Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) krealon válasza doddencs (#19546) üzenetére


krealon
veterán

Akkor tessek megadni magadnak a jogot.

Jobbkatt a mappan -> Tulajdonsagok -> Biztonsag -> Szerkesztes gomb ->
Csoport vagy felhasznalo neve -> Kivalasztod magadat ->
Alatta: Teljes hozzaferes -> Pipa az engedelyezeshez -> Alkalmaz gomb -> OK

Ezutan tudni fogod torolni a mappat.

(#19552) sfdrakex válasza Martel (#19550) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miért nem csak simán bootolsz a W7 dvd ről és intézed onnan a particionálást, formázást?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19553) doddencs válasza krealon (#19551) üzenetére


doddencs
senior tag

ezt próbáltam, de semmi.

egyik mappánál pedig nem is engedi, hogy módosítsam a hozzáférési jogokat. hiába a takeown.

azt hiszem belenyugszom, hogy 2 mappával többet kell néznem a D-n.

(#19554) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hali.
Thinkpad fórumban már próbálkoztam ezzel, de nem sokkal lettem okosabb.
Mivel Win7, itt is megkérdezem.
Ez a jelenségsor mit jelent?
Kell vele foglalkoznom?
Volt egy BSOD-m, BAD_POOL_CALLER üzenettel, akkor néztem eseménynaplót, ettől eltekintve a gép stabil és gyors, minden hardvere működik.
A kék halál nem játék, hanem netezés és torrent futtatása közben történt.
Intel wifin cseréltem drivert, nem segített.
VGA-t (Quadro FX 570M, G84M mag) három driver is megjárta már, nem ez a kettő a gond, az biztos.
Win7 x64 Ulti, legál, teljesen up to date, ahogy a Lenovo szoftverfissítője is.
A gép egy T61p.

(#19555) Martel válasza sfdrakex (#19552) üzenetére


Martel
csendes tag

Mert épp az a hibaüzenet jelentése hogy nem tud cd-ről bootolni.
Erre megoldás (állítólag) a boot manageres dolog.

(#19556) sfdrakex válasza Martel (#19555) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pendriveról telepítés?

Ultimate boot cd ről bootol, w7 lemezről nem? Tuti jó az a lemez?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19557) Martel válasza sfdrakex (#19556) üzenetére


Martel
csendes tag

Még nem telepítettem erről a lemezről.
De a probléma gyakori a régebbi alaplapoknál.
Igen boot CD-ről bootol Win7-ről meg nem.

Most a pendrive-ost próbálom ki.

(#19558) kiskornel válasza D-Phrag (#19529) üzenetére


kiskornel
addikt

Ha az írási gyorsítótárazást levetted, és továbbra is csinálja... akkor nem tudom..

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19559) zolee0307 válasza vilmaboy (#19519) üzenetére


zolee0307
őstag

Az lesz, kipróbálom ezt az ingyenes imgburn-t, remélem csak ez a gond. Köszi!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#19560) flash-


flash-
veterán

sziasztok

érdekelne hogy hogy lehet előhozni a windows 7 ben a legutóbbi dokumentumokat?illetve hogy lehet odacsalni a start menübe,mint ahogy az van a korábbi windows változatokban is?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#19561) Apollyon válasza flash- (#19560) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jobbklikk a start menüben, Tulajdonságok, Start menü fül, Testreszabás, pipa be: Legutóbbi dokumentumok. Elvileg így van magyarban, nálam így: [link] (Recent items)

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19562) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Vezetékes billentyűzetet és egeret most készülök lecserélni vezeték nélkülire.
Mielőtt lecserélem nem kellene eltávolítanom a vezetékes drivereit? :F

[ Szerkesztve ]

(#19563) vilmaboy válasza creed33 (#19562) üzenetére


vilmaboy
őstag

ártani nem fog, de nem kötelező...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19564) D-Phrag válasza sfdrakex (#19532) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Nos a lassú pendrive oka kezd tisztázódni. A fájlrendszer NTFS, amit valamiért így kezel a Win7. Fat32-vel nincs ilyen gond, de akkor természetesen a sebesség is jócskán visszaesik..

