Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) Winner_hun válasza Воланд (#6250) üzenetére


Winner_hun
félisten

A Windows nem tudja elelnőrizni a használatban lévő lemezeket.

Olvasom tovább, reggel van még..

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6252) Воланд válasza Winner_hun (#6251) üzenetére


Воланд
titán

ujrainditaskor megcsinalja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6253) Winner_hun válasza Воланд (#6252) üzenetére


Winner_hun
félisten

Újraindítottam, nem indult. Kikapcs, bekapcs, indult, de nem csinálta meg. 2x is megcsináltam, egyszer se csinálta meg.

Ami program problémázott az viszont most simán elindult.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6254) Воланд válasza Winner_hun (#6253) üzenetére


Воланд
titán

es raboktel a schedule disk check-re?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6255) Winner_hun válasza Воланд (#6254) üzenetére


Winner_hun
félisten

Persze.

Esetleg lehet hogy amikor tölt(ene) a windows és a boot logó helyett a kék csíkok vannak ott, és a színes darabok mikor megjelennek akkor dolgozik csak nem mutatja? Mert a színes darabok gyarapodnak, szóval látszólag nem csak kifagyott a gép.

HD Sentinel szerint minden rendben van.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6256) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Gyártanék magamank egy aktuális Win 7 es telepítőt.
Ehhez msu kiterjesztésű file ok formájában kell a frissitéseket beleintegrálni a telepítőbe.
A gondom, hogy a 9 es Internet Explorer-t nem találtam meg msu csomagként sehol !
Ehhez kellene nekem egy link, nem közvetlen link a file-ra hanem az adott MS oldalára, hogy el tudjam menteni !

Azzal tisztában vagyok, hogy az msu változata a böngészőnek angol nyelvű.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6257) agressiv válasza Core2duo6600 (#6256) üzenetére


agressiv
addikt

Mit akarsz te az internet explorerrel? :U

Hát még a borz.....

(#6258) TRob1 válasza agressiv (#6257) üzenetére


TRob1
veterán

Lehet hogy a legjobb böngészőt szeretné használni, miért furcsa ez? :U

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#6259) Sub-ZeRo válasza agressiv (#6257) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért nem használhatja azt a böngészőt amelyiket akarja vagy mi a fene?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6260) Воланд válasza Core2duo6600 (#6256) üzenetére


Воланд
titán

x86

x64

leirasos oldalt nem talaltam.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6261) Воланд válasza Winner_hun (#6255) üzenetére


Воланд
titán

akkor allitsd vissza a boot logot, mert lehet, hogy tenyleg az zavar be neki.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6262) Viktoár válasza agressiv (#6243) üzenetére


Viktoár
addikt

Nos a helyzet a következő.
Májusban kiadott drivert raktam a 5450-es karira és nem dobott hibát.Persze előtte legyalultam az amd-s drivert sőt még control centert is.Utána driver fel,gép pihen,bekapcs,no kék halál.
Így ezt most eljátszottam az 5770-es karival is de csak reggel tudom meg hogy beválik-e mert mostmár szeretném használni a gépet.

Amúgy meglett a táp papírja és most járt le a gari.Szóval ha bibis marad a gép akkor "belekukkanthatunk".

Addig is köszi a segítséget mindenkinek. :R

Üdv:Viktor

(#6263) potyi23 válasza g.gergo (#6248) üzenetére


potyi23
senior tag

hm,tenyleg, egy kicsit eltevedtem...Bocsika.. :U

(#6264) Core2duo6600 válasza agressiv (#6257) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Belerakni a telepítőbe, hogy a kollegák ne verjék az asztalt, hogy mikor lesz már kész a gépem !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6265) Vanek Eduard


Vanek Eduard
tag

Visszatérek az alapproblémámhoz. A bootolásnál két opció jön fel: windows setup (mintha operációs rendszer lenne) és windows 7.
Megpróbáltam újra rakni a win-t, de valahol mindíg megállt. Ha a setupot választom, akkor azt írja, hogy a winload.exe nemtudom micsoda. status: 0xc000000f s hogy nem lehet betölteni, mert vagy nincs, vagy corrupt.
Ha a windows 7-t választom, akkor az egy ideig bejön, aztán kékhalál, csak csökkentettben stabil. Boot cd-nél nem talál hibát és nem is engedi az új installt elindítani. Nem tudom folytatni a régit sem. Nem tudom letörölni sem a régit, még akkor sem, ha azt választom, hogy egy tök újat rakjon fel.
Az alaplap új, már ellenőriztettem, rendben van, a proci is.
Hogy tudok megszabadulni a windows setuptól, vagy hogy tudom folytatni a setupot, vagy hogy a fenébe tudom letörölni az egészet?

