Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) Sub-ZeRo válasza Lmh (#6399) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

32-őn max 4 giga ram. Abba benne van a vga ram is. Szóval ha van 4 giga ramod + vga ami mondjuk 1 gigás. Akkor már kapásból csak 3 giga szabad. Meg ott van még a cache meg hasonlók. Szóval így kb olyan 2,8-2,9 giga ramot fogsz látni és használni 32 alatt.
64 alatt nincs probléma. 64-en a 64-es programok valamivel jobban futnak, ki tudják használni a 64-es utasításkészletet. Meg persze már minden 64-en is fut, így a 32 már hanyagolható. Ha nem menne akkor ott a virtuálius gép vagy xp mód. Szóval jó ez a 64 bit. Én is már csak azt használom.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6402) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Üdv!

Régebben kérdezgettem, hogyan lehet a Windows mappában lévő növekvő méretű borzalmas winsxs mappa méretét csökkenteni. Azóta utána néztem, és kiderült miért növekszik a mérete, sztem egyértelmű tervezési hiba, de mindegy. Mindenesetre vmennyire lehet csökkenteni a méretét:

ha raktunk fel szervizcsomagot, adjuk ki az alábbi parancsot egy rendszergazdai parancssorban. Ez a parancs véglegessé teszi a szervizcsomagot, szóval nem tudjuk már uninstallálni, viszont a sok biztonsági fájlt eltávolítja:

dism /online /cleanup-image /spsuperseded

Ui.: Van egy másik próbálkozás, a WinsxsLite, ami a mappában lévő softlinkeket hardlinkeket cseréli, de nálam BSOD-ot okozott, szóval csak a nagyon bátraknak ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#6403) Sub-ZeRo válasza WonderCSabo (#6402) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És mennyire gyorsan nő nálad a mappa tartalma? Sokat telepítesz?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6404) WonderCSabo válasza Sub-ZeRo (#6403) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Viszonylag sokat telepítek, de igyekszem visszafogni magam.

Egyébként itt van még egy megoldás: a winsxs mappa egy másik meghajtóra költöztetése. Ezt nem próbáltam, szóval csak óvatosan.

[ Szerkesztve ]

(#6405) Lmh


Lmh
őstag

woland_y2k, Sub-ZeRo: köszönöm szépen, ez így elég kielégítő, hogy ketten is megerősítettétek :) Azért azt gondoltam, hogy egyéb előnye is van a 64 bitnek, nem csak ez a ram-ügy :P
Ezért pont érdekes, hogy ehhez a - gyakorlatilag - netbookhoz minek adnak 64 bites oprendszert.
Ugyanis ez nem játékra való, még csak videókártya sincs benne csak ez a HD3000 vagy mi a fene, ( ami ilyen videogyorsító vagy valami ilyesmi, ti biztos jobban tudjátok,) és csak 1 ram-slot van benne, szóval bár nem tudom mennyi a max ram ma, amit kiadnak netbook méretben 1 kártyára de nem hiszem, hogy egy ilyen netbookot valaki 4 giga ram fölé akarna bővíteni.

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6406) WonderCSabo válasza Lmh (#6405) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyes alkalmazások gyorsabbak 64 bites rendszeren, azért azt tegyük hozzá. Mellesleg nekem a 64 bites Windows miatt eddig zéró kompatibilitási gondom volt.

(#6407) geprombolo válasza Lmh (#6405) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ha az Intel HD3000-ről van szó, nem mondanám, hogy alkalmatlan a játékra. Találtam két videót, az egyik Half Life 2, a másik Crysis 2. Nekem a profilomban levő gépem sem tud sokkal többet, pedig az nagygép. Az Intel HD széria azért lett kitalálva, hogy a full HD filmeket tökéletesen vigye, de azért, amint az ábra mutatja, nem ijed meg játék terén sem a saját árnyékától... :N

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6408) Sub-ZeRo válasza WonderCSabo (#6404) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem nincs szükségem rá, mert a steam-es játékokon kívül nem telepítek mást. Persze amik kellenek, azok meg régen fentvannak. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6409) Fire/SOUL/CD válasza WonderCSabo (#6406) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, az x64 alkalmazások, x86-osak nem... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6410) WonderCSabo válasza Fire/SOUL/CD (#6409) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az x64-esek sem biztos, úgy értettem.

(#6411) moonman válasza Lmh (#6405) üzenetére


moonman
titán

a 64 bites Windowsokban van pár egyedülálló biztonsági funkció, amit a 32 bitesek nem tudnak.

