Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) Steelmanus válasza Viktoár (#6314) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nincs veletlenul tuningilva vagy esetleg alul feszelve a geped?
Mert en akkor kaptak a kepel teljesen megegyezo kekhalalt, amikor nagyon alacsony feszultseget allitottam be a procinak.

(#6352) Atikusz


Atikusz
senior tag

Regedit-ben megtalálható valahol a windows telepítésekor megadott serial number?

(#6353) Воланд válasza Atikusz (#6352) üzenetére


Воланд
titán

aida64 megmondja. vagy ez.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6354) Atikusz válasza Воланд (#6353) üzenetére


Atikusz
senior tag

Köszönöm!

(#6355) Воланд válasza Atikusz (#6354) üzenetére


Воланд
titán

nm

egyebkent a registryben van, csak kodolva.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6356) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#6345) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Namajdakkor válaszolok magamnak, büdös banda ;]

Letöltöttem a GParted nevű kis cuccot és némi tétova nyomkodás után, melyben Allah, Jézus, Jehova és valszeg Buddha támogatását is élveztem (tekintve, hogy foggalmam nincs mit csináltam) sikerrel töröltem az elsődleges vinyót, majd újraformáztam NTFS-nek.
A W7 épp kicsomagolja magát 76%-nál. :C
Remélem most már oké lesz, de visszamenőleg elmondhatná valaki, ez mi lehetett. :U
Előzmények: lásd az eredeti hozzászólásom.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6357) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Wifi HotSpot-al még mindig gondjaim vannak.
Egy idő után minden készülék azt írja, hogy a HotSpot not in range. Pedig a gépen állítólag még fut.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#6358) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az egyik kormányzati oldalról nyomtattam fájlba. Feljön a Wines nyomtató kezelő progi, nyomtatóm nincs. Rendkívül buta alkalmazás kér egy fájlnevet fájlba nyomtatáshoz, aztán létrehoz egy fájlt a böngésző mappájában (hol máshol OMG), ha nem írtunk, akkor kiterjesztés nélkül.

txt, rtf, doc, pdf nem nyert. Mi lehet a fájl formátuma?

Valamint ha átnevezem a kiterjesztés nélküli fájlt kiterjesztésesre, akkor TotalCommander nélkül hogyan lehet azt valami más kiterjesztésesre átnevezni? Win nem hagyja, csak a nevet átírni...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6359) Sub-ZeRo válasza CPT.Pirk (#6358) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

docx? Esetleg xls, xlsx? A dokot nem lehet máshogy lementeni? Mondjuk jobb gomb mentés másként? Win7 probléma :F :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6360) nacsamarci


nacsamarci
csendes tag

régi operációs rendszerem volt ekkor még viszonylag minden játék el indult kb(pl:Metin2)de ujra kelletett telepiteni gépet mert lassu volt meg tul sok minden volt rajta stb de miután ez megtörtént nem tudtam használni játéknál(win7et fel raktuk ) (pl:metin2,counter strike.1.6)kérehetnék egy kis segitséget sztem videokártáyvla van baj AMD Sempron(tm) 2800+ 1.60Ghz ram:1GB 32 bites
S.o.S

S.o.S

(#6361) CPT.Pirk válasza Sub-ZeRo (#6359) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na, xls fájl lett. Jobb gomb nem játszik, mert nem dokumentum, hanem nyomógomb, ami elindítja a win belső nyomtató kezelő progiját.

Persze Libreofficeban nem jól jelenik meg, de mind1, ahol ki fogom nyomtatni, ott offiszolnak...

*ez egy újabb lökés volt, hogy menjek Debianozni. Ott nem néz hülyének az OS

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6362) Laccoss válasza nacsamarci (#6360) üzenetére


Laccoss
addikt

És miért nem tudtad használni? Felraktad újra a játékokat ugye?

(#6363) nacsamarci válasza Laccoss (#6362) üzenetére


nacsamarci
csendes tag

ja felraktam csak valami gond van 3d grafikával ezt irja ki nem értem:S

S.o.S

(#6364) Laccoss válasza nacsamarci (#6363) üzenetére


Laccoss
addikt

Frissebb videókártyadriver + Directx felrakása ajánlott.

