Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20201) Geryson válasza vilmaboy (#20200) üzenetére


Geryson
addikt

Csak a tisztánlátás végett. Töröljem a drivert és töröljem az illesztőprogramot is? Nem értem, az eszköz nem tűnik el a listából ha törlöm a drivert? Azért kérdezem, mert akkor hogyan törlöm az illesztőprogramot is?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#20202) VGYke válasza €uro (#20198) üzenetére


VGYke
addikt

Egyenlőre csak visszakérdezni tudok. Kezdetektől ilyen, vagy csak mostanában? Mert ha korábban jó volt, csatlakoztasd le a hálózati meghajtót, majd ismét vissza, hátha...
NAS-PC hálózat össze van "lőve" (pl. azonos munkacsoport)? Bár, ha nem lenne, valószínű soha nem látnád. Intézőben, TotalCommanderben is ugyan úgy viselkedik?
Aztán bezavarhat még a tűzfal is. Igaz, nálam úgy zavart be, hogy a NAS-HDD-t tudtam hálózati meghajtóként csatlakoztatni, de a hálózatok között nem láttam az eszközt. Esetleg próbálj kérdezni még az imént linkelt fórumban.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20203) vilmaboy válasza Geryson (#20201) üzenetére


vilmaboy
őstag

úgy gondolom, mivel nem létfontosságú hardverről ebszéllünk, hanem wifiről... igen. tröld az eszközt eszközkezelőből, szedd le mindenét és telepítsd újra egy regisztery clean és újraindítás után. had ismerje fel ismét az eszközt, majd drivert és szoftot neki. Érdemes megnéznni, hogy a 0kbytes file is eltünt e... ha jól értettem a wifi driveréhez tartozott...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20204) €uro válasza VGYke (#20202) üzenetére


€uro
őstag

Pár napja lett új Win7 telepítve. Ezen a rendszeren eddig is így viselkedtek a hálózati meghajtók. Egyébként ha már egyszer megnyitom valamelyik hálózati meghajtót (akár a TotalCommander-rel), onnantól kezdve minden program látja.

Most kipróbáltam azt, hogy az egyik meghajtót újracsatlakoztattam úgy, hogy a NAS hálózati neve helyett az IP címét használtam. A következő újraindításnál ki fog derülni, hogy ezzel megoldódott-e a probléma.

(#20205) Geryson válasza vilmaboy (#20203) üzenetére


Geryson
addikt

Ismételni tudom csak önmagam: drivert leszedtem, eszközkezelőből törlődik az eszköz (tehát ott külön már nem tudom a illesztőprogramot törölni), registry clean megvolt, újraindít.

Az eszköz újraindítás után nem rakódik fel ha bedugom (soha nem is tette), kell mindenképpen a driver. De ahogy felrakom (az install rendben lezajlik) az óra melletti ikon bár megjelenik, de semmilyen wi-fi jelet nem fog. Programot nem tesz fel, csak drivert.

A nullás, sérült .dll természetesen nem tűnik el, mivel ez nem a Wi-Fi antenna .dll-je, hanem úgy veszem észre, hogy egy rendszer .dll.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#20206) VGYke válasza Geryson (#20205) üzenetére


VGYke
addikt

Ha nem írtam el a keresőbe, neked ez hiányzik. Letölthető pl. innen. De ez csak 1,27MB. Próba cseresznye, töröld, cseréld. Látszólag az msxml6.dll-nek nem sok köze van a wifi-hez... :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20207) Geryson válasza VGYke (#20206) üzenetére


Geryson
addikt

Igen, bizony ez az. De nem gáz leszedni egy számomra teljesen ismeretlen helyről egy DLL-t? Elég sok helyen olvastam, hogy ez kész öngyilkosság, vagy ez csak pánikolás?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#20208) VGYke válasza Geryson (#20207) üzenetére


