Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) #01682176


#01682176
törölt tag

Dell Inspiron M5010es gépem van 2 GB rammal, Win 7 32 bites rendszerrel. Ahogy néztem a proci 64 bitet támogat, illetve a support oldalon is 64 bites driverek vannak (a kicsomagoló után előjön, hogy a 32 bitest és 64 bitest is támogatja).
Milyen windowst érdemes feltenni?

(#20052) CoolMan válasza #01682176 (#20051) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Így 32 bitest, ha dupla ennyi ramod lenne, akkor már 64 bitest.

(#20053) #01682176 válasza CoolMan (#20052) üzenetére


#01682176
törölt tag

Delles szervizes kollega a következőt tanácsolta:

"Ne rakj fel 32 bites windows-t, nem támogatott. Már telepítés közben is lehet gondod vele. Nem véletlen nem jön fel hozzá driver."

Szerk.: AMD v120 as proci van benne, ami elvileg meg 64 bitet támogat..

[ Szerkesztve ]

(#20054) qqcqqc válasza vilmaboy (#20038) üzenetére


qqcqqc
őstag

nekem van egy 19 %-os lemezem, a HDDS szerint 50 nap a hátralevő működési ideje, már egy éve mondja ezt....

(#20056) CoolMan válasza #01682176 (#20053) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Rendben, ha te a 64 bitest akarod telepíteni, akkor nyugodtan telepítsed, nincs belőle gond. Legfeljebb, ha később bővíted a ramot, nem kell másik windows.

(#20057) #01682176 válasza CoolMan (#20056) üzenetére


#01682176
törölt tag

Én nem akarom, sőt, 2.5 éve hogy 32 bitessel használom...
Csak most felmerült bennem. Milyen különbséget vennék észre a két rendszer között?

(#20058) CoolMan válasza #01682176 (#20057) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Semmilyent. A 64 bites kezeli a 4GB felett is a ramot a 32 bites nem. Olvasnivaló.

(#20059) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy felhasználónál, azt hogy lehetne beállítani, hogy jelszót kérjen internethasználathoz? Lehetőleg külső program nélkül szeretném megoldani.

Switch Tax

(#20060) albert8


albert8
addikt

Olyat be lehet állitani, hogy egy idő után magától leálljon a gép?/mint a TV-n/

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20061) hNp88 válasza albert8 (#20060) üzenetére


hNp88
aktív tag

nekem alapból úgy települt fel :D 1 óra állás után hibernálja magát... kva jó, mert nehezen alszok el, ha nem hallom a gép zúgását, ugyanakkor az sem jó, hogy egész éjjel ment, míg XP-t használtam :D

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#20062) vlevi válasza #01682176 (#20053) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ahogy korábban írták, nyugodtan mehet a 64 bites. Ha 2G RAM-od van csak, akkor meggondolandó, hogy lehet, hogy elég a 32-es is, mert talán több memóriát eszik alapból egy 64 bites rendszer (nekem is 2G van most, Win7x64 alatt, és néha mintha megszaladna, de pont most, amikor linkelni akartam 40% memórihasználatot mutat a task manager).
Ha 4G RAM van a gépben, akkor már nem nagyon szabad gondolkodni, menjen a 64. Anélkül ugyanis csak 4G RAM-ot tud a windows megcímezni, de abban a 4-ben benne van a videókártya memóriától a perifériáknak kiosztott címterületig minden, és kb 3.2 - 3.5G memóriát lát a rendszer.
Akkor nem javallott, ha valamiről előre tudod, hogy nem fog menni 64 biten. Mittudomén, van valami olyan hardvered, amiről mások már kiderítették, hogy gond van vele. De akkor szerintem már a 32 bites win7-el is baja van, és nem a 64 bit lesz a kizáró ok.

Régen, még az XP idejében azért volt baj a 64 bittel, mert 64 bites XP nem létezett. A Windows Server 2003-at címkézték át 64 bites XP-nek, és ebből sok gond volt, de a Vista, a 7 és a 8 már rendesen, előre megtervezetten 64 bites, teljesen egyenértékű a 32 bitessel. Még az sem követelmény, hogy a driverek 64 bitesek legyenek, bár az nem hátrány. Nekem pl. az USB3-as kártyámhoz 32 bites driver van, de megy tökéletesen.
Csak hát az elmúlt 8-10 év beidegződése, hogy jajj vigyázat a 64 bittel, az már megvan, ezért félnek az emberek tőle.
Szoftverekből azonban egyenesen felesleges a 64 biteseket hajkurászni, még a Microsoft is inkább a 32 bites Office 2013 telepítését ajánlja 64 bites windowsra. Kivéve azok az alkalmazások, amik ténylegesen tudnak profitálni a sok memóriából. Mint pl. videóvágó szoftverek, képszerkesztők, satöbbi. De akkor már a gépbe is elkél a 8G, vagy több memória.

