Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) Воланд válasza C4L1 (#5299) üzenetére


Воланд
titán

vezerlopultban ott van a halokartya? drivert probaltad ujratenni?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5302) ErosenZold válasza Воланд (#5300) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Szakember? Kérek nevet és utána nézek.

Nekem egy informatika tanár nem szakember, sőt a legtöbb diplomás informatikus sem szakember, az infó boltban dolgozó emberek 99%-a meg pláne nem szakember.

A windows "szakemberek" azt is mondják, hogy a windows biztonságosabb mint egy linux, persze ez természetes "igaz" mert ők "szakemberek". (Nem akarok ezzel linux vs. vindóz vitát indítani csak példa volt)

Tudod mi a baj? Az hogy most a "szakember" alatt magadra gondoltál. Neten mindenki, minden témában "szakember" vagy van egy "szakember" barátja aki 95%-ban önmaga.

*FRISS* Mellesleg ha jól tudom, nem én kezdtem el okoskodni hogy felesleges a Comodo mert minek az ha a win önmagában kircsi védelemmel rendelkezik (főleg a Defender..:D)

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#5303) TRob1 válasza Воланд (#5300) üzenetére


TRob1
veterán

Nem beszélve arról, hogy tökmind1 mi neki az "istenkombó", ha kicsit olvasgat itt-ott, tudhatja, hogy nincs olyan ami mindenkinek megfelel, mert vmit ez enged be, vmit meg az (nem 1 és nem 2 ilyet olvastam már az évek alatt víruskergetőre és tűzfalra is) Persze most jön a szöveg, hogy nála aztán soha semmi nem jut be, ezzel, az fix. (És ilyenkor meg mindig mosolygok magamban, hogy vki ezt veszi vki azt, meg ez a jobb-az a jobb, én meg vígan elvagyok a beépített+MSE kombóval gond nélkül, pedig nem csak a ph-n járok, sőt...)

¤ R'n'R ¤

(#5304) Sub-ZeRo válasza Воланд (#5297) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért nem hagyod rá? Látod hogy mennyire okos szegény. Akkor rakjon fel egy bugos fos tűzfalat és nyugodjon meg mennyire biztonságba van. Inkább venne 5k-ért egy routert és a gyári tűzfal + win tűzfal meg egy MSE ami ingyenes és van benne hálózat figyelés is simán tökéletes lenne. A trollkodásait meg törölje egy moderátor mert senki sem kíváncsi rá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5305) C4L1 válasza Воланд (#5301) üzenetére


C4L1
csendes tag

Természetesen próbáltam újratenni a drivert, de most hogy mondod belenéztem az eszközkezelőbe, és minden egyes hálózati kártya alatt szereplő dolog, a hálókártyától a tunngle ig mind felkiáltójel van. és azt írja mindegyikre hogy: az eszköz nem működik megfelelően, mert a Windows nem tudja betölteni a szükséges illesztőprogramokat.

[ Szerkesztve ]

(#5306) ErosenZold válasza Sub-ZeRo (#5304) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Értem, az trollkodás ha van véleményem?... HMmm

Comodo tűzfala bugos? :) Végül is csak non stop az ÖSSZES tesztben az első 3 ban van benne és legtöbbször az ELSŐ helyen. Amúgy a router tűzfala nem szűri a csomagokat, csak tilt.

Előzőre, sosem mondtam egy szóval sem hogy ez istenkirály kombó. (Pláne hogy 1 védelmi csomag az egész de nemgond.) Azt sem mondtam, hogy sosem szoptam még be semmit. Ezek a szavak csak a TI fejetekben jelentek meg, mert le mertem írni, hogy dísznek jó a művirág mellé a Windows védelmi programjai.

Miért is jönne hozzám most 1 moderátor? Semmit nem írtam, nem is trollkodtam csak a ti képzeletetekben. De hogy ne sírjatok most ez miatt egész délután.

A windows tűzfala + az mse kombónál jobb védelem NINCS. Röhögve veri le a Kaspersky és a Norton védelmi csomagjait !

