Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) turbobusa


turbobusa
senior tag

Kezdetektől fogva Aero felülettel használtam a laptopomon lévő eredeti licenszes Windows 7-et, de valamiért lassan egy hónapja azzal szórakozik, minden újraindítás után a sima felülettel áll fel a rendszer és mindig vissza kell nyomon... Olyan a hangerő meg wifi jelző ikon a tárcán, mintha be lenne olvadva a tálcába...
Miért csinálja ezt az átállást vajon? Vga bőven megfelelő az Aero élmény biztosítására...

(#20902) yxcv


yxcv
tag

Sziasztok!

Nekem licence-szel kapcsolatos kérdéseim lennének:
Van egy laptop, amit úgy vettem, hogy win7 home premiumot is kaptam rá. Megnéztem a rendszer adatainál, milyen kóddal aktiválták, ami TELJESEN MÁS, mint a laptop alján, a matricán olvasható kód (***** ***** ***** ***** *****). A gépen egy olyan kóddal aktiválták a win7-et, amiben olvasható az OEM felirat is (***** OEM ******* *****). Azt tudom, hogy ez géphez kötött, tehát ezzel más gépen nem tudnék win7-et aktiválni (remélem, jól tudom).

A kérdéseim a következők:
- nekem ebből lesz-e bajom, ha valaha én újra teszem a win7-et? Azaz a gép alján, a matricán levő kódot fogom használni (amiért elvileg fizettem, amit a géphez kaptam), ami egyáltalán nem az, mint amivel a mostani win7 aktiválva lett.
- miért nem azzal a kóddal lett aktiválva, amit a géppel együtt kaptam (amiért fizettem)?
- az amivel most aktiválva van, az miért OEM-es, a matricán levőben miért nincs OEM? Ez azt jelenti, hogy az nem is OEM-es?
- ha azt nézzük, az a win7, amiért fizettem, nincs is kihasználva, mert jelenleg egy másik, OEM-es kóddal van aktiválva, a matricást eddig nem használtam fel?

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#20903) hackeeeee válasza turbobusa (#20901) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem ez valami driver gond lesz.. Vagy esetleg folyamatosan lefuttatja az élményindex "ellenőrzést".

Véleményem szubjektív...

(#20904) Gabás válasza yxcv (#20902) üzenetére


Gabás
addikt

a licencszám (ami a matricán van) és a termékazonosító szám (amit a Rendszer ablakban látsz) nem azonos

(#20905) yxcv válasza Gabás (#20904) üzenetére


yxcv
tag

Köszi! De akkor nem tudom megnézni, hogy milyen kóddal lett aktiválva? Hogy biztosan az alján levővel-e?
Egy kódról hogy döntöm el, hogy OEM-es-e?

(#20906) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
HID gamepad-dal nyomulok, de nem marad ébren a gép. Játék közben elsötétül a monitor. Mit és hol kéne beállítani, hogy ne menjen sleep üzemmódba? Neten keresgéltem, semmi érdemleges. :(
Köszi!

(#20907) Gabás válasza yxcv (#20905) üzenetére


Gabás
addikt

Az slmgr /dli paranccsal meg tudod nézni a kód egy részletét, a teljeset valamilyen külső programmal. Egyáltalán nem biztos, hogy ugyanaz lesz a kód, mint a matricán, de nem is kell, mert a matricán lévőt mindig aktiválni tudod ugyanazon a gépen.
Ránézéssel valszeg nem lehet eldönteni, csak miután aktiválod.

[ Szerkesztve ]

(#20908) yxcv válasza Gabás (#20907) üzenetére


yxcv
tag

Ezt a parancsot hogyan is alkalmazzam és hol?
Még annyi érdekelne, hogy szervízbe lesz küldve a gép, alaplap- és vinyocserével garanciálisan. Ha OEM-es kódot kaptam hozzá (amit nem tudok, csak gondolom), akkor azt ugyanúgy be tudom aktiválni? Az OEM-es kód nem alaplaphoz kötött (valami ilyesmit olvastam), és ha az cserélve lesz, akkor is engedni fogja?