De ez a szöveg, hogy "ne rakj fel 32 bitest, mert nem támogatott", ez kábé az autószerelőnél a dűzni belever a karterba kezdetű hablatyolással ér fel. :))

(#20063) vlevi válasza albert8 (#20060) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Olyat be lehet állitani, hogy egy idő után magától leálljon a gép?/mint a TV-n/"
Igen. Sőt, azthiszem alapból úgy van, hogy 20 perc után bealszik. De a hibernálást, vagy a kikapcsolást külön be kell állítani a vezérlőpultban az energiagazdálkodásnál.

(#20064) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Enyémre senkinek semmi ötlet ? :( ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#20065) vilmaboy válasza Kiskokó (#20048) üzenetére


vilmaboy
őstag

Elsőre azt mondanám, hogy ellenőrizd a winyót HDD sentinellel. az hogy menyi idős, részletkérdés. Másodszor, hogy nem jött össze a win telepítés. ez gondolom nem egy full hivatalos win Zone alarm nem hiszem, hogy bekavarna, de teszt képpen kapcsold ki a francba. Attól hogy neked van egy felhasználód a gépeden, pl Józsika és neki rendszergazdai jogköre van, attól ő még nem rendszergazda... Milyen vírus kergető, anti malware stb... stb van fent Zone-on kívül?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20066) Kiskokó válasza vilmaboy (#20065) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hello

Semmi nincs fent csak a zone alarm. Másig nem is jutottam.
Lehet újra telepítem és megoldódik. Esetleg másik verzió a tanácsolt inkább vagy mi ?
HDD sentinelt szedek le mindjárt.
Vadi új a vinyó augusztusi gyártás XD ha gyárilag hibás...... akkor Nagyon boldogok leszek és összeteszem a kezem hogy nekem mindig minden olyan könnyen megy ezzel a géppel.... :S
Köszi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#20067) sfdrakex válasza Kiskokó (#20066) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Zone alarmot takarítsd le szerintem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20068) Kiskokó válasza sfdrakex (#20067) üzenetére


Kiskokó
veterán

Üdv
Most utána olvastam hogy a tűzfal lehet a baj... :S
32biten szerettem a Zone alarmot megbizható volt.
Valami ötlet mit használjak 64re ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#20069) vilmaboy válasza Kiskokó (#20068) üzenetére


vilmaboy
őstag

mondottam hogy kapcsold ki és próbáld meg úgy. microsoft security essential, mbam és wines tűzfal...

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20070) Kiskokó válasza vilmaboy (#20069) üzenetére


Kiskokó
veterán

Bocsi a gyökérségé mi az a security essential?
Az egy külön progi?
A win tűzfal kell mellé nem zavarodnak egymásba ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#20071) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Agnitum outpost tűzfalról hallottatok már?
Jóféle? vagy hadjam a francba és maradjo na sima win7 tűzfal ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#20072) vilmaboy válasza Kiskokó (#20071) üzenetére


vilmaboy
őstag

hagy a francba. tedd fel azt a kombót amit írtam. bevált. sokan ezt használják.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20073) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Hello mindenki !

A problémám a következő :

Adott egy win7 32 bit. Alatta egy 2 GHz-s cerka 1 Gb DDRI ram. Az oprendszer persze megeszi reggelire a gépet, de irodai célra kellene.

Szóval fel lett telepítve az OS és még normális volt minden. Elég gyors stb stb.

Van benne egy öreg wifi kártya. 11Mbps max sebességgel. Kb amióta annak a drivere fent van akörül jelentkezett a probléma

A CPU terhelés 100% állandóan. A feladatkezelőben a folyamatokat nézve azonban max 15-25% terhelésnek kellene lennie alapjáraton.

MI okozza ezt szerintetek ?

(#20074) Kiskokó válasza vilmaboy (#20072) üzenetére


Kiskokó
veterán

Értem
Figyu te már a ramos topikba is segítettél, isten vagy hogy mindenhez értesz :)
én olyan fél2 re érek haza melóból.
Ha esetleg adnál egy MSN címet privátba és akkor fél2 felé feljönnél segíteni nekem azt Nagyon nagyon megköszönném. Köszi :)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#20075) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!

