Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) geprombolo válasza Vanek Eduard (#6199) üzenetére


geprombolo
senior tag

Az AIDA-ban a SMART adatokat is átnézted? Meg lehet, hogy jó lenne másik kábelre dugni a winyót...

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6202) Fire/SOUL/CD válasza Vanek Eduard (#6199) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mégis mekkora CPU-ról váltottál és mekkorára? Nem lehet, hogy csak simán elfogyott a táp?
(pl egy jóval izmosabb proci került a gépbe, meg még egy HDD, meg még egy két új hardver, aztán a régi táp meg nem bírja már)

Speeedfire
Úgy látszik mostanában ilyen ufo jelenségeket tapasztalnak felhasználók a W7-nél... :DDD
Ott kellene lenni a tálca jobb oldalán az értesítési terület mellett... (De a billentyűzet kombónak akkor is működnie kell)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6203) Speeedfire válasza Fire/SOUL/CD (#6202) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Lol, a bal alt+shift jó lett. :D
Lehet véletlenül megnyomtam ezeket...a fene tudja. :B
Köszi.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#6204) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Légy szíves segítsetek az otthoni hálózat létrehozásában. Hiába próbálom a laptopon vagy a PC, a másikon nincs csatlakozási lehetőség. Ezt, hogy lehetne elővarázsolni?

Megosztottam a külső merevlemezt, hiába látszik a laptop felől, nem tud hozzá csatlakozni.
Ugyanez a helyzet a nyomtatóval is.
Eset Smart Security-n a megosztás engedélyezve van, de valószínűleg nem ez a gond.

(#6205) Vanek Eduard válasza Fire/SOUL/CD (#6202) üzenetére


Vanek Eduard
tag

A táp: FSP-400 THN-P 400W (zárójelben ír 450W). A proci AMD PhenomII 4 magos 3.5Ghz, alaplap: M4A88T-V-EVO. Ha lehúzom az összes HDD-t, akkor is csinálja a dög. Video: nVidia GT220. Amikor ezeket beszereztem, akkor kezdtem el a win7-t, előtte minden más volt, gyengébb és Pentium 4.

(#6206) Vanek Eduard válasza geprombolo (#6201) üzenetére


Vanek Eduard
tag

sajnos, nem értek a SMART dolgaihoz, nem tudom, hogy mit mire kellene másképp. Most a system lemez a sata1-re van dugva...

(#6207) Fire/SOUL/CD válasza Vanek Eduard (#6205) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát egy 400-as FSP táp-nak azért ezt még el kellene hogy vigye, de ennek ellenére én azt javasolnám, ha van lehetőséged, egy nagyobb táppal is próbálkozz. Az, hogy már a gép indulásakor összedől a masina, meg ez nem működik-az nem működik, az egyértelműen hardveres problémára utal. Ha ilyen problémával küzdő géphez hívnak, akkor első, hogy minden felesleges hardver leköt/kiszed (csak alap dolgok maradnak a deszkán, 1 darab RAM, VGA, 1 HDD), BIOS reset, BIOS helyes beállítás, és próba. Ha a hiba továbbra is fenáll, akkor ebben a sorrendben célszerű kiszűrni a hibát: táp, memória, VGA, hdd, alaplap, cpu...

Sajnos ilyen esetben ezt végig kell járni, persze ha erre nincs lehetőséged, akkor szerviz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6208) Vanek Eduard válasza Fire/SOUL/CD (#6207) üzenetére


Vanek Eduard
tag

Kösz... :O

(#6209) agressiv válasza Vanek Eduard (#6199) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor hibás a memória, ami nem olyan meglepő. A telepítő fagyása egyértelműen jelzi, hogy valami nem stimmel.

Viktoár: Lehet, hogy hibás, csak nem olyan fletűnő, fihyeld meg jobban, hogy nem e sárgás néhány betűben a pixel stb.

Hát még a borz.....

