele) és raid-be sem lehet bármit berakni. A raid azért több, mint egy sima klónozás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62087) Amur


Amur
addikt

Mi lehet az oka annak hogy pár napja még szépen futó alkalmazások közel 100%-os proci terheléssel mennek.(minecraft,KO player pl.)
Process explorerben csak az adott alkalmazás CPU használata magas.(89-100%),Más alkalmazás elenyésző.
(avastra gyanakodtam, mert írták hogy a frissítés óta többet eszik, de nem..)
Memórihasználat átlagos, nem fut fel maximumra. rendszer SSD-ről fut, de az alkalmazások könyvtárát tartalmazó winchester is szépen teljesít, nem töredezett.(nem is régi darab. egy WD Black)
Vírust is kizártam..
Tegnap a proci hütőt is portalanítottam..
win7 ultimate 64bit
frissítést már kikapcsoltam. Régi updater rollback megcsinálva..
nincs több tippem.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#62088) kiskornel


kiskornel
addikt

Multimonitor (3); Olyan progit, megoldást keresek, amivel a monitorokat standby-ba lehet küldeni... Nem engedélyeztetését akarom lenyomni!
Azt akarom, hogy mindhárom három monitor aktív legyen, csak egy-egy monitort alvásba küldeni szoftveresen.

Aki Win + P-t akar mondani, vagy Képernyőfelbontás menüt, az nem értett meg.

Olyan progim van, hogy mindhárom moncsit kikapcsolja command line-ből. Nekem olyan kellene, ami csak az egyiket-másikat...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#62089) Doky586 válasza lugosi (#62083) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem azt se tudod mit akarsz.
De az a gyanúm nem fog összejönni.

(#62090) brd válasza kiskornel (#62088) üzenetére


brd
nagyúr

A kikapcs-bekapcs az pl. ezzel megoldható (a /switch 2 opciókkal pl. a 2-es monitort kapcsolja ki-be), de ettől a rajta lévő ablakok átmásznak a többire, ha ez így jó, akkor használd egészséggel! ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#62091) jacint78 válasza kiskornel (#62088) üzenetére


jacint78
addikt

Keress gombokat a monitoron és amelyik mellett "power" felirat van és jellemzően led is világít mellette, azt nyomd meg és ámulj az eredményen.

type your text here..

(#62092) lugosi válasza Doky586 (#62089) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De, azt hogy mit akarok pontosan tudom. Be akarom pipálni a mappa titkosítását ami egy egyszerű beépített Windows lehetőség. Ennek a hatását szeretném kideríteni. Erre szeretnék választ kapni.

(#62093) Slowman válasza Doky586 (#62081) üzenetére


Slowman
aktív tag

Megnéztem a TreeSize Free -vel is kicsit más számok jöttek ki, viszont ugyanúgy az AppDada volt a nagy méretű könyvtár. Ebből van ami törölhető?

(#62094) Doky586 válasza Slowman (#62093) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Biztos van ha olyan nagy nálad. bele kell nézni..

(#62095) adsl


adsl
aktív tag

Újra raktam a Windowst,de miért látszik 3 helyi lemez?Eddig csak C,D volt.Sose látszot a 3.ik.500Mb a mérete.

(#62096) quailstorm válasza adsl (#62095) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert valamilyen tévedés folytán betűjelet adott a boot partíciónak. Ha nagyon zavar és engedi, lemezkezelőben elveszed tőle.

(#62097) jacint78 válasza adsl (#62095) üzenetére


jacint78
addikt

Újratelepítéskor azt is formázni kell. De célszerűbb törölni a C-vel együt és akkor újra megcsinálja magának.

type your text here..

(#62098) havri1


havri1
félisten

Komolyan én bénázom el, és nem tudok logint ujjlenyomattal oldani?
Hol lehet ezt hozzáadni külső app nélkül?
:R

havri

(#62099) HF77


HF77
senior tag

üdv
mi a feladata, mire jó:
WIN 7 Rendszer helyreállító lemez?
most botlottam bele a polca alján

köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#62100) jacint78 válasza HF77 (#62099) üzenetére


jacint78
addikt

Telepítőlemez.

type your text here..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.