Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) Steelmanus válasza Core2duo6600 (#6099) üzenetére


Steelmanus
addikt

A bootrekord az ugye a vincsin van es hiaba van a 100 Mb-os particio, siman lehet ferget kapni a bootszektorbol ha valai nem figyel es ferget kap.
Amugy en sem szeretem a 100 Mb-os particiot, mert elvesz egy Elsodleges particiot, es a Logikai particiot mar a DOS idok ota utalom. Ez persze egyeni dolog, de akkor is.

(#6102) Robotsyte


Robotsyte
csendes tag

Sziasztok
Mivel lehet visszamenőleg ellenőrizni a lemezhasználatot. Mert rendszer indításkor valami nagyon megfogja a gépet de nem tudom megnézni, hogy mi. Ezért lenne hasznos ezt visszamenőleg ellenőrizni.
A válaszokat köszi előre is!
Üdv
Robi

(#6103) Воланд válasza Robotsyte (#6102) üzenetére


Воланд
titán

valasz erre

es nem lehet, hogy pont ezek kozul fogja valamelyik?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6104) geprombolo válasza Robotsyte (#6102) üzenetére


geprombolo
senior tag

Van egy olyan progi, hogy Soluto, azzal megnézheted és kilőheted a feleslegesen induló dolgokat. Nekem tetszik, használom! :K
Ja, nem lemezhasználatot, hanem bootidőt mér processzekre lebontva.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6105) Fire/SOUL/CD válasza Core2duo6600 (#6099) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csak egy esetben van létjogosultsága a 100 mb-os rejtett résznek (ami amúgy meg nem is rejtett, csak az OS rejti el, azaz egy másik rendszer alól egy sima elsődleges partícióként látszik, nincs hidden attribútuma sem), bővebben: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6106) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Fiúk mi lett az élmény indexel? Most nézem, hogy az új rendszer alatt (ami pont az mint a régi csak friss telepítés) csökkent a cpu és a ram pont, de nőtt a vga. A HDD részt értem, hogy ssd lett, de a többit nem. Eddig:
7,4
7,4
6,9
6,9
5,8

Most:
7,2
7,2
7,0
7,0
7,8

(#6107) Fire/SOUL/CD válasza Kolondrum (#6106) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát szerintem 0,1/0,2 pontos különbségen felesleges agyalni, mert az úgy konkrétan semmi... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6108) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#6106) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért kell vele foglalkozni? Megy a gép? Megy. Jól? Igen. Akkor nincs baj. Az élmény indexet meg hagyjuk. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6109) Kolondrum válasza Sub-ZeRo (#6108) üzenetére


Kolondrum
félisten

Bökte a szemem. ;)

(#6110) agressiv válasza Kolondrum (#6106) üzenetére


agressiv
addikt

Az élmény indexel nem nagyon kell foglalkozni, nekem a GTX260-ra ugyanannyit adott, mint a 460-ra, majd hírtelen többet, utána kevesebbet... Szerinte a mostani vinyóm ugyanolyans ebességű, mint az 1000 éves régi ATA-s vinyó....

Hát még a borz.....

(#6111) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#6109) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem kell nézegetni. :DDD Amyúgy értelme 0.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6112) geprombolo


geprombolo
senior tag

Gyerekek, fogalmam sincs, mi történt. :W Eddig minden ment szépen, most meg azt csinálja, hogy böngészővel nem tudok letölteni semmit. Se Operával, se rókával. Egy vacak patchet akarok lekapni a NFS UG2-höz, de azt írja ki, hogy "ebbe a mappába nem írhatok, kérjek jogot a rendszergazdától" aki én vagyok! Most beszoptam valamit, vagy a rendszer gubancolt össze valamit? Ja, és a gépen zavartalanul pakolom a cuccokat egyik lemezről a másikra. :F

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6113) Core2duo6600 válasza geprombolo (#6112) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem kizárt, hogy a Patch mást is letölt, amit nem szeret a win, ha a rendsze file jai piszkálva vannak
Nétd meg, hogy pl egy vga drivert le tudsz - e szedni az amd oldaláról, ha igen nincs semmi gond.
Amúgy a Vrtuális gép pont ilyen esetekre való, amikor ilyen fertőzésgyanus helyekre mászol el.

