Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) mozso


mozso
senior tag

Maszk témára visszatérve. Itt van egy tanulmány [link] , amiben a maszkokat tesztelték vírus ellen is, ebben a H1N1 és a H5N1 van benne specifikusan a mérési eredményeknél, de a Covid-19 miatt nézték meg ezt. A két vírus család mérete nem tér el szignifikánsan.

A Covid-19 vírnyák mérete kb. ≈0.10-0.12 μm
A H1N1 és H5N1 vírnyák mérete kb. ≈0.08-0.12 μm

A 3M cég már a Covid-19 előtt is nagyon sok és jó légzésvédőt készített, tehát nem a Covidra repültek rá. Nem is ez a légzésvédő iparág (pormaszk, félálarc, teljes álarc, különböző szűrők - gáz, gőz, vírnyák, szerves és szervetlen vegyületek, ipari festőkamrákban védőfelszerelés) a fő profiljuk. Azaz nem saját anyagi okok miatt nyomják a tanulmányt.

(#30302) t72killer válasza Tigerclaw (#30300) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak pihenő volt az angol nyári szünetben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30303) koncsik válasza mozso (#30292) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Vannak kivételek, pl. ha az adatkezelésre alapvető közérdekből van szükség.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#30304) Ringman


Ringman
nagyúr

Doctors Say Texas Leaders Failed To Stop COVID-19 From Spreading

Hospitals across the state are running low on pediatric intensive care unit beds. Texas’ Department of State Health Services says only 81 of them remain — and just a couple hundred more regular ICU beds are available in the state of 29 million people.

Texas schools have amassed more than 50,000 confirmed coronavirus cases in students in just a couple of weeks. More than a dozen school districts have closed temporarily as a result of the disease, and Texas is a leader in child deaths from COVID-19 with 59 as of Sept. 3.

(#30305) t72killer válasza Ringman (#30304) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

k.rvaélet. 6-7évesnek mit lehet adni és hol adják? Tudom, suliszünetet...

When Vaccines Aren’t an Option: Life for Families With Children Under 12
"About 48 million American children are not eligible for a coronavirus shot. Their parents face difficult choices as school starts."

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30306) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Reduced neutralisation of the Delta (B.1.617.2) SARS-CoV-2 variant of concern following vaccination

Astra kuka:

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30307) Ringman válasza t72killer (#30305) üzenetére


Ringman
nagyúr

k.rvaélet. 6-7évesnek mit lehet adni és hol adják? Tudom, suliszünetet...

maszkot :/

pfizer optimista tervek szerint októberben ad be anyagot az fda-nek engedélyezésre, ahol 4-6 hét alatt dönthetnek róla, tehát leghamarabb decemberben várható az engedély: [link]

(persze uk-ben ennek sajnos nincs jelentősége, ott még tagadási fázis van)

elméletileg akár a sinopharm is "beelőzheti" Magyarországon, azt is tesztelik már 3 éves kortól.

(#30308) t72killer válasza Ringman (#30307) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sinoból ha lenne olyan, amibe delta és egyéb variánsokat ölnek bele, az akár jó is lenne, de így vuhanival szenvedve, alu-homeopatikus kivitelben...

maszk: zárt osztályteremben kb mind1/vagy olyan kéne, amivel Holdraszállást is lehet kivitelezni... Annyi előnyünk van, hogy a sulijába összesen 70gyerek jár akik 6 osztályra vannak szétosztva, talán kihúzzuk őszi szünetig. A full denial mód meglep az elmúlt év után, gyakorlatilag pont azt játsszák, mint tavaly március elején.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30309) Ringman válasza t72killer (#30308) üzenetére


Ringman
nagyúr

A full denial mód meglep az elmúlt év után, gyakorlatilag pont azt játsszák, mint tavaly március elején.

ez van, ha szociopata vezeti az országot. (esetedben boris)

(#30310) t72killer válasza Ringman (#30309) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nicola se jobb covid-témában, a skótoknál ő nyomatja a spanyolviaszt és járványügyben teljesen autonómok. Öszvissz a narancsleves trükkel tudjuk úgy kivenni a gyerkőcöt 2-3hétre, hogy ne véssék be a hiányzását igazolatlanként a regiszterbe - de erre meg ugye az osztály többi része állna neki anyázni, hogy "kontaktként" nekik is haza kell menni. Szoft megoldás, hogy az őszi szünetet nyújtjuk meg neki - így senki se lesz kontakt, az osztálytársak bulizzanak kedvükre.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30311) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#30295) üzenetére


Soulfly842
addikt

Huh basszus, hosszú volt az éjszaka. Este már nem csak a karjaim, hanem a lábaim is fájtak (nem a túra miatt, az másmilyen lett volna, egyébként is light-os út volt :) ) és estére szédültem rendesen.

