Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) vilmaboy válasza raczger (#19050) üzenetére


vilmaboy
őstag

:C szívesen

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19052) raczger válasza geprombolo (#19049) üzenetére


raczger
őstag

Most már jó, sikerült minden programot is felrakni rá.
Egyébként a linux nem jutott el a telepítésig sem sajnos, wines memória teszt nem írt hibát.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#19053) Rota


Rota
tag

Sziasztok.
Újratelepítés után vannak mappák, amibe nem engedett belépni a Win7. A rendszergazdi jogosultságot ahogy felajánlotta ki pipáltam, most megtudom nyitni a mappát, de nem tudom lejátszani a benne lévő zenefájlokat. a zene lejátszó megnyitja de semmi...

Az mappa írás védettséget nem engedi megszünteti mert rendszergazdai jogosultság szükséges.. :F

Van valami ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#19054) Krisz26


Krisz26
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Adott egy laptop és rajta egy Windows 7 rendszer. Egy ideje a gép állandóan tölt. kis megszakításokkal állandóan forog a karika. Egy ideig az outlookra gyanakodtam, aztán feltűnt, hogy ha nem fut semmilyen program, illetve az outlook sem, akkor ugyanúgy tölt a rendszer, kifagyni nem fagy ki illetve nem lassul be számottevően. Sajnos nem sikerült rájönnöm, hogy mi okozza ezt a jelenséget, viszont azt tapasztaltam, hogy ha készítek egy új fiókot a rendszeren és átjelentkezek, akkor ez a jelenség megszűnik. Esetleg valami ötlet? Hozzak létre egy új fiókot és a régit töröljem? Hogyan lehet a régi fiók teljes tartalmát legegyszerűbben átmásolni az új fiókba, dokumentumok, képek stb, e-mailek, névjegyzékek stb?
Segítséget előre is köszönöm!

Üdv,
Krisztián

(#19055) Воланд válasza Rota (#19053) üzenetére


Воланд
titán

vedd sajat tulajdonba a mappakat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19056) Rota válasza Воланд (#19055) üzenetére


Rota
tag

Hmmm. végig játszottam ,de így sem tudom lejátszani a fájlokat...
viszont, nekem nincs is rendszergazdai beállítás lehetőség csak .... user és adminisztrátort választhatok.. :F

Bár mindegyiknél teljes hozzáférés van beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#19057) Воланд válasza Rota (#19056) üzenetére


Воланд
titán

az adminisztrator, az a rendszergazda.

a Replace owner on subcontainers...-t bepipaltad?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19058) Rota válasza Воланд (#19057) üzenetére


Rota
tag

Ha be is pipálom ki veszi , amikor rányomok az alkalmazás-ra.

Figyelmeztet hogy zárjam be a tulajdonságokat és nyissam újra ha most vettem át a tulajdon jogot, de utána sem semmi, akárhányszor próbálom..

Ezen mappákat másolni sem engedi.

(#19059) Воланд válasza Rota (#19058) üzenetére


Воланд
titán

tolts fel egy kepet az engedelyek es a tulajdonos fulrol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19060) Rota


Rota
tag

....és OK. majd kiveszi a pipát és utána is...

..ja és lakatot tesz a a mappára...

[ Szerkesztve ]

(#19061) Воланд válasza Rota (#19060) üzenetére


Воланд
titán

es a te felhasznaloi fiokod benne van az administrators csoportban? futtatasba ird be, hogy lusrmgr.msc, enter --> felhasznalok --> jobb klikk a fiokodon --> tulajdonsagok --> tagsag (member of angolul, magyarul nem tudom, hogy van).

amugy a tulajdonosnak a te felhasznaloi fiokodat add meg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19062) Rota válasza Воланд (#19061) üzenetére


Rota
tag

..home user ,adminisztrátor, van benne.

Ha az adminisztrátorra megyek, abban is ezek vannak.

A felhasználói fiókoknál is rendszergazda van a nevem alatt...

(#19063) Воланд válasza Rota (#19062) üzenetére


Воланд
titán

csinald meg ezt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19064) Rota válasza Воланд (#19063) üzenetére


Rota
tag

CTRL+SHIFT+ENTER -re nem csinál semmit...

(#19065) Воланд válasza Rota (#19064) üzenetére


Воланд
titán

akkor a start menu keresese mezojebe ird be, hogy cmd, majd jobb klikk rajta es futtatas rendszergazdakent.

amugy milyen wint tettel fel? eredeti, vagy bele van piszkalva?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19066) Rota válasza Воланд (#19065) üzenetére


Rota
tag

Meg kavarodtam bocs, a cmd rendszergazda ok, azt hittem azon belul kell a parancsot ki adni..

Szal lefuttatam a az parancsot a meghajtóra vonatkozólag, végig pörgette a teljes állomány ami azon van ,de semmi. Ugyan azon mappák fáljai nem elérhetőek.

ja piszkált win

[ Szerkesztve ]

(#19067) Воланд válasza Rota (#19066) üzenetére


Воланд
titán

"ja piszkált win"

akkor nincs tobb kerdesem....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19068) Rota válasza Воланд (#19067) üzenetére


Rota
tag

csak addig megjelent frissítés került bele. Semmi másban ..

