Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31651) lacafaca válasza Parci (#31640) üzenetére


lacafaca
őstag

ennyi...de ezt jól megrágtuk annak idején, tudod jól, én is ezt mondom ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#31652) Ringman válasza bigdady (#31647) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem egy korábbi volt, a deltával kapcsolatos.

(#31653) koncsik válasza Sir Pocok (#31645) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

1,94% 1,96% 2,00% 2,39% 2,27%
2,31% 1,91% 2,28% 2,61% 2,25%
2,38% 9,74%
(pozitivak aránya tesztelteknél - WHO szerint 5% alatt kontrollált a járvány - ok, ez csak egy adat, fura hirtelen ugrás)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#31654) Ringman válasza koncsik (#31653) üzenetére


Ringman
nagyúr

rajta vagyunk megint az ügyön, hogy kezelhetetlen legyen a vírusterjedés. :(((

(vö. dánia v. ausztria)

(#31655) Sir Pocok válasza koncsik (#31653) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Igen ezt nem is néztem. :Y

Új mintavételek száma: 8 963 (a hétvégi adatokhoz képest: – 3 247) ehhez 246 db fertőzőtt.

Ez így elég durva lenne ha igaz.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#31656) tisn válasza Parci (#31648) üzenetére


tisn
addikt

mondtam neked, hogy 60 ev felettiekre van 3. oltas hatekonysag stat :)
a fiatalosat gondolom nem talaltad azota sem :)

(#31657) proradeon válasza koncsik (#31653) üzenetére


proradeon
őstag

Mi ez a 9,74%? Nem 2,74? ((246/8963)*100)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#31658) t72killer válasza Ringman (#31639) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sakkmatt. Legalábbis egy olyan emberiség számára, ami rottyon van értelmi és érzelmi tőke szempontjából is. Sőt, anyagiakban is rottyon van a túlnyomó többség, bár az az előző kettőből simán levezethető.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31659) Rolly válasza Parci (#31623) üzenetére


Rolly
veterán

én is így gondolom, hogy minél jobban megvisel valakit az oltás feltételezhetően annál nagyobb eséllyel lett volna gondja a vírus fertőzés miatt... Bár érdekes mert én vagy 20 éve nem voltam igazán beteg (utoljára talán általánosban voltam influenzás 39 fokos lázzal) de a második sinopharm eléggé széttolt...

(#31660) koncsik válasza proradeon (#31657) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

fck, lehet, hogy hetek óta rossz képlet megy az excel-ben... úgy tűnik igazad van, ellenőrzöm
(szerintem törölhető a #31653 - bocsánat)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#31661) Sir Pocok válasza koncsik (#31660) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Akkor az enyém is. :DDD

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#31662) natë válasza Rolly (#31659) üzenetére


natë
nagyúr

Engem megtosszintott a vírus, az oltást meg sem éreztem. Szóval ez sem általánosítható.

(#31663) pendre54 válasza UberMutant (#31625) üzenetére


pendre54
addikt

Ja persze, mindenki hurkalé, akkor én is. Akkor egy kis olvasgatni való, a hurkalé készítéséről.
[link] [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#31664) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kitartás a végsőkig!
"Oxigénmaszkban, a halálos ágyán fekve is arra szólította fel a követőit, hogy folytassák a háborút a vakcina ellen."

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31665) koncsik válasza proradeon (#31657) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Korreksön, nagy szorrriiiii:
pozitivak aránya:
7,25%3,76%2,07%2,40%0,73%
0,88%0,32%1,32%0,98%0,76%
1,00%2,74%

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#31666) UberMutant válasza pendre54 (#31663) üzenetére


UberMutant
őstag

és ? bizonyított, hogy az oltás okozta? naugye

(#31667) radi8tor válasza UberMutant (#31666) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak fele ennyire legyél arrogáns, plz. :R

⭐ Stella

(#31668) Parci válasza tisn (#31656) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg nem, ezzel kevertem

(emellett az a véleményem, hogy jelentősen megcombosítja a védelmet a 4-5-6 hónapra adott booster, aminek én örülök, akkor is, ha fiatal vagyok ;))

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31669) Parci válasza pendre54 (#31663) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi a tanulság? azon kívül, hogy nem volt szerencséd (sajnálom, tényleg).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31670) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

15 millió Covid-halott: őrült becslés vagy eltitkolt valóság?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#31671) radi8tor válasza Parci (#31669) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem csak annyi, hogy van a mellékhatása a cuccnak is a vállban. Ezt a komoly topikban viszont sokan elbagatellizálják. Ennyi.