Hogyan lehet a win induláskori prioritásokat átállítani? Indítópultban indul a windows-al a winamp és a chrome, valamint programon belül indul a torrent, avast, daemon tools, o&o defrag és egy letöltésvezérlő. Utóbbi kettőt hiába tiltom ccleanerrel, ugyan úgy elindul win-el... A kérdés tehát adott.

(#20076) tininindzsa


tininindzsa
csendes tag

Sziasztok,
most szeretném telepíteni a notebookomra a Windows 7 Home Premiumot, de nem tudom, hogy x64 vagy x86-os kellene nekem.
A gépem adatai:
AMD Athlon DualCore QL65
2,1 GHz, 3 Gb Ram
nem tudom, hogy kell-e még valamilyen adat a kérdés eldöntéséhez, én sajnos így sem tudom eldönteni. Ajánljatok valamit légyszíves!
Köszönöm!

(#20077) Freddy TNT válasza tininindzsa (#20076) üzenetére


Freddy TNT
őstag

[link] ez alapján 64 bites szóval mnejne a 64 bites oprendszer rá

(#20078) Freddy TNT válasza Freddy TNT (#20073) üzenetére


Freddy TNT
őstag

erre up !

(#20079) CoolMan válasza tininindzsa (#20076) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

32 bitest mert nincs 4GB-nál több ramod. Amennyiben a közeljövőben tervezed a ram bővítést akkor 64 bitest telepíts.

(#20080) sfdrakex válasza sanyek2 (#20075) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Start menü futtatásba írd be msconfig és az automatikus indulás fülön vedd ki a pipát azok elől amiket nem akarsz indítani, viszont te nem prioritást akarsz akkor állítani hanem tiltani pár programot.

(#20077) Freddy TNT

A proci mindegy, a ram a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20081) vilmaboy válasza Kiskokó (#20074) üzenetére


vilmaboy
őstag

:B :B :B csak eltaláltam pont... bár mindenhez értenék...

szívesen tenném, de 2ig melózom, utána pénzt keresek és nem nagyon érek haza este 7-8 előtt és reggel 6kor ismét kelek. ha felmegyek netre még a család mellett, akkor nagyon szívesen segítek neked, de nem tudom garantálni, hogy odaérek. Megy a privi az elérhetőségekkel.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20082) Freddy TNT válasza sfdrakex (#20080) üzenetére


Freddy TNT
őstag

mi az, hogy a ram a lényeg ? ha cpu nem támogatja a 64 bitet akkor nem megy fel rá.

(#20083) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Sziasztok

Egy elég érdekes problémába futottam bele ma reggel. Tegnap semmi gond nem volt a géppel, ma reggel bekapcsoltam, win betöltött, majd indítanék valami programot, de csak forog a kis kék karika. Megpróbáltam start menüből indítani valamit, de onnan nem is engedi. Ráállok a programra de ki sem jelölődik. Csökkentett módban elindul és ott nincs ez a hiba.
Ami fura, hogy mikor a win elindul és tölti be a progikat akkor még tudok mindent indítani, aztán mikor mindent betölt utána kezdődik ez a gond.
Szerintetek mi lehet a gond? Olyan mintha valamit elindítana és az blockolná a programindítást.
Csökkentett módban megnéztem az msconfigot, de nem találtam semmit.

(#20084) flash-


flash-
veterán

helyi hálózatban a munkacsoportban van egy olyan pc-hogy jani.
hogy keressek rá?hova írjam be?

windows xpnél csak beírtam a keresés számítogépek keresésbe.de windows 7 nél hogy kell?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#20085) vilmaboy válasza zsotesz81 (#20083) üzenetére


vilmaboy
őstag

futtattál már valami víruskergetőt? mbam? volt esetleg vlaami hardveres - szoftveres változás? pl win update, driver buherálás... stb... Van rendszer visszaálítási pontod, amire ha kell visszaállíthatod a rendszert?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20086) vilmaboy válasza flash- (#20084) üzenetére


vilmaboy
őstag

ha van fent total commander, akkor \ jelű meghajtó... elvileg ha start menü / keresésbe simán csak egy space-t ütsz, akkor kellene keresse... Soxor fontos, hogy egy munkacsoportban legyetek, hogy megtalálja a masinát. Pl mindketten a workgroupban, vagy a munkacsoportban, vagy a kiskutyafüle nevüben.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20087) zsotesz81 válasza vilmaboy (#20085) üzenetére


zsotesz81
senior tag

most futtatom a víruskeresőt (bitdefender 2013), nem volt semmi változtatás, 3 hete cseréltem lapot meg procit,akkor telepítettem újra a win-t

(#20088) sfdrakex válasza Freddy TNT (#20082) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Úgy értettem ha nincs csak 2 GB ram a gépben mindegy mit tesz fel, ha 4 gigánál több van akkor csak a 64 bitest van értelme feltenni.