VGYke
addikt

Vizsgáltasd meg víruskeresővel. Egyébként amit linkeltem, ott cca. 13MB zip jön le (kipróbáltam), a dll mellé van csomagolva a RegistryCleanerSetup-1.0.0.1148 :DDD
Az Eset kergetőm azt mondja rá, hogy nem fertőzött, viszont a digitális aláírása: 2005.szeptember8, win7-hez elég korai. Vagy ezt az Office pakolja fel :F A munkahelyi gépemen Vista 32bit alatt 2db ilyen fájlt találtam: msxml6.dll és msxml6r.dll. Érdekes, előbbinek 2012.06.05 a dátuma, tehát valaki ezt frissítgeti, és nagyobb is 21 490 byte-al mint a letölthető, így mégis jobb lenne tök olyan szoftver környezetből beszerezni, mint a tiéd. De az is lehet, ennek semmi jelentősége, nem tudom...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20209) begrimisu


begrimisu
aktív tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy most szeretném felrakni a w7 a gyepemre most xp van fent 2 partíció van ahol az xp van az 20gb a másik partíción személyes dolgok vannak de azon még 180gb szabad hely van a kérdésem az ha telepítem a w7-est és a c partíciót megnövelem 50gb akkor elveszi a helyen úgy a szabad helyről hogy nem fog kitörölni semmit?

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#20210) Visormail válasza Geryson (#20207) üzenetére


Visormail
addikt

A driver=illesztőprogram így fordították hivatalosan. Valóban a külön dll-ek letöltésen nem éppen ajánlott, inkább telepítsd fel rendesen magát a programot amihez tartozik MSXML 6.0

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20211) Visormail válasza VGYke (#20208) üzenetére


Visormail
addikt

Lemaradtam a szerkesztési időről. Pontosan erről van szó amit írsz, nem a vírusosság szokott lenni a gond hanem a 100 féle verzió, attól még hogy a neve ugyanaz a dll-nek nem biztos hogy jó lesz, bizony van jelentősége.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20212) begrimisu


begrimisu
aktív tag

Esetleg valaki tudná a választ a kérdésemre? köszönöm

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#20213) Geryson válasza Visormail (#20210) üzenetére


Geryson
addikt

Na, én is most azt csináltam VGYke ötletéből kiindulva, hogy továbbszörföltem a Microsoft oldalon és EZT az oldalt találtam. Sajnos a 6-os verzió valami miatt nem telepíthető (mondjuk furcsa, hogy tényleg teljesen már Windows verziót is ír). A 4-esre írja a Windows 7-et, vagy egy alapverzió és egy hotfix. Ezeket feltettem ÉS láss csodát az msxml6 is rendbe jött (1.3 mega lett) DE korai volt az öröm, mert a driver telepítése után az antennát továbbra sem látja és sajnos a hibaüzenet is előjön, amikor a korábbi képre klikkelek. Pedig ez nem kamu, frankón Windows oldalról szedett cucc.

Most megnézem azt, amit Te belinkeltél.

Apám, jön a hosszú hétvége és itt állok gép nélkül egy ilyen hihetetlen eset miatt.

Vírus nem igazán lehet, mert Essentials fent van és az egész tényleg az áramszünet után jött ki...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#20214) vilmaboy válasza begrimisu (#20212) üzenetére


vilmaboy
őstag

Türelelm választ terem...
előbb alakitsd át a partícióidat xp alól és utána formázz win7 telepítő alól és utána telepíts 7est. Partition master home edition ippen megfelel eme célra...

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20215) Geryson válasza Visormail (#20210) üzenetére


Geryson
addikt

Érdekes, ráklikkelés után kb. 1 másodperccel megjön az üzenet, hogy sikeresen telepítettem. Elég furcsa, hogy 4-5 mega installálása ennyi lenne. Egyébként a msxml6.dll továbbra is 1.3 mega.

Amire most rájöttem, hogy antenna driver törlés, tisztítás után is ez a hibaüzenet áll fent. Tehát ha az internetkapcsolat képére ráklikkelek, azonnal előjön a hibaüzenet.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#20216) begrimisu válasza vilmaboy (#20214) üzenetére


begrimisu
aktív tag

alakítsd át a partícióidat xp alól eszt nem értem?

