Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Üdv

Nem igazán foglalkoztam vele (sajnos), de most már fontos lenne, hogy ne Administrator-ként használjam a Windowst, hanem egyszerű userként. Létre is hoztam egy új usert, viszont az ugye üres, egy csomó programot úgy telepítettem fel, hogy csak a "Current user" azaz az Admin számára legyen elérhető.

Meg lehet-e valahogy oldani, hogy "átköltözzek" a userszintű profilba úgy, hogy az itteni telepített progikat és beállításokat "átemeljem" a user profilba, mindenféle újratelepítgetés nélkül?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19202) guiness


guiness
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni segítséget. A kérdésem az, hogy az alábbi konfigurációra érdemes Win 7et telepíteni vagy az xp jobban fog elfutni a hardveren.

Alaplap: Gigabíte GA-M68M
Videkártya: Nvidia Geforce 7025 (256mb)
Memória: 1 GB DDR2-800
Processzor: Dualcore AMD Athlon 2 X2 245, 2900 MHz
Merevlemez: 320 GB

Köszönöm a segítséget.

Üdv.

(#19203) Apollyon válasza guiness (#19202) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Egy XP szerintem jobban megeszi a gépedet, mint az újabb, erőforrás-gazdaságosabb Win 7. A régi, P4-es gépemen a béta állapotú Win 7 is sokkal jobban futott 1 GB RAMmal is, mint a már megöregedett, lassú XP.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19204) DS39 válasza guiness (#19202) üzenetére


DS39
nagyúr

csekkold le :)
[link]

ha az aero-t kikapcsolod 32 bites verzió gyors is lehet rajta.

(#19205) Pano válasza guiness (#19202) üzenetére


Pano
addikt

Szerintem simán mennie kell, de a kevés RAM miatt én is javaslom az aero kikapcsolását, vagy a klasszikus téma használatát. Persze, meg kell próbálni miként viszi, a vidi kari maga elég hozzá.
Ha egy netbookon képes elfutni egy Win 7 Starter, ezen száguldani fog :)

ui: ha megteheted, akkor vegyél még valamikor pár ezer forintért még +1 GB ramot és nem lesz semmi gondod.

[ Szerkesztve ]

(#19206) Fire/SOUL/CD válasza Pano (#19205) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Ha egy netbookon képes elfutni egy Win 7 Starter, ezen száguldani fog"
Starter-t csak előtelepített gépeken használhatsz legálisan. Kereskedelmi forgalomban nem kapható OEM formában sem. Az MSDN-ről letölthető ISO-k a rendszerépítők számára készülnek, akik az adott gyártónak és előtelepített gépnek megfelelő módosított telepítőkészletet gyártják le belőle(többek közt ezért nem fogadják el az OEM telepítők, az előtelepített gépek alján található OA(OEM Activated) kulcsokat sem)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19207) Apollyon válasza Apollyon (#19201) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jah megvan. Létrehoztam az új felhasználót, annak is Admin jogot adni, majd az eredetit sima userré változtatni. Probléma megoldva.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19208) Lewzke


Lewzke
őstag

Sziasztok!

Több játékkal is problémám volt az aero miatt, egyenként minden játék indítóikonját bekellett állítanom, hogy az aerot kapcsolja ki. Mivel sok játékot telepítek, találtam erre egy alkalmazást, ami automatikusan kikapcsolja ha teljes képernyős alkalmazást észlel. Kérdés: nem lehet ezt maga a rendszerből beállítani?

(#19209) Hunork válasza Lewzke (#19208) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!

Parancsikon / Jobb egérgomb / Tulajdonságok / Kompatibilitás / Asztal-összeállítás letiltása pipa be.

Vagy teljesen off: Vezérlőpult / Rendszer / Speciális rendszertulajdonságok / Speciális fül / Teljesítmény / Vizuális hatások: itt megkeresed: Aero betekintés engedélyezése, és nem engeded.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#19210) Gabás válasza Lewzke (#19208) üzenetére


Gabás
addikt

elméletileg automatikusan megteszi, amikor teljes képernyős játékot indítasz, de van néhány inkompatibilis játék

(#19211) Lewzke válasza Gabás (#19210) üzenetére


Lewzke
őstag

Nem teszi meg automatikusan, nem néhány, hanem sok játék ilyen. Végülis ezzel jó a dolog: [link]

(#19212) Pano válasza Fire/SOUL/CD (#19206) üzenetére


Pano
addikt

Ezt tudom, de csak példa volt, hogy ha az elfut egy netbookon, akkor a kérdezett konfigon is elmegy a Windows 7 HP is, mondjuk aero nélkül.
Nem Startert ajánlottam :)

[ Szerkesztve ]

(#19213) Hunork válasza Lewzke (#19211) üzenetére


Hunork
veterán

és akkor egy külső program is fut... :U

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#19214) Lewzke válasza Hunork (#19213) üzenetére


Lewzke
őstag

Igazad van, inkább beállítom az összes parancsikot ahol gond van az aeroval.

