Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) CoolMan válasza ubid (#19350) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen, elvileg ki kellene csipognia. (lehet alaplap?) De biztosra csak teszteléssel lehetne mondani.

(#19352) ubid válasza CoolMan (#19351) üzenetére


ubid
őstag

csak ezek szerint odáig se jut el, hogy ellenőrizze hogy van e memória... még csak a konfigot se írja ki, ahogy az elején szokta, képernyő totál fekete végig:S

-.-

(#19353) sfdrakex válasza ubid (#19352) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Elemet kivetted az alaplapról ahogy írták lentebb?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19354) ubid válasza sfdrakex (#19353) üzenetére


ubid
őstag

igen, teljesen kiszedtem körülbelül 4-5 percre

Videókártya integrált, úgyhogy kiszedni nem tudom...
De ha belerakok egyet, akkor hogyha az integrált videókártya volt a hibás, akkor indunia kellene igaz ?

HDD-t is kivettem, de semmi rekació, se sípolás se semmi.

[ Szerkesztve ]

-.-

(#19355) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Egy kis segítség kellene.
Egyik percről a másikra valami baj lett a gépemmel, mert a tálcán jelzi, hogy bemegy a net, de sem az explorer, sem a crome nem indul el. Rákattintok, pörög a karika pár másodpercet, és semmi. Egyik sem csatlakozik a netre. A gyerek előtte telepített valami team viewer programot, nem tudom az kevert-e be valamit. Töröltem, de akkor sem indul egyik kereső sem. Valakinek valami ötlete?

(#19356) sfdrakex válasza kovaripeti (#19355) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Újraindítás volt? Böngészőben fájl menüben kapcsolat nélküli mód nincs bepipálva? Hálókártya driver törlése újra telepítése?

(#19354) ubid

Ott akkor alaplap probléma lesz.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19357) kovaripeti válasza sfdrakex (#19356) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Újraindítás volt, böngészőt nem tudom megnyitni, ezért nem tudok belemenni.

(#19358) vilmaboy válasza kovaripeti (#19357) üzenetére


vilmaboy
őstag

nincs véletlen egy ccleaner a gépeden? futtasd le a normál takarítást és a rendszerlaíró tisztítást is. Hátha kibogozza. a Team viewer elvileg nem zavarhat be. pingeld meg cdm-ből pl az index.hu-t vagy akármit. Nézd meg, hogy net van e. bár ha nem lenne is el kellene induljon a böngésző.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19359) vilmaboy válasza ubid (#19354) üzenetére


vilmaboy
őstag

Hát ez eléggé alaplap szagú. vagy táp. Sajna ezt már csak teszteléssel fogod megtudni. Ha lehúzol minden eszköztés csak a proci + memória marad, akkor sincs semmi?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19360) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!
Milyen program segítségével tudom beállítani hogy egy adott program automatikusan induljon el windows indításkor!?
Az msconfig-al csak a windows által meghatározott progikat tudom vagy én is adhatok hozzá külön programokat?

(#19361) vilmaboy válasza droti25 (#19360) üzenetére


vilmaboy
őstag

start menü / indítópult ?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19362) Lall


Lall
veterán

Sziasztok!

Van egy Dell Vostro laptopom amiben van egy 500Gigás vinyó. Szeretném ezt kicserélni egy SSD-re és a vinyót külső meghajtóként használni. Mi a legegyszerűbb módja a rendszer áthelyezésének az ssd-re? Ilyenkor a telepített programokat is áthelyezi?

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#19363) vilmaboy válasza Lall (#19362) üzenetére


vilmaboy
őstag

ebben a topikban foglalkoznak ssd-kkel és ott tudnak tanácsot is adni. Ha jól emléxem, akkor az első hsz-ben írják is, de nem vagyok benne biztos.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19364) Lall válasza vilmaboy (#19363) üzenetére


Lall
veterán

:R

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#19365) Steelmanus válasza ubid (#19354) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Miutan Default-on van a BIOS, eloszor lepjel be a BIOS-ba, es tiltsd le a floppy hasznalatat ezt altalaban laptol fuggoen egy vagy ket helyen kell megtenni, majd allitsd be a BIOS-t ahogy szoktad, tuning ne legyen, majd huzd le a DVD iro kabelet a telepites idejere. Mivel azt irtad hogy az USB-rol telepitesz es ott all meg a telepito hogy folyamatosan vilagit a DVD LED-je, lehet hogy nem talal drivert hozza ezert all a telepites. Jartam mar en is igy, nem is olyan regen egy Samsung iroval, akkor ez bejott, telepites utan visszadugtam a kabeleket, es erdekes modon mar felismerte. Ez egy tipp, lehet hogy jo lesz.
Milyen lapod van, jo lenne ha kitoltened az Adatlapodat ugy konnyebb segiteni.

[ Szerkesztve ]

(#19366) sfdrakex válasza Steelmanus (#19365) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Valamit félre olvastál, el se indul a gépe, BIOSig se jut el.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19367) siebener


siebener
aktív tag

Üdv mindenkinek.