Update: megnéztem és a kiadott kulcsrészlet egyáltalán nem található meg a matricán levőben. Akkor tényleg más kóddal lett aktiválva az, ami most fent van a gépemen és teljesen más kód az, ami az alján, a matricán van.

[ Szerkesztve ]

(#20909) vitezlejszlo válasza vitezlejszlo (#20898) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Válaszolok magamnak. USB-re áttéve simán felmetn a Win7, nem akadt fel a DVD miatt :)

Laca

(#20910) Gabás válasza yxcv (#20908) üzenetére


Gabás
addikt

ha alaplapot cserélnek, előfordulhat, hogy nem tudod aktiválni, ilyenkor az ügyfélszolgálathoz kell fordulni

(#20911) yxcv válasza Gabás (#20910) üzenetére


yxcv
tag

És ez mennyi idő vagy macera? Miért nekem kell ezután menni, mikor kifizettem az árát és garanciálisan szervízelik? Eleve hetekig fognak rajta ülni a szervízben és még plusz idő, mire kapok új kódot az ügyfélszolgálattól? :F

(#20912) Gabás válasza yxcv (#20911) üzenetére


Gabás
addikt

Feltételezem, hogy nem sok. Azért, mert ilyen változatot vásároltál.

(#20913) yxcv válasza Gabás (#20912) üzenetére


yxcv
tag

Sajna ezt sehol sem közlik, csak akkor láttam meg, mikor elindítottam a windowst. :/

(#20914) VGYke válasza lhurgoyf (#20887) üzenetére


VGYke
addikt

Lehet nem jó ötlet, mert ha nem hagy valamit törölni, biztos van rá oka, de ha sehogyan sem megy, még csökkentett módban is megpróbálhatod. Ha így sem engedi, ajánlom a Hieren's BootCD-t.
Ha nem találkoztál még vele: letöltöd az ISO-t, kiírod CD-re, CD-ről bootols (általában F12). Kiválasztasz egy szimpatikus fájlkezelőt és törlöd.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20915) VGYke válasza hitman, (#20888) üzenetére


VGYke
addikt

Ha bekapcsolod, képernyő felbontás (ezt a monitorod maximuma mondja meg=legyen "natív"), színmélység (32bit), képfrissítési frekvencia (ezt meg a monitor driver mondja meg, de LCD esetén 60hz-el nem lősz mellé) rendben? Pl.:

Ugyanitt speciális beállítás-monitor: Látható a beállított frekvencia és színmélység.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20916) sz.ati válasza sz.ati (#20842) üzenetére


sz.ati
csendes tag

Sziasztok.

Még mindig az lenne a kérdésem csak sürgős mert már csak 3napom van az aktiváláshoz.

Feltelepítettem egy Windows 7-et.
Beírtam a termékkulcsot és ezt írja ki: A beírt termékkulcs nem használható a Windows aktiválására ezen a számitógépen.

Megpróbáltam online termékkulcsot vásárolni a neten.Kiírta hogy a windows aktiválása és bejött hogy a telepített rendszer eredeti de még mindig kiírja hogy aktiválni kell.

Valaki kérem segítsen hogyan tudnám aktiválni előre is nagyon szépen köszönöm !

(#20917) oolit


oolit
csendes tag

Üdv.
Ctrl + scrollal zoomolni tudtam - és nem csak a böngészőben. Most valamit elkulminálhattam, mert nem egységesen nagyítja a képet, CSAK a szöveget nagyítja, és ettől meg kell őrülni...
Win 7-ben hogy lehet ezt visszacsinálni? :F

(#20918) oolit válasza oolit (#20917) üzenetére


oolit
csendes tag

Mozilla reinstall megoldotta :R

(#20919) rétisün válasza sz.ati (#20916) üzenetére


rétisün
veterán

telefonos aktiválást nem ajánlja fel? ad egy számot, azt felhívod, aztán előadod a panaszod, és aktiválják a windowsod.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20920) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

A minap kaptam egy olyan kritikus bejegyzést a megbízhatósági előzményeknél, hogy az előtöltés működésképtelenné vált!

