Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszi agressiv, Psychonaut! Nem tudtam, hogy a PowerISO-nál a meghajtó leválasztása a lemezkiadás.

(#5552) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!
Gépváltás miatt áttettem az új gépbe az SSD-t.
A régi gépen is win 7 volt, így az SSD-n eleve létezett a "rendszer számára fenntartott" 100 megás partíció pluszban.
Amikor áttettem az új gépbe, akkor elfelejtettem ezt a plusz partíciót törölni, és úgy tettem fel a win 7-et. Most az a gondom, hogy mindenhol látszik ez a plusz partíció, nem rejtett mint eddig volt.
Elég az a megoldás, ha lemezkezelésben a meghajtóbetűjelet eltávolítom?

köszönöm.

(#5553) Воланд válasza Chesterfield (#5552) üzenetére


Воланд
titán

igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5554) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

8-12 GB ramnál már érdemes kikapcsolni a lapozófájl, vagy jó az ha van?

(#5555) Воланд válasza Vasinger! (#5554) üzenetére


Воланд
titán

jo az, ha van, soha nem lehet tudni, hogy melyik alkalmazasnak van ra szuksege.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5556) agressiv válasza Воланд (#5555) üzenetére


agressiv
addikt

Egyiknek sincs rá szüksége, ha elég ram van a gépben, én 6 giga mellett is kikapcsoltam.

Hát még a borz.....

(#5557) Воланд válasza agressiv (#5556) üzenetére


Воланд
titán

azert ez eleg meresz kijelentes reszedrol, ha figyelembe vesszuk azt, hogy egyreszt nem tudod, hogy milyen alkalmazasokat hasznal, masreszt nem hiszem, hogy te az osszes letezo alkalmazast kiprobaltad a sajat gepeden.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5558) agressiv válasza Воланд (#5557) üzenetére


agressiv
addikt

Amit én használok azokat nyílván kipróbáltam, és szerinted mihez nem elég ennyi memória?

Hát még a borz.....

(#5559) Воланд válasza agressiv (#5558) üzenetére


Воланд
titán

pl. a dragon age memory leakes, nalam 3GB memoriat ugy felzabalt, mint a sicc, vissza kellett kapcsolnom a lapozofajlt. aztan emlekeim szerint a ps is sir a hianya miatt, meg egyebb professzionalis programok is tudjak hianyolni (mondjuk utobbi szelsoseges eset).

az altalad hasznalt programok szama szvsz meg mindig nem kozeliti meg az osszes programok szamat. ;)

lehet tesztelgetni, hogy majd biztos jo lesz, meg nem omlik ossze es lehet, hogy ez be is jon, meg lehet kicsit biztosabbra menni es hagyni, hogy az os kezelje. nekem is kellett egy kis ido mire ezt (is) megtanultam.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5560) agressiv válasza Воланд (#5559) üzenetére


agressiv
addikt

Nálam eddig 4GB volt a max ramhaszhnálat zene szerkesztő program mellett, játékok alatt 4 fölé sosem ment lapozó file nélkül, pedig 6GB van a gépben szóval a lehetőség adott.
Még annó 3Dstudioztam és akkor elfogyott a 2 giga, de olyankor amikor bohóckodtam az extra finomítással. Normál használat mellett azzal sem volt gány, pedig csúnyán kiírta a program, hogy off van, amikor megtelt.

Hát még a borz.....

(#5561) garami87


garami87
tag

Sziasztok! Egy olyan nagy problémám lenne, hogy újratelepítettem a wint és mostanság a lomtáram nem működik megfelelően!:// Amikor kidobok valamit az asztalról, akkor látni az összegyűrt papirt a kukában, de ha belemegyek akkor nincs benne semmi!:S Ha nem rendszerparticíóról dobok ki valamit, akkor valamikor nem is látni benne semmit! Se az ikon nem jelez ki semmit se ha belekattintok a lomtárba akkor sem! Mi lehet a gond? ha tudnátok ebben segíteni azt nagyon megköszönném, mert már ötletem sincs! Ikont kilőttem majd megint aktiváltam az asztalon de semmi! :(

gg

(#5562) sfdrakex válasza agressiv (#5560) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pedig zene és videó szerkesztő progik képesek felzabálni 8-10 gigát vagy akár többet is. Vannak olyan programok is amik el sem indulnak ha nincs lapozófájl, akkor sem ha van 16 giga ramod nekik pedig csak 1 giga kell. Szóval mai vinyók elég nagyok, elfér a lapozó fájl, és sok esetben instabil rendszertől menti meg magát aki használja.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5563) Vasinger! válasza Vasinger! (#5554) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor inkább hagyom bekapcsolva, mert szoktam Corel Draw-t használni és virtualizálni is rendesen. Bár ha már elfogy a memória, akkor inkább kikapcsolok pár dolgot.

Apropó, ha a másik winyómra teszem, nem a rendszeremen hagyom a lapozófájlt, azzal gyorsítok a rendszeren?

