Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) Teodor52


Teodor52
senior tag

Megvan a 2 órás prime blend teszt és nincs hiba.

Itt tényleg már csak az avira lehet a hunyó!

[ Szerkesztve ]

(#19752) Speeedfire válasza Воланд (#19750) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hmm, lehet hogy akkor most éledeznek a szerverek. :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#19753) Krystal_s válasza Teodor52 (#19751) üzenetére


Krystal_s
addikt

Win betöltésnél az asztali ikonok nagy része nálam is egy pillanatra fehér lesz, majd rendesen betöltődnek. Mindig ilyen volt. Ez elég gyakori win7-nél tudomásom szerint.
Szerintem nem hardver hiba okozta a Win intéző leállást, inkább szoftveres dolog...
Ezt olvasd el hátha segít.

(#19754) CoolMan válasza Krystal_s (#19753) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"Win betöltésnél az asztali ikonok nagy része nálam is egy pillanatra fehér lesz, majd rendesen betöltődnek.
Nálam is ilyen, majdnem mindig. Szerintem sem gond.

(#19755) nubreed válasza vilmaboy (#19718) üzenetére


nubreed
veterán

Sajnos nem tudom megmondani, hogy mi okozta, tegnap eset minden rendben volt, volt, hogy 20-30 percre is otthagytam a gépet és nem nyúltam hozzá, nem kapcsolt ki a monitor.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#19756) Lenry válasza nubreed (#19755) üzenetére


Lenry
félisten

nem használsz véletlenül xbmc-t?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19757) nubreed válasza Lenry (#19756) üzenetére


nubreed
veterán

nem

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#19758) brd


brd
nagyúr

Valaki nem tudja véletlen, hogyan lehet azt az üzenetet kikapcsolni, amikor a Win7 a SMART alapján nyávog, hogy hibás egy HDD? Lásd pl.

The only real valuable thing is intuition.

(#19759) vilmaboy válasza brd (#19758) üzenetére


vilmaboy
őstag

őőőőőőő. biztonsági központ és a riasztás módjának megváltoztatása? :F

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19760) Teodor52 válasza Krystal_s (#19753) üzenetére


Teodor52
senior tag

Ezen már túl vagyok!
Már amit linkeltél.

Win telepítésétől kezdve (2hete) tegnap reggel hidegindításnál csinálta először, de ma nem.
Igaz még nem raktam fel avira helyett az ajánlott vírus/tűzfal progit mert nem tudom eldönteni melyik a jobb.

Lehet hogy a merevlemez egy pillanatnyi zavara volt amit a Sentinel nem rögzített?
Már erre is gondoltam.

De szerintem is igazuk lesz a fórumtársaknak, hogy az avira játszadozik velem.

(#19761) brd válasza vilmaboy (#19759) üzenetére


brd
nagyúr

Ha van is ott ilyen, akkor melyik? Mert kimondottan a HDD-re vonatkozó beállítás nincs, mást pedig nem feltétlen szeretnék kikapcsolni.

The only real valuable thing is intuition.

(#19762) icons


icons
addikt

Hello!

Windows 8am van, de szerintem itt több segítséget kapok :)
A lényeg, hogy nem ismeri fel az akksimat a Win, csak hogyha a Device Manager-ben frissítek. Erre keresek automatizált megoldást. Egyet találtam is, itt a legutolsó komment az, ami hasznosnak tűnt.

A gond az, hogy rendszergazdai jogosultságokat kér a devcon.exe futtatásához. Legalábbis ha kézzel indítom el a .bat fájlt (és ha megadom az engedélyt, a scan le is fut!). Hogyha Startupból indul, akkor rendszerindítás után feljön egy command line ablak, de el is tűnik, és nem kér semmilyen engedélyt. És persze semmi nem történik. Én arra gondoltam, hogy ez a rendszergazdai jogosultságok hiánya miatt lehet, így utánanéztem, és megtaéáltam a runas parancsot, amit használtam is:
runas /user:Administrator"d:\Downloads\WDK\devcon.exe rescan"
runas/user:Administrator"d:\Downloads\WDK\devcon.exe rescan"
runas /user:Administrator d:\Downloads\WDK\devcon.exe rescan

Egyikféleképpen sem működött. Ha elindítom a bat fájlt, feljön a command line, majd el is tűnik, de az látszik, hogy úgy viselkedik, mintha ennyit írtam volna be: runas (tehát előjön a segítség, kapcsolók, stb)

Mi lehet a megoldás?

