Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) Kékes525 válasza t72killer (#30048) üzenetére


Kékes525
félisten

"úgyhogy több szempontból sem feltétlen igérkezik halálozási katasztrófának a delta hullám."

Halálozási katasztrófát én sem látok, de az még nem volt, hogy ennyire lazán várjuk a vírust úgy, hogy még nagyon sok ember van, aki védtelen, vagy gyengén védett(Sinopharm). Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy a Sinopharmosok többsége idős, krónikus beteg. Aztán ott van az, amit írtál...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30053) radi8tor válasza balojazz (#30041) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már mondtam tegnap de ezek szerint immunisak vagytok rám: szeptember közepén magasabb szintre kapcsol a védekezés az EÜ intézményekben.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#30054) rednifegnar válasza Jofi81 (#30046) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nekem is nemreg telt le, szinten ruszki, tegnap beverettunk egy modernat csaladilag, remelem nem a rozsaszin verzio :D

A camera does not make art, the artist makes art.

(#30055) andor80 válasza radi8tor (#30053) üzenetére


andor80
senior tag

Szerintem senki nem immunis rád csak tegnapi bölcsességed is annyira megjósolhatatlan volt kb akkor mintha azt mondaná valaki ,hogy az emberek nagy többségé holnap is eszik kenyeret.. ;]

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#30056) Drizzt válasza Jofi81 (#30046) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mindenkeppen erdemes. Mind a tovabbfertozes, mind a sulyos lefolyas eselyet nagyon jelentosen csokkenti a delta eseten, valos izraeli adatok alapjan. Szerintem most van az idealis pont az oltasra. Ha most mesz, pont addigra varhato, hogy felporog a vedettseg, mire igazan beindul itt a negyedik hullam. Amire #30047 hivatkozik adatokra, annak a delta szempontjabol nem sok relevanciaja van, alfa meg teljesen mas kavehaz volt.

I am having fun staying poor.

(#30057) bigdady válasza Drizzt (#30056) üzenetére


bigdady
nagyúr

4 hónapra hol adható még egyébként harmadik? Izrael? Vagy van már más is vhol?

(#30058) Kaba válasza bigdady (#30057) üzenetére


Kaba
veterán

Harmadik már adható több országban is,de általában 6 hónap után adják.(Magyarországon a sinofarm miatt lett ilyen rövid az intervallum).
Pl.a cseheknél 8 hónap után,a németeknél 6 hónap után stb.

[ Szerkesztve ]

(#30059) bigdady válasza Kaba (#30058) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ezért nem értem én sem hová sietnek sokan

(#30060) t72killer válasza Kékes525 (#30051) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" a Sinopharmosok többsége idős, krónikus beteg" - nekik nagyon sürgősen kopogni kéne mRNS boosterért.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30061) radi8tor válasza andor80 (#30055) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem mondhatom el a forrást, csak jelezték neki hogy akkor szervezze a zöld ruhás embereket.

⭐ Stella

(#30062) Kaba válasza bigdady (#30059) üzenetére


Kaba
veterán

Nem is lenne szükséges 4 havonként újra oltatni az idős sinofarmosok kivételével,(de talán a sietségnek még egy oka lehet,hogy előbb utóbb elfogyhatnak a nyugati vakcinák és a következő évre már nem lett belőlük rendelve).

(#30063) bigdady válasza Kaba (#30062) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egyetértek.
De most van raktáron dögivel. Majd akkor viszont valóban nem lesz mikor a negyedikért rohannának majd újabb 4 hónap múlva a most harmadikosok.

(#30064) t72killer válasza Kaba (#30062) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Volt róla párezer HSZ-el fentebb ( ;]) szó, hogy azért az AZ-sek között is akad szeronegatív, és az oltási kampánynak az se túl jó reklám, ha a még éppenéppen szeropozitív réteget az oltatlanhoz hasonlóan bedarálja a delta. Sokat volt tárgyalva a "több oltott van kórházban mint oltatlan" statisztikai kérdéskör: az r=1 matekból már megbukna szavazópolgár komolyabb kórházba került oltott-számokat már nem tudna értelmezni. És őszintén én sem, most akkor ha működik az oltás +még előjogokat is osztogatunk oltottság alapján, akkor tessék, működjön.

