Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#6299) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez téves infó, W7-nek is van Home Basic változata x86 és x64-es is. ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6302) Draken


Draken
őstag

sziasztok

régen letiltottam az alap windowsos játékokat, nem tudom már hogyan, valamit előhoztam, tudna vki segíteni, hogy mi lehetett ez? :B

(#6303) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Hogy tudnám úgy használni a gépem, hogy pl: http://ipcímem/file.avi és ezt megadnám másnak és ő meg letölti tőlem? Mit kell csinálnom? Remélem értitek :)

(#6304) sfdrakex válasza Draken (#6302) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

vezérlőpult/ programok és szolgáltatások / windows szolgáltatásoknál tudod a játékokat is meg más programokat is ki/be kapcsolni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6305) cigam válasza Fire/SOUL/CD (#6301) üzenetére


cigam
félisten

Persze, csak nem nálunk. Ahogy Samsung autókat sem kapni honi kereskedésekben.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6306) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#6305) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Én úgy értettem a hsz-od (ezek szerint tévesen), hogy szerinted nincs Home Basic változat a W7-ből. (természetesen van)

2. "Persze, csak nem nálunk." - Ebből a megközelítésből a Starter is kilóg, mivel az meg kizárólag előtelepített formában érhető el.

3. Technet/MSDN fiókból bármelyik ISO letölthető, akár a Magyar Starter SP1 DVD (értelem szerűen nincs x64-es változata), avagy a szintén Magyar Home Basic SP1 DVD-k is (x86/x64)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6307) Oxy.kiraly


Oxy.kiraly
tag

Erre, valaki tudja a választ?

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#6308) 3.Aragorn válasza Oxy.kiraly (#6307) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem lehet, hogy ott veszik el, hogy a 320 Gb-os vinyó valójában 320.000.000.000 byte-os, és 1024-es szorzók, ugye... Most nem számolnám végig, a lényeg, h valójában nem 320 Gb-os.
A másik, h a win 7 lefoglal belőle valamennyit, bár én úgy emlékszem, csak 100 Mb-ot.
A harmadik lehetőség, h bad sectoros a disc. Eressz rá egy HdSentinelt, az megmondja, ha baja van.

Nem minden vándorút céltalan...

(#6309) Sub-ZeRo válasza Hegyirabló (#6290) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hanyas winamp? Meg milyen drivered van? Esetleg ati topikban vagy azonnali kérdéseknél is érdeklődj. Nálam a legújabb van fent és tökéletes.

(#6303) BIZ0906: Egy szervert bérelsz, készítesz egy honlapot, feltöltöd a filmet, megadod az oldal nevét és voálá. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6310) sfdrakex válasza BIZ0906 (#6303) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Opera böngészőt telepíted, bekapcsolod a Unite-ot benne, és létre hozol média szervert vele a saját gépedből.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6311) HarryPotter


HarryPotter
őstag

sziasztok, vettem egy laptopot win 7 ultimate-tel használtan (gyakorlatilag új, egyszer kapcsolta be az eladó). Otthon aztán azt látom, hogy sehol nincs se a gépen, se mellette a dobozában COA. A vezérlőpul szerint a win 7 aktivált, van valami OEM-es reg. kulcsa is, frissít rendesen, szóval minden jónak tűnik. Mégis nehezen szabadulok a gyanútól, hogy a win 7 nem eredeti. Hogy tudok erről meggyőződni? És ha nem eredeti, az technikailag mekkora probléma? (Jogilag ismerem a kockázatát) Működni fog így rendesen?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6312) jeni válasza HarryPotter (#6311) üzenetére


jeni
félisten

hello
jogilag nem tiszta,vagyis ha egyszer kibokik,hogy nem eredeti,ami gyakran elofordul. akkor el kell setalnod valamelyik kereskedesbe,hogy a gyari bontatlan win 7-t vegyel.addig tudod hasznalni mig nem buksz le,de lehet aktivalni trukkel de ez mar nem ide tartozik.

harom verzio van: hasznalod,mig nem derul ki
felteszel egy ingyenes LINUX-t
boltban megveszed az eredetit
meddig volt a polcon a laptop az eladonal,mert hasznalt es csak egyszer hasznalta az nekem gyanus?
benne van az adasvetelben,hogy jar hozza windows 7?
ugyanis OEM verzios gepet vettel. nezd meg az elolapot,hogy van-e matricara utalo jel,hgy szoftver nelkuli a gep-e? ha szerepel akkor le van nyulva dolog.

[ Szerkesztve ]

(#6313) Воланд válasza HarryPotter (#6311) üzenetére


Воланд
titán

elso korben megnezed a gepet, hogy milyen rendszerrel ertekesitik/ertekesitettek, masodik korben pedig megkerdezed az eladot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6314) Viktoár


Viktoár
addikt

Üdv az Uraknak!

