Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) szasanyi


szasanyi
félisten

Köszi mindenkinek, keresem a megoldást (és annak részleteit) a másik topikban! :R

(#5502) krystman


krystman
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem,hogy van egy laptop és egy asztali Pc-ém, és megcsináltam ezt az Otthoni csoportot, hogy a két gép közt tudjam mozgatni a fájlokat. Egy olyan gondom van, hogy az asztali gépről el tudom érni a laptopot, tudok másolni, törölni stb. Viszont Laptopról már nem tudom elérni a asztali gépet, mert valami jelszót kér. De, milyen jelszót kellene megadnom? Vagy mit kellene tennem még?

Köszi.

(#5503) szasanyi válasza krystman (#5502) üzenetére


szasanyi
félisten

Gondolom azt, ami az asztali PC-dben van itt:
Vezérlőpult -> Minden vezérlőpultelem-> Otthoni csoport-> Otthoni csoport jelszavának megtekintése és kinyomtatása

(#5504) krystman válasza szasanyi (#5503) üzenetére


krystman
őstag

Azt írtam be a laptopnak, amikor kérte, az asztali PC kódját! De, csak a asztaliról tudom elérni a fájlokat, fordítva már nem.

(#5505) dodopek válasza Sub-ZeRo (#5497) üzenetére


dodopek
addikt

A telón is blokkolva van minden gomb,kivéve, ha egy bizonyos sorrendben ütöd le.Ez tökéletesen megfelelne nekem is. Találtam egy záró progit, de sajnos nincs benne az automatikus zárás, pedig az lenne a legjobb...

(#5506) 30z.Samu válasza geprombolo (#5476) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi a kimerítő választ! :R Akkor azt hiszem egy 64bitesre ruházok be.

Sic Parvis Magna

(#5507) Winner_hun válasza sfdrakex (#5490) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem lehet elforgatni, ezt a hibaüzenetet hazudja a windows:

Nem forgathatja el ezt a képet. A fáljt másik program használja, vagy a fájl vagy a mappája írásvédett.

Namost ezek közül egyik se igaz. Rendszer újraindítása után próbáltam elforgatni, hátha előtte beragadt valahol. Nem nyert.Se a mappa, se a file nem írásvédett. Kisebb méretű képet képes elforgatni, viszont egy 20 MB-os 20400x26472 felbontású kép már sok neki.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5508) Winner_hun válasza geprombolo (#5493) üzenetére


Winner_hun
félisten

Végül ezzel meg sikerült oldani a forgatást.
DrWatson nem fut (vagy más a neve, vagy csak nem látszik). Megnyitottam megint a képet hogy megnézzem, dllhost.exe pörög 100%-on (25%-on, mert csak 1 magot használ)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5509) agressiv válasza Winner_hun (#5508) üzenetére


agressiv
addikt

Az IrfanWiev a legnagyobb király. :))

Hát még a borz.....

(#5510) Geby


Geby
tag

Sziasztok!

Van egy eredeti Win7 egy Dell Inspiron 7110-es notin. Sajna arra nem emlékszem, hogy melyik verzió a Win7. A problémám az hogy van a hálózaton egy gép ahonnan 3db hálózati meghajtót kéne felcsatoljak. Szépen fel is csatolódik, azonban ha újraindítom a gépet akkor csak 2-t csatol fel. A harmadik nem. Közben megint hibát dob (amire megint nem emlékszem, pedig erre kereshetnék gugliban) valami olyasmit mond, hogy egy gépről csak 2 meghajtót csatolhatok valamiért.

Ez valami Win7 korlátozás lehet ? Egy másik Home Premiumon szépen becsatolja ezt a 3 meghajtót.

Majd nézek pontosabb hibaüzenetet.

Addig is kösz.

(#5511) Sub-ZeRo válasza Geby (#5510) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát sok mindent nem árultál el. Kellene a hiba üzenet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5512) Hunork válasza agressiv (#5509) üzenetére


Hunork
veterán

Igaz! :K :K
Bár itt van ez is, nem semmi, a mérete nevetséges, és hihetetlen sok mindent tud, legalábbis otthonra: [link]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5513) t_ferenc


t_ferenc
őstag

Sziasztok!

Vettem egy laptopot, Dell E5420. Szeretnem hasznalni az SSD vincseszteremet benne, azonban szeretnem megtartani a Dell recovery funkcioit is. Mi a legegyszerubb ut?

