Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) Воланд válasza Kolondrum (#6050) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6052) Kolondrum válasza Воланд (#6051) üzenetére


Kolondrum
félisten

Már láttam olvastam. :(((

(#6053) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Szeretnék csinálni, a pendrive omról (bootolható) egy ISO file-t
Hogy a virtuális gép indulni tudjon.
Mivel lehet ezt megcsihnálni ?
Ill. mivel lehet a pen ről a boot image-et kimenteni, hogy azt egy cd írónak megadhassam, az iso elkészítésénél !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6054) Kolondrum válasza Core2duo6600 (#6053) üzenetére


Kolondrum
félisten

Épp most vizsgázott: [link]

(#6055) Steelmanus válasza Kolondrum (#6050) üzenetére


Steelmanus
addikt

Errol lenne szo, csak a frissebb valtozatarol? GMail Counter 0.7.1-free-download

(#6049) Sub-ZeRo Nemreg adtal egy linket ahol meg sok szaz gatget van, nem irnad be megegyszer? Masik op.rendszer alol elmentettem de nem talalom, pedig nagyon jo link volt.

(#6056) Kolondrum válasza Steelmanus (#6055) üzenetére


Kolondrum
félisten

A 7.2-est valamiért eltüntették, van nekem itt 3.5 meg anyámtyúkja is, de csak a 7.2 kezeli le a mailboxot!

(#6057) Attas


Attas
aktív tag

Sziasztok! Lenne egy problémám amihez kérnék segítséget. Adott egy win7. Egy felhasználó van és szeretném ha automatikusan jelentkezne be, de ugyanakkor jelszót is szeretnék megadni. Van erre lehetőség? Egyébként amiatt van ez a gond mert a Gép egy HTPC, és szeretném ha induláskor minden elindulna, viszont távoli asztalkapcsolat nem működik csak ha jelszóval jelentkezek be. Vagy azt lehet, hogy 2 felhasználót adok meg rendszergazda jogokkal, az egyiket jelszó nélkülinek és őt léptetem be automatikusan? Ha igen ezt hogy kell? Előre is nagyon köszönöm a helpet!!!

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#6058) Laccoss válasza Kolondrum (#6056) üzenetére


Laccoss
addikt

Tuti nem Gmail notifier volt?

Atttas: Csinálsz egy új fiókot rendszergazda jogokkal, majd távoli asztalnál annak felhnevét, jelszavát adod meg.

[ Szerkesztve ]

(#6059) Sub-ZeRo válasza Steelmanus (#6055) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Csak neked. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6060) Kolondrum válasza Laccoss (#6058) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem mert páromtól megkérdeztem a verziót meg mindent. Azt amit írsz próbáltam de mailboxxal nem megy, pedig gmail alapokon van sőt mi is megkaptuk az új kinézetet a google videóval.

(#6061) Core2duo6600 válasza Kolondrum (#6054) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nos, ezzel az a gond, hogy egy ISO file-t vár, na most én ezt az ISO file-t akarom megcsinálni.
Nekem az kéne, hogy a pendrive BOOT Recordját, ki tudjam nyerni, és egy cd író proginak be tudjam adni , mint boot infot, ugyanis a virtuális gép nem tud olyan egyszerűen usb ről bootolni, a sajna bisoába ez nincs beépítve .

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6062) Kolondrum válasza Core2duo6600 (#6061) üzenetére


Kolondrum
félisten

Fúóúúúú, ez nekem magas! :))

(#6063) Attas válasza Laccoss (#6058) üzenetére


Attas
aktív tag

Nos igen. Csak az a bibi, hogy a távoli asztalkapcs. a torrentek kezelésére lenne hivatott, de ha nem a HTPC bejelentkezéssel csinálom akkor a torrentek nem futnak csak a jelszavas loginnel. Szóval az lenne az ideális, ha a jelszavast léptetné be automatikusan. Erre kellene gyógyszer...

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#6064) Laccoss válasza Core2duo6600 (#6061) üzenetére


Laccoss
addikt

Melyik virtuális gépkezelő szoftvert használod?

