Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Tudja valaki, hogy van-e lehetőség pendriveról történő Windows 7 telepítésnek?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#5652) pete_21 válasza KubanitoS (#5651) üzenetére


pete_21
addikt

(#5653) KubanitoS válasza pete_21 (#5652) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszönöm szépen! :R

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#5654) pr1mzejEE válasza sfdrakex (#5637) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

Füleses-mikrofon, azaz Headset. Hangfalam meg nincs. És teljesen jól működött addig, amíg el nem nyomkodtam. Átkozom a napot :W
Viszont hétvégén kipróbálom egy új mikrofonnal a dolgot, hátha..

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#5655) Lacika001


Lacika001
aktív tag

Helló!
Nem teljesen ide kapcsolódik a kérdés, de nem tudom hol tehetném fel. A jelenlegi gépemben van 4GB ram (i3 2100-procival) és ha 32 bites windows 7 van fent akkor csak 2,75GB ramot lát. E8400+4GB ram esetén emlékeim szerint 32 bites oprendszerrel 3,25-3,5GB-t látott úgy hogy akkor még egy 512MBos VGA is volt a gépben, most meg az integráltat használom.
Mivel a négy GB ramból 0,5 úgyis RAMDISK, így ha 3,5felet látna a windows, a többi meg menne a ramdiskbe elég volna a 32bites is. Nem jól gondolom?

(#5656) sfdrakex válasza Lacika001 (#5655) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az integrált VGA a rendszer memóriából vesz el, nézd meg nem 1 giga körülit foglal-e le magának. Egyébként ilyen gépen szerintem függetlenül a memória méretétől érdemesebb 64 bites W7-et használni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5657) Rison77


Rison77
senior tag

Üdv,
Lenne egy kérdésem. Mennyire normális az, hogy egy full szűz win7 ~1,3 millió bejegyzéssel rendelkezik a registry-ben? A telepítő nem formázza meg teljesen a lemezt?

(#5658) Sub-ZeRo válasza Rison77 (#5657) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért üres legyen? Annyi van amennyi.

(#5655) Lacika001: - ramdisk + -integrált vga + -cache-k, szóval az a 2,75 reális. Amúgy 64 bit kell már ide. Igaz abból is vesz le az integrált miatt.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5659) DEJVID


DEJVID
őstag

No az alvós gond megoldódott, most az a problémám, hogy fuecsán viselkedik a tálca. Ha valamilyen alkalmazást teljes képernyőre teszek, kitakarja a tálcát, ha pedig kis ablakként lehúzom az alját, nem áll meg a tálcánál, hanem le tudom húzni alá, mögé. Én nem állítottam el semmit, de sajnos nem egyedül használom a gépet. Mi lehet a gond?

(#5660) Rison77 válasza Sub-ZeRo (#5658) üzenetére


Rison77
senior tag

Reinstall előtt, 37 programmal és 10 feltelepített játékkal volt 600-700k. Most meg még nincs rajta semmi.

(#5661) Sub-ZeRo válasza Rison77 (#5660) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Passz. Nem kell nézegetni, használni kell. De ha kíváncsi vagy rá, akkor írj az MS-nek mailt, hogy te ezt tudni szeretnéd. Amúgy meg tök mindegy menni van, csak a rendszer jól menjen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5662) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Egy 64GB-s SSD elég a win7 professional 64bit-nek? Plusz persze még kiegészítő programok is, de játék, filmek mind HDD-n lennének, szóval a 64GB elég vagy ajánlott a nagyobb vétele?

Matthew 24:42

(#5663) C0d3r válasza @matthew@ (#5662) üzenetére


C0d3r
addikt

Bőven, több hónapos Win7-em a 30 GB-os partícióból meghagyott még 13,5 GB-ot.

(#5664) geprombolo válasza Rison77 (#5660) üzenetére


geprombolo
senior tag

Esetleg lefuttathatod a CCleanert, az átnézi a registryt is, ha van benne felesleges holmi, kitakaríthatod vele.
Nem lehet, hogy másik windóz verzió? Mondjuk 32-es helyett 64 bites? :U

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5665) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Korábban már kérdeztem, de akkor nem nagyon érdekelt a téma, és nem is nagyon tudtatok megoldást mondani.
Win7 32bitem van, és a 64biteset szeretném felrakni. A probléma, hogy nincsen DVD olvasóm. És ugye 32-ről nem engedi a 64-et felrakni. Elvileg Pendriveról sem lehet megcsinálni, és HDD-ről sem sikerült (windows recovery). Most már rá vagyok kényszerülve, mert 4GB ram van a gépben.

(#5666) Psychonaut válasza RAiN91 (#5665) üzenetére


Psychonaut
addikt

Pendriverol meg lehet.

(#5667) agressiv válasza RAiN91 (#5665) üzenetére


agressiv
addikt

A DVD olvasót elfújta a szél?

Hát még a borz.....

