Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) atka76 válasza TRob1 (#5693) üzenetére


atka76
tag

Honnan tudom telepíteni,vagy hol találom? :F

Bendegúz

(#5702) atka76


atka76
tag

Ok,megoldottam!

Bendegúz

(#5703) geprombolo válasza creed30 (#5700) üzenetére


geprombolo
senior tag

Jobb katt a fájlon, tulajdonságok -->általános fülön Társítás melletti Módosítás gomb
Jobb nem jut eszembe hirtelen, egy próbát megér.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5704) vlevi válasza Kiki18 (#5685) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Az xp-nél mindig újra kellett telepiteni a rendszert,ha új chipsetet épitettünk be.Egyszerűen nem töltött be.

Én azt nem tudom,hogy win7-nél is ugyanezt kell megtenni,vagy hozzá se kell nyúlnom,mert simán beindul?"
Nekem nem sikerült. Még a Win7 RC megjelenésekor, a régi gépemre felraktam. Ebben egy Asus P5GD2-X alaplap volt, 2.8GHz-es P4 procival. Amikor megjelent a Win7, akkor vettem új gépet is, ASUS P5QL-Pro alaplappal, Intel E7500 procival. Gondoltam egy próbát megér, hogy beindul-e a gép úgy, hogy a régi konfigból átrakom a vinyót az újba. Hát, nemsikerült. Többször próbálta magát megjavítani, de nem bírt elindulni. Engem nem zavart, mert úgyis teljes reinstall lett volna belőle.

(#5705) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Windows 7 es rendszert szeretnék telepíteni, több különböző gépre, perszer egyesével, de beavatkozás nélkül.
Majd szintén beavastkozás nélkül települjenek fel a megadott programok.
Már unom, ha azzal telik a napom, hogy folyamatosan kattingatok.

Milyen megoldások léteznek ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5706) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok! Be van állítva a gépemen, hogy a tálca automatikusan tűnjön el, de néha fogja magát, és úgy dönt, hogy most mégsem tűnik el. Nem tudom, hogy melyik program okozhatja ezt, vagy, hogy mitől lehet. Tudnátok segíteni? (Tört Win7)

(#5707) demars válasza Hunork (#5522) üzenetére


demars
addikt

Hello!

Köszi a progit! :R
Szeretem az ilyen programokat... teszi a dolgát, nincs túlbonyolítva, nem kérdez vissza 1245x , nem kiabál semmiért sem, ingyenes! :C

Nero-t nem is használok többször... :(

Amúgy a mai napig sincs róla fogalmam, hogy miért nem megy a gépen...

Feltettem magamnak otthonra, asztali PC-re...! Szeretem.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5708) DEJVID válasza DEJVID (#5659) üzenetére


DEJVID
őstag

UP :B

(#5709) #81556480 válasza csabi94 (#5706) üzenetére


#81556480
törölt tag

na nekem meg ugyan ez a gondom csak visszafelé :DDD néha eltűnik és nem jön vissza ( mióta feltettem egy képernyőkímélőt )

(#5710) Steelmanus válasza creed30 (#5700) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Az MPC-HC-t inditsd az ikonjan jobbgombos menubol Futtatas Rendszergazdakent, majd lejatszo Beallitasok menubol Formatumok, kivalasztod hogy Neked mire van szukseged, es a vegen leokezod. Atfogja venni a WMP-tol az Alapertelmezett kiterjeszteseket a MPC-HC.

Csak nalam nem megy meg a kepfeltoltes a PH-ra ?

(#5711) Hunork válasza demars (#5707) üzenetére


Hunork
veterán

Igazán nincs mit! :K
A Nero-t is azért szeretik annyian szerintem, mert vannak plusz szolgáltatásai...ennyi. (Én még a 6-ot használtam régen)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5712) Sub-ZeRo válasza Steelmanus (#5710) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Senkinél nem megy, szerintem javítás alatt áll.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5713) L7wy


L7wy
őstag

Nem tudom volt-e már ez a topikban, de gondoltam belinkelem, érdekes észrevétel.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#5714) Lenry


Lenry
félisten

mi a pitsáért csinálja a gép, hogy ha bedugok vagy kihúzok egy pendrive-ot, akkor lehalkul a Winamp a hangkeverőben?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5715) creed30 válasza Steelmanus (#5710) üzenetére


creed30
aktív tag

Na végre! :DD
Egy zseni vagy barátom! ;)
Mit küszködtem vele,úgyhogy 1000 köszönet neked sokat segítettél. :R :R :R

geprombolo neked is köszönet a segítőkészségedért! :C
korábban próbáltam már ezt de nem működött,hál isten Steelmanus barátunk segítségével ez a problémám is megoldódott.
Köszi srácok! :R

(#5717) Sub-ZeRo válasza Lenry (#5714) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]
Nekem nem kevés idő volt mire rájötem, hogy ez a baja. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5718) Steelmanus válasza creed30 (#5715) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szivesen segitettem, amugy barmilyen programot telepitek, eloszor mindig rendszergazdai joggal futtatom, es ugy allitom be hogy a sajat beallitasaim ervenyesuljenek. Pl.: Tomorito, rajzolo progi, keplopo. stb..

