Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) Robotsyte


Robotsyte
csendes tag

Sziasztok
Az érdekelne, hogy windows 7-ben lehet-e olyat, hogy ha két monitort használok kiterjesztett módban, hogy a tálcát másolja mindkettőre. Mert alapból ugye úgy van, hogy az egyiken van a tálca a másikon pedig csak az áthúzott dolgok.

(#6902) Laccoss válasza Robotsyte (#6901) üzenetére


Laccoss
addikt

Lehet, de külső program kell hozzá.

(#6903) Robotsyte válasza Laccoss (#6902) üzenetére


Robotsyte
csendes tag

És mi lenne az?

(#6904) Damage401 válasza Kolondrum (#6894) üzenetére


Damage401
senior tag

Szia!

Pontosabb, ugyanezek a problémák merültek fel, hogy ment egy darabig valamikor 1 hetet is kibírt aztán random szerűen dobta a hibákat. Ugyanazokat végig zongoráztam mint a kolléga is leírta,a végén mindig a vinyó jött le hogy kaka. Volt olyan ügyfelem is akinek a gépét több mint 3 hétig tartottam bent (tudom most köpködés lesz) de hogy normálisan adjam vissza a hibát meg kellett oldani, annyival voltam korrekt hogy vinyó árát kifizettetem de a javítási költséget saját zsebből álltam, és ezt mind azért hogy elégedett legyen bárki aki ide betéved. 10 emberből 7 ezzel a hibával hozta be új gépét, régi gépét.
Egyszóval szektoros a vinyó és azon területről igencsak sz**l vagy sehogysem olvassa ki az adatot azt paff

Üdv

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#6905) Kolondrum válasza Damage401 (#6904) üzenetére

Akkor a HDD sentinel hülyeséget mond hogy 100%-os?

(#6906) Damage401 válasza Kolondrum (#6905) üzenetére


Damage401
senior tag

Megmondom az őszíntétet valamelyest áll csak közel az igazsághoz, sok vinyót (köztük újjat vissza kellett adnom a nagykernek) hiába hogy a élettartamra meg 100%, ha fizikailag egy adatot nem tudott kiolvasni a tárcáról

(sok WD és Seaget esett áldozatul amin meg is döbbentem)

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#6907) McKane


McKane
senior tag

hogyan lehet ne saját birtokba venni a hordozható merevlemezen lévő fájlokat?

kép

[ Szerkesztve ]

(#6908) Воланд válasza McKane (#6907) üzenetére


Воланд
titán

a zoldeket? azokat sehogy, mert azok titkositva vannak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6909) McKane válasza Воланд (#6908) üzenetére


McKane
senior tag

igen,a zöldekre gondoltam..

óóóóóóóóóóó

pedig asrác akinél volt a hdd,aztmondja nem is jelszavazta le a fájlokat. :U

akkor dobandósak a cuccok?

(#6910) Laccoss válasza Robotsyte (#6903) üzenetére


Laccoss
addikt

Van pár nézegess. Googleben keress rá a multi taskbar szópárra.

(#6911) Robotsyte válasza Laccoss (#6910) üzenetére


Robotsyte
csendes tag

Azt hiszem találtam egy használhatót (actual multiple monitors).

(#6912) McKane


McKane
senior tag

ennyire nem ad ki a Creative drivert a hangkártyáihoz?

Audigy kép

( hozzáteszem,nem fiatal a hangkáryta,van vagy 6-7 éves,de akkor is,majd 20.000 ft volt :)) )

(#6913) Fire/SOUL/CD válasza McKane (#6909) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nincs szó jelszóról, titkosításról van szó, amit az OS végez: Korábban már érdeklődtél ez iránt

McKane #6912
Miért adna ki, amikor az a hangkari (sima Audigy) idősebb, mint az a driver. W7 se volt még, meg azóta már vannak újabb audigy meg egyéb jóval újabb típusok.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6914) agressiv válasza McKane (#6912) üzenetére


agressiv
addikt

Igen, sajnos ennyire. Az a legjobb eset amikor egy teszteletlen béta drivert kipaszíroznak amivel megy újabb oprendszereken, csak nem mindíg hatékonyan. Én nemrég szereztem be egy E-MU 0202-t amihez a CD-s drivert használom, mert azzal hajlandó rendesen működni (XP alatt), de a szokásos problémák előfordulnak vele. Van hozzá egy Béta driver win7-hez, amin nem lehet normálisan belőni a felvételt (bár ez a windows hibája is).