(#6065) agressiv válasza Attas (#6063) üzenetére


agressiv
addikt

Használd a Real VNC-t távoli hekkeléshez és akkor nincs ilyen gond, én is ezt használom. Ilyenkor nem kell a jelszó a windows-hoz és belép magától indításkor.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#6066) Laccoss válasza Kolondrum (#6060) üzenetére


Laccoss
addikt

Ez lenne? [link]

(#6067) Attas válasza agressiv (#6065) üzenetére


Attas
aktív tag

Köszi a tanácsot...időközben megoldódott.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#6068) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Valahogy be lehet állítani, hogy Alvó állapotból csak egér kattintásra vagy billentyűnyomásra jöjjön vissza a gép? Nálam valamiért magától visszajön mindig (gondolom bemozdul valamitől az egér). :F

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#6069) Kolondrum válasza Laccoss (#6066) üzenetére


Kolondrum
félisten

dónlóóód és látod a lényeget. (verziószámok) [link]
Amúgy a linked ugyan az ami nekem kell csak korai verzió.

[ Szerkesztve ]

(#6070) Steelmanus válasza Sub-ZeRo (#6059) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a bizalmat :) de hol a link?

(#6071) Воланд válasza Steelmanus (#6070) üzenetére


Воланд
titán

kattints a smile-ra.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6072) Sub-ZeRo válasza Воланд (#6071) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6073) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Haller, ezt több helyen megkérdeztem ma, hátha Ti válaszoltok :B
Mennyire lenne érdemes a 64bites vistámat win7-re cserélnem?
Fő irányvonal játék, némi videjószerkesztéssel megtűzdelve.

köcce!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6074) Laccoss válasza Kolondrum (#6069) üzenetére


Laccoss
addikt

Még ezt találtam, ez már újabb 7.0.2 [link]

RetepNyaraB: Win7nek jobb a memóriakezelése, gyorsabb, mindenképp megéri.

[ Szerkesztve ]

(#6075) Steelmanus válasza Воланд (#6071) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom :D

(#6072) Sub-ZeRo Neked is Koszonom, ezt hogyan lehet megcsinalni? Ezt nem is ismertem.

(#6076) Core2duo6600 válasza Laccoss (#6064) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Virtual box, kell a 64 bit, mert 64 bites telepítőt kell csinálnom
És ez azért is fontos, mert ha kész a cucc, akkor ISO- file kell csinálnom, hogy dvd-re
fel tudjam tenni

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6077) RetepNyaraB válasza Laccoss (#6074) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

hah, micsoda választempó :K

Köszönöm szépen!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6078) Воланд válasza Steelmanus (#6075) üzenetére


Воланд
titán

siman beilleszted a linket a link gomb hasznalataval, majd a [link] helyere beteszed a smile-t.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6079) Steelmanus válasza Воланд (#6078) üzenetére


Steelmanus
addikt

Aha igy mar ertem, na majd adok en Sub-ZeRonak de jo poen volt, tetszett :D

(#6080) ela válasza sfdrakex (#6029) üzenetére


ela
tag

Nos igen,bár nem az én Boltom,de a Tulaj is így van ezzel.
Első a Vásárló = Elégedett vevő ,aki holnapután is visszajön akár egy 800,- Ft-os utángyártott tintapatronért is,csak mert.
Vidd a terméket,próbáldd ki odahaza a gépedben és ha nem jön be, pénz vissza vagy adok másik cuccost szintén próbára és ha műxik Nálad,kapod a szla-t+garit is. :R

A jó pap is holtig tanul.

(#6081) pzs0315


pzs0315
csendes tag

Sziasztok!

Próbálok bővebb lenni, mint a múltkor...szóval...nekem egy nagy problémám van....nem tudok emilhez képet csatolni! Mi lehet a baj, mit kellene állítanom, hogy működjön?
Operációs rendszerem: Win7
2007 Microsoft Office Suite Service pack 2
Mikor képet akarok csatolni a levélhez az emillben akkor pl. a vipmailnél: tallózás-kép kijelölése-megnyitás és semmi nem történik, nem mennek a százalékok! Ha pedig rákattintok a mégse gombra akkor azt írja ki, hogy a „feltöltés megszakítva”,mintha történt volna valami! A freemailnél pedig azt írja ki, hogy nem sikerült feltölteni próbáljam újra. Ez a jelenség. Egyik emil címemről sem lehet…sőt még csináltam egy újat is és ott sem lehet!(vipmail,freemail,citromail)
Ha valaki tud segíteni, kérem privátba tegye.Köszönöm.