(#19069) vilmaboy válasza Rota (#19066) üzenetére


vilmaboy
őstag

jaaaa... már figyeltem a topikot, mert érdekelt miért nem sikerül... kell írni egy levelet a buherálónak ;]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19070) Ombi5 válasza vilmaboy (#18956) üzenetére


Ombi5
őstag

MEgtalalta a drivert, es ugyis ez a jelenseg... :-(

(#19071) Rota


Rota
tag

Jahhh mert mindenki aki ide jön az boltba vásárolt a windows-t használ.

15 darab , csak zenei fájlokat tartalamzó mappáról van szó. A többi kb.5-20 ezer vagy végtelen okés...

(#19072) vilmaboy válasza Ombi5 (#19070) üzenetére


vilmaboy
őstag

próbálj meg egy úgynevezett "tiszta rendszerindítást" nézzük megmarad e a hiba :))

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19073) vilmaboy válasza Rota (#19071) üzenetére


vilmaboy
őstag

nem ez a gond, hogy kinek milyen windowsa van, hanem hogy a buherált windows-t aki megbuherálta, a fene tudja mit csinált vele. Milyen szolgáltatásokat törölt, módosított stb... Javarészt nem úgy működnek, mint egy tiszta forrású windows. Amit woland_y2k leírt neked, azzal már rég meg kellett volna oldódnia a problémádnak.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19074) Dictator^


Dictator^
veterán

üdv.

windows 7 x64 updatenél felrakja az updatet, újraindul, újraindítás után meg leszedi az updatet majd újraindul, hogy nem tudja telepíteni.
mitől lehet? kb fél éves windows , ssd-n van, eddig ilyen gond nem volt.. hogy kereshetném meg a hibát, mert telepíteni nem akarok még!
közbe találtam egyet, ötlet?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#19075) Pocok111


Pocok111
csendes tag

Üdv.
Olyan problémám lenne hogy mostanában szétkapcsol magától a net (T-online, PPPOE kapcsolat Router nélkül) minden hibaüzenet nélkül. Mi okozhatja ezt? Próbáltam már újratelepíteni a windowst de nem oldódott meg a probléma. Ha szétkapcsol utána azonnal vissza tudok csatlakozni ezért nem értem mi lehet a gond.

Asus P8B75-V+Intel i5 3450+Corsair Vengeance 2x4GB 1600MHZ+MSI GTX 1050 2GT OC+SEASONIC ECO-430

(#19076) sfdrakex válasza Pocok111 (#19075) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Routered van? Ismerős a környéken esetleg hasonló hibával? Mikor jelentkezik a probléma? Nem nagy fel/le töltés közben esetleg?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19077) Pocok111 válasza sfdrakex (#19076) üzenetére


Pocok111
csendes tag

Nincs routerem közvetlen a modemre van kötve a gép, van amikor játék közben vagy letöltés közben kapcsol szét, de akkor is elő szokott fordulni ha nem megy semmi. A környéken nem nagyon van ismerős T-online nettel, mindenkinek invitel van.

[ Szerkesztve ]

Asus P8B75-V+Intel i5 3450+Corsair Vengeance 2x4GB 1600MHZ+MSI GTX 1050 2GT OC+SEASONIC ECO-430

(#19078) sfdrakex válasza Pocok111 (#19077) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A modemet szoktad-e újra indítani, vagy megy non-stop. Központot felhívni esetleg mert szerintem ez inkább hálózati probléma lesz mint OS.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19079) Воланд válasza Pocok111 (#19077) üzenetére


Воланд
titán

fel kell hivni a szolgaltatot es megkerni oket, hogy nezzenek ra a vonalra.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19080) Rota válasza Rota (#19053) üzenetére


Rota
tag

vilmaboy : Értem.

Leszedtem egy unlockert, ami törölni átnevezni és áthelyezni tud. [link]
A problémás mappáknál a másolás áthelyezés sem volt engedélyezve.

A fenti programmal viszont áthelyeztem őket -majd vissza- és most megtudom nyitni a bennük lévő fájlokat.

Csak egyesével kezeli a mappákat így kicsit szívás...de most már legalább ok.

[ Szerkesztve ]

(#19081) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Szeretnék készíteni magamnak egy személyre szabott telepítő lemezt.

van ehhez valamiféle program, mint régen volt az XP-hez az nLite .Találtam leírást a neten , de csak WAIK-os valamit. Ettől nem lenne valami könnyebb, amibe csak belepakolgatom a programokat amiket fel szeretnék telepíteni a rendszer mellett? :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#19082) Sari


Sari
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, nem tudom jó helyre írok-e, majd szóltok ha nem .

Az lenne a gond, hogy ha bekapcsolom a gépet betölt szépen csak az egér nem akar megmozdulni. Ha átdugom másik USB portra akkor újra felismeri a gép és jó, csak ez elsőre nem megy. 1-2 napja csinálja ezt. Mi lehet a baj?

