Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) DS39 válasza Antibazsi (#20348) üzenetére


DS39
nagyúr

itt a megoldás: [link]

(#20352) Antibazsi válasza DS39 (#20351) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

:R Köszönöm!
Amúgy előbb kérdeztem mint hogy rendesen körbenéztem volna és közben megtaláltam én is a megoldást itt. :)
Ez még egy hangyányit egyszerűbb is mert nem kell sem parancssorral sem a regedittel buherálni, csak néhányat klikkleni. Tökéletesen működik.

Üdv, Balázs

(#20353) DS39 válasza Antibazsi (#20352) üzenetére


DS39
nagyúr

ha jobban megnézed ezt a magyar leírást, itt sem kell, csak leírják mit csinál a .bat fájl amit lefuttatsz, és megcsinálja magától. ez amit te linkeltél is ugyanazt csinálja a háttérben, csak grafikus felülettel. :)

(#20354) btf válasza btf (#20349) üzenetére


btf
aktív tag

Felraktam a legújabb Realtek drivert, a hiba megmaradt, most 2 órát nem volt net.

Lehet, hogy karbantartás van náluk?

B.

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#20355) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok!

Adott egy nettop gép, 64gb ssd-vel, jogtiszta win 7 64 bit ultimate.

Tökéletesen működött pár nappal ezelőttig, míg kikapcsolás közben a benne lévő SD memóriakártyát kihúztunk belőle.
Sajnos onnantól kezdve nem látja a bios bootolhatónak a partíciót.
Ha bedugom az SD kártyát, akkor szó nélkül bebootol és hiba nélkül megy a windows.

Ma ellenőriztem, hogy aktív e a partíció, ezzel nincs gond.
Gondoltam csinálok egy fdisk /mbr-t. Win 7 alatt sajnos ez nem létezik.

Leszedtem egy fixmbr nevű progit, de ezzel sem jutottam semmire.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet ez a baromság, hogy csak SD kártyával indul? (mint a modern kártyás autók) :)

Én 99%-ban boot sector jellegű hibára gondolok, de egy fényképezőgép sd kártyáján hol van az aktív bootolható partíció?

Írjatok, bármi okosság érdekel, hátha rájövünk.

Köszi
Üdv. Norbi

(#20356) Neil Watts válasza Statikus (#20355) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Esetleg ez? [link]

Üdv. core2

(#20357) brd válasza Statikus (#20355) üzenetére


brd
nagyúr

Az "OS" telepítésekor benne volt a gépben az az SD-kártya?

The only real valuable thing is intuition.

(#20358) Statikus válasza brd (#20357) üzenetére


Statikus
senior tag

Természetesen nem, ha benne lett volna, nem lepődök meg 1 év után, hogy most miért nem megy :)

(#20360) hr2 válasza hr2 (#20359) üzenetére


hr2
őstag

Hirtelen azt hittem eltévedtem, de nem.

Üdv.
Feltettem a gépemre a Windows 7-et. Eddig XP volt fent mindig.
A következő gondom lenne, hogy nem tudom beállítani hogy a monitor 1024x768 felbontáson 80HZ-en üzemeljen és így vibrál a kép. Integrált Intel 865g vga van benne.
XP-n nem volt gond ott engedte ugyan ezen felbontáson a 80HZ-et.
Belehetne állítani ezt is valahogy?

Segítséget előre is köszönöm.

(#20361) Statikus válasza Neil Watts (#20356) üzenetére


Statikus
senior tag

Szia,

köszi, ez megoldotta, azaz ennek a megoldásnak nekikezdtem és megjavult :)

SD kártya ki. Külső DVD olvasó bedug, windows 7 lemez be.

Restart
Véletlenül továbbfutott és bebootolt a windows. Na mondom, ennek mindegy, mi van bedugva, csak legyen valami.

Kihúztam a DVD-t.

Csupasz gépről bootoltam, mint korábban normális állapotban 1 éven át :)
Működik :)

NOOOOOOOOOOORMÁLIS?

(#20362) DS39 válasza hr2 (#20360) üzenetére


DS39
nagyúr

nem tudod hol van ez az állítási lehetőség a Win 7-ben vagy nem engedi kiválasztani a kívánt Hz-et?
utóbbi esetben mivel a monitorod támogatja azt az említettek alapján, szerintem keress egy másik vga drivert.

[ Szerkesztve ]

(#20363) hr2 válasza DS39 (#20362) üzenetére


hr2
őstag

Tudom hol kellene állítani: képernyőfelbontás/ speciális/monitor itt kellene nem?

Csak XP-hez találok driver-rt. :(
3 óra hosszája kínlódok, ezért tettem fel itt a kérdést, hátha valaki tud segíteni.