A CD-s driver 2006.04.02-es. :DD

Hát még a borz.....

(#6915) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
SSD-re raktam fel a Win7-et.
Ellenőriztem az eltolást meg kikapcsoltam minden opciót amit javasoltak itt egy cikkben

Viszont fagyogat a win7.
Mégpedig frissitések után nem tölti be windowst illetve ugyanez az alaplap audio driverénél is.
Megjelenik a Windows betöltése felirat és ennyi.
Reset után meg betölt rendesen.

Mi lehet a gond? Szoftver vagy hardver?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#6916) Fire/SOUL/CD válasza Elar (#6915) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

több oka is lehet
1. olyan SSD-t vettél, amihez azóta adtak ki új/fontos firmware frissítést és ilyenkor azzal kell kezdeni a dolgot.
2. Húzva van a gép
3. Automatikusan feltolt chipset driver
4. Nem eredeti W7

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6917) Elar válasza Fire/SOUL/CD (#6916) üzenetére


Elar
senior tag

1. friss
2. nincs
3. Felmentem az intel oldalára, automatikusan detektálta, hogy mi kell és azt tettem fel.
4. Nem eredeti, de ez eddig soha nem volt probléma

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#6918) Egon válasza Elar (#6917) üzenetére


Egon
nagyúr

Kezdjük az elején.
Olyan lap, ami az adataidnál meg van adva, nem is létezik (P61-es chipset nincs).
Nyilván [link] erről a lapról van szó. Gondot okozhat, ha a SATA3-as csatlakozóra dugtad az SSD-t. Ha nem, akkor próbáld meg letiltani a BIOS-ban az Asmedia SATA3-as vezérlőt.
Remélhetőleg az ACHI módot beállítottad.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6919) Elar válasza Egon (#6918) üzenetére


Elar
senior tag

Opps tényleg P31 :)
Sata2-be van dugva.
sata2 és sata3 ACHI módban

Asmedia vezérlőt nem találom, hogy leheten letiltani.

Most felteszek egy tavalyi win7-et és az asrock oldaláról való chipset drivert teszem fel.
Az elvileg egyel régebbi, mint az Intel oldalán.

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#6920) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Üdv,olyan problémám lenne, egy hete kb,a windows olyat csinál,bekapcsolva hagyom a gépet hogy az utorrent töltsön fölfelé,és egy idő után kijelentkezik,és mikor vissza jelentkezek akkor ujra betöltögeti a programokat, igy az utorrentet is,mintha teljesen ujra indítottam volna.

Hol lehet ezt a funkciót kikapcsolni ?

Üdv, István.

(#6921) agressiv válasza Istyu74 (#6920) üzenetére


agressiv
addikt

Nem kizárt, hogy kifagy és újraindul, de az energiagazdálkodási beállításoknál lehet beállítani az ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#6922) Istyu74 válasza agressiv (#6921) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Na igen, de ha ujra indulna,akkor ugye nem kellene kézzel bejelentkeznem,hanem alapból már be lenne töltődve,ennek az energia gazdálkodásnak utána nézek,hátha valamit az ATI driver állított el.

Üdv, István.

