Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30351) t72killer válasza Mr K (#30343) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Struccpolitika megy skóciában is, inkább a csendes 7köznapok = aug közepi sulinyitás durrantotta be. Ez meg persze tabu, még a suli utáni zárt térbe szervezett cuccok korlátozásáról se akarnak hallani.

Angliához képest csak a suli a különbség, Angliában 2-3héttel később, csak az elmúlt héten kezdtek az iskolák.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30352) Cs1csó válasza t72killer (#30351) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mekkora ott az átoltottság? Mert ha a teljes lakosságra nézve 70% megvan akkor szerintem fölösleges már a sok korlátozás azért van az oltás hogy élni tudjuk vele.

(#30353) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

nálunk a nagyobbik fiam kb. az évnyitón szedhetett össze valamit, mert tegnap délutánra letérdelt, magas láz, ki is taccsolt egyszer, közben szépen fogy a paracetamol/ibuprophen. a kisebbik meg fehér, mint a fal és nyafog, ami jelzi, hogy fantasztikus napok elébe nézünk.

GAME ON!
(nyilván így nem merem felvenni most a harmadik shotot, pedig kéne/kellett volna)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30354) Ringman válasza Cs1csó (#30352) üzenetére


Ringman
nagyúr

Felnőtteknel 80 fölött azt hiszem, viszont 12-15 éveseket nem oltják, mert "nem indokolt".

(#30355) t72killer válasza Cs1csó (#30352) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

16 év alatt 0%, a felnőtteké valóban magas. Longcovid le van sz.rva, pedig az az oltott-fertőzötteket is minimum 50%-ban sújtja ami többtízezer, a nem épp 5*-os EÜ-re utalt hosszan szenvedő embert jelent.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30356) emvy válasza Parci (#30353) üzenetére


emvy
nagyúr

Jön most minden IS :) lányom kb 36 órát aludt egyfolytában 39.7-es láz mellett múlt héten. Két nap után kutya baja nem volt. (nem covid)

while (!sleep) sheep++;

(#30357) Ringman válasza t72killer (#30355) üzenetére


Ringman
nagyúr

Oltottaknal egy kis mintás study van eddig, ott kb egyotod arányban volt longcovid.

(#30358) Ringman válasza emvy (#30356) üzenetére


Ringman
nagyúr

Hát van, nálunk unokaocsemtol indulva megy végig a családon vmi, kinek lázzal, kinek láz nélkül, csak megfazasos tünetekkel.

(#30359) t72killer válasza Ringman (#30357) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt 50%-ról beszélnek, nem 1/5-ödről.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30360) Ringman válasza t72killer (#30359) üzenetére


Ringman
nagyúr

cut by 50%.

Azaz feleakkora az esély a longkovidra, ha oltott vagy - az oltatlanokhoz képest.

A cikkben ez a stat jelentősen jobb az eddigieknél :

Of the 592 fully vaccinated people with Covid who continued to provide data for more than a month, 31 (5%) went on to get long Covid (defined as illness lasting 28 days or more after a positive test)
In the unvaccinated group this figure was about 11%

(#30361) radi8tor válasza t72killer (#30359) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Biztos szponzorált cikk. ;]

⭐ Stella

(#30362) mpo válasza Parci (#30353) üzenetére


mpo
veterán

Ugye anyukádtól kérsz segítséget, nem te gyógyítasz?

Ha érted, akkor már elavult.

(#30363) t72killer válasza Ringman (#30360) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

5% vs 11% ezt kell még a védettségi %-kal felszorozni, ami nem túl sok mostanában...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30364) Gothmog válasza Ringman (#30358) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Tobzódnak most a felső légúti vírusok.

Péntek késő délután/estefelé nekem is kaparni kezdett a torkom. Szombat reggel kissé "beszűkült" torokérzéssel ébredtem. Ez az egyetlen tünet, rosszabb nem lett (sőt, ma jobb kicsit, mint tegnap volt, pedig az sem volt vészes). Azért becsületből elmentem egy Covid PCR tesztre (a fórum zarándokhelyére, a Ferdinánd híd alá). Persze negatív lett.

Nekem igazából a torkom az "Achilles-inam", úgyhogy ezt a vackot már ismerem, mert szinte minden évben elkapom egyszer, és vagy sima torokkaparással (ami elmegy 3-4 napon belül), vagy ha durvább, akkor torokfájás/köhögés kombóval (a fájás/kaparás ilyenkor is elmegy 3-5 nap alatt, de a száraz köhögés még ki tud tartani egy darabig) tudom le. (Ha influenzavírus, akkor két napnyi "csepegős orrfolyás" szokott még befigyelni mellé - ezt utálom a legjobban.)

Annyi volt most a különbség, hogy tekintettel a Covidra, szombat délelőtt FFP2-es maszk fel itthonra (hogy ha esetleg Covid - ugye deltára a torokfájás "nagyon tipikus" tünet - és a lappangási idő alatt még nem fertőztem meg mást, akkor ennek minimalizáljuk a további esélyét), majd délután irány a tesztállomás.

