Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) CoolBoy323 válasza tupacamaru (#20300) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

a bekapcsolásra gondoltam természetesen, hogy vajon "károsítja"-e az SSD "rövidke" életét

(#20302) brd válasza CoolBoy323 (#20301) üzenetére


brd
nagyúr

Az indexelés viszonylag kevés írással jár, a nagy része olvasás, és miután elkészül, csak az új dolgok létrehozásakor csinál egyáltalán bármit. Kapcsold be nyugodtan. Persze csak ha szoktad használni a beépített keresést (pl. ha a start menübe gépelsz valamit, az is ezt használja), mert egyébként felesleges.

The only real valuable thing is intuition.

(#20303) stupid user


stupid user
tag

Sziasztok,

előrebocsátom, hogy nem olvastam végig a topic-t, ha volt már csak linkeljétek be.

A kérdésem a következő: lehet-e a 64 bit-es win7-ben szabályozni, hogy többmagos gépen az egyes folyamatok mennyi processzor teljesítményt használhatnak?
Elindítok az AutoCAD-ben egy parancsot, a processzor 15%-on megy és egy óra alatt végez (nem grafikus jellegű, nem a videokártya a hibás).

Be lehet-e állítani, hogy engedje inkább 100%-ig és legyen kész 5 perc alatt?

előre is köszönöm a segítséget

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#20304) tupacamaru válasza stupid user (#20303) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én csak a Windows feladatkezelőben tudok ilyenről. CTRL-ALT-DEL->Feladatkezelő indítása->Folyamatok-Jobb klikk a folyamaton és Prioritás beállítása. Itt valós idejűt adj meg és tegyél egy próbát. A gond az hogy újraindítás után mindig meg kell csinálni. :(((

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#20305) VGYke válasza Geryson (#20252) üzenetére


VGYke
addikt

... Ha van pénzed a szünetmentesre, hajrá! De ha rám hallgatsz (persze kérdezz meg másokat is döntésed előtt), felesleges. Valószsínű olyan háttértároló írási/olvasási folyamat alatt jött az áramszünet, ami misztikus hibát okozott. Nekem (kopp, kopp) csak a munkahelyemen volt ilyen, de azt a Win lemez javítás helyrehozta, bár boxoltam a órákat a problémával.... Itthon én is parázok az áramszünetek miatt, de nem a PC, hanem a Routerem / NAS a félelmem oka. Rajta csüng egy HDD, a fontos mentéseimet tartalmazva. Az egész cucc állandóan áram alatt kell hogy legyen, hiszen router, egy akármikor történő áramszünetre ki tudja hogy reagál :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20306) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Sziasztok!

Az után érdeklődnék, hogy fel tudom-e installálni a windows 7-et majd a gépemre az alábbi tényezőket figyelembe véve:

- Új gépnél fel lett telepítve negyedszerre.
- Felakartam rakni a Windows 8-at, de követelte, hogy windows 7-re rakjam fel, ezért formáztam és külön újrainstalláltam a Win7-et, hogy rá bírjam rakni.
- Most kiderült, hogy annyira nem jön még be a windows 8, hogy használjam, ezért formáznám a meghajtót és újraraknám a win7-et

Fel fogom tudni rakni? :F

Csak mert hallottam valami olyat, hogy max 3x lehet felrakni, utána telefonálni kell...

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#20307) Inv1sus válasza Inv1sus (#20306) üzenetére


Inv1sus
addikt

Illetve még az érdekelne, hogy nekem az alap Win7 telepítő van, szerviz pack nélkül... hogy letölthetem-e valahonnan a microsoft honlapjáról az SP1-et már tartalmazó dvd iso-t?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#20308) brd válasza stupid user (#20303) üzenetére


brd
nagyúr

Nem sokat tudsz tenni az ügy érdekében, ugyanis alapvetően a programot kell úgy elkészíteni, hogy (jól) kezelje a többmagos CPU-kat.

tupacamaru: Ez a többmagos CPU-knál sebességben már nem sokat számít (minél több magos, annál kevesebbet számít).

