Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Sajna a C:\ meghajtóhoz nem lehet hozzátenni amit elcsippantok a D:\-ből! :( Grrr...ki gondolta anno, hogy 40gb kevés lesz rendszernek...na bocsi az offért.

(#6652) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Üdv!

Valaki tudna segíteni? Van 2 PC, ugyanarra a routerre csatlakoznak, mind2-n Win 7 megy, munkacsoport, otthoni hálózat beállítva. Az egyik (mondjuk A) látja is rendesen a másikat (B), a megosztott fájlokat is, mindent. De visszafelé már nem, B a hálózaton látja A-t, de pingleni már nem tudja. Amikor a megosztásba be akarok menni, akkor 0x80070035-ös hibakóddal elköszön. Más fórumot túrva láttam a NetBIOS-t írták, be is kapcsoltam mindkettőn, de ugyanúgy nem látja B az A-t. Mit tegyek?

(#6653) Fire/SOUL/CD válasza MinionFlasH (#6651) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha adott egy lemez és pl 2 partíció (példa kedvéért legyen C és D), akkor D elejéből "csippantottál" le ugye?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6654) MinionFlasH válasza Fire/SOUL/CD (#6653) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Nem sajna mivel "az eleje" tele van a végéből vettem le... de honnan tudjam mit töröljek mi van a vinyó "elején"?!

inkább partició elején

basszus királyok vagytok....én meg láma... megy :))) köszi köszi köszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#6655) Fire/SOUL/CD válasza MinionFlasH (#6654) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

sfdrakex kolléga által javasolt progi adatvesztés nélkül dolgozik, szóval a D elejéből nyugodtan lecsíphetsz egy megfelelő darabot, majd a C-t meg nagyobbítsd meg (az így felszabadult hellyel) és apply.
(Semmi más alkalmazás ne legyen nyitva, újraindítást fog kérni és akkor végzi el a feladatot, áramszünet ne legyen ez idő alatt...) ;]

Szerk
jól van, látom időközben utolért a megvilágosodás. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6656) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Mégegyszer köszönöm nektek a segítséget, a progi nagyon jó, és így nyrtem +10gb és nem kell törölnöm a rendszert e miatt annyi minden fent van rajta hatalmas meló lett volna!!!! :DD

(#6657) gkozak válasza gkozak (#6647) üzenetére


gkozak
tag

Valaki esetleg erre tudna valamilyen választ adni???

Előre is köszi! :R

(#6658) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

ITT A KÉP

A képen van az Eladó mappa. Erre a mappára valahogy az egérrel furcsán kattintottam. Már nem tudom, hogy egyszerre a két klikk, vagy hasonló, de a hatása az volt, hogy a mappa mellett megjelent a tartalma egy külön ablakban.

Állítólag a funkció a Vistában és a Win7ben van. Mappáknak a tartalmát lehet megjeleníteni az asztalon az egeret használva.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet eltüntetni ezt a megnyílt tartalmát, és egyáltalán hogyan hozta létre oda az Elado mappa mellé?, Hogyan hívják ezt a funkciót, az új Win-ekben?

Ha jobb klikket nyomok a mappán, akkor nincs sehol sem olyan lehetőség, hogy a mappa tartalma megjlelenjen az asztalon.

köszi szépen

(#6659) apro válasza gkozak (#6647) üzenetére


apro
senior tag

hali
Igen ez lehetséges,de ne ijedj meg ha kell mem. valami proginak akkor folyamatosan szabadít fel annyit ami elégséges.

[ Szerkesztve ]

(#6660) boxos23


boxos23
aktív tag

Hali

Töltöttem a win7-hez egy frankó témát és telepítettem is de nem alkalmazza hanem a régi témára vált át olyan lesz mint a win98 :) .Ez miért van hogy nem alkalmazza a témát egyiket sem csak a sima gyárilag kinéző aero témákat a módositottat meg nem .
Hogyan kell megcsinálni?

(#6661) Sub-ZeRo válasza Orionk (#6658) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az tálcára jobb gomb éa ott a toolbar-ra ha mész ott van a mappa neve? Ha igen, akkor vedd ki előle.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6662) Cicero válasza Cicero (#6588) üzenetére


Cicero
őstag

valaki erre?

(#6663) Orionk válasza Sub-ZeRo (#6661) üzenetére


Orionk
senior tag

köszi, de ott a Toolbar-nál nincs semmi. :(

Itt a screen

más ötlet?

(#6664) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
Újraraktam tegnap este a notimat és mivel a másikon Linux van,ezért annak az alján lévő kulccsal akartam aktiválni a rendszert.Sajnos hibával elszáll...akkor ezek szerint csak azon gépen működik a kód,amihez adták vagy mi?

