Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) Parci válasza kolopele (#31448) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Vegyél prémiumot :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31452) Parci válasza balojazz (#31449) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

urak, nincs ebben ennyi... ugorjatok, nálam nagyobb király úgy sincs itt :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31453) kolopele válasza Parci (#31451) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az lesz lassan. Azt csak én nem látom adott személy esetében ugye? Más látja amit nekem ír?

(#31454) tisn válasza kolopele (#31444) üzenetére


tisn
addikt

tulaggodod. a gyerekeken IS vegig fog menni a delta vagy valamelyik covid varians elobb utobb. nem lehet a vilagot bezarni evtizedeken at.

plusz ha otthon ulnek, az nulla szocializalodast jelent.

[ Szerkesztve ]

(#31455) Ringman válasza BlackV (#31447) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi
inkább sógorom az érdekelt, az áprilisi szputnyik 1 -> covid -> szputnyik 2 forgatókönyvvel (ill. ugyanez volt apámnál, csak pfizerrel)

(#31456) tisn válasza bulikavagyok (#31428) üzenetére


tisn
addikt

Mondjuk az azonnali harmadik oltás mellet szól az is, h most kaphatnék egy "hamis uniós igazolványt"

a szputynik jo vedelmet ad, igy az utazas miatt egyfazisu nyugatit vegyel.

szerintem persze.

(#31457) t72killer válasza tisn (#31454) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha komolyabb oltás után megy át, akkor no problem. Anélkül azért van 1 kis reszkír.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31458) Parci válasza kolopele (#31453) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

más látja, persze
úgy tiltani, hogy más se lássa, én tudok ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31459) bulikavagyok válasza tisn (#31456) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ez is felmerült bennem, de most talán fontosabb az erősebb védelem (Moderna). Januárra tervezek egy hosszabb spanyol utazást, de azt elvileg meg lehet oldani egy friss PCR tesztel is.

(#31460) BlackV válasza Parci (#31458) üzenetére


BlackV
senior tag

És az ráadásul ingyenes.. :)

#31455 Ringman: igazából az S+N az két külön vizsgálat csak csomagban. Az se baj ha azt választják, meg az se, ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#31461) tisn válasza t72killer (#31457) üzenetére


tisn
addikt

Ha komolyabb oltás után megy át, akkor no problem.

gyereknek csak a pfizer engedelyezett jelenleg. az a coviddal osszemerheto veszelyessegu a 12-15 kozotti fiuknal. szerencsere az en kolkomnek nem lett szivizomgyuszija...

jobb lenne ha a sinonak lenne kolkos engedelye, de hat nincs meg...

(#31462) tisn válasza bulikavagyok (#31459) üzenetére


tisn
addikt

ugy halottam a sputlerba novicsokot is tesznek, aze' olyan jo szuri. :)

van kronikus bajod? 60+-os vagy? boven eleg jo a ket oltas, es a janssen is boven jo emlekeztetod ad, felesleges a "legjobbat" keresgelni 3-nak. (sot eleve a 3. szuri meglehetosen felesleges, meg en a copd-vel is erosen meggondolom, hogy kerem e majd)

(#31463) natë válasza tisn (#31461) üzenetére


natë
nagyúr

Azért az a szívizom gyulladás nagyon ritka esetben okoz problémát. Legtöbb esetben észre sem veszik, vagy alig. Ettől persze nem jó dolog, tudom.

(#31464) t72killer válasza tisn (#31461) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A moderna is halad korban lefelé, 2éven belül tuti lesz már 0-120ig mindenkinek, szóval 100%, h nem kell évtizedekig bezárva élni :R .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31465) Parci válasza tisn (#31462) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a tanulmányok alapján nem olyan egyértelmű ez a fölöslegesség. annyira nem, hogy sorban engedélyezik a harmadik oltásokat itt-ott-amott. boosternek amúgy tényleg jó kb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31466) Krinyo válasza natë (#31463) üzenetére


Krinyo
senior tag

Szerintem ez finomodni fog a jövőben, valószínűleg a fiataloknak sem kellene a fullos felnőtt adag, lehet, hogy emiatt gyakoribb ez a mellékhatás. Ahogy az 5-12 közöttiek is jóval kevesebbet fognak kapni, valószínűleg nekik is elég lenne kevesebb.

(#31467) bulikavagyok válasza tisn (#31462) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

40 eleje, különböző panaszokkal de valószínűleg komolyabb betegség nélkül (kopp-kopp). A héten csináltatok egy ellenanyag tesztet - csak a saját megnyugtatásomra.

