Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) sfdrakex válasza jozsi252 (#6850) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gépet újraindítottad?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6852) keszegduda


keszegduda
őstag

Üdv!

Hol tudom beállítani azt hogy üzem közben a két hdd ami nincs használva, ne kapcsoljon ki?
Idegesítő hogy ki-be kapcsolgat üzem közben és szerintem nem tesz jót nekik és persze meg is fagyasztja felpörgési idő alatt a gépet.
:R

(#6853) apollo12 válasza Sub-ZeRo (#6835) üzenetére


apollo12
veterán

sajna még mindig hibát ir ki, még a kézi jativást is megpróbáltam, mi lehet a gond :O

(#6854) C0d3r válasza keszegduda (#6852) üzenetére


C0d3r
addikt

Vezérlőpult -> Energiagazdálkodási lehetőségek -> Séma beállításainak módosítása -> Speciális energiaellátási beállítások módosítása -> Megjelenő ablakban: Merevlemez -> Merevlemez kikapcsolása, Beállítás: Soha

(#6855) sti10p válasza sti10p (#6824) üzenetére


sti10p
senior tag

Már nem azért, de nekem miért nem válaszol senik?!

Vagy talán láthatatlan lennék?!

XY

(#6856) gkozak válasza Sub-ZeRo (#6827) üzenetére


gkozak
tag

Köszi a segítséget!!! :R

Egyelőre úgy néz ki, hogy a driver csere megoldotta a problémát, begyorsult elég szépen (26,92Mb/s)!!! :Y

[ Szerkesztve ]

(#6857) geprombolo válasza sti10p (#6855) üzenetére


geprombolo
senior tag

Nem vagy láthatatlan, csak éppen senki nem tudja.
#6858 Úgy tűnik. A gépemhez nem engedek senkit, különben is, el van mentve egy rendszerkép, ha gixer van, csak újratöltöm és tolom tovább.... :DDD

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6858) sti10p válasza geprombolo (#6857) üzenetére


sti10p
senior tag

OMG mindenki 1 szál administrator fiókkal használja a gépet?! Senkinél nincs asszony/gyerek/vendég a családban?! :)

[ Szerkesztve ]

XY

(#6859) sfdrakex válasza sti10p (#6855) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azért nem válaszol senki mert nem tudjuk a választ.

Rendesen be van állítva ez alatt az új fiók alatt is a net kapcsolat? Milyen neted van? Routered van-e?

#6858) sti10p

1 fiókkal nyomom, van asszony is, gyerek is, de van hogy 5-10 percenként más ül a gép előtt, minek szórakozzunk felhasználó váltásokkal?

Asszony csak netezik, nem csinál hülyeséget, ha valamit nem tud előbb kérdez, ha nem vagyok itthon felhív, ír skypon. Gyerekek böngészőben játszanak flash alapú játékokkal egy weboldalon vagy elindítják a nekik telepített játékokat, kárt nem okoznak. Nem feltétlen a sok fiók a megoldás, jó dolog az is ha megtanítod a környezeted a számítógép használatára. Idegen nem szokott a gép elé ülni, csak ha mi is itthon vagyunk, de a gépen semmi érdekes dolog nincs amit idegenek vagy a családtagjaim elől rejtegetni kellene.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6860) sti10p válasza sfdrakex (#6859) üzenetére


sti10p
senior tag

Új fiók alatt akkor most külön előről be kell konfigozni a kapcsolatot és mindent újra beírni új kapcsolat létrehozásával?! Miért nem hazsnálhatja az adminisztrátor fiókomban lévőt és onnan miért nem lehet ezt áthozni?!
Kábel net.
Nincs router.

XY

(#6861) keszegduda válasza C0d3r (#6854) üzenetére


keszegduda
őstag

:R

(#6862) sfdrakex válasza sti10p (#6860) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Fogalmam sincs hogy tudja-e használni az admin fiókét, csak egy ötlet volt, ahogy programokat is külön fel kell telepíteni a fiókokhoz, így feltételeztem, hogy a netet is be kell állítani külön, és szerintem a vendég fiók alatt is lenne net ha beállítottad volna.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6863) sti10p válasza sfdrakex (#6862) üzenetére


sti10p
senior tag

A Vendég fiók egy olyan speckós fiók elvileg ahol szinte minden korlátozva/tiltva van, a neten keresgéltem jócskán utánna és eddig azt olvastam, hogy direkt úgy van megoldva hogy netet sehogyse lehet beüzemelni hozzá, pont.