A hétvégén észrevettem azt is, hogy, ha pl megnyitnék egy weboldalt, akkor nem sikerül betöltenie!Valami olyasmit ír ki, hogy a manóba ezt az oldalt nem lehet betölteni próbálja később.Mindezt egy szürke háttérrel!
Nem mindig, de előszokott fordulni!
Nem tudom hogy lehet-e köze hozzá, de [kékhalált] is kaptam!
Viszont kékhalált november 8-a óta nem kaptam!

Mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#20921) kukulec


kukulec
őstag

tiszteletem,
a következő problémával rendelkezem:
1 hete elég szokatlan dologgal kell szembesülnöm minden nap. az alábbi kép jelenik meg. ami fontos, hogy a win 8 megjelenésével a hetesem nem működik olyan stabilan, néha befagy mióta letöltött egy újabb frissítést. a másik, hogy a legrégebbi, már messze nem tökéletes winchesteremre tettem anno a rendszert. és itt a kérdés: a winchesteremmel van a probléma, vagy egy formatálás + újratelepítés megoldaná a problémámat?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#20922) Visormail válasza kukulec (#20921) üzenetére


Visormail
addikt

hdsentinel

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20923) Sub-ZeRo válasza kukulec (#20921) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha tudod hogy egy rossz hdd-t raksz rendzsernek akkor ne csodálkozz ha nem is jó. Hd sentinel, majd ha hibát ír, ki kell dobni és venni kell helyette egy újat.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20924) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Fél éve csináltam egy olyan külső hdd-t amiről win p-t illetve win7-et (összes kiadást) tudok telepíteni.

Mostanában már a win8 is is szóbajön ezért a kérdésem hogy hogyan lehetne megoldani még ennek a telepítőjét is feltenni a külső hdd-re úgy,hogy a többi rendszer is választható legyen?

Anno a multiboot usb drive nevű progit használtem de ott csak kétféle windows képfájlt (XP,W7) lehet betallózni és nekem ugye a win8 miatt hármat kellene.

Üdv:Viktor

(#20925) kukulec válasza Sub-ZeRo (#20923) üzenetére


kukulec
őstag

köszi! amikor feltettem anno, még nem volt egyértelmű. nincs probléma, mert van két másik.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#20926) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Egy mappában mp3-as számok vannak.A számok neve mellett többféle tulajdonság van felsorolva.Ha rákattintok a szám nevére a jobb gombbal, akkor a Tulajdonságok/Részletek.... úton eljutok oda, hogy ezeket a tulajdonságokat kitudom törölni, csak a szám neve marad.De van olyan szám, ahol ezt nem csinálja meg.Mi lehet az oka, estleg lézezik-e olyan program, amivel ezeket a tulajdonságokat kitudom törölni?

(#20927) sfdrakex válasza GEPESZ66 (#20926) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Keress mp3 tag editor progit, azzal szerintem menni fog.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20928) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Virtual wifi miniport adapter csak akkor jelenik meg, ha win7 beépített driver-ét használom?
Felraktam az adapter sajátját, de nincs miniport. :F

(#20929) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv srácok!

Mitől lehet az hogy egy idő után lecsatlakozik a wifi hálózatról a gép? Illetve látszólat rajta van de nincs internet. Egy újracsatlakozás megoldja a problémát... na de ez nem feltétlen jó mindig csatlakozgatni. Egyre több win7-es rendszernél tapasztalható ez. Nem a routerrel van a gond, ugyanis a többi eszközön meg hibátlanul működik. Mi okozhatja a problémát?

Üdv: Csabee.

(#20930) r.laci38


r.laci38
tag

Üdv!