(#6412) Fire/SOUL/CD válasza WonderCSabo (#6410) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja oksa, bocsi. :R Nyilván az x86 és x64-es CCleaner nem fog gyorsabban szaladni, de pl Winrar esetén már látványosabb a különbség, vagy még durvább esetben AutoCAD esetén meg összehasonlíthatatlan a sebesség/teljesítmény növekedés az x86-os változathoz képest.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6413) Воланд válasza moonman (#6411) üzenetére


Воланд
titán

pl?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6414) Fire/SOUL/CD válasza Воланд (#6413) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

MS SafeGuard, ezért nincs (jelenleg legalábbis) x64-en RootKit (mármint ami valóban át tudja venni az irányítást az OS felett). Számos védelmi szoftvereket gyártó cég termékében ezért nem működnek bizonyos feature-ök. A SafeGuard XP x64 óta jelen van amúgy, de csak az x64-es Windows-okban (ahogy moonman is írta)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6415) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#6414) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ááá, meg vagyok timorodva... :W :DDD Nem SafeGuard, hanem természetesen PatchGuard... bocsesz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6416) Draken


Draken
őstag

sziasztok

win7re szeretnék egy olyan programot, amivel a gépemről tudnék segíteni egy másik gépen lévőnek egyszerűen, tudtok nekem ilyet mondani? köszi!

(#6417) Fire/SOUL/CD válasza Draken (#6416) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát az relative, hogy mi számít egyszerűnek számodra, de a beépített Távoli Asztal szolgáltatás, valamint a TeamViewer app megfelel erre a célra.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6418) Lmh


Lmh
őstag

köszi a válaszokat win7 64bit ügyben! :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6419) Laccoss


Laccoss
addikt

Amit úgy látom mindenki kihagyott, én úgy tudom hogy az x64es windows képes 2GB feletti memóriát is kiosztani a programoknak (gondolom az x64eseknek) míg a x86os csak 2GBig tudja.

(#6420) nacsamarci válasza sfdrakex (#6370) üzenetére


nacsamarci
csendes tag

hülye kérdés de win7 hol vezérlöpultba az eszközkezelö?:D :DDD (amatör vagyoK):D

S.o.S

(#6421) Laccoss válasza nacsamarci (#6420) üzenetére


Laccoss
addikt

Start menü - Számítógépen jobb egérgomb - Kezelés - Eszközkezelő

Vezérlőpult - felügyeleti eszközök - számítógép-kezelés - Eszközkezelő

[ Szerkesztve ]

(#6422) Fire/SOUL/CD válasza nacsamarci (#6420) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egyszerűbb ha a start menübe a keresőbe el kezded begépelni, hogy eszközkezelő... ;]
Vagy WIN gomb+Pause és bal oldalt lesz.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6423) nacsamarci válasza Fire/SOUL/CD (#6422) üzenetére


nacsamarci
csendes tag

még 1 kérdés az gond hogy nem talaláom melyik lenne vidókártya?:O

S.o.S

(#6424) Laccoss válasza nacsamarci (#6423) üzenetére


Laccoss
addikt

Videókártyák alatt?:D

(#6425) nacsamarci válasza Laccoss (#6424) üzenetére


nacsamarci
csendes tag

eszközkezelö szabványos Vga grafikus adapter?

S.o.S

(#6426) agressiv válasza nacsamarci (#6425) üzenetére


agressiv
addikt

Igen, jesszus mi nem egyértelmű rajta. :W

Hát még a borz.....

(#6427) Fire/SOUL/CD válasza nacsamarci (#6425) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen. Ezek szerint nincs még driver telepítve a VGA karihoz.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6428) nacsamarci válasza agressiv (#6426) üzenetére


nacsamarci
csendes tag

bocs nem vagyok otthon ezekbe:D de igyekezek

S.o.S

(#6429) nacsamarci válasza Fire/SOUL/CD (#6427) üzenetére


nacsamarci
csendes tag

és azt hogy kell telepiteni?:O

S.o.S

(#6430) nacsamarci válasza Fire/SOUL/CD (#6427) üzenetére


nacsamarci
csendes tag

és azt hogy kell telepiteni?:O

S.o.S

(#6431) sfdrakex válasza agressiv (#6426) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet kezdő nem? Nem kellene szerintem beszólni neki, csak mert nem kocka mint itt sokan.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6432) sfdrakex válasza nacsamarci (#6430) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Windows update-et indítsd el, szerintem fog találni drivert a videókártyádhoz, meg feltesz sok más frissítést is, nem árt ha fent vannak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6433) Lmh válasza sfdrakex (#6431) üzenetére


