Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) Visormail válasza swoody (#20400) üzenetére


Visormail
addikt

Én lemezkezelőben szoktam elvenni egyik winből a másik partíciójának betűjelét és fordítva.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20402) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv mindenknek!
Feltettem ma a virtual pc-t és az xp el is indul, de nem tudok programot telepíteni. Azt írja, hogy távoli gépről nem lehet. Mit kell még tennem?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#20403) brd válasza picur27 (#20397) üzenetére


brd
nagyúr

Ezek a M$ feltételei. Ebben benne van, hogy vásárláskor telepítve kell lennie az OS-nek. Elképzelhető, hogy ahonnan veszed, meg tudják ezt neked oldani, hogy a számlán együtt szerepeljen a kettő, meg kell kérdezni.
Ha ún. OEM-et veszel, akkor adott gépen akárhányszor újratelepítheted, másikra viszont egyáltalán nem viheted át (a gyakorlatban ez menni szokott, viszont a licence szerint így egyértelműen bukta, tehát kísérletezni lehet, de ellenőrzéskor borul a bili), nem OEM, hanem nálunk ún. dobozos (vagy máshol Retail, de erre viszont nem vonatkozik a M$ jelen kedvezménye, erre figyelj!) esetén akárhányszor, akárhol (persze egyszerre csak 1 gépen használhatod).

The only real valuable thing is intuition.

(#20404) Black-core válasza Black-core (#20378) üzenetére


Black-core
aktív tag

Erre valaki? :O :R

[ Szerkesztve ]

(#20405) Neil Watts válasza Black-core (#20404) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Lehet, hogy hibás, karcos a telepítő DVD.

Üdv. core2

(#20406) @matthew@


@matthew@
őstag

Erre vki PLS :O

Matthew 24:42

(#20407) Tetete1


Tetete1
senior tag

Windows 7 van fenn az új gépemen, de szeretném a Windows 8-at és az Xp-t is feltenni, de hiába jelölöm ki hogy DVD-ről, vagy Pendrive-ról bootoljen, de a kezdő első kép jön be (Xp-nél semmi) és nem hagyja telepítani. Megpróbáltam Windows 7-t is ujratelepíteni, nem hagy semmit újratelepíteni. A meghajó jó, mert az az Acronis-t engedi lemezről is bootolni..

Mi lehet a probléma?

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#20408) sfdrakex válasza Tetete1 (#20407) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mivel raktad rá a W7 telepítőt pendrive-ra?A lemezt te írtad, vagy bolti? Ha te írtad, lehet nem jól írtad ki. Tuti jól állítod be a boot sorrendet? F12-vel ha választasz boot eszközt akkor sem jó?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20409) Tetete1 válasza sfdrakex (#20408) üzenetére


Tetete1
senior tag

Vadi új a Windows 7, a boltban tették rá. A lemezre és pendrive-ra több eszközzel irtam ki de a Windows 7 USB/DVD Download Tool eszközzel is kiirtam és semmi.Kijelöltem,hogy honnan bootoljon, az Acronis Backup indul róla (szóval jól van kijelölve)...

A régi Xp telepítőm sem mocccan meg ( pedig 100x már telepítettem vele)...Még a Windows 7-et sem tudnám feltenni, ha a rendszer összeomlana ( visszatölteni tudnám Acronissal)...De az Xp-t sehogy sem tudom feltenni....

[ Szerkesztve ]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#20410) Mela Kehes válasza Mela Kehes (#20402) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Megoldottam.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#20411) swoody válasza Visormail (#20401) üzenetére


swoody
senior tag

Erre gondolsz?

Windows lemezkezelő/Tárolók/Lemez kezelő/Lemez kiválasztás/Jobb gomb és ott meghajtó-betűjelek módosítása//Eltávolítás ?

De ezzel nem csak azt érem el, hogy ne lássam? Szóval egy vírus simán rátud menni vagy bármi, nem?