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#5307) Воланд válasza ErosenZold (#5302) üzenetére


Воланд
titán

"Tudod mi a baj? Az hogy most a "szakember" alatt magadra gondoltál." vs. "nalad es nalam tapasztaltabb szakember is ajanlja/hasznalja"

ertelmezd.

tessek itt egy nev (szemely szerint leszarom a stilusat es van amiben nem ertek vele egyet, de a szakmai felkeszultseget asszem nem kell vitatni). plusz nyugodtan nez be az srv2k8 topicba, oda sem zoldfuluek irogatnak. reszemrol a tema lezarva.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5308) Воланд válasza C4L1 (#5305) üzenetére


Воланд
titán

tavolitsd el az eszokozt az eszkozkezelobol, inditsd ujra a gepet es hagyd, hogy a win tegyen fel hozza drivert.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5309) Fire/SOUL/CD válasza atka76 (#5290) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor először derítsűk már ki, hogy mi is a helyzet. Húzd le az adatkábelt a HDD-ről (kikapcsolt gép mellet (ezt azért írom le, mert már volt olyan versenyző, aki ezt bekapcsolt gép mellett játszotta el :DDD )) és nézd meg, hogy elindul-e a W7 az SSD-ről, aztán meglátjuk mi a következő lépés.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5310) C4L1 válasza Воланд (#5308) üzenetére


C4L1
csendes tag

btw találtam néhány érdekes fájlt a users/felh/appdata/roaming nevű mappába, ami fut, és msconfigba rendszerindításként is benntvan, kiszedem, de autoba visszateszi magát

(#5311) agressiv válasza ErosenZold (#5306) üzenetére


agressiv
addikt

Mert azt hiszed, hogy annyira nagyon okos vagy és szerinted senki sem szakember, csak te, mert egy átlagos otthoni felhasználónak professzioonális cuccok kellenek, mert veszélyben van mi....

Hadd kérdezzem már meg, hogy mégis ki a franc vagy te, hogy ennyire okosnak hiszed magad?

Hát még a borz.....

(#5312) Воланд válasza C4L1 (#5310) üzenetére


Воланд
titán

mik azok?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5313) ErosenZold válasza agressiv (#5311) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Ki mondta hogy okosnak hiszem magam?
Ki mondta, hogy senkit nem ismerek el szakembernek?

Én azt tudom, hogy OLVASOK teszteket (nem nem nod álltal toltokat, mert azokban a nod is mindig top1). Elolvasok iszonyú sok VÉLEMÉNYT az adott védelmi programról, nem csak arról és csak a pozitívakat amit éppen használok. Akkora ember vagyok mint te.

Amúgy pontosan akkora hatalmam van mint a pápának, csak bennem kevesebben hisznek.

És még én trollkodik mi?

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#5314) agressiv válasza ErosenZold (#5313) üzenetére


agressiv
addikt

Mégis mindenkti leugatsz és szerinted mindenki más tévedés csak neked van igazad. Az meg megint más, hogy minden baromságot beszívsz ami a neten van akárki is írja azt.

Hát még a borz.....

(#5315) C4L1 válasza Воланд (#5312) üzenetére


C4L1
csendes tag

local.exe
AABJOQ0XZM.exe
tegnap egyfolytában leállási hibák jöttek ki ezekről a fájlokról:
- xbfed.exe
- kusam.exe
- hmebp.exe
- brktd.exe
- fzaai.exe

(#5316) ErosenZold válasza agressiv (#5314) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Senkit nem ugattam le amíg nem jött valamelyik okos (lehet te nem olvasom vissza), azzal hogy mekkora szar a comodo meg nemkő mert a win tűzfal a KIIIIIIIIIIIRÁLLLY.

Amúgy elmondanád, hogy mégis egy Tűzfalról vagy Anti-Virusról hol olvassak ha nem a neten?

Hmmm, értem énhozzám csak a hoax ok jutnak el, de a te windows tűzfalad szűri a tartalmat és csak az igazságok jutnak el hozzád.

Én itt fejeztem be, rájöttem nem vagy vitapartner. Ha akarsz valamit privát és ez igaz a másikakra is akik térítenek.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#5317) Воланд válasza C4L1 (#5315) üzenetére


Воланд
titán

ezt toltsd le, frissitsd es futtasd le.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5318) agressiv válasza ErosenZold (#5316) üzenetére


agressiv
addikt

Jólvan okoska legyen így. :W Ha nem vetted volna észre most is a leugatós "ki ha én nem" stílust nyomod te nagyonhülye.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#5319) stevve válasza FehérHolló (#5289) üzenetére


stevve
nagyúr

Szívesen, de sajnos ezen nem nagyon lehet segíteni. Írtam én is WinForms alkalmazást párat és ismerem a jelenséget. :(

(#5320) wrox válasza ErosenZold (#5302) üzenetére


wrox
senior tag

Pl. aki ezt a kombót erősen ajánlja: Farkas Viktor. Nézz utána. A win7 tűzfala azért erősen hasonlít (nem csak külsőre) az ISA-ra.

(#5321) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Mivel sok helyre telepítettem fel, és tök jól működik, gondoltam feldobom az én gépemre is a win7-hez a microsoft live essentials progit, ezért elötte lekaptam az eset Nod 32-t.