Lmh
őstag

egyet értek! eléggé hű vagy a nevedhez ezzel az "agresszív" válasszal :P lehet, hogy valakit nem az alaplapra szűlt az anyja.

nacsamarci, amúgy amondó vagyok, hogy ha ennyire kezdő vagy, akkor lehet jobban jársz, ha nem itt vezetteted végig magad, hanem első alkalommal keresel valakit aki élőben tud segíteni.

ha pár másodpercen belül új kommentet írnál, akkor klikkelj a már elküldött kommentedben a "Szerkesztés" szóra és ott egészítsd ki a mondanivalódat. Eléggé harapnak rá itt az agresszívabb egyének ha többször írsz közvetlenül egymás után.

Sub-ZeRo: aida és everest között van lényegi különbség? én csak az everestet ismerem....

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6434) nacsamarci válasza sfdrakex (#6432) üzenetére


nacsamarci
csendes tag

azt le kell tölteni vagy hol van?:D

S.o.S

(#6435) nacsamarci válasza nacsamarci (#6434) üzenetére


nacsamarci
csendes tag

már tom:D

S.o.S

(#6436) Sub-ZeRo válasza nacsamarci (#6434) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Van egy aida 64 nevű program és ő megmond mindent a gépedről.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6437) nacsamarci


nacsamarci
csendes tag

Amugy eddig köszönöm segítséget legalább valamire rájöttem:D

S.o.S

(#6438) Воланд válasza Fire/SOUL/CD (#6414) üzenetére


Воланд
titán

thx! :R

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6439) Laccoss válasza Lmh (#6433) üzenetére


Laccoss
addikt

Everest megszűnt, most már Aida néven fut.

(#6440) polonic válasza Draken (#6416) üzenetére


polonic
félisten

Ehhez nem kell külön program.
Benne van a windowsban távsegítség néven vagy windows remote assistance nyelvtől függően.

[ Szerkesztve ]

(#6441) HZoli87


HZoli87
veterán

E-havi frissítés, Officet rendesen foltozták ebben a hónapban:

Biztonsági frissítés: Microsoft Office 2010 (KB2553353) 64 bites kiadás
Biztonsági frissítés: Microsoft Office 2010 (KB2589320) 64 bites kiadás
Biztonsági frissítés: Microsoft PowerPoint 2010 (KB2553185) 64 bites kiadás
Definíciófrissítés: Microsoft Office 2010 (KB982726) 64 bites kiadás
Frissítés a Microsoft Visual Studio 2010 Tools for Office Runtime terjeszthető változatához (KB2525428)
Frissítés: Microsoft Excel 2010 (KB2553439) 64 bites kiadás
Frissítés: Microsoft Office 2010 (KB2553270) 64 bites kiadás
Frissítés: Microsoft Office 2010 (KB2553385) 64 bites kiadás

Frissítés Windows 7 for x64-based Systems rendszerhez (KB2633952)
Biztonsági frissítés Windows 7 for x64-based Systems rendszerhez (KB2619339)
Biztonsági frissítés Windows 7 for x64-based Systems rendszerhez (KB2620712)
Biztonsági frissítés Windows 7 for x64-based Systems rendszerhez (KB2639417)
Összegző biztonsági frissítés a Windows 7 for x64-based Systems rendszeren futó Internet Explorer 9 böngészőhöz (KB2618444)
Összegző biztonsági frissítés a Windows 7 for x64-based Systems rendszeren használható ActiveX-tiltóbitekhez (KB2618451)
Rosszindulatú Windows szoftverek eltávolítására szolgáló eszköz, x64 – 2011. december (KB890830)

(#6442) bruno


bruno
csendes tag

Sziasztok!

Hátha tud valaki segíteni..?!
Win 7-et használva különböző laptopokon (pl. Acer TimelineX 5820TZ)
random módon elszáll a képernyő kontraszt és gamma beállítása (csak Win7 alatt)??
Ne gondoljatok arra, hogy az energiatakarékos séma ki be kapcsolás miatt van, mert már teszteltem azt is, (letiltottam, állandóra raktam stb.)

Lehet, hogy, butus a kérdés, de súgjon valaki, hogy hogyan lehet fixre rakni a grafikai beállításokat, mert gyakorlatilag minden bekapcsolás alkalmával variálni kell, ami egy kicsit lelassítja a napi munkavégzést :)

Üdv, Brunó

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.