(#20412) Visormail válasza swoody (#20411) üzenetére


Visormail
addikt

Lehetséges.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20413) @matthew@ válasza @matthew@ (#20406) üzenetére


@matthew@
őstag

Úgy néz ki h sikerült megoldanom :D Egy .NET keretrendszer Repair Tool-al, már azt hittem húzhatom újra a gépet :U

Matthew 24:42

(#20414) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Win7 DLNA-ra szeretnék rákérdezni. Problémám: szerintem mi más lenne DLNA szabványnak megfelelő mint pl. a win7 :F Nokia N8 telefonomon nem rég jött egy DLNA megosztás frissítés. A TV-m DLNA szabványú, így ott simán lejátszom a telefon média tartalmakat a telefonról, wifin.
A lejátszás lényege: a telefon (gondolom nagyon egyszerű) szoftvere megkeresi a DLNA eszközöket és az eszközre lehet küldeni a tartalmat. Minden eszközöm wifin csüng a hálózaton (win7-PC, TV-médialejátszó, nyomtató, telefon, stb.).
A Win7-PC-t mégsem ismeri fel a telefon DLNA, így azon keresztül nem is tudok tartalmakat lejátszani.
Win7-DLNA ismereteim nagyon hiányosak.
Tudtok segíteni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20415) Neil Watts válasza VGYke (#20414) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

[link]

Üdv. core2

(#20416) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Az mitől van, hogy a gépem nem látja a NAS omat. ?
Ha kézzel beírom //nas neve, akkor feljön a tartalma

Nas nak statikus címe van, a gépnem dinamikus, eddig ment, nem értem, hogy most miért nem megy, már mind a 2 ujra volt indítva.
Win 7 x64 es a rendszerem.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#20417) @matthew@


@matthew@
őstag

Visszaállítási pontok kb. mennyire sok helyet foglalnak? Illetve egy visszaállítási pont meddig érhető el? Jól tudom h csak 30 napig tudom őket visszamenőleg elérni, vagy ez nem így van?

Matthew 24:42

(#20418) Visormail válasza Core2duo6600 (#20416) üzenetére


Visormail
addikt

Próbáld meg felcsatolni parancssorból:
net use n: \\nas /PERSISTENT:YES (n helyére bármilyen betűjel)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20419) Core2duo6600 válasza Visormail (#20418) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Közli, hogy a Network path not found system error 53 occured

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#20420) VGYke válasza Neil Watts (#20415) üzenetére


VGYke
addikt

Szia, köszönöm válaszod! Valószínűleg a konyhanyelv angolom miatt megbuktam:
[link]

Nem tudom működésre bírni :W

Gyanús még az ESET tűzfal is ám, de hozzá is kevés vagyok....

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20421) swoody válasza Visormail (#20412) üzenetére


swoody
senior tag

Az mitől lehet, hogy nem látom *.sys fájlokat hiába van bekapcsolva Total C.-be a rejtett fájlok megjelenítése?

Tegnap xp-be egy mappába kellett belépnem amit parancssorból nagy nehezen megtudtam oldani viszont intézőbe meg nem látszik. :F

(#20422) VGYke válasza Core2duo6600 (#20419) üzenetére


VGYke
addikt

Tűzfal beállítás változott? Még ha nem is, nézz szét körülötte pl. ideiglenesen kapcsold ki és ha úgy sem oldódik meg, nem ő volt a hibás!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20423) Core2duo6600 válasza VGYke (#20422) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A tűzfal beállítása nem változott alap beállításon használom, amúgy hardveres Linuxos tűzfalam van.
Annak nem lehet hozzá köze, mert a nas a hálózaton belül található, a külső elérés jelenleg nincs beállítva!

De megnézem, hogy kikaptcsolom a beépítetted
A LAN on lévő többi eszközt látja a gép, a másik gépet is, ami amúgy látja a NAS-t

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#20424) bpx válasza swoody (#20421) üzenetére


bpx
őstag

attól, hogy a Total Commander sem tudja megkerülni a jogosultsági szinteket
ha Run as Administratorral indítod, majd akkor látni fogja

(#20425) swoody válasza bpx (#20424) üzenetére


swoody
senior tag

Ígyse jó direkt megnéztem most.

De amúgy ez a "Run as Administrator" funkció mire van? Ha administrator a fióknak a szintje akkor miert kell külön így indítani?

