Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) Воланд válasza geprombolo (#5598) üzenetére


Воланд
titán

szvsz kicsit erdekes a virtualis memoriat ramdisk-re rakni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5602) Butcher-HUN válasza Воланд (#5595) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Hát most nem lettem okosabb... de azért köszönöm! :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#5603) Воланд válasza Butcher-HUN (#5602) üzenetére


Воланд
titán

nezd, ahany konfig, annyi fele kekhalal lehet, bevalt recept nincs egyikre sem, mayx utmutato, hogy min erdemes elindulni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5604) geprombolo válasza Vasinger! (#5600) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ha gondolod, írj egy PÜ-t és keresek cikket, progit az újságjaimban, leírással. Emlékeim szerint nem nagy vérsz@rás. Megéri a fáradságot, a ramdisk összehasonlíthatatlanul gyorsabb, mint a winyó. Ha több ramom lenne, már rég ramdiskről dolgoznék...
woland_y2k: egyetértek, furi dolog, de sokan vannak XP-sek, akiknek van 6-8 giga ramjuk, de az XP nem használja ki. Van egy progi, az winyóként ismerteti fel a rendszerrel a plusz memóriát, tehát semmi akadálya, hogy rá tegye valaki a virtuális memót. Mást nem is nagyon érdemes, mert kikapcsoláskor a rá írt adat elvész. Esetleg a Temp mappát...
Ja, és ezt meg lehet csinálni win7 alatt is. :K

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5605) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Itt teszem fel először kérdésem, mert ez a fórum pörög, még ha nem is teljesen idevaló, elnézést ezért!
Pár napja IE9-64-el letöltöttem az új Catalyst drivereket az AMD hivatalos honlapjáról, és letöltés után ilyen üzeneteket kaptam és nem is tudtam telepíteni a fájlokat, mert ez az üzenet fogadott.
Másnap ismét letöltöttem őket ugyan onnan (letöltési üznet blabla nem volt), telepítés sikerült.
Összehasonlítottam TC fájlösszehasonlításával a korábbi és új letöltött fájlokat, a méret bitre stimmel, de a tartalom nem!
Szerintetek? Win7, Ie9, vagy hardver (pl. memória, HDD, stb) volt a probléma?
Minden választ nagyon köszönök!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#5606) vadasz70


vadasz70
aktív tag

sziasztok! olyan kérdésem lenne hogy a leptopra telepítettem egy bluetooth és mikor az eszközt hozzá akarom adni a számítógéphez nem sikerül, ki ír egy hibaüzenetet hibakód:0x80070057. mi lehet ez és hogy lehetne megoldani? köszönöm

(#5607) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tud segíteni abban, hogy a chckdisk-et hogy kell kikapcsolni? Minden indításkor elkezdi ellenőrizni a vinyókat...
Előre is köszi! :R

(#5608) geprombolo válasza VGYke (#5605) üzenetére


geprombolo
senior tag

Szerintem az IE rontott el valamit letöltéskor, vagy csak megszakadt a letöltés, passz. Ha másodjára jó lett, ne törődj vele, élvezd!
DarthPeeter: telepítsd fel a HDSentinelt, ha az hibákat lát a winyón, akkor lehet, hogy a SMART jelenti a windóznak, hogy gáz van, ezért ellenőrzi mindig a chkdisk. Hagytad legalább egyszer végigfutni a programot? Mert ha nem hagyod, hanem mindig kinyomod, akkor legközelebb megint meg akarja csinálni.
VGYke: lehet, hogy neked is a Sentinel mondja meg az igazat... (egy bad sectoros területre is íródhattak a letöltéseid elméletileg)

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5609) Hunork válasza DarthPeeter (#5607) üzenetére


Hunork
veterán

Hali!
Próbáld ezt: parancssorba írd be: chkdsk /f /x
Szerintem itt a "dirty bit" -ről lesz szó, erről már olvastam korábban máshol is. Elvileg ez megoldja, de az igaz, egyszer le kell futnia mindenképpen!