(#20364) DS39 válasza hr2 (#20363) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor jó helyen keresed. valószínűleg amit a Win7 feltelepített az egy nagyon alap cucc, ha nincs 7-eshez driver, próbálj meg Vista-st feltenni, esetleg egy másik Intel VGA-hoz valót hátha.

próbáld meg itt: [link]
Check your system... gombra kattintva ellenőrzi a rendszeredre telepített drivereket, és felajánlja ha van újabb stb.

[ Szerkesztve ]

(#20365) begrimisu


begrimisu
aktív tag

sziasztok! Játékok inditásánál w7 alatt ezt a hibát irja ki APPCRASH
hiba ez mi?

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#20366) Predator2


Predator2
addikt

Hello

Volna egy olyan gondom h amikor ki akarom kapcsolni a gépet el is kezdi leállítani de a folyamat közben lefagy. Alvó állapotnál is ezt csinálja. Csak úgy tudom leállítani a rendszert ha hosszam nyomom a bekapcsoló gombot :(
Mi lehet a megoldás?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20367) cigam


cigam
félisten

64bites windows alatt megpróbáltam beregisztráni a monogram aac codec-et, de nem sikerült:

Van vmi ötlet, hogy egy admin módban futó cmd ablakban kiadott
regsvr32.exe c:\windows\system32\mmaacd.ax
parancs miért nem fut le rendesen?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20368) brd válasza cigam (#20367) üzenetére


brd
nagyúr

Mivel másoltad be a system32-be a file-t? Ill. 32, vagy 64 bites az a codec?

The only real valuable thing is intuition.

(#20369) lijo


lijo
csendes tag

Szervusztok!

Kérem valaki segítsen a következő problémámban:
a közel múltban rászántam magam, hogy lecseréljem a korosodó gépem. A konfiguráció a következőkből áll: Asus P8Z77 M-Pro, Intel 3570k, Samsung 830 -as SSD a rendszernek, 8 giga Kingston Ram. Az összerakása nem is jelentett gondot, ám a W7 feltelepítése már sajnos inkább. Maga a telepítés rendben lement, de amikor először indulna el a Windows, akkor folyton újra indul, nem bootol be.
Telepítésnél az SSD miatt nem kötöttem be winyót, és többször áttanulmányoztam a W7 telepítése más szemszögből.... című írást.
Ha valakinek van valami ötlete, kérem segítsen.
Köszönöm

(#20370) hr2 válasza DS39 (#20364) üzenetére


hr2
őstag

Nem sikerült sajnos ezzekkel sem.
Megvan az alaplap cd-je amin a driver van de nem kombatibilis ezzel az operációs rendszerrel azt írja.

(#20371) Fire/SOUL/CD válasza btf (#20354) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha valami nagy, ismert internet szolgáltatónál vagy, akkor biztosan fel van tüntetve a honlapjukon, ha karbantartás folyik a "térségben".
Csak az a "bibi", hogy én speciel nem hiszek az ilyen véletlenekben, azaz pont akkor van karbantartás(pont hétvégén ráadásul), amikor alaplapot cseréltél... ;]

Ilyenkor valami megváltozik/megváltozott, akár az is lehet, hogy valami külön beállítás kell(fix ip stb), amiről megfeledkeztél, mert nagyon régen megcsináltad, de most az új deszka és új telepítést követően már nem...

Mit jelent, hogy 2 órán át nem volt net, úgy értem, hogy most meg van és minden oké?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20372) hr2 válasza hr2 (#20370) üzenetére


hr2
őstag

Na, jó lett. :)
Betettem újra az alaplap telepítőjét most feltette.
Érdekes.
Mostmár 85HZ-en üzemel a monitor és nem vibrál. :) :C

(#20373) cigam válasza brd (#20368) üzenetére


cigam
félisten

Intézővel belepottyantottam a system32-be. Kért egy admin jelszót, és betette.
Nem sokinfóm van róla (monogram aac codec), de a zip-ben csak a mmaacd.ax fájl van. Tippem szerint 32bites.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20374) begrimisu


begrimisu
aktív tag

Valaki esetleg tudna segiteni majdnem minden játék indításánál ezt a hibát irja ki a gépem: APPCRASH hiba! Esetleg valaki tudna megoldást mondani? köszönöm

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#20375) sfdrakex válasza begrimisu (#20374) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen W7 van a gépeden? Driverek, Direcxt rendeben vannak?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20376) begrimisu válasza sfdrakex (#20375) üzenetére


begrimisu
aktív tag

Home premium és szerintem a driverek rendben vannak ha jól tudom a vga drivert most frissítettem!!

