Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) vilmaboy válasza #01682176 (#19098) üzenetére


vilmaboy
őstag

a felhasználói fiókod rendszergazda szintű, de ettől még nem vagy rendszergazda. nem ugyanaz a kettő. ha az lenne, akkor nem lenen futtatás rendszergazdaként opció stb... Nem tudom lesz e baja. Próbáld meg. Nem hiszem, hogy belejátszana valamibe is. Max csinálj biztonsági mentést előtte, ha nagy lenne a gebasz, akkor vissza tudd állítani. meg amúgy is kell mentés, ha jó a rendszer.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19102) persil válasza localhost (#19099) üzenetére


persil
nagyúr

Köszönöm, ezt kipróbálom, ha hazaérek este :)

De komolyan nem értem, hogy otthon a saját gépemen, a saját windows-omon rendszergazdai jogokkal azt mondom egy könyvtárnak, hogy ne legyen írásvédett és ez után, ha újra megnézem, ugyanúgy írásvédett... :D Mi ez a szar?! :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#19103) canniball


canniball
nagyúr

Tiszteletem a topik-lakóknak!

Két keresztkérdésem lenne:
1. vállalkozó/vállalkozás vásárolhatja-e a Home Premium verziót?
2. tudja-e valaki, hogy a NAV (ex-APEH) Abev nevezetű programja fut-e 64bit-en? A gugli szerint igen de jó lenne egy személyes tapasztalatot olvasni erről.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19104) vilmaboy válasza canniball (#19103) üzenetére


vilmaboy
őstag

1. Nem tudom, de szerintem nem.
2. A Nav szoftve nekem megy 64 biten. nálam biztosanOFF]

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19105) atti1848 válasza vilmaboy (#19100) üzenetére


atti1848
senior tag

Ahha.

Lenne még egy gondom.

Most tartok ott,hogy el kellene készítenem a Setup.cmd-t, de az USSF a USAGE sorban csak N/A-t ír.Ilyenkor mi a gond?Beírhatok kapcsolónak bármit? pl: "skype.exe"/S :Y

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#19106) vilmaboy válasza atti1848 (#19105) üzenetére


vilmaboy
őstag

őőő. ha kipróbáltad mindenkép írd meg itt fórumon... őszintén nem emléxem... de ha jól rémlik igen.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19107) atti1848 válasza vilmaboy (#19106) üzenetére


atti1848
senior tag

Most próbálom,hogy ha elkészítettem a cmd-t akkor elindítottam és ha elindul a telepítés akkor működik Rendszer telepítése közben is. :R :R

Köszönöm az eddigi segítséget.Még lehet foglak keresni ha nem gond. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#19108) vilmaboy válasza atti1848 (#19107) üzenetére


vilmaboy
őstag

egész nyugodtan. segítek ha tudok. ámde 2kor lelépek és nagy valószínüséggel csak 7főn leszek. próbálok majd felnézni 7végén, de nem tuti, h lesz netem.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19109) canniball válasza vilmaboy (#19104) üzenetére


canniball
nagyúr

1. Az nem lenne túl jó hír, ha jól látom a Prof kb. +10k. Más valaki tud esetleg pontos infót?
2. Ha nálad megy gondolom másnál is; köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19110) vilmaboy válasza canniball (#19109) üzenetére


vilmaboy
őstag

1. Utánajártam. Vehetni vehet cég mivel ez egy szabad ország, csak nem tudja tartományba venni. Egyszóval csak a prof játszik.
2. bizonyosan ;]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19111) canniball válasza vilmaboy (#19110) üzenetére


canniball
nagyúr

1. Magyarul nem lehet elszámolni? Vagy mire gondolsz tartományba vétel alatt?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19112) canniball válasza vilmaboy (#19110) üzenetére


canniball
nagyúr

Most esik le: a hálózati tartományba vételre gondoltál?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19113) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! C:\SSD-re telepített rendszer, ílletve SSD kímélés miatt át szeretnék helyezni néhány mappát a D:\HDD-re. Pl. a komlett C:\User mappát, az alatta lévő összes almappájával, felhasználójával és jogosultságaival együtt. Célom: User írásakor a HDD pörögjön, az SSD helyett.
Olvastam valamit a mklink /j parancsról, de nem igazából értem a működését, illetve azt, hogy elérem-e a célt. Igazából azt sem értem, hogy mklink alkalmazása után, lehet-e törölni az eredeti C:\ mappát.
Tudtok segíteni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#19114) krealon válasza VGYke (#19113) üzenetére