chkdsk [volume:][[Path] FileName] [/f] [/v] [/r] [/x] [/l[:size]]

volume: : Specifies the drive letter (followed by a colon), mount point, or volume name.
[Path] FileName : Specifies the location and name of a file or set of files that you want chkdsk to check for fragmentation. You can use wildcard characters (that is, * and ?) to specify multiple files.
/f : Fixes errors on the disk. The disk must be locked. If chkdsk cannot lock the drive, a message appears that asks you if you want to check the drive the next time you restart the computer.
/v : Displays the name of each file in every directory as the disk is checked.
/r : Locates bad sectors and recovers readable information. The disk must be locked.
/x : Use with NTFS only. Forces the volume to dismount first, if necessary. All open handles to the drive are invalidated. /x also includes the functionality of /f.
/i : Use with NTFS only. Performs a less vigorous check of index entries, reducing the amount of time needed to run chkdsk.
/c : Use with NTFS only. Skips the checking of cycles within the folder structure, reducing the amount of time needed to run chkdsk.
/l[:size] : Use with NTFS only. Changes the log file size to the size you type. If you omit the size parameter, /l displays the current size.
/?: Displays help at the command prompt.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5610) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ide is belinkelem ugyanúgy működik a képfrissítés beállítása 3D-ben mint Vista-n.
[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5611) jerry311


jerry311
nagyúr

Megoldast keresek. :)

Azt produkalta a Windows 7 (Sony Vaio laptopon), hogy egyyszercsak nem tolti be a profilt, helyette egy ideiglenes profilt ad es kozli, hogy minden le lesz torolve, amit esetleg mentek ebbe a profilba.
A sajt profilom teljesen ures lett, minden fajl (kep, hang, video, stb) ami a user profilomban volt, most a Public profil alatt talalhato meg.

Probaltam mar profil javitasat, techneten fellelt leiras alapjan, de utana egyaltalan nem engedett belepni. Vissza kellett allitani az eredeti allapotot csokkentett modbol.

Egyeb otletek? Nagyon nem szeretnem ujratelepiteni a gepet.

(#5612) Sub-ZeRo válasza jerry311 (#5611) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor rendszer visszaállítást próbálj meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5613) zenész88


zenész88
tag

Üdv.Valaki tudna segíteni ebben a hibában?

Videó

(#5614) Sub-ZeRo válasza zenész88 (#5613) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Eeredeti win vagy tört? Mióta csinálja? Milyen programokat használsz?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5615) zenész88 válasza Sub-ZeRo (#5614) üzenetére


zenész88
tag

Tört win 7

Tegnap este óta van ez a baja.

Programok:
-Vírusírtó: panda antivirus
-nero
-skype
-msn
-google crome

(#5616) geprombolo válasza zenész88 (#5613) üzenetére


geprombolo
senior tag

Feladatkezelőben nincs valami olyan futó processz, amit eddig nem láttál? Ilyen hibát még nem láttam, de valami kártevőre gyanakszom, vagy egy olyan progira, ami hibásan működik a háttérben és összeontja az Intézőt. Nekem az Intéző eddig csak néhányszor omlott össze, de újraindulás után megint stabil volt.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5617) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy tegnap óta valami tekeri a procit 60-70% között.
A feladatkezelőben egy Vpssd.exe-t és svchost.exe-t mutat ludasnak.
Vírusirtó 3 trójait ír

appdata\roaming\Vpssd.exe
appdata\roaming\svhost.exe
appdata\roaming\windows defender\svchostses.exe

mik ezek?
Memóriába mennek és indulnak állítólag a windows-al együtt

mod: a Vpssd.exe az explorer.exe-hez tartozik?

[ Szerkesztve ]

(#5618) Sub-ZeRo válasza Gerisz (#5617) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem, tuti valamit bekaptál.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5619) geprombolo válasza Gerisz (#5617) üzenetére


geprombolo
senior tag

az svhost valami durva, rákerestem, ezt találtam, mi szerint bárhol van, szinte tuti, hogy kártékony. Ilyen cukiságok telepítik, mint a mydoom :W
Ajánlom a teljes rendszerújratelepítést, miután alaposan leformáztad a partíciót, olyan a dolog, mintha egy bazi rootkitet kaptál volna be.
a vpssd.exe-re nem találtam semmit az ég világon, tehát frankón nem windóz összetevő, az svchostses se jobb.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5620) roberto02


roberto02
tag

Üdv.olyan problémám lenne hogy 7zippel kicsomagoltam egy isot a C meghajtóra egy mappába de miután végez a csomagolással a mappa üres pedig ha tallozni akarok belőle látom a fájlokat de egyébként üresnek mutatja,ezek után pedig töröltem a mappát de ugyanúgy lefoglalja a vinyón a helyet és nem tudom törölni ...és rohadt idegesitő hogy 15 giga csak úgy eltünt a fájlokat meg nem tudom törölni mert nem találom őket.mit tegyek?