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#20217) vilmaboy válasza begrimisu (#20216) üzenetére


vilmaboy
őstag

meg akarod növelni a c-t, ha jól értem 50GB-ra hogy win7et tegyél a gépre. Ezt nem tudod telepítőlemezről megoldani. Méretezd át a particiokat a fent írt módszerrel, majd utána telepítsd az új oprendszert.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20218) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Újraraktam a win-t a tegnapi font baki miatt, most meg aktiválni szeretném, de nem fogadja el a kódot. Miért van ez? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#20219) Fire/SOUL/CD válasza Speeedfire (#20218) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elég egyértelmű...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20220) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Néha szinte teljesen lefagy a Win7. Az egeret tudom mozgatni, de nem reagál semmire. Ctrl+Alt+Del-el ki tudok lépni a főmenübe, ott az egér továbbra is jó mozog, a menük is élnek, de ha belépek a feladatkezelőbe, továbbra is teljesen belassul, az újraindítás sem működik, csak a reset gombbal. Most sikerült először nagy nehezen behozni a feladatkezelőt, az NT Kernel&Systemre 50%-ot jelzett. Én ebből nem nagyon értek semmit, de úgy néz ki, hogy korábban is ezzel volt a gond. Mi lehet a probléma? MSE+Malwarebytes nem talált semmit. Lehet, hogy az 1 hete felrakott legfrissebb chipset driver + AHCI driver okozza a problémát? Igaz az ntoskrnl.exe-vel korábban is volt probléma.

[ Szerkesztve ]

(#20221) Speeedfire válasza Fire/SOUL/CD (#20219) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hát ez óriási. Ugyan az a kód fél éve még jó volt, most meg már nem. Köszi MSDNAA. :R :W

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#20222) vilmaboy válasza pinnacle (#20220) üzenetére


vilmaboy
őstag

mikor frissítetted a chipsetet és az achit?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20223) pinnacle válasza vilmaboy (#20222) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Most írtam csak be, hogy 1 hete, meg azt is, hogy az ntoskrnl.exe-re korábban is jelzett hibát, de ilyen teljes lefagyásra nem emlékszem.

(#20224) Visormail válasza Geryson (#20215) üzenetére


Visormail
addikt

Valóban az én linkemen is xp-t ír, azt találtam hogy xp-től felfelé a rendszer része már alapban. Parancssorba írd be hogy sfc /VERIFYONLY mit ad eredményül? (Ez így csak ellenőriz nem változtat semmin.)
Itt [link] azt írják hogy ezzel [link] le lehet pucolni, aztán a Visual Studio 2005 telepítésével lehet újra működésbe hozni merthogy annak a része már, hát én nem tudom.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#20225) Geryson válasza Visormail (#20224) üzenetére


Geryson
addikt

Rendes vagy, köszönöm! Sajnos az a verzió nem jó az én oprendszeremre. Mindegy, most egész álló nap csak töröltem, installáltam, egyszerűen semmi sikerrel. Feladtam, megy szervizbe a gép. Ha holnap nem tudják megcsinálni, akkor meg újrahúzom a gépem. Az eszem megáll amúgy, hogy ezt hogyan hozta össze ez a mocskos Win...

:R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#20226) Dusee


Dusee
őstag

üdv!
lenne egy kis gondom.
újrahúztam a gépem, és a daemon tools azóta nem akar működni.
ha SPTD-vel ha anélkül rakom fel nem tudok virtuális meghajtót létrehozni, elkezdi telepíteni az illesztőprogramját, majd kiírja, hogy sikertelen :F
valami ötlet/megoldás rá?
köszönöm :R

(#20227) CoolMan válasza Dusee (#20226) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Használj helyette Virtual CloneDrive (free) vagy csak próbáld ki, nem rosszabb mint a daemon szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#20228) Dusee válasza CoolMan (#20227) üzenetére


Dusee
őstag

próbáltam, az eszközkezelőben ennek is sárga háromszöget rak, és azt írja, hogy az eszközillesztő hiányzik vagy sérült :F

(#20229) CoolMan válasza Dusee (#20228) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Hmm...chipset drivert telepítettél?