(#5564) pilóta


pilóta
nagyúr

Olyat csinál mostanában, hogy indításkor elindul minden szépen (SSD-ről, pikk-pakk), de utána, mielőtt elkezdhetnék dolgozni leáll minden. Még az óra mőásodpercmutatója az oldalsávon se megy, az egeret lehet mozgatni, de nem reagál semmire, ha leviszem az aljára a programindító sávra, akkor átváltozik a kurzor kis kék körré. A CPU terhelés 50% vagy 100%-ot jelez. Ez az állapot kb. 2-3 percig tart, utána mintha mi sem történt volna megy minden, ha a leállás előtt sikerült rákattintanom valamelyik programra, akkor az villámgyorsan elindul.
Ma sikerült még a megállás előtt elindítanom háromgommbal afeladatkezelőt, és egy processz volt, ami sok erőforrást igényelt, az egyik svchost.exe. Ha lelőttem, akkor megszűnt a CPU terhelés, úgyhogy biztos ez a ludas, de amikor kilövöm, akkor újraindul a rendszer, DCOM-kiszolgáló hibával.

Mi ez a DCOM-kiszolgáló, miért állítja meg a rendszert, mit lehet tenni, hogy ne csináljon ilyesmit?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5565) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Hi!

Egy Pentium 3 1.4GHz, 512MB SD133, geforce 4200Ti, megbírkózna a windows 7 bármely verziójával, avagy maradjon az xp?

Most telepíteném újra hugom facebook-os gépét, aztán eszembe jutott, hogy hátha... :))

(#5566) Воланд válasza Tibi86 (#5565) üzenetére


Воланд
titán

maradjon az xp.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5567) Tibi86 válasza Воланд (#5566) üzenetére


Tibi86
aktív tag

:R

(#5568) Egon válasza pilóta (#5564) üzenetére


Egon
nagyúr

A DCOM kiszolgálónak elég sokmindenhez van köze: [link]

Eseménynaplóban nem ír semmit? Szerintem a legvalószínűbb, hogy valami kártevőt szedtél össze...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5569) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

A problémám a következő:
Tegnap oké volt minden a géppel. Ma megpróbáltam először usb-n rádugni egy winyót. Hibaüzi fogadott:
Az usb- eszközt nem lehet felismerni.
Ezután próbálkoztam pendrive-val, mp3-al, mindegyiknél ugyan ez volt. Végigmentem az összes porton, újraindítottam-bennhagytam őket...végigzongoráztam mindent.Mindig ugyan az.
Az usb-s wifi adapter viszont feltűnt, hogy műxik. Amikor viszont kivettem-betettem, az is elszállt. Csak akkor ment, ha a gép indításánál benne volt, akkor is csak a hátsó portokról..(Ahogy írtam, többi cucc kkor se működött.)
Eszközkezelőbe virítanak a sárga 3szögek, próbáltam frissítést, eltávolít-újrarak-ot, de semmi.
windows 7 telepítő se segített...

Maradt valami, amit kihagytam? Vagy rakhatom újra?

(#5570) Воланд válasza jackbacsi87 (#5569) üzenetére


Воланд
titán

valami live linuxot szedj le es bootolj arrol. ha ugy sem ismeri fel az usb portokat, akkor gyanus, hogy halott az alaplap.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5571) jackbacsi87 válasza Воланд (#5570) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

basszus, live linux :W...hogy ez nem jutott eszembe...pedig tele van vele az asztalom.... úgy néz ki, alaplap hiba :O
Köszi!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#5572) robyg


robyg
senior tag

Üdv mindekinek.

Lenne két kérdésem:

Az egyik nem tudjátok véletlen hogy a Win7-hez mikor jön ki service pack 2-es frissítés;

A másik annak idején volt egy progi (nLite) amivel lehetett az XP-t személyre szabni,frissítések,driverek integrálása.Nem tudjátok,hogy a Win7-hez nincs ilyen progi véletlen?

(#5573) agressiv válasza robyg (#5572) üzenetére


agressiv
addikt

vLite a neve. :DDD

Hát még a borz.....

(#5574) Воланд válasza robyg (#5572) üzenetére


Воланд
titán

Az egyik nem tudjátok véletlen hogy a Win7-hez mikor jön ki service pack 2-es frissítés;

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5575) CoolMan válasza robyg (#5572) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Vagy ez rt7lite

(#5576) robyg válasza CoolMan (#5575) üzenetére


robyg
senior tag

Oksa.Köszönöm.

(#5577) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

Helló!

Biztos hülye kérdés, és előre is elnézést miatta, de:

1.) Hány gépre lehet feltelepíteni egy időben ugyanazt a Windows-t?

2.) Ha felrakom egyszerre az asztali és a noteszgépemre is, legrosszabb esetben mi történhet?

Remélem ez nem volt warez, válaszokat köszönöm!

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#5578) Воланд válasza KovácsGéza (#5577) üzenetére


Воланд
titán

1.) egyre.