(#6365) nacsamarci válasza Laccoss (#6364) üzenetére


nacsamarci
csendes tag

friss videókárty driver ezen azt érted driver felrakása? driectx 11?

S.o.S

(#6366) Laccoss válasza nacsamarci (#6365) üzenetére


Laccoss
addikt

Frissebb, újabb windows7es, de nem win7 által felrakott driver, hanem amit a videókáryta gyártójának oldaláról töltesz le.

Directx webinstaller: [link]
Directx full installer: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6367) geprombolo válasza nacsamarci (#6363) üzenetére


geprombolo
senior tag

Állítólag nem indul a játék ikonról, csak direkt módon, megkeresve a játék exe-jét és arra kattogva. Meg ott, ahol ezt írták, azt is említették, hogy ugyanott van valami autopatcher.exe, azt is le kell futtatni egyszer, utána már megy a játék. Legalábbis direkt indítással.
Videódriver lehet az ATI driver vagy az Nvidia driver. A DirectX-et meg már linkelte a kolléga.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6368) Viktoár válasza Steelmanus (#6351) üzenetére


Viktoár
addikt

Nincs semmi tuning,minden auto-n van a biosban.Nem igazán látom értelmét a tuningnak. :N

Holnap szétszedem a gépet és megnézem a tápot.

Üdv:Viktor

(#6369) nacsamarci válasza geprombolo (#6367) üzenetére


nacsamarci
csendes tag

és ezt honnan tudom megállapitani hogy ATI driver vagy Nvidi driver? :)

S.o.S

(#6370) sfdrakex válasza nacsamarci (#6369) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Onnan tudhatod hogy ATI vagy Nvidia a videókártyád chip gyártója, ha nem tudod akkor a vezérlőpultban eszközkezelőben megtudod nézni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6371) uzsidoboz14


uzsidoboz14
csendes tag

help win 7 frisités után ezt irta ki mit tegyek? http://kephost.hu/share-9D08_4EE694EB.html

I3 550 3.2ghz box 2x2g 1333mhz ddr3 ram gt220 dx10 1gb ddr3 /samsung galaxy s2 (L)

(#6372) 3.Aragorn válasza geprombolo (#6367) üzenetére


3.Aragorn
addikt

geprombolo: jó az új avatarod :K

Nem minden vándorút céltalan...

(#6373) Sub-ZeRo válasza uzsidoboz14 (#6371) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha nagyobb mint 1 terára akarod rakni a win7-et, oda egy olyan bios kell ami tudja + be kell állítani a bios beállításokban is. Talán valami hdd topikban tudnak segíteni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6374) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!
Nagyon foglalkoztat, hogy a 4 giga DDR3 1333-as ramomból mért foglal le a sima win7 home premium 1954MB-ot?
Ez egy Samsung 350U2B-A02-nél (subnotebook) volna jelenség. A gépet most vettem, vadonat új, 2 napja használom. Elöször alap minialkalmazásban tűnt fel hogy 48%on áll a ram jelző, nem hittem el, leszedtem az All CPU Metert és az is megerősítette. Gondolom nem hiba, csak kiváncsi vagyok az okra. Csak azért IS fura, mert van ebböl a laptopbol egy 2giga ramos verzió is, abbol elfoglalta volna közel a 100%ot?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6375) sfdrakex válasza Lmh (#6374) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A W7 előtárazza a sűrűn használt programokat, így azok gyorsabban indulnak el, viszont ha memória igényes alkalmazást indítasz üríti a memóriát és oda adja annak a programnak amit használsz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6376) Воланд válasza Lmh (#6374) üzenetére


Воланд
titán

azert van a ram, hogy hasznalva legyen. nezd meg ezzel, hatha latsz valami gyanusat.