⭐ Stella

(#31672) t72killer válasza Parci (#31669) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez sajnos ilyen, egy gyors+brutál járvány olyan, mint egy háború. A legjobb igyekezet ellenére is vannak tragikus veszteségek "saját" oldalon. Ott a többtucat nagyon idős norvég otthonlakó esete is pl. Lemosták, hogy tuti nincs köze az oltáshoz de az a helyzet, hogy x+1 éves korban az is 60% halálos lehet, ha esel 3 lépcsőfokot és lehet pont az oltás "lökte meg". Az is biztos, hogy ezt a korosztályt az éles covid 40-50%-os (azaz pártucat helyett sokezer halott) gyilkolta volna.

Annyit tehetett volna a társadalom, hogy az oltásokat az aktív, mozgó, vírusszállító de erős populációnak adja először, az esendőbbeknek pedig fejlesztik veszettül a finomabb kivitelt.

#31670: senki sem titkol semmit, óriási területeken szimplán nincs adatgyűjtés/rendes állami adminisztráció, ld India. A szám simán lehet valós, bármilyen rossz szándék nélkül.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31673) Ricardo válasza t72killer (#31664) üzenetére


Ricardo
félisten

Mondhatjuk, hogy ő elment a falig.

(#31674) Ringman


Ringman
nagyúr

Merkely Béla lett a Magyar Rektori Konferencia társelnöke

(#31675) pendre54 válasza UberMutant (#31666) üzenetére


pendre54
addikt

Ezeket is olvastad? [link] [link] Akkor várnék tőled, egy tudományos, akadémiai székfoglaló szintű értekezést a témában, hogy mégis minek köszönhetem ezt az egészet. Még egyszer az előzményekről. Kb. 50 éve kezdődött nálam, egy kisebb fokú (-2-es) rövidlátás, ami az elmúlt kb. 10-12 évben fokozatosan javult, most olyan - 1.25, és -1.5 érték. A szememmel soha, semmi bajom ezen kívül nem volt.
Utoljára, az egészségügyben szemészeten, valamikor az SZTK-s világban, a nyolcvanas években voltam, de csak azért, mert akkor szemüveget még csak ott lehetett felíratni. Azóta 4-5 évente, amikor tönkre ment az előző szemüvegem, már az OFOTÉRT-nál lévő szemésszel intézem.
Ez év júniusában, a második oltást követő negyedik nap kezdődött a szikralátás először a bal szememnél, majd rá kb. 10 nap múlva a jobb szememnél, de ott úgy, hogy kb. egy hét múlva, már azonnal lézerezni is kellett, a szakadozott, felgyűrődött részt. Ráadásul, a jobb szememnél, amikor elkezdődött a szikralátás, egy enyhe homályos látás is megjelent azzal egyidejűleg, ami mind a mai napig jelen van, és nem javult a műtét ellenére sem, a szikralátással együtt.
A bal szememnél meg leírtam, hogy milyen új ficsőrök jelentek meg.
Ha csak az egyik szememnél lett volna gubanc, még betudnám annak, hogy az csak véletlen egybeesés az oltással, de így azért naaaaaaa.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#31676) koncsik válasza pendre54 (#31663) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

És #31675 pendre54:
Nekem feb.2.-án volt a 2. Pfizer, augusztus közepén hasonló, de enyhébb tünetek miatt mentem szemész barátomhoz (bal szem, rövidlátás 5 éves korom óta, jelenleg 52 éves vagyok és -8,0 a bal szemem. Engem is meglézereztek a talált retinaszakadás miatt a panasz jelentkezése után 2-3 nappal, jó a látásom. Ezzel együtt úgy gondolom, hogy mindkettőnk rövidlátása a fő tényező a probléma hátterében, legalábbis nálam majdnem biztos vagyok benne. A te esetedben ebben nem vagyok biztos, de majd keresek még eseteket és jelzem (furcsa, hogy nem csináltak semmit a másik szemeddel, ha retinaleválás merült fel ott is). Írtad, hogy augusztusban lesz kontroll, ott mi volt? Kitartás, jobbulást.
FELTÉTELEZETT mellékhatások:
EU-ban: Moderna-nál retinal tear-re keresve 9 esetet találtam, Comirnaty-nál 24-et, mindkettőnél kb. 2/3-a a18-64 korosztályban.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#31677) Parci válasza radi8tor (#31671) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van mellékhatása, ez az oltás kockázata. az eleje óta azt mondom (és nem csak én), hogy olyan nincs, hogy "én nem akarok kockáztatni". van a szurinak, van a vírusnak, lehet választani (értelmesebbek a valószínűségek alapján), nem választani = a vírus választása idővel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31678) Sir Pocok válasza Ringman (#31674) üzenetére