(#19215) Gabás válasza Lewzke (#19211) üzenetére


Gabás
addikt

végül is használhatod, ha állandóan ilyen játékokkal játszol, de ha teljesítménynövekedésért tennéd, inkább ne:)

(#19216) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Fősulis diák licenszes Win 7 profot tényleg lehet több gépen is használni ugyanazzal a seriallal?

(#19217) Gabás válasza SG3rg0 (#19216) üzenetére


Gabás
addikt

ameddig le nem tiltják:D

(#19218) SG3rg0 válasza Gabás (#19217) üzenetére


SG3rg0
őstag

Tehát nem lehet.

(#19219) localhost válasza SG3rg0 (#19218) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Hát lehetni lehet, - szabadni nem szabad.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19220) SG3rg0 válasza localhost (#19219) üzenetére


SG3rg0
őstag

De ez hol van leírva hogy lehetséges de nem szabad?

(#19221) localhost válasza SG3rg0 (#19220) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Javítva .

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19222) Gabás válasza SG3rg0 (#19220) üzenetére


Gabás
addikt

melyik fele?

(#19223) SG3rg0 válasza Gabás (#19222) üzenetére


SG3rg0
őstag

Ezt hogy érted? ( az egész hova van van leírva )

[ Szerkesztve ]

(#19224) Hunork


Hunork
veterán

hát itt a fentieken besírok... :) :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#19225) Gabás válasza SG3rg0 (#19223) üzenetére


Gabás
addikt

hova van az leírva, hogy hogy lehet megszegni a licencfeltételeket:F

(#19226) SG3rg0 válasza Gabás (#19225) üzenetére


SG3rg0
őstag

Nem feltétlen megszegés, mert van valami kritérium erre vonatkozóan. Valaki mondta hogy ezt meg lehet csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#19227) localhost válasza SG3rg0 (#19226) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Szerintem te nem ismered a lehet és a szabad szavak pontos jelentését.
Embert ölni és lopni is lehet de nem szabad.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19228) milszab


milszab
senior tag

Érdemes felrakni valamilyen codec csomagot? HA igen melyik lehet a legjobb? VAgy elég mondjuk 1 divx? MOstanában van hogy elindítok 1 videót wmplayer-el és csak tölt de nem csinál semmit, jó 2perc műlva pedig hibaüzenet! Vagy ha elindul 1 videó belehúzok, a kép marad ott a hang meg jól megy... Szal érdekes!

[ Szerkesztve ]

(#19229) kiskornel válasza SG3rg0 (#19220) üzenetére


kiskornel
addikt

[link]

... bár én az utóbbi napokban annyit mellélőttem...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19230) Visormail válasza milszab (#19228) üzenetére


Visormail
addikt

Inkább használj valami normális lejátszót a wmp helyett és akkor nem kell codecpack-okkal se teleszemetelni a windowst ami mindenféle hibákat okozhat, meg hát jópár új funkcióval gazdagodhatsz. Pl MPC-HC, VLC, KMPlayer

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#19231) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok, az elmúlt 3 órában 2 BSOD-val találkoztam, melyek a következők.

Mi okozhatja őket, és mit lehet tenni ellene? Azt én is látom, hogy két különböző eset és ok lehet.


Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#19232) TigerCat válasza szabonagyur (#19231) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem még sosem volt, szeretnék látni ilyet!
:))

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19233) Fire/SOUL/CD válasza szabonagyur (#19231) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

ATI kártya driver, ami elképzelhető, ha esetleg Vista-sat varázsoltál fel, vagy ráfrissítettél.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19234) szabonagyur válasza Fire/SOUL/CD (#19233) üzenetére


szabonagyur
félisten

A rendszer kb egy hetes. Win 7 32bit. Ezt raktam fel rá: [link]. Memtest is futott egész éjszaka, hibát nem talált. Akkor csak a driver lehet a ludas?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#19235) Fire/SOUL/CD válasza szabonagyur (#19234) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az egyik BSOD-ről készült kép biztosan az ATI kártyára ill annak driver-ére utal. Elméletben a linkelt driver-nek nem szabadna ilyen jelenséget okoznia, viszont gyakorlatban meg nem ritka ez a jelenség olyan konfigoknál, amelyek olyan régiek, hogy a gyári oldalukon csak Vista-s driverek vannak.
Próbálj meg egy régebbi W7-es ATI driver-t leszedni, avagy Windows Update-t indíts, keress frissítést és ha van, akkor a nem kötelező frissítések közt jöhet az ATI kártyához driver.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19236) szabonagyur válasza Fire/SOUL/CD (#19235) üzenetére


szabonagyur
félisten

A gépem igaz régi, de mindenhez van Win7-es driver :) A windows update pedig nem talál drivert hozzá már néztem. Akkor csak az lehet, hogy valami régebbi driver segíthet csak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#19237) Fire/SOUL/CD válasza szabonagyur (#19236) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, a neten most lehet keresgélni utána. A lényeg, hogy ilyenkor próbáld az első W7-es driver-t megkeresni, ami támogatja a VGA karit.
ha megtaláltad, akkor először a driversweeper-el távolítsd el az ATI kártya drivereket(csak azt): [link]

Pl itt egy régebbi 11.5

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19238) maestro87


maestro87
őstag

Hali!