A booster-program mögött az is lehet, hogy a kormány látja, van Mo.-gon xmillió oltásellenes, akikkel nem sokat lehet kezdeni - és ugye van nekik raktáron+még érkezik x millió dózis vakcina. Ezutóbbit vagy ingyen elpocsékolják mindenféle nemzetközi vigyorakciókban, vagy a Dunába öntik, vagy adnak belőle bárkinek, aki kéri, olyannak is, aki már be van oltva. Ártani senkinek se árt, az oltottak alkalmasint jó antitest szintjét tovább emeli, akár delta terjesztést is blokkoló szintekre. Egy biztos, márciusban 2db Pfizert kapott pedagógus rokonnak is javasolni fogom, hacsak nem Sino-t erőltetnek rá.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30065) Parci válasza rednifegnar (#30054) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hol kaptál modernát?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30066) Parci válasza bigdady (#30063) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én például azért fogom felvenni mostanság, mert valóban attól tartok, hogy a hullám csúcsán valahogy nem jut majd...

viszont a harmadik oltás jóval hosszabb védettséget alakít ki elvileg. jövő őszig nem kell semmi utána, ráadásul a következő hullám szerintem már olyan variáns lesz, amire ezek a szurik nem is jók.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30067) Ringman válasza Parci (#30066) üzenetére


Ringman
nagyúr

ne aggódj, jutni fog.

sinopharm ;]

(#30068) Parci válasza Jofi81 (#30046) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én április 28-án, az asszony május 4-én (sputnik, dettó), mi felvesszük. orvosi körökben az a vélemény per pillanat, hogy tessék mindenki felvenni a nénibácsi, nem kell várni. orvos anyámat úgy zavarták le oltásért, hogy előtte egy-két héttel mérette az antitestjeit és 850 U/ml volt... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30069) Parci válasza Ringman (#30067) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tudom, azért akarok most beveretni egy modernát :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30070) rednifegnar válasza t72killer (#30064) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nem eroltetnek semmit, odamesz megmondod mit szeretnel es mar adjak is, semmi okoskodas elkuldes meg ilyenek. megnezik a tablazatot es enny, max ossze kell varni az ampullanyi delikvenst.
komolyan mondom orult a csaj hogy valakit leszurhat, ott unatkozott, nincs tomeg, foleg ha nem pfeizert kersz.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#30071) Jofi81 válasza Parci (#30068) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi a választ mindenkinek, akkor szerintem kérem én is a harmadikat.

(#30072) rednifegnar válasza Parci (#30065) üzenetére


rednifegnar
senior tag

rokus, volt minden mint a bufeben.

en jobban bizok a modernaban a szamaik alapjan, de mindenki abban hisz amiben akar lenyeg hogy oltasson.
ez egy nagy lehetoseg hogy nalunk megteheto. aki ezt nem latja az a sajat dolga.
abban meg abszolut nem hiszek hogy ha en nem oltatok 3-al akkor ettol afrikaban jobb lesz egy centivel is (ld who), inkabb lassan kidobjak mert lejar vagy megprobaljak elajandekozni. de azt is minek, lathatoan 60% fole sehol a vilagon nem tudnak menni. amig nem lesz kotelezo.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#30073) Parci válasza rednifegnar (#30072) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kellően önző vagyok én is, kérem a harmadik és egy jófélét kérek, dupla procist, az új lapkákkal a vállamba.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30074) bigdady válasza Parci (#30066) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egy évig jók lesznek majd a vakcinák (orosz 2 ;] ) is volt sokáig aztán 6 hó lett látod

(#30075) bigdady válasza Jofi81 (#30071) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azért kérdezd meg a lazában is :D

(#30076) radi8tor válasza Parci (#30073) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak nehogy megbánd később. Arról nincsenek infók, hogy valakinél túl erős volt az immunválasz 3. shot után?