Sajnos a mai reggel is úgy indult mint a többi,kék halállal.Igaz hogy ezúttal másmilyen képernyőt kaptam.

[link]

Akitől vettem azt mondta hogy nem megfelelő ramokkal neki is csinált érdekes dolgokat,de pl: corsair -ral tökéletesen működött. Ha biztosan tudnám hogy ez a baj akkor lecserélném a ramokat.

Még mindig hasznos lehet a táp kukucska? :))

Üdv:Viktor

(#6315) agressiv válasza Viktoár (#6314) üzenetére


agressiv
addikt

Hasznos lehet, de egy ramteszt is.

Hát még a borz.....

(#6316) Viktoár válasza agressiv (#6315) üzenetére


Viktoár
addikt

A mestest már megvolt,hiba nélkül lefutott. :)

Üdv:Viktor

(#6317) #78121280 válasza Zlin50 (#5998) üzenetére


#78121280
törölt tag

Szia.

Én is, ugyan így jártam mint te, csak én a . T-Home-tól vettem részletre egy Home Premium Sp1.

[link]

[link]

A lemez egy közönséges Sony DVD-R és egy Optiarc DVD RW AD-5240S lett megírva.

[link]

:(((

(#6318) sfdrakex válasza Viktoár (#6316) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Érdemes lenne kölcsön ramokkal is kipróbálni, vagy ha több modul van akkor úgy hogy egyszerre 1 modul van bent és akkor is kékhalálozik-e.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6319) Viktoár válasza sfdrakex (#6318) üzenetére


Viktoár
addikt

Már ez is megvolt.1 modullal is ugyanez a téma. :U

Üdv:Viktor

(#6320) HarryPotter válasza Воланд (#6313) üzenetére


HarryPotter
őstag

beszeltem az eladóval, azt mondja "winloader-es" változat van a gépen. Nem örülök neki....ez mennyire veszélyes? Mármint funkcionalitás, stabilitás terén...?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6321) sfdrakex válasza HarryPotter (#6320) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ment privi, mert erről itt nem nagyon illik beszélni, de működésben nincs gond velük, ha nem buherált verzió, hanem érintetlen verziót tettek rá.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6322) hfrankee


hfrankee
senior tag

Hali!
Az alábbi hibaüzenet jelenik meg random manapság.Az egyetlen közös jellemző,hogy akkor ha a gép nem csinál semmit,az energy saving kikapcsolja a monitort és az egérrel "felkelzem" ez a kép fogad és nem reagál semmire csak az áramtalanítás segít.
Ez hardveres vagy softveres hibára utal? Kérlek segítsetek.
Üdv

[link]

(#6323) Viktoár válasza hfrankee (#6322) üzenetére


Viktoár
addikt

Nálam nem jó a link.

Üdv:Viktor

(#6324) BIZ0906 válasza sfdrakex (#6310) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

THX!

(#6325) Core2duo6600 válasza cigam (#6305) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A Renult Latitude, ha jól írom, Samsung fejlesztés, tehát lehet kapni !

(#6303) BIZ0906
Reggelsz egy dinamikus dns szolgáltatásra , bekonfigurálod és elindítasz egy kiszolgálót a gépeden ami erre alkalmas.
Vagy webszerver, ftp, bár ekkor csak letölteni tudja, vagy valami streamelő cucc, hogy bongészőben lehet nézni a NAS ok közül van olyan aminek van ilyen szolgáltatása

(#6311) HarryPotter
Hogy aktivált a win rajta nem tesz semmit, mert jó eséllyel megvan törve.
A mostani loaderek már megbízhatóan teszik a dolgukat. !

A kérdés az, hogy egyaltalán járt- e a géphez előtelepített win7
Ha nem, akkor elmész egy boltba és veszel egyet, azt kész !

Vagy használód így ahogy van
Ment Pm :)

(#6317) Roli27
Hogy írt a lemez még nem akkora tragédia, ha a matrica eredeti hozzá.
Ugyanis ujabban még lemezt sem adnak az OEM laposokhoz és talán már az asztali gépekhez is.

Ha a kód rajta van, akkor bármely verzióval egyező korongról fel lehet tenni, és aktiválni a kóddal !

(#6322) hfrankee
Csinálj a biosban egy reset to optimized vagy defaultot, rakd újra legfrisebb nem béta driverekkel
Ill lehet, hogy érdemes biost frissiteni szintén nem beta ra !

De még akár ram gond is lehet

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6326) hfrankee


hfrankee
senior tag

A hibaüzenet
Nem találtam képfeltöltési oldalt.mind leállt,bocs.