krealon
veterán

(#19115) penomope


penomope
csendes tag

Ajaj, egy kis segítség kellene.
A gépemen Win7 fut. 3 partícióra van megosztva. C: itt csak a win7 van, D: az életem (Programok telepítői, több évi fénykép anyag stb) E: üres volt. Egy ismerősöm adott egy akármilyen próbaverziós win8-at, gondoltam felnyomom az E-re, ugyis üres. Minden jó is volt, mikor bekapcsoltam a laptopot, mindig kiírta, hogy kettő op rendszer van, melyiket szeretném futtatni? Most, hogy már megnéztem, kiörültem magam, gondoltam elég is volt belőle, törlöm a gépről. Egyszerűen leformáztam az E meghajtót. Namost ha bekapcsolom a gépet, akkor is a win8 indul(na)de kiírja, hogy nincs meg egy indítófájl, válasszak egy másik op rendszert, nyomjak f9-et. Valszeg nem így kellett volna törölni.Mit kell tennem, hogy a win8-ra ne emlékezzel, csak a jó kis wi7 fusson?

(#19116) vilmaboy válasza penomope (#19115) üzenetére


vilmaboy
őstag

bootolj be telepítőről és rendszerindítás javítása... hátha megoldja. be lehet állítani a boot-ot is win-en belül, csak hol is? :F

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19117) sfdrakex válasza vilmaboy (#19116) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Itt:

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19118) bpx válasza canniball (#19109) üzenetére


bpx
őstag

1. használhatod, a hosting jellegű kereskedelmi felhasználás van csak tiltva rajta
licencfeltételek: [link]

az már más kérdés, hogy pl. nem lehet domain-be léptetni
nálunk nincs semmi AD meg hasonlók, mindenkinek független notebookja van, de persze más cégeknél már máshogy néz ki
meg mondjuk tavaly dolgoztam külsősként egy banknál, ahol olyan beállítások voltak előírva saját notebookra, amik HP-ban nincsenek

2. tekinte hogy Java-t használ, nem ezen múlik, és igen, fut rajta

(#19119) localhost válasza canniball (#19103) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Határozottan igen - vásárolhat!
ABEVJAVA 64 biten [link]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19120) localhost válasza persil (#19102) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Szerintem (nem biztos) ez lehet tulajdonlás kérdése.

Pl egy előző telepítésből ott levő user/admin tulajdona, afelett ez a a telepítés rendszergazdája nem rendszergazda!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19121) penomope válasza sfdrakex (#19117) üzenetére


penomope
csendes tag

Köszönöm! Jó is lett. De egyébként miért jelzi, hogy rajta van a win8, ha egyszer formáztam az E-t? Mondjuk most mellékes, csak érdekel.

(#19122) canniball válasza bpx (#19118) üzenetére


canniball
nagyúr

Családi kisvállalkozás egyetlen gépére lesz, úgyhogy a hálózati korlátozás nem para. Mindegyikőtöknek köszönöm a segítséget és a linkeket! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19123) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Tegnap vásároltam egy SSD vinyót. Fel is tettem rá a Windowst, friss telepítéssel, kikapcsoltam amit kell (kivéve a lapozófájlt, nem tudtam eldönteni h az kell-e, avagy nem kell).

A kérdésem az lenne, hogy a Felhasználó (users) mappa teljes tartalmát át tudnám valahogy helyezni a sima adattárolásra fenntartott vinyóra?
Legfőképpen azért kell, mert a játék amivel játszom létrehoz benne egy elég nagy méretű mappát, attól függetlenül, hogy melyik partícióra teszed és nem szeretném az SSD-t ezzel terhelni. Ezt meg nem lehet áthelyezni egyszerűen máshova.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Egy utolsó kérdés: érdemes a TEMP mappát is áttenni? Nem fogja majd vissza a Windowst, hogy azt a normál HDD-re kell írnia?

(#19124) cigam válasza Pano (#19123) üzenetére


cigam
félisten

Miért veszel SSD-t, ha mindenáron a régi lassu HDD-t akarod használni?
Amúgy meg Sajátgép>jobb klikk>tulajdonságok>speciális>környezeti változók

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19125) sfdrakex válasza penomope (#19121) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mert a W8 boot fájljait nem az E-re pakolta, és emiatt azok megmaradtak mikor az E-t formáztad, ebből gondolja hogy még fent van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19126) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Tud nekem valaki segíteni abban,hogy mikor csinálom a Silent telepítést, megvan a *.bat fájl amiben vannak a programok kapcsolói.Hogy tudom azt megoldani vagy mit kell beleírnom,hogy más mappából is kitudja olvasni a programot?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#19127) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Van egy MSDNAA Professional 7-em. Ha valamilyen csoda folytán tönkremegy a gép, és kicserélem a belét, (Alaplap + Processzor) milyen úton-módon tudom újra aktiválni másik konfiguráción?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19128) atti1848 válasza mobal (#19127) üzenetére


atti1848
senior tag

Ha neten keresztül nem fog sikerülni, akkor marad a telefon, ami tuti jó, mert nekem is MSDNAA-s van.

