Hirdetés

2019. október 15., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#6801) aag válasza hackeeeee (#6799) üzenetére

aag
(őstag)

Csak nézőpont, vagy esetleg kockázat kérdése is?

(#6802) hackeeeee válasza aag (#6801) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Hát most otthoni fióknál.. Ha távoli elérésre nincs lehetőség, akkor szerintem simán el lehet lenni jelszavazott fiók nélkül is.

Ha van távoli elérés, akkor biztonsági okokból hasznos lehet.

De mint mondtam, ez nézőpont kérdése, hogy ki hogy mint használja.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6803) geprombolo válasza LorenzoHUN (#6797) üzenetére

geprombolo
(senior tag)

Az a legtisztább, ha leradírozod mindkét rendszert , újraparticionálod a lemezt és felteszed a 7-est. Ez okozza a legkevesebb fejtörést és utólag sincsenek problémák. Ráadásul előbb-utóbb mindenképpen újra kell tenned a 7-est, akkor több gond lesz a Vista megmaradt, addigra teleírt partíciójával. Szerintem. Ha meg úgy gondoltad, hogy hozzácsapod a Vista partícióját a win7 -hez, a rendszered vagy szeretni fogja, vagy sem. Ha egyáltalán lehet, mert ha a Vista elsődleges, a 7 meg logikai, akkor alapból lehetetlen a dolog. Ha lehetséges, mert két elsődlegesről van szó, akkor meg ott lesz a rendszered a partíció közepén, meg lesz egy "eltűnt" partíciód. Te döntesz.

A Galaktikus Pingvinbirodalom Uralkodója és a Káosz Birodalmi Pingvinalakulat tagja. Játszani és játszani hagyni! cmd: Ping Win! :L topic mindörökké!

(#6804) Orionk válasza Fire/SOUL/CD (#6756) üzenetére

Orionk
(senior tag)

Ott nem jelenik meg az Elado mappa.

TEhát Erről a hozzászólásról van szó.

köszi

(#6805) NuBarach válasza Sub-ZeRo (#6750) üzenetére

NuBarach
(csendes tag)

Szia!

Az MPC-HC honlapja alapján estem gondolkodóba:
"MPC-HC 64 will use only 64 bits codecs installed on your machine. It's not possible to mix in one process 32 bits Dll with 64 bits, so you will still MPC-32 to play RealMedia or Quicktime for example."

Lehet ostobaság, de most tértem át 64 bit-re, még nulla tapasztalattal ...

(#6806) Sub-ZeRo válasza NuBarach (#6805) üzenetére

Hát nekem külön codeck nincs fent. A quicktime igen, mert neten pl az apple videókat csak az viszi. Amúgy meg az mpc-hc legújabb verziója kell és no probelm. Én innen szedem a legújabbat.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#6807) Воланд válasza aag (#6800) üzenetére

Воланд
(félisten)

UAC

lenyegeben a felhasznaloi fiokok felugyelete

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6808) NuBarach válasza Sub-ZeRo (#6806) üzenetére

NuBarach
(csendes tag)

Kösz!
Kipróbálom.
Amúgy mekkora jelentősége lehet 64 biten, hogy 32 bites vagy 64 bites verzióban fut egy adott progi? (bocs, ha alap dolog lenne)

(#6809) gkozak válasza gkozak (#6721) üzenetére

gkozak
(csendes tag)

Erre meg erre valaki??? :F

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#6810) Воланд válasza gkozak (#6809) üzenetére

Воланд
(félisten)

procexp-vel nezd meg, hogy mi foglal annyi memoriat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6811) Fire/SOUL/CD válasza Orionk (#6804) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Igen, tudom, néztem is azt a hsz-t, csak
1. W7 esetén nem tudok olyan feature-ről, amivel ilyet lehetne előidézni, ezért tippeltem a Toolbar-ra
2,. A képeden nem látok W7-re utaló nyomot, inkább egy Vista-t, vagy esetleg Vista skin-t. Ha ez a szitu, akkor lehet, hogy annak a "skinnelőnek" van egy ilyen lehetősége, ami ezt eredményezi

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6812) Sub-ZeRo válasza NuBarach (#6808) üzenetére

Hát ha már van valamiből 64-es progi, akkor illene 64-est használni. Vannak programok, amik nem mennek fel 64-re. Lásd mse 1-2-3. Ott nem engedi telepíteni a 32-őt. Csak a 64.
Hát sokkal jobban kihasználja a gépet. Lásd memória. 32-őn max 2 gigát tud adni egy programnak, 64-en már nincs ilyen megkötés. Annyit használ amennyi van.