(#6210) Fire/SOUL/CD válasza Vanek Eduard (#6208) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mivel azt írtad, hogy CPU csere is volt utoljára és ha esetleg azóta vannak a problémák is, akkor halvány reménysugár lehet, ha gyagyás Tódi dolgozott a gépeden és az egésznél is nagyobb eszével esetleg megfeledkezett egy szükséges BIOS frissítésről, hogy a deszka rendesen kezelje az adott CPU-t... Nézd meg a deszkád honlapján, hogy azt a CPU-t milyen BIOS verzió mellett támogatja a deszkád és hasonlítsd össze a jelenlegi BIOS verzióval.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6211) Vanek Eduard válasza Fire/SOUL/CD (#6210) üzenetére


Vanek Eduard
tag

Nem akarom elkiabálni, 20 perce működik normálisan... A legutóbbi setupnál azt írta, hogy az ATI központtal baj lesz és nem fog megfelelően működni. Leszedtem, ahogy van. Mert ez az alaplapi videokártya progija. Hogy hogyan került fel, nem tudom. De egyenlőre nyugalom van...
Mindenkinek köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#6212) Viktoár válasza agressiv (#6209) üzenetére


Viktoár
addikt

Ha van tipped mivel lehetne tesztelni akkor megnézném.Holnap reggel megpróbálok a hibás képről is képet csinálni hátha abból többet tudsz hogy hol a hiba.

Még van rá egy év garancia de az előző tulaja leszedte a matricákat a vga-ról és a dobozra ragasztotta. :Y Ha tényleg hibásna akkor megpróbálom visszaragasztani őket és elküldeni gariba.

Üdv:Viktor

(#6213) Vanek Eduard


Vanek Eduard
tag

ELKIABÁLTAM :W
Következő kérdés: a bootolásnál feljön két opció: windows setup és windows 7
Mintha a setup egy operációs rendszer lenne, ha rákattintok nem megy tovább, hosszú hibaüzenet és annyi. Ezt hogy lehet kivenni? Hogy csak egy maradjon, a windows 7?

(#6214) keeper014


keeper014
csendes tag

Üdv
az van hogy havernál azt csinálja a win7-t hogy mikor originről le akarja tölteni a játékot akkor nem engedi és ezt írja ki mit tudtok javasolni hogy jó legyen?

(#6215) C0d3r válasza keeper014 (#6214) üzenetére


C0d3r
addikt

ŐŐŐ... izééé... hol a hiba? :DDD

Komolyra fordítva a szót: Ha UAC ablak megjelenik, akkor ott kell engedélyezni a futtatását, ha nincs lelőve UAC (márpedig az üzenet szerint nincs).

[ Szerkesztve ]

(#6216) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Sziasztok!

Ez mi? :

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#6217) Fire/SOUL/CD válasza Kuruc2 (#6216) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát a Linkury Smartbar eltávozott az örök vadászmezőkre. Valahogy le kell vakarni a rendszerről... (Ha jól tudom, akkor ez valami messenger plus feature...)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6218) Kuruc2 válasza Fire/SOUL/CD (#6217) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Aham. Köszi. Akkor előkeresek valami digitális domestost. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#6219) keeper014 válasza C0d3r (#6215) üzenetére


keeper014
csendes tag

az el van fogadva rá ment hogy igen és probáltuk ugy is hogy ki volt kapcsolva és akkor is ez de más játékot enged viszont

(#6220) Vanek Eduard


Vanek Eduard
tag

És még valami! Avastnak nincs uninstallja, akkor hogy lehet leszedni? Mindent egyenként leveszek, mert azt írja, hogy dll gond van, ami ugye azt jelenti, hogy egy program csinál gubancot?

(#6221) keeper014 válasza Vanek Eduard (#6220) üzenetére


keeper014
csendes tag

használd a revo uninstaller tölsd le és telepísd fel ez ilyen eltávolító progi

[ Szerkesztve ]

(#6222) CoolMan válasza Vanek Eduard (#6220) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Esetleg így próbáld meg.

(#6223) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Ha le kell szedni valamit a gépről akkor én a Jv16 Powertools-ra esküszöm.
Kitakarít alaposan, regisrty-t is megfésüli, stb stb stb...

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#6224) Hunork válasza Vanek Eduard (#6220) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Vezérlőpult/Programok és szolgáltatások. Ott kell lennie. jobb egérgomb, eltávolítás...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#6225) pinnacle válasza pinnacle (#6204) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Mégis csak az Esettel volt a gond. Kikapcsoltam a hálózati forgalom szűrését és működött minden. Hogyan lehetne azt beállítani, hogy a Laptop, PC ne szűrje egymást (PC port szkennelést jelez a Laptop felől)? A másik Win7-en is be akartam állítani, elkezdett szinkronizálni , és azóta már a külső vinyót sem tudom elérni a laptopról. Van valami ötletetek? :(

[ Szerkesztve ]