(#6327) BIZ0906 válasza Core2duo6600 (#6325) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Kösz Neked is!

(#6328) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy mit állítsak be a windows 7-ben hogy minél jobban kihasználja a 8gb ddr3 1600mhzet?
Olvastam h ki a lapozó-fájlal machinált vmit!

Előre is köszönöm a hasznos infókat!

(#6329) Воланд válasza droti25 (#6328) üzenetére


Воланд
titán

nem kell semmit beallitani, tudja o, hogy mit es hogyan kell hasznalni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6330) agressiv válasza Viktoár (#6319) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor tápkukucs.

Hát még a borz.....

(#6331) HarryPotter


HarryPotter
őstag

még egy kérdés: ha egy oem win 7-t feltettem egy gépre kb. egy hete, de a az a gép meghalt, nincs mód arra, hogy ugyanazt egy másik gépre feltegyem? ez most már örökre kuka?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6332) Fire/SOUL/CD válasza HarryPotter (#6331) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az alaplap döglött meg/alaplap cser (is) volt? Ha nem, akkor az nem minősül illegális példánynak, ha újra felpakolod és aktiválod.
Ha az alaplap feküdt le és új deszkás konfigra telepíted, akkor is be lehet aktiválni, technikai akadálya nincs a dolognak, de ha esetleg ellenőrzést kaptok, akkor ezen az új deszkán már illegális példányként lesz.

Ez esetben az MS ügyfélszolgálatát kell felhívni és alaplapcserére kell hivatkozni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6333) HarryPotter válasza Fire/SOUL/CD (#6332) üzenetére


HarryPotter
őstag

azt nem tudom biztosan, hogy az alaplap halt-e meg, de valószínűleg igen. Nem is fogom megtudni, mert a rossz gép helyett vettem egy új gépet, op rendszer nélkül (azazhogy: ezen van a winloader-es win7). Meg tudom valahogy tenni, hogy erre feltelepítem az eredeti win 7-et, és valahogy jelzem a microsoftnak, hogy sorry, de alaplap bedöglés miatt új gépen akarom használni a win 7-emet?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6334) Fire/SOUL/CD válasza HarryPotter (#6333) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"(azazhogy: ezen van a winloader-es win7)"
Ezt a témát kerüld itt PH!-n, mert min. törlik, rosszabb esetben meg pihenő jár érte... :B

"Meg tudom valahogy tenni, hogy erre feltelepítem az eredeti win 7-et, és valahogy jelzem a microsoftnak, hogy sorry, de alaplap bedöglés miatt új gépen akarom használni a win 7-emet?"
Pont ezt írtam korábban. Ügyfélszolgálat és alaplapcserére hivatkozni.

Viszont valamit lehet, hogy félreértek. Azt írod vettél egy új gépet, meg van egy eredeti W7-ed nem? Akkor az új deszkára telepítsd fel és aktiváld a serial-al, ami az eredeti W7 matricáján találsz. (Ekkor nem kell ügyfélszolgálat, hisz ezzel a serial-al, azon a deszkán aktiválod először)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6335) Воланд válasza Fire/SOUL/CD (#6334) üzenetére


Воланд
titán

laptop eseten nem kellene atrakni a matricat? vagy tokmindegy, mert egy ellenorzesnel ugyis elbukik?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6336) Core2duo6600 válasza Fire/SOUL/CD (#6332) üzenetére


Core2duo6600
veterán

(#6335) woland_y2k

A számla és a matrica a lényeg, hogy a gépen mi van, csak tételes ellenörzésen derül ki,ami viszionylag ritka.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6337) Fire/SOUL/CD válasza Core2duo6600 (#6336) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

woland_y2k hsz-a kapcsán visszaolvastam jó pár hsz-t, szerintem Te is tedd ezt, mert lehet, hogy nem látjuk tisztán a dolgokat, úgy meg nem érdemes beszélgetni a témáról.

No, nekem olybá tűnik, hogy a kollégának nem is volt eredeti W7-e, mert az első laptopon sem volt legális cucc (mert akkor a lapos alján ott kellett volna lennie a matricának), valamint a másodikon sem, mert ott meg warez változat futott. Ha jól értelmeztem a dolgot, akkor a kolléga még egyetlen eredeti W7-et sem aktivált be, ergó nincs mire hivatkozni az ügyfélszolgálatnál... Vagy nem jól értelmezem a dolgokat? :))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6338) HarryPotter válasza Fire/SOUL/CD (#6337) üzenetére


HarryPotter
őstag

nem teljesen. vettem egy oem win 7-et a hardveraprón. felraktam a régi gépre, és beaktiváltam. A régi gép meghalt, vele a win 7 is. Vettem egy új gépet, ezen van a winloader win 7. ez nekem nem annyira tetszik, de nem tudom, hogy a korábbi felrakott legális win 7-em feltehető-e az új gépemre.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6339) Fire/SOUL/CD válasza HarryPotter (#6338) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jól van, így már tisztul a kép... :DDD És akkor a hardveraprón vett OEM-hez nem kaptál matricát, ergo nem volt hozzá serial?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6340) HarryPotter válasza Fire/SOUL/CD (#6339) üzenetére


HarryPotter
őstag

de van matricám a hardveraprón vett oem win 7-hez, még nem ragasztottam fel semmire, de megvan, telepítő cd-vel együtt.