The only real valuable thing is intuition.

(#20309) Inv1sus válasza Inv1sus (#20307) üzenetére


Inv1sus
addikt

http://www.mydigitallife.info/official-windows-7-sp1-iso-from-digital-river/

Hogyha ilyenekről telepítek, tudom majd használni a key-em?
Azt írja legális letöltésekről van szó és hogy nincsenek megpiszkálva. Ezt le tudom valahogy ellenőrizni?

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#20310) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

üdv

adott egy win7 ultimate 64bit
ha megy winamp, akkor nem megy le sleepbe ugyebár. pedig jó lenne.

energiagazdálkodásnál elvileg kéne lennie ilyen beállításnak, hogy multimédia. na nekem nincs.
powercfg.exe-vel nézve létezik ilyen al-gui pedig, és tudom, hogy powercfg.exe-vel lehetne módosítan (3db szép gui megadásával) de engem az bosszant, hogy nálam vezérlőpultnál miért nem látszik?

fentebb nincs olyan, hogy nem használható beállítások megjelenítése sem. 1db rendszergazdai jogosultságú felhasználó létezik. próbáltam az igazi Rendszergazda felhasználóval belépni, de nem tudok, mert ctr-alt-del-re sem jön elő login screen. jelszó egyikhez sincs beállítva. (mondjuk még ez se biztos, hogy megoldaná a problémámat)

néztem gpedit.msc-ben, de azon belül sem mutatja a multimédia beálításokat az energiagazdálkodási házirenden belül.

van vmi tweak, vmi registry key ami szabályozza, hogy mutassa-e a multimédia beállításokat az energiagazdálkodáson belül? (hogy lemenjen-e sleepbe, ha lejátszás van)

lehet sokat akarok, bár 2012ben nekem nem tűnik annak, azt szeretném, ha videó lejátszásakor nem menne sleepbe, de ha csak winamp/audió megy, akkor igen. azaz VLC-re nem,winampra igen. alkalmazásonként kezelni a dolgot. (gpedit.msc-ben látszik is egy ilyen beállítási lehetőség, de csak annyi, hogy ki vagy be legyen-e kapcsolva)

létezik normális külső power 'mánágger' program windows 7-hez, ami megjeleníti nekem az összes variációt, és megkönnyíti a dolgomat?

jah meg még olyat is akartam, hogy pl 10 perc után menjen le sleep-be(akár hibrid akár sima), oszt 30 perc múlva meg hibernálja magát, és keljen fel ahhoz.kipróbáltam 1, ill 2 perces beállítással, hogy működik-e, és fel is kel, csak nem hibernálja magát. inkább 1 percenként le megy sleepbe, 1 perc múlva felkel, hibernálás ohne, de 1 perc múlva megint sleep. engedélyezve van persze, ébresztési időzítők is.

én akarok túl sokat még mindig egy windowstól? (nem flame, vagy fika lenne ez, hanem komoly kérdés)

meg ugye ott vannak ezek a random nem megyek le sleepbe. nincs media lejátszás. pl megy opera meg ez+az, és nem megy le sleepbe. máskor u.ezek futnak, és lemegy. zavaró, amikor otthagyom a gépet 1-2 órára, és visszamegyek monitor bekapcsolva, gép fut. főleg amikor az amúgy is magas átalányra 13ezres túlfogyasztást vágnak hozzám.