⭐ Stella

(#30077) Parci válasza radi8tor (#30076) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elvileg nincs ilyen jól működő immunrendszer esetében, illetve kivételes esetben lehet, de egy fertőzésbe akkor kb. meghalnál.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30078) rednifegnar válasza Parci (#30073) üzenetére


rednifegnar
senior tag

en mondtam a kollegaimnak, en leszek az elso a sorban amint engedik a negyediket, neztek is ram mint egy ufora. a legtobb csak az utazazs miatt oltatott, harmadikrol hallani se akarnak. meg olyan is aki megkapta a wuhanit es 1 hetig alig kapott levegot, ette az antibiot es rezgett a lec hogy mi lesz beviszik e, nem birt felkelni az agybol.
nekem meg az a 0.0xx% esely is sok, kell a fenenek ez a redva varom mar hogy legyen mutansra is oltas. elvileg ha ev vegere/elejere kijon, ujra letellik a 4-5-6 honap aztan szuratok azzal az 5. hullamra...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#30079) Parci válasza bigdady (#30074) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érdekes kérdés ez egyébként, mert simán lehet, hogy tényleg jók addig, legalábbis a nem túl időseknél

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30080) Dare2Live válasza Parci (#30068) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szlávik vmi olyat mondott, hogy az ideális az lenne hogy aki 6hónapon belül az várja meg az új genes vakcinákat. Aztán hozzátette, hogy kérdés, hogy veszünk e belölle... ha nem akkor érdemes felvenni 6hó után.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30081) Kékes525 válasza t72killer (#30060) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt ők honnan tudják? Ezt nyomja a média orrba szájba? Nagyon sokuknak nincs internetje, nincs e-mail címük, nincs számítógépjük. Még azt sem tették meg, hogy ne kelljen regisztrálniuk az első oltáshoz. Vidéken nagyon sok helyen háziorvos sincs, akitől esetleg megtudhatnák, hogy kell. De ha esetleg tudnák, akkor is ott van amit fentebb írtam. Úgyhogy, lesznek még itt kemény dolgok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30082) Kékes525 válasza Dare2Live (#30080) üzenetére


Kékes525
félisten

A delta most van. 6 hónap múlva ki tudja mi lesz. A delta miatt az már a múlté, hogy legalább 1 évig hatásos lesz. A neutralizáló antitestek száma 3-8-ad részre csökken a delta ellen. A teszttel mért értéket ennyivel kell osztani a tényleges neutralizációs antitest számért.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30083) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Sacc/kb 50%-kal csökkentheti a longot az oltás - BBC
Lancet

(#30084) Ispy válasza Dare2Live (#30080) üzenetére


Ispy
veterán

Nem veszünk.

Gyártjuk majd. ;]

Lányommal jól megszívtam, nem adták be neki a szurit az iskolában, mert anyajegyet szedtek le róla és még benn volt a varrat...most a tököm tudja, hogy vigyem pontra vagy az iskolára várjak, a kocsimat lezuzták, áhhhh.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30085) Ringman


Ringman
nagyúr

újabb trial gyerekek oltásához - indiában. (fut már egy másik is)

DGCI gives nod for phase 2/3 trials of Biological E’s Covid vaccine on those aged between 5 & 18

(#30086) t72killer válasza Kékes525 (#30081) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, sajnos nincs mindenkinek egy neten lógó rokon, jó, hogy mondod is, 70+-os, egyébként Pfizert kapott nagynénémnek szólok, hogy lassan kezdheti nyúzni a dokit. Ezt mindenképp a TV-ben kéne tolni, egyébként még a sikerpropagandába is beleférne.

A cikkről mit gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30087) BlackV válasza Parci (#30026) üzenetére


BlackV
senior tag

"érdekes lesz, ha majd ugyanezek a számok bővülnek azzal, hogy "a 2. oltását x hónapja kapott userek", magyarán, hogy ténylegesen az idő előrehaladtával hogyan romlik a védelem."

Számomra érdektelen lesz. Mert ahogy írtam a torzító hatás most valószínűleg optimista irányba tol: fogalmunk sincs, hogy ebből az 500ezerből egyáltalán mennyit ért el a vírus a 3. hullám leszálló ágában, és brutál lockdown alatt. (Ha nem is találkozol a vírussal, a málnaszörp is elég szépen véd.)

