Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#19147) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A virtuális memóriát érdemes automatán hagyni.
Egy ideig mindent betölt a ramba, utána meg úgy sem fog többet berakni oda. Vagyis ha van 4 giga ramod akkor kb. 1,5 gigát fog oda rakni. 8 gigánál nem fog 3-at berakni.
Csak annyit amennyit kell. Ha annyi ramod van, az csak azért jó, ha 64-es rendszert használsz, hogy egy program 2 gigánál is több ramot tud használni. Pl. ennyi ram egy tervezőprogramnak jó, ahova memóriába pakol, hogy gyorsabb legyen.
Az hogy egy ram gyorsabb egy hdd-nél igaz, de ha a program úgy van megírva, hogy kell neki virtuális ram, akkor kell és ha nincs, akkor hibázik, nem indul el stb.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19152) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Mitől van az hogy ha a frissen telepített win7 picit hosszabb ideig üdvözöl ? Nincs semmi extra szolgáltatás ami automatán elindulna a drivereken kívül.

Üdv: Csabee.

(#19153) Sub-ZeRo válasza Csabee. (#19152) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kérdésedben a válasz is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19154) general


general
addikt

ebben meg tudna még erősíteni valaki esetleg?
feljebb kérdeztem
"tehát nem akarom megvárni, amíg megjön a példányom a hivatalos kulccsal és lemezzel, ezért gondoltam, hogy letöltök egy érintetlen MSDN verziót, amit nem aktiválok (30 napig ugyebár okés), majd ha megérkezik a win 7 példányom, akkor a kulccsal aktiválom!
csak azt kérdezném, hogy ezt így lehet-e, van-e értelme, a két win verzió ugyanaz-e? win 7 home premium 64 bit
"

megköszönném

üdv!

(#19155) Gabás válasza general (#19154) üzenetére


Gabás
addikt

igen

(#19156) mrhitoshi válasza mrhitoshi (#18906) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Mint kiderült, rém egyszerű a megoldás a problémámra. :W [link]
Ami amúgy egyben érdekes is, mert a Firfox volt eddig is beállítva alapértelmezettnek, de ezek szerint mégsem. Szóval így most már a linkeket a böngésző nyitja meg, nem pedig a Word. :C

PS4

(#19157) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Hogy lehet két Windows 7-et párosítani ha nem látják egymást? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#19158) cigam válasza PumpkinSeed (#19157) üzenetére


cigam
félisten

Ezt egy töbszörösen bővített mondatban is kifejtenéd?
- hogyan vannak összekötve
- milyen megosztási beállításokkal
- pontosan hogyan kellene "látniuk egymást"?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19159) PumpkinSeed válasza cigam (#19158) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

- Switch-en
-Mire gondolsz itt?
-Szeretnék faáljokat áthúzni, de se TC-ben se Otthoni Csoportban nem látják egymást.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#19160) sfdrakex válasza PumpkinSeed (#19159) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Egyiken létrehozol otthoni csoportot a másikkal csatlakozol hozzá és megy. Adj meg jelszót az otthoni csoportnak. TC is akkor látja ha egy csoportban vannak, anélkül nem látja a másik gépet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19161) PumpkinSeed válasza sfdrakex (#19160) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Itt a próblémám. :)

Létrehoztam, és a másikon is létre tudok egyet hozni, de sehol nem tudok csatlakozni. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#19162) sfdrakex válasza PumpkinSeed (#19161) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Törölj minden csoportot amit eddig létre hoztál, és próbáld újra. Milyen eszközök vannak még a hálózatban? Modem, router?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19163) PumpkinSeed válasza sfdrakex (#19162) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szóval:

Modem -> Router -> Házban 3 helyre kivezetés -> 1.Szoba,2.Szoba,3.Szoba -> 2.Szobába 1 Switch -> 1 laptop, 1 PC

Már próbáltam azt is és nem megy, nem lehet a switchel baj? Mind2 géphez visz netet, de a 2 gép nem látja egymást.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#19164) general válasza Gabás (#19155) üzenetére


general
addikt

kösz

(#19165) cigam válasza PumpkinSeed (#19163) üzenetére


cigam
félisten

A router adja a cimeket, vagy fix ip-t használsz? Ha fix, akor mi az ip címük, és a netmask?
Milyen tűzfalat használsz? Nincs "túloptimalizálva" a rendszer? Ip cím alapján tudod pingelni a másik gépet? Oda vissza?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19166) PumpkinSeed válasza cigam (#19165) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Fix IP, 192.168.1.121 és 192.168.1.114.