(#6809) gkozak:Firefoxot ne vedd alapul, mert az amúgy is zabálja a ramot. Főleg 4-5 tabbal. Nekem pl az ie9 úgy 30-40 füllel 2,9 giga ramot eszik. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#6813) NuBarach válasza Sub-ZeRo (#6812) üzenetére

NuBarach
(csendes tag)

Köszöntem a segítséged!

(#6814) Vardar

Vardar
(tag)

Sziasztok!
Lenne egy kicsit idegesítő és különös problémám. Tegnap minden előzetes jel nélkül, az egér egyszer csak lefagyott. Mozgatom fel, le, jobbra balra, különböző felületeken, semmi eredmény, a kurzor nem mozdul, de billentyű parancsokra reagál a gép. Ha átdugom más USB aljzatba, akkor minden rendben van vele, egy ideig, aztán megint lefagy. Néha olyat is csinál, hogy működik, majd jön egy hibaüzenet, hogy az USB eszközt nem sikerült csatlakoztatni, várok vele, majd megint működik, néha pedig csak 1 másodpercre fagy le.
A nagy kérdésem az lenne, hogy hardveres, vagy szoftveres-e a gond? (Amikor az egér lefagy, nem villan fel a vörös lámpa az aljában)

(#6815) Воланд válasza Vardar (#6814) üzenetére

Воланд
(félisten)

hardveres es szerintem az eger adja meg magat.

(#6816) CoolMan válasza Vardar (#6814) üzenetére

CoolMan
(MODERÁTOR)

Próbáld meg másik USB egérrel és egyből kiderül.

(#6817) Vardar válasza CoolMan (#6816) üzenetére

Vardar
(tag)

A gond az, hogy nincs másik egér, ha pedig új kellene azt minél hamarabb meg kellene rendelni.
Viszont ha az egér a rossz, akkor a semmitől romlott el? Egyszer csak megadja magát, minden ok nélkül?

(#6818) CoolMan válasza Vardar (#6817) üzenetére

CoolMan
(MODERÁTOR)

Tudod, ami elromolhat az el is romlik. :K Pedig muszáj lesz másik egeret szerezned esetleg kölcsön kérni mert másképpen nem derül ki, vagy a te egered próbáld ki másik gépen.

(#6819) cettlee

cettlee
(senior tag)

üdv!

azt nem lehetne valahogy megoldani, hogy ha magára hagyom a gépet 5-10 percre, addig más ne férhessen hozzá. le van védve jelszóval, beállitottam a képernyökimélöt 5 percre, jelszoval védve.

olyat nem lehet hogy pl az alvás gombra bekonfigurálni hogy egyböl hozza be a képernyökimélöt, és ne kelljen 5 perce várni?

használom a sleep funkciot is, viszont nem szeretném a gépet lekapcsolni, pl hogy menjen a letöltés, csak valahogy le kellene zárni mások elöl. a kijelentkeés sem megoldás, mert ott is szakadnak a munkamüveletek.

előre is köszönöm seitségeteket

Regisztrált 2001-12-23 22:29, azaz 4663 napja ― őstag

(#6820) Воланд válasza cettlee (#6819) üzenetére

Воланд
(félisten)

windows gomb + l

(#6821) cettlee válasza Воланд (#6820) üzenetére

cettlee
(senior tag)

jaja közbe rájöttem. user error :D

Regisztrált 2001-12-23 22:29, azaz 4663 napja ― őstag

(#6822) gkozak válasza Sub-ZeRo (#6812) üzenetére

gkozak
(csendes tag)

Lehet, hogy azért lassú, mert 64 bites a Win7-em?

Egyébként a wifi-re gyanakszom, mert vezetékesen meg elég gyorsnak tűnik a gép... :F

Érdekes még, hogy ma megnéztem a fősulis gépeket, amin Win7-ek futnak és a legnagyobb megdöbbenésemre Celeron :Y procival és 1 Gb rammal mennek, reccenésül nélkül.... :K

Akkor kérdezem, hogy az én drága jó A531-em, i3 2330-as procival, 2Gb 1333MHz-es rammal, mi a náthás, bokorugrós, tökleveles, szőrös talpú anyjától lassul be??? :W

G.

(#6823) zacsibá'

zacsibá'
(csendes tag)

Üdv!

Drivert (vga, alaplap, hangkártya, hálókártya) lehet importál a telepítő lemezbe, úgy hogy ne okozzon hibát telepítés közben vagy után a rendszerben?

(#6824) sti10p

sti10p
(senior tag)

Sziastok!
Adminisztrátoirnként létrehoztam egy alap fiókot (de nem a vendég fiókot), hogy azzal is lehessen internetezni (mert a vendég fiókkal alapból nem lehet), de ezzel sem megy. Az internet inkonnál és a network centerben sem jelenik meg a már konfigurált kapcsolat. Mit kell beállítani?! Az adminisztrátori fiókomban rendesen konfigurálva van a net és működik, de a másik fiókkal nem.