Miután a törlés és emiatti újraindítás megtörtént az asztalon kint lévő minialkalmazások (csak gyáriak voltak) szétestek.
Kitöröltem őket, majd kitettem őket újra, de ekkor is csak szétesett képeket láttam, nem volt ott maga a minialkalmazás, de a jobb sarkakban lévő X-et amivel be lehet őket zárni, azt láttam.

Van ötletetek mit kellene tenni, hogy visszaálljon a rend? (registry-ben kellene nyúlkálni, vagy más)
Előre is köszi.

(#5322) flash-


flash-
veterán

sziasztok

egy netbookra ami 900 mhz-es és 1gb ram van benne melyiket ajánljátok inkább?

Windows 7 Home Basic N SP1 x86

vagy

Windows 7 Starter N SP1 HUN

vagy egyik sem fog megfelelően futni ezen a netbookon?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5323) polonic válasza flash- (#5322) üzenetére


polonic
félisten

Mintha erre már ment volna válasz.

(#5324) flash- válasza polonic (#5323) üzenetére


flash-
veterán

ja valaki az ultimate-ot írta...
nehogymár az jól elmenjen vagy tényleg?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5325) GrandeP válasza flash- (#5324) üzenetére


GrandeP
őstag

igen, és meg is lett magyarázva h miért...

Egyébként miért pont win7-et akarsz rá?!

EEE pc-re max xp, de inkább a gyári linux.... mert bár új utasításos az a 900mhz, de azért mégiscsak 900mhz.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#5326) polonic válasza flash- (#5324) üzenetére


polonic
félisten

Nem azt írták. . .
Xp-t írtak. Ne várj csodát egy 900 mhz-es processzorral hajtott géptől.

(#5327) ErosenZold válasza GrandeP (#5325) üzenetére


ErosenZold
senior tag

LINUX MINT ellene rajt nem?

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#5328) flash- válasza polonic (#5326) üzenetére


flash-
veterán

oké oké
a win7 home basic gondolom azér elég

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5329) atka76 válasza Fire/SOUL/CD (#5309) üzenetére


atka76
tag

Lehúztam a kábelt és basszus nem indul el így a Win7!
Mit lehet tenni?

Bendegúz

(#5330) GrandeP válasza ErosenZold (#5327) üzenetére


GrandeP
őstag

Puppy linuxot szoktam rányomni, mert általában lányoknak van ilyen, :DDD meg sztem az a legkisebb igényű, cserébe ugyanúgy teljes körű.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#5331) FehérHolló válasza flash- (#5328) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha meggyújtod, akkor biztos.
A gép nem elég rá.

Skynet is real. It's called Google.

(#5332) Fire/SOUL/CD válasza atka76 (#5329) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5333) atka76 válasza Fire/SOUL/CD (#5332) üzenetére


atka76
tag

Köszi,nekifogok csak még egy pontosítás!
A HDD - n Win 7 van!

Bendegúz

(#5334) czanga válasza czanga (#5321) üzenetére


czanga
őstag

Közben sikerült megoldanom a minialkalmazás gondot egy kis parancssor-os mókázással.

(#5335) djyuri válasza Sub-ZeRo (#5261) üzenetére


djyuri
őstag

Hát....csak a szokásos.... 9800gtx oc...6 giga ram...ssd...1200W táp (további vga-k miatt)
1100T Black proci.

De játék terén abszúrd semmi gond. Jelen körülmények közepette pl az ssd-nél semmilyen fagyás nincs. Ott az előző telepítésnél volt hiba,mert most ez a része hibátlan.
A windóz mostani további része is az,csak ez az egyetlen,bár számomra kolosszális hiba,hogy az eredeti 1 perc böngészőkészre állás helyett 2,5 percre hízott a dolog. Kikapcsnál semmi gond....szinte akármennyi program,játék fut,ha megnyomom a power gombot,akkor a win 5-10 sec alatt leállítja a gépet. (kivéve persze,ha leszedett frissítéseket,mert ugye azt éppen akkor konfigurálja)

A rossz driverek a gyári cd-jén vannak..azok teljesen használhatatlanok win7 64 bit alatt. XP még úgy ahogy...csak ugye 6 mag...stb az minek xp-re :S

Én már látom a hiba pontos jelenségét,hogy nem fér a rendszer a betöltéskor az esemény naplóhoz hozzá,emiatt,amíg a ciklus idő le nem jár,addig áll. Régen XP-nél is volt hasonló..ott amíg a hálózat nem állt fel,addig állt a betöltésnél a kép. Ott egy lan letilt+ restart....lan engedélyez+ restart..és megoldotta a problémát. De itt belső baj van... A windows security essential is veszélyt jelző üzenettel indít,így gondolom neki van a legtöbb köze ehhez.