(#20230) Dusee válasza CoolMan (#20229) üzenetére


Dusee
őstag

hát eddig olyan nem kellett :F

szerk: az ATI vga driver felrakja azt, nem? :F

szerk2: nem hát, nem is tudom honnan szedtem ezt :U de nem értem, eddig egyszer sem raktam fel chipset drivert, elég volt a win7-es :F

[ Szerkesztve ]

(#20231) CoolMan válasza Dusee (#20230) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Oké, rendben akkor most sem kell. (?) Azért kérdeztem, mert volt olyan eset, amikor a chipset driver kavart be.
De nálad akkor ez nem játszik.

(#20232) Dusee válasza CoolMan (#20231) üzenetére


Dusee
őstag

azért felrakom, lehet megoldja.
köszi :R

(#20233) ledgeri válasza VGYke (#20193) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mindkét helyre már írtam, a másodikon még a legfissebbel is egy lapon vagyok... :W de nem jött válasz...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#20234) Szteff2


Szteff2
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék! Win7 64 bites prof. az updaterrel frissült volna, de újraindulásnál, amikor a telepítést érvényesíti 15% nál megszakad, majd a módosítások visszaállítása következik. Újraindul, ekkor látszólag folytatódik és végigmegy, de a rendszer felállása után jelentkezik az updater, hogy nem sikerült a frissités.

Mit tudok tenni ebben az esetben? Már többször nekifutottam, de semmi változás. A Win7 legális.

Szteff

(#20235) Dusee válasza Dusee (#20232) üzenetére


Dusee
őstag

na, mostmár a rendes IDE meghajtómat se tudja telepíteni :W

(#20236) VGYke válasza Geryson (#20225) üzenetére


VGYke
addikt

Ismét csak ötletelek, szervíz előtt: Win javítást próbáltad? Win telepítőlemez be, javítás, majd office telepítővel ugyan ez. Az alap leírásodból nem igazából derül ki számomra, mivel (melyik lemezzel: Win telepítő vagy hardver driver telepítő lemez) kísérleteztél, bár lehet én vagyok figyelmetlen, ami nem kizárt.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20237) VGYke válasza Geryson (#20225) üzenetére


VGYke
addikt

Most meg nekem járt le az időm, (asszony hívott telefonon, kötelező felvenni hogy itthon vagyok amikor ő nincs és nem barátaimmal a sörözőben :DDD ), folytatom: CHKDISK megvolt?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20238) Geryson válasza VGYke (#20236) üzenetére


Geryson
addikt

Már leadtam, mert meguntam. Ha a szervizben sem jönnek rá, akkor holnap újrahúzom. Mivel SSD, így elég gyors. Egyetlen gondom, hogy van egy játék, amit viszont minden installnál 2 hétig állítgatok, ez a nagy bánatom, ezért nem csináltam még meg.

Természetesen próbáltam a Win javítást, de nem talált hibát ahogy sajnos érthető, hiszen maga a Windows tökéletesen teszi a dolgát, nincs semmi hibaüzenet.

Ami még megdöbbentőbb, hogy LAN-on van internet, azaz nem a hálózati kapcsolatokkal van gond, hanem valami mással.

Office lemezt nem próbáltam, lehet újra kell rakni az Office-t? Használj az Office az msxml6.dll fájlt?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#20239) VGYke válasza Geryson (#20238) üzenetére


VGYke
addikt

"Használj az Office az msxml6.dll fájlt?": Csak amatőr vagyok! Szerintem igan.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20240) tbalint3


tbalint3
tag

Hello,

Erre a régi konfigra érdemes Win7-et telepíteni vagy maradjon inkább az XP?
CPU: Intel Pentium 4 630 3.0GHz (támogatja a HT-t)
RAM: 1GB DDR1 400MHz Kingston (2x512MB, dual-channel)
VGA: ATI Radeon x550

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#20241) VGYke válasza Geryson (#20238) üzenetére


VGYke
addikt

Office-t sem kell újraraknod, ott is van ez: telepítőlemezen hibajavítás. Egyébént tuti hogy az Office is használja az xlm környezetet... (Pl.: print)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20242) S-IW válasza tbalint3 (#20240) üzenetére


S-IW
tag

(#20243) Dot


Dot
őstag

Hali!