(Esetleg ha azt lehet akkor a sima Vendég fiókhoz hogyan lehet bekapcsolni a netet?)

Válaszokat köszi!

XY

(#6825) #40935168 válasza Sub-ZeRo (#6669) üzenetére

(törölt tag)

:R :R :R

(#6826) cimp

cimp
(senior tag)

Sziasztok!

Windows 7-em van és azt a furcsaságot tapasztaltam, hogy kábeles csatlakozásnál időként meghal a net. Kihúzom újracsatlakoztatom és megint van egy darabig. Ha átváltok wifi-re akkor megy! Azt hittem megmakkant a hálókártyám mert az előző telepítéssel is ezt csinálta. Ma beszéltem egy barátommal és szóról szóra ezt a jelenséget mesélte el. Valami ötlet?!

Az övét nem én telepítettem, tehát nem én vagyok a gyenge láncszem.

előre is kösz.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#6827) Sub-ZeRo válasza gkozak (#6822) üzenetére

Nem a 64 bit neki a hunyó. Ami baj lehet, az hogy a win egy moddingolt gányolt optimalizált kiherélt valami és azért nem megy.
Mondtad hogy a driver kereső progival telepítettél. Na azokat messziről el kell kerülni. Win telepítés után WU (Windows Update) majd kerestetsz vele frissítéseket. Ott lehet hogy talál. Ha nem akkor eszközkezelő és megnézed kinél van sárga háromszög. Majd ahhoz szerzel drivert. Ha wifi, akkor a drivert kellene törölnöd, majd WU-n kerestetni vele, vagy a gyártó honlapjáról szerezni egy win7 drivert. Ha nincs, akkor vista legyen, 64-es.

(#6828) Hawk1979 válasza cimp (#6826) üzenetére

Hawk1979
(őstag)

Hehe.
Nálam is ez van.
Giga lap, alaplapi lan, és Upc net....
Csak modem reset (ki-be dugás) segít. :O

(#6829) cimp válasza Hawk1979 (#6828) üzenetére

cimp
(senior tag)

Nekem acer van, a srácnak asus és digis net. Az egyetlen közös pont a win 7.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#6830) aag válasza Воланд (#6807) üzenetére

aag
(őstag)

hackeeeee, woland_y2k, köszönöm a válaszokat! :R

(#6831) apollo12

apollo12
(veterán)

heló valamiért hibás a frissítés mitől lehet ? 80070002 és hogy tom megoldani

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG Galaxy S10

(#6832) gkozak válasza Sub-ZeRo (#6827) üzenetére

gkozak
(csendes tag)

Most álltam neki a driver cserének, remélem az segít...

Ha jól értem azt javaslod, hogy minden drivert rakjak újra??? :F

Nem kevés idő....

(#6833) jozsi252

jozsi252
(veterán)

Sziasztok

Kezd felmenni a vérnyomásom :W :W :W Segítsetek pls

Adott egy teljesen új laptop. win 7-et raktam rá. gyári chipset meg gyári vga driver nemakar felmenni mert kiírja hogy

Ez a számítógép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek.
A telepítő most kilép

És akármit teszek nemtudom a drivereket feltenni. a vga drivert valahogy mindenképpen felkéne alkotnom de nem megy. A gyártó oldaláról szedtem le a drivereket. Illetve leszedtem az amd oldaláról is a drivert de amikor felraktam akkoris csak valami vision centert rakott fel vagy mit.

Mit tudnátok ajánlani? Valami a win7 -el lehet szerintetek és azmiatt nemjó semmisem?

iPhone Xs 64GB Space Gray

(#6834) C0d3r válasza jozsi252 (#6833) üzenetére

C0d3r
(addikt)

Pontosan milyen az a laptop?

(#6835) Sub-ZeRo válasza gkozak (#6832) üzenetére

Én azt mondom, ha egy gányolt rendszert használsz, lásd nvidia gamer edition win7 meg ilyen driver autotelepítésű programokat használsz, akkor ezeket felejtsd el.
Egy normális érintetlen win7-et kell beszerezni, meg csak azokat kell telepíteni, amit az eszközkezelőben sárga felkiátójellel jelöl. És akkor jó lesz a rendszer.

(#6831) apollo12:Legalább a heló-t írhatnád két LL-el.
Amúgy meg kugli/bang és rákeresel a hibakódra.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6836) agressiv válasza jozsi252 (#6833) üzenetére

agressiv
(addikt)

tegyél fel AIDA64-et és az eszközök/fizikai eszközök pontban meg tudod nézni, hogy valójában milyen chipset van benne stb.