Netmask: 192.168.1.80

Comodo tűzfal, Nincs és tudok pingelni. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#19167) Sub-ZeRo válasza PumpkinSeed (#19166) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Reseteld a routert meg a switch-et is. Hátha.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19168) cigam válasza PumpkinSeed (#19166) üzenetére


cigam
félisten

Netmask: 192.168.1.80 :Y Nem 255.255.255.0?

A tűzfalon engedélyezve van a fájlmegosztás?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19169) atti1848 válasza general (#19145) üzenetére


atti1848
senior tag

Szia.

Rákérdeztem az iskola társaimtól is és a következőt írták:

"Szia

A telepítőfájlok beszerzésének forrása lényegtelen (de legyen megbízható forrás, azaz módosításmentes iso), ami számít, az a legális serial szám. A lemezek és a kulcsok nincsenek egymáshoz kötve, viszont ahogy a kolléga úr is mondta, a kulcsok csak egy bizonyos verziót tudnak aktiválni. Amit még tudni kell, hogy lényegében bármely verziót feltelepítheted kipróbálásra, aztán van lehetőséged verzióváltásos kulcsmegadásra is (2 perc Google). Arra érdemes figyelni, hogy nem feltétlenül eszi meg a W7 SP1-es kulcs a SP nélküli iso-t és fordítva.
"

Remélem ez kielégítő válasz és ebből már tudod,hogy mégis mi a helyzet. :Y

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#19170) PumpkinSeed válasza cigam (#19168) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Bocsi elnéztem. :D
És amilyen hülye vagyok be is írtam. :D

Igen az.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#19171) PumpkinSeed válasza Sub-ZeRo (#19167) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Már megtettem, első ötletek között volt. Bár ez egy régebbi fajta 3COM switch. Az nem lehet, hogy esetleg rossz? De pingelni tudok mind2re.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#19172) Sub-ZeRo válasza PumpkinSeed (#19171) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom, passz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19173) general válasza atti1848 (#19169) üzenetére


general
addikt

nagyon köszönöm, ez kielégítő válasz, igen! :R

a SP1-et jó, hogy mondod, nem is frissítem egyébbel akkor a wint, megvárom a kulcsot! Sp1-es kulcs lesz valszeg, de így hagyom, ilyen verziót töltöttem le.

(#19174) cigam válasza PumpkinSeed (#19170) üzenetére


cigam
félisten

Első körben kapcsold ki a tűzfalat. Így eldöntheted a hogy "top security" zavar-e be, vagy a windows nincs megfelelően konfigurálva.

net view gép.ip.címe mit mond válaszul?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19175) PumpkinSeed válasza cigam (#19174) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Azt már próbáltam úgy se ment.

Miután beírtam a net view-t kiadta a rá csatlakoztatott nyomtatót és a loow-pc felhasználot ami a gép. Majd beírtam net view-al a laptop ip címét hátha kiad valamit 53. számú rendszerhibát dobott.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#19176) cigam válasza PumpkinSeed (#19175) üzenetére


cigam
félisten

Az 53-as hiba azt jelenti nem éri el az adott nevü gépet, ami fura, ha az ip-t írtad be. tuti ki van kapcsolva a tűzfal mindkét gépen?
Van megosztva vmi a másik gépen? Hogyan? Otthoni csoportal, vagy hagyományos smb-vel?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19177) sfdrakex válasza PumpkinSeed (#19175) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A router WiFi-s? Mert akkor érdemes lenne switch nélkül közvetlen a routerhez csatlakozva megpróbálni, laptop wifin, asztali kábelen, vagy egy próba erejéig laptop is kábelen de közvetlen a routerbe, ha a wifi nem megoldható. A hálózat más gépéhez se megy a csatlakozás?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19178) PumpkinSeed válasza cigam (#19176) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igen ki van, Nincs meg osztva mert az otthoni csoport nem akar működni. SMB az mit is feed mert kicsit hülye vagyok ehhez. :)

(#19177) sfdrakex

Igen WiFi-s, most akkor megpróbálom úgy is.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#19179) cigam válasza PumpkinSeed (#19178) üzenetére


cigam
félisten

Az a "hagyományos" windows-os megosztás. Itt egy magyar lépésről lépésre útmutató, hogyan kell beállítani azonos csoportnevet, és megosztást.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19180) ooloo


ooloo
őstag

Üdvözlök mindenkit !