Koszi a valaszokat.

if you fall seven times, stand up eight

(#5514) geprombolo válasza agressiv (#5509) üzenetére


geprombolo
senior tag

Nekem mondod? 6 éve használom ugyanazt a verziót, ugyanazt a feltelepített példányt! (Egyszer feltettem, azóta csak linkelem, amikor új rendszert rakok fel) :DDD Atomstabil és sokat tud. Majdnem mindent, amire nekem szükségem van. :C
#5508 Winner_hun: ha a dllhost pörög 100-on, akkor lehet, hogy a Képnézegetőnek "kicsit" sok a 20 megás kép és besokall a képnézésért felelős dll fájl. Mindegy, az Irfan százszor jobb és kényelmesebb is. :K
t_ferenc: A Dell recovery funkciója BIOS alapú, vagy valami progi, ami az eredeti winyón van? Van telepítője?

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5515) TRob1 válasza geprombolo (#5514) üzenetére


TRob1
veterán

6 éve ugyanazt? Nem semmi. Nekem is a kedvencem már sok éve (meg mindenkinek akivel kipróbáltattam :D), de én mindig a legfrissebbet használom...

¤ R'n'R ¤

(#5516) t_ferenc válasza geprombolo (#5514) üzenetére


t_ferenc
őstag

Kaptam egy DVD-t, ami Win7 telepito. A HDD ket particiora van osztva, OS es Recovery particio. Van egy Backup and Recovery program a Dell oldalan. Eleg lenne csak azt letoltenem?
Ha csak siman felrakom a Win7-et az SSD-re egy particiora, akkor majd a program elintezi a tobbit nekem?

if you fall seven times, stand up eight

(#5517) geprombolo válasza t_ferenc (#5513) üzenetére


geprombolo
senior tag

Kicsit utánanéztem, a lemezeden van egy külön partíció, azon van a program és az állapot, amiben a gépet megkapod az üzletben. Állítólag bármilyen klónozó programmal működnie kell a dolognak, mint amilyen a Shadowprotect, vagy az Acronis True Image, vagy akár a Ghost.
A legjobban akkor jársz, ha elfelejted a Recovery partíciót és telepítesz egy szűz rendszert, arra felteszel mindent, amire szükséged van, aztán azt elmented valamelyik említett programmal.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5518) t_ferenc válasza geprombolo (#5517) üzenetére


t_ferenc
őstag

Klonozas alatt azt erted, hogy klonoznom kellene az egesz vinyot egy az egyben? Sajnos a HDD a laptopban 250 gigas, az SSD pedig 120. Eleg csak a visszaallito particiot klonozni? Hogy is mukodne ez akkor egy vinyo csere eseten?

if you fall seven times, stand up eight

(#5519) geprombolo válasza t_ferenc (#5518) üzenetére


geprombolo
senior tag

megy PÜ

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5520) demars


demars
addikt

Sziasztok!

Packardbell notira szeretnék egy nero progit feltenni, de telepítéskor kidob egy hibaüzenetet:

"A(z) System Requirement Validator telepítése nem sikerült! A telepítő kilép!"

Angol tudásomat a google fordítótól szerzem... tehát ha jól értem a rendszer követelménnyel van valami gond?! Tudja valaki, hogy mi lehet a baj? (cori 3 proci, 320 gb hdd, asszem 4 gb ram, talán ati 54xx VGA , nem tudom már fejből, délelőtt próbálkoztam vele egy ismerősömnél!)

Szerény tudásom szerint ennek a konfigurációnak bőven elégnek kellene lennie egy ingyenes nero szoftverhez!

Segítséget előre is köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5521) agressiv válasza demars (#5520) üzenetére


agressiv
addikt

PowerISO az legalább mukodik.

Hát még a borz.....

(#5522) Hunork válasza demars (#5520) üzenetére


Hunork
veterán

Vagy a CDburnerXp: [link]
Nem csilibili, és sokat nem tud (hang-videoszerkesztő...), csak írni... :K
Amúgy mennie kéne a gépeden, szerintem is a Nero-nak, de sejtésem nincs, miért...amúgy igen, a rendszer követelmények érvényesítése/jóváhagyása nem sikerült...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5523) TRob1 válasza demars (#5520) üzenetére


TRob1
veterán

Nekem az inkább azt jelenti, hogy vmi miatt ellenőrizni se tudja...
(Egyébként kisebb PB notin van nálam Nero, a rendszerrel tuti nincs baja)

¤ R'n'R ¤

(#5524) Laccoss válasza TRob1 (#5523) üzenetére


Laccoss
addikt

Trob1: Bocs, nem neked:)

demars: Hanyas verziójú Nero?

