Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) Gabás válasza rebugra (#20700) üzenetére


Gabás
addikt

Az már gyanús. A rendszefolyamatokat is jelenítsd meg, és nézz rá az adatforgalmadra olyankor.

(#20702) bluobluo75 válasza TigerCat (#20660) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszi de én konkrétan olyanra gondoltam, hogy a gép válassza ki, mit érdemes törölni, mi felesleges mint például a ccleaner amit minden nap lefuttatok
(nem szeretnék egy rendszerösszeomlást!)
van ilyen program?

(#20703) rebugra


rebugra
aktív tag

Na ezt most mentettem együtt pár másodperc eltéréssel:

3,06 GB De mi??


Semmi erőforrás ami ennyit zabálna....

Hagyom aztán üresen menni.....

És vissza esik normál értékre.....na érdekesen kezdődik a Vasárnap :O :O

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#20704) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

még egy kérdésem lenne, a win7 időnként feldob egy ablakot azzal hogy a "számítógépben kevés a memória - zárja be az alábbi alkalmazást: ..", de a task manager ezt nem támasztja alá. nem is futtatok sok mindent, 1 böngésző + 1 videólejátszó (MPC-HC) aktív. ki lehet a jelzést valahogy kapcsolni?

(#20705) VGYke válasza brd (#20679) üzenetére


VGYke
addikt

Bocs hogy beleszólok, de Vistáig igaz volt, hogy parancssorból kellett az SP-ket törölni. Win 7 esetén az általad írt módszernél egyszerűbb:
Lemezkarbantartó - rendszergazdaként indítva és Szervízcsomag biztonsági másolat... pipa be:

Eredmény ugyan az, mindkét módszer kipróbálva!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20706) VGYke


VGYke
addikt

Erre az 5+1 kontra Win7 kérdésemre nincs valakinek ötlete, javaslata, tapasztalata?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20707) Aarpok válasza qqcqqc (#20684) üzenetére


Aarpok
őstag

Nekem elfogadta igaz csak akkor irtam be a kulcsot mikor már feltelepült a rendszer és láttam,hogy a kulcs státusza OEM.
vlevi: igen a laptopok kapnak egy speciális kulcsot amivel azonnal aktivált lesz a Win.Ha pedig a matricát nézem az teljesem más kulcs,de aktiválni tudtam vele a Win - t.

Аарпок

(#20708) v.attis


v.attis
őstag

Azt be lehet valahogy állítani, hogy az office-hoz ne keressen frissítést? Minden hivatalos a gépen, de egyszerüen nem kell! Néha napján írok egy kérelmet, meg csinálok egy-két táblázatot, ennyi. Van, hogy egész hónapban nem használom, de a windows mindíg frissíteni akarja. Idegesít.

(#20709) Sub-ZeRo válasza v.attis (#20708) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows update-nél kikapcsolod, hogy az MS termékekhez is keressen. És ennyi.

(#20706) VGYke:A tesztekben minden jó? A játéokban 5.1-et állítasz be? Hangszórók szinenként vannak bekötve? Sztereóban jól szól?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20710) TigerCat válasza bluobluo75 (#20702) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem nem kell extra program. A lemezkarbantartó bőven elég, ezekre a mappákra készíts gyorslinket, így azonnal törölhetsz mindent. Hetente-havonta lefuttatod és kész. Egyszerű mint a gumislag...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#20712) TigerCat válasza desirehd (#20711) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez kell neked: TrueCrypt
Egy partíciót hozol létre és azt titkosítod. Ha kulcs fájlt is beállítasz, akkor brutál védelmet kapsz.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#20713) snowdog válasza desirehd (#20711) üzenetére


snowdog
veterán

Ha ellopták, akkor már nem mindegy hogy mi volt rajta? :) Kivéve persze, ha az adatok bizalmasak. De erről nem írtál.

Egyébként itt megtalálod a megoldást. [link]

"Windows 7 alatt már lehetőségünk a beépített BitLocker To Go megoldással titkosítani külső tároló eszközeinket, nem csak a gépben találhatóakat. Ráadásul ehhez nem szükséges rendszergazdai jogosultság sem, így akár a munkahelyi gépen is meg tudjuk ezt tenni."

(#20714) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Gondolkozom azon h veszek egy másik HDD-t, mert most van egy HDD-m és egy SSD-m utóbbin a rendszer, másikon a fájljaim, viszont ezen a gépen nem szeretnék vírust kapni és tesztelgetni sem ilyen téren, de ha beteszek egy másik HDD-t a gépbe és arra is felteszek egy Win7-et és mind2-ben letiltom h lássák egymást a lemezek (tehát a SSD-n lévő rendszer + a hozzá tartozó HDD illetve a másik HDD-re felkerülő Win7 ne lássa egymást) és van-e erre lehetőség a lemezkezelőben vagy vhol, és ebben az esetben jól gondolom h vírus sem menne át egyik-ről a másikra, vagy kéne vmi BIOS beállítás is ehhez?

