Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30501) Parci válasza attiati (#30498) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:U

megteszem a tétjeimet: zöldségeket beszél. most kimászott a függvényei világából és virológus lett, pedig a feltevéseit meg kellene támasztani bizonyítékokkal, mert addig légből kapott állítások csupán. és szerintem a tudományos konzenszus sem ebbe az irányba mutat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30502) Parci válasza andor80 (#30487) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne haragudj, de erre a fingfűrészelésre itt nincs szükség. nem az a lényeg, hogy te mit tartasz hullámnak, járványnak, "kezdetnek", mert itt kizárólag egy növekedési ütemről van szó, az pedig exponenciális. pont.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30503) Ispy válasza attiati (#30498) üzenetére


Ispy
veterán

Tehát bennünk van a vírus, csak olyan kicsi mennyiségben, hogy azt a pcr teszt sem mutatja ki, ami elvileg milyen érzékeny. Kicsit olyan ez az elmélet, mint a homeopátia: nem tudjuk kimutatni, de ez nem azt jelenti, hogy nincs, hanem, hogy van, csak nem látjuk. De amit nem látunk az most van vagy nincs? Mindegy. :D

Kicsit erre a routeres példára: ha én fürdőgatyában állok az épületben telefon nélkül, akkor ugye biztos van wifi, csak nem látom. Na de a kérdés inkább az, hogy biztos van-e router az épületben? Mert, ha 100 ember áll telefonnal a kezében, az még nem jelenti azt, hogy mind a 100-hoz el is jut a jel, már ha éppen működik a router, ha van.

Szóval amit nem látunk, azt csak akkor tudjuk érzékelni, ha indirekt módon megtaláljuk a létezésére utaló nyomokat. Ha nincs nyom, akkor vagy nincs semmi, vagy nem tudjuk kimutatni. Pont ott vagyunk, ahol a part szakad.

Egyátalán tudjuk azt, hogy mennyi az a virus szám, ami már kimutatható? Tehát ha én pontosan 1 darab vírus nyelek be, akkor az arra adott immunválasz mérhető? Vagy kell hozzá 100 db, 1000 db vagy 1 milla?

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30504) Angelina87


Angelina87
tag

Sziasztok,
Véleményre vagyok csak kíváncsi, akik komolyan követitek a járványt..., hogy most boldog,boldogtalantól azt hallom, hogy úgy sem lesznek ez évben érdemi lezárások...!!!

Van valakinek az ellenkezőjéről álláspontja??

Vagy a gazdaság miatt tényleg nem hoznak már lezáró intézkedéseket? Mert szerintem, ha ilyen tempóban haladunk, nem létezik, hogy novemberre nem kell szembenéznünk egy jó kis zárással, főleg a szórakoztatóiparban...

" A világon vendég vagyok."

(#30505) bigdady válasza Angelina87 (#30504) üzenetére


bigdady
nagyúr

Merkely Béla szerint ha lesznek korlátozások Magyarországon, az csak az oltatlanokra vonatkozik majd
[link]

[ Szerkesztve ]

(#30507) kw3v865 válasza t72killer (#30500) üzenetére


kw3v865
senior tag

Amúgy ki ez az ember? Van egy orvosi diplomája, de ennyi. Teljesen más szakmában dolgozik. Virológiai téren abszolút nulla a szakmában. Ez még önmagában nem jelent semmit, de abszolút nem hiteles, amíg semmilyen tudományos bizonyítékkel nem támasztja alá az érveit. Ez így semmi. Egy újabb szerencselovag, aki ezen akar nyerészkedni - ezúttal áttételesen, ismertséget szerezni - hasonlóan az ázsiába szakadtamos csávóhoz.

(#30508) t72killer válasza kw3v865 (#30507) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És minő érdekes, ez is a megvezethető, tájékozatlan emberekből próbál időt és pénzt kidumálni.

Őszintén szólva már nagyon ritkán érdekel, hogy ki milyen címekkel rendelkezik. Gyors $$€£-ért nem egy korábban megbecsült szaki is képes volt elkurvulni, de nagyon durván.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30509) Z.É.T. válasza attiati (#30498) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Linket kérhetek hozzá?

