Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) CoolMan válasza hNp88 (#19900) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem kell, a win7 megcsinálja. (Ezért kell előbb az xp-t telepíteni, aztán a win7-et, mert fordítva már nem működik)

(#19902) NEMO1968 válasza kayman (#19898) üzenetére


NEMO1968
őstag

Valszeg fiatalabb a gépem kicsit,mint a Tied.
Még VISTA-val adták ki.
Viszont egy próbát megér.
Próbálkoztam sok módszerrel,Nekem ez vált be.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#19903) Jaceert


Jaceert
csendes tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdés!
Lehet-e Windows XP-ről Windows 7 Home Premium 32 bit-es Operációs rendszert tenni ha:
-Van egy laptopom amin van egy termék kulcs és azt használom fel.
-És letöltött Windows 7 Home Premium 32 bit magyar ami iso-ba van tehát ha Burn&Mount-olom akkor úgy is lehet-e telepíteni a Windows 7-et.

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

(#19904) sfdrakex válasza Jaceert (#19903) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Úgy tudom nem. Egyébként ennek nincs értelme: Burn&Mount mivel a burn a kiírást jelenti a mount meg a virtuális meghajtóba helyezést, tehát nem és hanem vagy kell a kettő közé. Ha nem akarsz dvd-re írni telepítsd usbről. A termékkulcs W7 home premiumhoz való? Arra akarod telepíteni amin a kulcs van?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19905) Jaceert válasza sfdrakex (#19904) üzenetére


Jaceert
csendes tag

Nem arra szeretném amelyiken a termék kulcs van hanem a másik gépre amin van az XP.
Tehát ha elindítom az iso-t úgy nem lehet telepíteni a Windows 7-et?

(#19906) brd válasza €uro (#19899) üzenetére


brd
nagyúr

Veszélyesek ezek a hozzáértő által lektorálatlan cikkek, sokszor van bennük butaság, ebben legalább 5 pont...
Valamelyik pontnál valószínűleg elrontottál valamit.
Ha a 6-osat esetleg nem csináltad volna meg, most milyen jól jönne...! (Elég lett volna a méretét korlátozni pl. 2-3 GB-ra.)

The only real valuable thing is intuition.

(#19907) skoos


skoos
őstag

Sziasztok!
Tudom, már írtam az alábbi jelenségről, azóta próbáltam a végére járni, de nem jutottam előrébb. :(

Ha bekapcsolom a gépem, egyszerűen nem jelenít meg semmit a monitoron. Bebootol, minden frankó, csak semmit nem látok.

Több restart és teljes kikapcs/ áramtalanítás kell neki, hogy bekapcsolja a monitort. De utána minden frankó, nem fagy, nem problémázik, nem akad. Stabil. Olyan, mintha be kellene melegednie, hogy életre keltse a monitort, nem értem.

Ramok OK. Videókártya OK. BIOS-t állítottam defaulra, ugyanezt tapasztalom.

Win7van rajta. Ha elalszom egy filmen, és a film végeztével később kikapcsolja a monitort, ugyanez. Nem tudom életrekelteni, hogy bármit megjelenítsen. Teljes kikapcs-bekapcs sorozatok garmadája kell, hogy megint lássak képet. De utána tényleg tök frankó.

Ha működik, ki is kapcsolhatom, vagy újraindíthatom, mert néhány percig tényleg minden gond nélkül simán újra bekapcsol, monitorostul.

Mi a franc ez?!
:F

(#19908) DS39 válasza Jaceert (#19905) üzenetére


DS39
nagyúr

virtuális dvd meghajtóval nem, mert az csak az xp-n létezik.

Írd ki fizikai lemezre, aztán mehet a játék.

(#19909) dodopek válasza skoos (#19907) üzenetére


dodopek
addikt

Szia!
Már többünknél jelentkezett( nálam is), szóval a hiba nem a Te gépedben van. Vissza lehet hozni kikapcsolás nélkül. A vicc az, hogy kép van, csak a monitor háttérvilágítását nem kapcsolja be. Nálam legalábbis. Nagyon kontúros képnél látom, hogy ott van...
Én + p kmbinációt nyomok 2x, ekkor átáll csak kivetítőre, és visszajön a kép.Utána visszahozom az eredeti kiterjesztett monitor beállítást ugyanezzel a billentyű kombinációval. Ha nincs több monitorod, nem tudom működni fog-e.Esetleg a kijelentkezés a win-ből is segíthet....
A miafrancezre csak tippelni tudok.Szerintem catalyst, mert amikor feltettem a legújabb CCC-t, azóta csinálja...