(#19763) Воланд válasza icons (#19762) üzenetére


Воланд
titán

ugy probald meg, hogy a feladatutemezoben hozz letre egy uj folyamatot es ott jelold be, hogy rendszergazdai jogosultsagokkal induljon a folyamat.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19764) Visormail válasza icons (#19762) üzenetére


Visormail
addikt

Így? runas /user:gépnév\Administrator d:\Downloads\WDK\devcon.exe rescan

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#19765) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Nem indul el a gép lefagy már a bekapcsolas utan ez mitol lehet?

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#19766) vilmaboy válasza Devilhun_HUN (#19765) üzenetére


vilmaboy
őstag

Hibától... Kb ez a legértelmesebb válasz amit a kérdésedre lehet adni.. Mond el hogy mit tapasztalsz. Kiír e valamit, milyen oprendszered van. Van e bios boot, vagy már az sincs. Sipol e stb... Volt e valami hardverváltozás, áramszünet vagy akármi. Valamit írj a hibáról. Az hogy lefagy kevés lesz ahoz, hogy segítsünk...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19767) sfdrakex válasza Devilhun_HUN (#19765) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Memóriákat vedd ki, tedd vissza, első körben, ha fagy továbbra is és van több modul egyesével próbáld velük indítani a gépet. Esetleg nem árt átnézni minden rendesen a helyén van-e, vga, proci, hűtők stb.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19768) NEMO1968 válasza Teodor52 (#19760) üzenetére


NEMO1968
őstag

Linkelt HSZ-ed olvasva:"többször előfordult.
Ez nem a vinyó" pillanatnyi" zavara.
A pillanatnyi zavar nálam egyszeri,soha többet meg nem jelenő,nem előidézhető hiba,legyen az akár hardveres,akár szoftveres.
Kedves fórumtársak írták,hogy náluk is kifehérednek az ikonok,és az normális.
Nálam is,ami azt illeti,mert a vírusírtó(ha úgy van beállítva)ellenőrzi az asztal elemeit is.
De senki nem írt hibaüzenetekről,főleg nem intéző leállásokról.
Ez nálam előfordult mindaddig,míg ki nem dobtam az AVIRA-t.
Ha ledobtad azt a vacakot,és most jó,azt hiszem elég egyértelmű a dolog.
Esetleg próbáld meg pár napig mindenféle vírusírtó nélkül indítani a gépet.
Ha megjavult,nagy ívben kerüld az AVIRA-t,és mindent dobj ki,ami azzal kapcsolatos.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#19769) Teodor52 válasza NEMO1968 (#19768) üzenetére


Teodor52
senior tag

Linkelt HSZ-ed olvasva:"többször előfordult.

A windows intéző állt le egyszer!!!!!
A kifehéredést már helyre raktuk!

Még nem dobtam le az avirát,de azon vagyok!

(#19770) NEMO1968 válasza Teodor52 (#19769) üzenetére


NEMO1968
őstag

Bocsi,félreértettem kicsit :B

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#19771) icons válasza Visormail (#19764) üzenetére


icons
addikt

Ugyanazt csinálja, mint eddig :(

(#19763) woland_y2k:
Felvettem a taskot,
Run with high privileges,
Triggers: At system startup,
Actions: Start a program (és itt van a bat fájl)

Mégse volt Last runtime (pedig a gépet újraindítottam azóta:S). DE azóta kétszer elindítottam és működik!! EZER hála!:D:D Ma több mint egy órát szarakodtam azzal a megoldással, amit én írtam, a tieddel rögtön ment :R

(#19772) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali.

Kis problémám lenne, amit nem tudok megoldani. Egy Nokia telefont használok modemként a Nokia PC Suite -al. Amikor csatlakozok a nethez, kapok egy hibaüzenetet.