Szerk: Olyan szempontból gázosak ezek a vírusok, hogy ha bekapsz egyet, nem tudsz addig oltatni, míg tart. (Viszont annyi jó oldaluk lehet, hogy a Covidnak meg akár konkurenciát is jelenthetnek, tehát kvázi addig akár lassíthatják is a terjedését.)

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#30365) Parci válasza mpo (#30362) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugye ez csak valami tréfás kérdés? (könyörgöm, két gyerekünk van, a nagyobbik kb. 100 ilyen körön van túl, szó szerint értendő, van némi rutinunk. de nem akarom, hogy nyugtalan legyél :DDD, ezért elárulom, hogy képben van mindig, ha helyzet van)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30366) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, holnap szurikáta...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30367) Z.É.T. válasza Parci (#30366) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Hajrá! Erős mágnest vigyél, ha ModeRNA lesz ;]

(#30368) mpo válasza Parci (#30365) üzenetére


mpo
veterán

ezért elárulom, hogy képben van mindig, ha helyzet van
:K :R
Ma reggel a Lidlben csak rajtam volt maszk, pedig közepes tömeg volt.
Délután segítettem a konyhában és folyt az orrom mint a vízfolyás. A tkm tele van már, 3. Pfizer is bennem van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#30369) mpo válasza Z.É.T. (#30367) üzenetére


mpo
veterán

A fecskendőhöz kell a mágnest tartani.

Ha érted, akkor már elavult.

(#30370) PuMbA válasza mpo (#30368) üzenetére


PuMbA
titán

" 3. Pfizer is bennem van."

Akkor nem kell aggódnod :)

(#30371) mpo válasza PuMbA (#30370) üzenetére


mpo
veterán

Nem aggódtam, csak zavart, az egész tartott tíz percig, azóta semmi.
Ráadásul nem vagyok allergiás.
Néha előjön és nem tudom semmihez kötni, ami okozhatná.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#30372) t72killer válasza Z.É.T. (#30367) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

miért? az acélizomzat már kiment a divatból?

#30368: tökéletes, így senki se kapta el tőled az oltást :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30373) mpo válasza t72killer (#30372) üzenetére


mpo
veterán

Errefelé még nem tudják, hogy az oltást is el lehet kapni.
Senki nem bámult meg, nem szólt meg, pedig én készültem jó mondatokkal. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#30374) mpo


mpo
veterán

Örömhír vasárnapra.

Letették a Nemzeti Oltóanyaggyár alapkövét.
„Jövő év végén megkezdődik a vakcinagyártás a debreceni nemzeti oltóanyaggyárban” .
Palkovics László azt mondta, évente több mint húszmillió, különböző technológiával készülő vakcinát gyártanak majd az üzemben.
kép:
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#30375) radi8tor válasza mpo (#30371) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Klíma miatt húzhatnál maszkot. Télen tök jó meleg volt maszkban. :D

⭐ Stella

(#30376) mpo válasza radi8tor (#30375) üzenetére


mpo
veterán

Egész nyáron ment a klíma, most talán vége.
Itthon még nem vettem föl, nem is fogom, (paranoia lenne) ketten vagyunk, megosztozunk azon ami jön.

Ha érted, akkor már elavult.

(#30377) t72killer válasza mpo (#30373) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gődény professzor tanításai ezekszerint még sok jó embert nem értek el :DD .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30378) mozso


mozso
senior tag

Nálunk is kezdődik valami a gyereknél. Taknyosodás, hangja megváltozott. Étvágya picit kisebb, szeme karikásabb. Hangulat jó. Más eddig nincs.

Ez suli import cucc az biztos. Persze végig hordott jó (FFP3) maszkot, azt is helyesen végig, kivéve:
- évnyitó második fele, amikor a rájuk zárt tornateremben! olyan hőség volt, hogy nem bírta (mások rosszul is lettek)
- illetve tízórai / ebéd az ugye olyan amilyen

Tudjuk, hogy a delta ellen esélytelen így, de talán a vírnyák mennyisége maszkozva alacsonyabb és nem fog gubancot okozni.

(#30379) Parci válasza Z.É.T. (#30367) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

arra gyúrok, orosz-amerikai világbékét akarok a karomban :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30380) PuMbA


PuMbA
titán

Izrael kezd még inkább különc országgá válni, amiből egyáltalán nem következnek a más országban történtek. Nem tudom, hogy mi van ott....

[ Szerkesztve ]

(#30381) Ezekiell válasza PuMbA (#30380) üzenetére


Ezekiell
veterán

Korán oltottak, kezd csökkenni a Pfizer hatasossaga (6+ hónap ugye), illetve "csak" 60% az atoltottsag.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#30382) Ringman válasza Ezekiell (#30381) üzenetére


Ringman
nagyúr

+nagy népsűrűség és állandó légkondi.

(#30383) t72killer válasza PuMbA (#30380) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elsiették a Pfizert (3hetes oltásköz+régen), buliztak ÉS besz.pták a deltát. Mo, vagy egy sor Ny-EU ország kevés deltát kapott, később.