Fire, kösz, jó tudni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6114) Fire/SOUL/CD válasza geprombolo (#6112) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Megváltoztattad a böngészők letöltési mappáit vagy nem? Ha igen, akkor ahhoz a könyvtárhoz nincs jogosultságod, saját tulajdonba kellene venni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6115) geprombolo válasza Core2duo6600 (#6113) üzenetére


geprombolo
senior tag

Na jó, most dobom el az agyam! Az E: meghajtóra engedi, a G:-re meg nem. Még van egy pár meghajtóm, hirtelen azt gondoltam, hogy azokra a partíciókra nem engedi, amik a rendszert tartalmazó winyón vannak, de ez sem igaz. Nem találok benne rendszert. És csak egy hivatalos EAGames patchet akarok a NFS UG2-höz, mert lusta vagyok előkeresni a lemezeimen. Nem mászkálok fertőző helyeken, oda nem enged be az Eset Smart Security. :N
Ja, a vga driverrel ugyanazt csinálja. :F
Fire/SOUL/CD nekem alapból rákérdezősre van állítva az Opera, mindig oda töltöm a cuccot, ahova szeretném, ha ott is maradna. Most meg nem hagyja.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6116) Fire/SOUL/CD válasza geprombolo (#6115) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

De gondolom az alapértelmezett helyre (ami valami c:\user\username\download vagy valami hasonló) oda lehet az Opera-val menteni, mint ahogy E-re is, de pl G-re nem...

Ha ez a szitu, akkor a G meghajtódat saját tulajdonba kell venni.

(Indítsd az Opera-t rendszergazdaként és akkor engedni fogja G-re is menteni cuccot, persze ez csak átmeneti megoldás, pusztán csak teszt jelleggel csináld meg, ne pedig állandó jelleggel admin-ként futtasd a böngészőt, mert az nem egészséges dolog... Ezért kell a G-t saját tulajdonba venni)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6117) Sub-ZeRo válasza geprombolo (#6115) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Uh,ESET, inkább hagyjuk. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6118) geprombolo válasza Fire/SOUL/CD (#6116) üzenetére


geprombolo
senior tag

Oda ajánlotta fel, a saját mappámba. :W De oda SOHA nem töltök le! Azt hiszem, valami felnyomta a win biztonsági ökörségét, vagy az Operában változott meg valami... de ugyanaz megváltozott a rókában is? És miért engedi össze-vissza? :W Vagy engedje mindenhova, vagy sehova, nem?
És miért tudok a gépen bármit bárhova mozgatni? Oda nem kell tulajdonjog? :F
Sub-ZeRo: Az ESET-hez van ingyen a CHIP magazinból kódom. :DDD

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6119) Fire/SOUL/CD válasza geprombolo (#6118) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Már 2x írtam, hogy vedd saját tulajdonba azt a nyamvadt G-t, vagy már megcsináltad és azt követően is gond van?
Ha a rendszerpartíción (C-n nyilván) is ilyen probléma merül fel (itt elsősorban a dokumentumok mappát értem), akkor valamit sikerült beszedni.

MBAM Free, letölt, telepít, frissít, teljes ellenőrzés és majd kiderül...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6120) geprombolo válasza Fire/SOUL/CD (#6119) üzenetére


geprombolo
senior tag

Folyt köv holnap, mert rohanok melóba. Köszi mindent :R Most fut a MBAM

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6121) Sub-ZeRo válasza geprombolo (#6118) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az mindegy, de akkor is... :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6122) Csontoshun


Csontoshun
tag

üdv! lenne egy olyan problémám hogy windows 7em gondolt eggyet és egyik inditásról a másikra nehezen indul be. Részletesebben mondva elindul az oprnedszer és amikor belépek a fiókba 10 perc után is a tálca és a star gomb nem müködik megfelelően és ha utánna is valahogy "megjavul" két parancs után újra nem müködik és lefagy a tálca megint. Amikor elinditottam a böngészőt nem nyitota meg és utánna a feladatkezelőben sem zárta be. viszont csökkentett módban kiválóan müködik. :( mi lehet a hiba?