[ Szerkesztve ]

(#31468) Gothmog válasza balojazz (#31449) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Köszönöm szépen, alapból elég jó (sőt, szerénytelenül állíthatom, hogy messze-messze átlag feletti) az emlékezőképességem, bár tény, hogy minden olyan csip-csup dolgot, amit egyszer mondjuk itt a fórumon, fél szemmel átfutottam, nem jegyzek meg pontosan (az Agymenők Sheldon Cooperétől azért kicsit elmarad a memóriám), és jelen esetben lusta voltam, mondhatni sajnálatosan hanyag írás előtt utánakeresni, hogy pontosan miként is fogalmaztál korábban.

A hozzászólásod végét viszont nem teljesen értem. Azt, hogy én - vélhetően nem estem át a betegségen - jelen szempontból érdektelen dolog. Nem vagyok rád irigy stb, ugyanis ha én elkapom, akkor jó eséllyel 90 fölötti nagyszülőre és 65+-os szülőkre is átragasztottam volna, ha tavasszal, akkor esélyesen még az oltásuk előtti időszakban, ami erősen felelőtlenség. Így én szépen hordtam a maszkot az utcán (tavasszal, míg erősebben tartott a járványhullám), odafigyeltem, betartottam a higiéniás szabályokat, és fegyelmezetten (de rettegve élés nélkül - például nem kértem magam HO-ba sem, pedig lett volna rá lehetőség) elkerültem a bajt. Lehet, hogy nincs mindenki így ezzel, de hogy ez így alakult végül (vélhetően nem nyeltem be a vírust eddig), én pozitív eredményként élem meg.
Egyébként meg évekig hegyikerékpároztam, úgyhogy elég sok hegyet (pontosabban ugyanazokat, de igen sokszor) megmásztam, köszönöm :DDD

Mindegy, részemről hanyagolom a továbbiakat. A dolog valamelyest komoly/de nagyobbrészt komolytalan csipkelődésnek indult a részemről (ami nyilván nem ildomos, de esendő ember vagyok, és olykor nem sikerül megállnom), de ez már érzésre kezd polemizálásba átcsapni (Igen, már a jelenlegi hozzászólásom is az valamelyest), annak pedig nincs sok értelme (energiapazarlás).

Szerk: Bocsi, Parci, nem láttam, hogy közben diplomatikusan, de csendre lettünk intve. (Azért nem törlöm a hozzászólásom szövegét, mert abban szerintem nem volt bántó rész eredetileg sem, de áthúztam a szöveget a rend kedvéért.)

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#31469) tisn válasza bulikavagyok (#31467) üzenetére


tisn
addikt

es ha leesett az ellenanyagszinted mi van? majd termel ujat a szervezeted, ha elkapod. tenyleg az a terved, hogy 3-6 havonta ujra boketed magad?

brr, inkabb a lelegeztetogep es a halal, mint annyi szuri :)

(#31470) OPiiPO válasza balojazz (#31439) üzenetére


OPiiPO
addikt

Abból a szempontból lényegtelen Te kivel szimpatizálsz, hogy a mondandója a lazába való és nem pedig nem ide.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#31471) natë


natë
nagyúr

Amúgy itt tényleg mindenki elhízott és beteges? (ezt állítja a másik topik) :D

Én nem.

(#31472) tisn válasza natë (#31471) üzenetére


tisn
addikt

alap. :D

(#31473) bulikavagyok válasza tisn (#31469) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nem ez a tervem. Sőt komoly fenntartásaim vannak az "azonnali és folyamatos" újraoltással kapcsolatban. Pont ezért érdeklődtem itt.

(#31474) Krinyo válasza tisn (#31469) üzenetére


Krinyo
senior tag

Biztosan így gondolja minden inzulinos is, aki naponta 3x, vagy 4x is szúrja magát, egy életen keresztül. :D Ne beszéljünk már zöldségeket...

(#31475) tisn válasza Parci (#31465) üzenetére


tisn
addikt

biztos igy van, tudsz olyan linkelni ami alapjan a 3. oltas szignifikansan csokkenti a korhaz/gep/halal elkerulesenek eselyet egeszseges, 20-60 ev koztti emberkek eseten a ket oltashoz kepest?

maga a tunetes covid az nem erdekes es altalaban csak azt vizsgaljak.

