Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) Visormail válasza Osiris (#20850) üzenetére


Visormail
addikt

Valahogy így, létrehozol egy új feladatot:
Műveletek: net use x: \\gépnév\megosztásneve
Feltételek: Indítás csak akkor, ha az alábbi hálózati kapcsolat elérhető: kiválasztod a wifit

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20852) PumpkinSeed válasza Osiris (#20850) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Manuálisan is fel tudod csatolni. Win7 esetén Számítógép és fent "Hálozati meghajtó csatlakoztatása".

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#20853) 3LVW


3LVW
csendes tag

Sziasztok,
újra szeretném telepíteni a számítógépemet, ehhez kérnék segítséget. A csavar a dologban az, hogy egy másik partícióra telepíteném fel az újat. Most win7 x64 ultimate van felrakva, és ugyanezt tenném fel, van telepítő DVDm, 100 GB szabad hely az új partíción. Egyszer még nyár előtt elkezdtem, és egyszerre 2 példányban volt fent, de nem tudtam, hogy hogyan lehet beállítani, hogy az újonnan telepített oprendszer induljon egyből (a régi partíciót egyszerűen csak formázzam?). Valahogy el lehet menteni a mostani rendszerbeállításokat, hogy ne kelljen mindent elölről, újra beállítanom a frissen telepített rendszeren?

(#20854) IcePrincess


IcePrincess
csendes tag

Sziasztok!
A laptopom egy pár hete bekapcsolás után nem a rendes időt mutatja.
Tudtok segíteni, hogy mi lehet a probléma?

-= Honor 7 =-

(#20855) PumpkinSeed válasza IcePrincess (#20854) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem az alaplapodon lévő gombelemmel lesz a probléma. ha kicseréled minden bizonnyal jobb lesz mert abban a részben történik az idő eltárolása. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#20856) sfdrakex válasza IcePrincess (#20854) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

BIOSban meg kellene nézni milyen idő van beállítva.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20857) gubisadam


gubisadam
aktív tag

Sziasztok!
Az alábbi témában kérném a segítségeteket. A családban van egy újabb notebook. Ezen előtelepített Win7 van. Szeretném újratelepíteni, viszont nincs olyan példány, ami CD-n, Pendrive-on lenne. Honnan tudnék letölteni? Sajnos optikai meghajtó nincs, nem is adtak a géphez semmiféle lemezt. Másik laptopnál, egy lekülönített partíción volt a win7, melyről bebootolva mehetett a telepítés. Itt erre nincs lehetőség. Mi ilyenkor a teendő? Honnan lehet egy nyers win7 példányt beszerezni, amit utána eredetire aktiválok? marad a warez?

előre is köszi!

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#20858) Bjørgersson válasza brd (#20836) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A rendszermeghajtót nem lehet sehogy bővíteni a Lemezkezelővel?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20859) fatal` válasza gubisadam (#20857) üzenetére


fatal`
titán

Úgytudom csak a warez van (ami nem az, amennyiben rendelkezel az eredeti példánnyal).

(#20860) vlevi válasza gubisadam (#20857) üzenetére


vlevi
nagyúr

Le lett gyalulva azon a gépen az eredeti vinyó? Mert, ha nem, akkor vélhetőleg ott kell lennie a recovery partíciónak, ami néhány kérdés után újrarakja a windowst, és ennek valamilyen billentyűkombinációra elő kell jönnie.
Ha tudod a laptop típusát (vagy legalább a gyártót) akkor a neten rá lehet keresni, hogy hogyan hívható elő a laptop gyártója által beépített recovery.