(#5668) C0d3r válasza agressiv (#5667) üzenetére


C0d3r
addikt

Kihaló állatfaj.

(#5669) @matthew@ válasza C0d3r (#5663) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, köszi a helpet! Akkor lehet benevezek 1-re :K

Matthew 24:42

(#5670) RAiN91 válasza Psychonaut (#5666) üzenetére


RAiN91
őstag

Melyik programmal? Win7 USB Tool-t néztem, arra azt írták, hogy nem lehet, google pedig nem volt barátom ebben a témában.

agressiv: igen, megadta magát, és nincs rá szükségem, minden a netről jön..

(#5671) sfdrakex válasza RAiN91 (#5670) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezt olvastad?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5672) RAiN91 válasza sfdrakex (#5671) üzenetére


RAiN91
őstag

Igen ez volt az.

(#5673) Kiki18


Kiki18
őstag

Üdv mindenki!
Ha egy P35-ös chipsetes alaplapot lecserélek péládul G43-as chipsetre,akkor a win7-et újra kell raknom(ez volt ugye xp-nél)?Vagy magától beáll a rendszer és nem kell hozzányúlni?
Köszönöm.

(#5674) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Szasztok! Szép estét.

Problémám akadt a win7-el.
Laptop ról van szó (dell). Rányomok, hogy leállítás, szépen bejön a kék háttér, pörög a leállítás melletti karika naphosszat. Addig nem hagyja abba, amíg ki nem veszem az akksit. Vkinek volt már ilyen? Megoldás? Vmi 5let? Előre is köszi.

További szép estét!

(#5675) Psychonaut válasza RAiN91 (#5670) üzenetére


Psychonaut
addikt

Google nem volt a baratod? Egy perc alatt:
1, 2

(#5676) Laccoss válasza RAiN91 (#5670) üzenetére


Laccoss
addikt

Nekem gond nélkül megcsinálta, 32bites win7 alatt, a 64bites telepítőt pendrivera.

(#5677) geprombolo válasza Kiki18 (#5673) üzenetére


geprombolo
senior tag

Az XP is elviselt egy költöztetést, kettőt már nem biztos. Szerintem a win7 beáll magától.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5678) RAiN91 válasza Psychonaut (#5675) üzenetére


RAiN91
őstag

Az elsőre, csak hogy kötekedjek:

"You can only create a 64-bit Windows 7 bootable USB flash drive if your current Windows 7 installation is also 64-bit. "

A másodikat megnézem, köszönöm. :R

(#5679) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Egy laptopon újratelepítettem a win7-et. Arra lettem figyelmes a telepítés előtt, hogy nincs 100 megás partíció. Itt még arra gondoltam, hogy biztos nagyon el van rejtve. A telepítés közben sem láttam (pedig ott már kellene), meg most se látom.
Gond az, ha nincs? A sebességet befolyásolja?

[ Szerkesztve ]

(#5680) agressiv válasza Panthera (#5679) üzenetére


agressiv
addikt

Nem gond, igazából oylankor van normálisan partícionálva a meghajtó és beállítva az aktív poartíció stb., ha nincs ilyen kóbor meghajtó..

Hát még a borz.....

(#5681) Laccoss válasza Panthera (#5679) üzenetére


Laccoss
addikt

Nem, felesleges ha nem használsz Bitlocker titkosítást. Amúgy azért nincs, mert nem törölted a partíciót. Tehát ha pl. van egy vinyód, leformázod a partíciót rajta, majd arra rakod a windowst akkor nem fog csinálni. De ha törlöd a partíciót, majd újra létrehozod akkor megcsinálja a 100mbos-t. De mint írtam lényegtelen hogy van e vagy sem.

(#5682) Psychonaut válasza RAiN91 (#5678) üzenetére


Psychonaut
addikt

Es ha tovabb is olvastad volna:

"...I had only placed that warning there as a precaution since a lot of people were unable to create a 64-bit USB while using a 32-bit OS, and the other way around.

Some people get lucky and have no problems either way though."

;)

(#5683) geprombolo válasza Feribacsi555 (#5674) üzenetére


geprombolo
senior tag

Előfordulhat, hogy valami program nem engedi a leállítást, egy ismerősömnél is ez volt, rágugliztam és azt adta ki, hogy ha minden driver okés, akkor a legtöbbször videórögzítő programok okozzák, de teheti ezt a hangkártya vezérlőprogija is (nem a driver, hanem az alkalmazás), vagy a böngésző flash beépülője. Az illetőnél a flash bizonyult ludasnak, annak ellenére, hogy a böngésző már rég be volt zárva.
Sok sikert a vadászathoz!
Ja, és próbáltad a kikapcsoló gombot sokáig nyomni, amíg kikapcsol a gép? BIOSból lehet beállítani.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5684) RAiN91 válasza Psychonaut (#5682) üzenetére


RAiN91
őstag

Igen :DD

[ Szerkesztve ]

(#5685) Kiki18 válasza geprombolo (#5677) üzenetére


Kiki18
őstag

Oké,de engem az xp nem érdekel.Ezért Irtam win7-es totyikba,mert nekem win7-em van és ezzel még nem frissitettem platformot. Az xp-nél mindig újra kellett telepiteni a rendszert,ha új chipsetet épitettünk be.Egyszerűen nem töltött be.