(#6923) Elar válasza Egon (#6918) üzenetére


Elar
senior tag

Viszont egy kérdés
Mikor telepítés elején bejön egy lista amin a driverek sorakoznak
Itt lehet választani a haladó beállításokban, hogy törlés, formázás és "Új"
Itt hagyjam simán, ne kattintsak az új gombra és hozzak létre particiót?
Ha ezt teszem akkor létrehoz egy 100MBos részt ami a rendszer számára fenttartott illetve egy elsődleges particiót

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#6924) Core2duo6600 válasza gyurika981 (#6886) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Acronis truimage ez jól allignálja

(#6893) Norbi46
Sok cikk van a neten magyarul is, többségükben sok bla bla bla van, , akár őssze is hasonlíthatod, de kb, beteszed a lemezt, és nyomkodod a next et, majd lekaparod a drivereket felteszet, egy antivirus progit is, éls kb készen is van.

(#6900) Norbi46
Attól is függ, hogy mire használod, én 100 gb okat suoktam a rendszernek adni
Az ssd ém 64 es, itt be kell érnem ennyivel

(#6923) Elar
Ha csak 1 particiót akarsz akkor miután törölted a korábbit létrehozza magának
Ha több particiót akartsz akkor egyet a rendszernek csinálni kell, a többit meg majd win alol

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6925) Zsiguli


Zsiguli
tag

Sziasztok!

Van egy Dell 1012 netbookom Intel 3150 videokártyával.
Egy Samsung P2270HD monitorra van kötve.

Hogy tudnám beállítani az 1366x768-as felbontást?

Se az asztal jobb klikk, képernyőfelbontás, se az Intel vezeérlőszoftverében nem látom ezt a felbontást.
Van mindenféle, de pont ez nincs...

(#6926) gkozak


gkozak
tag

Vissza kell vinnem a laptopot, amit vettem. Freedos-sal kaptam, Win7-et tettem rá, hogyan lehetne a legegyszerűbben és leggyorsabban visszaállítanom az eredeti állapotot?

Előre is köszi! :R

(#6927) agressiv válasza gkozak (#6926) üzenetére


agressiv
addikt

Simán format C: és kész.

Hát még a borz.....

(#6928) neverDell válasza Zsiguli (#6925) üzenetére


neverDell
tag

FullHD-s monitoron 1366x768? Ennek mi értelme? Egyébként, ha gyári intel drivered van, akkor graphics properties(ha így nem találod, akkor keresd meg, hogy tudod elindítani az intel control panelt!), custom resolutions, felveszed és beállítod a monitorhoz.
Amennyire emlékszem, a windows

(#6929) gkozak válasza agressiv (#6927) üzenetére


gkozak
tag

Köszi. :R

Ez azt jelenti, hogy a freedos megmarad rajta?

[ Szerkesztve ]

(#6930) agressiv válasza gkozak (#6929) üzenetére


agressiv
addikt

Nem, de nem is kell az oda, úgysem jó semmire. Amúgy garancia miatt kell visszavinned?

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#6931) gkozak válasza agressiv (#6930) üzenetére


gkozak
tag

Nem.

Hanem emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#6932) DZs


DZs
senior tag

Partíció hibákat melyik alkalmazással lehet javítani, anélkül, hogy törölném őket?
Paragon Partition Manager kisebb hibákat jelez, Super Fdisk érvénytelennek lát egy másikat, Norton Partition Magic átfedő partíciókat talál - de egyiknek sincs javító szolgáltatása.
Egyébként a winnek semmi baja ezek mellett.
Köszi a tanácsokat!

(#6933) gkozak válasza agressiv (#6927) üzenetére


gkozak
tag

Nem engedi. A hozzáférés megtagadva, mert nem rendelkezik a megfelelő engedélyekkel. Ezen segédprogram meghívásához emelt szintű engedélyek szükségesek.

???

(#6934) geprombolo válasza gkozak (#6933) üzenetére


geprombolo
senior tag

CD-ről futó rendszerrel nem kér jogosultságot. Szerezz egyet (mondjuk Bart's PE, bár ezt előbb meg kell csinálni, de biztosan találsz kész ISO-t is)

