Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) SentryGun válasza vilmaboy (#19300) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Jól írtad, működik. :)
Köszönöm szépen a gyors választ!

(#19302) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Mos vettem egy új gépet (adatlap) és feltelepítettem az ssd-re a win7-t úgy, hogy lehúztam róla az 1 tb-s hdd-t (mert úgy olvastam az ssd topikban, hogy így kell)
Utána rádugtam a hdd-t, a biosban látja is szépen viszont a windows egyátalán nem érzékeli, hogy van egy hdd is. Mit cseszek el?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#19303) Воланд válasza petymeg (#19302) üzenetére


Воланд
titán

futtatasba ird be, hogy diskmgmt.msc, enter, jobb klikk az adott merevlemezen es adj neki betujelet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19304) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

sziasztok, vki erre vmit tud esetleg? köszi

(#19305) cekkk válasza cekkk (#19299) üzenetére


cekkk
veterán

Na megoldottam magamnak, kézzel kell beírni :D

Ahogy egyik barátom írta, isten hozott a 21. században :DDD :DDD

(#19306) ma.ci23


ma.ci23
tag

Hi all!

Tudnátok segíteni hogy ez a kékhalál kód pontosan mit jelent?
0x0A = unstable RAM/IMC, increase QPI first, if that doesn't work increase vcore

Vagyis mit csináljak ilyenkor?

(#19307) petymeg válasza Воланд (#19303) üzenetére


petymeg
addikt

köszi

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#19308) Hunork válasza ma.ci23 (#19306) üzenetére


Hunork
veterán

Tuning esetén szokott jelentkezni, legjobb tudomásom szerint, instabil memóriaműködés, magas/alacsony fesz a procinak.
Csinálj egy Bios default-ot, és nézd meg úgy.
Szerintem.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#19309) ma.ci23 válasza Hunork (#19308) üzenetére


ma.ci23
tag

igen van tuning kb 2hete stabilan ment,de most játék közben bedobta.De akkor a proci feszkóval van összefüggésbe és nem a ram vagy más feszkóval? :)

(#19310) sfdrakex válasza ma.ci23 (#19309) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tedd vissza alapra a tuningot, és kiderül, de ha húztad a procit, úgy hoyg a ramok sebességét nem tetted fixre, akkor a ramokat is húztad és lehet azok nem bírtákaz emelést.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19311) Hunork válasza ma.ci23 (#19309) üzenetére


Hunork
veterán

A kód több hibalehetőségre utal (3), ahogy fentebb írta a kolléga. Sajnos, csak lépésenként derül ki. De tuning ügyben nem vagyok járatos, csak ez a kód ilyenkor szokott jelentkezni.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#19312) Visormail válasza Forza_JUVE (#19304) üzenetére


Visormail
addikt

Csoportházirendből lehet kikapcsolni, de az nincs HP-ban csak professional és attól felfelé.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#19313) TigerCat válasza Steelmanus (#19273) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Infra Recorder-t használok régóta és bevált. Esetleg egy próbát megér ez is...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19314) qqcqqc válasza cekkk (#19291) üzenetére


qqcqqc
őstag

helyi hálón, ha nem akarsz korlátozást, hogy ki férjen hozzá a linux megosztáshoz egyszerűbb a samba confba a megosztás beállításainál berakni a "guest = ok" változót és nem kér azonosítást.

(#19315) ma.ci23 válasza sfdrakex (#19310) üzenetére


ma.ci23
tag

A ramoknak megadtam az időzítést és csak szorzóval húztam a procit.Kiprobálok mindent amint többször is jelentkeik a probléma. :)

(#19316) scope2007


scope2007
addikt

üdv.
segítségre volna szükségem.
van egy laptop win7tel.
koleszba csak lanos net van, és ha be van dugva az utp kábel, nem talál semmit.
Mac címmel van baja, valamiért nulla az összes mező. mit lehet ezzel kezdeni?
wifi jó, de az ugye koleszba pont nincs.
másik laptopon semmit nem kell beállítani, egyből van net.
a háló kártya a hibás? hálózatot nem annyira vágom. úgy kértek meg, hogy kérdezzem meg ezt.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#19317) sfdrakex válasza scope2007 (#19316) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Máshol működik kábelen a net a laptopon? Hálókártya nincs letiltva? Driverei fent vannak rendesen?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19318) cekkk válasza qqcqqc (#19314) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi!
De ahogy most sikerült megoldanom tökéletes, de mit megkínlódtam vele :D

Felívom a Ms segítsenek, erre, hm ez msdnaa-s win ezért nem jár a támogatás, gondolom abba a sok milliárdba már nem fért bele :W :W

(#19319) vilmaboy válasza scope2007 (#19316) üzenetére


vilmaboy
őstag

az ipcím beállítások automatikuson vannak? Vagy egyedi címet osztasz ki a gépednek saját átjáróval? Ipv6 engedélyezve van vagy tiltva?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19320) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!