[ Szerkesztve ]

(#20311) sfdrakex válasza Inv1sus (#20309) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezekkel nincs gond, bárhonnan szerezhetsz be telepítőt a lényeg az hogy a kulcsodnak megfelelő, érintetlen ISO legyen, mint amiket linkeltél is. Torrent oldalakon (nmagra pl nem is engednek feltölteni kókányolt verziókat) is vannak fent, mert itt a listában magyart nem láttam. Aktiválás pedig ha nem megy neten, akkor telefonálnod kell és úgy menni fog.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20312) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Az adataimnál lévő Phenom II-es gépen a SSD miatt Windows 8 volt, azzal szárnyalt a gép, de mivel nem tetszett a rendszer, gondoltam felrakok egy Windows 7 SP1-et (mindegyik eredeti, legális). Fel is települt, de a bootidő a Samsung 830-asomon 1 perc, 1 perc 20 mp közt váltakozik. Az SSD-nek nincs baja, AHCI, TRIM emgedélyezve, több programmal is megnéztem. Mit tegyek? Utánaolvasgatva Win 7 alatt lehet, hogy az alaplapom szivat meg, mert más lapoknál még csak hasonlóról sem írnak.

Minden segítséget szívesen fogadok!

Üdv. core2

(#20313) Aarpok válasza Neil Watts (#20312) üzenetére


Aarpok
őstag

Drivert tettél fel az alaplaphoz vagy a sata vezérlőhöz?Lehetséges még a microsoft által kiadottat használja és az nem biztos,hogy úgy tudja kezelni,mint a gyártójé.

Аарпок

(#20314) Neil Watts válasza Aarpok (#20313) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

A microsoft sajátját használja. Csak újratelepítéssel tudnám lecserélni a gyártó driverére? :)

Amúgy ilyeneket ír az event log:

========

(#20313) Aarpok:

Szeretném megragadni az alkalmat, hogy megköszönjem iránymutatásod! :)
Jó lett, úgy néz ki :))

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#20315) Aarpok válasza Neil Watts (#20314) üzenetére


Aarpok
őstag

Helló!
Az alaplapod gyártójánál kellene megnézned van e driver.Azt letöltöd,telepíted,újraindítod a gépet és meg is van.Esetleg még az SSD gyártójánál is körül lehet nézni van e speciális kezelőszoftver,illesztőprogram hozzá.

Akkor minden rendben.Király :C

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#20316) kasza blanka válasza kasza blanka (#20310) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

hogy ezen múljon...
visszaraktam windows media playert, és lám már control panelben is megjeleníti.
megnézem vajon van-e ez hatással a winampra/vlc-re, vagy csak media playerre.

(#20317) Neil Watts válasza Aarpok (#20315) üzenetére


Neil Watts
veterán

Na, álljon itt az utókornak:

AS SSD ezt mérte:

Rendben van ez így?

Valamit még kell állítanom az SSD kímélése szempontjából? :)

===

Az eventlogban már csak ilyen warningok vannak:

Ezekkel kell foglalkoznom? Szélsebes lett a boot, csak kérdem :)

(#20318) Aarpok: Azok alapján jártam el, és úgy néz ki, hogy akkor helyesen :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#20318) Aarpok válasza Neil Watts (#20317) üzenetére


Aarpok
őstag

Megmondom az őszintét nekem nincs SSD - m így nem akarok butaságot mondani neked.Ha nem sértődsz meg itt a PH - n is van cikk az SSD - kel kapcsolatban és szerintem minden le van azokban irva.Az is lehet hamarosan jelentkezik valaki aki jobban otthon van ebben a témában,mint én.

Аарпок

(#20319) VGYke válasza Neil Watts (#20317) üzenetére


VGYke
addikt

Csak összehasonlításként, a saját, szerintem 2010-es modell szerinti Intel X25-M SSDSA2MH120G2K5 (SATA 2) SSD mérései.
Itt is nagyon rendes emberek laknak (nem olyanok hogy ha kérdezel: "olvass vissza"), javaslom a fórumot.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20320) Aarpok


Aarpok
őstag

Core2

Esetleg még ezt nézd meg [link]

Аарпок

(#20321) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Olvastam egy olyat, hogy Ha úgy vettem az OEM.et, hogy SP1 nélkül, akkor nem is tudom a kulcsommal majd aktiválni a SP-1es OEM-et. Erről tud valaki valamit?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#20322) Neil Watts válasza Inv1sus (#20321) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ezt nem tapasztaltam ismerőseim körében (sem) :)

Üdv. core2

(#20323) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok

Dualboot érdeklne.