(#20083) zsotesz81

Nem tettél fel új biztonsági programot, vagy valami optimalizálást nem nyomtál a gépre?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20089) Freddy TNT válasza flash- (#20084) üzenetére


Freddy TNT
őstag

nyitsz egy ablakot (mondjuk sajátgép) és oda :

\\jani

entör !

Vagy Ip cím alapján

(#20090) Freddy TNT válasza Freddy TNT (#20073) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Erre up !!

(#20091) vilmaboy válasza Freddy TNT (#20073) üzenetére


vilmaboy
őstag

tiltsd le a kártyát eszközkezelőben és nézd meg, hogy mi történik. Ha megjavul, akkor kuka a driver, vagy a hardver. 2000ft-os kérdés.

Nézz rá még esetleg feladatkezelőben, hogy mi fogja enyire a procit.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20092) sanyek2 válasza sfdrakex (#20080) üzenetére


sanyek2
senior tag

Annak a két proginak mindegy, én prioritást szeretnék állítani, ugyanis az avast! a frissítéseivel leszívja a teljes sávszélességet, és mindenek előtt elindul.Ami nem is baj, ha a vírusírtást vesszük alapul, de bekavar a chrome-nak, illetve a torrentnek, és oda vissza.A progik meg a progiknak...rangsorolnám a programok töltési idejét, és az alapján prioritást állítanék be.

(#20093) Freddy TNT válasza vilmaboy (#20091) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ja, erre gondoltam de épp nem tilthatom le. De majd kipróbálom. A feladatkezelő szerint van 15-25% terhelés de a grafikonnál 100%-ot mutat meg valóban lassú a gép.

Én ezért nem értem a dolgot. Ha a feladatkezelőben látnám mi terheli a CPU-t akkor egyértelmű lenne,.

(#20094) zsotesz81 válasza zsotesz81 (#20087) üzenetére


zsotesz81
senior tag

úgy néz ki megoldódott, bár hogy pontosan mitől azt nem tudom, csak gyanítom hogy mi lehetett

[ Szerkesztve ]

(#20095) albert8 válasza Sub-ZeRo (#20018) üzenetére


albert8
addikt

DX frissités megtörtént. Igazából a legfrissebb van fent igy nem telepitett.
Utána nvidia driver leszed, maradék letakarit driver sweeperrel és manuálisan is.
Ez után reboot és Nvidia felrak. 306. valahanyas, legújabb felrakva. Probláma ugyan úgy fenn áll. :U

Hiba kód ugyan az: 0x00000116

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#20096) Sub-ZeRo válasza albert8 (#20095) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ez az, nem a legújabb nv drivert próbáld meg, hanem mondjuk 2xx.xx-et és azzal lehet hogy jó less.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20097) justaview


justaview
őstag

EBBEN tudna valaki segíteni?

(#20098) Fire/SOUL/CD válasza justaview (#20097) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Első körben az alaplapod BIOS-ában nézz körül és keress a meghajtók beállításai "környékén" eSATA, extended sata, ESP vagy hasonló opciókat. Ha van(nak) ilyen(ek), akkor azokat tiltsd le.
Ha ez nem segít(ilyen is van), akkor az alaplapodnak megfelelő AHCI driver-t célszerű telepíteni, azok is le szokták tiltani ezt a funkciót(ha ki lenne töltve az adatlapod vagy leírod az alaplapod pontos típusát, akkor meg tudom mondani melyik AHCI driver-t telepítsd)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20099) justaview válasza Fire/SOUL/CD (#20098) üzenetére


justaview
őstag

ASUS P5Q PRO alaplapom van, amelyen
ICH10R vezérlő van (6 x SATA 3G), plusz egy
Silicon Image Sil 5723 (2 x SATA 3G)

Az SSD az ICH10R-re van kötve.

(#20100) W. A. Lacky


W. A. Lacky
tag

Sziasztok!

W7-ben hogyan lehet több hónapra visszamenőleg visszaállítási pontot találni?

W. A.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.