[ Szerkesztve ]

(#19910) skoos válasza dodopek (#19909) üzenetére


skoos
őstag

Tényleg köszi!

Friss telepítés, nincs rajta CCC...hacsak fel nem tette magától.
Furálom, mert a BIOS sem jön be. Tehát nem a windows startnál megy el a kép, hanem SEMMIT nem jelez ki. Ha bejön bármi a bootkor, akkor már nincs gond.

(#19911) kayman válasza NEMO1968 (#19902) üzenetére


kayman
senior tag

Ez egy javítandó gép és behalt rajta az optikai meghajtó.
Aztán így elég nehéz alkotni, de ha másik módon teszem fel a pendrive-ra, az remélem megoldás lesz.

HyperTransport az úr!

(#19912) dodopek válasza skoos (#19910) üzenetére


dodopek
addikt

Akkor lehet, hogy nálad más a gond. Nálam még ilyen nem jelentkezett.Csak ha úgy kapcsolom be a gépet,, hogy nincs monitor bekapcsolva, vagy órákra kikapcsolom, akkor utána hiába kapcsolom be, nem látszik a kép, bár a rendszer feláll. Neked biztos, hogy nincs op? Nem lehet, hogy csak nem látod?
Esetleg próbáld meg azt, hogy a bekapcsoló gombot a 7 alatt átállítod alvó állapotra. Ha nem jön be kép, megnyomod, hátha kijelentkezik a Win-ből.Nekem olyankor visszaadja a kijelentkezett képet...
Ha félreértettelek, és biztosan nem megy a gép olyankor, akkor bocs, hogy itt tépem a számat... :)

[ Szerkesztve ]

(#19913) #01682176


#01682176
törölt tag

Mi az a SeaPort.exe, ami fut a feladatkezelőben?

(#19914) €uro válasza brd (#19906) üzenetére


€uro
őstag

Értem. Igazad van. Kicsit felelőtlen voltam, hogy kisebb körültekintés nélkül végrehajtottam minden pontot.

Arra jutottam, hogy visszaállítgattam mindent. Most már újra rendben újraindul a Windows. A rendszervisszaállítást is aktiváltam, méretét 5 GB-ra állítottam.

Köszi.

(#19915) brd válasza #01682176 (#19913) üzenetére


brd
nagyúr

Haverod. Egyébként a Windows Live Essentials 2011 nevű förmedvény része, a M$ egyik olyan terméke, ami segít a RAM/CPU gyártóknak, hogy ne haljanak éhen. Nyugodtan lelőheted (kikapcsolhatod a szolgáltatást, ahogy írják az egyik linken), ha zavar, vagy eszi a CPU-t/RAM-ot.

The only real valuable thing is intuition.

(#19916) vlevi válasza brd (#19915) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezért kell Live Essentials 2012-t használni. Abban nincs. Legalábbis nekem nem rakta fel, amikor tegnap újratelepítettem a gépet, és felraktam a Movie Maker, Messenger és Windows Live Mail progikat.

(#19917) vlevi válasza brd (#19906) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is elolvastam azt a cikket, de én nem csináltam meg belőle mindent, mert ahogy írtad is, a rendszer visszaállítási pont néha jól jön. Például, amikor a Firefox meghülyül, akkor a profil könyvtár visszaállítható 5 másodperc alatt.
A másik, hogy én igenis szoktam keresni, ezért nem kapcsolom ki az indexelőt.
A hibernálást viszont kikapcsoltam és a pagefile-t is arrébb raktam.
Rendszer visszaállítás viszont marad. Semmivel sem fog kevesebbet írni az SSD-re, csak azért, mert kisebb.

(#19918) brd válasza vlevi (#19917) üzenetére


brd
nagyúr

Indexelés/prefetchek kikapcsolása tök felesleges. írásban nem számít, és a RAM még mindig gyorsabb mint az SSD, ezért, ha ki is kapcsolja valaki, akkor ne az SSD miatt tegye. A rendszervisszaállítás nem kevesebbet ír, ha le van korlátozva a mérete, hanem kisebb területet használ, 2-3 GB szerintem a legtöbb esetben bőven elég (nekem még nem kellett több), de ez szintén nem az SSD miatt kell (legfeljebb azt lehet ráerőltetni, hogy az SSD tárterülete általában kisebb, mint egy átlagos HDD). A hibernálás ízlés szerint (ha kell, akkor kell, de az SSD-nek ez egyébként viszonylag kevésbé káros írás, mert szekvenciális). A pagefile átrakása szerintem értelmetlen, pont jó, hogy az SSD-n van, mert gyors. Annyit nem írogat bele, hogy nagyon káros legyen, főleg, ha kicsire van véve.