Éjszaka már arra ébredtem, hogy erősen lázas vagyok, teljesen ki vagyok száradva, imbolyog velem az ágy, s nem tudok aludni. Az órát megnézve (hajnali kettő) ötig félálomban kibírtam nagy kínlódva. Majd csodák-csodája 7 óráig már aludtam rendesen és mintha most reggel is kicsit jobban lennék (láz elmúlt, a kezeim, vállam fáj, s imbolyog a fejem - de nem véeszesen)

Dolgozik az immunrendszer rendesen na.. :) Működik a booster-Pfizer.

(#30312) Ispy válasza mozso (#30292) üzenetére


Ispy
veterán

A gdpr nem azt jelenti, hogy nem tudhatja az adatokat, az egy adatkezelés elveire vonatkozó szabályrendszer, amit a munkaadónak kell megfogalmazni, hogy milyen adatokat fog kezelni és azokkal hogyan fog bánni, hogy tárolja, meddig, ki férhet hozzá stb. Nincsen olyan, hogy a GDPR szabályai, mert ez minden esetben más. Elvek vannak, amiknek meg kell felelni, mondjuk garantálni kell, hogy 3. fél nem férhet hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30313) Drizzt válasza t72killer (#30306) üzenetére


Drizzt
nagyúr

14 nappal a masodik dozis utan neztek. Az Astranal inkabb 1-2 honapot mondanak arra, hogy kiepuljon a teljes vedettseg, amit tud. Ettol fuggetlenul hasznos es erdekes a tanulmany. Lehetne rajta pimpelni, ha kulonbozo idopontokban is kovetnek meg. Illetve a study kozepen van elrejtve, hogy az alanyok eletkora eseten is erosen lejtett a Pfizernek a palya(kb. 15 evvel voltak az AZ-s alanyok idosebbek). Ezzel nem azt akarom mondani, hogy AZ-t mindenkinek, csak annyit, hogy a sugallttol azert jobb a helyzet vele. Azert EU-ban vannak olyan orszagok is, ahol a harmadik dozisra ajanlott csoport kozott siman ott van az "Astraval oltottak", az immuncompromised, meg az oregek mellett. Nekem meg amugy is eleg alacsony volt az AT, ugyhogy en biztos megyek. Erdekesseg gyanant megneznem most is az AT-t, de igy is kell meg eleget orvoshoz mennem, nem iktatok be meg hobbibol megegyet.

I am having fun staying poor.

(#30314) emvy válasza Csatravi (#30291) üzenetére


emvy
nagyúr

"Bármilyen eü adat a legszenzitívebb személyes adat. Csak az érintett írásos engedélyével adható ki és csak, és kizárólagos meghatározásokkal"

Ez marhára nem így van.

while (!sleep) sheep++;

(#30315) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Terjed a mű nevű koronavírus-variáns, ami gyaníthatóan ellenáll az antitesteknek

Már 39 országban van jelen, Peruban 86 esetet regisztráltak.

(#30316) Tigerclaw válasza mozso (#30301) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Foleg hogy a maszknak nem is a virust kell szurnie, hanem a cseppeket amin utazik. Mondjuk az 100-as maszk az mar kvazi olyan mint egy gazalarc, csak mas a szuroje. Az nem fogja senki sem hordani utcan.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30317) Ringman válasza t72killer (#30310) üzenetére


Ringman
nagyúr

a kanadaiak a 12-17 éves korosztály oltásával itt tartanak (legalább 1 dózissal oltottak aránya): [link]

(#30318) BlackV válasza Ringman (#30307) üzenetére


BlackV
senior tag

elméletileg akár a sinopharm is "beelőzheti" Magyarországon, azt is tesztelik már 3 éves kortól.

Az aztán nem fog beelőzni itt senkit miután ennyire lepusztítottátok az imidzsét, elő szülő Parcin kívül nem fogja engedni beadatni a gyereknek.