Matthew 24:42

(#20715) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Hálózati nyomtatási problémám van. Lecseréltem a feleségem gépét, friss win felrakva stb. Egy Samsung nyomtatónk van hálózaton keresztül megosztva, ugyanúgy mint eddig. A gépe wifin keresztül csatlakozik. A konfigon kívűl más nem változott, most viszont amikor nyomtatna a következő hibaüzenetet kapja:
"Az aktuális nyomtatóbeállítás problémája miatt a Windows nem tud nyomtatni."
Namost néha tud nyomtatni, néha nem. Ahogy megfigyeltem, mivel az én gépemre van kötve a nyomtató (onnan van megosztva otthon csoport segítségével), nagyon ritkán kapcsolom ki a gépem, szinte mindig alvó módba teszem le. Ilyenkor nem megy a nyomtatás, de volt már, hogy frissen bekapcsolt gépekkel sem ment.
Mi lehet a probléma, és főként: hogyan lehet orvosolni?

(#20716) snowdog válasza melan (#20715) üzenetére


snowdog
veterán

Ha wifi-n használod, akkor miért van összekötve a gépeddel? Nálam minden gép a wifi router-en keresztül éri el a nyomtatót. Ilyenkor nem számít, hogy melyik gép van bekapcsolva, a lényeg hogy a router menjen. Az meg mindig megy. Bár nem írtad, hogy a nyomtatód wifi-s, vagy sem. Abból indultam ki, hogy igen.

u.i mégegyszer elolvastam a hozzászólásodat, és másodszorra az jött le, hogy nem wifi-s a nyomtatód. Ha jól értem csak a feleséged gépe csatlakozik wifi-n. Akkor viszont passz.

[ Szerkesztve ]

(#20717) melan válasza melan (#20715) üzenetére


melan
senior tag

Frissítettem a win7-et az updaten-keresztül. Namost nem hiszem, hogy segített volna, de a nyomtató tulajdonságaiból tudtam nyomtatni tesztoldalt, viszont a hibaüzenet továbbra is megvan office alól. Ha a notepadot próbálom, akkor a hibaüzenet: Hozzáférés megtagadva.

(#20718) v.attis válasza Sub-ZeRo (#20709) üzenetére


v.attis
őstag

Csakhogy nekem nincs olyan:

[ Szerkesztve ]

(#20719) bluobluo75 válasza TigerCat (#20710) üzenetére


bluobluo75
őstag

Ez a lemezkarbantartó SSD-nél is jó?

(#20720) TigerCat válasza bluobluo75 (#20719) üzenetére


TigerCat
nagyúr

4 éve nyüstölök SSD-t és így csinálom a kezdetektől. Teljesen jó, nem kell félteni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#20721) bluobluo75 válasza TigerCat (#20720) üzenetére


bluobluo75
őstag

csak 2,2MB-ot ír, az nem sok, de korábban lefuttattam a ccleanert a "seprűt" meg még a rendszerleírót is kitakarítottam, de még mindig sok ami van:
[link]
Pedig nem egy óriás programok vannak telepítve! :(

(#20722) vlevi válasza bluobluo75 (#20721) üzenetére


vlevi
nagyúr

6-7 Giga a Windows\winsxs könyvtár, ahol néhányezer DLL van, különböző verziókban, kompatibilitási okok miatt.

(#20723) bluobluo75 válasza vlevi (#20722) üzenetére


bluobluo75
őstag

És ez pontosan mit takar?

(#20724) Sub-ZeRo válasza v.attis (#20718) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor az office-ban állítsd be, hogy keressen frissítéseket, majd wundows update-nél ki tudod kapcsolni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20725) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok,tudom nem az a fórum,de valaki tud olyan programot msn messenger alá ami a webkamera képe helyett egy általam kiválasztott videót vetít mintha az lenne a webcam előtt ?
Nagyon fontos légyszi valaki.... :U

Tiszta hülye aki nem normális

(#20726) bluobluo75 válasza vlevi (#20722) üzenetére


bluobluo75
őstag

Megtaláltam a mappát, húúúú 11GB-ot ír az elég sok!
...csak azt nem értem miért ilyen nagy?
Illetve lehet ez ellen tenni valamit vagy ez természetes? :F
rengeteg helyet elfoglal! :(