A vakcina romlását egy ilyen buta adatból nem fogjuk megtudni, mert nem fogjuk tudni, hogy hány embert fog elérni ugyanebből az 500k-ból a vírus, a felívelő 4. hullámban, lezárások nélkül.

Könnyen lehet, hogy míg a 3. hullám végén ugyanennek a halmaznak 500k-ból 14k volt az elérése, addig utóbbi halmaz amire vársz, annak majd 500k/137k lesz az elérése a vírus által. Ez nem lesz külön kiigazítva. Ilyen korrekcióval, csak komoly tanulmányok foglalkoznak. Lásd pl. a korábban linkelt Lancetben megjelent tanulmányt, mely az oltások hatékonyságát kiigazított értékekkel közli, ha beleolvasol a studyba. Ezért egy kalap szar ez a mostani. Kuka. Értelme csak annyi, hogy figyelmet lehet eleterelni, hetekig lehet vitatkozni a semmin, hogy ki hogy dolgozza fel ezeket a nyers adatokat.

Nézzünk egy nagyon egyszerű példát arra, hogy mennyire fontos az adatok helyrehozása:

Tegyük fel, hogy tavaly autóbalesetben meghalt 500ezer ember a világon. Utólag kiderül, hogy ebből az 500 ezerből, 497 000 ezer be volt kötve, míg 3 000 nem volt bekötve.
Kövekteztetés? Sokkal többen haltak meg azok, akik bekötötték magukat, mint azok, akik nem. Hazugság? Nem az. Az adat igaz. De semmi értelme ennek az "igaz" adatnak, hiszen az autóvezetők sokkal nagyobb része köti be magát eleve, így meghalni is többen fognak bekötöttek. Ezért kell helyreigazítani az értékeket valamilyen tudományosan alapos módszerrel.

Ennél mi sokkal bonyolultabb kérdésre keressük a választ, csak egy alapos tanulmány adhat rá választ bonyolult kiigazításokkal.

(#30088) radi8tor válasza BlackV (#30087) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem attól áll égnek a hajam, hogy emberek - tömegesen - bemondásra állnak sorba a 3. shotért, valaki már a 4. tervezi előre.
Kórház igazgatók bíztatják az embereket 3. shot felvételére bármilyen laborvizsgálat nélkül.
Nonszensz.

⭐ Stella

(#30089) t72killer válasza radi8tor (#30088) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sokan csak végletekben képesek gondolkodni. Vagyis a végleteket majmolják gondolkodás nélkül.

Nagyon jó dolog hogy van a synlab, 7eFt nem vészes ha az ember képbe akar kerülni. Lassan kiegészíthetik a repertoárt a delta-speckó antitestek mérésével.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30090) radi8tor válasza t72killer (#30089) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én valószínű meg fogom nézni utazás előtt az értéket, de nem kezdek el parázni ha Janssen nem fog méréshatáron kívüli értéket produkálni. :D

⭐ Stella

(#30092) Asbee válasza radi8tor (#30088) üzenetére


Asbee
veterán

Pontosan. 5.15 kaptam a második pfizert , ma nézettem megint antitestet, és még mindig 40k+ AU/ml, Abott. Meg is lepődtem, elvileg csökkennie kellett volna rendesen. Biztos csökkent is, de ugye nem tudom mennyi volt pontosan, és mennyi lett, még mindig bőven jó. Na most mehetnék én is hasraütésszerűen 3-ikra mint sokan, teljesen feleslegesen…..

[ Szerkesztve ]

(#30093) kolopele válasza Asbee (#30092) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én még nem értem rá méretni menni, 3. hónapja kaptam meg a 2. Modernát, kíváncsi vagyok már én is pedig.