Sir Pocok
őstag

"Júdás pénzt" meg kellett fizetni.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#31679) Ringman válasza Sir Pocok (#31678) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem ez csak egy lépcső, majd a később kialakuló össz-orvosi egyetem vezetője akar lenni

(#31680) Sir Pocok válasza Ringman (#31679) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nagyon nyomul, ma meglepve tapasztaltam, hogy 3 óriás plakáton is Ő mosolygott vissza...

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#31681) pendre54 válasza koncsik (#31676) üzenetére


pendre54
addikt

Ennél azért kicsit macerásabb a dolog. Abban igazad van, hogy a retinaleválás egy fő kockázata, a rövidlátás, de jellemzően a nagyfokú, - 10-es érték körüli, ami nálad is jelen van. Én, mint írtam is, csak enyhe fokú volt évtizedekig, de nálam van egy enyhe javulás, szóval ez mint ok, szerintem nálam kizárható.
A helyzet az, hogy az elmúlt 3 hónapban, most megnéztem a klinikai papírokat, négy orvos is látott, beleértve azt is, aki a lézeres beavatkozást végezte.
Most soron kívül, a bal szememnél tapasztaltak miatt, a héten kedden voltam a klinikán. Ott a doktornő tartott egy kis tudományos előadást, erről az egész folyamatról, aminek a lényegét úgy vettem ki, hogy zajlik egy folyamat továbbra is, ennek kísérője a szikralátás, de még nem indokolt újabb beavatkozás.
Az eddigi klinikai papírjaimra, mindig ez volt ráírva, hogy mikor jelentkezzek soron kívül, azonnal:

Most a héten a doktornő korrektül elmondta, hogy akkor jelentkezzek, amikor ezeket tapasztalom:

Tehát, ez a bizonyos füstszerű homály, hóesésszerű homály, függönyleereszkedés, akkor következik be, amikor a retinaleválás olyan szakaszba jutott, hogy megjelenik a vér a szememben, ez fog ilyen tüneteket okozni, de akkor már viszont jó eséllyel nagy lesz a zűr.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#31682) tisn válasza Parci (#31668) üzenetére


tisn
addikt

nem gond. es van jo par pozitiv hatasa a 3. oltasnak az igaz.

(#31683) PuMbA


PuMbA
titán

Mellékhatások miatt én is nagyon gondolkozok, hogy a 3. oltásom is Sino legyen hamarosan, ne más, mivel nem vagyok a veszélyeztetett csoportban és 33 éves vagyok. Sino-t ismerem, zéró mellékhatást csinált nálam egy egész napos erős fáradtságon kívül. A 6 havonta oltatással meg nincs bajom, ha ez az "ára" a kevés mellékhatásnak.

[ Szerkesztve ]

(#31684) tisn válasza Sir Pocok (#31655) üzenetére


tisn
addikt

Ez így elég durva lenne ha igaz.

246 detektalt fertozott, akkor 2500 fertozott legalabb van. R = 5..8, lappangasi ido 3-6 nap, nekem az jott ki, hogy az egesz orszag mar elkapta :)

(#31685) Sir Pocok válasza tisn (#31684) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Kiderült szerencsére, hogy kamu a riasztás. :)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#31686) Rolly válasza pendre54 (#31675) üzenetére


Rolly
veterán

Sajnálom ami történt, remélem rendeződik a problémád... Ismerősöm 3 hónapos terhesen (még 2018ban bármilyen covid előtt és covid oltás előtt) Minek köszönhette mindkét szemén a retina levállást 40 év körül (nem volt szemüveges) ? :(

[ Szerkesztve ]

(#31687) andor80


andor80
senior tag

Hála ördögnek ma sem lett linux éve a járvány.
4. hullám valahol kódorog a láthatáron .
Október első heténél elöbb nem látok semmi veszélyt mehet a koncertezés partyzás.Oltva illetve védettségivel. .Kell is a léleknek a jókedv sötét ősz elött!
Kellene mondjuk több tesztelés az már biztos.
A csecsemő halála viszont elborzasztó legyen mindenki óvatos itt a virus köztünk!