(#20861) Bjørgersson válasza gubisadam (#20857) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem elég csak MSDN-ről letölteni a képfájlt, rámásolni egy kölcsön pendrive-ra (amennyiben megoldható), majd a gépen lévő Win7hez kapott kulccsal aktiválni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20862) fatal` válasza Bjørgersson (#20861) üzenetére


fatal`
titán

MSDN-ről nem tudja letölteni, csak ha előfizető. Viszont, ha az lenne, valószínű nem itt kérdezné, hogy honnan tud telepítőt szerezni :)

(#20863) Bjørgersson válasza fatal` (#20862) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ezt nem tudtam. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20864) Visormail válasza Bjørgersson (#20863) üzenetére


Visormail
addikt

Meg az msdn windowst aktiválni se tudja a laptopokon lévő oem vagy oa kulccsal.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20865) fatal` válasza Visormail (#20864) üzenetére


fatal`
titán

De igen tudja, egyféle telepítő van. Csak az Enterprise verziót nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#20866) Visormail válasza fatal` (#20865) üzenetére


Visormail
addikt

Nincs oem meg retail verzió és nincs oa kulcs ami az előtelepítettekhez jó? Legalább ebben a topikban keress rá ha máshol nem.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20867) fatal` válasza Visormail (#20866) üzenetére


fatal`
titán

Nincs, telepítettem már MSDN ISOval OEM-et (az volt kéznél pendriveon), simán leaktiválta.

A boltban természetesen van, a licenc is eltér, a telepítő nem. XP esetében még az is különböző volt.

[ Szerkesztve ]

(#20868) brd válasza Bjørgersson (#20858) üzenetére


brd
nagyúr

De, ha teljesülnek a feltételei, pl. nem kell adatot áthelyezni. Egyébként csak külső programmal. Ill. lehet, hogy a lemez eleje felé sem lehet partíciót kiterjeszteni, ezt még sosem próbáltam.

The only real valuable thing is intuition.

(#20869) Bjørgersson válasza brd (#20868) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Elvileg semmilyen adatot nem kellene mozgatni, egy 100 GB méretű üres részt akarok a rendszerpartícióhoz csapni. Most Easeus Partition Masterrel próbálom, de még ezzel se nagyon akarja engedni. Szenvedek még vele egy darabig, de ha továbbra sem engedi, akkor csak a következő Windows telepítéskor vonom össze a kettőt.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20870) vlevi válasza fatal` (#20867) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az lehet, hogy OEM-et telepítettél MSDN ISO-val (én is csináltam már ilyet), de az az OEM más, mint ami a laptopok aljára van ragasztva. Könnyen előfordulhat, hogy azt a termékkulcsot nem fogadja el a windows telepítő. Ha adtak windows telepítő DVD-t a laptophoz a boltban, akkor sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy igen, de ha csak a boot vinyón volt egy partíció, akkor előfordulhat, hogy nem fogja elfogadni.

"gy 100 GB méretű üres részt akarok a rendszerpartícióhoz csapni"
Az nem lehet, hogy egy logikai partíción belül van valamelyik a sok partíció közül? Mert, ha igen, akkor megvan a magyarázat, miért nem lehet hozzácsapni. Ahhoz előbb ki kellene venni a logikai partícióból, és csak akkor lehetne összevonni.
Szóval csökkented a méretét, átmozgatod úgy, hogy a logikai elején legyen szabad hely, aztán összehúzod a logikait, majd a szabad helyet hozzáadod a másikhoz.

[ Szerkesztve ]

(#20871) brd válasza Bjørgersson (#20869) üzenetére


brd
nagyúr

Tegyél be képet a Win7-es partíciókezelőről, hogy lássuk, merre hány méter!

The only real valuable thing is intuition.

(#20872) fatal` válasza vlevi (#20870) üzenetére


fatal`
titán

Laptopra telepítettem, aljára volt ragasztva a matrica.

Persze lehet, hogy gyártója válogatja. Ráadásul azt írja, hogy nem volt partíció.

[ Szerkesztve ]

(#20873) rétisün válasza 3LVW (#20853) üzenetére


rétisün
veterán

tehát a mostani rendszeredet szeretnéd másik partícióra költöztetni? igaz, itt ssd-re költöztetés van, de a módszer éppen úgy jó lehet neked is.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20874) Core2duo6600 válasza krealon (#20555) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hello

És hogy lehet ezt orvosolni ?