Köszi a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#6665) vlevi válasza gkozak (#6647) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ott valami más is lesz. Én is használtam 2G RAM-al a gépemet, és egyáltalán nem volt lassú. Sőt, még Win7 béta időszakban a régi P4-es gépemen próbáltam a Win7-et, 1G RAM-al, és ugyanúgy futottak rajta a játékok, mint XP-s korában.
Laptopnál elvileg lehet gond, ha lassú a HDD, és sokat swappel.

(#6666) Tamás88 válasza gooool (#6664) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Igen, azt a licencet úgy hívják, hogy OEM, és csak azzal a géppel használható a kód, tehát más géphez nem.

(#6667) gooool válasza Tamás88 (#6666) üzenetére


gooool
őstag

Köszönöm,akkor holnap lesz egy utam az iPon webshopba. :R

Üdv, Balázs

(#6668) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

tudnátok segíteni ?

Vadonatúj install, Ultimate x64 a notimon, semmi segédprogram vagy hasonlók még nincs telepítve.

Előző Windows-omnál is és a mostaninál is észrevettem ugyanazt: a külső 2TB-s HDD-m dolgozik, mikor a notit a dokkolóban magára hagyom, pl. elmegyek otthonról vagy ilyesmi..

.. Mi az ördögöt csinál ilyenkor a gép, hogy mikor visszajövök, ezerrel dolgozik a külső HDD ? Ütemesen jár a fej, stb.

Ahogy megnyomok egy gombot és képernyő bekapcsol, asztal újra előjön, a hdd elhallgat.
Töredezettégmentesít ? Indexel ? Egyéb ötlet ?

Még vírusölő sincs fent, annyira friss.. ma délelőtti telepítés, tehát az sem lehet, az előzőnél még megfodult a fejemben ez, de a mostaninál már nemigen.

Nem akarom, hogy dolgoztassa a külső hdd-t, mikor magára hagyom hosszabb időre. (Maga a noti SSD-s). Vmi háttérszolgáltatás esetleg ?

Köszi ! :R
EK

(#6669) Sub-ZeRo válasza #40935168 (#6668) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Indexel. Meg ha úgy van töredezettség mentesít. Szóval nem lesz neki baja. Nekem is szokta csinálni. Bekapcsolás után vagy 3-4 percig szokta tekerni. Meg amikor nincs dolga. :DDD

Ezeket ki lehet kapcsolni. Az indexet a vezérlőpultban, a töredezetségmentesítőt meg elkezded begépelni a start menű keresésnél és ki dobja. Majd ott kilövöd.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6670) Krystal_s válasza Steelmanus (#6624) üzenetére


Krystal_s
addikt

szia, nekem is kézi beállításon van (alapból )
[link]

lehet ,hogy az a Security-SPP függetlenül fut a watadmin-tól ? csak mert sok ilyen SPP bejegyzés van és minden ok vele. viszont elég zavaró ,hogy minden gépindításkor elvégzi az ellenőrzést...mert ezzel is lassít.

[link]

ezeket ismétli minden alkalommal...az SPP-s naplóban
A szoftvervédelmi szolgáltatás most indul el.
Szolgáltatásobjektumok inicializálási állapota...........
A szoftvervédelmi szolgáltatás befejezte a licencelés állapotának ellenőrzését.
A szoftvervédelmi szolgáltatás elindult. 6.1.7600.16385
A szoftvervédelmi szolgáltatás leállt.

[ Szerkesztve ]

(#6671) Krystal_s válasza Sub-ZeRo (#6669) üzenetére


Krystal_s
addikt

tétlen állapotban nálam is gyakran dolgozik a háttérben valami és 1000L villog a vinyó led. a töredezettségmentesítő ki van kapcsolva. indexnél pedig csak ezek vannak, ettől dolgozna annyit üresjáratban :F tudom ,hogy ez a win7-nél normálisnak számít ,de azért egy notinál, ha akksiről fut nem tesz jót és a hdd-nek sem...

sőőt ,ha már itt win háttérmunkáiról beszélünk, akkor megemlíteném mennyire durva, hogy a 64bites win7 megjelenése óta nem képes az MS kijavítani egy közismert bugot a MovieMaker-ben található egyik 32bites fájl miatt. ez nem is zavarna alapból ,mivel nagyon nem használom a MovieMakert. ennek ellenére kb 2naponta naplózza a hibát, azaz a háttérben vmi nézi. még nem jöttem rá mi. update ?

(#6672) Sub-ZeRo válasza Krystal_s (#6671) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha zavar akkor tiltsd le. A modify alatt ki tudod kapcsolni az indexet.