(#20727) bpx válasza rebugra (#20703) üzenetére


bpx
őstag

az a gond, hogy a task manager nem mutat mindent
lehet úgy is memóriát foglalni, hogy az ne látszon task managerben a processzeknél, csak az összesített nézetnél
pl. virtuális gépek használnak "Driver Locked" memóriát, ami ugyanígy nem látszik a processzeknél
ez pl. RAMMap-pal szépen látszik az összesített nézetben
de igazából bármi lehet, és nem tudom ki lehet-e deríteni, hogy mi foglalta (gondolom valahogy biztos, csak nem volt még ilyesmire szükségem és nem néztem utána)

(#20728) Visormail válasza bluobluo75 (#20726) üzenetére


Visormail
addikt

Nálam is 7GB ahogy vlevi írta, 64bites enterpriseon ami 2hónapja lett telepítve. Úgy tudom továbbra sincs semmilyen karbantartási módszer amivel ki lehetne pucolni valamennyire csak a már fentebb említett sp1 backup fájlok eltávolítása de az csak akkor ha külön lett telepítve és nem integrált windows lemezről.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20729) rebugra válasza bpx (#20727) üzenetére


rebugra
aktív tag

Köszi, ránézek vele holnap :R

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#20730) vlevi válasza Visormail (#20728) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Nálam is 7GB ahogy vlevi írta, 64bites enterpriseon ami 2hónapja lett telepítve. "
Nekem kb. 3 hetes a telepítés, SSD miatt raktam nulláról újra a rendszert, és SP1-es Home Premium telepítőlemezről, és így 7 Giga.

(#20731) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Lehet olyat csinálni W7 x64 Ultimate-ban, hogy ha egy külsős eszközt csatlakoztatok USB-re, akkor a PC bizonyos mappáit automatikusan szinkronizálja? Konkrétan: Külsős HDD-n szeretném a családi képek biztonsági másolatait tárolni. Ha bedugom, a gépről az új képeket kérdezés nélkül másolja az eszközre.
Van ilyen?
Előre is köszi!
Dodo

(#20732) Drag77 válasza dodopek (#20731) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

Nem automatikus, de tud synkelni: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=15155

üdv. Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#20733) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Hogy tudok törölni egy .mkv állományt? Ha rákattintok egérrel, vagy billentyűzettel rámegyek ezt a hibaüzenetet kapom:

(Csökkentett módban, TC-t Rszgazda jogokkal indítva is ugyanez az üzenet felugrik)

(#20734) bpx válasza aclandiae (#20733) üzenetére


bpx
őstag

command line:

del valami.mkv

(#20735) dodopek válasza Drag77 (#20732) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm! :)

(#20736) bluobluo75 válasza Visormail (#20728) üzenetére


bluobluo75
őstag

Nem tudom nállam mért ír 11 GB-ot?! :F
Ezzel nem lehet kezdeni valamit?

(#20737) VGYke válasza Sub-ZeRo (#20709) üzenetére


VGYke
addikt

(#20706) VGYke:A tesztekben minden jó? A játéokban 5.1-et állítasz be? Hangszórók szinenként vannak bekötve? Sztereóban jól szól?

Köszönöm válaszod!
Tudsz javasolni teszteket? Egyébként a kép szerinti hangkároly saját beállító szoftverében (tesztjében):

igen, egyenként szólalnak meg a hangfalak, ott ahol vannak, tehát itt jól szól.

DukeNukemForever -nél nincs választási lehetőség (hangkonfiguráció), de az indításnál tele van a képernyő mindenféle 5+1 és Dolby logóval, tehát biztos hogy teres a játék, csak nálam nem. (Hátsó hangszórók némák).
Hangszórók bekötését "szoftveresen" lehet konfigurálni, itt:

Tuti nem színenként kötöttem be, de szoftveresen átvariálva a kimeneteket, mindegyik szól.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20738) soultrapp


soultrapp
senior tag

csáó!az miért van,hogy van a billentyűzetemen egy olyan gomb amin van egy hold.gondolom ezzel lehet sleepbe rakni a gépet.
Viszont 10perc múlva jöttem vissza csak villogott a gépemen a winyó ledje,de sehogy nem lehetett vissza hozni a gépet.
csak úgy hogy tápkapcsolóval kikapcsoltam és vissza,de akkor viszont bekapcs után vissza jött a gép onnan ahol hagytam.Gondolom ez nem tesz jót az ssd-nek.

Hogy lehetett volna behozni máshogy?mert billre nem reagált a hold gombra sem,de a többire sem.
Járt már valak így? jah bekapcs gombra sem és a resetre sem reagált.

samu 128 ssd.