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#5621) agressiv válasza zenész88 (#5613) üzenetére


agressiv
addikt

Aki intézőt használ az így jár. :DDD

Hát még a borz.....

(#5622) zenész88 válasza geprombolo (#5616) üzenetére


zenész88
tag

Feladatkezelőben van pár svhost ilyen, eléggé leterheli a memóriát

(#5623) zenész88 válasza geprombolo (#5616) üzenetére


zenész88
tag

van itt elég sok minden. bezártam elég sokat, de még mindig ez a hiba, újratelepíteni pedig semmi kedvem nincs.

(#5624) Gerisz válasza geprombolo (#5619) üzenetére


Gerisz
addikt

Köszönöm!
Újratelepíteni?
Azt legvégső esetben szeretném csak.

sok szar volt most a gépre kötve, főleg régi winyók, mert kiszedtem a fiókból és ellenőriztem mim van elfekvőben szükség esetére.

Sub-ZeRo: Köszi! Akkor keresem

(#5625) geprombolo válasza Gerisz (#5624) üzenetére


geprombolo
senior tag

Rootkitek esetében nincs tovább, legtöbbször úgy belekotornak a rendszer lelki világába, hogy fertőtlenítés után is csak arra elég a rendszer, hogy elmentsd, amire szükséged van. Jártam már úgy, hogy hiába irtottam ki mindent, a játékaim kiléptek, a rendszerem instabil lett, stb.
A régi winyókat meg formázd le, lehetőleg egy live cd-vel, miután kimentetted róluk, ami kell. Utána jöhet a friss ropogós win!
zenész88: svchost szokott lenni még 6 darab is, de 3-4 mindig. Az svhost (c nélkül) vírus, vagy mi. Ajánlom mindkettőtöknek az MBAM-ot, vagy valami egyéb rootkitirtót.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5626) Hunork válasza Gerisz (#5624) üzenetére


Hunork
veterán

Sajna, lehet, hogy nem mard más hátra...az svhost az átlag usernek "készül", így könnyen összekeveri az svchost-al...
Egy megoldás talán segít, nálam egyszer bejött, ha engedélyezve van a rendszer-visszaállítás, akkor próbálj egy nagyon régi időpontra visszaállni. Feltéve, ha nem a MBR-be is bekúsztak az aljasságok.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5627) zenész88 válasza geprombolo (#5625) üzenetére


zenész88
tag

Köszi, volt régebben hasonló, akkor rendszervisszaállítással jó lett.

(#5628) Gerisz válasza geprombolo (#5625) üzenetére


Gerisz
addikt

Egye meg a fene.
A rendszeren fontos dolog nincs igazából így mehet a levesbe.

Hunork:
Nincs is beállítva a biztonsági mentés, mert magamnak szoktam menteni.

A BitDefender most talált 4 valamit, még nem végzett, mert ráküldtem a winyóra is, de kíváncsi leszek.

(#5629) sfdrakex válasza geprombolo (#5625) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gerisz svChost.exe -t írt ami tekeri a gépét nem svhostot.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5630) Hunork válasza sfdrakex (#5629) üzenetére


Hunork
veterán

csak először, utána a felsorolásban már nem...szerintem csak elírta...az igazi nem a Roaming könyvtárban van...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#5631) Gerisz válasza sfdrakex (#5629) üzenetére


Gerisz
addikt

a feladatkezelő svchost-ot írt ami dolgozik, a vírusirtó meg svhost-ot.

Úgy néz ki a BitDefender leszedte, még megnézek egy pár programot.