(#20563) yoki14

Valami összekeverte a dolgokat én így jártam a benti géppel, reinstall lett a vége !

(#20586) Vasinger!
Nincs, egy SSD beszerzésének van értelme.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#20875) Tetete1


Tetete1
senior tag

Alig 2 hete vettem egy új gépet, amira W7 Utimate lett telepítve. Sokszor és spkat frissített, de 2 napja 9 frissítést ( és telepítést) az ujraindítás után nem tud konfigurálni. Állandóan letölt, telepít, háromszor , megpróbál konfigurálni és utána semmi. Ezt 2 napja végzi. Ezért kikapcsoltam a frissítést.

Mi lehet a megoldás? Kapcsoljam ki a Comodo tűzfalat, hátha az akadályozza? Lefuttattam Norton és Emsisoft teljes vizsgálatot, egy kártevőt találtak ( a Norton, az Emsisoft semmit), kiirtottam.

A jelenlegi Op.rendszert lementettem a frissítési hibák miatt és megpróbáltam más Win 7-et feltenni, de az meg nem ismer fel semmit. Leginkább az a baj, hogy a modememet nem ismeri fel (különösen azért, mert a szerelő úgy állította be 1 éve jobb híján, mert másképp nem tudta, hogy a modembe égette be a login nevet és a jelszót).

Mit kellene tennem, hogy felismerje a modememet?

[ Szerkesztve ]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#20876) sfdrakex válasza Tetete1 (#20875) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A más w7 amit felraktál eredeti volt vagy valami agyon buherált kacat? Egyébként a jelszó és felhasználó név nem a routerbe van beállítva? A szerződéseden pedig rajta kell lennie. Viszont olyat még nem láttam W7 nél hogy felismerné a routert. Csatlakozik hozzá és megy, ha nem látja akkor nincs fent hálókártya driver, azt telepítsd.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20877) Tetete1


Tetete1
senior tag

Persze, hogy eredeti (a boltban rakták fel, új gépet vettem). Nincs routerem, modemmel csatlakozom az internetre. A bolti (ami nem tudja végrehajtani a frissítést), automatikusan felismerte a modemet. Ezért az ujonnan feltelepítettnek is fel kéne ismernie (szerintem).

[ Szerkesztve ]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#20878) gubisadam válasza Bjørgersson (#20861) üzenetére


gubisadam
aktív tag

Sziasztok, Köszi az ötleteket! Közben megoldódott. Valóban volt egy recovery partíció. Viszont ezt csak gyári billentyűkombinációk során lehetett elérni, boot közben. Onnan egyszerűen megoldódott a telepítés.

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#20879) lhurgoyf


lhurgoyf
tag

Sziasztok!
Hogy lehet win7-ben törölni egy általam létrehozott foldert? Nem engedi, azt írja, nincs jogosultságom, holott egyetlen fiók van a gépen. Ha a benne levő dolgokat törlöm, akkor már nemcsak törölni, de belemenni sem enged. Próbáltam a MoveOnBoot programot, nem tudja törölni.
Kinek van ötlete?
L

(#20880) fatal` válasza lhurgoyf (#20879) üzenetére


fatal`
titán

Próbáld meg a mappát saját tulajdonba venni és utána törölni.

(#20881) lhurgoyf válasza fatal` (#20880) üzenetére


lhurgoyf
tag

Azt hogy csinálom?

(#20882) VGYke válasza hackeeeee (#20817) üzenetére


VGYke
addikt

Kapcsold ki! Ha valami nem tetszik neki, szólni fog. Nekem 12GB mellett egyszer sem szólt.
Valahol olvastam, hogy ősrégi játékok valamelyike megköveteli a virtuális memóriát, azok nem reklamálnak, egyszerűen nem indulnak el... Ilyennel sem találkoztam még. Illetve olyannal igen, hogy a régi játék (pl. valamelyik TombRaider) nem indult el, de az akkor sem indult ha visszakapcsoltam a virtuális memóriát.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20883) hackeeeee válasza VGYke (#20882) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi. :)

Igen, ezt olvastam korábban, lehet még itt, hogy valaki írt erről, hogy vannak olyan régebbi játékok, programok, amelyek megkövetelik a virtuális memóriát.