(#30510) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

moderna inside

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30511) Tigerclaw válasza bigdady (#30505) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Amugy Merkely Bela hogyan lett osszekotve a jarvannyal, miert az o velemenye szamit, nem egy temaban jartas szakembere? Vagy o az aki csuklas nelkul beolvassa a kormany allaspontjat, ami megint csak nem jarvanyugyi szakertok velemenyen alapu? O az ugyeletes kormanyceleb az orvosok kozott?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30512) Parci válasza t72killer (#30508) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tételezek fel róla rosszindulatot, egyszerűen csak hangosan okoskodik, de ezek után én is azt gondolom, hogy ő is szeret szerepelni a saját csatornáján

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30513) UberMutant válasza Tigerclaw (#30511) üzenetére


UberMutant
őstag

"o az aki csuklas nelkul beolvassa a kormany allaspontjat" , ennyi. nem kell belelátni többet.
Merkely nem szakember, a szakemberek nem adják a nevüket ennyi hülyeséghez.

(#30514) OPiiPO válasza Parci (#30510) üzenetére


OPiiPO
addikt

jó tetted!
( az EU-s Covid pass. okán én a Janssen-t fogadtam be )

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#30515) Kaba válasza UberMutant (#30513) üzenetére


Kaba
veterán

Voltak beolvasások is közte,mint pl. nem lehetséges egy negyedik hullám,de voltak súlyosabb ő általa kreált bakik is,mint pl.amikor kijelentette,hogy a vírus nem képes mutálódni.

[ Szerkesztve ]

(#30516) Parci válasza OPiiPO (#30514) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a sputnik miatt nekem az kicsit kockázatosabb lett volna, sajnos, mert amúgy sunáznék én is egy eu kártyát

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30517) Parci válasza Kaba (#30515) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

össze-vissza beszélt ő már 4m+ és 2m fertőzöttről is, mindenféle időpontokban, meg azt is, hogy 2021. tavaszán túl leszünk az egészen stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30518) bigdady válasza Tigerclaw (#30511) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én sem tudom, de nincs benne a kormány tanácsadói csapatában vagy mi?

(#30519) t72killer válasza bigdady (#30518) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Longcoviddal kapcsolatban akár még hasznos munkát is végezhetne. Ott van egy rakás kardiológiai kalamajka.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30520) tisn válasza attiati (#30498) üzenetére


tisn
addikt

azert BSMre nem nagyon epitenek. ha ra hallgat az ember mar 15 eve csicsokat ultetett volna es kecskeket nevelne a lakott telepulesektol tavoli tanyajan :)

(#30521) bigdady válasza Tigerclaw (#30511) üzenetére


bigdady
nagyúr

Így van összekötve a járvánnyal Merkely kb ennyi:
Ők Orbán Viktor segítő szakértői, akik előrejelzik a járvány csúcspontját [link]
("aki egy klinikai járványelemző csoportot is vezet")

[ Szerkesztve ]

(#30522) Ringman válasza Parci (#30517) üzenetére


Ringman
nagyúr

fordított merkely-tétel, nézd meg mit nyilatkozik és az ellentétére számíts.

(#30523) bigdady válasza Ringman (#30522) üzenetére


bigdady
nagyúr

Oltottak lesznek korlátozva? :D

[ Szerkesztve ]

(#30524) Ringman válasza bigdady (#30523) üzenetére


Ringman
nagyúr

:)

Lesznek végül általanos korlatozasok (ha győz a józan ész)

(#30525) t72killer válasza bigdady (#30521) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenesetre jó sokat kellett rugdalni azt a nyomorult sars-cov2-t hogy végre produkáljon egy hullámot akkorra, amikorra "előrejelezték". Nem mondom, a sulikezdés magától is beindította volna, viszont a brit adatok alapján a delta akár hónapokig el tud ólálkodni a görbe lappangó szakaszán - és ugye mekkora blama lenne már, ha a választások finisében robbanna be jó sok oltatlan és "lejárt oltású" közé...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30526) Mr K válasza Parci (#30510) üzenetére