(#19565) creed33 válasza vilmaboy (#19563) üzenetére


creed33
aktív tag

Köszönöm,akkor eltávolítom. ;)

(#19566) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy win 7 alatt van rá lehetőség,hogy megnézzem mikor indult el a gép (bekapcsolás időpontja) ?

Ezzel csak azt akarom elérni,hogy lássam mennyit bír az aksim. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#19567) FoxiestFox válasza atti1848 (#19566) üzenetére


FoxiestFox
félisten

ctrl+shift+escape
teljesítmény/performance fül

(#19568) atti1848 válasza FoxiestFox (#19567) üzenetére


atti1848
senior tag

Na ezt még sosem vettem észre itt.

Köszi. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#19569) Z()L3


Z()L3
tag

Sziasztok. Egy Packardbell notira tettem Win7 64bitet (Home Premium). Kb. 2 hétig ment rendesen. Most úgy áll, hogy a Win7 logoig (fekete háttérnél még) eljut, és ott kanyec. Meg nincs fagyva, mert az animáció működik, de be nem tölt. Mi okozhatta a galibát ?

Ékezetes felhasználónévtől összezavarodtak volna a mappák ? Mert csinált olyant is, hogy a letöltések mappából az ékezetes betűket szimbólumokra cserélte...

Előre is köszi a választ ! :R

(#19570) Sub-ZeRo válasza Z()L3 (#19569) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet neki gubancos, meg nem tudom, eredeti win vagy gányolt? Mert ha gányolt lehet az is a baj.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19571) kiskornel válasza Z()L3 (#19569) üzenetére


kiskornel
addikt

Próbáld meg elindítani csökkentett módba. Néha megjavítja a dolgokat, ha sikerül neki elindulnia.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19572) Z()L3


Z()L3
tag

Ugyanezt használom PC-n is, semmi gond nincs vele.

Csökkentett módba is fagyi van :\

Marad a reinstall ... :O

(#19573) kiskornel válasza Z()L3 (#19572) üzenetére


kiskornel
addikt

Telepítő DVD és ott boot javítása. Így első pillantásra mondjuk ez jó: [link]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#19574) sfdrakex válasza Z()L3 (#19572) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Oké hoyg ugyan az PC-n is de valami gányolt gamer super edition, vagy normális verzió?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19575) Z()L3 válasza sfdrakex (#19574) üzenetére


Z()L3
tag

Egy teljesen alap verzió.

Egyébként újrahúztam, most bekapcsol...

[ Szerkesztve ]

(#19576) VGYke válasza #41133696 (#19548) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Feladtam, egy Ghost mentésből újrahúztam azóta

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#19577) zack


zack
nagyúr

Tudnátok ajánlani olyan programot, ami az internet kapcsolatot optimizálja?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19578) Visormail válasza zack (#19577) üzenetére


Visormail
addikt

Az ilyenekre gondolsz? Ashampoo-Internet-Accelerator

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#19579) zack válasza Visormail (#19578) üzenetére


zack
nagyúr

Igen. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19580) Sub-ZeRo válasza zack (#19579) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egyszer használtam ilyen optimalizálót, akkor is win reinstall lett a vége. Szóval csak egy rendszer mentés nem árt, ha van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19581) vilmaboy válasza Sub-ZeRo (#19580) üzenetére


vilmaboy
őstag

+1 Én is szívtam vele egy darabig, mire levadásztam a gépről. Majdnem reinstallra futottam én is.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19582) Sub-ZeRo válasza vilmaboy (#19581) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Még leszedni csak-csak, de visszaállítani amit elkúrt, na az a kemény ha nincs mentésed.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19583) vilmaboy válasza Sub-ZeRo (#19582) üzenetére


vilmaboy
őstag

erre gondoltam... :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#19584) Sub-ZeRo válasza vilmaboy (#19583) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19585) rszp


rszp
aktív tag

Sziasztok!

Futott már valaki olyanba, hogy az ntuser.dat állományt percenként 4x visszaírja a diszkre? kb 10-20mp-ként de a percenkénti 4 összejön.
Csupán azért zavar mert 6.5MB a file és így a 1.5GB összejön óránként ami felesleges írás az SSD-re. Más írás gyakorlatilag elhanyagolható mennyiségben történik.