(#6082) Kolondrum válasza Laccoss (#6074) üzenetére


Kolondrum
félisten

Na ez jó már, le is tettem!! Ahol email adress-t kér az jó,ahol azt írja gmail adress már nem jó.

(#6083) bu.krisz


bu.krisz
csendes tag

Sziasztok!

Igen furcsa problémával állok szemben.
Firefox böngészőt használok és az emailjaimból leöltöttem képeket .xls táblázatot.
Ugye ez ftp-s letöltés.
Az asztalról ahova lementi eredetileg a firefox a fájlokat áthelyeztem más mappákban.
A fájlok az új helyükön működnek, megnyithatóak.

A probléma az hogy az asztalon maradtak képileg fehér sima fájl ikonok.
0bájt, semmit nem tudok vele csinálni. Se törölni, se rejtetté tenni, se átnevezni sehogy se tudom eltávolítani ezeket.
Ha törlöm vagy módosítok bármint is leírja az elérési útvonalat és, azt hogy nem található.

Ha valakinek lenne erre valami ötlete, hogy mit kezdjek ezzel az idegesítő problémával, írja meg.

Köszönöm szépen a segítséget előre is!

Krisz!

(#6084) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

No akkor megválaszolom magamnak a kérédst.

Tehát ha csak a telepítő cd tartalmával rendelkezünk akármilyen okból is.
Akkor a /Boot/etfsboot.com - file-t kell megadni Boot infoként az ISO elkészítésekor, pl. az Ultraiso-nak és akkor be fog bootolni !

Ez akkor hasznos, ha pl. nincs meg a gyári cd de a tartalma megvan, egy usb én vagy bárhol.

És DVD -ét akarunk írni, vagy csak egy ISO-t akarunk csinálni

Hát megtaláltam, de nem votl egyszerű !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6085) kisorosz


kisorosz
tag

Sziasztok!
Egy olyan hiába ütköztem, hogy netbookra telepítettem Win7et. DVD-n volt telepitőm ebből csináltam egy ISO-t (MagicISO-val) mad a microsofttól kapott Windows 7 USB-DVD tool-lal csináltam egy USB-s telepitőt. Azzal feltettem az OS-t, minden szép és jó volt, csak az Update nem működik. Amikor rákattintok hogy Frissítések keresése, akkor kidobja, hogy nem tud frissitésket keresni mert az Update szolgáltatás nem fut, lehet újraindítás kell.
Szolgáltatásokban, leállitotam illetve újra indtitottam a Windows update szolgáltatást, nem segitett. Esetleg valaki találkozott már ilyennel?
Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! :R
Üdv,
Laci

"Listen, you lot,you're all whizzing about,it's really very distracting. Could you alljust stay still a minute? Because IIIIIIIIII AAAAAAAM TALKIIIIIIIIIING!" (Doctor Who - S05E12 - The Pandorica Opens)

(#6086) Sub-ZeRo válasza Steelmanus (#6079) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Adsz te majd persze. :P :DDD

(#6081) pzs0315: Szerintem semmi köze a win7-hez, mert azt böngészőn kereszetül csinálod. Amúgy meg ilyen ipari hulladék levelező rendszerekkel nem érdemes foglalkozni.
Próbálj meg gmail vagy hotmail címet csinálni hátha ott megy.
Akkor a net is beleszólhat, a böngésző beállítások. Ez nem win7 baj.
Meg próbálj szerencsét az azonnali kérdés topikban, ott is lehet tudnak segíteni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6087) Laccoss válasza kisorosz (#6085) üzenetére


Laccoss
addikt

Ugye nem buherált win7ről van szó? Mert azokban szokták letiltani, hogy úgymond "ne lassítsa a gépet".