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6341) Fire/SOUL/CD válasza HarryPotter (#6340) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor ügyfélszolgálat és telefonon elintézed alaplapcserére hivatkozva. A teendőket is elmondják telefonon.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6342) 3.Aragorn válasza Viktoár (#6314) üzenetére


3.Aragorn
addikt

"Sajnos a mai reggel is úgy indult mint a többi,kék halállal."

Ez nagyon ütött, köszi. ;] Szeretem az ilyen "pozitív" megjegyzéseket...

Nem minden vándorút céltalan...

(#6343) HarryPotter válasza Fire/SOUL/CD (#6341) üzenetére


HarryPotter
őstag

köszönöm, megpróbálom. Praktikusan ez azt jelenti, hogy kezdjem el feltelepíteni a legális oem win 7-emet, és aktivációnál hívjam a microsoft supportot?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6344) Core2duo6600 válasza HarryPotter (#6343) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, valahogy így

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6345) RetepNyaraB válasza Core2duo6600 (#6344) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Üdv,
megpróbáltam az eddigi Vista helyére felnyomni a Win7-et AHCI módban.
Kezdtem volna ott, hogy formázom a vinyót a win setupból. Nem engedi, 0X80070057 hibára hivatkozva.
Ez Windows update hiba, baromság...
Viszont az oprendszer eltűnt róla, tehát azt azért letörölte a rohadék...
Sebaj, felnyomom az AHCI drivert setupból szintén, megeszi, tovább kattintok, a Win elkezd kicsomagolódni, aztán megint kiírja az említett hibát s megmagyarázza, hogy nem lehet formázni és így nem tud telepíteni.
HELP :O
Particionálni sem engedi a lemezt, meg a másikat sem (kettő van). Ezt azért írom, mert olvastam, hogy partíciók létrehozása segíthet az ilyen gondon.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6346) cigam válasza Dontorrent (#6298) üzenetére


cigam
félisten

Nem ismerem a toshiba laptopokat, de itt a leírás, hogy hogyan lehet visszahozni a gyári állapotot.
Valószínű ez egy rejtett partíció a merevlemezen.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6347) Viktoár válasza 3.Aragorn (#6342) üzenetére


Viktoár
addikt

Örülök hogy tetszett,esetleg valami ötlet hogy mi lehet a gond? :))

Üdv:Viktor

(#6348) Hunork válasza Fire/SOUL/CD (#6337) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Én csak meg szerettem volna jegyezni egy régi történést: évekkel ezelőtt a fiam nyert egy Lenovo laptopot egy magazin játékában. Mindenki tök hepi volt és toltuk a szmájlit, aztán gari lejárta előtt megadta magát a HDD. Eredeti Vista volt rajta. Kuka lett, ez rendben is van, végül is ingyen van. Mikor elhozta apám a szervizből (sajna nem voltam vele), otthon láttam csak, hogy egy szépséges XP van az új vinyón. Hívom őket, hogy ez most mi a rák, erre a válasz az volt, hogy a garancia csak a hardverre vonatkozik, ha eltávozik a Win a HDD-vel együtt, akkor ők nem tehetnek semmit, de nyugodjak meg, egy "tökéletes" XP-t kaptam. De semmi matrica meg egyebek...
Már a múlté a sztori, csak érdekességképp említettem meg...Pont nyáron volt, nyaralás, táborok, meg miegymás, ősszel nekiestem hivatalos úton, hogy hátha tehetek valamit, de mindenhol falakba ütköztem, mert miért nem akkor szóltam. (ebben azért igazuk volt, csak épp nagy rohanás volt) Mondjuk azóta már eladtuk a lapost, de érdekes volt a dolog, az tuti.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#6349) HarryPotter válasza Core2duo6600 (#6344) üzenetére


HarryPotter
őstag

Köszi. Holnap nekikezdek, és beszámolok arról, hogy hogy sikerült.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6350) agressiv válasza Viktoár (#6347) üzenetére


agressiv
addikt

Én mondtam ötletet, kukucs bele a tápba, ha az jó, akkor lap.

Hát még a borz.....

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.