(#30319) Tigerclaw válasza t72killer (#30305) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Oket ugy lehetne vedeni, hogy a tobbiek kotelezoen kapjak a vakcinat es hordanak FFP2-es maszkot tomegben, illetve nem art ha van szelesebb koru teszteles. Szoval minden ami meg nincs szinte sehol, mert az osszes rohadt politikus csak a nepszerusege miatt aggodik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30320) Ringman válasza BlackV (#30318) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem az nagyrészt ment magától (engedélyezés körülményei, javaslattól eltérő alkalmazás és az ezzel kapcsolatos folyamatos terelés: béla és az antitestek, hiányzó adatok, nem ema-engedélyezett a vakcina és vsz. nem is lesz az)

(#30321) t72killer válasza Tigerclaw (#30319) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan. Megáll ez a korábban "nagyonóvatos"-"nagyonelőrelátó" image-et mutató példányokra is, mint pl Nicola Sturgeon.

#30315: UK minden területén van már belőle. Ha szerencsénk van (az olasz mérés stimmel) akkor nem lesz belőle különösebb cirkusz - egyelőre...

#30313:Más studykban se látom, hogy idővel annyira megtáltosodna az AZ, sőt...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30322) Tigerclaw válasza Soulfly842 (#30315) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Kivancsi vagyok, hogy a gyanu megalapozott valamennyire vagy csak mivel sok mutaciot hordoz, igy megelolegezik neki, hogy ellenallobb lesz. Ha nem azon a teruleten van tobb mutacio amire a vakcinak epitenek, akkor lehet hogy semmivel sem lesz fertozobb.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30323) t72killer válasza Tigerclaw (#30322) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt írtam róla, valós vírussal történt mérés alapján megfogható.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30324) sparks


sparks
senior tag

Hali!
Egy kis beszámoló:
május 27. kaptam a második Pfizer oltásom, a párom 2-3 héttel később, tehát elvileg elég szép védettségünk van.
Múlt szombaton volt egy családi vacsora - anyós szülinapja - minden résztvevő oltott, leszámítva a 17 éves leányzó unokát, aki nem is akar oltatni.
Páromnak (48-49 évesek vagyunk) hétfőn enyhe, kedden már erős torokfájás, mostanra már iszonyat mennyiségű takony, erős fejfájások, 37,8 hőemelkedés, kemény köhögés, tünetek jöttek elő. Nekem enyhébb tünetekkel: leginkább szárazköhögés, rossz közérzet és tegnap egy bazi kellemetlen élmény: folyamatos nyáltermelés. Pár másodpercenként nyelnem kellett (vagy köpni), mert olyan érzés volt, mint amikor citromot szagolsz és elindul a nyáltermelés. Nappal elvoltam, de tegnap éjjel totál para volt, nem tudtam elaludni miatta (meg az erősödő inger köhögéstől, de azt 2 libexin megoldotta). Éjjel 1-kor benyomtam egy altatót, amitől nehezen, de elaldutam, igaz az elején még arra riadtam fel, hogy éppen nyelek durván... Túléltem az éjszakát. Nekem csak enyhe hőemelkedés lett egyelőre.

A családban a 36 éves unokahúgnak szintén hasonló tünetei vannak (ő is 2 Phizeres), a 36 éves párjának torokfájás (nála nem tudom mivel volt oltva), az 50 éves sógornőmnek torokfájás (oltva volt, de passz), viszont a 74 éves anyósomnak kutya baja (2 Sinopharm oltás után kb. 4 hete kapott Pfizert) a 69 éves sógoromnak szintén semmi, neki ha jól tudom ruszki oltása volt... Tesztelni még nem voltunk, unokahúg megy a napokban és majd meglátjuk mit mond. Én azt hiszem ez korona lesz, de lehet más is, igaz a tünetek a deltára igen jellemzőek. Tegnap reggel én is úgy ébredtem, hogy a fejem majd szét szakadt, amúgy nem vagyok fejfájós... Páromnak ma reggelre is iszonyat fejfájás jutott. Ha lesz teszt megírom majd, hogy mit mond. És ma már végre nem nyálzok, helyette a torkom faszányosan fáj :D

[ Szerkesztve ]

(#30325) radi8tor válasza sparks (#30324) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"elvileg elég szép védettségünk van"

Sajna csak elvileg. Mára bizonyított tény hogy simán elkapják a régen oltottak (lásd izraeli szitu).