UAE nem boosterezett korábban? Nekem ebből annyi jön le, hogy UAE később kapta/kapja a deltát, illetve szerepet játszhat, hogy alapból "maszkban" van a fél lakosság...

#30382: plusz sokáig maszkmentesség volt náluk, az segített felépíteni egy ütősebb alapot.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30384) Ringman


Ringman
nagyúr

eléggé tldr, kanadai helyzetből indul ki, de Mo-n is hasonlóan "kezeli" a helyzetet az állam.

Governments Won’t Stop COVID. It’s Up to Us
Politicians are ignoring the threat, especially to our children. Citizens have to step up and do what our leaders won’t.

(#30385) Vesa válasza Ringman (#30304) üzenetére


Vesa
veterán

Kemény! 59 halott gyerek pár hét alatt.. :(

A tudomány a valóság költészete!

(#30386) mozso válasza PuMbA (#30380) üzenetére


mozso
senior tag

Akkor ehhez mit szólsz?

Itt pedig eltüntettem a 2 hónapos lemaradásunkat Photoshoppal:


Hmmm ???

(#30387) radi8tor válasza mozso (#30386) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szupi.

⭐ Stella

(#30388) t72killer válasza Vesa (#30385) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony, csupán 29M emberből.

#30386: pozitivitási rátákkal érdemes csak országokat, sőt, egyes hullámokat hasonlítgatni. Nagyon váltakozott uis a tesztelési hajlandóság az egyes eü-rendszerek részéről. Mondjuk ez csak a csúcsok magasságát befolyásolja, az időzítését nem.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30389) Asbee válasza mozso (#30386) üzenetére


Asbee
veterán

Jók vagyunk

(#30390) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hetekkel az első igazolt fertőzött előtt halhatott meg a koronavírus első amerikai áldozata
Mondjuk bizonyítékokat nem látni, pl pozitív vérminta, stb.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30391) Parci válasza t72killer (#30390) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez szerintem borítékolható, nem olyan könnyű egy-egy helyen megtalálni az első usereket

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30392) mozso válasza Asbee (#30389) üzenetére


mozso
senior tag

Mihez képest vagyunk jók? Hogy lekövessük pl. Izraelt (is) a 4. hullám adataiban?

Nem fog megtörténni hivatalosan. Azért nem, mert már egy ideje beavatkozás van fentről a számokba. Sajnos ettől még a valóság itthon pont ugyanez lesz. A vírnyákkal nem tudsz barterezni. Csak a számokkal trükközni.

(#30393) Vesa válasza mozso (#30392) üzenetére


Vesa
veterán

Sokan még mindig elhiszik, hogy a "legendás magyar" immunrendszer majd ellenáll..

A tudomány a valóság költészete!

(#30394) Ringman válasza mozso (#30392) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#30395) Ringman válasza Vesa (#30393) üzenetére


Ringman
nagyúr

akkor lesznek jobbak a számok, ha tavasszal sokkal többen átestek a fertőzésen, mint ahogy gondoljuk.

---
[link]
A kanyaró, mumpsz és rubeola ellen védő MMR-vakcina és a diftéria, tetanus, valamint pertussis elleni védőoltás (Di-Per-Te) egy friss kutatás szerint hozzájárulhat a COVID-19 elleni védekezéshez – írja a Medicalxpress. A Med tudományos folyóiratban megjelent tanulmány szerint ezek az oltások keresztreaktív memória T-sejtek kialakulásához járulhatnak hozzá, amelyek a koronavírus-fertőzés során is támadásba léphetnek.

(#30396) Asbee válasza mozso (#30392) üzenetére


Asbee
veterán

Nem lehet eltitkolni egy komoly hullámot, hiába ringatjátok magatokat ebbe. Kórházból jönnek-mennek az infók. Ha gáz van azonnal kiderül. Hiába nem lehet beszélni, nem mehet be média és társai, úgyis kiderül mi a helyzet. Ha nagy tömegekhez nem is biztos eljut, de sokan fognak tudni róla. Jelenleg nincsen semmi különös. Majd meglátjuk 1-2 hónap múlva.

[ Szerkesztve ]

(#30397) Ispy válasza Vesa (#30393) üzenetére


Ispy
veterán

Hát aki a 30k halott után még mindig elhiszi, hogy van itt bármi csoda...alkoholista tömegek, elhízás, rák, keringési betegségek, mindben ott vagyunk az "elitben".

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30398) Asbee válasza Vesa (#30393) üzenetére


Asbee
veterán

Ti meg még mindig azt hiszitek, hogy mindent ellehet titkolni, és a háttérben valami borzalom folyik csak nem tudjuk.....

(#30399) mozso válasza Vesa (#30393) üzenetére


mozso
senior tag

1 hete érezhetően több a mentőautó szirénázás, ide hallatszik az Üllői út és a Pesti út is. Sűrűn mennek, mint a “régi szép időkben”, ez van.

Gyerek meg náthásodik jobban, lehet holnap suli OFF lesz…

(#30400) mozso válasza Asbee (#30398) üzenetére


mozso
senior tag

Naív vagy vagy nem vagy olyan körökben, ahol ez látszik. De attól még van. Sajnos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.