(#20739) Sub-ZeRo válasza VGYke (#20737) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows alapértelmezettjében is működik?
Amúgy meg szed szét, majd szinenként dugd vissza a helyére. Lehet hogy átvariáltad nem tetszik neki.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20740) Visormail válasza bluobluo75 (#20736) üzenetére


Visormail
addikt

Most írtam hogy nem, látom figyelsz. :) A mérete attól függ hogy mennyi frissítés/program kerül fel telepítés után.
1) te alap lemezről telepítettél, majd sp1 fel, majd frissítések, majd programok. -> 11GB
2) vlevi eleve sp1-es lemezről telepített home premiumot (talán 32bitest?), majd frissítések, majd programok -> 7GB
3) én 64es enterprise-t telepítettem (ami a legnagyobb), de sp1+júliusig beleintegrált frissítésekkel, majd maradék frissítések, majd programok -> 7GB
Az sp1 biztonsági másolatát eltávolítottad már ahogy írták [link]? Mert semmilyen más módszerrel nem lehet pucolni belőle.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20741) bim


bim
veterán

Hy guruk!

Adott egy egyszerű giga G31-lap win7. prof rendszerrel. Vásárolva lett egy 1 Terrás vinya ami az eszközkezelőben megjelenik de a számítógépnél nem található. Ilyenkor mit lehet tenni hogy ott is látható legyen? Se formázva se használva nem volt még. :F

(#20742) brd válasza bim (#20741) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor hajrá partíciót készíteni rá, és formázni, mindezt a lemezkezelőben. ;) Lehetőleg ne dinamikus lemez legyen belőle. Az első kérdés, ha a lemezkezelőben valószínűleg az lesz, hogy inicicalizálni akarod-e. Akard, aztán mehet rá a tetszőleges méretű partíció (valószínűleg az egész HDD-t elfoglaló lesz a jó neked).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#20743) bim válasza brd (#20742) üzenetére


bim
veterán

Az a baj hogy a gép a lányomnál van én pedig 25Km-el idébb lakom. Telefonon elmondta hogy az eszközkezelőben látható a vinya de maga a számítógépnél és a vezérlőpult-rendszer és biztonság-felügyeleti eszközök-számítógép kezelés-lemezkezelő résznél nem jelenik meg mint lemez1.
Ilyenkor mit lehet tenni? :F

(#20744) bluobluo75 válasza Visormail (#20740) üzenetére


bluobluo75
őstag

Ha figyelek ha nem úgy sem értem mi a külömbség azok között amiket mondtál, de szerintem nem volna szabad 30-32 Gigánál többet mutatnia!
Amúgy töröltem a biztonsági másolatot de az sem sok, 600MB törlődött és még mindig 40 Giga fölött van! :(
Már azon is gondolkodtam, hogy valahonnan szerzek egy win 7 SP1-es 64-es oprendszert a frissítést meg kinyomom, azt gyanítom ezek szemetelik tele a gépet! :(
Neked a win 7 64 bit kisebb programokkal mekkora?

[ Szerkesztve ]

(#20745) Sub-ZeRo válasza bluobluo75 (#20744) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mekkora a lapozófájlod? Ha 8 giga ramod van, akkora lapozófájlod van. + a hibernálási fájl is vesz le helyet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20746) brd válasza bim (#20743) üzenetére


brd
nagyúr

Az csak akkor van, ha HW-hiba van. Biztosan nem látszódik ott? Soroltasd fel vele, hogy milyen eszközök látszódnak a lemezkezelőben, méret szerint!

The only real valuable thing is intuition.

(#20747) bim válasza brd (#20746) üzenetére


bim
veterán

Sajnos nem látszódik. Kénytelen vagyok holnap elugrani hozzá mert ez így sajna nem fog menni. Milyen Hw. hiba lehet? :F

(#20748) bluobluo75 válasza Sub-ZeRo (#20745) üzenetére


bluobluo75
őstag

8 Giga ramom van igen, de a virtuális memóriát a rendszer kezeli:
[link]
De ez memória, a win 7 nagyságához mi köze van?

(#20749) DS39 válasza bluobluo75 (#20748) üzenetére


DS39
nagyúr

a virtuális memória, és a hibernálási fájl, rejtett fájlok, és a C-n foglalják a helyet.

(#20750) bluobluo75 válasza DS39 (#20749) üzenetére


bluobluo75
őstag

Az lehet de ez lehet hibák sorához is vezethet...szerintem, de idéznék az "Átfogó elemzés az SSD-k természetéről" 7. oldalának egyik cikkéből:
"A lapozófájl az igazi mumus: sokak szerint kell, mások szerint nem. Egyesek csak azért kapcsolják ki, mert nincs rá szükség, mi ezt nem tudjuk sem megerősíteni, sem cáfolni, inkább nem nem kapcsolnánk ki, hiszen valószínűleg nem véletlenül találták ki, belefuthatunk olyan programba, ami igényelni fogja. Viszont érdekes kérdés, hogy jelentősen csökkenti-e az SSD élettartamát."
Viszont azt is jó volna tudni, hogy ezek mennyi helyet foglalnak el az SSD-n! :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.