Mr K
senior tag

Teljes adag? (Nem kevéssé vicces, hogy míg a Moderna éppen booster engedélyekért kuncsorog az EMA-nál meg az FDA-nál, addig nálunk vidáman osztják harmadik oltásként bármivel kombinálva...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#30527) Parci válasza Mr K (#30526) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hiszem, hogy elfelezték

más: nagybátyám covidos. 66 éves, dupla pfizer talán áprilisban. 3 napig nátha, láz, általános szarullevés, utána tök jól lett, majd bámm, szaglásvesztés

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30528) balojazz válasza attiati (#30498) üzenetére


balojazz
tag

Az a gond ezzel, hogy ismeretelméletileg irreleváns, még ha igaza is van. A példájánál maradva: mindegy, hogy van-e wifi, ha nincs nálam telefon. Olyan, akárha nem is lenne. Ha isten létezése nem bizonyítható, mert csak a hit által megtapasztalható, akkor tökmindegy, van-e, mert nem változik semmi. Egy elmélet akkor jó, ha úgy írja le a valóságot, hogy az különbözik az előző elmélettől, és tesztelhető, vagyis cáfolható. Ha nem cáfolható, akkor nem is tudományos. Plusz, ugye, jósolja meg a jelenségeket.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#30529) t72killer válasza Parci (#30527) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az sincs kizárva, hogy két külön betegség, először jött egy igazi nátha, aztán a kínai.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30530) Parci válasza t72killer (#30529) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

highly unlikely

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30531) mpo válasza attiati (#30498) üzenetére


mpo
veterán

Ha valakinek támad egy jó, újszerű ötlete:
1. titokban tartja,
2. kidolgozza és megpróbálja bizonyítani
3. tudományos elismerést vagy hírnevet vagy pénzt szerezhet vele.

A jó ötlet előadására nem a FB a megfelelő hely.

Pártos Balázsról:
Mit érdemes tudni a szakmai hátteréről?
Több mint 10 évet töltöttem el a felsőoktatásban. Jártam a SOTE-ra, a Modern Üzleti Tudományok Főiskolájára, tanultam matematikát és fizikát. Több sikeres vállalkozásom volt, egyszer a HVG az év 3 legsikeresebb fiatal üzletembere közé választott. Dolgoztam neurológiai klinika intenzív osztályán is ápolóként. Jelenleg energetikával foglalkozom. Korábban nagy ellátórendszereket modelleztem, de már sok éve önkormányzati (inkább kistelepülési) közintézmények energetikai felújításával és megújuló energiával foglalatoskodom.
De ismétlem: ezeknek a lényeghez szerintem nincsen közük. A legkomolyabban mondom, hogy négy alapművelet is elég ahhoz, hogy a fontos nagyságrendeket és irányokat lássuk. Ezért próbálok egyszerű, követhető posztokat írni, nem misztifikálni azt, amit szerintem nem szükséges.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#30532) Ringman válasza Parci (#30530) üzenetére


Ringman
nagyúr

nálam kb ez volt oltatlanul a tavaszi forgatókönyv (aztán ugye jött a ~2 hetes szarullevés)

(#30533) t72killer válasza Parci (#30527) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

@teljes adag: méress antianyag szintet :DD .

Nagybácsinak jobbulást :(

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30534) Parci válasza t72killer (#30533) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dehogy méretek, én hülye, ha nem mérettem volna a második után, szerintem harmadikért sem mentem volna :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30535) Parci válasza Ringman (#30532) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meg is írtam neki, hogy most pihenjen qrvára...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30536) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Most már nekem is engedi az eszt az időpontfoglalást.
Hogy lehetne azt kideríteni, hogy Debrecenben melyik oltóponton van moderna?

(#30537) t72killer válasza Parci (#30534) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:)) . Pedig x szint felett tleg már csak az élő booster javasolt :DDD .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30538) Kaba válasza Chesterfield (#30536) üzenetére


Kaba
veterán

Felhívod az oltópontot(3 oltásnál).
Amennyiben első oltás akkor választhasz modernás időpontot.