"->, *, & "

(#6123) Sub-ZeRo válasza Csontoshun (#6122) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A windows eredeti vagy mókányolt?
Futtattál valami spéci takarító programot?
Víruskergetőt elindítottad hogy megnézzen minden fájlt?
Mbam is lefutott?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6124) Csontoshun válasza Sub-ZeRo (#6123) üzenetére


Csontoshun
tag

há sajna nem eredeti! egyik programra se gondoltam :DDD :DDD de (monyuk az elötte lefutattot víruskeresésbe nem talált semmit -.-)

"->, *, & "

(#6125) Sub-ZeRo válasza Csontoshun (#6124) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha nem is eredeti akkor legalább moddingolt gémer fos?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6126) Csontoshun válasza Sub-ZeRo (#6125) üzenetére


Csontoshun
tag

eggyik se :( megprobáltam mindent amit kérdeztél és továbbra se müködik -.- viszont a másik partíciót (amin egy EREDETI xp van) nem müködik -.- (szerintem most már az lesz h letltök egy másik verziót -.-)

"->, *, & "

(#6127) Sub-ZeRo válasza Csontoshun (#6126) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ezt nem kellene hangoztatni mert bajod lehet belőle. Inkább vedd meg akkor tuti jó lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6128) Csontoshun válasza Sub-ZeRo (#6127) üzenetére


Csontoshun
tag

okok gondolkoztam abban is :D

"->, *, & "

(#6129) nggabi


nggabi
nagyúr

Helló.

Van egy kis gondom. hibernálásból nem tér vissza a gép hanem kiír vmi olyasmit h

a rendszer belső vezérlőprogramja nem őrizte meg a memória adatait

vagy hasonlót... Windows 7 32 bit, Acer 5715z noti.

Amiket próbáltam: windows újratelepítés, ram test, bios csere régebbire, driverek újratelepítése, hibrid alvás engedélyezése. Nem segített.

Érdekes, ha az indítómenüben amikor kiírja ezt a szöveget nyomok egy ctrl alt del-t utána elindul rendesen, tehát betöltődik a hibernálás előtti állapot.

Van ötletetek esetleg? :R

"szenyor dzsíííí"

(#6130) Fire/SOUL/CD válasza nggabi (#6129) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

AHCI módban van telepítve az OS?
Ha igen, akkor a W7 AHCI drivere megy vagy pakoltál fel mást?
Automatikusan feltelepítetted a notihoz adott lemezről a teljes chipset driver-t?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6131) nggabi válasza Fire/SOUL/CD (#6130) üzenetére


nggabi
nagyúr

amit le tudtam tölteni a netről az acer oldaláról azt felraktam, de nem túl frissek a drverek sajna... igen ahci módban megy és úgy is lett felrakva... régebben nem csinálta, mostanában meg egyre gyakrabban de nem mindig...

"szenyor dzsíííí"

(#6132) Fire/SOUL/CD válasza nggabi (#6131) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha eddig nem volt gond, akkor nyilván valamilyen negatív változás állt be a rendszerben, hogy mitől, az meg jó kérdés. Ha van esetleg rendszer-visszaállítási pontod, akkor próbálkozz meg elsőre azzal, avagy a legutolsó helyes konfiguráció használatával, hátha segít.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6133) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Miért lehet az, hogy a hálózat tallozóban látom minden elemét a lan nak, de a Totalcommanderben csak saját magát látja a gép, eközben hálózaton folyamatosan kommunikáló Transmission gui rendesen megy, tehát van kapcsolat.