Elvileg van egy szám ahányszor regisztráltathatod más gépeken, de ez nagyon kevés.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#19129) Sub-ZeRo válasza Pano (#19123) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Most vagy SSD-t vagy vinyót veszel. Vagy van a hibrid vinyó. :DDD Olyan nincs hogy SSD vinyó. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19130) mobal válasza atti1848 (#19128) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

Értem. És ha "átiratom" a kulcsot másik hardverre az permanens marad, vagy minden egyes telepítés után beszélnem kell a nénivel, hogy léci aktiváljátok be...

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19131) general


general
addikt

üdv mindenkinek!

azt szeretném kérdezni a tapasztaltabbaktól, hogy ha letöltök egy Win 7 Home Premium 64 bit MSDN verziót, azt tudom-e aktiválni a valószínűleg jövő héten érkező hivatalos licenc kulcsommal?
csak mert nem akarom megvárni, ha ugyanaz a verzió, mint amit majd a dvd-n kapok!
a kérdés tehát ez lenne, csinálhatom ezt, vagy nem? rendes bolti wint kapok majd, csak nem győzöm kivárni, ezért gondoltam, hogy felteszem, és majd a kulcsommal aktiválom!

(#19132) atti1848 válasza mobal (#19130) üzenetére


atti1848
senior tag

A telefonos aktiválást egy gép végzi, így nem kell senkivel sem beszélned.

A Sajátgépre jobb egér, majd bal oldalt, legalul lesz a termék azonosító, azt fogja kérni a gép, vagyis így emlékszek és erre fog neked adni egy hosszú kódot ami le kell,hogy írj, ha csak nem vagy valami zseni és megtudod jegyezni.

Én is jártam már úgy hogy egymás után telepítettem a gépemet és végül nem akarta regisztrál, mert valamilyen hibát írt ki, de telefonon megoldódott.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#19133) atti1848 válasza general (#19131) üzenetére


atti1848
senior tag

Szia.

Szerintem ha ugyan ilyen verzióra kérted a licensz kulcsot akkor több,mint valószínű,hogy sikerülnie kell, mert nekem is mondtak valami ilyesmit, de szerintem ez logikusnak tűnik,hogy ugyan azt a verziót aktiválnád csak egy fizetős kulccsal.

De ha nem így van akkor úgy is kijavítanak. :Y

De szerintem ha kipróbálod nem veszítesz semmit.

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#19134) Pano válasza cigam (#19124) üzenetére


Pano
addikt

Szia!

Köszi. Használom én, de mivel 64 GB, ami csak rendszerpartíció lesz, nem szeretném dugig tömni. Azért a több gigás állományokat nem fogom rajta tárolni.
Használom én, mert a felhasználói programokat arra telepítem, csupán az élettartamot csúnyán megrikító dolgokat azért nem szeretném ráerőltetni.

Az általad leírt módszert ismerem, a temp még annyira nem izgat, de a user mappát a fenn említett okok miatt mindenképp szeretném a hdd-re tenni.

Pano

(#19135) Pano válasza Sub-ZeRo (#19129) üzenetére


Pano
addikt

Át kell még szokni nyelvezetve, régi megszokások rabja vagyok :)) Friss dolog ez nekem egyelőre.

(#19136) general válasza atti1848 (#19133) üzenetére


general
addikt

igazából csak nem tudom, van-e különbség a dobozos, bolti kisker verzió, és az ún MSDN verzió között... ha nincs, logikusan gondolva simán, legálisan aktiválhatom. abból is gondolom,hogy ez így oké, mivel néhány laptophoz nem is adnak win lemezt, csak a kulcsot kapod meg - amikor telepített verziós notebookot vesz az ember -, és ha gond van, vagy egyáltalán csak újra akarom rakni a rendszert, akkor le kell töltenem egyet. jól gondolkodom? :)

a bolti majd SP1-es lesz már, de az nem lényeg, updateli magát.

(#19137) mobal válasza atti1848 (#19132) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez oké. De innentől kezdve minden esetben vagy csak egyszer és megjegyzi, hogy változott a hardver?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19138) VGYke válasza Pano (#19123) üzenetére


VGYke
addikt

Ketten kérdezünk valami hasonlót

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#19139) DS39 válasza general (#19136) üzenetére


DS39
nagyúr

van különbség, a laptopon lévő ún. OEM verzió (géphez kötött), az ahhoz kapott kóddal MSDN-es (vagyis Retail/Dobozos) verziót nem tudsz aktiválni.