Jobbulást, és jó lenne kideríteni ki a szuperterjesztő a családban. ;)

⭐ Stella

(#30326) bigdady válasza sparks (#30324) üzenetére


bigdady
nagyúr

A sino akkor is szar és egy pfizer nem pfizer hozzászólások 3,2,1…
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#30327) t72killer válasza sparks (#30324) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Teszteljetek, főleg így tünetekkel remélhetőleg menni fog ingyen. Engem vmi rhinoféleség nyúzhatott napokig, ellőttem rá eddig 4db antigén tesztet (nálunk ezt ingyen, dobozszámra osztogatják), mind negatív.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30328) balojazz válasza radi8tor (#30325) üzenetére


balojazz
tag

"jó lenne kideríteni ki a szuperterjesztő a családban" - hát az anyós, ki más? Mindig az.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#30329) Ezekiell válasza t72killer (#30327) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én most konkrétan hozom az influenza minden tünetét (-láz), nem covid. Ilyen ez bölcsis kisgyerekkel, minden bölcsipestis agyonver :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#30330) Csatravi


Csatravi
senior tag

Nem kérték az oltást, mégis kapott védettségi igazolványt egy pécsi kisgyerek
"A Pedagógus Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) Pécsett élő ügyvivője azt mondta az esetről: a legnagyobb baj az, hogy az iskolákra olyan adatok kezelését bízzák rá, amelyekhez semmi közük nincs."

(#30331) Ispy válasza Ezekiell (#30329) üzenetére


Ispy
veterán

Csak hogy legyen valami jó hír, így megy ez majd az óvissal és a kisiskolással is. 10 év és vége. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30332) Ezekiell válasza Ispy (#30331) üzenetére


Ezekiell
veterán

Lószart, most jön decemberben a 2. kölök, szóval több :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#30333) sparks válasza bigdady (#30326) üzenetére


sparks
senior tag

Na de az a durva, hogy neki semmi baja :F Mondjuk kemény asszony, szerintem egy atomcsapás után ő lenne az egyedüli túlélő :D

#30328 balojazz Ha az anyós, akkor jól titkolja :D

[ Szerkesztve ]

(#30334) t72killer válasza Csatravi (#30330) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Kisgyerek"??? Hány éves? (Cikkben nincs...)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30335) Sir Pocok válasza sparks (#30333) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Az allergodilt azonnal elkezdtem volna amikor az első taknyosodás tapasztaltátok.

Még nem késő, valakivel vetetnék.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#30336) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[Úgy néz ki, sikerül megállítani a delta variánst a harmadik oltással Izraelben]

Csak azért linkelem, mert ez egy magyar összefoglaló az elmúlt hétről. Én azért még ezt ennyire egyértelműen nem jelenteném ki, még ha biztatóak is az adatok. Pár hét egyértelmű tendencia kell hozzá. Amúgy 2.5M-t lépte át ma a harmadik dózist kapott emberek száma. Magyarország sem áll egyébként nagyon rosszul számszerüleg, itt is szerintem átlépjük a 400e-et, az 500e is szerintem maximum egy hét. Az más kérdés, hogy a különböző heterológ sorok hogy fognak teljesíteni a hármas Pfizer homológgal szemben, de én bízom benne, hogy akár még jobban is.

#30335: gondolom az SpO2-t is érdemes lenne mérni továbbra is, ha valaki valamelyik Covid változatot kapja, hogy hamar látsszon, ha itt az ideje a kórháznak.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#30337) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

sziasztok,
3. oltás eldöntéséhez szeretnék antitest mérést. (2x szputnyik után)

Pesten melyik cég ajánlható a leginkább erre?
Látom a Synlabnál végeztette itt a többség (az mindegy, h náluk melyik vérvételi helyre megyek?), de van aki a Ferdinánd-híd alatti konténeresben (Whitelab)

Ezt kell választanom, ugye?:
SARS-CoV-2 IgG antitest vizsgálat (vénás vérből ABBOTT, CMIA módszerrel)

Ill: A Whitelabnál van teljes védettségi vizsgálat (kétféle, „S+N” antitest + T-sejt vizsgálat), ennek van értelme? :F

(#30338) radi8tor válasza Sir Pocok (#30335) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Távgyógyítunk, távgyógyítunk? :)

⭐ Stella

(#30339) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Több dolgozó és beteg covidos a Szent János kórház sebészeti osztályán – értesült a Népszava. A kórház főigazgatója felvételi zárlatot rendelt el még péntek délután. Ez azt jelenti, hogy egyelőre nem fogadnak új beteget a sebészeti osztályon, a már ott kezelteket ellátják. A helyzettel kapcsolatban kértünk tájékoztatást közvetlenül a kórháztól és az Országos Kórházi Főigazgatóságtól is, választ nem kaptunk.