(#5712) Sub-ZeRo Koszonom a valaszt, csak azert kerdeztem mert mar eleg regota nem mukodik.

(#5717) Sub-ZeRo Eddig ez fel nem tunt volna nekem sem mert amikor telepitem az alaplapi Realtek drivert mar eleve kijelolom a Nincs muveletet, de jo tudni a hiba okat.
Mondjuk egy pendrive nem tudom miota telefon :) de a lenyeg hogy most mar tudunk rola, koszonet az eszrevetelert.

[ Szerkesztve ]

(#5719) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Két dolgot szeretnék megoldani Win 7-el, az egyik hogy lemezterületet szeretnék felszabadítani, túl sok helyet foglal és ha lehetne a gyári programok közül törölném azokat amiket nem használok. (képfile, hybefile már eltávolítva)
Erről nincs valami tutorial? :D

A másik meg hogy egy olyan mentést készítenék róla, ami minden betöltéskor betöltődik, és egy változatlan oprendszer töltődik be. Úgy tudom megoldható ez valahogy, csak fogalmam sincs hogy hogyan. Szóval azt szeretném hogy most mindent szépen feltelepítek, erről készítek egy mentést, és mindig ezt töltődne be, változások nélkül. Mert folyton elállítgatnak, meg feltelepítenek mindent a gépre, és unom újratelepíteni.

Előre is köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#5720) Sub-ZeRo válasza Steelmanus (#5718) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én nem lőttem ki, mert működik, ha pl. skype-on hívnak, akkor tényleg vissza veszi. De hogy pendrive-nál ilyet csináljon, az meglepett. Nálam azt hittem hogy az audigy 4 moddolt driver a nem jó és cseréltem egy gyárira. Maradt a hiba. Akkor benéztem ide majd kikapcsoltam és jó lett. Került ez 3 hónapomba mire rájöttem. :DDD

(#5719) easy...rider: Csinálj egy ghost lemezt, vagy egy rendszer visszaállítást, majd azt töltsd be. És akkor az akkori állapotot fogja betölteni.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5721) Fulmi


Fulmi
senior tag

Sziasztok!

Az Office topic nagyon nem pörög, ezért merészelem itt feltenni a következő Word-ös kérdésemet:

A szakdolgozatomat készítem, és két oldalas formátumban szeretném kinyomtatni. Ehhez a Word-ben szeretnék beállítani bal oldalon 1 cm-es kötést. A dolgozatban vannak bizonyos oldalak, amik hátoldalára nem nyomtatok. Ezért section-öket használtam. A section-ön belül külön be lehet állítani ezeket.

A problémám az, hogy ha egy section-nél beállítom az 1 cm-es kötést, akkor ő automatikusan a páros oldalszámú oldalon a kötést az oldal jobb margójához helyezi el, míg a páratlanoknál automatikusan a bal oldalihoz. Sajnos ez nekem nem felel meg, mert a section első oldala nyilván azért van elől, mert a következő oldalt annak a másik oldalára szeretném nyomtatni.

Kérdés az, hogy meg lehet-e mondani valahogy a Word-nek, hogy egy bizonyos section-ben fordítva csinálja (mintha jobb oldalon lenne a kötés), vagy hogy felejtse el a section előtti oldalakat, és tekintse a section első oldalát páratlannak, és tegye balra kötést, a következő oldalon jobbra, aztán megint balra, stb...

A segítségeteket előre is köszönöm: Fulmi

(#5722) Lenry válasza Sub-ZeRo (#5717) üzenetére


Lenry
félisten

beszarás, tényleg megoldotta.
magamtól az életben rá nem jöttem volna :D

köszönöm :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5723) Sub-ZeRo válasza Lenry (#5722) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs mit. :DDD Képzelnéd nekem hogy kihullot a hajam, mire rájöttem. :W