Véleményem szubjektív...

(#20884) VGYke válasza VGYke (#20882) üzenetére


VGYke
addikt

Lejárt az időm, elnézést, eszembe jutott még valami. Ha emlékeim nem csalnak és ha kikapcsolod a virtuális memóriát, a Win7 nem törli azt a lemezről, kézzel kell kitörölni!
Lehet tévedek, de jobb ránézni hogy ott van-e és feleslegesen foglalja a helyet, vagy eltűnt.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20885) Bjørgersson válasza brd (#20871) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Reggelre sikerült felfognom, hogy csak egymás melletti partíciókat lehet összevonni, úgyhogy már kész is vagyok az egésszel. :) :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20886) fatal` válasza lhurgoyf (#20881) üzenetére


fatal`
titán

(#20887) lhurgoyf válasza fatal` (#20886) üzenetére


lhurgoyf
tag

Köszi a segítséget, de nem sikerült.

Az Owner fül alatt azt írja:
Current owner: Unable to display current owner.

Amikor szerkesztem, van:
Administrators
user

...de egyiket sem hagyja, azt mondja:
Unable to set new owner
Access is denied.

Ilyenkor mi van? :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#20888) hitman,


hitman,
őstag

Sziasztok

A minap a Cod játék kifagyott és felugrott egy ablak hogy teljesítmény javítás céljából állítsam át a színkezelést vagy micsodát, és én hülye meg rányomtam hogy átállítom (pedig ott volt az az opció is hogy nem állítok semmit) na azóta nem indul el a cod és más játék meg fagy.

Hol található a Win alatt ez a beállítás hogy vissza tudjam állítani.

A rendszer visszaállítás ki volt kapcsolva.

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#20889) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Vettem egy laptopot, szeretnék rá tenni Win7-et. A laptopban 4 GB memória van, de a programkompatibilitás miatt egyelőre lehetőség szerint 32 bites rendszert tennék rá (céges, könyvelős felhasználásban lesz, fene tudja, melyik programnak lenne baja a 64 bittel).

Az lenne a kérdésem, hogy erre az oprendszer nélkül kapott laptopra én megvehetek máshol egy OEM licenszet, ez így teljesen legális?

Ha veszek egy 32 bites OEM Win7-et (pl. ezt) akkor ennek a kulcsával később telepíthető egy 64 bites Win7 legálisan?

Jól gondolom hogy a Home Premium csak egy márkajelölés, attól még céges felhasználásban nyugodtan lehet, ugye?

(#20890) cuko


cuko
aktív tag

sziasztok!

A barátnőmnek van egy Asus 1215b laptopja, c30-as procival. Lassú volt neki a win7 starter, gondoltam nézek valamilyen linuxot neki. Joli OS-t láttam ajálnva netbookokhoz, úgyhogy azt választottam, csináltam usb-t hozzá, feltelepítettem, de nem kompatibilis a géppel.
Most szeretném visszacsinálni, de a gép nem bootol win usb-ről (legalább tucatnyiszor próbáltam, több gépről, több programmal/parancssorral csinálni a pendriveot, de nem működik).
Biosban látom (ha látom) a pendriveot, kiválasztom, mentés-kilépés, majd betölti a Joli-t... A fájlkezelőben látom a pendrive tartalmát.