Tud valaki valami hatékony megoldást arra, hogy egy Windows 7 telepítőt létrehozzak pendrive-on? Egy pen-t már kinyírtam vele, szóval most már csak óvatosan szeretnék közeledni a témához...

(#19368) sfdrakex válasza siebener (#19367) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Így próbáltad?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19369) siebener válasza sfdrakex (#19368) üzenetére


siebener
aktív tag

"Windows 7 USB/DVD Download Tool " volt a becses neve, de más volt a leírás.

Amit linkeltél az működik is? Nem szeretnék több pendrive-ot kukázni. :))

[ Szerkesztve ]

(#19370) Lipton


Lipton
őstag

Win Live Mail-t használok már nagyon rég óta, de a kimenő levelekre nem tudok rendes szabályt csinálni.
Azt szeretném, hogy ha a levél XY-nak megy, akkor rakja a Elküldött/XY könyvtárba a levelet.

Vagy a kimenő levelekre nem lehet szabályt csinálni csak a bejövőre?

(#19371) sfdrakex válasza siebener (#19369) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Működik, de ahhoz is Windows 7 USB/DVD Download Tool kell.

pontosan mit csináltál, és tuti elszállt az a pendrive?

(#19370) Lipton

Itt a Live Mail topic.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19372) vilmaboy válasza siebener (#19369) üzenetére


vilmaboy
őstag

akkor az döglött pen volt. évek óta ezzel dolgozom... és kifogástalan.

Nézd meg azt a pent hd sentinellel és/vagy easeus partition manager home editionnal, hogy tuti döglött e...

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19373) siebener válasza sfdrakex (#19371) üzenetére


siebener
aktív tag

Egy ideig csinálta a dolgát, aztán megállt 97%-nál, és órákig nem mozdult.

A pendrive azóta csatlakozásnál felajánlja a formázást, mondván "a lemez nincs formázva, megformázza most?", de formázni már nem engedi, kiírja, hogy "A Windows nem tudta befejezni a formázást".

A filerendszter RAW, és kb. tizenöt féle módszert próbáltam, hogy felismertessem a windows-zal.

(#19374) vilmaboy válasza siebener (#19373) üzenetére


vilmaboy
őstag

a raw azért raw, mert összecseszte a particionális táblát. Easeus partition manager home editionnal meg tudod menteni nagy valószínűséggel...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19375) siebener válasza vilmaboy (#19374) üzenetére


siebener
aktív tag

Azt nem ismerem, de letöltöm, és nekifutok.
Köszönöm.

(#19376) vilmaboy válasza siebener (#19375) üzenetére


vilmaboy
őstag

profi particionáló progi, meganyi plusz funkcióval... Ha az nem menti meg, akkor nem tudom pontosan, h mi. A raw filerendszert akkor dobja be, amikor sérül a part tábla.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19377) kovaripeti válasza vilmaboy (#19358) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Igen, próbáltam a ccleaner-t is. Tisztítás után sem indul el egyik böngésző sem.
Most viszont próbálgatom, és a következő van: Vezérlőpult/hálozati és megosztási központ/ ott bal oldalsávon van, hogy internetbeállítások, akkor bejön a tulajdonságok/általános fül, ha rányomok a kapcsolatok fülre, akkor nem engedi, és bedob egy figyelmeztető ablakot, hogy "windows rendszerhéj-közös DLL működése leáll".
Na most akkor?

(#19378) vilmaboy válasza kovaripeti (#19377) üzenetére


vilmaboy
őstag

ehh... ez utalhat driverhibára pl a hálókártyákon, de az nem magyarázná meg, hogy miért nem indulnak be a böngészők. Vírus stb kizárt? Folyamatok-ban nincs valami gyanús dolog, ami fogja a géped? Tűzfal van? Esetleg egy stabil rendszervisszaállítási pontod? Külső eszközről ha letöltesz egy pl chrome telepítőt, akkor nem tudnád penről telepíteni? updatelted a win-t valamikor manapság? Eredeti win vagy mókult? Szerintem ez vírus lesz amúgy. Mbam-ot és vírusírtást neki, ha leeht boot időben.

Ha csökkentett módban indítod a gépet, akkor beindulnak a böngészőid?

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19379) Steelmanus válasza sfdrakex (#19366) üzenetére


Steelmanus
addikt

Lehet hogy bejutna a BIOS-ba ha masik videokarit tenne bele, mert ha az integralt VGA rossz akkor ugyanugy nem lat semmit, ha pedig modernebb lapja van es nincs rajta speaker, akkor sipolni sem fog. Termeszetesen nem vitatkozni akarok, mert lehet hogy meghalt a lapja, vagy valami mas gubanc van, de irta hogy lehet kiprobalja masik videokarival, azert irtam a tippet.