Egy hete megjelent egy PQPBSUPDATE nevű felhasználói fiók a bejelentkezésnél. A felhasználói fiókoknál viszont nem találni. Belépni nem próbáltam, nehogy valami bajságot csináljak. Tudja valaki, hogy ez milyen jószág és hogyan lehet megszüntetni? (És hogy esetleg honnan származhat?)

Köszönöm!

(#20931) krealon válasza r.laci38 (#20930) üzenetére


krealon
veterán

Nem installaltal veletlenul egy PowerQuest szoftvert? (Mert az szokta letrehozni.)

(#20932) r.laci38 válasza krealon (#20931) üzenetére


r.laci38
tag

A partíciómenedzser nincs fent. Tudsz esetleg másik programjukról? Vagy vmi progi részeként települhetett egy toolbar, pocket, vmi hülyeség?

(#20933) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Megrendeltem a tárgyalt W7 HP-t, várhatóan holnap fogom telepíteni. A gép kemény használat alatt lesz, értem ez alatt, hogy amit egy R=1 user el tud követni rajta, azt el fogja. Hogyan tehetném viszonylag vandálbiztossá? Korlátozást nem tűrnek meg, az alap UAC fölé nem akarok menni, nem erre gondolok, de szeretném, ha adott esetben a rendszer könnyen visszaállítható lenne, illetve, ha be tudnám úgy állítani, hogy az adatok könnyen menthetőek-visszaállíthatóak legyenek egy esetleges visszaghostolás után.

Mit tudok ilyenkor finomhangolni?

(#20934) brd válasza DeFranco (#20933) üzenetére


brd
nagyúr

Ne kapcsold ki a rendszervisszaállítást, ill. állíts be ütemezett backupot, ha mással nem, legalább a beépített programmal (Windows Backup)! Mondjuk hetes ütemezéssel, és 2-3 mentést érdemes megtartani.

The only real valuable thing is intuition.

(#20935) DeFranco válasza brd (#20934) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm. A windows backupnak van valami hasznos konfigurálási módja? Még soha nem használtam... :B

(#20936) zoty0


zoty0
tag

ÜDV
windóws vásárlás elöt álok.
eddig feketén próbáltam megoldani de sok volt a fagyás/néhol láttam írást is hogy feketén nem volt jó a w7 de amint megvette jó lett erre felbuzdulva elkezdtem én is nézelődni olvasgatni de nem jutottam előrébb:(
gépem: hd7970/i5 3570K/8gbram/60GB ocz ag3 SSD/fél tera hdd/...
az gondolom biztos hogy 64bites windows kell majd.
na de ezen belül melyik lenne nekem jó?
a home,pro,ulti? (gondolom a home preimium lenne a legjobb ár/érték arányú számomra)
igazából én csak játszani akarok rajta anélkül hogy a windows be adja a program nem megfelelően működőt ezért bezártuk ablakot O_O . (mert sok sok játékot emiat nem tudok megfelelően futatni.
gondolom sp1?
és ha veszem melyiket vegyem oem vagy dobozos ha jól tudom a dobozos többször felhasználható?

gondolkoztam w8-ban (jelenleg w8 pro probaverzió van fent) de a metro számomra halot!
választ előre köszi bocs a rendezetlenségért de nincs sok időm mostanság.

[ Szerkesztve ]

cs go

(#20937) apro válasza DeFranco (#20933) üzenetére


apro
senior tag

Hali
Ez nem pont válasz lesz a kérdésedre,
Bocs hogy beleszólok,de"A gép kemény használat alatt lesz, értem ez alatt, hogy amit egy R=1 user el tud követni rajta, azt el fogja. Hogyan tehetném viszonylag vandálbiztossá?"Pont ezért HP-lapost biztos nem vettem volna.Legyen vele szerencséd de azok nem nyúzni valók.(a környezetemben 3 HP-lapos ment gajra és még a szervizes is azt mondta "HP-böl csak nyomtatót")

(#20938) DeFranco válasza apro (#20937) üzenetére


DeFranco
nagyúr

HP az nem Hewlet Packard most hanem Home Premium... :)

(#20939) apro válasza DeFranco (#20938) üzenetére


apro
senior tag

Ja azt hittem Hp laptop, bocsi akkor hogy beleszóltam.