Indexelés, vírus keresés egyéb írás nincs. Friss rendszer némi felhasználói programmal.

Win 7 x64.

Köszi.

(#19586) mezis válasza rszp (#19585) üzenetére


mezis
nagyúr

Aztán mikor fogsz majd új SSD-t venni ? 10 év múlva ? Koptatni kell asztat is ;]

mezis

(#19587) megalover


megalover
tag

Sziasztok!
Aki tud segítsen nekem! Adott a következő feladat: egy monitor ami csak 1360x768 felbontáson megy, mivel az ATI videókártya és/vagy a monitor drivere nem engedi az 1366x768 felbontást, helyesebben nem támogatja. Na most, hogyan tudnám X db pixellel jobbra csúsztatni az asztalomat, ahhoz hogy a képernyőn megjelenő pixelek koordinátái azonosak legyenek az 1366x768-on megjelenő pixelek pontos koordinátáival?
Ehhez nekem speciel 3 pixellel kellene jobbra eltolnom az asztalt, tehát ez lenne a megoldandó feladvány, ki mit javasol ennek a megoldására. Arra gondoltam, hogy ha valami olyan "ablakot" illetve alkalmazást nyitnék a képernyő bal szélére beszorítva, ami állandóan előtérben van, akkor is, ha egy másik ablakra váltok, vagy azt kiteszem teljes képernyőre, akkor ez a dolog megoldódna. De ezt vajon meg lehet egyáltalán Windows 7 alatt csinálni, és ha igen akkor miképp....? Várom a helyes megfejtéseket! :R

Köszi:
megalover

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#19588) sfdrakex válasza megalover (#19587) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen felbontásban megy akkor a videó kártya ha 1360-ban nem? Másik driverrel sem? Mi megy 1366-ban?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19589) megalover válasza sfdrakex (#19588) üzenetére


megalover
tag

1360-at tudja, de ami nekem kéne az 1366x768 azt nem. Vagy eddig még nem tudtam beállítani rendesen, pedig a legfrissebb driver van fent. Amúgy elég régi típus, egy ATI Radeon X1600.as kártyáról van szó.

Módosított asztali driverekkel is próbálkoztam, meg régebbi Vistás driverekkel, de volt amelyiknél még az 1360x768-at sem támogatta, csak az 1440×900-at. :Y

[ Szerkesztve ]

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#19590) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Sziasztok!

Tudom amatőr kérdés, de Win7 telepítése után is kell telepíteni DirectX-et?
Most váltok XP-ről, ezért a kérdés.
Köszi előre is.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#19591) Sub-ZeRo válasza mert_csokis (#19590) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Persze hogy kell.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19592) CoolMan válasza mert_csokis (#19590) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Én nem telepítettem, és mennek a játékok. Esetleg ezt futtatni ha netán valamelyik játék hiányolna valamit.

(#19593) @matthew@


@matthew@
őstag

Win7-hez van olyan téma vagy háttér ami live wallpaperként működik, tehát pl egy akvárium és a halak úszkálnak benne, mint pl Andoidnál is vannak ilyenek. Van erre lehetőség Win7 alatt?

Matthew 24:42

(#19594) siebener


siebener
aktív tag

Szép jó estét.

Segítsetek, please, mert már falnak megyek. :W Minden bizonnyal vannak itt emberek, akik többször csinálták már azt, ami nekem gondot okoz, mint én bekapcsoltam egy számítógépet, ergo orbitális baromságnak tűnhet, de már befonom a szemöldököm.

Szóval: van egy karcos eredeti win7 telepítő, ami mindig megállt telepítésnél. Erre nagy nehezen lemásoltam a számítógépre. Annak rendje és módja szerint készítettem egy képfájlt, majd kiírtam egy DVD-ra, aztán számítógép újraindul, boot sorrend kiválaszt, aztán nem történik semmi, lazán elindul a HDD-n lévő XP.
Biztos elrontok valamit, de mit?

A következőt kérném: valaki segítsen nekem, mi lenne a megfelelő program, amivel el tudnám készíteni a képfájlt, és mivel, hogyan kellene kiírnom, hogy aztán működjön is?