"van ebböl a laptopbol egy 2giga ramos verzió is, abbol elfoglalta volna közel a 100%ot?
"

nem, mindig a rendelkezesre allo rambol foglal le x mennyiseget, nem altalanosan.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6377) cszn


cszn
őstag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. A kis disznófülű egyszer csak úgy indult hogy minden felhasználói beállításom elveszett (ugyanaz a felhasználói fiók persze megmaradt). A nagyobb baj, hogy a tálcán, a start menüben meg még mittomén hol nem is tudok átállítani semmit. Gondolom sérültek a fájlok. Tud valaki valami biztatót mondani mi lenne a teendő, hogy ne kelljen új felhasználót létrehoznom? :U Rendszervisszaállítás nem játzsik.
Köszi előre is! :R

(#6378) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy egy Németországban vásárolt Pacard Bell laptopra (német nyelvű Win 7 Home Premium) feltelepíthető-e egy magyar nyelvű Office 2010 program? Előre is köszi a válaszokat.

(#6379) Воланд válasza Tappancs2001 (#6378) üzenetére


Воланд
titán

igen, fel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6380) Lmh


Lmh
őstag

Akkor ez a készenléti izé lesz az, oké. "gyanús" dolgokra nem gondolok, mivel még tök szűz a gép, esélytelen bármilyen virus vagy ilyesmi.
Köszönöm szépen nektek!
Csak akkor asztalimon miért nem csinál ilyet? Ott 1 giga körül használ a 3*1giga 800-as ddr2es ramból. Az mondjuk 32bites win7 ultimate azt hiszem. Az notebookon 64 bites az a home premium. Ezért?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6381) Steelmanus válasza uzsidoboz14 (#6371) üzenetére


Steelmanus
addikt

Elotte mar hasznaltad a W7-t errol a vincsirol, mert azt irtad hogy frissites után nem bootol be a W7.

(#6373) Sub-ZeRo Nem tudom, ezert kerdezem, nem 2 TB a felso hatar?

(#6382) Воланд válasza Lmh (#6380) üzenetére


Воланд
titán

igen a 64bites kicsit tobbet foglal le mar alapallapotban, mert be kell toltenie a 32bites "alrendszert" is. plusz nem is egyforma a ket konfiguracio.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6383) Воланд válasza Steelmanus (#6381) üzenetére


Воланд
titán

de, 2.2tb a felso hatar. az mbr csak 32biten tudja tarolni a lemezmeretre vonatkozo adatokat, ezert csak 2.2TB lehet a maximalisan megcimezheto terulet. felette mar GPT plusz UEFI kell.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6384) Fire/SOUL/CD válasza Воланд (#6383) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem 2,2 csak 2TB (2^32*512=2TB) ;]
Ezenkívül annyi plusz infó, hogy ha rendszert akar indítani róla, ahhoz csak és kizárólag x64 Vista/W7 szükséges.
(meg persze, amit már írtál, azaz GPT partícióséma és UEFI BIOS)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6385) Lmh válasza Воланд (#6382) üzenetére


Lmh
őstag

köszi szépen a gyors válaszokat!

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6386) uzsidoboz14 válasza Steelmanus (#6381) üzenetére


uzsidoboz14
csendes tag

Fel volt már telepitve .os ott tartok win telepités de csak usbröl tudnék de nem took csinálni mer xpnek a másik gépen minden féle köcsög baja va :@

I3 550 3.2ghz box 2x2g 1333mhz ddr3 ram gt220 dx10 1gb ddr3 /samsung galaxy s2 (L)

(#6387) Steelmanus válasza Воланд (#6383) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem veletlenul kerdeztem, gepcserere keszul a Baratom, rajtam keresztul, es legalabb egy 1 TB-os vincsit szeretne belerakatni - bar mondtam Neki hogy ilyen vincsiarak mellett erdemesebb lenne ha SSD-t vennie, es a regibol ideiglenesen megtarthatna a legnagyobbat ( 500 GB) de idegenkedik tole, viszont a Ő penze, igy azt teszem amit ker.
Mar tobbszor olvastam hogy sokan hasznalnak 1 TB vagy megnagyobb kapacitasu lemezt amin a rendszer is rajta van, es nem volt gondjuk vele.
A GPT az az, amit a vincsihez adnak pl WD "pariciokezelo"?