[ Szerkesztve ]

(#19140) atti1848 válasza general (#19136) üzenetére


atti1848
senior tag

Ahogy értelmeztem az MSDNAA oldalán, akkor 2 évig érvényes. De szerintem ez csak a Licensz-re vonatkozik, mert a telepítő lemez tök mindegy honnan van csak legális legyen és a fő hangsúly a kulcson van amit megvásárolsz.

Amit megveszel az szerintem míg használod érvényes lesz ellenben az MSDNA-s ami csak 2 évig, de aztán lehet,hogy új kódot kérhetsz.Ezt már nem tudom. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#19141) bpx válasza atti1848 (#19140) üzenetére


bpx
őstag

a 2 év csak arra vonatkozik, hogy addig van garantált letöltésed a szerverről

(#19142) atti1848 válasza mobal (#19137) üzenetére


atti1848
senior tag

Azt nem tudom, hogy mindig kellesz-e telefonon vagy sem, de ha kell is akkor sem vészes.

De szerintem nem kell, mivel semmi nem fog változni.

De ha mégsem így van akkor valaki aki már találkozott ilyennel jelezze. :Y :Y :Y

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#19143) atti1848 válasza bpx (#19141) üzenetére


atti1848
senior tag

Akkor nem a kulcsra?

Mert elvileg,ha megszűnik a jogviszonyod a sulival akkor a kulcs érvényessége is lejár, azaz már attól kezdve nem lesz legális, ha jól gondolom.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#19144) Sub-ZeRo válasza atti1848 (#19143) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerkesztés gombot is nyugodtan használhatod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19145) general válasza atti1848 (#19140) üzenetére


general
addikt

ezek szerint nem mondtam el érthetően, elnézést.

rendes dobozos verziót veszek, totál hivatalos, legális példány, egyszerűen csak szorít az idő, most nem írnám le a sztorit, de a kérdés szempontjából tökmindegy.

tehát nem akarom megvárni, amíg megjön a példányom a hivatalos kulccsal és lemezzel, ezért gondoltam, hogy letöltök egy érintetlen MSDN verziót, amit nem aktiválok (30 napig ugyebár okés), majd ha megérkezik a win 7 példányom, akkor a kulccsal aktiválom!

csak azt kérdezném, hogy ezt így lehet-e, van-e értelme, a két win verzió ugyanaz-e? win 7 home premium 64 bit

(#19146) bpx válasza atti1848 (#19143) üzenetére


bpx
őstag

ha megszűnik a jogviszonyod, akkor továbbra is használhatod a már meglevő pl. Windows-t, viszont újratelepíteni nem lehet

(#19147) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Valamennyi virtuális memória/lapozófájlt mindenféleképp érdemes meghagyni a Windows-ban? Tehát ha az embernek van 32 GB ramja, akkor is kell?

Mert lecsökkentettem a virtuális memória méretét 2 GB-ra és most el kezdett sikítozni hogy baj van, mert el fog fogyni a virtuális memória, zárjak be mindent, amikor több GB hely volt a memóriában.

Alapesetben miért nem tölt be mindent a memóriába a Windows és az alkalmazások? Én úgy tudom, hogy egy DDR3-as 1600MHz CL9-es ram minden tekintetben jobb, mint egy HDD, még ha gyorsabbak közül való is. Vagy nem?

(#19148) Sari válasza sfdrakex (#19091) üzenetére


Sari
tag

Hi!

Megoldódott a probléma.
A gépre rá volt dugva egy külső vinyó az kavart valahogy be. Ha az nincs csatlakoztatva akkor jó minden. Ha a gép elindítása után dugom rá a külső vinyót úgy is jó. Viszont ha a bekapcsolás előtt dugom rá a vinyót és úgy kapcsolom be a gépet akkor már nem jó sem az egér sem a vinyó sem. Ki érti ezt?

Köszi a válaszokat.

(#19149) sfdrakex válasza Sari (#19148) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet a gép indulásakor nem tud elég áramot adni az összes usb eszköznek, és ezért nem mennek.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19150) Sari válasza sfdrakex (#19149) üzenetére


Sari
tag

És ez akkor gondolom nem akkora probléma csak ilyen az alaplap. Vagy a táp kevés ? 400w-os fsp aurum gold. alaplap pedig egy asrock z68gen3extreme3. Videókártya nincs is gépben. Egy i5 2500K proci van meg egy 500-as hdd és egy tv tuner. Sztem ezt a táp bírja simán.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.