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6935) erikke17


erikke17
őstag

Üdv. [Korábban] márt irtam róla ma megint ezt csinálta, bepacsoltam gépet teker vinyó majd elhallgat aztán már csak néha néha felvillan a LED visszajelző, de boot animációnál nem lépett tovább megállt de láttam hogy mozgott a "windows" jele... Kikapcsolom, bekapcsolom majd kérdezi hogy inditsam, aztán normál módút választok.
Semmi telepités nem volt azon kivül hogy antivirus frissiti az adatbázisát meg X-fire frissitette magát. Semmi extrát nem csinálok, FireFox, Skype, MSN, X-fire, uTorrent, Call of Duty 2-4.
Eseménynaplóban sincs semmi extra a Kernel-Power kivül mivel hosszan nyomtam a bekapcsolás gombot úgy kapcsoltam ki.
Esetleg valami Log fájl? Vagy milyen módon próbáljak meg elindulni...?
Előre is köszönöm.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#6936) darál0w


darál0w
Jómunkásember

üdv.

kérdés a következő...minialkalmazások hova települnek? milyen mappába?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6937) Воланд válasza darál0w (#6936) üzenetére


Воланд
titán

asszem ide.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6938) darál0w válasza Воланд (#6937) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ezt megtaláltam.

máshol biztos, hogy nincs valami maradványa?

csak azért kérdezem, mert adott az imp's drive info nevű gadget, ami pár napja meggajdult. töröltem, feltoltam ujra, de ugyan azt csinálja. csak a C meghajtot képes kijelezni, illetve ujraindítás után azt sem. nem teszi ki magát asztalra. törlés, telepítés, aztán kezdődik elölről.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6939) Zsiguli válasza neverDell (#6928) üzenetére


Zsiguli
tag

Az intel control panel megvan, de a custom resolution nincs sehol se.

[ Szerkesztve ]

(#6940) neverDell válasza Zsiguli (#6939) üzenetére


neverDell
tag

Speciális beállítások v. a képarány(utóbbi lehet, hogy hülyeség, de lusta vagyok kiszámolni) alatt sincs?

(#6941) Zsiguli válasza neverDell (#6940) üzenetére


Zsiguli
tag

Egyik alatt sincs ilyen. :N

(#6942) sfdrakex válasza erikke17 (#6935) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hardvereidet ellenőrizted már? Memóriák, táp? Ha vársz sokat akkor se indul el?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6943) Sub-ZeRo válasza darál0w (#6938) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez jobb.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6944) Hell Knight


Hell Knight
csendes tag

Lehet hülye kérdés lesz, de ha 500Hz-re állítom 125 ről (ugye ez az alap) az USB frekvenciát, akkor gyorsul az adatátvitel is?

(#6945) kertsa válasza Hell Knight (#6944) üzenetére


kertsa
senior tag

Igen, de nem hinném, hogy észre fogod venni:)

(#6946) Hell Knight válasza kertsa (#6945) üzenetére


Hell Knight
csendes tag

Van valami Microsoft hotfix amit külön kell igényelni, az ugyan ezt csinálná?

(#6947) erikke17 válasza sfdrakex (#6942) üzenetére


erikke17
őstag

Nem tudom ha tovább várok mi történik olyan egy percet vártam kb. Ha megint csinálja megpróbálom(bár nem kelljen)
Háát hardvereket hogy tudnám ellenőrizni, működnek mást úgy nem tudok róla mondani, max majd ha ki lesz kapcsolva megmozgatom őket egy picit meg a csatlakozókat. Táp még fél éves sincs, CM Silent Pro 500W.
Először betudtam Murphy törvényének(elektronika minden lehetséges), de másodikra már fura... :) Ha valami rossz úgy is el fog romlani hogy könnyebben kikövetkeztethető lesz a hiba... De ne romoljon..

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#6948) Воланд válasza darál0w (#6938) üzenetére


Воланд
titán

registryben kell korulnezni, hogy mit "szemetel". egyeb otletem nincs hirtelen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6949) kertsa válasza Hell Knight (#6946) üzenetére


kertsa
senior tag

Mit is kellene csinálnia :F

(#6950) Hell Knight válasza kertsa (#6949) üzenetére


Hell Knight
csendes tag

Az USB Hz számot megnöveli 125 ről 500 ra vagy 1000 re

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.