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#20377) brd válasza cigam (#20373) üzenetére


brd
nagyúr

A SysWoW64-be másold be, és ugyanúgy próbáld regisztrálni!

The only real valuable thing is intuition.

(#20378) Black-core


Black-core
aktív tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne hogy windows 7 64 bit telepítésénél ki írja a telepítő kb a telepítés legvégén hogy: Windows could not configure one or more system component.To install windows restart the computer and then restart the installation. Ezt már kábé 5x játszotta el. Próbáltam már hogy más videokarit raktam bele vagy hogy a 8 ból csak 4 giga ramot,letiltottam a biosban az ethernetet a hangkártyát csomó dolgot és még mindig nem működik.Teljesen le tisztítottam,leformáztam újra particionáltam a vinyót,és ugyan úgy megáll..Tudnátok segíteni hogy mi lehet a baj? :R

(#20379) dokee78


dokee78
félisten

.jar filet hogyan tudok betenni indítópultba?
Ashampoo Winoptimizerrel csinálom ezeket a feladatokat,de ott csak .exe-t lehet betallózni.

(#20380) brd válasza dokee78 (#20379) üzenetére


brd
nagyúr

java.exe *.jar

The only real valuable thing is intuition.

(#20381) begrimisu


begrimisu
aktív tag

Ezt irja ki konkrétan! Problémaesemény neve: APPCRASH
Alkalmazásnév: MOHW.exe
Alkalmazásverzió: 1.0.0.2
Alkalmazás időbélyegzője: 50808a32
Hiba – modul neve: MOHW.exe
Hiba – modul verziója: 1.0.0.2
Hiba – modul időbélyegzője: 50808a32
Kivételkód: c0000005
Kivétel – eltolás: 0011aef2
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.768.3
Területibeállítás-azonosító: 1038
További információk 1: f4e7
További információk 2: f4e7648a9d82fce146b47c673f1bb833
További információk 3: 7bf4
További információk 4: 7bf43c8bdf6b2cb9179e77193ffd2c4c

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#20382) dokee78 válasza brd (#20380) üzenetére


dokee78
félisten

HM? :F
Nevezzem át exe-re?

(#20383) Jo4e válasza begrimisu (#20365) üzenetére


Jo4e
csendes tag

Szia!

Valószínűleg a Játék nem kompatibilis a 64 bites rendszerrel.

GIGABYTE GA-Z97-D3H * INTEL Core i5-4690K 3.50GHz 1150 * 16GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Red Series CL10 Kit (2x8GB) (HX316C10FRK2) * MSI GeForce® GTX 1060 GAMING X 6G * HyperX Savage 240 GB SSD * Samsung 1Tb SATAII 32MB *

(#20384) brd válasza dokee78 (#20382) üzenetére


brd
nagyúr

Nem. Van valahol a gépeden egy java.exe (ezt a vezérlőpult, java beállítópanel system füléből tudod kinézni), és azzal kell a .jar file-t megnyittatni.

The only real valuable thing is intuition.

(#20385) Black-core válasza Black-core (#20378) üzenetére


Black-core
aktív tag

Addig is megpróbálom 2GB rammal. :(((

(#20386) dokee78 válasza brd (#20384) üzenetére


dokee78
félisten

Odáig ok,hogy a java.exe-t berakom az indítóba,de az hogyan fogja magától indítani a .jart?

(#20387) cigam válasza brd (#20377) üzenetére


cigam
félisten

Te tudsz vmi! :) Köszi, így már megette.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20388) Predator2 válasza Predator2 (#20366) üzenetére


Predator2
addikt

erre esetleg valaki? [link]

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20389) begrimisu


begrimisu
aktív tag

32 bites a rendszer! w7 32bit

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#20390) brd válasza dokee78 (#20386) üzenetére


brd
nagyúr

Sehogy, ezért kell neki opcióként megadni, pl. így:
"D:\Program Files\Java\jre7\bin\java.exe" -jar "d:\Documents and Settings\username\Application Data\.minecraft\bin\minecraft.jar"

(A -jar opció kimaradt az előbb, csak fejből írtam.)

cigam: Köszi', 1x év winfos rendszerek simogatása közben csak ragadt rám valami. :)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#20391) sfdrakex válasza begrimisu (#20381) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Buherálva nincs a rendszered, alapból vagy valami optimalizálóval? Fagyni nem szokott?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20392) dokee78 válasza brd (#20390) üzenetére


dokee78
félisten

c:\Program Files\Java\jre7\bin
\java.exe" -jar "c:\Documents and
Settings\username\Desktop
\shutdown2.0.0.jar

Nálam így nézne ki?
Szóköz idézőjel jó helyen van?