Fel is mentem ide, ki is választottam a megfelelő Usbser.sys-t. Majd mikor elakarom indítani, akkor kiírja, hogy nem futtatható ezen a rendszeren.(Win 7 SP1 X64)
Szóval ebben kérném a segítségeteket. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19773) snowdog válasza MPowerPH (#19772) üzenetére


snowdog
veterán

Két verzió van, figyeltél rá a letöltésnél?

- A Windows 7 összes támogatott x86-alapú verziója esetén (File size: 27,648)
- A Windows 7 és a Windows Server 2008 R2 rendszer összes támogatott x64-alapú verziója esetén (File size: 32,768)

Nem próbáltam letölteni, csak a leírásnál láttam róla infót.

[ Szerkesztve ]

(#19774) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Lenne egy olyan gondom amivel még eddig nem találkoztam :(((

A történet ott kezdődik hogy tegnap a videókártyám visszavittem gariztatni ( Gigabyte 560ti ). Most az integráltat használom ( i5-2500 + Z77Pro4 ). És egyszerűen sokadjára próbálkoztam most mire sikerült hangot varázsolnom a Logitech Z906 ra illetve a G930-as fülesemre. És foggalmam sincs hogy mi okozhatja ezt.

Lehet összeefüggésbe hogy nincs benne a diszkrét kártya? Illetve van hogy sima divx-es videó beakadt 1-2x, illetve youtube-os klipp is. Hiába állítottam be a hangot pl a G930-ra hogy alapértelmezett kommunikációs eszköz, nem történt semmi sem. Kikell húzni az usb portból a G930 wifi stick-jét majd visszadugni és úgy lett csak hang.

Tudnátok tippet adni hogy mi a fene lehet a gond? Esetleg arra tudok gondolni hogy a win7 bolondult meg attól hogy kilett véve belőle a GPU. De hiába állítottam vezérlőpultba a kimeneteket össze vissza ugyanúgy csak a sokadik próbálkozásra jött hang a 2 cuccból.

köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#19775) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Off a kérdésem, de ilyen anomáliával csak win7 (64bit) alatt találkoztam és kérdésem miatt nem akartam új fórumokat keresni. Újratelepítettem a rendszerem (2 év után)
Most pl. olyan anomáliákba ütközüm, hogy az AdobeReadert (akár AdbeRdr1010_hu_HU, akár AdbeRdr11000_hu_HU verziót) telepítve, a wWin7 alatti 3 felhasználói fiókomból 2-ben magyar nyelvű az Adobe, a 3-ban angol. :F . Annyira nem vagyok ostoba, hogy a 3. fiókban nem néztem meg a beállításokat, a language= magyar, a felület mégis angol.
2 fiókban ok, 1-ben nem. Ráadásul 1 fiók a rendszergazda (ahonnan telepítek) 2 fiók a korlátozott felhasználó.1. Rendszergazda fiókban jó, 2. korlátozott fiókban jó, 3. korlátozott fiókban rossz! Lehet ez win (jogosultságok, vagy a fene tudja) probléma?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#19776) Waze


Waze
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: van egy fájlszerverem itthon (win server 2008) ami vezeték nélkül csatlakozik a routeremhez (elég szerencsétlen megoldás tudom, de sajna muszáj), és van egy laptopom (win7) ami szintén.
Nem nehéz kitalálni hogy az adatátviteli sebesség messze elmarad a vezetékestől, és ezért elég macerás több gigát mozgatni egyik gépről a másikra. Ezért nagyobb fájloknál fogok egy UTP kábelt és összekötöm a két gépet, viszont mivel mindkét gép rajta lóg a wifi routeren az internetkapcsolat miatt, ezért a másolást is azon keresztül akarják intézni. Meg lehet oldani valahogy azt hogy ha összekötöm kábellel a két gépet akkor automatikusan azt preferálják a vezetéknélküli megoldás helyett, és ne kelljen ideiglenesen megszakitanom a wifi kapcsolatot hogy működjön?