Köszönöm.

(#19595) BigManus válasza siebener (#19594) üzenetére


BigManus
addikt

Ment egy privát.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#19596) siebener válasza BigManus (#19595) üzenetére


siebener
aktív tag

:R

(#19597) vlevi


vlevi
nagyúr

Hétvégén megharcoltam egy kicsit a Win-el, leírom, hogy mások okuljanak belőle. Végülis baj nem volt, csak a hibaüzenet szivatott.
Kezdődött ott, hogy meguntam a Win nyóc apró hülyéskedéseit, és visszatértem a heteshez. Ez nálam azt jelentette, hogy egyik vinyóról a SATA kábel le, másik fel. Csak az a gond, hogy 50 napja nem ment a hetes, és közben volt egy videokártya csere is, meg a NOD licensz lejárt, frissítések, satöbbi. Meg a backup. Ezt így nagyjából egyszerre.
Futott a backup, közben catalyst frissítés, NOD uninstall, mentés lement, restart. Aztán MS Security Essentials telepítés a NOD helyett. Vasárnap este indult az időzített backup, és nem futott le :Y Fingom sem volt miért, valami olyat kifogásolt, hogy a kötet árnyékmásolattal volt baja. Másnap megpróbáltam külön-külön a mentést. Előbb megcsináltam a system image-t, az lement gond nélkül. Utána csak a file backupot. Na, az megint elkattant, de közben észrevettem, hogy mintha a security essentials értesítő buborékja is feljött volna egy pillanatra a jobb alsó sarokban. Ezen a nyomon indultam el, és csináltam egy teljes ellenőrzést. Ez talált is valami temp limlomok között valamiféle trójaiféléket, amit leirtottam, és utána skodák csodájára lement a backup hiba nélkül.
Naszóval, három a kérdés.
1: Szar ez így, hogy az MSE meggátolja a mentést, még akkor is, ha vírus van. Ráadásul nem is vettem észre először, mert nem láttam az MSE ablakát az első alkalommal, és nem volt semmi ráutaló jel, valami hiba ikon, vagy valami.
2: NOD miért nem találta annakidején, amikor letöltődött az a szirszar? Vagy csak vakriasztás?
3: MBAM-ot is futtatok rendszeresen, annak is illett volna megtalálnia.

Aztán, hogy minden lement, felbátorodtam, és átméreteztem a partícióimat, csak úgy a saját szórakozásomra. Eddig 200/800 felosztásban volt az 1T méretű vinyóm, most átméreteztem 100/900 arányra. De ez már csak amolyan mellékszála a történetnek, mert úgy voltam vele, hogy mikor tegyem, ha nem most, amikor van friss backup? :)

(#19598) nubreed


nubreed
veterán

Volt egy érdekes dolog. Tegnap este új gépre Windows 7 telepítést kezdtem volna el. Tehát kiválasztottam a megfelelő disket és partíciót az installáláshoz, formáztam, létrehoztam újra a partíciót majd beolvastattam az ahci drivert idáig minden rendben is volt azonban mikor visszatértem erre a képernyőre, kiírta a windows telepítő, hogy Windows cannot install to the selected partition, vagy valami ilyesmi (azért angol, mert angol nyelvű windowst használok és még mielőtt valaki megkérdezné, eredeti, nem warezolt). 2-3 szor eljátszottam a fenti lépéseket, nem vezetett eredményre. Egyszer csak kiléptem a teleítőből, újraindult a gép újra ott voltam azon a képernyőn ahol kiválasztom hogy hova akarom telepíteni a Windowst és kiválasztottam a disket és megnyomtam a nextet (ekkor már élt ez a gomb) és simán települt. Mitől lehetett ez az egész mizéria előtte? Igazából semmi nem történt csak egyszer újraindítottam...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#19599) nubreed


nubreed
veterán

dupla

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#19600) Gutenberger válasza Gutenberger (#19382) üzenetére


Gutenberger
tag

:DD Megérte, az ára a hazai fele volt és 1 perc alatt online szépen bereggelt. Eredeti win 12kért.

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.