Köszi

(#19083) vilmaboy válasza atti1848 (#19081) üzenetére


vilmaboy
őstag

itt találsz leírást az integrálás fül alatt.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19084) vilmaboy válasza Sari (#19082) üzenetére


vilmaboy
őstag

spéci egér? Mittom én... 9gombos gamer egér... aminek saját drivere van, vagy '"900 FTt-os Tesco" amihez minden jó...?

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19085) NEMO1968 válasza Sari (#19082) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ha átdugtad az egeret a másik portba,indítsd újra a gépet.
Úgy jó?
Ha átdugtad a másikba,dugd vissza a "rossz" portba újraindítás nélkül.
Úgy mit csinál?
Próbálkozz más USB eszközökkel is.
Lehet hogy csak az egered haldoklik,rosszabb esetben az a portod.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#19086) atti1848 válasza vilmaboy (#19083) üzenetére


atti1848
senior tag

Köszi.
Ez a leírás nagyon jónak tűnik. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#19087) vilmaboy válasza atti1848 (#19086) üzenetére


vilmaboy
őstag

az is :) Egyszerűsödött nekem is az életem mióta beleolvastam. :B

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19088) Sari


Sari
tag

Hi!
Köszi a gyors reagálást!

1. Nem egy spéci egér, sima genius egér 2 gomb meg egy scroll.

2. Ha átdugom máshova bekapcsolás után és abban a portban felismeri akkor megy, ha visszadugom a rosszba akkor is meg. Újraindítás után megint nem jó.

Sztem vmi driver hiba lehet nem ?

Kösz

(#19089) vilmaboy válasza Sari (#19088) üzenetére


vilmaboy
őstag

akkor vagy chipset driver, vagy usb driver, de legegyszerűbb, ha nem használod azt a portot. elvileg bekakukkolhatott, de abban egyetértek veled, hogy ez szinte biztosan szoftveres gond. de behalhatott a port is, mint fent írják.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19090) Sari válasza vilmaboy (#19089) üzenetére


Sari
tag

Az frankó. A port csak nem halott. Elég új a gép 1-2 hónapos.

Ja és a pendrive-ot felismeri egyből. Ez akkor hogy is van? :)

[ Szerkesztve ]

(#19091) sfdrakex válasza Sari (#19090) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pendrive-ot kezeli úgy is ha be van dugva a pen majd kikapcsolod a gépet (pendrive marad bedugva), és újra be kapcsoláskor látja?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19092) zsírsámán


zsírsámán
senior tag

Sziasztok!
Egy 1.8 ghz-es celeron proci (32bit), 1 gb ram és valószínűleg egy nam túl izmos intel gma (512mb) mellé érdemes feltenni a win7-et vagy maradjon inkább az xp? A cél kb semmi különös, mindössze képnézegetés meg netezés. Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#19093) sfdrakex válasza zsírsámán (#19092) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Maradjon az XP.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19094) zsírsámán válasza sfdrakex (#19093) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Köszi. :R

(#19095) persil


persil
nagyúr

Srácok az mi a büdös franctól van, hogy ha van egy read only könyvtáram és jobb gomb properties-ben kiveszem a pipát, beállítom, hogy erre és minden ezen belül levő mappára alkalmazza, majd leokézom, akkor rohadtul nem lesz írható, hanem ugyanolyan marad... ?

Én esküszöm, amióta windows-om van még olyat nem láttam, hogy így az írásvédett fájlokat könyvtárakat írhatóvá tudtam volna tenni...
(természetesen admin jogokkal... )

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#19096) atti1848 válasza vilmaboy (#19087) üzenetére


atti1848
senior tag

Azt hogy tudom megnézni,hogy integrálva van e telepítő lemezre a SP1 csomag?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#19097) gari24


gari24
tag

Hali

Kölcsönadtam az gyik hordozhatóHDD.et és mire visszakaptam minden fájl parancsikonná változott rajta , utánaolvastam és valószítüleg vírusos lett.
Azóta még ráhúztam pár fájlt és az már normálisan panacsikon nélkül felment.
Viszont egy idő után eltünt az összes parancsikonis dolog , mintha kitörlődtek volna ellenben a helyet még mindig foglalják a merevlemezen.
Kérdésem hogy valahogy visszatudom állítani a dolgokat ??

(#19098) #01682176


#01682176
törölt tag

Rendszergazda vagyok a win7ben, és láttam egy olyat a Felhasználói fiókok->saját hitelesítő adatok kezelése alatt, hogy az msn címemet ami hotmailos, betette..
Ha kitörlöm, "lesz valami baja"?

(#19099) localhost válasza persil (#19095) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Saját tulajdonban van ? Take Ownership ! [link]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19100) vilmaboy válasza atti1848 (#19096) üzenetére


vilmaboy
őstag

Jó reggelt! :)

Hát amikor feltelepíted, akkor a vezérlőpult/rendszerben. Ha az integrálás miatt kérded, akkor amikor iso-t csinálsz belőle, mert ugye ezt használja majd az integráló progi, akkor ki fogja majd írni, amikor megnyitod a progival az iso-t... reméllem jól emléxem. rég használtam már.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.