Én azt nem tudom,hogy win7-nél is ugyanezt kell megtenni,vagy hozzá se kell nyúlnom,mert simán beindul?

(#5686) Panthera válasza Laccoss (#5681) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm!
Nem akartam törölni partíciókat, mert a másikon adatok vannak. Akkor ilyen esetekben, már a boot partíció törlésével meg van oldva dolog.

(#5687) agressiv válasza Kiki18 (#5685) üzenetére


agressiv
addikt

Ez atl függ, hogy miről, mire változik a chipset, de ugyanúgy gyakori az, hogy nem hajlanó elindulni. Naponta szórakozok ilyesmivel és eleinte azt hittük, hogy, ha intel csipről, intelre cseréljük akkor minden oké, de végül kiderült, hogy teljesen kaotikus ez az egész. Szóval 50% az esély, vagy megy, vagy nem. :DDD

Kvardlipot Nem kell törölni soha a partíciót, elég csak formázni.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#5688) Laccoss válasza Panthera (#5686) üzenetére


Laccoss
addikt

Partíció törlése alatt azt a partíciót értem amelyikre a windowst telepítetted. A többi lényegtelen, ahhoz nem kell nyúlni.

agressiv: Én mindig törlöm:)

[ Szerkesztve ]

(#5689) Panthera válasza Laccoss (#5688) üzenetére


Panthera
őstag

Úgy gondoltam én is, hiszen utána már le tud csípni a felszabadult helyből annyit. Köszi!

(#5690) albert8


albert8
addikt

Ennek szerintetek köze van a win-hez?[link]

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#5691) atka76 válasza albert8 (#5690) üzenetére


atka76
tag

Sziasztok!

Tudtok arra ötletet adni,hogy a minialkalmazásoknál a névnapot hogy tudom beállítani az asztalra?
Tudom jobb gomb stb! A probléma az,hogy nincs a minialkalmazások között a névnapos ablak!
Win7 van fent a gépen!

Köszönöm!

Üdv

Bendegúz

(#5692) Feribacsi555 válasza geprombolo (#5683) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Thx, kipróbálom.

(#5693) TRob1 válasza atka76 (#5691) üzenetére


TRob1
veterán

Alapból nincs benne. Előbb telepíts egyet... :D

¤ R'n'R ¤

(#5694) Zlin50


Zlin50
senior tag

Valóban írott lemezeken adja ki a MS a rendszereket vagy csak nálam az? (a gyári dobozból kibontva a win7 ulti 32/64 bit ugyanúgy) Vagy valami nem stimmel? Úgy vélem talán nyomtatott formában illene. Egyértelműen látszik hogy írottak, mert azokon látszanak különböző színű sávok.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#5695) sfdrakex válasza Zlin50 (#5694) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hol vetted, piacon? :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5696) Psychonaut válasza Zlin50 (#5694) üzenetére


Psychonaut
addikt

Talan MSDN-nel volt valakinek ilyen, egyebkent nem hallottam meg hasonlorol sem.

(#5697) Zlin50 válasza sfdrakex (#5695) üzenetére


Zlin50
senior tag

Piacon, persze. Ott nem ennyibe [link] kerülne.

Ennyire igénytelenül adja ezt elő a MS?

Van hirtelen link hova lehet ilyenekkel fordulni? Meg akarom keresni ezzel őket, mert ez így nem járja.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#5698) sfdrakex válasza Zlin50 (#5697) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gugli ilyennek mutatja a lemezt, elég érdekes ha boltban másolt lemezen adták, bár nem az a lényeg csak a kulcs, de akkor is gáz, szerintem a boltban kérdezz utána ahol vetted.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5699) Zlin50 válasza sfdrakex (#5698) üzenetére


Zlin50
senior tag

Az első képen lévőre hasonlít nagyjából, de nincs nagy embléma rajta. A felső MS felirat viszont 1-2 óra között van, az alsó része pedig az ötödik képre hasonlít. A széle körben hologramos mindkét lemeznek (4-5mm ).

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#5700) creed30


creed30
aktív tag

Sziasztok!
Egyszerűen nem tudok rájönni hogy pár hete mi okozhatta azt hogy a rendszer nem engedi hogy programot (mpc-hc) az általam kiválasztott fájltípushoz tudjam társítani.Tehát adott fájlra kattintással egyből el kellene induljon a lejátszás a társított programmal.Korábban a társításra kattintva kitallózhattam a programot és annak megjelent az ikonja a listában.Most nem jelenik meg ikon,hiába válsztom ki a programot (mpc-hc) Próbáltam telepített és portable verzióval is.Mi lehet a gond szakik? :Y

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.