Windows 7-ben hogy tudok egy 1 tb-s hdd-t ketté particionálni? Az oprendeszer egy másik meghajtón van, ezen csak ez egyik partíción programok, a másikon meg dokumentációk lennének.

Ja és még annyi, hogy már elkezdtem programokat feltenni erre a hdd-re, vagy 4-5 giga foglalt rajta -D meghajtó nálam-, ha ezt ketté akarnám szedni D és E maghajtókra akkor kell előtte formázni az egészet, vagy az üres helyre létrehozza az E meghajtót?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#19321) sfdrakex válasza petymeg (#19320) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Start menü futtatásba írd be: diskmgmt.msc majd enter és itt fogsz tudni létre hozni, törölni partíciókat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19322) vilmaboy válasza petymeg (#19320) üzenetére


vilmaboy
őstag

vagy a lemezkezelésben Kötet zsugorítása stb... de ez elég kezdetleges. , vagy leszeded szépen az easeus partition master home editiont és azzal megcsinálod.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19323) bpx válasza petymeg (#19320) üzenetére


bpx
őstag

lemezkezelővel

futtatás: diskmgmt.msc
vagy Computer - jobb klikk/Manage
vagy start menüben is biztos megtalálható valahol
vagy MMC-nek is be lehet adni
vagy commandline-ból diskpart

[ Szerkesztve ]

(#19324) Dusee


Dusee
őstag

üdv
kéne egy kis segítség.
felraktam egy Mac OSX Lion transformation pack-ot ami nem igazán jött be, ezért letöröltem, de egy csomó dolog megmaradt utána (ikonok, mappa elrendezés beállítások, stb.).
kérdésem, hogy ezt valahogy vissza tudnám-e állítani az alap win7-esre újratelepítés nélkül?
köszönöm :R

(#19325) vilmaboy válasza Dusee (#19324) üzenetére


vilmaboy
őstag

lehet valaki tud valami csodát, de szerintem max csak varázspálcával.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19326) Dusee válasza vilmaboy (#19325) üzenetére


Dusee
őstag

:(
esetleg rendszer dll csere amikben az ikonokat tárolja? :F
mert a többivel még valahogy megbarátkozom/kijavítom, de az ikonok nagyon irritálóak.

[ Szerkesztve ]

(#19327) CoolMan válasza Dusee (#19326) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Rendszer visszaállítás?

(#19328) scope2007 válasza vilmaboy (#19319) üzenetére


scope2007
addikt

teljesen új laptop, semmi se lett elállítva.
wifi müxik, lan nem.
driver fentvan, nem olyan gond lehet.
van valami megoldás hibaszűrésre?
telefonon kaptam ezelet sz infókat én is, nem láttam a gépet fizikailag. messze van.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#19329) Dusee válasza CoolMan (#19327) üzenetére


Dusee
őstag

09.24-e az utolsó amire vissza tudom állítani, az átalakító pakkot pedig még augusztusban tettem fel :(

(#19330) vilmaboy válasza scope2007 (#19328) üzenetére


vilmaboy
őstag

próbáljatok meg feltenni egy másik lan drivert. Az sem baj ha régebbi. Attól hogy fent van a driver, esetleg a legújjabb... Attól még nem feltétlen igaz, hogy az a legújabb és nem működik hibásan... Leg1xűbb dolog a drivercsere kezdésnek.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19331) Szasinka


Szasinka
tag

A szakértők segítségét kérném:
Ha van (volna, profilomon van a konfig amihez jönne) két fizikai HDD és az egyiken rajta van jelenleg az XP akkor a másikra feltelepítve a Win7-et akkor induláskor a biosban ki lehet választani melyik HDD-ről bootoljon elsődlegesen a rendszer így kvázi szabadon választva melyik Op. rendszer álljon fel? Ez esetben a másik op.r. nem zavarná a működésében az aktuálisat? Lehetséges ilyen rendszer felállítása? (Ha valami gond van fizikailag eltávolítva az egyik HDD-t a másikkal fel tudna állni a rendszer gond nélkül?)
Köszönöm előre is a segítséget.