Annyi a lényeg, hogy az OS-ek ne legyenek egy partición és pl. ha xp és win7-et akarok akkor elösször xp-t rakjam fel és utánna a win7-et?
Kell valamit állítani vagy simán install és ha kész van mindkettő akkor majd ő felajánlja, hogy melyiket akarom bootolni?

(#20324) Fire/SOUL/CD válasza Inv1sus (#20321) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Annyi alapja van a felvetésednek, hogy amikor a legelső SP1-el integrált csomag megjelent(természetesen MS által kiadott/integráltról beszélek), akkor a -kizárólag- Ultimate felhasználók jelezték, hogy nem fogadta el a kulcsot. Ez nem mostanában volt, javítva lett, azóta nem tudok ilyen jelenségről mostanság.

swoody
"Annyi a lényeg, hogy az OS-ek ne legyenek egy partición"
Eddig sem lehettek.

"és pl. ha xp és win7-et akarok akkor elösször xp-t rakjam fel és utánna a win7-et?"
Igen. Egy kis buktató van/lehet a dologban, hogy el kell döntened, hogy SATA IDE avagy SATA AHCI üzemmódba szeretnéd használni a rendszereket, ugyanis W7 esetén(már ha az alaplap BIOS-ában van ilyen lehetőség) melegen ajánlott az AHCI, viszont az XP-t nem fogod tudni telepíteni AHCI módban, csak ha a telepítés előtt integrálod az AHCI driver-t. SATA IDE módban felmegy mindkettő, minden trükk nélkül.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20325) swoody válasza Fire/SOUL/CD (#20324) üzenetére


swoody
senior tag

Ahogy utánna olvasgattam nincs teljesítmény különbség AHCI és IDE között szóval szerintem ez nem nagyon fog érdekelni engem.
Hot swapot meg ugyse használnék.

Meg szerintem eddig se volt aktiválva az AHCI, nem is nagyon tudtam róla. :)

Abba még tudnál segíteni, hogy akkor ugye majd, ha fent lesz mindkét rendszer akkor ő fogja tőlem megkérdezni, hogy melyiket akarok bootolni?

[ Szerkesztve ]

(#20326) Fire/SOUL/CD válasza swoody (#20325) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Ahogy utánna olvasgattam nincs teljesítmény különbség AHCI és IDE között szóval szerintem ez nem nagyon fog érdekelni engem."
Lehet és van különbség, de mivel ebben nem vagy ezek szerint érintett, így tárgytalan.

"Abba még tudnál segíteni, hogy akkor ugye majd, ha fent lesz mindkét rendszer akkor ő fogja tőlem megkérdezni, hogy melyiket akarok bootolni?"
Ebben nem lehet mit segíteni, mert ha először telepíted az XP-t, aztán a W7-et (2 külön partícióra ugyebár), akkor a W7 majd automatikusan létrehozza az indítómenüt(azaz ezzel neked nincs semmi teendőd), amiből minden induláskor kiválaszthatod, hogy melyik OS induljon.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20327) swoody válasza Fire/SOUL/CD (#20326) üzenetére


swoody
senior tag

Egy utolsó kérdés még. :)

Linux és win dual-nál, ha egy win7 a második OS akkor ott is képes csinálni inditómenüt vagy ott már azért vannak teendők manuálisan is?

(#20328) Fire/SOUL/CD válasza swoody (#20327) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mindig a Linux legyen az utolsó OS, amit telepítesz, azaz esetedben Xp, aztán W7, aztán Linux.
A Linux odafigyel a Windows-okra, majd GRUB loader elintézi a dolgot, abból kiválaszthatod, hogy Xp/W7 avagy a Linux induljon.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20329) swoody válasza Fire/SOUL/CD (#20328) üzenetére


swoody
senior tag

Köszönöm szépen a segítségedet. :R

(#20330) LOTR


LOTR
addikt

Sziasztok,
lenne egy kérdésem, amit meg kéne szüntetni, mert nagyon zavaró nekem a win7-ben:
ha valami meg van nyitva a tálcán és fölé viszem az egérkurzort, akkor felugró ablakban megjelenik nagyobban, hogy mi az, ezt hogy lehet kikapcsolni, vagy hogy lehet beállítani, hogy kattintásra történjen mindez?
Köszi!

