Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#6500) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gondolom az hogy OEM és előtte már telepítve volt egy másik gépre, aminek valszeg az alaplapjához kötötte magát, de pont az alaplap szart be.

Nem úgy volt, hogy OEM első aktiváláskor hozzá rendeli magát a géphez, és alkatrész csere esetén is lehet gond újra aktiválással?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6502) HarryPotter válasza Fire/SOUL/CD (#6500) üzenetére


HarryPotter
őstag

csak annyi, hogy ugyanezt az oem win7-est egy héttel korábban egy másik gépre telepítettem és aktiváltam, de az aztán meghalt, így tettem gy próbát, és a már máshol aktivált win-t feltettem egy új gépre - gond nélkül. ne felejtsük: oem verzió.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6503) HarryPotter válasza sfdrakex (#6501) üzenetére


HarryPotter
őstag

pontosan ez a helyzet, erre számítottam, de simábban ment, mint gondoltam.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6504) Core2duo6600 válasza tupacamaru (#6472) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A Windows 7 Thin PC -t honnan lehet beszerezni ?

(#6470) Steelmanus
Ez nálam is volt

(#6479) SymbianOS
Ha van rá lehetőség, akkor érdemes lenne ezt az ssd ét egy másik gépben megnézni, havernál vagy valahol, 0 -ról telepített rendszerrel így frissiteni is fogja

Nekem van egy olyan érzésem, hogy amikor restart van, akkor az ssd nem áll meg rendesen, vagy lefagy, mert ugye abban is egy mikrocomputer van.

(#6492) woland_y2k
Melyik ez a parancsoros utasítás ?

(#6499) HarryPotter
3 szor lehet fpdarabot cserélni.
HDD Alaplap, És CPU ezeket nézi az MS
Ha a 3 on túl vagy, akkor kell telefonálni !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6505) Steelmanus válasza WonderCSabo (#6497) üzenetére


Steelmanus
addikt

Probaltam megkeresni azt az xml fajlt ami rogziti a be ill. ki leptetest, de az User Profile Service mappahoz tartozo fajlt, es ezt az utvonalat talatam c:\ProgramData\Microsoft\Event Viewer\Alkalmazás- és szolgáltatásnaplók\Microsoft\Windows\User Profile Service\
DE en hasznalom az CCleaner progit es a tisztitasoknal a Rendszer alatt van olyan hogy Windows naplofajlok de ez nalam be volt pipalva, lefuttatam a tisztitast igy a PC On/Off Time-bol is eltunt a regebbi naplozasok nyomai, ellentetben az Evenvwr altal naplozottal, mert ott jeleneleg is kiolvashato csak ugye manualisan.
A lenyeg hogy kulso progival nem szabad a naplozast torolni, akkor ha az Altalad javasolt progit szeretned hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#6506) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#6501) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A support-ot (MS Aktiválási Központ) csak akkor kell hívni, ha nem lehet beaktiválni, mert ilyenkor azt fogja kiírni, hogy 3 napja maradt az újraaktiválásra, ilyenkor az újra elindított aktiválásnál egy telefonszám jelenik meg, ahol egy ún. visszaigazoló-azonosítót fognak adni, ami tipikusan akkor fordulhat elő (de csak feltételes módban), ha alaplapcsere történt és olyan mértékű különbséget tapasztalt az OS, hogy az újraaktiválást igényel. Az OEM azt nézi (időszakonként megvizsgálja), hogy ugyanarról az OS-ről/gépről jelentkezett-e be, mint amiről az aktiválás során az ún. hardverkivonat (hardverelemek bizonyos tulajdonságai alapján, matematikai algoritmussal generált kód/kódsorozat) készült és lett elküldve az MS adatbázisába.
Ha a korábbi gépről eltávolították az OEM OS-t (vagy egyéb ok miatt nem használják), illetve nincs olyan mértékű eltérés a hardverkivonatban, hogy az indokolná az újraaktiválás szükségességét, akkor az új gépre telepített OEM simán beaktiválja magát és továbbra is jogtisztának minősül. OEM-nél, ugyanarra konfigra korlátlanul beaktiválható (ésszerű keretek közt, mert pl ha naponta 1000 aktiválás lenne azonos serial-al, akkor az megy feketelistára) ill. max 5x lehet új gépre/konfigra aktiválni (nyilván egy időben csak 1 gépen lehet az OS) szintén support felhívása nélkül.