(#31476) tisn válasza Krinyo (#31474) üzenetére


tisn
addikt

volt benne nemi gunyolodas is nyilvanvaloan :)

ideje lesz bevezetni a tűpárna rangot is a PH-n :P

(#31477) Parci válasza Krinyo (#31474) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kezdődik a frankómondás megint :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31478) Z.É.T. válasza tisn (#31469) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ez már erősen laza topikos szint, akár vicc, akár komoly... :((

(#31479) t72killer válasza Parci (#31465) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon 1xerű: vuhani oltással max fuatal+egészségesen, egy hosszú közzel beadott, 3 hónapnál nem régebbi mRNS-el leszel jó (80+%?) esélyekkel tünetmentes/egyáltalán nem fertőzött. Ez a kombó elég kevés embernek van.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31480) Parci válasza tisn (#31475) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, tudok, volt is már linkelve (izraeli adatok). kórházi esélyt hatodolt, meg tizedelt (a teljes korfán nézve, nyilván az idősebbek voltak még jobban érintve).

ezen felül egész biztosan tudja itt mindenki, hogy nem vagy se orvos, se szakképzett, se szakirodalmat olvasó, szóval nem teljesen értem a tök határozott álláspontot, ahogy ilyen határozottan kijelented, hogy kinek mit kéne csinálnia. országok engedélyezik a harmadik oltást, itt tartunk.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31481) bulikavagyok válasza natë (#31471) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Túlsúlyos? 194 cm és 88 kg - szval nem. Elég sokat fogytam tavaly, most épp azon dolgozom, h visszanyerjem a régi formám. Beteges? Nálunk sajnos "családi hagyomány" a hipochondria - szval valamennyire igen.

(#31482) tisn válasza Parci (#31480) üzenetére


tisn
addikt

se szakirodalmat olvasó,

dehogynem (szemelyeskedest lehetne elhagyni)

es az 60 ev felettiekre vonatkozo tanulmany volt, raadasul cska a tunetes covidra vonatkozott es csak a fajzerre.

ugyebar.

(#31483) Parci válasza tisn (#31482) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, nem így volt, kórházba kerülést is néztek, ami a lényeg

és abban semmi személyeskedés sincs, hogy a tényként előadott véleményedet kétségbe vonom a többiek számára. nem tudod, amit biztosra állítasz

ráadásul ki vagyon mérve, hogy a deltánál kb. minden 6-8. antitested semlegesít csak, ebből azért aki akarja, érti, hogy mit jelent ez a védettségre nézve. de semmi baj, te félsz a harmadik oltástól, nem kéred, nincs ezzel gond, csak ne beszélj le róla másokat. teljesen jó megközelítés, hogy ha minimális az antitestszint, érdemes oltatni. érdekes, a városmajoriban is minimum ez a nézet, biztos nem olvasnak elég fórumot

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31484) proradeon válasza Parci (#31465) üzenetére


proradeon
őstag

Nekem azért vannak kételyeim a 3. oltással kapcsolatban.

Az ugye egy természetes folyamat, hogy az oltás után idővel csökken az antitestek száma. De vajon ha egy beoltott ember megfertőződik, akkor mennyi időn belül kezd el nagy mennyiségben antitest termelődni? Nyilván jobb, ha már a megfertőződés idején sok az antitest, de ha alacsony antitestszint mellett megfertőződik valaki, és az immunrendszer gyorsan reagál, akkor kérdéses, hogy érdemes-e állandóan stimulálni az immunrendszert oltásokkal.

Amíg ez a kérdéskör nincs tisztázva, addig nekem nem egyértelmű, hogy rohanjak-e a 3. oltásért.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#31485) Parci válasza proradeon (#31484) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az állandóan azt jelentené, hogy már csinálod 5 éve. most most van, nem azt kell eldöntened, hogy évekig mit csinálsz, hanem azt, hogy most és miért. és úgy döntesz, ahogy csak szeretnél. semmi sem egyértelmű az életben, ebben a járványban sem.

azért leírom, hogy én hogy csináltam:
- tudható, hogy az alap immunizációra adott booster már egy jóval hosszabb, kitartóbb védettséget ad
- tudható, hogy a deltára igazából már nem olyan jók ezek a szurik, de még működnek valamelyest
- nem tudható, hogy mikor, milyen és mennyi szuri lesz készleten
- megtudható, hogy most milyen ellenanyag szinted van
ezek alapján én kértem, a feleségemnek is kértük, orvostól is ezt a javaslatot kaptuk

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31486) tisn válasza Parci (#31480) üzenetére


tisn
addikt

akkor linkeld

nekem ez volt elrakva pfizer 3. dozisrol

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.08.29.21262792v1.full.pdf

most ezt talaltam, de ez 60 even feluliekrol szol, ott (ahogy irtam is) javul a sulyos covid lefolyas eselye

Results Twelve days or more after the booster dose we found an 11.4-fold (95% CI: [10.0, 12.9]) decrease in the relative risk of confirmed infection, and a >10-fold decrease in the relative risk of severe illness. Under a conservative sensitivity analysis, we find ≈5-fold protection against confirmed infection.