(#5632) pr1mzejEE


pr1mzejEE
addikt

Erre esetleg? :U

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#5633) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

Problémám a következő: 64bites win7 ultimatemat szeretném újratelepíteni. Ezt mountolt képfájl segítségével meg lehet csinálni, anno xpről így váltottam win7 re. Csak annyi a probléma, h telepítés közben (fájlok kicsomagolása után) kiírja, h illesztőprogram nem telepíthető. Nem írja, h milyen illesztőprogram. Amikor a mostani win7 lett telepítve, a raidemet nem látta és egy másik alaplapgyártó driverje segített. Sajnos az a fájl nincs meg. A gépem: gigabyte 790fx ud3p, phenom II x2 BE, két 500as winyó, raidbe, biosba beállítva a raid. A gyári dvd-n adott driverrel xp felismeri a raidet.
Hogy teleptísem a win 7et? :)

(#5634) Sub-ZeRo válasza Dr V (#5633) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gigabyte honlap majd vadászol hozzá egy raid windows 7-es drivert.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5635) sfdrakex válasza Dr V (#5633) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

DVDről vagy pendriveról lenne érdemes szerintem.

(#5632) pr1mzejEE

Próbálj meg mindent alapra visszaállítani. Nézd át mi van microfon bemenetnek beállítva.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5636) Sub-ZeRo válasza sfdrakex (#5635) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Újra telepítés után sem jó. Szerintem a miki vagy a hangkártya pusztul.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5637) sfdrakex válasza pr1mzejEE (#5632) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen microfonnal tolod? Simán magad elé teszed, a hangfalak és magad közé? Mert az lehet gond hogy gerjesztik a hangfalak rendesen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5638) geprombolo válasza Sub-ZeRo (#5636) üzenetére


geprombolo
senior tag

Megpróbálkozhatsz egy Live Linuxszal, ha azon sincs mikrofonod, akkor annyi neki. Ajánlom mondjuk a Knoppixot, tetszés szerint CD, vagy DVD méretben.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5639) Sub-ZeRo válasza geprombolo (#5638) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem okés minden, neki nem. :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5640) zenész88


zenész88
tag

Megnéztem csökkentett módban, itt is ugyan úgy leáll az intéző.

(#5641) DarthPeeter válasza Hunork (#5609) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Szia!

Köszönöm mind2-tök válaszát. HDSentinelt kb fél éve lefuttattam, nem talált semmit, de azért megnézem még1szer.
Ezt a parancssort is beírtam, újraindítottam, de másodjára is le akarta ellenőrizni...
Lehet mégis újra kell raknom a windowst, hogy ez abbamaradjon?

(#5642) geprombolo válasza Sub-ZeRo (#5639) üzenetére


geprombolo
senior tag

Bocsi, benéztem, tényleg pr1mzejEE kollégának szólt az üzenetem. :B

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#5643) agressiv válasza DarthPeeter (#5641) üzenetére


agressiv
addikt

Fél éve? :W

Hát még a borz.....

(#5644) zenész88


zenész88
tag

meg van mi a gond, le lett töltve egy szám ott van az asztalon,de nem tudom törölni, mert elem felfedezése (erre van Unlocker programom) de addigra ugyebár le áll az intéző. Hogyan tudom törölni?

(#5645) Sub-ZeRo válasza zenész88 (#5644) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Úgy hogy törlöd a wint is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5646) Воланд válasza zenész88 (#5644) üzenetére


Воланд
titán

csokkentett mod, live xp?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5647) zenész88


zenész88
tag

Megoldottam :)

Sikerült az Unlockerrel törölni a file-t, így már tökéletes.

Azért Köszi mindenkinek! :R

(#5648) DarthPeeter válasza agressiv (#5643) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Igen, nem futtatom egyfolytában, sztem felesleges. Akkor minden vinyót 100%-osnak mondott.

(#5649) agressiv válasza DarthPeeter (#5648) üzenetére


agressiv
addikt

Az oké, én sem, de fél év alatt teljesen behalhat a vinyó. Amúgy nem olyan felesleges, mert ha valamitől hírtelen hibás szektort kezd gyártani a lemez, akkor figyelmeztet, hogy öreg itt baj lesz és megelőzhető az adatvesztés..

Hát még a borz.....

(#5650) geprombolo válasza DarthPeeter (#5648) üzenetére


geprombolo
senior tag

Azért a fél év az rengeteg! Ennyi idő alatt bármi megtörténhet egy lemezzel, még az is, hogy totál meghal. Egy apró baleset és a lemez napokon belül teljesen használhatatlanná válik.
Mellékesen nem fogyaszt a Sentinek sok memóriát, csak 2,5 megát, ami elhanyagolható. A procit sem terheli, úgyhogy én azt mondom, megéri állandóan futtatni a progit, a biztonság fontosabb, mint holmi 2 mega ram.... :U

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.