(#30094) mpo válasza Parci (#30066) üzenetére


mpo
veterán

vip2

Moderna (MRNA) Gives First COVID Jab Booster Data to the FDA

Data from an additional analysis showed that the booster dose significantly increased geometric mean titers for all the variants of concern. These titers increased 32-fold for Beta (B.1.351), 43.6-fold for Gamma (P.1),and 42.3-fold for the Delta (B.1.617.2) variant.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#30095) Drizzt válasza radi8tor (#30088) üzenetére


Drizzt
nagyúr

En azt nem ertem, hogy milyen bemondasrol van itt szo. Hatarozottan latszik minden eddigi adatbol, hogy a harom dozis sokkal hatekonyabb a kettonel delta eseten. Kb. minden napra jut ezzel kapcsolatos uj kutatasi eredmeny. Ok, azt megertem, hogy az egzotikus magyar mixekrol nincsen semmi tanulmany, de aki kert ket AZ-re mrna-t, vagy ket Pfizerre Pfizert, az total nincs semmi ertelemben ingovanyos talajon. Igazabol szerintem a tobbiek sem, ha a negy honap be van tartva. Mikozben a delta meg mar a nyakunkon. Meg azt is megertem, ha valaki kiugro antitest szint mellett nem keri meg az oltast meg, hanem csak 1-2 honappal kesobb. Baromira nem mindegy, hogy 5-10-szer, vagy 25-50-szer jobbak az eselyeid valamivel szemben(igen, ezek nem egzakt szamok, de valahol ebben a kategoriaban mozognak kornyezi tenyezoktol fuggoen).

I am having fun staying poor.

(#30096) emvy válasza BlackV (#30087) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem erdekes. A biztonsagi oves peldad nem igazan relevans, szerintem.

Pl. a Sino halalozas elleni vedelmet pesszimistan talan meg lehet becsulni ezekbol az adatokbol. (Illetve az also limitet lehet becsulni.)

Back-of-the-napkin:
- marcius vegeig kb. 450e embert oltottak be duplan Sinopharmmal, ennek nagyresze idos
- kb. 1.3M embert oltottak be duplan osszesen
- osszesen 158 duplan oltott ember halt meg
- osszesen 36 Sinopharmmal duplan oltott ember halt meg
- innentol a jarvany vegeig meg meghalt 10000 ember, ebbol definicioszeruen legalabb 9850 oltatlan, azaz a halottak maximum 1.5%-a volt duplan oltott, pedig a felnott nepesseg 16%-a volt duplan oltott
- ugyanigy: a 10000 meghalt emberbol maximum 36 Sinopharmos, azaz a halottak maximum 0.36%-a volt duplan oltott Sinos, pedig a felnott nepesseg 5.8%-a volt Sinos

Az oltottak eleve a serulekenyebb demografiahoz tartoznak, tehat valoszinuleg nem lovunk nagyon melle, ha azt mondjuk, hogy a Sino legalabb 90%-ban ved a halalozas ellen. Ez a szam egyreszt pesszimistabb, mint a valosag, mivel idoseket oltottak vele, masreszt optimistabb, mert az idosek kevesbe jarnak tarsasagba. Erre nehez kontrollalni, nyilvan.

Szoval a 'Sinopharmosok 1/3-a nem vedett' allitas nem teljesen stimmel, igy ranezesre.

Persze ez nem biztos, mert ahogy mondod, tobb adat kellene, de esztimalni ezekbol is lehet.

while (!sleep) sheep++;

(#30097) Chesterfield válasza mpo (#30094) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Akkor várhatóan a moderna hivatalos ajánlása a harmadik dózisra féladagos lesz?

(#30098) Parci válasza radi8tor (#30088) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pontosan milyen vizsgálatot hiányolsz? antitest mérést? én mérettem, pont azért is megyek a harmadikért, mert már alig van :) (asszonynak meg eleve nem volt sok)

ha csurig lennék velük, én sem mennék

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30099) Asbee válasza Parci (#30098) üzenetére


Asbee
veterán

Te jól csináltad. :)

(#30100) Parci válasza Asbee (#30092) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez mondjuk elég fura. vagy találkoztál azóta is a virnyákkal, vagy ennyire durva védelmet ad a közepes tünetes átesés + dupla mrns. akárhogy is, ilyen értékre tutira nem kérnék semmit én sem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.