Én viszont nem a Windows által előre adott vendég fiókot használnám, hanem egy sima nem admin fiókot. Csak furcsa, hogy a programok/beállítások/tálca mind ugyan az mint az admin fiókban, akkor a net miért nincs hozzá ugyan így alapból?

Amúgy meg a programokat nem kell külön telepíteni, hanem admin-ként be lehet állítani, miket engedélyezek.

[ Szerkesztve ]

XY

(#6864) zacsibá'


zacsibá'
csendes tag

Windows 7 Enterprise Sp1 x64-et hogyan tudnám pendrive-ról telepíteni?

"Windows 7 USB download tool" szerint nem valódi ISO file-t tallózok be :(((

(#6865) Damage401 válasza sti10p (#6824) üzenetére


Damage401
senior tag

Szia!

Talán megosztod a neted a fiókokkal mint egy mappát?
Adj neki hozzáférést a kapcsolatoknál: Tulajdonságok> megosztás
(Linux alatt is működik) Fateromnak így oldottam meg.
mert ott az internet kapcsolat megosztásnál:
Megengeded hogy a neted más felhasználók is használják pipáld be. (95% módszer)

Üdv

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#6866) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Windows 7 alatt szeretnék mappákat jelszóval ellátni (egy USB-s rackben lévő vinyón lesznek, amit többen is használnak, nem szeretném hogy a felhasználók tudják piszkálni a másik könyvtárát).

A felhasználók gépei közt van olyan amin XP fut. Mi lenne a legegyszerűbb megoldás?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#6867) Egon


Egon
nagyúr

Még egyszer megkérdem, hátha...

Adott egy 64 bites Win7 professional SP1 (magyar). Az alábbi hibaüzenetek szerepelnek rendszeresem az Eseménynaplóban:

1. A(z) Microsoft Security Client OOBE munkamenet a következő hiba miatt leállt: 0xC000000D

2. A(z) Microsoft Antimalware valós idejű védelmi szolgáltatás hibát észlelt és leállt.
Szolgáltatás: Viselkedésfigyelés
Hibakód: 0x80004005
Hiba leírása: Meghatározatlan hiba
Ok: A szűrőillesztő működéséhez naprakész motor szükséges. A valós idejű védelmi szolgáltatás engedélyezéséhez telepítenie kell a legújabb definíciófrissítéseket.

3. Aktiválási környezet létrehozása sikertelen a következőhöz: "c:\program files\microsoft security client\MSESysprep.dll". Hiba a(z) "c:\program files\microsoft security client\MSESysprep.dll" jegyzék- vagy házirendfájl 10. sorában. A(z) imaging elem a(z) urn:schemas-microsoft-com:asm.v1^assembly elem gyermekének tűnik, amit ez a Windows-verzió nem támogat.

Mi okozhatja ezt, és hogyan tudnám elhárítani?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6868) sfdrakex válasza Egon (#6867) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Minden frissítés fent van? a Security is frissítve van? Nincs telepítve több vírusirtó és esetleg egyik üti a másikat?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6869) hackeeeee válasza Egon (#6867) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Security Essentials van fent? Nincs mellette fent még valami vírusirtó/tűzfal kombó?

Esetleg, hátha itt van valami megoldás. (nemolvastamvégig)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6870) Egon válasza hackeeeee (#6869) üzenetére


Egon
nagyúr

Igen, MSE van fenn. Más antimalware-program nincs fenn. Minden frissítés felpakolva (kivéve IE9). A linket nézem, köszönöm.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6871) aag


aag
őstag

Sziasztok!

Ahogy használom az új notimat a 64bites w7-el, egyre több 'érdekes' dologra figyelek fel. Például arra, hogy állandóan berregteti nekem a winchestert. Az XP ilyet nem csinált.
Vagy például az is érdekes, hogy kikapcsolásnál felvillan valami egy direkt kikapcsolásról, de olyan gyors, hogy sem elolvasni, sem megállítani nem tudom. Folytathatnám még, de igazából sok ilyen dolog van. Legalább erre a kettőre kellene találni valami gyógyírt.

A másik, hogy a gép alján lévő szoftverrel ugye egy ekte magyar w7-et is fel tudok tenni jogtisztán? Mert ez a németből magyar egy kicsit zavaró. Bárhová megyek a neten, németnek azonosítja a gépem és kapásból német nyelvű szoftvert ad letöltésre. Pedig láthatólag minden része magyar, mégis. Szóval ezen segítene, ha eredeti magyar windowszt tennék fel. Igenám, de olyat nem adtak hozzá. Félreértés ne essék, nem szeretnék varazolni! A kérdésem semmiképpen nem erre vonatkozik: Honnan tudok eredeti magyar w7-et (home premium 64bit) letölteni, hogy aztán a gép alján lévő seriallal felrakjam?