Milyen "foolproof" módon ajánlott a win7 usb elkészítése? A windows saját programjával (Win7 Usb Dvd Download Tool) már próbáltam (+ rámásolva, mbrwizzel, és 2 pendriveról is..).
:R

(#20891) LackoMester


LackoMester
addikt

cs Uraim,
olyan problémám lenne, h. nemindul a BO2 ( erdeti verzióról beszélünk ) ezt a hibajelentést kapom:

Problémaesemény neve: AppHangB1
Alkalmazásnév: t6mp.exe
Alkalmazás verziója: 1.0.0.1
Alkalmazás időbélyegzője: 50a4bb50
Lefagyási aláírás: bcad
Lefagyás típusa: 0
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1051
1. további lefagyási aláírás: bcad86668ef2c3d7c84156893021ef61
2. további lefagyási aláírás: 07f1
3. további lefagyási aláírás: 07f1daa01d0a4886525e23078b00b4e6
4. további lefagyási aláírás: bcad
5. további lefagyási aláírás: bcad86668ef2c3d7c84156893021ef61
6. további lefagyási aláírás: 07f1
7. további lefagyási aláírás: 07f1daa01d0a4886525e23078b00b4e6

Valkinek valami ötlete?
köszi :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#20892) Gabás válasza DeFranco (#20889) üzenetére


Gabás
addikt

igen:)

(#20893) DeFranco válasza Gabás (#20892) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Háromigenes választ adtál? :P (mindhárom biztosan igen?)

@Aarpok: nem az a kérdés, hogy mi ajánlott, SOHO felhasználásba lesz, oda semmi olyat nem tud a Prof meg az Enter ami kellene, vagy egyáltalán használva lenne. Az a kérdés, hogy legális-e a külön vásárolt OEM HP céges felhasználásban.

[ Szerkesztve ]

(#20894) Aarpok válasza DeFranco (#20889) üzenetére


Aarpok
őstag

Az első kérdésedre igen a válasz vehetsz hozzá.A másodikban nem vagyok biztos,hogy az úgy menne e,talán majd más.A harmadikra a Home Premium az otthoni felhasználoknak készült,a KKV - k részére a Professional - t,a nagy vállalatoknak az Enterprise ajánlott.

(#20893) DeFranco Bocs és a válasz igen.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#20895) Gabás válasza DeFranco (#20893) üzenetére


Gabás
addikt

:K

(#20896) DeFranco válasza Gabás (#20895) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:R Köszönöm szépen!

(#20897) fatal` válasza DeFranco (#20889) üzenetére


fatal`
titán

Igen.

Igen.

Igen, de nem tudod tartományba léptetni.

(#20898) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Vettem egy Samsung NP300E5Z laptopot freedos-sal. Telepíteném fel rá az eredeti Win7 x64-et. DVD bootol, nyelv magyar, TELEPÍTÉS, majd közli, hogy:

Illesztőprogram betöltése
Egy CD/DVD-meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik. Ha az illesztőprogram hajlékonylemezen, CD-n vagy DVD-n, illetve USB flash meghajtón található, helyezze be a lemezt vagy csatlakoztassa az eszközt most.

És ennyi.. nem megy tovább. Lemezt kaptam a laptophoz, de azon nem talál semmi használhatót.

Biosban próbáltam már amit lehetett AHCI meg GEN3 ki-be kapcsolás a Satara, de semmi..

Ha van bármi ötletetek szívesen fogadom, hogy milyen driverre várhat.. ki se irja az eszközt, amihez kéri a drivert (ha kiszedem a pipát az elrejtés elől, akkor sem mutatja)

Köszi

laca

(#20899) rétisün válasza vitezlejszlo (#20898) üzenetére


rétisün
veterán

én a dell laptopommal jártam így, a megoldás: türelem :D jobb híján többször is elkezdtem a telepítést, míg egyik alkalommal nem kért ilyesmit, továbbment, települt.

azóta se tudom, milyen driver kellett volna neki :(

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20900) vitezlejszlo válasza rétisün (#20899) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

:) Hat nem tul tudomanyos megoldas :D Probaltam mar vagy 20x, de nem... most usb.re tolom at a Win7-et, akkor hatha nem akar dvd drivert keresni az okosa...

laca

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.