Mivel az aktivációs infó a lemezen van tárolva, így még az is kivitelezhető kötelező újraaktiválás nélkül (support nélkül), hogy a HDD-t átteszed egy másik konfigba és azon használod az OEM OS-t. (Persze itt is érvényes, hogy ha a hardverkivonat nem változik meg olyan mértékben, hogy ahhoz újraaktiválás kell)

Összefoglalva: Csak akkor kell a support, ha az OEM nem aktiválódik. Csak azért mert alaplapot cseréltél, vagy az OS-t tartalmazó hdd-t tetted másik konfigba, attól még nem kell automatikusan/minden esetben a support-ot hívni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6507) zoltanz válasza zoltanz (#6495) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Felraktam az XP remélem ez jó lesz, majd lenyugszok kipróbálom megint Win7 -el is, csak nem a beépítettel. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6508) Воланд válasza Core2duo6600 (#6504) üzenetére


Воланд
titán

"A Windows 7 Thin PC -t honnan lehet beszerezni ?"

sehonnan. egyeni felhasznaloknak nem elerheto, csak vallalatok szamara.

"Melyik ez a parancsoros utasítás ?"

systeminfo | find "System Boot Time"

xp-nel meg szepen kiirta az eltelt idot az uptime parancsra, itt mar ez nincs.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6509) HarryPotter válasza Fire/SOUL/CD (#6506) üzenetére


HarryPotter
őstag

eggyel több dolog, amit megértettem, thx :R

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6510) zoltanz válasza zoltanz (#6507) üzenetére


zoltanz
nagyúr

XP- n simán megírtam egymás után 2 DVD-t, meg stabilabbnak is tűnik, lehet Vista SP1-et próbálom előbb.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6511) Steelmanus válasza zoltanz (#6510) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat nem tudom, de az a desktop.ini akkor is gyanus foleg hogy XP alatt jol ir a cucc.
Ajanlom figyelmedbe (#6504) Core2duo6600 bejegyzeset, miszerint:
(#6470) Steelmanus
Ez nálam is volt
En mindig a D:\Temp mappaba szoktam osszeszedni a kirni valokat ezen a particion teljes joggal rendekezem mert futnak errol a particiorol portable programok is, de a D:\Temp mappaban nincs desktop.ini, nem is lehet viszont iraskor felkerult az akkor mar fertozott C:\-rol.

[ Szerkesztve ]

(#6512) zoltanz válasza Steelmanus (#6511) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nemtudom, de Win7 alatt kb napi egyszer vagy kékhalálozott vagy indulásnál fagyott. XP alatt semmi. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6513) Roxbury


Roxbury
őstag

Sziasztok.

Pár registry módosítást szeretnék végrehajtani a gépemen (W7 Home Premium 64 BIT).

Pont olyan helyen kéne beállításokat módosítanom, ami nem is létezik az én gépemen. Megpróbáltam újratelepítéssel is, de akkor sem jön létre az a könyvtár a regben.

Konkrétan a Wow6432Node nincs nekem meg. Itt kéne lennie elvileg 64-es rendszeren, de nekem nincs. HKEY_LOCAL_MACHINE -> SOFTWARE -> Wow6432Node

Valakinek valami ötlet? :)

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#6514) Laccoss válasza Roxbury (#6513) üzenetére


Laccoss
addikt

Hajrá: [link]

(#6515) Attas


Attas
aktív tag

Hali! Van rá mód, hogy megtudjam, hogy egy billyentyű lenyomása milyen kódot küld? Konkrétan van ez a mini billentyűzet és programozni szeretném az XBMC-ben a kör alaku navigációs gombokat, de nem tudom mit állítsak be. Hol láthatom hogy mit küld lenyomás után a billentyűzet?

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#6516) agressiv válasza Nyirike (#6498) üzenetére


agressiv
addikt

A windowsos partíció kezelő az vicc, próbáld ki az EASEUS partition master nevü ingyenes programot és azzal meg lehet oldani, hogy aktív legyen a partíció és esődleges is.

Attas: A Girder nevü program képes fogadni bármilyen jelet, a megfelelő pluginnal és ki is írja a kódját.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#6517) Воланд válasza agressiv (#6516) üzenetére


Воланд
titán

es a dinamikus kotetet kepes anelkul torolni, hogy elvesznenek rola az adatok?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6518) agressiv válasza Воланд (#6517) üzenetére


agressiv
addikt

Én azt sem tudom mi az, hogy dinamikus kötet, az élteben nem hallottam még, pedig néhány partíciót csináltam már.
Ezzel a programmal törlöd a kis meghajtót, majd a másikat elsődlegessé, utána aktívvá kell tenni, ekkor lehet kiterjeszteni és amint befejezi az adatok mozgatását (sokáig tart) kész is van.

Hát még a borz.....