(#6266) cserkosz


cserkosz
tag

Sziasztok
A tegnapi nap folyamán történt egy érdekes dolog amivel még nem találkoztam .
A számítógépemben van egy 1Tb.-os és egy 500Gb.-os "winyó".
Az 1Tb 3 partíciós
C.: windosw 150Gb
D.:adat 400Gb
E.:adat 400Gb

A "D" partíción volt 200Gb film ami eltűnt ill. nem látja semmilyen program és a windosw se.
Csak az látszik hogy 400Gb-ból 198Gb szabad terület.
Valakinek van ötlete ,hogyan szerezhetném vissza a filmjeimet.

[ Szerkesztve ]

(#6267) tevfik


tevfik
tag

Adott egy X-Slim notebook. Win7 frissen feltéve alig pár programmal. Dropbox, Office, Totalcommander.

- Egyetlen egy probléma van, hogy az rtl-most adásokat nézve állandóan buffering - de más gépeken nem okoznak problémát a videók tehát nem a nettel van probléma.

Silverlight ennyire meghúzná a teljesítményét a gépnek?

(#6268) vlevi válasza Sub-ZeRo (#6259) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Miért nem használhatja azt a böngészőt amelyiket akarja vagy mi a fene?"
Azért az összes Linux disztrót pofán lehetne vágni ugyanemiatt. A Microsoftot kötelezték, hogy választható legyen a böngésző, de a Linuxban a Firefox az alapértelmezett, érdekes módon az ellen senki sem lázad :U :DDD

(#6269) Viktoár válasza cserkosz (#6266) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Getdataback talán tudna segíteni,de érdekes történet. :U

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#6270) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

van egy kis app-om, amit elindítva ezt a hibaüzenetet kapom:

hogy lehetne megoldani, hpgy működjön a progi?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#6271) Winner_hun válasza Воланд (#6261) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet az lesz. Bár ez furcsa nekem hogy eddig nem volt semmi baja, aztán egyszer csak megzakkan.

mod: visszaálltottam a boot képernyőt, újraindítottam a gépet, simán indult. Aztán futtattam újraindítással amit linkeltél, ha jól láttam nem talált hibát. Mindig olyan gyorsan végigmegy, nem lehet elolvsani az egészet annak aki nem tudja hogy mit kell nézni az oldalnyi szövegen. Persze tudom, a végét..

S még tudtam szerkeszteni a hozzászólást is, vao:D

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6272) cserkosz válasza Viktoár (#6269) üzenetére


cserkosz
tag

Recuva-val néztem de nincs törölt adat.
Nem lehet hogy valami vírus kavar be.

(#6273) Core2duo6600 válasza tevfik (#6267) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A rtl most tal van a baj.

(#6265) Vanek Eduard

Érdekes helyzet !!
De mi is a gond ?
Rendben elindult a telepítő, és nem futott le sikeresen ?

(#6260) woland_y2k
Köszi !

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6274) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! A 250-es vinyómat megosztottam úgy, hogy XP és a Seven is fennt volt, de vmiért instabil lett a rendszer, fagyott, minden baja volt. Most csak a Wi7 van a gépemen, amivel nincs is semmi baj, csak szükségem lenne az XP futtatói környezetre (ezért osztottam fel a HDD-m)

Kérdésem, hogy van ilyen virtuális XP létrehozására lehetőség a Win7-en belül, és mennyire használható?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6275) Sub-ZeRo válasza vlevi (#6268) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát őket valamiért kihagyják ebből, talán azért mert a linux annyira nem leterjedt. Az MS-t meg lehetett perelni érte, mert egy óriás cég. Vagy nem tudom.

(#6274) suti_88: Windows 7-ben van xp mode. [link]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6276) Vanek Eduard válasza Core2duo6600 (#6273) üzenetére


Vanek Eduard
tag

Volt már egy win 7, ami kékhalált produkált egy idő után. Arra gondoltam, hogy újratelepítem, de nem sikerült, valamire hivatkozva mindig megállt, és most a bootban benne maradt. Szeretném a vinyót teljesen lecsupaszítani és újra rakni a vint, de nem engedi. Ha másik vinyóra akarom telepíteni, ugyanaz a gond (mármint másik partícióra). Nem tudom, mit csináljak...