(#19777) Waze válasza Waze (#19776) üzenetére


Waze
csendes tag

Közben rájöttem: csináltam egy parancsikont a szervernek arra az IP cimére ami az adott hálózati kártyájához van rendelve és igy közvetlen a csatlakozás :B

[ Szerkesztve ]

(#19778) allein


allein
addikt

Jó estét. Van egy olyan beállítás a windowsban ahol azok a programok vannak amik elindulnak a a rendszerrel együtt. Meg tudja mondani valaki hol keressem? Köszönöm előre is :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#19779) tupacamaru válasza allein (#19778) üzenetére


tupacamaru
veterán

A futtatásba írd be hogy msconfig. Már ha arra gondolsz amire én. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#19780) allein válasza tupacamaru (#19779) üzenetére


allein
addikt

Ő az :C Köszönöm szépen :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#19781) nubreed


nubreed
veterán

Volna egy másik kérdésem. A gépem minden bekapcsolásakor és Windows 7 asztal betöltődése után, mindig azt tapasztalom, hogy a winyó még vagy 5-7 percig folyamatosan teker. Pedig alig indul el valami rendszerinduláskor betöltődő rezidens program, gyakorlatilag a víruskeresőn és a tűzfalon kívűl nincs más, csak néhány Asus utility az alaplaphoz, de ha ezeket kikapcsolom akkor is ugyanez a helyzet. Nézegettem a task managerben hogy melyik processz ír/olvas a legtöbbet és azt gondoltam volna, hogy biztos a vírus kereső lesz, de nem, hanem maga a system. A víruskergetőm NOD32 egyébként és a scheduled taskoknál úgy van beállítva, hogy egy héten csak egyszer futtasson start up file check-et. De ettőlmég gyanús nekem nagyon is, hogy a NOD32 lesz a ludas. Igazából a gép teljesítményélre nincs negatív hatással ez a plusz 5 perc tekerés de mégiscsak zavar, hogy nem tudom miért van ez. Amúgy ez egy eléggé friss rendszer telepítés, még nincs egy hetes. Hozzá teszem, hogy az előző gépemen, ami egy AMD-s rendszer volt (ez az új inteles) ugyanez volt a helyzet, és a közös pont ott is a vírus kereső és a tűzfal volt. Hogyan lehetne jól utánajárni, hogy mi tekeri valójában a winyót és megoldani, hogy ez ne legyen?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#19782) vilmaboy válasza MPowerPH (#19772) üzenetére


vilmaboy
őstag

Nekem is állandóan irogatja. Próbáltam megoldani, asztán hagytam a fenébe. nem okoz galibát.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19783) sfdrakex válasza nubreed (#19781) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Indexelés be van kapcsolva? Az tekerheti a vinyót, főleg ha friss a rendszer.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19784) nubreed válasza sfdrakex (#19783) üzenetére


nubreed
veterán

Az indexelő szolgáltatást szerintem disabled -be tettem, de meg fogom nézni. Lehet, hogy az önmagában nem elég ha magát a service-t letiltom, mást is kell még?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#19785) forceberg


forceberg
veterán

Sziasztok!
Intel IRST drivert akarok W7 alá telepíteni, de nem megy fel. Mitől lehet ez?
[link]
Gépem az adatok alatt. THX.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#19786) potyi23


potyi23
senior tag

hali. Feltettem a notimra win7\32 bites rendszert.mar eleg jol belaktam,feltettem ra minden programom,szoval nemvolna jo ha ujrakellene tennem. tegnap sikerult bele plussz 2gb memoriat szerenzem,es igy 4gb lesz,de ahhoz meg 64 bites kellene.
Kerdes : áttlehet a 32 bites rendszert csinalni 64 esre ? format nelkul :F

(#19787) Воланд válasza potyi23 (#19786) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19788) sfdrakex válasza forceberg (#19785) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem lehet hogy 32 bitesre akarsz 64 bitest telepíteni?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19789) ÉM


ÉM
tag

Sziasztok!
Hogyan tudnék létrehozni egy meghajtót, mappát, hálózati mappát, akármit, úgy, hogy a windows lecsatolható meghajtóként lássa?

(#19790) Speeedfire válasza ÉM (#19789) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Szerintem lecsatolhatóként nem tudod ezt megoldani, csak sima meghajtóként.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#19791) ÉM válasza Speeedfire (#19790) üzenetére


ÉM
tag

Akkor nagyon szomorú leszek... Virtuális gépen dolgozom, amibe, ugye fizikailag nem lehet bedugni pendrive-ot, de egy program mentéséhez, szükség lenne egy ilyen meghajtóra.