(#20426) Sub-ZeRo válasza swoody (#20425) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows 7-ben és vistában is sosem voltál adminisztrátor. Csak power user.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20427) swoody válasza Sub-ZeRo (#20426) üzenetére


swoody
senior tag

De rossz. :)
Mindig azt hittem, hogy az vagyok... pedig felhasználónév alá az van írva, hogy Administator a User Accounts-nál.

De a lényegen nem változtat, hogy ígyse látom egy bizonyos mappának a fájljait TC-be. :N

[ Szerkesztve ]

(#20428) TRob1 válasza swoody (#20427) üzenetére


TRob1
veterán

64bites a wined?

(#20429) swoody:
Akkor használj TC-ből is 64est! Vagy esetleg az van és úgy sem látja?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20429) swoody válasza TRob1 (#20428) üzenetére


swoody
senior tag

Uhum.

(#20430) swoody válasza swoody (#20429) üzenetére


swoody
senior tag

Fuuuu erre nem is gondoltam, jó pár éves van már nekem abból.

Megnézem egy újabbal.

(#20431) TRob1 válasza swoody (#20430) üzenetére


TRob1
veterán

Ne csak újabb legyen, hanem az x64es verzió.

¤ R'n'R ¤

(#20432) swoody válasza TRob1 (#20431) üzenetére


swoody
senior tag

És müködik. :)

Köszi szépen.

(#20433) TRob1 válasza swoody (#20432) üzenetére


TRob1
veterán

:C

Nincs mit.

¤ R'n'R ¤

(#20434) @matthew@


@matthew@
őstag

Erre van vkinek vmi infója?

Matthew 24:42

(#20435) Predator2


Predator2
addikt

Ne haragudjatok de tanácstalan vagyok.

Kikapcsoláskor kiírja h leállítás de a folyamat közben lefagy a gép.
Lehet ezen valamivel javítani vagy csak az újratelepítés a megoldás?

Win7 Ultimate x64 egy Samsung 830-as SSD-re telepítve.

Vagy ha nincs ötletetek akkor melyik fórumba próbálkozzak?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20436) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Üdv.

Adott egy Win7 Home Premium, 64Bites rendszer az adatlapomon lévő konfigra telepitve.
Friss telepités, és azt a malőrt csinálja, hogy elindul a rendszer, betölt, meglátom a desktopot, aztán szépen kikapcsolja a monitort, és lefagy.
Mitől lehet ez?

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#20437) Sub-ZeRo válasza ZetorGumi (#20436) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A vga megdöglik?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20438) ZetorGumi válasza Sub-ZeRo (#20437) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Semmilyen hibát nem ir ki a rendszer.
Sőt, újrainditáskor sem.

A VGA-ról meg annyit, hogy másik gépben működik shader unlockolva 900Mhz-n, szóval szerintem nem ő a ludas.

Szerk: Hiba okát megtaláltam. Csak akkor találtam meg, mikor a bios-t reseteltem.
Hogy pontosan az-e okozta, még nemtudom, most jó, reset után.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#20439) Sub-ZeRo válasza ZetorGumi (#20438) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ja, win7, az meg nem csípi a tuningot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20440) MTomi


MTomi
csendes tag

Sziasztok,

Beszereltem egy új meghajtót a laptopomba, amire rátettem egy friss win7-et.
A gondom az, hogy ha rádugom a régi vinyót (usb-n), akkor nem látja az előző oprendszer particióját.
Vagyis a lemezkezelés látja, de nincs betűjele, és nem is tudok hozzárendelni.
Van rá valami módszer, hogy elérjem a tartalmát?
(nem szívesen szerelném vissza, ha nem muszáj)

Köszi
Tomi

Előző életemben sem hittem a reinkarnációban.

(#20441) #68216320


#68216320
törölt tag

Hálózaton van két gép.
1. Laptop,
2. Asztali.

A laptopról szeretném elérni a hálózat másik gépét. De bármelyiket nyitom meg, ezt kapom:

Jelszavas védelem is kikapcsolva. Mi lehet az oka, hogy a saját gépemet nézve sincsen jogom?