The only real valuable thing is intuition.

(#19919) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Lenne egy olyan problémám,hogy 64bites win7-et használok,és egy idő múlva kb 1 óra,az összes böngésző a gépen belassul.Net sebesség megvan,lefuttattam több ellenörző progit,hátha benyaltam valamit,de semmit.Újra indítom a gépet,utána minden jó ismét.
Mitől lehet?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#19920) sfdrakex válasza beci (#19919) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen géped van? Milyen oldalakat nézel? Ha sok a flash tartalom sok száz megát zabálnak RAMból a böngészők, de akár giga fölé is mehetnek, szóval ha flashes játékkal játszol pl az lezabálja a gépet rendesen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19921) beci válasza sfdrakex (#19920) üzenetére


beci
őstag

i5-ös 8giga rammal,ssd-vel.Nem hinném,hogy ezzel lenne a gond.Játszani nem játszok.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#19922) sfdrakex válasza beci (#19921) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor ott más lesz a gond. Feladat kezelő nem mutatja hogy valami enné a procit vagy a ramot?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19923) beci válasza sfdrakex (#19922) üzenetére


beci
őstag

Nem látok extrém használatot.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#19924) siti


siti
senior tag

lenne egy kis gondom egy friss win7 64bittel. eddig minden gépen át tudtam rakni a chrome cache könyvtárát ramdriveba (X meghajtó, ne az ssd-t egye) ezzel:
"C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe --disk-cache-dir="X:\" --disk-cache-size=268435456"

most itt egy új gép, kb csak a vas a mi full más, mégis szintaxis hibát ad cmd-ból, linkben pedig nem is engedi szerkeszteni, mert a megadott név érvénytelen. Próbáltam x:/ vagy más meghajtóval, de nem akarja. Valakinek ötlet?

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#19925) siti válasza siti (#19924) üzenetére


siti
senior tag

"X:\" helyett X:\
lesz a jó.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#19926) skoos válasza dodopek (#19912) üzenetére


skoos
őstag

Dehogy! Én köszönöm, hogy próbálsz segíteni! Megpróbálom amit javasoltál, bár túl nagy dolgot nem várok tőle őszintén szólva. Szerintem itt valami elemibb gubanc lehet....

(#19927) Zsohi


Zsohi
őstag

Sziasztok,

Valaki kérem segítsen, mert lassan agyvérzést kapok :W
Hogyan tudnám megszüntetni az Xbox live fiókomat anélkül, hogy az egész Microsoft fiókomat törölnöm kellene? Egy új Xbox live fiókot szeretnék létrehozni a jelenlegi helyet, úgy hogy a Skydrive fiók maradjon meg.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#19928) Zsohi


Zsohi
őstag

Tárgytalan.

Nem sikerült. Agyf@szt kaptam, nem agyvérzést...
Még élek átkozni fogom azt a barmot aki rábólintott a microsoft fiókokra.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#19929) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!
Az a problémám akadt, hogy a rendszer particó szinte teljesen betelt, viszont más partíciókon még van egy csomó hely.
(törölni nem tudok igazán kell helyet)

hogyan tudok adni még a rendszerpartícióhoz területet ?
próbáltam a particióból shrink-elni de valamiért nem engedte...

-.-

(#19930) sfdrakex válasza ubid (#19929) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Easus Partition Masterrel vágj le a rendszerpartíció utáni partíció elejéből és azt hozzá fogod tudni adni a rendszerpartícióhoz. Fontos hogy legyen annyi hely amennyit le akarsz vágni, a partíció elején lévő adatokat átmozgatja, nem fognak elveszni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19931) vlevi válasza ubid (#19929) üzenetére


vlevi
nagyúr

Easeus Partition Managert érdemes megpróbálni.
Az ingyenes verziója is tökéletesen megfelelő a feladatra.

(#19932) ubid válasza sfdrakex (#19930) üzenetére


ubid
őstag

Köszi! Megpróbálom

-.-

(#19933) ubid


ubid
őstag

Levágni már sikerült. De hogyan tudom hozzáadni a rendszerhez partíciójához ? ?

-.-

(#19934) sfdrakex válasza ubid (#19933) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jobb klikk a rendszerpartíción és ott lesz a menüben ADD vagy valami hasonló.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19935) ubid válasza sfdrakex (#19934) üzenetére


ubid
őstag

olyan van hogy merge, de gondolom az nem az.