(#19380) sfdrakex válasza Steelmanus (#19379) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Így már értem amit írtál, te arra írtad ha másik VGA-val elindul, világos, oké.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19381) kovaripeti válasza vilmaboy (#19378) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Kérdéseidre a válasz:
-Vírus? Hát ettől tartok én is.
-Gyanus dolog nincs a gépen, ami fogná, szépen csendben megy, minden program működik rendesen, csak egyik böngészű sem indul el.
-Tűzfal rendben.
-Rendszervisszaállítást én is akartam, de sajnos nem volt bekapcsolva alapban, így nem tudtam csinálni.
-Crome is van telepítve, de az sem indul.
-Frissíti magát a windows, igen eredeti. (Mondjuk már több éve nem telepítettem újra)
-A microsoft Security Essentials van rajt, de ettől függetlenül szerintem is valami kósza vírus lesz, amit nem vett észre.
Most még megpróbálom a csökkentett módba való vírusirtást, ha akkor sem indulnak el a böngészők, akkor uccu neki. Igazából az ember mindig ilyenekkel kínlódik, aztán 1 óra alatt le lehet darálni. Csak mindig az a sok fránya program, amit utána fel kell rakni.
Köszi a segítséget!

(#19382) Gutenberger


Gutenberger
tag

Sziasztok!

érdemes-e szerintetek megvenni ezt a windowst. Feleannyiba kerül mint itthon, új gépre tenném?
http://www.amazon.de/gp/product/B004BMPJZO/ref=s9_simh_gw_p65_d0_i1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=0Z8E89XQXA2D2P5G93Q0&pf_rd_t=101&pf_rd_p=463375173&pf_rd_i=301128

Köszönöm a választ előre is :U

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#19383) sfdrakex válasza kovaripeti (#19381) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tudjuk hoy gvan telepítve Chrome, de próbáld meg újra telepíteni, Töröld le a hálókártya drivert és tedd fel újra. Nem tudom milyen neted van de hozzd létre újra a net kapcsolatot az internet beállításokban. Futass le vírus és trójai keresőket.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19384) siebener válasza vilmaboy (#19376) üzenetére


siebener
aktív tag

Értem..
És hogyan is kellene használni ezt a particionáló programot? Csak mert nekem semmit sem csinál...

(#19385) sfdrakex válasza siebener (#19384) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pendriveot bedugod, programot indítod és a pendriveot formázod a programmal. Töröld a meglévő partíciót és hozz létre újat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19386) siebener válasza sfdrakex (#19385) üzenetére


siebener
aktív tag

Ha szeretném particionálni, rányomok az OK-ra, de nem történik semmi.

(#19387) sfdrakex válasza siebener (#19386) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Törölted a meglévő partíciót?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19388) siebener válasza sfdrakex (#19387) üzenetére


siebener
aktív tag

Azzal kezdtem, hogy "Delete all partitions", aztán "create partitions", majd "format partitions". Ez utóbbinál már semmit sem csinál.

(#19389) vilmaboy válasza siebener (#19388) üzenetére


vilmaboy
őstag

apply gomb

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19390) siebener válasza vilmaboy (#19389) üzenetére


siebener
aktív tag

Közben sikerült, köszönöm.

Viszont a partíció törlése, pontosabban a folyamat 80%-nál megállt, majd azt az üzenetet kaptam tőle, hogy "There are some error occurred while deleting partition".

(#19391) vilmaboy válasza siebener (#19390) üzenetére


vilmaboy
őstag

akkor az sajna lehet, hogy R.I.P. :U

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19392) siebener válasza vilmaboy (#19391) üzenetére


siebener
aktív tag

Igen, pont ezt írtam én is...

(#19393) Visormail válasza siebener (#19392) üzenetére


Visormail
addikt

Próbálkozz még ezekkel esetleg Check flash, Flash Memory Toolkit

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#19394) siebener válasza Visormail (#19393) üzenetére


siebener
aktív tag

Köszönöm.
Végül is, mit veszíthetek...

(#19395) siebener válasza Visormail (#19393) üzenetére


siebener
aktív tag

Annyit értem el, hogy írásvédett lett a pen, amit nem is tudok "leszedni" róla, viszont formázni még mindig nem tudtam.

(#19396) fradi81


fradi81
veterán

Hello

Meg lehet-e azt oldani hogy mikor egy adott programot indítok, csak 1 magot használjon? Ne keljen kézzel minden alkalommal.

moto g72, Ninebot d28e

(#19397) Visormail válasza fradi81 (#19396) üzenetére


Visormail
addikt

[link] Röviden egy példa, berakod a parancsikonba:
C:\Windows\System32\cmd.exe /C start /affinity 1 "c:\program files\amitakarsz.exe"

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#19398) fradi81 válasza Visormail (#19397) üzenetére


fradi81
veterán

Köszi :R

moto g72, Ninebot d28e

(#19399) Hunork válasza Visormail (#19397) üzenetére


Hunork
veterán

Ma sem keltem fel hiába. Én is köszönöm! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#19400) Visormail válasza Hunork (#19399) üzenetére


Visormail
addikt

Ha nem akartok ilyennel vacakolni, akkor meg process lassoban minden ilyen és ehhez hasonló dolgot 1-2 klikkel lehet beállítani, ingyenes változata is van az is elég.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.