(#6384) Fire/SOUL/CD Bar esetemben nem lesz tullepve a 2 TB, de koszi' az infot, x64 W7 op.rendszer lesz, 8 GB RAM mert CAD programot szeretne tanulni akinek ossze kell allitanom egy gepet. A hasznalando CAD program eroforras szukseglete.

(#6386) uzsidoboz14 A masik gep most miert jon ide, mivel telepitetted elozoleg az ' TB-os vincsire a W7-t?

(#6388) Воланд válasza Fire/SOUL/CD (#6384) üzenetére


Воланд
titán

jovanna, koran volt meg. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6389) Fire/SOUL/CD válasza Воланд (#6388) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Amúgy abban igazad van, hogy nem ritkán így tüntetik fel a 2Terás HDD-ket, de ez csak annak köszönhető, hogy a PR-osok véletlenül ki tudták számolni decimálisan, hogy mennyi is 2TB-t, de aztán hanyag eleganciával egy tizedesvesszőt biggyesztettek bele majd felfelé kerekítették.
2TB=2199023255552 Byte =2,199023255552=2,2TB... (szerintük) :))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6390) Воланд válasza Steelmanus (#6387) üzenetére


Воланд
titán

nem, ez a gpt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6391) Воланд válasza Fire/SOUL/CD (#6389) üzenetére


Воланд
titán

nem csak a PR-osok. multkor irtam meg ezt es az eredetijeben is 2,2TB-ot irnak. es ki vagyok en, hogy veluk vitatkozzak? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6392) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

win7 alatt hogyan lehet megoldani a leállítás gyorsítását? azaz, pl, hogy ne dobjon ki megerősítést, hogy leállításra kell kényszeríteni a még futó programokat.. csak nyomjam meg a kikapcs gombot, és magától szépen zárjon be mindent :) anno xp-nél volt valami registrí buherálás erre vonatkozóan, itt hogy működik?

köszi előre is :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6393) Fire/SOUL/CD válasza bandus (#6392) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Registry-t nem tudok, de egy parancsikonnal megoldható: [link]
(Alapvetően 2 metódus létezik, az egyik a Soft, a másik meg a Force leállítás/újraindítás. A 2 közt az az alapvető különbség, hogy a force-t nem érdekli mi van megnyitva, avagy épp egy word doksi még nincs elmentve, ez kérdés nélkül lekapcsolja a gépet és ezáltal pl az a megnyitott, de még nem mentett doksi is elmegy vándorútra... :DDD (hagyományos, Soft módban, rákérdezne, hogy mented-e a doksit...))

woland_y2k
Igen, de az eredeti cikkben már más is bele van "keverve", nevezetesen az a terület is a HDD-n, amit a FW használ és azt az OS semmilyen körülmények közt nem éri el, se MBR, se GPT esetén sem. Aztán meg az Advanced Format-os HDD-k is feltűnnek, amiken szintén nem lehet elérni azt a területett az OS-nek, csak a felhasználható terület nagyobb, mint a nem AF-es HDD_knél. Szóval maradjunk annyiban, hogy 2TB-os HDD-ken nyugodtan lehet még MBR-t használni, a felett meg GPT-t. Ha adattárolásra szolgál, akkor lehet x86-os rendszer is, de ha rendszerlemez, akkor csak x64 Vista/W7.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6394) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Egyszerre Koszonom a hasznos informaciokat es a linket woland_y2k-nek es Fire/SOUL/CD-nek, szamomra igen hasznos volt.

(#6392) bandus Az XP-ben alapbol benne volt az alabbi, csak az erteke 0 volt.