(#30340) Sir Pocok válasza radi8tor (#30338) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Ez már nem távgyógyítás hanem tény. Ez nem ivermectin kategória. :)

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#30341) radi8tor válasza Sir Pocok (#30340) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja hogy magadnak vetetnél még? :D Értem én.

⭐ Stella

(#30342) Sir Pocok válasza radi8tor (#30341) üzenetére


Sir Pocok
őstag

4 dobozzal van itthon 5 emberre... :P

Én csak jót akarok. :) (Bár ismerjük a mondást pokolba vezető útról is... ;] )

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#30343) Mr K válasza t72killer (#30302) üzenetére


Mr K
senior tag

A brit helyzet elég érdekes. Ott alighogy megünnepelték, hogy milyen világverően haladnak az oltásokkal, májusban megkezdődött a harmadik hullám, ami kb. július közepén tetőzött (40 ezres napi, 320 ezres heti esetszámokkal), utána jött egy gyors visszaesés (heti 200 ezer alá) azóta viszont leginkább stagnálnak (hullámzik az esetszám, picivel heti 200 ezer felett). A heti statisztikai felmérés mindeközben heti 800 ezer - 1 millió közötti pozititívitást mér, azaz kb. minden 70-edik lakos beteg (éppen). Némiképp aggasztó, hogy a többi mutató (halottak, kórházban lévők) azóta is tendenciaszerűen nő (nem volt júliusban csúcsa).

Ez a stagnáló időszak immár két hónapja tart, ami azt is jelenti, hogy kb. májustól számolva már messze tízmillió felett járhat a deltával fertőzöttek száma (65 milliós, lakosságszám mellett, ahol a felnőttek 78%-a oltott), és egyelőre nem mutatja a kifulladás jeleit.

BTW, Skóciában az elmúlt héten megduplázódott(!) a fertőzöttek száma, ezt nem tudom ott helyben magyarázzák-e valamivel (az iskolakezdésen kívül).

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#30344) Mr K válasza Soulfly842 (#30311) üzenetére


Mr K
senior tag

Hát, már februárban megmondta az egyik doki (saját tapasztalatok alapján), hogy érdemes az oltás utáni napot pihenéssel tölteni. Ezt csak megerősíteni tudom... :) )

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#30345) BlackV válasza VÁMpír (#30337) üzenetére


BlackV
senior tag

Ezt kell választanom, ugye?:
igen

Ill: A Whitelabnál van teljes védettségi vizsgálat (kétféle, „S+N” antitest + T-sejt vizsgálat), ennek van értelme? :F

T sejtes felesleges pénzkidobás itt és most.

whitelab S+N vizsgálatnak annyi jelentősége van a szputnyik miatt, ha esetleg magas az eredmény, megtudhatod belőle, hogy közelmúltbeli fertőzés miatt magas-e.

(#30346) kolopele válasza Sir Pocok (#30342) üzenetére


kolopele
nagyúr

Csak ne lenne olyan rohadt keserű :W

(#30347) radi8tor válasza Mr K (#30344) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megnézném a GDP rátát ha oltás utáni napon mindenki lazsálna. :D

⭐ Stella

(#30348) Kaba válasza Sir Pocok (#30340) üzenetére


Kaba
veterán

Hosszútávon nem károsítja az orrnyálkahártyát?

(#30349) Sir Pocok válasza Kaba (#30348) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Jakab ha jól emlékszem azt írta az egyik kommentelőnek, hogy 1 hétig kell használni napi háromszor és, hogy egy hetes használat nem okoz gondot.

Betegtájékoztató:

Az Allergodil orrspray hosszú távú kezelésre is alkalmas.
A kezelés időtartamára vonatkozóan nincsenek megszorítások. Amennyiben az orrspray megfelelő alkalmazása mellett tünetei nem javulnak, forduljon orvoshoz.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#30350) Soulfly842 válasza Mr K (#30344) üzenetére


Soulfly842
addikt

Tiszta sor, de 3., emlékeztető oltás után nem tudtam, hogy mire számtísak. Holnap már Nyh-Budapest, Budapest Nyh utam lesz, közben 9-től háromig céges programmal. Remélem addig lezárul, mert hosszú nap lesz úgy... :)

Most du 1 óta ismét xarabbul.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.