Amúgy azt nézted, hogy a gyári driverek milyen rendszerrel kompatibilisek?

Hát még a borz.....

(#6837) jozsi252 válasza C0d3r (#6834) üzenetére

jozsi252
(veterán)

Packard bell

EASYNOTE_F4081-SB-243HG

agressiv: Gyártó oldalán ottvan hogy win7 ultimate driver 32 bites rendszerre, azokat szedtem le de ugyanúgy kilép.

Catalyst control centert felraktam de ez valami más lehet mert

AMD Vision Engine Control Center -t ír ki és semmi beállítást nemlátok. Viszont más catalyst meg nincs amd oldalán.

geprombolo: igen próbáltam természetesen

[ Szerkesztve ]

(#6838) geprombolo válasza jozsi252 (#6833) üzenetére

geprombolo
(senior tag)

Rendszergazda módban próbáltad már?

A Galaktikus Pingvinbirodalom Uralkodója és a Káosz Birodalmi Pingvinalakulat tagja. Játszani és játszani hagyni! cmd: Ping Win! :L topic mindörökké!

(#6839) apollo12 válasza Sub-ZeRo (#6835) üzenetére

apollo12
(veterán)

köszi

SAMSUNG Galaxy S10

(#6840) agressiv válasza jozsi252 (#6837) üzenetére

agressiv
(addikt)

Jaa hogy packard bell. :D Akkor nézd meg aida-val, hogy mi is van benne.

Hát még a borz.....

(#6841) gkozak válasza Sub-ZeRo (#6835) üzenetére

gkozak
(csendes tag)

Elvileg nem gányolt, mert a Win7-et a tisztaszoftver.hu programban szerzett CD-ről telepítettem, a drivereket meg a fuji saját CD-jéről, amin elindítottam az autodetect-et.

(#6842) sfdrakex válasza jozsi252 (#6837) üzenetére

sfdrakex
(nagyúr)

A W7-ed nem 64 bites véletlen, te pedig 32 bites drivereket próbálsz rá tenni?

Szerk:

Tálcán lévő ikon nálam is AMD Vision Engine Control Center, ezzel nincs semmi gond, más a neve de ugyan az mint régen, csak a neve más.

[ Szerkesztve ]

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#6843) jozsi252 válasza sfdrakex (#6842) üzenetére

jozsi252
(veterán)

:( Azt bírom hogy a gyári lemezen van rajta 3 féle vga driver most honnan a fenéből tudjam melyiket kell felrakni?

(#6844) sfdrakex válasza jozsi252 (#6843) üzenetére

sfdrakex
(nagyúr)

Milyen windowst tettél fel, Milyen a videókártya a gépedben? Windows update nem tesz fel megfelelő drivereket?

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#6845) Killerlaca

Killerlaca
(senior tag)

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy a windows 7-ben lehet-e élő-flash-mozgó hátteret berakni?
Én azt szeretném, hogy mondjuk ahogy telik az idő úgy menne le a nap és jönne fel a hold vagy ilyesmi.

Ilyet tudtok vagy lehet ilyet?

Előre is köszönöm!

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#6846) geprombolo válasza jozsi252 (#6843) üzenetére

geprombolo
(senior tag)

Az eszközkezelőben a driver frissítésénél add meg a cd-lemezt, mint forrást, hátha úgy felteszi magának. Hacsak nincsenek a driverek exe formába becsomagolva. :W
Killerlaca: juj, az durva lenne, én is élvezném este a gépen a naplementét! Ha flash nem is lehet, videót lehet simán, pl. a VLC tud ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#6847) sfdrakex válasza Killerlaca (#6845) üzenetére

sfdrakex
(nagyúr)

Olyat lehet, hogy megadsz egy mappát amiben vannak képek, és azokat cserélgeti, beállított időnként.

(#6848) jozsi252

jozsi252
(veterán)

32 bites ultimatet raktam fel.

Radeon HD6470M

Update nemtalál hozzá semmilyen drivert sem.

Eszközkezelőbe pedig belementem és rákerestem a lemezre hogy hátha találna ott frissítést de semmi.

Most elkezdem próbálgatni felrakni egyesével amik a lemezen vannak rajta

(#6849) sfdrakex válasza jozsi252 (#6848) üzenetére

sfdrakex
(nagyúr)

Ezt tetted fel?

(#6850) jozsi252 válasza sfdrakex (#6849) üzenetére

jozsi252
(veterán)

Igen ezt, erre írta ki ha rámentem hogy

AMD Vision Engine Control Center

és semmilyen beállítást se tudtam megváltoztatni, ugyanúgy a felbontás maradt 1024x768

UP Természetesen többször is resiztem, de most úgynéz ki lehet megoldódik mert a 3 vga driverből egyik jólesz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.