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5724) simii16 válasza Sub-ZeRo (#5723) üzenetére


simii16
aktív tag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van, hogy miután beállítom a tuningot eltűnik az energiaséma szerkesztése menüből a processzor teljesítménye minimum és maximum beállítási lehetőség. Csak egy olyan marad, hogy a "rendszer hűtési házirendje".
Ezért a procim állandóan a maximum órajelen pörög, maximum feszültségen. Semmi energiatakarékosság, pedig a processzorhasználat 0-3% között van...
Valaki találkozott-e hasonlóval, mi lehet a probléma? :F

szerk: bocsánat, nem válasz lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#5725) geprombolo válasza easy...rider (#5719) üzenetére


geprombolo
senior tag

Van egy olyan progi, hogy Deep-freeze, az magát a rendszerpartíciót fagyasztja be úgy, hogy még a vírusok is eltűnnek, ha újraindítod a rendszert. Van próbaverziója, annyi a korlátozás, hogy a fagyasztást nem tudod feloldani, míg a fullossal bármikor, ha benyomtad a jelszót. Legalábbis így emlékszem nagyon régről, amikor még haver volt a fél város internet-kávézó-főnöksége. :DDD

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5726) sfdrakex válasza simii16 (#5724) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha tuningolsz utána nem veszi vissza a gép az órajelet. Vagy tuning vagy spórolás.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5727) simii16 válasza sfdrakex (#5726) üzenetére


simii16
aktív tag

Előző két konfigomnál (ugyan ez csak Asrock és Giga lappal) szépen visszavette tuninggal is. :K

(#5728) metaldog


metaldog
aktív tag

Hi feltelepítettem a 64-bites win 7-et és az lenne a kérdésem hogy ha 32 bites programot telepítek akkor azoknak külön létrehoz egy Programfiles(x86) mappát és oda telepíti őket?

(#5729) geprombolo válasza simii16 (#5724) üzenetére


geprombolo
senior tag

Márhogy BIOS-ban állítod tuningra a gépet? Olyankor a wines tuning progik nem tudják kezelni a procit, meg a többit, így van ez nálam is az Asus EPU 6 Engine-nel. Olyankor kiírja, hogy tuning módban vagyok és ne zargassam a hülyeségeimmel. :D Állítsd a gépet alapra BIOS-ban és máris előbukkan a kezelőprogid.
metaldog: ahogy elnézem, igen. Van Program files (x86) meg Program Files mappa.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5730) C0d3r válasza metaldog (#5728) üzenetére


C0d3r
addikt

Igen.

(#5731) simii16 válasza geprombolo (#5729) üzenetére


simii16
aktív tag

Én kezelőprogit fel sem raktam, mert utálom, nem vagyok híve. :) Mindig biosból szoktam beállítgatni magamnak. Most viszont, hogy nem boldogultam ezzel az energiagazdálkodós hülyeséggel felraktam az MSI kezelőprogramját. A coolig fülre lépve viszont kékhalálozott minden alkalommal, így repült is. :(

(#5732) Steelmanus válasza simii16 (#5731) üzenetére


Steelmanus
addikt

Probald ki a PhenomMsrTweaker progit, itt olvashatsz rola.
AMD Athlon II X4 & X3 topic.

(#5733) agressiv válasza simii16 (#5731) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor valami nem kóser.

Hát még a borz.....

(#5734) Sub-ZeRo válasza agressiv (#5733) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A tuning miatt nem veszi vissza neki az órajeleket. Lehet hogy már a proci nem tudja tuning mellett. Degradálódhatott. Vagy csak simán a rendszer nyekkent meg a tuningtól. :DDD Vagy lehet hogy a lap nem engedi.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5735) Gorneck


Gorneck
titán

Ezzel lehet vmi kezdeni?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#5736) agressiv válasza Sub-ZeRo (#5734) üzenetére


agressiv
addikt

Az AMD nem is fogja tuning mellett visszavenni az órajelet. Meg is LEpődtem AMD után, hogy az i7 még ilyenkor is visszaveszi, de ha az ember tuningol, akkor viselje a következmények a kb. évi 200Ft-os villanytöbbletet... :DDD

Hát még a borz.....

(#5737) Sub-ZeRo válasza agressiv (#5736) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az AMD nem az tuti. Intelt nem tudtam. Nem is a 200 forint a baj, hanem hogy a procinak nem igazán jó, ha húzva van, egy idő után hibázik meg nem fogja bírni. Én mondjuk ellenzem, akinek nagy proci kell, az vegyen egy 3,7-es phenom 2-őt és azzal el lesz egy darabig.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5738) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy a firefoxban ha videót nézek pl youtube, indaviedo akkor telljes képernyőre való váltáskor a windows 7(64bit) tálcája mindíh ott marad, és így például a felcsúszó kezelőfelületet nem érem el, mert a tálca kitakarja! :F
Km playernél is hasonló van, de ott két space nyomással meg lehet oldani a dolgot!