2.) konkretan nem tudom megmondani, de asszem mindket gep jelezni fog, hogy "on szoftverhamisitas aldozata lett". de ha mindketto nem is, az egyik biztos.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5579) sfdrakex válasza KovácsGéza (#5577) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

1. már kaptál választ

2. Aktiválni csak az első fogod tudni, a másodikon nem fog menni az aktiválás, mert már aktiválva van, egy másik gépen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5581) Sub-ZeRo válasza #19982592 (#5580) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Értelmes hsz. Igen?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5582) agressiv válasza Sub-ZeRo (#5581) üzenetére


agressiv
addikt

Pont én is akartam írni neki, hogy ez most miaz. :DDD

Hát még a borz.....

(#5583) geprombolo válasza Vasinger! (#5563) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ha az első winyód nem SSD, akkor érdemes a lapozófájlt áttenni egy másik lemezre, két lemezen gyorsabb az adatmozgás, mint egyen.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5584) Laccoss válasza geprombolo (#5583) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha SSD akkor meg pláne:)

(#5585) Vasinger! válasza geprombolo (#5583) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Áh, SSD az felejtős, nekem az drága.

És mondjuk Ramdisknél? Számít hogy hol a lapozófájl?

(#5586) szabimaci22


szabimaci22
tag

Sziasztok
Van egy acer 5742ZG típusú notim és ma felraktam egy témát win7 alá és újraindítás után ez fogadót -----> bootmgr image is corrupt. the system cannot boot !
semmire nem reagál ez mii ??

(#5587) Sub-ZeRo válasza szabimaci22 (#5586) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

DVD lemez be majd javítás. Milyen téma? Rndes win féle, vagy ilyen moddingolt mindenféle?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5588) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! Win 7 Ultimate 64-bit SP1-et használok. A következő hiba jelenséget kaptam: A gép nem volt terhelés alatt egyszer csak kaptam egy kék halált és újra indult a gép :((( Ez még is mitől lehetett? Minden infó az adatlapomon megtaláljátok. Segítségeteket előre is köszönöm! :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#5589) Sub-ZeRo válasza Butcher-HUN (#5588) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

1 hsz, kékhalál résznél olvassd el mi a teendő.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5590) szabimaci22 válasza Sub-ZeRo (#5587) üzenetére


szabimaci22
tag

http://pcworld.hu/hogyan-oltoztessuk-angry-birds-temaba-a-teljes-windows-7-et-20111130.html

Ezt a témát raktam fel és ezután írta ki ezt :/ de ugye nem a vinyom ment tönkre ?

(#5591) Sub-ZeRo válasza szabimaci22 (#5590) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem hinném, csak szerintem szétcseszte a téma a rendszert. Amúgy érdemes ilyeneket kipróbálni. Amit írtam próbáld meg, esetleg ha nem megy, olvass vissza és voltak még itt parancsok is, amivel életet lehet lehelni a rendszerbe. Ha azzal sem megy, akkor nyertél egy win reinstallt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5592) szabimaci22 válasza Sub-ZeRo (#5591) üzenetére


szabimaci22
tag

Köszi :R :R Meg próbálkozom vele de ha véletlen újra kéne raknom hogy tudnám úgy újra rakni hogy ne formázza a meghajtót mert csomó cucc van rajta ?

(#5593) Laccoss válasza szabimaci22 (#5592) üzenetére


Laccoss
addikt

Rendszervisszaállítási pontot hoztál létre előtte?

Amúgy érdemes odafigyelni, mert nem írják hogy sima vagy sp1es win7hez jó.

(#5594) Butcher-HUN válasza Sub-ZeRo (#5591) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Köszönöm! Ám még annyit én úgy tudom, de kérlek javíts ki ha nem így van hogy kék halált hardver probléma okozza? Vagy program probléma is lehet? Mi okozhatja? :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#5595) Воланд válasza Butcher-HUN (#5594) üzenetére


Воланд
titán

program is meg hibas hardver is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5596) szabimaci22 válasza Laccoss (#5593) üzenetére


szabimaci22
tag

nem nem hoztam létre :/

(#5597) sfdrakex válasza szabimaci22 (#5596) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

1 vinyód van 1 partícióval, érdemes létre hozni legalább 2 partíciót és az adatokat nem oda tenni ahol az OS van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5598) geprombolo válasza Vasinger! (#5585) üzenetére


geprombolo
senior tag

Van ramdisked? Akkor mindenképpen oda érdemes a virtuális memóriát tenni, a ramnál gyorsabb semmi nincs. A ramdisket éppen azért találták ki, hogy memóriából futtassák a progikat, hogy gyorsabban töltődjenek be :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5599) szabimaci22 válasza sfdrakex (#5597) üzenetére


szabimaci22
tag

2 van osztva de a c-n is van cucc és nagyon kellene hogyan tudom úgy felrakni win7-t hogy ne formázza?

(#5600) Vasinger! válasza geprombolo (#5598) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nincsen még, de szeretnék, csak még nagyon idegen ez még nekem. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.