(#6519) Воланд válasza agressiv (#6518) üzenetére


Воланд
titán

[link]

ahhoz, hogy alaplemezze vissza tudja konvertalni torolni kell a dinamikus kotetet, majd utana formazni kell az adott particiot. ezt nem lehet ugy megcsinalni, hogy az adatok ne vesszenek el, masolatot kell kesziteni. dinamikus lemez meg nem lehet elsodleges tudtommal.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6520) Fire/SOUL/CD válasza Воланд (#6517) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Törölni? ;] olyan progi még nem született, ami töröl egy kötet, de az azon lévő adatok megmaradnak. :DDD (Amúgy az Easeus tud ilyen konverziót, adatvesztés nélkül Dynamic disk to basic disk néven. de csak akkor, ha a dinamikus lemez csak és kizárólag egyszerű kötetet tartalmaz)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6521) Воланд válasza Fire/SOUL/CD (#6520) üzenetére


Воланд
titán

nem veletlenul kerdeztem. ;)

"Amúgy az Easeus tud ilyen konverziót, adatvesztés nélkül"

jo tudni.

"de csak akkor, ha a dinamikus lemez csak és kizárólag egyszerű kötetet tartalmaz"

ezt meg majd megmondja a user, de gyanitom, hogy igy van.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6522) Attas válasza agressiv (#6516) üzenetére


Attas
aktív tag

Köszönöm a helpet!

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#6523) Steelmanus válasza zoltanz (#6512) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor mar nem is teszed vissza a W7-et?

(#6524) bladee12 válasza Steelmanus (#6523) üzenetére


bladee12
csendes tag

Hello,következő esetben kérném segítségeteket.
Eddig is win7 volt fent a gépen,most felraktam megint az Ultimatet,mindent faszán megcsinált,partícionáltam,kicsomagolta a fájlokat,befejezte a telepítést,újraindult és fekete képernyő,5perc után újraindítottam kérdezte,hogy milyen módban csökkentett normál stb. normál-megint fekete képernyő; csökkentett- a windows előkészíti az első használatra a gépet ezekután : a windowst nem lehet csökkentett módban előkészíteni az első használatra,hol lehet a hiba? válaszokat előre is köszönöm!

(#6525) agressiv válasza bladee12 (#6524) üzenetére


agressiv
addikt

Kb. 225 oka lehet ennek sajnos, így nem lehet segíteni. Próbáld meg mégegyszer telepíteni.

Hát még a borz.....

(#6526) bladee12 válasza agressiv (#6525) üzenetére


bladee12
csendes tag

Megtörtént és ugyanez...

(#6527) bladee12 válasza bladee12 (#6526) üzenetére


bladee12
csendes tag

2 partíció van egy 100gb és 200gb illetve egy 100mb rendszerfájloknak amit alapból létrehoz,a 100gbost kijelölöm,tovább , telepít,kibont,mindent megcsinál,bejefezi a telepítést,újraindít és fekete

(#6528) lck válasza bladee12 (#6524) üzenetére


lck
senior tag

Esetleg BIOS-ban tiltsd le a floppy-t, vagy nézd meg hogy a videokártyád 2 kimenetes-e, lehet hogy a másikra küldi ki a képet.

(#6529) Laccoss válasza bladee12 (#6526) üzenetére


Laccoss
addikt

Dugd másik kimenetre a monitort.

(#6530) zoltanz válasza Steelmanus (#6523) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Kíváncsi vagyok arra is most milyen stabil a konfig, egyenlőre max Vista -t fogok használni, az már úgyahogy bevállt nálam. A Win7 szebb, plusz egy-két apró dolog van benne ami tetszik, közbe azért lehet próbálgatom. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6531) creed30


creed30
aktív tag

Sziasztok!
Mit és hol kell beállítanom ha azt szeretném hogy ideiglenesen se csökkenjen a C: mérete ha D:-re töltök le?
Köszi ;)

(#6532) bladee12 válasza Laccoss (#6529) üzenetére


bladee12
csendes tag

Köszönöm szépen a választ,hogy ez nekem miért nem jutott az eszembe... Még egy kérdésem lenne particionálásnál valószínűleg nem hoztam létre csak a 100gigás rendszerpartíciót és a 200gb-ost kihagytam,hogy tudnék utólag létrehozni egy 200gigás partíciót?

(#6533) sfdrakex válasza creed30 (#6531) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mivel töltesz le? Azt nézd meg hogy be lehet e állítani abban a programban amivel letöltesz, hogy a letöltés alatt lévő ideiglenes fájlokat hol tárolja. Ha ezt lehet állítani állítsd be hogy ne a C-re tegye.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6534) geprombolo válasza creed30 (#6531) üzenetére


geprombolo
senior tag

A Temp mappát teheted át másik meghajtóra: Vezérlőpult => Rendszer => Speciális fül => Környezetei változók. Meg a böngészőben is túrhatsz a beállításokban. Már ha vannak ide illő beállítások. Vagy a letöltőprogi beállításaiban.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6535) Laccoss válasza bladee12 (#6532) üzenetére


Laccoss
addikt

Start menü - számítógépen jobb egérgomb - kezelés - lemezkezelés és ott létrehozhatsz, törölhetsz.