[ Szerkesztve ]

(#30539) Drizzt válasza Parci (#30534) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Jo lesz a negyedik is, ne aggodj! ;]

Amugy reggel kapcsolgattam a radiokon es az egyiken epp arrol beszeltek, hogy valamelyik orszag februarban tervezi a 4. dozist. Nem tudom melyik orszag volt az, de nem az altalam jobban kovetettek kozul valo volt.

I am having fun staying poor.

(#30540) Parci válasza Chesterfield (#30536) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyobb oltópontokon szokott lenni minden is

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30541) sipi700


sipi700
tag

Most hallottam feleségemtől (remélem nem igaz és valahol rosszul ment át az infó), hogy az oltott pedagógusok covidosan is dolgozhatnak, ha nincs tünet! Már az is nehezen emészthető, hogy úgy működnek az iskolák, mintha nem lenne járvány, de ez… Tudom, ha nincs tünet nem is tesztelnek, tehát gyakorlatilag nem lesz tünetmentes covid pozitív senki, de ezt így hivatalosan kijelenteni... Nem örülök, hogy a tanítónéni így bemehet az osztályba maszk nélkül a gyerekeimhez :(
Ja eközben én továbbra sem mehetek be a munkahelyemre :) Most hol ülnek fordítva a lovon? :D

(#30542) radi8tor válasza sipi700 (#30541) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Örülj neki hogy nem mehetsz be, sok cég viszont már régen vissza rendelt mindenkit az irodába.

⭐ Stella

(#30544) attiati válasza Z.É.T. (#30509) üzenetére


attiati
veterán

[link]
saját felelősségére :DDD

(#30545) sipi700 válasza radi8tor (#30542) üzenetére


sipi700
tag

Örülök is ;) Nálunk választási lehetőség sem volt, egy-két helyet tudok ahol mehet aki akar, de a többség nem akar és nem is megy.

(#30546) kw3v865 válasza sipi700 (#30541) üzenetére


kw3v865
senior tag

"Most hallottam feleségemtől (remélem nem igaz és valahol rosszul ment át az infó), hogy az oltott pedagógusok covidosan is dolgozhatnak, ha nincs tünet"

Bocsi, de szerintem itt, ebben a topikban pletykákra alapuló, ellenőrizetlen híreket ne terjesszünk, mert csak rontja a topik színvonalát.

(#30547) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Talán már szerepelt itt külföldiül korábban

ITT A BIZONYÍTÉK ARRA, HOGY A MASZKOK MŰKÖDNEK, ÉS RÁ IS LEHET VENNI AZ EMBEREKET, HOGY HORDJÁK ŐKET

(#30548) rednifegnar válasza Parci (#30540) üzenetére


rednifegnar
senior tag

sztem jan/feb es kerhetjuk a negyediket, ha szerencsenk van mar igazitottat, ha nem hat marad ez, akkor meglesz a 2 oltas, johet az eu kartya (nem mintha nagyon mentem volna eddig is barhova).

ismimnel it cegenel szept1-el megszuntettek az altalanos homeofficet, 60-40% jelenlet/home. de a hoffice resze csak ugy hasznalhato ki, ha kotelezoen felteszel egy webkamaret amin folyamatosan lathatnak. most megy a fejvakaras mi legyen, mert rohadtul nem akar bemenni, de a webkamera is nagyon baxxa a csoruket (egyreszt az elv, masreszt hogy tudjak ugy elhelyezni hogy dolgozni is tudjon de ne nezzek kozben a csaladot). szoval van copatas rendesen.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#30549) t72killer válasza rednifegnar (#30548) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon fel vagytok pörögve, én kb mikulásra tervezem a másodikat :DDD :)) .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30550) Ringman válasza rednifegnar (#30548) üzenetére


Ringman
nagyúr

ismimnel it cegenel szept1-el megszuntettek az altalanos homeofficet, 60-40% jelenlet/home. de a hoffice resze csak ugy hasznalhato ki, ha kotelezoen felteszel egy webkamaret amin folyamatosan lathatnak.

ezt a tömény faszságot, főleg IT-ben!

szerintem csoportos felmondás belengetése a megoldás.

---
Hybrid Remote Work Offers the Worst of Both Worlds

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.