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop Uj Karakterlanc: AutoEndTasks Ertek: 1

En most is beszoktam irni a Registry-be, hibat nem okoz, viszont nagyon ritka, hogy varno kellejen a leallassal, csak ha a Skype-t kikapcsolom es rogton szeretnem lekapcsolni a gepet akkor bizony ennek ellenere varnom kell nekem is, megneztem hogy mennyi ido kell a Skype kilovesere, 6-8 masodperc.
Mas progival nincs ilyen gondom.

[ Szerkesztve ]

(#6395) uzsidoboz14 válasza Steelmanus (#6394) üzenetére


uzsidoboz14
csendes tag

Nah kifejteném problémámat win 7 tet akarok most pendrivre rakni xpm van jelenleg azon a gépen 3 fajta modszert probáltam ki egy se sikerült 1. Sima win 7 dvd toolsal nem let jo mert a mastering ida v2 nem engedte felrakno valamiféle nyelv frissités hiánya miatt 2. Modszer cmd be parancs irás list disk nél csak a vinyot látja 3. Doszos cél program eli ditom a ugyszint a disk listát és kikapcsol a progi ha valameikre van ötlete hogy mit tidnék vele csináli akkor azt megköszöném 2 per és irom az 1 modszer hiba üzenetét.
setup cannot update your windows xp files becous the language installed on your system is different from the update language

[ Szerkesztve ]

I3 550 3.2ghz box 2x2g 1333mhz ddr3 ram gt220 dx10 1gb ddr3 /samsung galaxy s2 (L)

(#6396) Sub-ZeRo válasza uzsidoboz14 (#6395) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Win7 telepítő be, biosban be kell állítani hogy cd/dvd-ről bootoljon, elmented, újraindítás és már megy is a telepítés.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6397) uzsidoboz14 válasza Sub-ZeRo (#6396) üzenetére


uzsidoboz14
csendes tag

Hát ez most nem igazán jo válasz mint kifejtettem usbröl azaz pendrivrol szerettem volna telepiteni de már megoldottam haver átugrott a dvd meghajtojáv
al.

I3 550 3.2ghz box 2x2g 1333mhz ddr3 ram gt220 dx10 1gb ddr3 /samsung galaxy s2 (L)

(#6398) sfdrakex válasza uzsidoboz14 (#6397) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

USBről bootolva dobta ezt a hibaüzenetet (setup cannot update your windows xp files becous the language installed on your system is different from the update language)? Formáztad a vinyót és úgy akartad telepíteni a W7-et?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6399) Lmh


Lmh
őstag

Valaki megindokolná nekem, hogy miért jó ,hogy a Samsung 350U2B-A02 subnotebookomhoz gyárilag 64 és nem 32 bites win 7 home premiumot adtak?
Eleve sosem érdekeltek a 64 bites oprendszerek, sok különösebb jót nem hallottam róluk azon kivül, h sokkal több ramot tudnak kezelni.
Kíváncsi lennék pár előnyre, amiért most jobban jártam, mintha 32 bitest adtak volna hozzá

( mondjuk szerintem 1-et kapásból találtam, h így simán tudja kezelni a 4 giga ramot ami a gépben van. Bár a Samsung 350U2B-A01 verzióban csak 2 giga ram van, mégis ugyanúgy 64 bites home premiummal szerelik )

Előre is :R

ui: Tegyetek pontot a vitám végére valakivel. A 32 bites win7 3.25 vagy 3.5 vagy valami ilyesmi giga ramot tud csak kezelni, igaz-e? mindenki mást mond, de én úgy tudom, hogy tuti 4 giga alatt van

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6400) Воланд válasza Lmh (#6399) üzenetére


Воланд
titán

mert ha ramot bovitesz, akkor nem kell ujrarakni az oprendszert. a 64bites rendszereknek meg nincs igazan hatranyuk, persze ha nem ezer eves hardverrol beszelunk.

32bites asztali oprendszer max 4GB fizikai ramot tud megcimezni, de ebbe beletartozik a vga ramja meg a kulonfele cache-ek is. ezert van az, hogy ha van 4 giga ram a gepben, plusz a vga, plusz a cache-ek, akkor csak 3,25-3,5GB-ot lat az oprendszer a rambol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.