[ Szerkesztve ]

(#6872) sfdrakex válasza aag (#6871) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A vinyót valószínűleg indexelés miatt tekeri, vagy a vírusirtód állandó védelme miatt, esetleg töredezettség mentesít.

Kikapcsoláskor nem az ugrik fel hogy még pár program fut és azokat le kell állítania mielőtt le tudja állítani magát, illetve ha nincs kedved várni lehet kényszeríteni a programok leállítását.

W7-et pedig mindegy honnan szerzed be a lényeg hogy eredeti msdn iso legyen, ne valami buherált változat. A tiéd szerintem azért látszik németnek mert a Home Premiumban ha jól tudom hivatalosan nem frissíthető a nyelv.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6873) aag válasza sfdrakex (#6872) üzenetére


aag
őstag

Köszi a választ!

Részletezzük kicsit, ha megengeded:

A vinyót valószínűleg indexelés miatt tekeri: OK, akkor kapcsoljuk ki. Hol és hogyan kell?

vagy a vírusirtód állandó védelme miatt: OK, akkor kapcsoljuk ki, hogy nézegesse a merevlemezt. Security esencialt használok. Hol kell kikapcsolni benne ezt az opciót?

esetleg töredezettség mentesít: OK, ezt is ki lehetne kapcsolni. Hol és hogyan kell?

Kikapcsoláskor nem az ugrik fel hogy még pár program fut és azokat le kell állítania mielőtt le tudja állítani magát, illetve ha nincs kedved várni lehet kényszeríteni a programok leállítását.

Ezt én nemértem. Ha nem hagy időt eldönteni, akkor egyáltalán miért írja ki? Nem lehet, hogy az mégiscsak valami más? Hogyan tudnám megnézni, hogy mi az? Nyomkodom a PauseBreak gombot, de nem sikerül elkapni. Valami más tipp?

W7-et pedig mindegy honnan szerzed be a lényeg hogy eredeti msdn iso legyen, ne valami buherált változat.

OK, nem akarok buheráltat. A Microsofttól le lehet tölteni? Vagy egyéb hivatalos helyről? (Torrentezni nem szeretnék.)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#6874) hackeeeee válasza aag (#6873) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Index-elés: Pl. Számítógép->jobbkatt a meghajtóra->tulajdonságok

Ha itt kikapcsolod, akkor kikapcsolja magát a szolgáltatást is, de érdemes megnézni minden meghajtónál, hogy kikapcsolta-e. Bár programok hozzáadásánál a szolgáltatásoknál is ki lehet kapcsolni.

Van olyan "bug", amikor nem tűnik el, az viszont elég zavaró. Mert ha sietve kapcsolod ki a gépet, van amikor nem kapcsol ki, és lényegében csak áll.

Auto töredezettségmentesítést a töredezettségmentesítőben tudod kikapcsolni.

Véleményem szubjektív...

(#6875) Воланд válasza aag (#6873) üzenetére


Воланд
titán

indexeles, toredezettsegmentesites (ez kulon vicces, mivel valami hajnali idopont az alapertelmezett idozites ideje), viruskereses (mse-nel vasarnap delutan ket ora az alapertelmezett idopont, amikor lefut a kereses) csak akkor fut altalaban (bug itt is elofordulhat, na meg az mse lefut akkor is ha itt ulok a gep elott), ha a felhasznalo nincs a gep elott. szvsz inkabb a lapozofajl lesz az, azt meg nem erdemes piszkalni.

"Kikapcsoláskor nem az ugrik fel hogy még pár program fut és azokat le kell állítania mielőtt le tudja állítani magát, illetve ha nincs kedved várni lehet kényszeríteni a programok leállítását.
Ezt én nemértem. Ha nem hagy időt eldönteni, akkor egyáltalán miért írja ki? Nem lehet, hogy az mégiscsak valami más? Hogyan tudnám megnézni, hogy mi az? Nyomkodom a PauseBreak gombot, de nem sikerül elkapni. Valami más tipp?"

itt sem kell megijedni, ha csak egy pillanatra jon fel az a kepernyo, akkor be tudja zarni, ha hosszabb idore, akkor lehet kenyszeriteni a leallitasat az adott programnak(oknak).

home premiumot az elso hsz-ben levo oldalrol tudsz leszedni, de az angol. itt van, hogy hogyan kell magyar nyelvet belevarazsolni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6876) aag válasza Воланд (#6875) üzenetére


aag
őstag

hackeeeee, woland_y2k: Köszönöm a hasznos tanácsokat! :R

(#6877) chungee


chungee
addikt

Sziasztok!