[ Szerkesztve ]

(#5525) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Üdv,

Nem biztos, hogy ez a megfelelő topik a kérdésemre, de jobb ötletem nem volt. SZóval, ha usb-s 2,5"-os merevlemezre telepítek egy programot, mondjuk játékot, akkor az mennyire befolyásolja a futtatási sebességet?

A helyzet úgy néz ki,hogy SSD van a notimba, de csak 40 gigás, nincs elég hely rajta egy 10 giga feletti játék futtatásához. 4 giga ram esetén mennyire futna a memóriából? Menne szerintetek így a dolog vagy inkább a HDD-t tegyem bele a notiba?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5526) Laccoss válasza V.Stryker (#5525) üzenetére


Laccoss
addikt

Szerintem az USB-s vinyóra rakd a játékot, a rendszer meg maradjon az SSD-n.

[ Szerkesztve ]

(#5527) V.Stryker válasza Laccoss (#5526) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezt kérdezem,hogy ez így működhet-e vagy ez miatt simán szaggathat a játék?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5528) metaldog


metaldog
aktív tag

Hi az lenne a kérdésem ha külső vinyót csatlakoztatok a géphez usb-n keresztül akkor azt hogy tudom particionálni? Van-e olyan opció a win 7-ben vagy csak külön soft-al lehet?

(#5529) V.Stryker válasza metaldog (#5528) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Sajátgép ikonon jobb klikk -> Kezelés -> Megnyíló ablakban lemezkezelést választani a bal oldalon, majd középen kiválasztani a particionálni kívánt meghajtót, azon jobb klikk és tovább már adja magát.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5530) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Üdv!

A tálca összevonást lehet csak 1-2 programra alkalmazni?

(#5531) R.P.


R.P.
aktív tag

Sziasztok! Remélem hogy jó helyen teszem fel a kérdésemet.
Az a problémám, hogy a gépemben lévő 3 HDD közül az egyik nagyon furcsán viselkedik. Nincsen semmi baja az ég világon, viszont minden újraindítás után elveszíti a meghajtóbetűjelét, és újra be kell állítani neki egyet. Aztán a következő újraindításnál megint nincsen hozzárendelve meghajtóbetűjel.
Ezt leszámítva az adatok természetesen rajta maradnak.

Az adott HDD egy ATA/133-mas WD Caviar, természetesen NTFS-re formázva, egyetlen partíció, nincsen rajta semmilyen rendszerhez kapcsolódó fájl, ill. mappa, még telepített program se.
Mi lehet a gond?

Köszi, R.P.

(#5532) Koczka


Koczka
tag

Üdv,

Hol szokta tárolni a háttérképeket?

(#5533) Psychonaut válasza Koczka (#5532) üzenetére


Psychonaut
addikt

En a Pictures mappaban ;]
...mire gondolsz pontosabban?

(#5534) metaldog


metaldog
aktív tag

Hi az lenne a gondom hogy külső dokkolóról csatlakoztattam egy frissen vásárolt vinyót de nem látja a gép gondolom mert formázva sincs de régen xp alatt volt olyan hogy felhasználói felügyelet és ott meg lehetett találni és particionálni és formázni is lehetett, ez win 7-ben hol van vagy hogy lehet megoldani hogy lássa?

(#5535) Regirck válasza metaldog (#5534) üzenetére


Regirck
senior tag

Talán

Compute -> Manage -> Disk Management-nél

(#5536) metaldog válasza Regirck (#5535) üzenetére


metaldog
aktív tag

A vezérlőnél gondolom de nem látja a vinyót amikor először rácsatlakoztattam mutatta a típusát és kereste az illesztőprogramot de nem találta és azóta én sem tudom elővarázsolni. Az nem gond hogy az alaplapom csak simán sata-s a vinyó meg sata 3-as? Legalább is azt mondták hogy nem gond legfeljebb a sebessége nem lesz olyan.

(#5537) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Az adataimnál levő konfigra telepítettem (újra) Windows 7-et (Professional HUN 64 bites verzió: otthon használt céges gép, céges jogtiszta oprendszerrel).