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.08.27.21262679v1

[ Szerkesztve ]

(#31487) lacafaca válasza Parci (#31451) üzenetére


lacafaca
őstag

hányszor elmondom én is...falra hányt borsó ez is ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#31488) Parci válasza tisn (#31486) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

remélem, hogy belinkeli neked más, mert én úgy gépelek, hogy itt nyafog közben a finoman fuldokló kisfiam az ölemben, egy órát sem aludtam az éjjel és nehezen tudok most nekiállni érdemben keresni, ablakokat nyitni stb.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31489) Ringman válasza proradeon (#31484) üzenetére


Ringman
nagyúr

Peter hotez: [link]
The point being that the first two immunizations were so closely spaced apart they were like a "primary" immunization. We needed to do that schedule in order to get virus neutralizing antibodies into at risk people to save lives, but for durable, long lasting immunity
we need the third immunization. That's why I felt we would always require that third immunization. The hope is that with this one, we're done for a while and won't need to do annual boosters, etc.
Also should be pointed out that the graph is a very rough approximation. Adaptive immunity does not go down to zero with the first 2 mRNA immunizations, still robust immune responses, but this shows the potential benefits of a 3rd immunization
Also, many vaccines are at least 3 immunizations, for example diphtheria, tetanus, pertussis, Haemophilus influenzae b, polio, etc so this is not at all unusual

(#31490) tisn válasza Parci (#31488) üzenetére


tisn
addikt

jobbulast

remeljuk berakja valaki :)

nyilvan kovetem az eredmenyeket amennyire tudom, de ezt a topikot hezagosan olvaosm, igy maradhat ki fontos info is.

(#31491) Mr K válasza tisn (#31461) üzenetére


Mr K
senior tag

"osszemerheto veszelyessegu a 12-15 kozotti fiuknal"
Igen ezt kétszer is linkeltük, de
- a tanulmány nem igazolta, hogy a gyulladásos esetek az oltás miatt következtek be,
- csak 4 hónapon belüli kórházba kerüléssel van hasonlítva (de az oltás azért tovább is véd) (és ha jól emlékszem, akkor nem a deltás hullámot vették alapul, hanem a korábbiakat),
- nem nézik a betegség súlyosságát és a hosszú távú következményeket.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#31492) Chesterfield válasza proradeon (#31484) üzenetére


Chesterfield
senior tag

valami rémlik, hogy az új variánsok valahogy gátolják, hogy időben antitesteket termelj.

(#31493) Parci válasza tisn (#31490) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megkeresem majd, ha aludtam pár órát és van egy kis időm, mert mindig van rá esély, hogy rosszul emléxem, még ha minimális is :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31494) natë


natë
nagyúr

Ha szövődményekkel estem át a covidon, nem kérhetem a 3. shotot? :U
Jelenleg én dolgozom a családban, párom babával otthon, nem akarnék megint 4 hónapra kidőlni.

(#31495) t72killer válasza proradeon (#31484) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nincs szükség elméleti nekifutásra: az izraeli tapasztalatok alapján a 3. dózis jelentősen csökkentette a kórházba kerültek számát. Kérdés persze, hogy hosszabb távon (=1-2év múlva érkező variánsok) jó-e az a szervezetnek, hogy még 3.adjára is csak a vuhani struktúrát verjük a fejébe :F?

#31489: hmm, vajon ha az ember kihagyja a 2. dózist, akkor mit eredményezhet egy fél év elteltével adagolt 3. ? Azt már tudjuk, hogy a 8-12hét lényegesen jobb mRNS oltás esetén a 4hétnél, de a 8 és a 12 között nem mértek érdemi különbséget. (sorry, most nincs időm előhalászni a cikket :B). Olyat viszont nem láttam, hogy 20+hét késleltetéssel mérek volna.

#31492: deltából egyszerűen sokkal több van.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31496) OPiiPO válasza natë (#31494) üzenetére


OPiiPO
addikt

Miért ne kérhetnéd?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#31497) Ricardo válasza tisn (#31469) üzenetére


Ricardo
félisten

"brr, inkabb a lelegeztetogep es a halal, mint annyi szuri :)"

Voltál már lélegeztetőgépen? Feltételezem nem, mert akkor még viccből sem írnál le ilyet.

(#31498) natë válasza OPiiPO (#31496) üzenetére


natë
nagyúr

Úgy értem idő előtt. Július elején kaptam a 2.-at.

(#31499) Parci válasza natë (#31498) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

méress egy ellenanyagszintet, tippre tele leszel még

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31500) tisn válasza Ricardo (#31497) üzenetére


tisn
addikt

Voltál már lélegeztetőgépen? Feltételezem nem, mert akkor még viccből sem írnál le ilyet.

itt nem az elhizottsag es a betegesseg az elvart (mint kerdezte az olvtars), hanem az ironia es a fekete humor 0 szintu detektalasa. bar a szmajli azert gyanus lehetett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.