Hirtelen eltűn az optikai meghajtóm. Eszközkezelőben ezt írja. Töröltem és utána plug&play-t elzongoráztam, de nem javult. :(

(#6878) Core2duo6600 válasza gkozak (#6721) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A Ram foglalltság normális, azért van, hogy használja nem ?
Ha kell valaminek, akkor rögvest felszabadítja

A drivereket legtöbbször jobb kézzel felétenni

(#6734) NuBarach
Ram méret 3 szorosa

(#6743) NuBarach
A rendszer lehet 64 bites.
Max a lejátszü cporgiból 32 biotest teszed fel, de nekem pl fent van mind a 2 megférnek egymás mellett
De a VLC -ét használon, annak meg ugysem kell semmi sem

(#6758) N-vidi-A
Nem, de egy másik gépen meg lehet oldani, és még legális is lesz, eme topik 1 hsz ében van egy link, hogy hogyan
De a laposoknál az elős bekapcsnál meg szokta kérdezni, hogy milyen legyen

(#6764) 7600GT
Menni kell én is ezt csináltam, és ki is választottad a virtuális gép tulajdonságainál, hogy 64 bitest akarsz feltenni ?

(#6768) Fire/SOUL/CD
Vagy használ egy bizonyos kis progicskát :)
És még le sem bukik, mert számlája megvan, matricája megvan

(#6823) zacsibá'
Igen, de nem mindegyik driver megy így fel, pl a legfrisebb ati és nvidia nem müködik, látszolag belemegy, a telepítés közben használja is, csak amikor már utoljára ujraindul, akkor elveszti, ill hibákat dobál, lan usb3 ezeket gond nélkül beleraktam

(#6837) jozsi252
:net meg ezek fent vannak, mert a korábbi driverekben még nem volt benne
Lapotop meg egy külön álltafajta driverek szempontjából.
Ha tudod, hogy milyen vga van benne, akkor az amd oldaláról is érdemes lehet megpróbálni

(#6845) Killerlaca
Külön progival biztosan, mert láttam ilyet valahol a neten, hogy magától tudja - e j kérdés, esetleg egy témát nézzél az ms oldalán, hátha

(#6860) sti10p
Akkor neked most hogy is kell felmenni a netre, mert kábelnet esetében T-home, csak bedigom és megy semmi jelszü meg semmi sem kell !

(#6862) sfdrakex
A progit nem kell telepíteni, csak az ikonokat, ha nem az all usersbe rakja a telepítő

(#6864) zacsibá'
Itt le van írva, sok más mellett is
[link]

(#6866) asound
A hdd hez nem adtak valami progit ami erre való, alapból ilyet a win nem tud

(#6871) aag
Csak az első HSZ-t kellett volna megnézni !
[link]

(#6873) aag
Nem érdemes kikapcsolni őket, nem véletlenül vannak !

(#6877) chungee
Ez ugyan vistára van, de talán itt is használható :
A registriből kell kitörölni valami pár helyről, majd reboot, és megtalálja magát újra.

[link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6879) chungee válasza Core2duo6600 (#6878) üzenetére


chungee
addikt

Hangvezérléssel gépelsz ember:F :DDD

(#6880) sti10p válasza Damage401 (#6865) üzenetére


sti10p
senior tag

Hiába jelöltem be amit mondassz nem működik mert új kapcsolatot kell létrehozni hozzá és konfigurálásnál kell megadni, hogy más felhasználónak is mentse el a jelszót, csak így működik, de legalább így sikerült megoldani, köszönöm! :)

XY

(#6881) chungee válasza Core2duo6600 (#6878) üzenetére


chungee
addikt

Köszi. Sikerült :R

(#6882) davidsz


davidsz
őstag

Sziasztok!

Van arra lehetőség, hogy Wndows 7 telepítésnél a user mappák másik meghajtóra kerüljenek, ne arra, amin az oprendszer lesz? Ha van, akkor hogyan lehet megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#6883) aag


aag
őstag

Tudtok valami jó ventilátor fordulatszám szabályzó programot?