(#19792) forceberg válasza sfdrakex (#19788) üzenetére


forceberg
veterán

Úgy néz ki, hogy a chipsetemhez még inf driver való. ICH9.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#19793) Speeedfire válasza ÉM (#19791) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A sima hálózati meghajtó neked miért nem jó? Felcsatolod, majd le. Vagy lehet én értettem valamit félre.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#19794) kiskornel válasza ÉM (#19789) üzenetére


kiskornel
addikt

Start menü, futtatás, cmd... itt ki lehet adni a subst parancsot

Pl.: subst x: c:\temp

x meghatjó lesz a c:\temp könyvtár...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19795) Speeedfire válasza kiskornel (#19794) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Na, ez is egy igen hasznos parancs. Mentem is. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#19796) szasanyi


szasanyi
félisten

Üdv srácok!

Holnap érkezik az első SSD-m (Samu830 128GB) amire szakszerűen szeretnék telepíteni egy eredeti Win7 x64 Home Premium oprendszert. Nézegettem számos leírást, de két dologra nem találtam egyértelmű választ, talán itt tud vki segíteni:
- A telepítés elején kell-e engedélyezni a 100MB-os, Rendszer számára fentartott részt? Előnye, hátránya van-e SSD esetében?
- Sajna egy elég régi Samu 640GB HDD-m van, ami minden csak nem zajtalan, ezért szeretném ha az nem zajongana, így a lapozófájlt nem oda, henem 4GB pendrive-ra tenném ha lehet. A kérdés az, ehet-e? Mint a BOOST esetén, persze lehet ez hülyeség és csak a hozzá nem értésemet "dicséri". :B

(#19797) browing


browing
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. A minap feltelepítettem MSI GX660-as laptopomra windows 7 ultimatet. Telepítéskor új partícióra tettem. Eddig nem is volt gond. A probléma akkor jött, amikor leformáztam az előző Win7 rendszer (ultimate volt ez is) meghajtóját. Ezeket után nem tudja bootolni a merevlemezt, a következő hibaüzenetet írja ki: hiányzó BOOTMGR. A windows újratelepítésénél pedig elindul a telepítő, de a fájlok kibontásánál 0%-nál marad és nem telepít tovább. De van olyan is, hogy tovább megy de akkor 5-15 % körül kiírja ezeket a hibaüzeneteket: 0x8007045D vagy ezt 0x80070002
Próbáltam Linuxal is telepíteni win helyet de az sem megy.
Hogyan tudnám megoldani a problémát?
Esetleg tudok olyan fórumot ahol rákérdezhetnék, és tudnának is segíteni?

Kösz,
Browing

u.i, amúgy használtam vettem és akkor már volt rajta win7, hál istennek garis a laptop, továbbá csak egy SSD van benne és arra próbálok telepíteni. Gondoltam rá, hogy az SSD a hibás ( de van rajta gari) mivel átrakva asztaliba is ugyanezek a tünetek.

(#19798) ÉM válasza kiskornel (#19794) üzenetére


ÉM
tag

Ez tényleg, jó, köszönöm! De valahogy meg lehet, oldani, hogy ez ne a helyi lemezek, hanem "cserélhető adathordozós eszközök" között jelenjen meg?

(#19799) tupacamaru válasza szasanyi (#19796) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem a 100MB-os fenntartott rész felesleges és ha annyi memóriád van mint az adatlapodon akkor a lapozófájlt is tiltanám. Én 4GB memóri fölött már tiltottam és nem láttam negatív hatását. Szerintem pendrive-ra rakni nem jó ötlet hisz a pendrive elég lassú ehhez, szerintem.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#19800) szasanyi válasza tupacamaru (#19799) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, a komfigom adatai helyesek. Ezt értem is, csak nem tudom pontosan hova tegyem a szerintem kifejezést... ti. megoszlanak az ilyen irányú vélemények, és azt nem tudni pontosan ki, mire (milyen tapasztalatra) alapozta azt. Valami egzakt vélemény, állásfoglalás nincs ez ügyben?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.