-.-

(#19936) sfdrakex válasza ubid (#19935) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

De az az.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19937) ubid válasza sfdrakex (#19936) üzenetére


ubid
őstag

De akkor meg nincs ott a lehetőség, hogy bepipáljam, hogy a C meghajtóval szeretném mergelni, vagy ha a c-n nyomom a merge opciót, akkor meg az új particióra nem tudok nyomni...

-.-

(#19938) sfdrakex válasza ubid (#19937) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ugye a C utáni partíció elejéről vágtad le a részt amit a C-hez akarsz csatolni? Mert csak a közvetlen utána lévő részt tudod hozzáadni mást nem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19939) ubid válasza sfdrakex (#19938) üzenetére


ubid
őstag

Ez lesz a gond, mert nem :)

Köszi !

-.-

(#19940) sfdrakex válasza ubid (#19939) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pedig azzal kezdtem.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19941) ClayMore


ClayMore
aktív tag

Hi all!

[link]

erről tud vki vmit? akkor most jobb ha nem használok gadgeteket vagy mi?

:R

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#19942) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Újratelepítettem a Win7-t és meggyűlt a bajom a "Tages SA" mitudoménmivel. Újabban ez a tábla jelenik meg:

Utána olvastam és egy helyen azt ajánlják, hogy szedjem le a KB917033 frissítést. Idézem:

"Vezérlőpult\Programok\Programok és szolgáltatások\Telepített frissítések megjelenítése Itt keresd ki a KB971033 frissitést és eltávolítás
Asszem ha eltávolítottad akkor újraindítást kér, aztán ha 1 win 7 aktivátorral aktiválod a wint akkor már jó lesz nem fogja kiírni hogy nem eredeti."

Kérdés: valóban ez-e a megoldás ill. mit is takar pontosan az, hogy "... ha 1 win 7 aktivátorral aktiválod a wint akkor már jó lesz..."? Mi az a Win7 aktívator ill. mi van, ha nem aktiválok, hanem csak simán leszedem a feljebb jelzett frissítést?

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#19943) sfdrakex válasza BenJoe80 (#19942) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az aktivátor az warez téma, azaz ha nem eredeti a wined azzal úgy csinálsz mintha az lenne, de ez nem fórum téma. Eredeti a wined?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19944) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Hogyan lehet ezeket az albumborítókat eltüntetni a zenékről?

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#19945) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Sziasztok,

Lenne egy nem feltetlen windows-os kerdesem:

Adott egy Dell Studio XPS 1640-es lapos, PM45-os chipset, 2x4 GB Kingstone ram, eredeti Windows 7 Professional x64.

Annyi bajom van a rendszerrel, hogy a rendszertulajdonsagoknal kiirja a 8 GB-ot, de ott van zaroljelben mogotte, hogy 6,96 GB hasznalhato.

Mire tippelnetek?

kb. 3 hete telepitett rendszer.

Koszonom elore is!

(#19946) DS39 válasza Rocko007 (#19945) üzenetére


DS39
nagyúr

ahogy nézem 8 GB a max memóriakezelése, de ugye van virtuális, meg videokártya memória is.

(#19947) DS39 válasza Bjørgersson (#19944) üzenetére


DS39
nagyúr

én az MP3Tag nevű progit használom erre (albumkép törlés, új hozzáadás)

(#19948) sfdrakex válasza Rocko007 (#19945) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt az 1 gigát valószínűleg odaadja a VGA-nak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19949) Bjørgersson válasza DS39 (#19947) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#19950) justaview


justaview
őstag

Segítséget szeretnék kérni.

A Win7 home premium 32bit HU asztali gépemen 3 felhasználó van definiálva, ugyanakkor a gépet 98%-ban én használom. Ezért szeretném azt elérni, hogy a gép bekapcsolásakor a windows az én nevemmel azonnal jelentkezzen be (nincs jelszava a usereknek, így be tudna lépni a közreműködésem nélkül is, mint ahogy meg is teszi, ha csak egy user létezik).

Magyarul ne álljon meg a felhasználókat kitéve a képernyőre és ne várjon a kattintásomra, hogy melyikkel szeretnék belépni. Ha hébe-hóba mással szeretnék, akkor majd váltok, de alapként lépjen be az enyémmel, várakozás nélkül.( Letörölni azonban nem szeretném a másik kettőt, mert hasznos, hogy léteznek.)

Hol lehet ezt beállítani a rendszerben?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.