One Ring to rule them all

(#20331) Neil Watts válasza LOTR (#20330) üzenetére


Neil Watts
veterán

[link]

vagy

Ez biztosabb Microsoft Aswers-es :)
(Nem használtam ezt, így nem tudok érte felelőséget vállalni)

Üdv. core2

(#20332) LOTR válasza Neil Watts (#20331) üzenetére


LOTR
addikt

köszi, a legelső válasz egyből működött: ExtendedUIHoverTime beállítása

One Ring to rule them all

(#20333) stupid user válasza tupacamaru (#20304) üzenetére


stupid user
tag

köszönöm,

megpróbálom

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#20334) Jo4e


Jo4e
csendes tag

Üdv!

Nálam az a probléma merült fel, ami még eddig soha nem jött elő, amióta Win7-et használok (Amióta megjelent), h amikor elindítok egy játékot, akkor kiteszi rendesen Full Screen-be, de egy ALT-TAB után csak ablakba teszi vissza, tehát onnantól lőttek a Full Screennek. Ezt csak egy játék újraindítás oldja meg, mert az ALT+Enter kombináció sem működik. Ez most jött elő csak 2 hete, a júniusi Ati Drivert használom, amióta megjelent, mert újabbról nem tudok. Win7 Ultimate 64 bit, MSI Radeon HD 4770.

Előre is köszi a válaszokat.

GIGABYTE GA-Z97-D3H * INTEL Core i5-4690K 3.50GHz 1150 * 16GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Red Series CL10 Kit (2x8GB) (HX316C10FRK2) * MSI GeForce® GTX 1060 GAMING X 6G * HyperX Savage 240 GB SSD * Samsung 1Tb SATAII 32MB *

(#20335) Vardar


Vardar
tag

A Windows élmény index teszt nem hajlandó lefutni, hanem egy hiba üzenetet dob ki, mi szerint a video teszt nem betölthető. Ez mitől lehet?

(#20336) Воланд válasza Vardar (#20335) üzenetére


Воланд
titán

attol, hogy n-es windows 7-et tettel fel.

[ Módosította: 7 ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20337) kiskornel válasza Jo4e (#20334) üzenetére


kiskornel
addikt

Mikor ALT-TABbal kiléptél a játékból, indíts egy feladatkezelőt. (CTRL+SHIFT+ESC). Alkalmazások fül, jobb klikk a játék nevén, és válaszd az "Előtérbe hozást".
Ez működni fog! :K

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#20338) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Nemrég feltettem a Microsoft .NET keretrendszer 4-es verzióját és azóta folyamatosan frissítéseket ad ki, hogy vannak hozzá és mindig 2-esével jönnek, egyszer egy biztonsági frissítés, egyszer meg csak sima frissítés, nincs valami olyan lehetőség h egyszerre leszedje az összeset, mert ez így elég hosszadalmas és fárasztó :U Ami még érdekes h a Microsoft oldaláról szedtem le és azt nem értem akkor oda miért nem tesznek fel mindig friss verziót h ne kelljen így frissítgetni, akár csak heti egyszer tennének fel oda frisset, az nem akkor munka, de ez így nonszensz

Matthew 24:42

(#20339) Jo4e válasza kiskornel (#20337) üzenetére


Jo4e
csendes tag

Köszi a választ. Csak nem értem, h ez most miért jött elő ennyi idő után :W Eddig semmi ilyen bajom nem volt vele, mindig ugyanazokat a programokat használom, ha friss rendszert telepítek, nah mind1.