Két gépen szeretném futtatni - egy termékkulccsal - a windows7 op rendszert . A két gép soha nem kapcsolódik egyszerre az internethez . Lehetséges külön-külön hitelesíteni , és eredetiként futtatni a két gépen ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#19181) Pano válasza ooloo (#19180) üzenetére


Pano
addikt

Nem, mert mivel -biztosan OEM verzióról beszélünk, nem a közel 100.000 Ft-os verzióról-, ha már más gépre telepíted, vagy másikra is akkor az nem legális másolat és használat. A termékkulcsot vissza fogja dobni eltérő hardver miatt.

(#19182) PumpkinSeed válasza cigam (#19179) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Sikerült megcsinálni, végülis a hiba forrása egy trójai volt amit a Comodo nem vett észre, hanem csak az MBAM. :)

De azért köszönöm szépen kitartó segítségeteket. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#19183) ooloo válasza Pano (#19181) üzenetére


ooloo
őstag

A "biztosan" kicsit erős , és lenéző . Nem OEM verzió . Ebben az esetben sem futtatható két gépen az op rendszer ?

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#19184) Воланд válasza ooloo (#19183) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19185) ooloo válasza Воланд (#19184) üzenetére


ooloo
őstag

Ha nem OEM verzió , akkor nem tehetem meg , hogy - akár naponta - más gépre telepítem fel az operációs rendszert ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#19186) Воланд válasza ooloo (#19185) üzenetére


Воланд
titán

de, de egyszerre ket gepen nem lehet feltelepitve. a retail verziohoz 5 webes aktivalas "jar", utana a supportot kell hivni a termek aktivalasahoz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19187) kiskornel válasza ooloo (#19185) üzenetére


kiskornel
addikt

Magánszemélyek által megvásárolható Windows 7 verziók mind OEM-ek. Még az OEI-k is OEM-ek.

Ha azt írod, nem OEM, akkor az céges licensz lesz, de azt nem lehet magánszemélynek megvásárolni, és elég gebaszos szabályok vannak az aktiválására. Mellesleg, ha azt magánszemély beregisztrálja a nem céges tárgyi eszközre, és rajtkapja az adóhatóság, ugyanúgy adócsalásnak minősül, és ugyanúgy illegális a licensz.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19188) Fire/SOUL/CD válasza kiskornel (#19187) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Magánszemélyek által megvásárolható Windows 7 verziók mind OEM-ek."
:N (Szerintem az Enterprise keverhetett talán meg(és ezt valóban nem lehet magánszemélyként megvenni), ami egy mennyiségi licences Ultimate, de az Ultimate Full változatát bármikor megveheti magánszemély is)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19189) kiskornel válasza Fire/SOUL/CD (#19188) üzenetére


kiskornel
addikt

Khm... most leírtad ua. amit én. :U vagy...

Én úgy tudom, magánszemély csak 1 licenszes winfost vásárolhat. Gépenként 1-1 licenszet kell vennie.

Mi az az "ultimate full" verzió? Merthogy még az árgép se ismeri... :U Létezik olyan verzió, amit tetszőleges számban telepíthetsz? (Mármint az illegális verzión kívűl.)

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19190) ooloo válasza Воланд (#19186) üzenetére


ooloo
őstag

Én úgy tudtam , hogy korlátlan aktiválás jár , ha a teljes - nem OEM - verziót veszem meg . Erről az 5 db aktiválásról most hallottam először . Természetesen , ez nem zárja ki azt , hogy igazad van .

Sőt... úgy tudtam , hogy nincs alaplaphoz kapcsolva ,mint az OEM verzió .