Ma annyi törtlnt, hogy feltelepítettem a Virtuál boxot, ami eddig nem volt fent, ezen kivül semmi változás nem volt !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6134) kisorosz válasza Laccoss (#6087) üzenetére


kisorosz
tag

Nem, nem buherált. Rendes Win7ről van szó, semmi cókmók nincs vele. Ugyanarról a DVDről telepítettem én is a saját Winemet, nekem minden működik (használom is Updatet), viszont netbookra a microsofttól letöltött USB-DVD toolsszal csináltam egy usb telepítőt, és felraktam netbookra, ott viszont nem akar működni az Update (azt írja hogy nem fut a szolgáltatás, de amikor a Szolgáltatásokban nézem, ott írja hogy fut, leállitom újrainditom, és akkor is ugyan azt írja Updatenél).
Rendszertelepítés után csak drivereket frissítettem DriverGeniusszal, és a szokásos progikat telepítettem. Sajnos rendszertelepítés után nem néztem meg egyből, így nem tudom, hogy alapból hibásan települt, vagy valami hazavágta.

[ Szerkesztve ]

"Listen, you lot,you're all whizzing about,it's really very distracting. Could you alljust stay still a minute? Because IIIIIIIIII AAAAAAAM TALKIIIIIIIIIING!" (Doctor Who - S05E12 - The Pandorica Opens)

(#6135) Core2duo6600 válasza kisorosz (#6134) üzenetére


Core2duo6600
veterán

No akkor Driver genius elfelejt, és szépen egyesével tedd fel a drivereket !
Van egy olyan sejtésem, hogy ez a gond, már én is szívtam meg...

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6136) Fire/SOUL/CD válasza Core2duo6600 (#6133) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

x86-os TC-t 64 bites W7 alatt használod? Ha igen, akkor uninstalláld, és amikor "kérdezi", akkor minden beállítást is. Töröld a korábbi telepítési mappáját és telepítsd fel újra, de úgy, hogy amikor választható, hogy melyik mappába települjön, akkor a Program Files mappát add meg, ne pedig a program files (x86)-ot.

Általában már ez is megoldja a gondot.

(Ha beta TC-t használsz, arról nem tudok mit mondani)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6137) kisorosz válasza Core2duo6600 (#6135) üzenetére


kisorosz
tag

Töröljem le azokat a drivereket amiket DriverGeniusszal tettem fel Eszközkezelőből?

"Listen, you lot,you're all whizzing about,it's really very distracting. Could you alljust stay still a minute? Because IIIIIIIIII AAAAAAAM TALKIIIIIIIIIING!" (Doctor Who - S05E12 - The Pandorica Opens)

(#6138) nggabi válasza Fire/SOUL/CD (#6132) üzenetére


nggabi
nagyúr

visszaállítottam a fél évvel ezelőtti friss acronis mentésemet, azzal is csinálja.

talán vmi mostanában jött windows update-től van, még erre gondolok...

"szenyor dzsíííí"

(#6139) Core2duo6600 válasza Fire/SOUL/CD (#6136) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, 64 bites win 7 en használom a TC -rt, nem tudom, hogy létezik - e ehhez hasnló progi x64 es támogatással
7.5 os -t használom.

(#6137) kisorosz
Akár az, vagy kezd az egészet elölről.
Pl a chipset drivert, ha intel chipset van benne akkor az intelről és minden egyébet a gyártó oldaláról beszerezni, mivel a gépgyártók szeretik nem frissiteni a cuccokat a serverükön.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6140) Fire/SOUL/CD válasza nggabi (#6138) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha fél éves állapotra állítottad vissza, akkor nem lehet egy mostani frissítés az oka.
(Gondolom full backup-ot készítettél anno)
Valamilyen hardver nem került be a masinába, pl valamilyen PCMCIA kártya, esetleg hdd csere stb? (Gondolom a BIOS-ban nem állítgattál semmit...)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6141) TRob1 válasza Core2duo6600 (#6139) üzenetére


TRob1
veterán

Használd a 64bites beta TC-t, tökéletesen működik. Kb 2 hónapja használom. TC 8.0 beta12

¤ R'n'R ¤

(#6142) Fire/SOUL/CD válasza Core2duo6600 (#6139) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én is a 7.5-t használom x64 alatt és működik a dolog, mindenképp szánd rá azt a kis időt, hogy újratelepítsd, úgy ahogy írtam.