(#20442) Sub-ZeRo válasza #68216320 (#20441) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mindkét gépre kell jelszó csak úgy működik.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20443) ZetorGumi válasza Sub-ZeRo (#20439) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Rájöttem mi volt a gond, user error.
RAID módban volt a SATA vezérlő.
SSD + Nagy HDD kombónál ez nem nyerő. : /

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#20444) Hauserjoci


Hauserjoci
csendes tag

Üdv.
Nekem olyan gondom lenne, hogy a Win7 indításkor azt írja ki, hogy a bootmgr hiányzik. Viszont ha beteszem a windows DVD-t, úgy meg működik.
Utánnanéztem kicsit, írták hogy a DVDről telepítésnél, válasszam a "számítógép javítása" menüt, kiválasztottam, a "helyreállítás indítása" nem csinál semmit, parancssorba próbáltam [EZT] a módszert, de ez sem használt, ugyanúgy kiírja.

Nincs esetleg valami program, ami orvosolja ezt win alatt? mert DVD berakással eltudom indítani a windowst, mostis arról írok, vagy valami egyéb ötlet?

Köszönöm. :R

(#20445) #68216320 válasza Sub-ZeRo (#20442) üzenetére


#68216320
törölt tag

Van jelszo. Amugy teljesen lenyegtelen h a masik gepen mi van, amig sajat magat sem tudja megnezni. Nem user hiba van, rendszerhiba. Amugy par oraja meg mukodott, azota nem valtozott user altal semmi a gepen. Se netezes, se telepites. Compiler futott csak, de annak semmi koze a halozathoz. Valahogy masfele lehet a problema, de nem jovok ra, h mi.

Hauserjoci:
A telepito lemezen a mikor a javitasra mesz ott valamerre kell lennie egy olyan pontnak h inditasi problemak elharitasa vagy valami ilyesmi, fejbol nem tudom. Azt futtasd le.

[ Szerkesztve ]

(#20446) kiskornel válasza #68216320 (#20445) üzenetére


kiskornel
addikt

Ez be van állítva?

Router van? Nem az állítódott el?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#20447) #68216320 válasza kiskornel (#20446) üzenetére


#68216320
törölt tag

Persze, be van. Ha kikapcsolod egyebkent akkor sem hibauzenetet kapsz mikor magad nezed a halozato. Router rendben van, mert masik laptopokat bekapcsoltam, telefonrol neztem, vidaman latjak egymast. Mondjuk mergemben toroltem mar az ssd-t es ujrahuztam egy mentest. Most jo, de erdekelne mi lehetett sz oka. Nem user error, ertek valamelyest a gephez szakmambol adodoan. Inkabb a hiba oka erdekelne, ha valakinek mar volt esetleg ilyen.

(#20448) Hauserjoci válasza #68216320 (#20445) üzenetére


Hauserjoci
csendes tag

a legelső pont, azt is próbáltam, az az amelyik végigmegy, és nem csinál semmit... :F

(#20449) brd válasza Hauserjoci (#20444) üzenetére


brd
nagyúr

Másold át a DVD-ről a bootmgr-t a boot könyvtárat tartalmazó partícióra. A DVD betűjele, ha jól emlékszem, X: lesz a parancssorban, a boot könyvtárat tartalmazó pedig valószínűleg c: (ezt kideríteni a dir c:, dir d: stb. parancsokkal tudod, pl., és amelyiknél lesz boot könyvtár a listában, az kell neked) így a kiadandó parancs:
copy x:\bootmgr c:\
De mielőtt bármit csinálsz: hány partíció van a Win7-et tartalmazó háttértárolón, ill. hány háttértárad van (HDD, SSD, RAID tömb, ilyesmi)? Ha a válasz 1 vagy 2 (partíció), ill. 1 (háttértár), akkor csinálhatod, amit írtam. Ill. még az a kérdés, melyik az aktív partíció, annak kellene lennie, amelyiken a boot könyvtár van.

The only real valuable thing is intuition.

(#20450) Asanto


Asanto
tag

Sziasztok. Beruházok egy netes nfl gamepass-ra. Windows 7 alatt meg lehet oldani hogy két monitorra szétosszam a két streamet külön hanggal? Van olyan funkció a gamepassban hogy max. 4 meccset nézhetnék egyszerre egy képernyőn, így gondolom azt a képet két képernyőre ki lehet rakni. Nem csak én nézném, ezért kéne hangosztás is, az egyik hangfalról, a másik pedig fülesről menne ha lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.