(#20940) r.laci38 válasza krealon (#20931) üzenetére


r.laci38
tag

Kis cseles! Csökkentett módban, vmi "Fiókok kezelése" alpontban ott virított a kicsike, egy másik ismeretlen ASP.NET fiókkal együtt. Mindkettőt gyalultam, tokkal-vonóval. El is tűntek a normál módból is. Az meg majd kiderül, hogy nem-e töröltem velük vmi fontosat is? :D

(#20941) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

otthoni csoportban a hálózatfelderítést és a fájl- és nyomtatómegosztást vajon miért nem tudom kikapcsolni? hiába pipálom be a kikapcsolást, visszaáll. hálózatfelderítést nem lehet service-ből kilőni?

(#20942) brd válasza DeFranco (#20935) üzenetére


brd
nagyúr

Elindítod, és megkeresed az ütemezést benne, ezen kívül nagyon nincs mit állítani. Ha kell, az már úgyis Power User kategória. Annyi talán megjegyzésként, hogy ne úgy állítsd be, hogy a windows automatikusan kitalálja, hogy mit kell menteni, hanem te add meg kézzel, mégiscsak jobban tudod (remélhetőleg :D ). Ha gyors visszaállítást akarsz, akkor a teljes rendszerpartíciót kell menteni, ill. ha másik partíción is van felhasználói adat, akkor nyilván azt is...

The only real valuable thing is intuition.

(#20943) Johnny Cage válasza Johnny Cage (#20941) üzenetére


Johnny Cage
addikt

ezt próbálja meg legyenszíves mindenki.. ki tudjátok e kapcsolni a fájl-és nyomtatómegosztást? (nekem se nyilvános, se otthoni csoportban nem sikerül. egyszerűen visszaáll alapállapotra, azaz bekapcsoltra)

(#20944) Visormail válasza Johnny Cage (#20943) üzenetére


Visormail
addikt

Én is egyszer bekapcsoltam azóta nem sikerült kikapcsolni. Egyébként a kiszolgáló nevű szolgáltatás felelős érte ha azt letiltod akkor tuti nem fog menni semmi megosztás.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20945) emre33


emre33
addikt

Hálózati meghajtók szinkronizációját át lehet állítani, hogy ne a c:, hanem pl: d: meghajtóra történyjen?
c: kevés a hely.

Köszi

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#20946) Viktoár


Viktoár
addikt

Senkinek sincs ötlete? [link]

Üdv:Viktor

(#20947) kiskornel válasza Johnny Cage (#20943) üzenetére


kiskornel
addikt

Vedd ki a protokolok közül. A képen jelzettek megnyit... kell lennie ott egy listának (most én nem tudom megnyitni, mert céges gép és nem vagyok rendszergizda). Ott ki lehet törölni a listából a fájl és nyomtatómegosztást, vagy kipipálós a dolog... tök mindegy... ott meg lehet szüntetni.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#20948) Milkoma


Milkoma
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Windows 7 Professional sp1 32 bites operációs rendszerem, de szeretnék 4 giga ramot a gépembe. A kérdésem pedig:
Mindenképpen vennem kell egy 64 bites kiadást, vagy valahogy lehetséges az ingyenes frissítés?

(#20949) Sub-ZeRo válasza Milkoma (#20948) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Leszedsz egy 64-es iso-t amilyen verziód van majd tiszta telepítéssel felrakod a 64-et majd a kulcsal aktiválod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20950) DeFranco válasza Sub-ZeRo (#20949) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És ez az ISO honnan elérhető? (Én is érdekelt vagyok, tegnap vettem egy 32 bites Win-t, de előfordulhat, hogy később 64 bitesre kell váltani a memória miatt)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.