GIGABYTE GA-Z97-D3H * INTEL Core i5-4690K 3.50GHz 1150 * 16GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Red Series CL10 Kit (2x8GB) (HX316C10FRK2) * MSI GeForce® GTX 1060 GAMING X 6G * HyperX Savage 240 GB SSD * Samsung 1Tb SATAII 32MB *

(#20340) Vardar válasza Воланд (#20336) üzenetére


Vardar
tag

Öööö, a probléma Win7 Pro-val áll fenn. Win8-at még a Googlebe se írtam be, nem, hogy telepítettem.

[ Szerkesztve ]

(#20341) Воланд válasza Vardar (#20340) üzenetére


Воланд
titán

tudom, elneztem a topicot.

ettol fuggetlenul n-es a win7?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20342) kiskornel válasza Jo4e (#20339) üzenetére


kiskornel
addikt

Melyik játék. Én most a Skyrimmel nyomom, és ott is ez volt a baj. De ezzel működnie kell.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#20343) Vardar válasza Воланд (#20341) üzenetére


Vardar
tag

Azt hiszem igen, hol lehetne megnézni? Régen volt telepítve, nem emlékszek rá, hogy kiírta-e a böngészőválasztót
Én arra gyanakszok, hogy a Windows szolgáltatásokban, vagy valahol máshol lelőttem egy folyamatot, ami kellene neki.

(#20344) Воланд válasza Vardar (#20343) üzenetére


Воланд
titán

start menu --> szamitogep --> jobb klikk, tulajdonsagok

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20345) Vardar válasza Воланд (#20344) üzenetére


Vardar
tag

Nem, nem N-es verzió. Ahhoz lehet köze, hogy a C-n már csak 100-200 MB szabad hely van?

(#20346) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Köszönöm a segítségeket. Felraktam win7-et probléma nélkül. Valahogy olyan megkönnyebbülést érzek a win8 után. :D

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#20347) Jo4e válasza kiskornel (#20342) üzenetére


Jo4e
csendes tag

Most éppen a Most Wanted, de ugyanez a problémám volt múlt hét óta az F1-el is.

GIGABYTE GA-Z97-D3H * INTEL Core i5-4690K 3.50GHz 1150 * 16GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Red Series CL10 Kit (2x8GB) (HX316C10FRK2) * MSI GeForce® GTX 1060 GAMING X 6G * HyperX Savage 240 GB SSD * Samsung 1Tb SATAII 32MB *

(#20348) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy angol nyelvű win7 professionalt magyarra állítani, de ugye ez hivatalosan nem megoldható. Kérdésem, hogy ha van egy másik gépem amin magyar win7 prof van, akkor onnan a nyelvi fájlokat át lehetne másolni az angolra és felül írni? Ha ez működik akkor melyik könyvtárakat kell átvinnem(átneveznem)? Esetleg valami registry buher kell-e hozzá?

Üdv, Balázs

(#20349) btf


btf
aktív tag

Sziasztok!

Alaplapot + Windowst is cseréltem, és gondom van az internetkapcsolattal.

Néha ha elindítom a win7-t nincs internet, és a diagnosztika a következőt írja ki:

"A DNS kiszolgáló nem válaszol."

[kép]

Aztán ha ki-be kapcsolom a modemet, és lefuttatom újra a diagnosztikát akkor a következő üzenetet kapom:

"A helyi kapcsolat nem rendelkezik érvényes IP konfigurációval."

[kép2]

Miután kijavította, van net.

Jelenleg egy alaplapi Realtek GBE family controllert használok, Win7 64bit alatt.

Ezelőtt egy PCI foglalatos 10/100-as Realtek volt Win7 32bit-el és nem volt ilyen hiba.

Mit kéne beállítanom, hogy ne keljen minden egyes gépindításkor a fentieket eljátszani?

Routerem nincs, kábeles netem van. (UPC)

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#20350) Fire/SOUL/CD válasza btf (#20349) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Menj fel Windows Update-re, keress új frissítések után, majd nézz be a nem kötelező frissítésekbe, lehet, hogy jön friss driver az alaplapi hálókártyához. Azt (és csak azt) a frissítést telepítsd fel.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.