Tudom, hogy ez 1. hsz-ben van erről szó, de én ott nem találtam megoldást!
Szóval van egy Creative X-fi Xtreme audio PCI-E hangkártyám, de a mély hangok hiányoznak!
Felraktam a legújabb drivert(XFXA_PCDRV_LB_WIN8_1_05_0000.exe) ,de nem jó/legalább a Crystalizer és a CMSS-3D működik/!
Hogyan tudnám rávenni, hogy legyen basszus?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#20244) #01682176


#01682176
törölt tag

Szia!
Nővérem most vesz új laptopot, előre telepített windows 7el. A kérdésem az lenne, hogy abban az esetben, ha csak egy partíció van (C:\), akkor hogyan lehet létrehozni újat (win 7 alatt), anélkül, hogy újra kellene telepíteni a gépet?

(#20245) snowdog válasza #01682176 (#20244) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!
A Win7 alatt csak látszólag van egy particíó, valójában kettő van, a második rejtett.

Fel kell tenni egy profi particionáló programot (pl. PowerQuest PartitionMagic [link]), majd meg kell mondani neki mekkora legyen az a partíció amin a Win7 van, a maradék lesz az új partíció mérete. Vagy az új méretét adod meg, és a maradék lesz a Win7 partíció mérete. Arra figyelj, mivel a Win7 eleve két partíciót foglal le, ezen kívül még egy elsődleges partíció lehet.

[ Szerkesztve ]

(#20246) snowdog válasza #01682176 (#20244) üzenetére


snowdog
veterán

Még annyit hozzátennék, hogy a particionálás még progi programokkal is egy rendkívül kényes művelet. Ha valami rosszul sül el, akkor a HDD teljes tartalma megsemmisül. Ezért a művelet megkezdése előtt célszerű a HDD-ről egy tükörmásolatot készíteni.

Ez egy nagyon jó, és ingyenes program (Clonezilla) [link]

"Filesystem supported: (1) ext2, ext3, ext4, reiserfs, reiser4, xfs, jfs, btrfs of GNU/Linux, (2) FAT12, FAT16, FAT32, NTFS of MS Windows, (3) HFS+ of Mac OS, (4) UFS of FreeBSD, NetBSD, and OpenBSD, and (5) VMFS3 and VMFS5 of VMWare ESX. Therefore you can clone GNU/Linux, MS windows, Intel-based Mac OS, and FreeBSD, NetBSD, and OpenBSD, no matter it's 32-bit (x86) or 64-bit (x86-64) OS. For these file systems, only used blocks in partition are saved and restored. For unsupported file system, sector-to-sector copy is done by dd in Clonezilla."

(#20247) sfdrakex válasza #01682176 (#20244) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

W7-ben start menü, számítógépen jobb klikk/kezelés/lemezkezelés, zsugorítod a C meghajtót (50-60 gigát érdemes azért hagyni a W7-nek), a keletkező üres részen pedig létrehozol egy új partíciót. Nem bonyolult.

(#20240) tbalint3

Elmegy rajta, netezésre rendben van, mondjuk ha megoldható + 1 giga ram nem ártana, de menni fog így is. Használtam anno Vistát AMD Athlon 2500+ os gépen 1 giga rammal és egy geforce 5600-assal, használható sebessége volt.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20248) vilmaboy válasza #01682176 (#20244) üzenetére


vilmaboy
őstag

valahol már olvastam ezt a kérdést ;]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20249) snowdog válasza sfdrakex (#20247) üzenetére


snowdog
veterán

Köszönöm a kiegészítést, a jó pap is holtig tanul. Ezt a módszert nem ismertem. És sokkal egyszerűbb az általam bemutatottnál. :C

(#20250) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Windows 7 Ultimate-t 64biteset használok, és tegnap óta az All CPU Meter se a 4.0.2, se a 4.2 nem akar megjeleni, mint minialkalmazás a desktopon!

Mi lehet a gond? Valakinek valami ötlet?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.