[ Szerkesztve ]

(#6088) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ha törlöm az elsődleges meghajtót, akkor ugye a Win7 létrehoz egy rejtett 100 MB-os kötetet. Ha ezeket törlöm (gondolom csak Win7-el tudom), és fel akarok rakni Vista-t vagy XP-t, a többi partíción a dolgaimat majd föl tudja csatolni ugye? Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6089) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mesélnék nektek egy érdekességet ha már felmerült az ugye eredeti win7-ed van?..... Buherált telepít minden szép meg jó, de egyszer csak a vga hűtés kikapcsol minden jel nélkül. Igen igen és senki semmi nem jelzi, OS volt a gond. Bármit tettél bele leállt, hol 1 hol 2 nap után hol 3 perc után.

(#6090) Core2duo6600 válasza zoltanz (#6088) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Elvileg igen, de egy 100 mb os ra mit akarsz telepíteni ?
Normál NTFS-t XP VISTA WIN7 gond nélkül kezel, de amikor van win 8 minek neekd vista ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6091) zoltanz válasza Core2duo6600 (#6090) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én semmit a Win csinál egyet pluszba, de már megtaláltam a megoldást, kösz. Azért nem árt ha tartalékba menekülőútnak van Xp vagy Vista. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6092) geprombolo válasza zoltanz (#6088) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ez egy kicsit zavaros. Pontosan mi is a felállás a gépeden? Mert ahogy Core2duo6600 is értette a dolgot, úgy semmi értelme, max annyit lehet csinálni, hogy a 100 megás partíciót hozzácsapod a win7 partíciódhoz.
Feltelepített win7 mellé nem könnyű bármit is felrakni :( . Nem lehetetlen, de kevesebb fejtörést okoz, ha leszeded és újrarendezel mindent és kezded az XP-vel... :K

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6093) zoltanz válasza geprombolo (#6092) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Van két 100 GB -os partíció, az egyik a Win és népi zenekara, a másikon telepítők stb. Nem mellé akarom hanem helyette. :U azt nem tudom a Vista, XP telepítője kezeli e a Win7 partícióstábláját?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6094) Воланд válasza zoltanz (#6093) üzenetére


Воланд
titán

miert ne kezelne?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6095) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Kaptam egy áramszünetet, azóta mikor betölt a win7 perceket gondolkodik azon h legyen vagy ne legyen net, valakinek van tippe miért lett ilyen?

(#6096) zoltanz válasza Kolondrum (#6095) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Csinálj egy konzisztencia vizsgálatot, én azt tapasztaltam, ha nincs rendben okozhat ezt-azt.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6097) Kolondrum válasza zoltanz (#6096) üzenetére


Kolondrum
félisten

Engedtem neki (életembe először), hogy a kékhalál után javítani kísérelje meg a dolgokat ugyanis már boot alatt kékhalált dob néha, arra jutott, hogy nem tud javítani, elmúlt a kékhalál és a várakozás is. Eskü veszek már egy szünetmentest.......

(#6098) zoltanz válasza Kolondrum (#6097) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Akkor is előfordúlhanak gondok. Az a javítás nemtudom mit csinál, végezdel inkább magad.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6099) Core2duo6600 válasza geprombolo (#6092) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem nagy dolog, csak kell egy normális bootloader
AMúgy meg minek a 100 Mb os particiót leszedni, nem véletlen van, ugyanis ott van a bootrekord, hogy a férgek, és a user egykönnyen ne férhessen hozzá !

(#6093) zoltanz

Sosem értettem, hogy minek a rendszerbe belenyúlni, és utána panaszkodni, hogy ez meg az nem jó, nem megy stb....
A mai hdd-knél nem oszt és nem szoroz az a 100 Mb.
Amúgy meg gondolom, nagy örömöt okozna, hogyha valamiért nem indul a rendszer, és helyre tudja magát állítani, onnan !!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6100) zoltanz válasza Core2duo6600 (#6099) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha elötte leformázod a partíciót nem hoz létre ilyet, akkor a C: re másolja.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.