A photo makert tudom, nem tudsz vele semmit sem csinálni. Esetleg törlöd és akkor nem fog zavarni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6673) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Enterprise ba van valami plussz az ultimate.hez képest vagy csak annyi, hogy nagyvállalati licences?

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#6674) Krystal_s válasza Sub-ZeRo (#6672) üzenetére


Krystal_s
addikt

nem mertem kikapcsolni, mert nem tudom mire lenne hatással. win mappákban nagyon ritkán használom a keresőt, inkább csak a start keresőjét...
a felvett helyeknél 4 dolgot látok, Felhasználók, IE előzmények, Start Menü, Windows Sticky notes. melyiket lenne érdemes kikapcsolni ? gondoltam mivel csak a start menüs keresőt használom, ezért annyira nem indenxelhet sokat :B ennek ellenére gyakran dolgozik vmi a háttérben.

a MovieMaker naplója nem is zavar, inkább az ,hogy nem tudom mi indítja el a háttérben, vagy mi figyeli. azt szívesen kikapcsolnám...

(#6675) potyi23


potyi23
senior tag

hi.egy geprol kellene lementenem a drivereket,mert rendszer csere lesz,es jolenne lementenem oket.regen volt olyan programom,de nemtudom mi volt a neve !

(#6676) sfdrakex válasza potyi23 (#6675) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Netre csatlakozik a gép? Mert akkor talán egyszerűbb lesz telepítés után Windows updatere felmenni. Vagy előbb netről lehúzni az alkatrész vagy chipset gyártók oldaláról a drivereket.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6677) MinionFlasH válasza Fire/SOUL/CD (#6655) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Hát basszus elkiabáltam a dolgot! Minden úgy volt ahogy mondtad a progi újraindítást kért, majd 99% nál leállt hagytam még 1 órát hátha de nem... a rendszer elindult 50 gb lett ez a partició, de a másikat nem látja a gép... windows lemezkezelő látja, easeus is de ugye sajátgépből semmi... fejbe lövöm magamat ha elvesztek az adataim fényképeim stb.... :(

szerk.

most nézem, hogy lemezkezelésben nincs betűjele...de nem merek rányomni, hogy kapjon egyet...

[ Szerkesztve ]

(#6678) Laccoss válasza MinionFlasH (#6677) üzenetére


Laccoss
addikt

Merjél, elrontani nem fogod. Ha meg mégis, még mindig jöhet a fejlövés.

[ Szerkesztve ]

(#6679) Fire/SOUL/CD válasza MinionFlasH (#6677) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Adj neki betűjelet a lemezkezelőben. Fontos, hogy ehhez a művelethez nem kell partíciótörlés meg semmi hasonló művelet, simán meg kellene hogy csinálja a lemezkezelő. Ha partíció törlést/létrehozást meg formázást stb kérne esetleg a lemezkezelő, akkor van gebasz és akkor ne folytasd a műveletet természetesen.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6680) MinionFlasH válasza Fire/SOUL/CD (#6679) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Műxik :DD Nagyon nem hiányzott ez a 99% és ami utána fogadott... hidegzuhany de lényeg , hogy működik!
Köszi a helpet!

(#6681) potyi23 válasza sfdrakex (#6676) üzenetére


potyi23
senior tag

meg most igen,de rendszer csere utan nemfog,mert nemlesznek rajta driverek....

(#6682) sfdrakex válasza potyi23 (#6681) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mire cseréled a rendszert? W7 nálam kezeli a hardvereket alapból, így van net egyből. Ha pedig W7 ről másra váltasz a driverek se lesznek jók.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6683) gkozak válasza vlevi (#6665) üzenetére


gkozak
tag

Köszi a választ!

És ezt a HDD swap-et, hogyan tudom leellenőrizni, hogy csinálja-e és miképpen lehet ezt kijavítani?

(#6684) Sub-ZeRo válasza Krystal_s (#6674) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha start menüt használod, akkor azt nem, a többit kikapcsolhatod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6685) potyi23 válasza sfdrakex (#6682) üzenetére


potyi23
senior tag

Xp rol Xp e valtok !!!

(#6686) sfdrakex válasza potyi23 (#6685) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor is jobb szerintem össze szedni netről a drivereket, már rég kész lennél vele, viszont akkor nem értem miért a windows 7 topicba írkálsz :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6687) apollo12


apollo12
veterán

heló hogy tom ki iktatni azt. hogy ha játszok akkor útközben ki iktatja a windows aerot

és ez már idegesit

(#6688) RAiN91


RAiN91
őstag

Tud valaki olyan programot, ami megjegyzi, hogy mit csináltak a géppel a rendszerben? nem keyloggerre gondolok, hanem hogy milyen változtatásokat csináltak.