(#5336) djyuri válasza djyuri (#5335) üzenetére


djyuri
őstag

(#5337) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Valami elállítottam gyikul a mediaplayerbe.
Van egy samu tv és megakartam osztani az egész médiaplayer tartalmát mert látná a TV.Na úgy megosztottam hogy a gépen sincs már műsortáram, és a Tv-n csak azt látom amit megosztok kézzel. Mit állíthattam el? :F

(#5338) djyuri válasza djyuri (#5336) üzenetére


djyuri
őstag

(#5339) Воланд


Воланд
titán

na, csak meglett. :DDD
[link]

kulcsszavak: windows mappa, friss telepítés, méret

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5340) Shirkan


Shirkan
csendes tag

sziasztok, lenne egy olyan problémám miszerint a windows7 x64-es oprendszerem van most fent, és valamiért csak 3.12gb-ot lát elérhetőnek az oprendszer a telepitett 4gb fizikai memóriából.Bios-ban nem láttam erre vonatkozó beállítást.Van valami ötletetek hogy hogyan lehetne kiküszöbölni ezt a problémát? Köszönöm előre is :R

" nothing and everything...is possimpible" by Barney Stinson

(#5341) bok92


bok92
addikt

Üdv! A gondom az lenne,hogy miután kikapcsoltam a notit nem vettem észre, hogy kiírta azt: a windows szolgáltatasok konfiguralasa... Nos én rácsuktam a fedelét ,és olyankor átvállt takarékos üzemmódba.... na most kb 15perce megy ez a konfigurálás,és meg nem haladt semennyit sem.Valami ötlet?

(#5342) bok92 válasza bok92 (#5341) üzenetére


bok92
addikt

Több mint fél óra után kemény 3%-ot haladt ... :W

(#5343) flash-


flash-
veterán

sziasztok

két dolgot szeretnék:

-Meg lehet valahogy oldani, hogy az egerem egyik gombját ha megnyomom akkor a gép átváltson az asztalra?

-A másik pedig az hogy meg lehet oldani hogy a start menüben előjöjjenek a legutóbbi dokumeintumok?(mind xp-ben?)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5344) Sub-ZeRo válasza flash- (#5343) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

-Win + tab, ALT + tab. Vagy az egéthez keresel drivert de szerintem nem lehet.

-Ott vannak hogy gyakran használt fájlok vagy mi. A start menü tulajdonságainál kell beállítani.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5345) sfdrakex válasza Shirkan (#5340) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Biosban a Memory remap vagy memory hole beállításokat keresd.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5346) Agyasima


Agyasima
senior tag

AZTAT Monnyátok meg neköm, hogy hogyan tudom rávenni ezt a csudálatos felületet arra, hogy az ablakok zerus másodperc alatt jelenjenek meg és tűnjenek el, a "beúszó" és "kiúszó" (van ezekre jobb szó?) effekteket hol lehet kikapcsolni?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#5347) FehérHolló válasza Agyasima (#5346) üzenetére


FehérHolló
veterán

Elősször mesíd öl hogyacsudába nem gyütt baglyud néked, hogy ablakokat akaródz tűtettni!! Eggyüt lakhatnók a rosszfótban márság.
Asztánmásoggyára mennyé a vezírlőpútba, ottan keressdé meg a Megjelenítés és Személyre szabás (angol: Appearance and Personalization) fűccsöt, majdan ottanhol találódzon egy Téma (Change Theme), választódj önönmagaddvá iggy olybá teccőt, mintsem Aero!!
(Tehát alul a Basic and High Contrast Themes csoport a nyerő számodra, hogy egyértelmű legyen.)

Bocs, nálam angol, nem tudom a magyar megfelelőket, de remélem dekódolható.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#5348) zetecR válasza Agyasima (#5346) üzenetére


zetecR
addikt

Hehe, ezeket én is kikapcsoltam...

(#5349) Agyasima válasza FehérHolló (#5347) üzenetére


Agyasima
senior tag

Nadeháthogy, oly ismerős kend! Nem-e a szomszéd Józsi, a lódoktor maga? Az ilyen eszes legény! Decsakmert megzavart itten a kokas a rikácsolásával a gyesznyóetetés közibe, aztat elfeljtöttem kijelenteni, hogy bezony neköm úúúúgy vóna jó, hajaz ÁJERO téma megmaradna és a szomszéd Marist megenné a fene ha átgyün, hogy az abrak alatt még látható 3 másik abrak!

No eztet óggya meg kend, ha tudi! :)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#5350) FehérHolló válasza Agyasima (#5349) üzenetére


FehérHolló
veterán

Windows 7 Basic témát tessedjen megtöckölni, asszt maholnap meglássa, csínján teccedék-e. Csak a csiribiribá animáccijókban különbszik.

Skynet is real. It's called Google.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.