(#6226) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Elképzelhető, hogy a windowsommal van a gond, ha a telefonom eldobálja a netet wifin keresztül?
Kipróbáltam 2 másik laptoppal is amin szintén win7 fut, de azokkal tökéletes megy, csak nálam dobálja el folyamatosan. TPLink n-es kártya.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#6227) Sub-ZeRo válasza pinnacle (#6225) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az esetet dobd ki. Elég a gyári tűzfal meg egy mse2 vagy avira.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6228) Oxy.kiraly


Oxy.kiraly
tag

Sziasztok!
Ismerősöm vett egy Toshiba L xxx laptopot amin Win7 van. 320 Gb HDD, meg van osztva, viszont a D meghajtóról vészesen fogy a szabad terület. Megnéztem a rejtett fájlokat (Total Commander), és a 150 Gb-ból a Backup lefoglal 25Gb, van még 15 Gb ami képek és progik vannak, viszont kb 55 Gb nem tudom hol keressek, mert egyszerűen nincs. A föntmardó hely pedig szabad 50 Gb. Mi foglalja le az 55 Gb?
Köszi!

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#6229) sfdrakex válasza Oxy.kiraly (#6228) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tedd láthatóvá a rejtett fájlokat is. Total commanderben beállítások/általános beállítások/képernyő/látszik a rejtett . . .

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6230) sfdrakex válasza PowerBuldog (#6226) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A netet gép osztja vagy router? Mit próbáltál ki laptoppal, ahhoz csatlakozott wifin a telód, vagy az csatlakozott routerhez?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6231) Viktoár


Viktoár
addikt

Urak!

Az itt említett problémámra kaptam két tippet,de sajnos egyikkel sem jutottam előrébb.

Majd sikerült elkapnom a kék halálos képernyőt.

Ezután egyértelműen vga hibát gyanított az egyik kollega.

Na és most jön a feketeleves mert másik,tökéletes kártyával (HD5450) is ugyanez játszódik le.
Mi legyen a következő lépés a hibaforrás felkutatására? :F

Üdv:Viktor

(#6232) Sub-ZeRo válasza Viktoár (#6231) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát igen ati driver/vga probléma lesz. Próbáld meg a vga drivert legyalulni, majd egy régebbit próbálj meg hozzá felrakni. Egy másik táppal meg kellene nézni hogy mit produkál. A kábeleket ellenőrizni hogy minden jó a helyén van. Az is lehet hogy a lap haldoklik. Nincs kizárva.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6233) Viktoár válasza Sub-ZeRo (#6232) üzenetére


Viktoár
addikt

Okés,megnézzük a driver gyalulást. :)

A lap 2 hónapos. :U

A kábelprobléma nekem nem tűnik logikusnak mert akkor mindig rossz lenne nem? Gondolom egy indítás után nem javul meg a kábel,vagy ..... :F

A táppal megvagyok lőve mert az nincs másik. :W

Az jutott eszembe hogy a lap is ati chipsetes,nem lehet hogy annak van problémája? :B

Üdv:Viktor

(#6234) Oxy.kiraly válasza sfdrakex (#6229) üzenetére


Oxy.kiraly
tag

Mint korábban írtam, láthatóvá tettem a rejtett fájlokat, ezért is látszik a Basckup.

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#6235) Sub-ZeRo válasza Viktoár (#6233) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Attól hogy két hónapos lehet ipari hulladék.

Kitudja, meg kell nézni a kábeleket. Én ha mondjuk takarítom a gépet akkor kétszer ellenőrzöm őket, hogy biztos a helyükön vannak.

Ahúgy meg ha vga-t cserélsz, legyen az ugyan olyan mint pl. ati-ati, a drivert illik legyalulni a régi kártyával. Kikapcs. Kártya ki, kártya be, indítás majd driver telepítés, újraindítás és kész is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6236) Viktoár válasza Sub-ZeRo (#6235) üzenetére


Viktoár
addikt

Okés,megnézzük.

Üdv:Viktor

(#6237) PowerBuldog válasza sfdrakex (#6230) üzenetére


PowerBuldog
veterán

A gép osztja a netet. Egy egyszerű PCI-E-es N-es kártya van csak benne. Mind3 esetben a Connectify nevű programmal csináltam a hotspotot.
Már eleve az fura, hogy a 2 laptoppal ha elindítok egy pingelést pl az index.hu-ra akkor ilyen 20ms körüli értéket kapok. Ha viszont a saját gépemre vagyok csatlakozva akkor 80ms a minimum és van hogy felugrik 1000-re is.
Az egyik laptoppal megnéztük és szintén ezt csinálta, csak az nem csatlakozott le. Valószínű, hogy a telefon az ilyen magas pinget már nem szereti.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#6238) atom87


atom87
aktív tag

Van arra mód, hogy úgy állítsam be a Total Commandert, hogy ne kérdezze meg az UAC,h indítom-e?? Tehát induljon és kész, ugyanakkor tudjak törölni, stb... ?