(Az új 8-as TC-.nek már lesz (van) x64 változata, valamint nagyon rég óta a SpeedCommander az, ami native x64 támogatással rendelkezik. Ezenfelül létezik egy kapcsoló, amivel az x64 mappák is elérhetőek, amit amúgy nem lát a TC, ez a cm_SwitchX64Redirection, de ennek semmi kihatása nincs az általad felvetett problémára...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6143) Core2duo6600 válasza Fire/SOUL/CD (#6142) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Probléma megoldva a
Virtual boxnak a Host onlyhálózati csatolója le lett tilva és egyből visszajött a TC ben a hálózat

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6144) nggabi válasza Fire/SOUL/CD (#6140) üzenetére


nggabi
nagyúr

mármint az windows update-et ráeresztettem a szűz acronis-os telepítésre is, updatek nélkül nem teszteltem...

most h mondod új wifi kártyám van, de az is jóval régebben mint amióta a hiba jelentkezik.

azért köszönöm a segítséget, még agyalok rajta én is...

"szenyor dzsíííí"

(#6145) Fire/SOUL/CD válasza Core2duo6600 (#6143) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez jó, eddig még nem hallottam ilyenről, de egy tapasztalattal ismét gazdagodtam... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6146) mokus1


mokus1
addikt

Szeretném újrahozni a wint mert szarakszik a cpu bár nem tudom mi miatt.
Chrome-ból szeretném kimenteni a jelszavaim meg a könyvjelzőim.
Azok a játékok amik a dokumentumokba csinálnak mentést azt elég elmenteni és telepítés után visszarakni?

(#6147) Core2duo6600 válasza mokus1 (#6146) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Chrome-ból szeretném kimenteni a jelszavaim meg a könyvjelzőim.
Erre mintha lenne lehetőség a chrom on belül is, ha esetleg online helyre mintha ezt is tudná

Azok a játékok amik a dokumentumokba csinálnak mentést azt elég elmenteni és telepítés után visszarakni?
Elvileg igen, de hányok az ilyen beállításoktól oda mentsen ahova én beállítom.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6148) C0d3r válasza mokus1 (#6146) üzenetére


C0d3r
addikt

Játékmentés mentéshez (milyen érdekes kifejezés :D ) javaslom a GameSave Manager-t.

(#6149) Zlin50


Zlin50
senior tag

Na kérem, a nem egészen eredeti win7 visszament és várom a cserét.

Felkerestem a MS saját üzletét (West End, elvileg az egyedüli) amelyben volt lehetőségem a különböző Win7 csomagokat (ultimate, professional, home premium) külsőleg megnézni.
Mindegyikre jellemző hogy a műanyag tokot egy hullámosan perforált matrica fogja össze aminek az eltávolítása vagy szétválasztása után lehet a tokot szétnyitni. (Ilyesmi a hamiskáson is volt)

Ez egy világoskék kb 10cm hosszúságú matrica. Ez eleve hosszabb mint az, ami azon volt amit visszavittem. A matricába egy fényes hologramos fémszál van beleszőve (és nem sötét mint a hamiskáson) egy adott szöveggel. Amelyiken nem ilyen van az nem mondható eredetinek. Ez az első ismérve az eredetiségnek. Ha nem ilyen a matrica a csomag már elég gyanús.
Ha valakinek kétsége támad, az említett MS boltban meggyőződhet hogy néz ki az eredeti.
A boltnak is jeleztem, így aztán megfontolhatják mit vesznek át a beszállítójuktól egyáltalán.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#6150) mokus1 válasza Core2duo6600 (#6147) üzenetére


mokus1
addikt

Ezt kiprobálom. :K
COd3r: Stalker is odament nem ahová szeretném de nem szívesen vesztek el mindent miatta. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.