(#6884) Воланд válasza aag (#6883) üzenetére


Воланд
titán

speedfan, kb ez az egyetlen ami ugy, ahogy normalisan mukodik, legalabbis nalam.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6885) aag válasza Воланд (#6884) üzenetére


aag
őstag

:R

(#6886) gyurika981


gyurika981
tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, dell laptopom hdd meghajtóját szeretném ssd -re cserélni!
Következő lenne a kérdésem hogyan tudnám a win7 64bit oprendszerem átköltöztetni az ssd meghajtóra?
Esetleg valami leírást tudnátok nekem linkelni?

(#6887) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Hello! Tesóm gép degleeedik! Giga lap, E8500, GTX460, 2 giga ram, friss SP1-es PRO (nem virágbolti) és ezt dobja: [link] - random win alatt, játék alatt ahol kedve van, valamikor napokig nincs majd nyekk. Merre induljak el? irql_not_less_or_equal

(#6888) Kolondrum válasza Kolondrum (#6887) üzenetére


Kolondrum
félisten

Rákerestem, elkezdtem a hibát keresni....

(#6889) agressiv válasza Kolondrum (#6888) üzenetére


agressiv
addikt

Esélyes a ramhiba. Vagy, ha overclock van, akkor az.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#6890) hackeeeee válasza Kolondrum (#6887) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szépen sorban ki kell zárni a hardvereket, akkor rá lehet jönni, hogy mi lehet a ludas.

Először is, alaplapot zseblámpával átnézni, pukkadt kondit keresni. Ha nincs, akkor ramteszt, dos alatt. Ha ram is ok, akkor vga-t másik gépben, ha az is ok, akkor másik táp (pont erről nem írtál).

Mondjuk a random hiba az lehet akár ram, alaplap, és vga is, bár lehet akár táp is.

Ezek a hardveres oldalak.

A másik, ha van tuning, akkor mindent vissza alapra.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6891) sfdrakex válasza gyurika981 (#6886) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha megy az angol itt találsz leírást hozzá. Ha vissza keresel a fórumban többször volt téma itt is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6892) Damage401 válasza Kolondrum (#6888) üzenetére


Damage401
senior tag

Szia!

Ez kérlek szépen HDD problémás lesz :(
Számtechboltba elég gyakran hozták be e fajta hibával.

Üdv

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#6893) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy megállja-e a helyét ez az írás vagy esetleg már van vmi újabb instrukció?![link]

(#6894) Kolondrum válasza Damage401 (#6892) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pontosabban? Ez egy lassú 160-as seagate ami kerreg kattog mióta megvan évek óta, elvben hibamentes.

báááár régen is volt gond vele, mármint kékhalál, nagyon ritkán, de betudta a régi rendszernek.

[ Szerkesztve ]

(#6895) Воланд válasza Norbi46 (#6893) üzenetére


Воланд
titán

konkretan mi erdekelne? mert az az iras tele van hulyesegekkel, meg felesleges dolgokkal. szvsz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6896) Norbi46 válasza Воланд (#6895) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!

Az a helyzet hogy újra kellene raknom a gépet (win7 x64) és eddig én nem csináltam külön particiot a lapozo file-nak.
Van ennek értelme? :

"Én RAID0 köteten úgy szoktam formázni, hogy a Swappartíciót mindíg 4K-s allocation unit-al (foglalási egység), mint a stripesize, az OS-ekét és a többit viszont a stripesize duplájával.
(Ha nem tudod mi az a RAID nézz utána, új gép építésekor érdemes elgondolkozni rajta.)

Ha nincs RAID köteted, csak simán 1 vagy több winchestered, akkor a Swappartiton-t formázd 4K-val, az OS-ekét 512 bittel, a többit 4, vagy akár 16K-val."

(#6897) Воланд válasza Norbi46 (#6896) üzenetére


Воланд
titán

szerintem nincs. nyilvan nem toredezik annyira a rendszerparticio, de en meg toredezettsegmentesitest sem csinalok. lassulast meg nem erzekelek.

maganak a raidnak van ertelme, ha van minimum ket merevlemezed, ami megegyezik meretben es sebessegben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6898) Norbi46 válasza Воланд (#6897) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Egy vinyo van csak a gépbe. Szóval akkor nem kell külön part a lapozónak?!
Akkor csak simán két partició? egy a sys-nek és egy a játékoknak meg a letöltéseknek?
Mekkora particiót hagyjak a sys-nek?

(#6899) Воланд válasza Norbi46 (#6898) üzenetére


Воланд
titán

eleg ketto. felhasznalo fuggo, de 40gb-ot en adnek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6900) Norbi46 válasza Воланд (#6899) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Oksa köszi a felvilágosítást! Egyedül használom a gépet.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.