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#31688) tisn válasza andor80 (#31687) üzenetére


tisn
addikt

az oltast kellene kotelezove tenni.

(#31689) UberMutant válasza pendre54 (#31675) üzenetére


UberMutant
őstag

idiopátiás retinaleválás.
miért gondolod, hogy az oltásnak köze van hozzá? sok egyéb tényegző is az okok között szerepelhet. biztosan van egyéb krónikus betegséged is, miért nem azokat okolod? naugye

(#31690) t72killer válasza UberMutant (#31689) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindíg gyanús, ha egy eü beavatkozás után x<1hétre történik valami komoly az emberrel. Miért pont akkor történt és pl nem előtte?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31691) koncsik válasza t72killer (#31690) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Folyamatosan van orvosi beavatkozás az oltások miatt és ezért a gyanú is könnyebben terelődik az oltásra. Mivel nem képezhető kontrollcsoport oltás nélküliekből, nehéz az összefüggést megítélni.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#31692) koncsik válasza pendre54 (#31681) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A szikralátás tudomásom szerint már annak a jele, hogy a retina elemelkedett a szemfelszínről, feszül, Nagyon kicsi szakadás lehet, ha nem avatkoznak be azonnal lézerrel.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#31693) t72killer válasza koncsik (#31691) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak statisztikai alapon lehet ezt megítélni. Adott korosztály, nagyjából adott kórképpel hány db ilyen esetet adott 2, 3, 5 évvel ezelőtt uezen a héten.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31694) koncsik válasza t72killer (#31693) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ezt próbálom megírni: 2,3, 5 évvel ezelőtt ugyanezen a héten, ha valakinek mondjuk retinaleválása lesz, nem kezdi el keresgélni a gyógyszerei közül melyik okozhatta. Most adott az oltás, kézenfekvő ehhez kötni, feltételezni az összefüggést. Bocs, ha nem vagyok érthető :B
Ráadásul a mellékhatások ok-okozati összefüggésének megítélése nem könnyű még szakemberek számára sem.
Az ADRreports.eu is feltételezett mh.-okat tartalmaz. Olyan statisztikát nem ismerek amelyik tisztán a mellékhatásokat tartlamazza, a gyárak saját belső adatbázisán kívűl.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#31695) t72killer válasza koncsik (#31694) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem :R. Bár feltételezhetjük esetleg, hogy a 20-30éve forgalomban lévő hatóanyagokról időközben azért kiderült, ha ilyet okoznak:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31696) koncsik válasza t72killer (#31695) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Minnél hosszabb ideje és minnél több emberen alkalmazzák, annál valőszínűbb a ritka mellékhatások megjelenése is. :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#31697) t72killer válasza koncsik (#31696) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van. A covid-oltásoknak a mostani terep extrém mélyvíz több okból is. Nem volt idő 10+éves idősorokat gyűjteni, hirtelen kellett embermilliárdokat immunizálni. Másfelől az elvárások is jóval magasabbak már, mint a himlő kiirtása idején.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31698) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Kozben nekunk jott a nem tul meglepo megerosites a munkahelyrol, hogy iden mar szinten biztosan nem nyit meg az iroda.

I am having fun staying poor.

(#31699) UberMutant válasza t72killer (#31697) üzenetére


UberMutant
őstag

10+ éves elvárás irreális. Nemcsak oltásokkal kapcsolatban. Semmilyen kszítményt nem tesztelnek ennyi ideig a piacra kerülés előtt.

(#31700) t72killer válasza Drizzt (#31698) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, HO mindenkinek :R.

Közben júkéj: A Goldmann 6000 munknavállalót rendel vissza az irodákba. Több az eset, mint tavaly novemberben...

Nagyon elbízták magukat azzal a 2 dózis, átlag 4hónapos AZ-vel, a nagy bulizás-melóbajárás-sulizás közben befigyel valami combosabb variáns, akkor újra reszeltek mindennek. A HO egy kb MINDENKINEK és MINDENNEK jó húzás volt, csak haszon lenne tömegesen megtartani - nem olyan, mint a 6-7évesek "e-learning"je.

#31699: nem is kell eddig tesztelgetni, csak szimplán úgy engednek ki egy-egy hatóanyagot, hogy először kapja az életerős populáció, utána az egyre gyengébbek. Sőt, sokszor párhuzamosan/előzetesen állatgyógyszerként is megy a cucc.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.