Az kérdéseim, illetve alábbi problémáim adódtak:

1. Hangkártya telepítése a folyamat legvégén lehalt. Vártam pár percet, majd kilőttem a taskot. A gépet leállítottam volna, de nem kapcsolódott ki (a leállítás üzenetnél megállt). Újraindítás után tapasztaltam, hogy a telepítés sikerült, a kártya működik. Egyszeri probléma lévén (eddig legalábbis), érdemes foglalkozni vele, vagy ha nem jelentkezik, tudjam be eseti jelenségnek?
2. Anno volt ajánlott telepítési sorrend XP-hez (SP1-2-3, frissítések, utána vga driver, stb.). Van ennek még valami jelentősége, vagy tökmindegy a telepítés sorrendje? Meglehetősen össze-vissza pakoltam fel tegnap a drivereket (a hangkártya meghajtóprogramja maradt utoljára), elképzelhető, hogy az 1. pontban részletezett problémát ez okozta?
3. Van pár hibabejegyzés az Eseménynaplóban (Alkalmazás fül, a Rendszer-nél nincs semmi):
Ebből van vagy 20
Ebből is akad fél tucat
Egy ilyen is akadt
Mi okozhatja mindezt?

Előre is köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5538) vadasz70


vadasz70
aktív tag

sziasztok! olyan kérdésem lenne hogy a leptopra telepítettem egy bluetooth és mikor az eszközt hozzá akarom adni a számítógéphez nem sikerül, ki ír egy hibaüzenetet hibakód:0x80070057. mi lehet ez és hogy lehetne megoldani? köszönöm

(#5539) sfdrakex válasza Egon (#5537) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

W7 telepítése után szerintem először mait érdemes futtatni az a Windows Update, általában mindenhez rak magától drivert is és felteszi a frissítéseket is. Egyébként a driverek sorrendjének sok jelentősége nincs szerintem, bár talán először érdemes az alaplapét felpakolni ha már manuálisan pakolod.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5540) Egon válasza sfdrakex (#5539) üzenetére


Egon
nagyúr

Muszáj manuálisan kezdeni, mert a Win7 nem ismeri fel az alaplapom, még a hálókártya driverét sem rakja fel. Így nehéz Update-et nyomni...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5541) Koczka válasza Psychonaut (#5533) üzenetére


Koczka
tag

Az asztal háttérképekre gondoltam. :B

(#5542) Psychonaut válasza Koczka (#5541) üzenetére


Psychonaut
addikt

A Windows gyari hatterkepeinek helyere gondolsz?

C:\Windows\Web\Wallpaper

(#5543) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Nem találtam megfelelő fórumot azért kérdezem itt, talán tudtok segíteni. A PowerISO-nak hol van a "lemezkiadás" gombja?

(#5544) agressiv válasza pinnacle (#5543) üzenetére


agressiv
addikt

Szerintem sehol. Amúgy miért kell az neked, lusta vagy lenyúlni? :U

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#5545) Psychonaut válasza agressiv (#5544) üzenetére


Psychonaut
addikt

Szerintem a virtualis lemez unmountolasara gondolt.

(#5546) agressiv válasza Psychonaut (#5545) üzenetére


agressiv
addikt

Hmm, ha igen, akkor a tálcán lévő Virtual Manager alkalmazás-ra (ami nem ugyanaz mint a power ISO) kattintva a mountolás menüpont mellett található.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#5547) Egon válasza Egon (#5537) üzenetére


Egon
nagyúr

Válaszolok magamnak.
Az itt látható problémát ez javítja.
Ezt a gondot pedig így lehet megoldani.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5548) metaldog


metaldog
aktív tag

Hi az lenne a gondom hogy külső dokkolóról csatlakoztattam egy frissen vásárolt vinyót de nem látja a gép gondolom mert formázva sincs de régen xp alatt volt olyan hogy felhasználói felügyelet és ott meg lehetett találni és particionálni és formázni is lehetett, ez win 7-ben hol van vagy hogy lehet megoldani hogy lássa?

Na most már ott tart a dolog hogy a gépbe rakom be a vinyót akkor sem érzékeli és alig indul el a gép. Ja és elég fura hangot ad kattog párat aztán semmi. Az nem gond ha simán sata csatlakozás van a gépbe és a vinyó pedig sata3-as?

(#5549) Sub-ZeRo válasza metaldog (#5548) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet hogy a vinyó rossz. Éemezklezelésnél tudsz előjelet adni neki.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5550) ela válasza metaldog (#5548) üzenetére


ela
tag

Szia !

Vezérlópult > Felügyeletieszközök > Számítógépkezelés > Lemezkezelés.
Ha jól emlékszem,akkor ez a sorrend,de az általad leírtak alapján elképzelhető az is,hogy hibás a HDD-d.
Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.