(#6277) Sub-ZeRo válasza Vanek Eduard (#6276) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Xp telepítőt rakd be, biosban állítsd be a boot sorrendet, a dvd meghajtót tedd előre majd bootolj be xp-rő és töröld meghajtót. A win 7 meg ne legyen kókányolt verzió hanem normális gyáőri kiadás. Ha így sem megy, akkor vidd el haverhoz és gyaluljátok le a rendszert egy formázással.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6278) vlevi válasza Vanek Eduard (#6276) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tölts le egy Ultimate Boot CD-t, vagy egy Live Linuxot, és az abban lévő partícionáló programmal pucold tisztára a vinyót.
De ha telepítés közben meghal a Windows, akkor az általában csúnya hardver hibára szokott utalni. Ultimate Boot CD-ben vannak diagnosztikai programok (pl. memóriateszt) is.

(#6279) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Feltelepítettem a Win7 Home Premium x86-ot egy elég gégi laptopra, mert az XP valamiért nem ment fel rá...

Elvileg a telepíts befejeződött, indítom a gépet, de a Windows indítása fekete képernyőnél nem jut tovább, holott korábban futott rajta már Win7.

Átállítottam hogy a HDD-ről bootoljon, de semmi....

Mibaja lehet?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6280) @matthew@


@matthew@
őstag

Mostanában mindig érdekes dologra keltem olyan hajnali negyed 5-kor. A gépem be volt kapcsolva és világított a LED-es venti mint a nem normális, ez eddig 2x fordult elő. Ide is írtam h mi lehet a hunyó de végül nem derült ki :N
Viszont most megvilágosodtam ezzel kapcsolatban: sokszor estére csak alvóra tettem a gépet és bizony az be volt állítva h hajnali 3:00-kor telepíti és letölti a frissítésetek a Win. Szóval mivel alvón volt és nem volt kikapcsolva fogta magát és bekapcsolt :DDD és feltette a frissítéseket csak úgy felejtette megát :DDD Szóval érdekes dolgok történtek mert azt hittem álmomban bekapcsoltam a gépet, de nem, csak egy nagyon okos alap beállítás által a gép feléledt alvó alapból és frissített, mondjuk annak azt illetőnek aki alapértelmezettnek a 3:00-t adta meg csak gratulálni tudok :C Rejtély megoldva, csak gondoltam leírom érdekes történetemet :D

Matthew 24:42

(#6281) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van e valami módszer a sok fizikai ram hasznosítására a RAMdisken kívül?

Arra gondolok, hogy megmondanám a W7-nek, hogy nyugodtan használjon több ramot, mert van elég, így gyorsabb lenne.

Vagy mondjuk ugyanezt a böngészőkkel?

(#6282) Vanek Eduard válasza Sub-ZeRo (#6277) üzenetére


Vanek Eduard
tag

Csak a dvd meghajtó legyen bootban? Mert 3 lehetőséget lehet megadni. Vagy csak elég, ha az az első bootoló?

(#6283) Sub-ZeRo válasza Vanek Eduard (#6282) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

1. A dvd meghajtó.
2. A vinyó amire rakod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6284) apro válasza volvoguy (#6279) üzenetére


apro
senior tag

hali
Azért mert nem bírja el a Home Premium-ot,az előtte levő versit tedd fel(a VGA miatt) az fog menni rajta.
Gondolom telepítésnél az első újra indításnál állítottad át a HDD-bútra,mert ha nem akkor is szokott ilyet csinálni (Mert ilyenkor a DVD-ét keresi,de ezt biztos tudod.)

[ Szerkesztve ]

(#6285) volvoguy válasza apro (#6284) üzenetére


volvoguy
addikt

"az előtte levő versit tedd"??? melyikre gondolsz? Igen, miután sikeres lett a telepítés, átállítottam HDD-re a bootot....

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6286) pinnacle válasza Sub-ZeRo (#6227) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Már erre is gondoltam kínomban. :)) Majd még megkérdezem a Eset, vírusirtó topicban. Egyébként a megosztott mappát töröltem, létrehoztam egy újat és gond nélkül működik minden, azt leszámítva, hogy az otthoni csoport nem látja egymást, de legalább a megosztott merevlemez, nyomtató működik bekapcsolt tűzfal mellett is.