(#20393) brd válasza dokee78 (#20392) üzenetére


brd
nagyúr

Az idézőjel azért kell, hogy ne opciónak nézze, tehát nem. A java.exe után közvetlen kell egy, ill. a c: elé, aztán a -jar[szóköz] után, és a .jar után közvetlen (ahogyan az én hozzászólásomban van).
Előfordulhat még, hogy a java.exe-nek más opciókat is meg kell adnod a helyes működéshez, ezeket úgy tudod kilesni, hogy elindítod normálisan a programot (ez gondolom egy sima .exe, vagy egy parancsikon lesz), majd pl. a feladatkezelőből kinézed, hogy a java.exe-vel milyen opciókkal fut a program (be is kell kapcsolni a feladatkezelőben külön a parancssor oszlopot, fent, a nézet menüből).

The only real valuable thing is intuition.

(#20394) dokee78 válasza brd (#20393) üzenetére


dokee78
félisten

Elég kacifántosnak tűnik első olvasásra.
Úgy értem nekem tűnik bonyolultnak.

(#20395) brd válasza dokee78 (#20394) üzenetére


brd
nagyúr

Az az egésznek a háttere, hogy a .jar file-t valójában mindig a java.exe futtatja, legfeljebb ez el van a felhasználó elől rejtve. Az idézőjel akkor kell, ha valamilyen elérési útban szóköz van. Pl. ha az asztalról akarnál egy .exe-t parancssorban indítani, akkor a
c:\Documents and Settings\username\desktop\valami.exe
kiadása azért nem jó, mert a gép számára ez úgy néz ki, hogy a
c:\Documents
nevű file-t akarod indítani, és az
and
ill. a
Settings\username\desktop\valami.exe
az opciói.
Van még, ami nem világos? ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#20396) dokee78 válasza brd (#20395) üzenetére


dokee78
félisten

Na holnap ránézek köszi. :U :R

(#20397) picur27


picur27
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy laptopvásárlás előtt állok, és kinéztem egy gépet amin volt előretelepített Win7 Win8-ra való frissítéssel, viszont végül egy másikat fogok megvenni amin csak Linux van. Tervezek a laptop mellé win 7 premiumot venni, viszont nem tudom, hogy ha külön veszem meg az oprendszert, akkor tudom-e frissíteni Win8-ra ugyanúgy kb 4500FT-ért, mint az előre telepített esetben?
Illetve a kapott DVD-ről hányszor telepíthető fel a Windows (értem ezalatt, hogy ha pl újra rakom az oprendszert évente vagy másik laptopot veszek később akár).

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

(#20398) btf válasza Fire/SOUL/CD (#20371) üzenetére


btf
aktív tag

Most raktam fel egy Win8 pro-t... ugyanaz.

Modem ki-be kapcs, és most megint van net. Kezdek megőrülni. :(((

Mindkét win 64 bites.

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#20399) @matthew@


@matthew@
őstag

Olyan gondom lenne, h feltelepítettem a Microsoft .NET keretrendszer 4-es verzióját és rengeteg frissítés jött hozzá, viszont frissítések között nem indítottam újra a gépet, és amikor kikapcsolom majd be vagy újraindítom, akkor minden a szokott tempóval történik, viszont amint rányomok vmire h elindítsa, akár csak jobb egér, win gomb, vagy vmi alkalmazás, elkezd karikázni, és onnan nem kel fel a gép, semmire sem ragáll csak a restart segít rajta, letöröltem a keretrendszert amit feltettem, hátha leszedni a frissítéseket vagy megoldja a problémát, de sajnos még most is ugyan azt csinálja, van valakinek valami ötlete h hogyan tudnám mezt megoldani?

Matthew 24:42

(#20400) swoody válasza Fire/SOUL/CD (#20328) üzenetére


swoody
senior tag

Egy új kérdés. :)

Az megvalósítható, hogy a két partició ne tudjon egymással kommunikálni?
Két féle megoldás jöhet szóba:

Egy HDD-s kérdés:
Pl.: Van 3 partició, az első OS ami egy XP(az XP az első partición van és nem látja a 2. illetve a 3. particiót) a második OS egy 7(a 7 a 2. partición van és látja a 3. particiót viszont nem látja az 1. particiót)

Két HDD-s kérdés:
Tegyük fel van két HDD,amivel BIOS BOOTMANAGER-be bootolok az egyik HDD-ről és miután megtörtént a boot az ne lássa a másik HDD-t és ez fordítva is igaz legyen vagy esetleg else induljon a másik hdd.

Remélem érthető. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.