Kellene egy kis segítség. A gépen nem tud alvó állapotba lépni magától. Ez mitől lehet?
Már próbáltam minden beállítást, de nem használt.
Powercfg-re ezt kapom:

"A szolgáltatás kérte, hogy a rendszer ne lépjen automatikusan alvó állapotba.
Kérő szolgáltatás RasMan"

Mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#19239) szabonagyur válasza Fire/SOUL/CD (#19237) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na igen csak mobility catalystot elég nehéz találni :/

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#19240) Fire/SOUL/CD válasza maestro87 (#19238) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Remote Access Service Manager(RASMan) nem engedi, távoli elérést/vezérlést stb biztosít. Ha használsz ilyen jellegű szoftvert, akkor abban kellene beállítani. Ha nem, az már lehet gáz, mert akkor akár az is előfordulhat, hogy valaki távolról matat a gépeden a tudtod nélkül. ;]

szabonagyur
Amit linkeltem, az támogatja, ott van a listában számos mobility kártya is...
ATI Mobility 11.5 - W7 x86

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19241) Hunork válasza maestro87 (#19238) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Nem tudom, mi a bibi, a szakik megmondják, de itt olvasgathatsz: rasman.exe, és rasman.exe

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#19242) szabonagyur válasza Fire/SOUL/CD (#19240) üzenetére


szabonagyur
félisten

KÖszi szépen, remélem megfelelő lesz.
A 2. BSOD-ra ötlet? :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#19243) Fire/SOUL/CD válasza szabonagyur (#19242) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szerintem a 2 BSOD-t ugyanaz okozza, ergo ha az ATI driver megfelelő lesz, akkor minden rendben lesz. (Kernel Mode Exceptions hibát kernel módú driverek okoznak, és a vga driverek bizonyos moduljai azok, épp ezért kell az ATI driverrel kezdeni a dolgot)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19244) maestro87 válasza Fire/SOUL/CD (#19240) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi!
Tudtommal nem használok ilyen szoftvert. Nem lehet a windows beállításban van ilyen, hogy távoli elérés engedélyezése vagy hasonló?
Más biztos nem irányítja a gépem, igaz még nincs felpakolva tűzfal, csak a windows-os megy, de múltkor sem működött mikor volt fenn tűzfal. uTorrent is ki van kapcsolva meg minden, de úgy sem jó.

Amúgy rasman.exe nincs a feladatkezelőben megnéztem.

[ Szerkesztve ]

(#19245) vilmaboy válasza maestro87 (#19244) üzenetére


vilmaboy
őstag

nem olyan rossz az a windows-os tűzfal, bár tény, h vannak jbbak is

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19246) Fire/SOUL/CD válasza maestro87 (#19244) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

WIN gomb+PAUSE/bal oldalt távoli beállítások/ és a számítógépről lehet távsegítséget kérni opció elől szedd ki a pipát. Okézd végig, gép restart.

Mindenképp futtass le egy víruskeresést(biztos, ami biztos alapon), pl az MBAM Free-t (teljes ellenőrzés legyen, ne az alapértelmezett gyors)

Szolgáltatás szinten tiltani szolgáltatásokat, ezzel mindig óvatosan kell bánni, mert egy adott szolgáltatás számos más szolgáltatás működését is befolyásolja avagy teszi épp használhatatlanná. RasMan Service

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19247) maestro87


maestro87
őstag

Meg egy másik kérdés. A merevlemezt, hogy tudnám manuálisan úgy kikapcsolni, hogy az Aida minialkalmazás ne ébressze fel, engedje leállítani? A meghajtó leválasztása nem megoldás, mert akkor meg nem tudom újra csatlakoztatni, csak újraindítás után működne megint.
Amúgy a rendszer lemezt igaz nem tudja lekapcsolni a gép, abban mindig matat valamit?

(#19248) maestro87 válasza Fire/SOUL/CD (#19246) üzenetére


maestro87
őstag

Milyen PAUSE?

(#19249) Fire/SOUL/CD válasza maestro87 (#19248) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát a PAUSE/BREAK gomb a billentyűn...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19250) maestro87 válasza Fire/SOUL/CD (#19249) üzenetére


maestro87
őstag

Ja! Sohasem használtam, de nagy nehezen megtaláltam. :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.