(#6287) apro válasza volvoguy (#6285) üzenetére


apro
senior tag

A home besik.,ha jól tudom,nem akkor kell, hanem a leg első újraindításkor mikor kicsomagolta a hhd-re a telepítendő file-ket ,az még akkor van mielőtt be írod a név,ill telepítő kod..stb,ez az első újra ind.(egy próbát megér,az hátha megy rajta nekem volt egy Acer laptoppal ilyen.)

[ Szerkesztve ]

(#6288) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Kívánok jó estét!

Ez vajon miért így jelenik meg?

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#6289) Sub-ZeRo válasza Hegyirabló (#6288) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gondolom az ati kártyán valami élsimítási opció be van kapcsolva. De ez nem win7 problem. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6290) Hegyirabló válasza Sub-ZeRo (#6289) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Áhá! Ön mindig oly' segítőkész és megértő velem, Sub-Zero Úr! :) :R

Én azt gondoltam, hogy talán a 64 bittel nem kompatibilis a Winamp.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#6291) Hegyirabló válasza Sub-ZeRo (#6289) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Amúgy nem, mert kikapcsolatam (meg utána be is kapcsoltam) mindent, és akkor is csinálja. Idegesít. :O

Aquila non captat muscas.

(#6292) volvoguy válasza apro (#6287) üzenetére


volvoguy
addikt

A Home Basic-nek kevesebb a rendszerigénye?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6293) apro válasza volvoguy (#6292) üzenetére


apro
senior tag

igen,nekem az ment rajta,és érfekes előtte volt nekem is rajta az amit írtál rá egy fél évre hdd- csere miatt már nem ment csak a Home Basic

[ Szerkesztve ]

(#6294) cigam válasza apro (#6293) üzenetére


cigam
félisten

Már hogy lenne kevesebb? Nomeg mihez képest?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6295) Dontorrent


Dontorrent
tag

Sziasztok!

Adott egy laptop,melyen előretelepített win7 Home premium 64bites op. rendszer van.Szeretném DVD lemezre menteni magát az op.rendszert minden összetevőjével együtt.Nem tudom,lehetséges lenne ez?És ha igen,akkor mily módon tudom megcsinálni és mekkora DVD lemezt vegyek hozzá?
Valaki kérem segítsen!

Tisztelettel köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#6296) cigam válasza Dontorrent (#6295) üzenetére


cigam
félisten

Milyen laptop (gyártónként változik a módszer)?

Belemész a recovery menübe (bootkor, vagy már fel van telepítve a programok közé) és ott általában van lehetőség kiírni lemezre a telepítőkészletet.

Ha nincs recovery (manuelben biztosan megemlékeznek róla), akkor foggsz egy partíció másoló progit. pl. én a clonezilla-t használom. és a mostani működő rendszerről készítesz egy image fájlt, amit bármikor visszatölthetsz. Sanszos hogy egy DVD-nél nagyobb hely kell, kb. amekkora helyet foglal a mostani rendszered adatostul mindenestül.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6297) apro válasza cigam (#6294) üzenetére


apro
senior tag

hali
Nem azt mondom hogy "kevesebb",de azt mond meg akkor mitől ment az a laptopon a Hoom Premiom meg nem?

(#6298) Dontorrent válasza cigam (#6296) üzenetére


Dontorrent
tag

Toshiba L500-24V-s laptopom van.

Kerestem a Recoveryt már én is,de nem találom sehol.Talán mert rejtett partición van?

(#6299) cigam válasza apro (#6297) üzenetére


cigam
félisten

Vista-nál volt Home Basic.

W7-nél Starter, Home Premium,Professional, és Ultimate van. A rendszerigényük egyforma, csak a szolgáltatásaikban térnek el.

Az hogy neked miért nem ment az n+1 ok miatt lehetséges, de nem a rendszerkövetelmények közti difi-ből adódik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6300) apro válasza cigam (#6299) üzenetére


apro
senior tag

hali
Télileg igazadban,a Vista-nal volt,de akkor mégis rejtély marad, hogy miért volt ez.(bár ez csak a 30 napos verzió volt,de az szerintem nem számít,nem igaz?)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.