(#19332) sfdrakex válasza Szasinka (#19331) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen, működik így a dolog. XP után telepítve a W7 vinyó válogatás nélkül is készít boot menüt, amiből induláskor kiválaszthatod melyik -t akarod indítani.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19333) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Windows Media Player-nél h tudom kiszedni azt az opciót h ha beteszek egy CD-t vagy DVD-t akkor ne kezdje el automatikusan lejátszani abban az esetben ha én éppen zenét hallgatok WMP-en? Mert elég zavaró h zenélek és ha beteszek egy lemezt akkor azt kezdi el lejátszani :(((

Matthew 24:42

(#19334) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Látom, hogy Win7 telepítése után is lehet aktiválni az AHCI üzemmódot. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e, gyorsabb, stabilabb lesz a rendszer?
Gigabyte DS4 alaplapom van, F12 Bios-szal.

(#19335) sfdrakex válasza @matthew@ (#19333) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vezérlőpultban az automatikus lejátszásnál, tudod kapcsolgatni ezeket.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19336) @matthew@ válasza sfdrakex (#19335) üzenetére


@matthew@
őstag

Ott minden ki van kapcsolva vagy az van betéve h kérdezzen h mit csináljon :F

Matthew 24:42

(#19337) sfdrakex válasza @matthew@ (#19336) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Legfelül kivetted a pipát az automatikus lejátszás minden adathordozó és eszköz esetén elől?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19338) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Van egy acer laptopom és elkezdte a következőt művelni pár napja recseg ha filmet nézek vagy zenét hallgatok de csak néha néha reccsen bele neten is meg a media player alatt is.
A laptop 2 hetes nem gondolok hardveres hibára szerintem valami szoftveres lehet mert kb 3 napja csinálja.

Mi lehet ilyenkor a probléma?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#19339) sfdrakex válasza Zaied (#19338) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Változtattál valamit mielőtt elkezdte? Új lejátszó, codec, játék driver telepítése?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19340) Zaied válasza sfdrakex (#19339) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Ha jól emlékszem nem volt semmi változtatás

(#19341) sfdrakex válasza Zaied (#19340) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Frissítéseket telepítettél, amivel esetleg fel ment új driver?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19342) Zaied válasza sfdrakex (#19341) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

automata frissítésen van a gép de 1. nap leszedettem vele mindent

(#19343) @matthew@ válasza sfdrakex (#19337) üzenetére


@matthew@
őstag

Igen, onnan is kivettem :K

Matthew 24:42

(#19344) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Érdekelne, hogy beállítható-e valahol, hogy minden féle fajta kiterjesztésű videókat egyetlen egy player játsszon le?

Konkrétan Splash pro ex-et használok és az ismeretlen kiterjesztéseket (amit nem tanítottam meg neki, Open with..-vel) még mindig Media Playerrel akarja megnyitni.

Van erre külön valami beállítás, hogy az összes videót a Splash-vel játssza le a gép?

[ Szerkesztve ]

(#19345) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

A mai nap a következő történt. Win7 volt a gépemen, újra szerettem volna telepíteni pendriveról.

Bedugtam a pent, normálisan restart de innentől kezdve se kép se hang.

A proci ventije pörög, a táp ventije pörög a "dolgozást" jelző led folymatosan világít , a cd író ledje folyamtosan világít. ennyi amit ki tudtam csikarni a gépből.

Próbáltam azt, hogy kiszedtem a memóriát, mert ugye akkor azért csak sípolnia kellene, de még az se.

Mi lehet a gond? Mivel tudnék próbálkozni ?

-.-

(#19346) CoolMan válasza ubid (#19345) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A pendrive-t kivetted? Esetleg csinálj egy BIOS reset-et.

(#19347) ubid : Vedd ki az alaplapi elemet pár percre, teljesen áramtalanított gépből. A konnektorból is húzd ki a tápkábelt.

[ Szerkesztve ]

(#19347) ubid válasza CoolMan (#19346) üzenetére


ubid
őstag

igen. kivettem.

Azt hogyna tudom ?

-.-

(#19348) ubid válasza CoolMan (#19346) üzenetére


ubid
őstag

más ötlet ?

Mi mehetett tönkére ?
Videókártya ? vinyó ?:S

-.-

(#19349) CoolMan válasza ubid (#19348) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

vagy alaplap esetleg táp....csere alkatrész nélkül, nehéz lesz megmondani.

(#19350) ubid válasza CoolMan (#19349) üzenetére


ubid
őstag

hm. az az érdekes, hogy a led folyamatosan világít, ahogy írtam...

hogyha a videókártya lenne rossz akkor ha kiveszem a memóriát azért jeleznie kellene, hogy nincs benne ram nem ?

-.-

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.