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#19191) DS39 válasza kiskornel (#19189) üzenetére


DS39
nagyúr

miért ne vehetne magán személy dobozos wint? ahhoz pedig olyan license jár amit gép csere után is aktíválhatsz.

(#19192) kiskornel válasza ooloo (#19190) üzenetére


kiskornel
addikt

Licensz a gép konfigurációjához kötődik. Ha 1 gépre bevésed a licenszet, akkor az ahhoz kötődik. Másik gépen elvileg nem engedi magát aktiválni. Kisebb változásokat elbír a konfigban.

Ez itt mind dobozos win, és mind csak 1 licenszes. Ha elhasználod 1 gépre, akkor annak annyi: [link].
Nem?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19193) Воланд válasza kiskornel (#19192) üzenetére


Воланд
titán

a dobozos verziot lehet mas gepre telepiteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19194) sfdrakex válasza kiskornel (#19192) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Amit írsz az OEM verzióra igaz, a dobozost engedi aktiválni másik gépen is, de természetesen egy időben 2 gépen nem lehet aktiválva.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19195) DS39 válasza kiskornel (#19192) üzenetére


DS39
nagyúr

ez az oem verzióra igaz.
a dobozos pont attól drágább hogy nincs ilyen megkötés.

(#19196) Fire/SOUL/CD válasza kiskornel (#19189) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem igazán ugyanazt írtam, mivel Te azt írtad, hogy magánszemély csak OEM-et vásárolhat, ami nem igaz, mert vehet Full Retail változatot is (Dobozos, amiben az x86 és x64-es telepítőmédia is benne van)
Egyszerre csak egy gépre lehet telepíteni, függetlenül, hogy x86 és x64-es telepítőlemez is van a csomagban. Egyszerre csak vagy ez vagy az lehet telepítve, de nem kötött a géphez (nem jön létre az adatbázis, mint az OEM-ek esetén, ami alapján egy adott géphez(ahhoz, amin legelőször beaktiválod az OEM-et) fog tartozni.)

Enterprise változatoknál az aktiválás menete is más( tipikusan KMS vagy MAK) nem a pl OEM-eknél megszokott módon történik.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19197) kiskornel válasza sfdrakex (#19194) üzenetére


kiskornel
addikt

Jaja. Találtam 1 ilyen cikket, és végre én is megértettem!
Értetlenkedésemér bocsi! Ma megint tanultam valamit.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19198) ooloo válasza Воланд (#19186) üzenetére


ooloo
őstag

"de, de egyszerre ket gepen nem lehet feltelepitve. a retail verziohoz 5 webes aktivalas "jar", utana a supportot kell hivni a termek aktivalasahoz."

Én úgy tudtam korlátlanul ( akár naponta ) telepíthető... természetesen egyszerre csak egy gépre .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#19199) Pano válasza ooloo (#19183) üzenetére


Pano
addikt

Nem volt szándékomban lenéző hangnemet megütni, csak azon ritka réteghez tartozol (a kb 2%-os réteghez) akik ez megengedhetik maguknak, hogy ilyen szoftver birtokában legyenek. Mivel hatalmas a difi, joggal feltételeztem, hogy OEM verzió, lévén, hogy 20 emberből 19-nek az van.
Tehát, elnézést kérek ha esetleg így vetted, vagy így ment át.

Amúgy én úgy tudom, hogy a dobozos, tehát nem OEM verziót magánszemélyként mindig az éppen aktuális egy darab számítógépedre telepítheted fel (tehát, ha közben gépet cserélsz, akkor arra mehet fel jogtisztán), de akkor az előzőn már nem használható.

[ Szerkesztve ]

(#19200) ooloo válasza Pano (#19199) üzenetére


ooloo
őstag

A win7 programot Írországban vettem ... (ott gyártották) . Az ára nem volt vészes ... 2 napi bérem ( 160 euró ) . Ez kb. 45-50 ezer forint . Itthon a "butább" kiadás OEM verzióját nem veszed meg ennyiért .

Volt 70 eurós - kamionról leesett - verzió is , de azt nem mertem megvenni a későbbi letiltás lehetősége miatt . A barátaim ilyet vettek ... azóta is használják . :-)

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.