(#6536) Core2duo6600 válasza bladee12 (#6524) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Gyári korongról telepítesz ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6537) zoltanz válasza zoltanz (#6530) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Egyébként nincs gond sztem a Win7 - el, de valamivel nem jön ki nálam, sajna, legalább is most úgy néz ki.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6538) Laccoss válasza zoltanz (#6537) üzenetére


Laccoss
addikt

Egy bluescreenviewes kékhalált mutathattál volna, mert így bármi lehet.

[ Szerkesztve ]

(#6540) Core2duo6600 válasza #45553408 (#6539) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha van másik gép próbáld meg onnan !
Ha onnan sem megy, akkor nem windows gond !
Mast elég bagatel, de megfelelő kiosztáson van a billenytüzeted ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6541) Воланд válasza Core2duo6600 (#6540) üzenetére


Воланд
titán

bagatel, de hogy mennyiszer bele lehet futni. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6543) zoltanz válasza Laccoss (#6538) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jó, indulásnál megfagyni akkor szokott mikor elkezdenéne mozogni a logó a Windows felirat felett.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6544) creed30 válasza geprombolo (#6534) üzenetére


creed30
aktív tag

sfdrakex Firefox böngészőt használok,nem használok külön letöltésvezérlőt.

geprombolo
A gond hogy most nem lehet képet belinkelni.A környezeti változóknál nem tudom pontosan mit kellen beállítanom :F .

(#6545) stifi


stifi
senior tag

sziasztok,

biztos volt már téma, de a szituáció miatt inkább leírnám a helyzetet mert egyértelmű válaszra van szükségem a problémára!

adott egy Lenovo T420si, HDD-ről SSD-re hoztam át a rendszert. rengeteg szopással járt ez nekem, rendszerösszeomlások, boot problémák, registry bajok, de végül sikerült megoldanom, csak nem úgy, ahogy szerettem volna. (1 az 1ben akartam tükrözni a régi meghajtót, de a gép valamiért nem szerette, 2 éjszakám és munkám ment rá, mire jó lett)

így most viszont csak 1 100 gigás partíción terül el a windows, ebből szeretnék leválasztani 50-et és új partíciót létrehozni, de a kötet zsugorítás aszondja nem lehet, milyen programot, trükköt kell mókolnom, hogy csökkenteni tudjam a méretet?
rájöttem, hogy utálom, ha csak 1 partíció van, kényelmetlen, de nem merek csak úgy belevágni mert nincs még 3 éjszakám ha valamit elrontanék...
mutassatok irányt nekem!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#6546) sfdrakex válasza stifi (#6545) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Easus partition managerrel próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6547) agressiv válasza stifi (#6545) üzenetére


agressiv
addikt

Ilyenkor mi a frásznak nem lehet újratelepíteni a windows-t? Sosem értettem, hogy mi értelme van az ilyen tükrözgetéseknek, amikor a vége úgy is az, hogy szét megy az egész és lehet telepíteni.

Normálisan meg lehetett volna csinálni és nem lett volna ilyen gond, ezért javaslom, hogy ne kínlódjál vele, hanem kezd előlről az egészet.

Hát még a borz.....

(#6548) stifi válasza agressiv (#6547) üzenetére


stifi
senior tag

ez egy Lenovo gép, nehogy azt hidd, hogy olyan egyszerű "feldobni" egy szűz windows lemezes oprendszert, sokkal kényelmesebb használni az előtelepített gyári imaget és telepítést..
egyébként ha innen közelítjük meg, akkor azt csináltam amit mondtál, egy gyári újrahúzást csináltam az SSD-re, azon viszont nincs particionálási opció, a tükrözés nem vált be végül..

hidd el 14x csináltam újra, tükrözés, gyári lenovo image tükrözés, sima w7pro telepítés, mindent kipróbáltam - a legjobb a gyári állapot helyreállítása volt közvetlenül az SSD-re, ez tökéletesen működik DE nincs, csak 1 partíció..

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#6549) agressiv válasza stifi (#6548) üzenetére


agressiv
addikt

Naponta telepítek laptopokat, tudom milyen kínlódás, de ha csak egyszer kell megcsinálni, akkor még el lehet viselni. :DDD

Hát még a borz.....

(#6550) Badb0y


Badb0y
addikt

Első hozzászólásban megtaláltam a letöltő linket.

Van matrica a gépen, de cd nincs ezért kellene. Viszont:

Windows 7 Professional x64 SP1 U (media refresh)
Windows 7 Professional N x64 SP1 U (media refresh)
Windows 7 Professional x64 SP1 (old)
Windows 7 Professional x64 RTM
Windows 7 Professional N x64 RTM

Ezek közül melyik kell nekem ? Vagy mik a különbségek ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.