Kawasaki z1000

(#6239) g.gergo válasza atom87 (#6238) üzenetére


g.gergo
senior tag

Jogosultsági szintnél (parancsikonnál jobb klikk-tulajdonságok-kompatibilitás) bepipálod a futtatás rendszergazdaként opciót.

(#6240) atom87 válasza g.gergo (#6239) üzenetére


atom87
aktív tag

Sajnos így is megkérdezni :(

Kawasaki z1000

(#6241) Steelmanus válasza Viktoár (#6233) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sub-Zero jo tippet adott, (meg tartozok Neked :P )mert erdemes leszedni ilyenkor a friss drivert es hasznalni azt amit a W7 telepiteskor felrakott. Persze jatszani nem lehet vele marmint az ujabb jatekokkal, mert 2009-es drivert tesz fel alapbol, de arra jo, hogy kiszurje az ember a nem-e a friss driver okozza a hibat.
Legyszives toltsd ki az Adatlapodnal a konfiguracios reszt, mert akkor konnyebb segiteni, nem kotelezo, de hasznos.

(#6240) atom87 Meg is fogja, de meg lehet szokni. csak akkor nem kerdez ha kikapcsolod az UAC-ot, de azt nagyon erosen nem ajanlom.
En is ugy hasznalom hogy feldobja az ablakot az UAC-ot egy szintel vissza vettem hogy a kijelzo ne sotetuljon el, de maga az UAC be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#6242) a000


a000
őstag

Sziasztok
Az lenne a kérdésem, hogy ugye elvileg van a win7-ben egy olyan beépített dolog, hogy újraindításnál visszaáll a rendszer eredeti állapotára(nem rendszervisszaállítás). Ennek mi a neve és hol találom? illetve érdemes használni?

(#6243) agressiv válasza Viktoár (#6233) üzenetére


agressiv
addikt

Ez érdekes, bele kellene kukucskálni a tápba, hogy nem e puposak a kondenzátorok, nem kell hozzá szétszedni, csak jól bele kell világítani és a ventilátor felöl belezoomolni. Vagy pupos, vagy már kifolyt kondit kell keresni, a kifolytnak ilyen rozsdaszerű trutyi van a tetején.

Hát még a borz.....

(#6244) nggabi


nggabi
nagyúr

UP :O

win7

Tegnap nem csinálta, ma megint. Frissítettem a wlan driverét, a többi friss... Minden ötletet szívesen fogadok :D

"szenyor dzsíííí"

(#6245) potyi23


potyi23
senior tag

hi.Mostanaban kezdte a BF3 h ezzel a hibaval kilep.
Win7/64/sp1
Kep:
[link]

(#6246) Воланд válasza a000 (#6242) üzenetére


Воланд
titán

hmm, szerintem nincs ilyen funkcio a w7-ben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6247) TRob1 válasza a000 (#6242) üzenetére


TRob1
veterán

Tudtommal a Win8-ban lesz ilyen.

¤ R'n'R ¤

(#6248) g.gergo válasza potyi23 (#6245) üzenetére


g.gergo
senior tag

Ne haragudj, nem bántás képpen, de ez most hogyan kapcsolódik szorosan a W7-hez. :U Egyébként feltételezem, hogy rossz a crack, de ez tényleg csak a tipp.

[ Szerkesztve ]

(#6249) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az indulásnál a windows logót kiiktattam, így csak a bal felső sarokban szaggatott csíkok jelennek meg (tán 6 db, nem sok, nem megy végig a képernyőn). Így megy hónapok óta a rendszer.

Tegnap a töltésnél megakadt, a csíkkal kb. egyvonalban színes csíkdarabok jelentek meg, végig a képernyőn. Nem is jött be a rendszer csak sokadik újraindítás után (csökkentett módra is úgy jött be, mást nem tudtam kipróbálni)

A windows kezdi magát összehalni? Ma se akart elsőre elindulni. Géppel minden rendben. Tegnap indítás után az egyik program nyavajgott hogy sérült fájlok vannak és nem indult el. Lehet az SSD-vel lenne baj amin a win7 van? Van valami önellenőrzője a windowsnak?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6250) Воланд válasza Winner_hun (#6249) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.