[ Szerkesztve ]

(#6689) punish3r


punish3r
aktív tag

Sziasztok.

Adott egy friss win 7 64 bit-es rendszer és nem tudok csatlakozni a netre (adsl 4 mega), 711-es hibát ír ki. Ezt már megcsináltam de semmi változás. Lan driver feltelepítve, modemen összes led világít. Ilyen lapom van.

Előre is köszi a segítséget.

Már a jövő sem a régi...

(#6690) sfdrakex válasza punish3r (#6689) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Router van? Modem újraindítás?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6691) troland26


troland26
őstag

sziasztok

Nem biztos , hogy ide kéne írnom , de szerintem a kérdésem kapcsolható ehhez a topichoz . Nos az a helyzet , hogy van nekem egy laptopom amint van egy 32 bites Win7 1 hdd van benne amin egy partició van . Szükségem lenne egy xp-re is mert bizonyos programok csak xp-vel indulnak el . Az xp telepítő lemeze létre tud hozni a win7 álltal használt particiójából egy új particiót amire az xp-t tudom majd telepíteni ? Vagy telepítés előtt próbáljak a win7 alól egy új particiót létrehozni mjad csak ezután indítani az xp telepítését az újjonan létrehozott particióra...?

(#6692) Fire/SOUL/CD válasza troland26 (#6691) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Virtuális gépek segítségével használhatod az XP-t W7 alatt és akkor az továbbiakban vázolt tortúra elkerülhető: VmWare Player | VirtualBox (mindkettő ingyenes)

1. a W7 lemezkezelőjével zsugorítsd a kötetet(XP-nek egy 20G-s rész bőven sok is adott esetben) majd a nem particionált területen hozz létre egy elsődleges, NTFS partíciót.

2. Ha a W7 SATA AHCI módban lett telepítve, akkor az XP-t nem lehet feltelepíteni. lapos révén, floppy meghajtó hiányában egyetlen megoldás marad, integrálni az AHCI driver-t

3. ha ez is megvan, és feltelepül az XP, akkor nem lesz boot menü, csak az XP fog indulni, W7 nem. Ezt orvosolandó pl az EasyBCD-vel lehet operálni. (mintha egyesek írták volna, hogy XP alatt nem fut, de szerintem csak a .netframework hiánya az oka)

4. Ha a W7 SATA IDE módban lett telepítve, akkor a 2. pont érvényét veszti.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6693) sfdrakex válasza troland26 (#6691) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem szerencsésebb lenne W7 alól levágni egy darabot az XP-nek, vagy a beépített lemezkezelőjével vagy Easus partition managerrel.

Egyébként miért van szükséged XP-re? XP mode vagy kompatibilitás nem elég? Ha W7 után telepíted az xp-t akkor készítened kell majd boot menüt is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6694) troland26 válasza sfdrakex (#6693) üzenetére


troland26
őstag

hát vagy egy szoftver ami csak xp alól telepíthető ill bírható hibamentes működésre ...nem nagyon vágom mi az az xp mode vagy kompatibilitás..azt hogyan tudom megcsinálni/elérni ? :B

fire/soul/cd : megpróbálom ..köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#6695) sfdrakex válasza troland26 (#6694) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kompatibilitás az úgy megy, hogy indító exe-n parancsikonon jobb klikk tulajdonságok/kompatibilitás és itt beállítod hogy XP.

Mi ez a program, Nincs újabb verziója, vagy nem helyettesíthető mással?

XP mode pedig le van írva első hszben.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6696) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#6695) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"XP mode pedig le van írva első hszben."
Igazad van, csak ugye ahhoz Pro vagy Ultimate kell, Home Premium nem támogatja. :B
(Bár nem írta, hogy milyen változata van, az is igaz)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6697) troland26 válasza Fire/SOUL/CD (#6696) üzenetére


troland26
őstag

ultimate van . Nos akkor az xp telepítésének meg kell történnie gondolom az xp mode használatához ugye ? remélem nem kérdezek túl nagy butaságokat .. :B

(#6698) Laccoss válasza troland26 (#6697) üzenetére


Laccoss
addikt

(#6699) Fire/SOUL/CD válasza troland26 (#6697) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor innen töltsd le.
(Ha esetleg 3D-s alkalmazások, amit futtatni szeretnél, akkor csak a vmware player jöhet szóba)
Régebben a CPU-nak támogatnia kellet az un. hardveres virtualizációt, de mintha úgy rémlene, hogy itt atopikban is írták, hogy az új változatnak már nem kell.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6700) Laccoss válasza Fire/SOUL/CD (#6699) üzenetére


Laccoss
addikt

Igen, sp1esnél már nem kell a külön update.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.