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#5739) kavarc


kavarc
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémám lenne. Néhány hete összerakott gépemen az eredeti Windows 7 (64bit, Ultimate) naponta többször lefagy. Jellemzően játékok alatt csinálja, de olyan szinten adja meg magát, hogy se kék képernyő se újraindulás, csak egyszerűen megfagy. Ilyenkor nem segít a reset sem, csak a kikapcsológomb. Mi lehet a gond, ill. hogyan tudnék elindulni az ügyben?
Memóriateszten már túlvagyok, ott minden OK. A beépített GPU-t használom és semmilyen overclockot nem használok. A driverjeim a legfrissebbek.
Konfig
Asus P8H67-M EVO
i5 2500K
8 GB Kingston HyperX DDR3 1333
Samsung SSD

köszi előre is

(#5740) Воланд válasza kavarc (#5739) üzenetére


Воланд
titán

esemenynaploban a hibabejegyzeseket nezted?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5741) sfdrakex válasza kavarc (#5739) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Memóriákat nem tudom mennyire tesztelted, gondolom a 8 giga több modulban van, érdemes lenne, kivenni egyszerre egyet és úgy próbálni a gépet, hogy fagy-e.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5742) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Van egy programom (MetroTwit) ami az utóbbi napokban nem akar elindulni. Processt létrehoz, használ egy kis processzort meg memóriát indulásnál, de az ablaka nem jelenik.
Próbáltam reinstallt, nem használt. Az az érdekes hogy ha létrehozok egy új fiókot, abban megy.
Van ötletetek miért nem indul, vagy hogyan lehetne kideríteni?

"Csak úgy mondom"

(#5743) agressiv válasza kavarc (#5739) üzenetére


agressiv
addikt

Ha a reset sem segít rajta, akkor az nem valószínű, hogy ramhiba lenne, inkább mintha valami nagyon túlmelegedne. A processzorhűtő helyén van rendesen?

Hát még a borz.....

(#5744) pinnacle


pinnacle
nagyúr

A klasszikus start menü előhozásához mit javasoltok? Classic Shell-t?

(#5745) Psychonaut válasza pinnacle (#5744) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem javasoljuk. Legalabbis en szemely szerint nem. :N

1, keresovel mindent gyorsan elersz, pl. beirod hogy "word", enter, es mar inditja is az Office-t, ha telepitve van.
2, a dokumentumok elerese is gyorsabb az oldalt levo menusavval, mintha kattintgatnod kellene.

De te tudod.

UI: itt talalsz egy viszonylag jo osszefoglalast a temaban.

SZERK:
agressiv: igen, biztos vagyok benne, hogy gyorsabb, mint Programok-->Microsoft Office 200X-->Microsoft Office Word 200X menut vegigkattintgatni. De termeszetesen ki is lehet tuzni a Start menure a gyakrabban hasznalt alkalmazasokat, es ugy egy kattintassal elerhetok. ;)

Es gyoker vagy nem gyoker, gyors es hatekony. Felolem te maradhatsz a kattintgatasnal. :K

[ Szerkesztve ]

(#5746) agressiv válasza Psychonaut (#5745) üzenetére


agressiv
addikt

Az gyorsabb, hogy egy program indításához gépelni kell? Mint az msdos, tényleg nagyon korszerű. A legszarabb része az új windowsnak ez a gyökér start menü..

Hát még a borz.....

(#5747) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló!

Windows 7 -nél most helyeztem át a pagefile.sys-t SSD-ről HDD-re, mert ugye 8GB RAM mellett 8191 MB-ot foglalt.

A másik meglehetősen nagy méretű állomány a hiberfil.sys. Ez úgy 6 GB

Hibernálást nem használok, csak alvó módot - sőt meg sem jelenik a leállítási menüben a hibernálás nálam - a kérdésem mivel a hibernálás eltérő dolog az alvó módtól, ezt kilőhetem e a "powercfg -h off" cmd paranccsal?

(#5748) Gorneck válasza #41133696 (#5747) üzenetére


Gorneck
titán

Windows 7 -nél most helyeztem át a pagefile.sys-t SSD-ről HDD-re, mert ugye 8GB RAM mellett 8191 MB-ot foglalt. Vetted volna kisebbre...

Igen.

Gorneck#1239

(#5749) petya84b


petya84b
tag

Sziasztok!

Win 7 esetében mit jelent az hogy egy változat "e"-s vagy "n"-es? Pl Enterprise E ill Enterprise N. Egy ismerős kérdezte tőlem de nem hallottam még erről és neten se nagyon találtam róla plusz információt max annyit hogy n-esnél nincs mediaplayer 12.

Köszi a segítséget

(#5750) #41133696 válasza Gorneck (#5748) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem is beugrott, csak még az XP-s időkben az volt a javasolt, hogy ugyanannyi legyen a lapozófájl mérete mint a RAM mérete, HDD-n meg jól el van.

Hiber is kilőve, így 19 Gigabájtból lett 33.3 :)

Szerk: Ja és köszi a gyors megerősítést :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.