Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31851) Parci válasza GypsFulvus2 (#31850) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem vettél be lázcsillapítót?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31852) viharhozo válasza VÁMpír (#31836) üzenetére


viharhozo
addikt

Nekem ugyanezek az inputok, a mult heten megnezettem, es 166. Nem vagyok elegedett a ruszki powaval.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#31853) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kulfoldi utazashoz - autoval - milyen igazolas kell, ha valahol ellenoriznek (Ausztria/Nemetorszag)? Az mobilos EESZT-ben az unios igazolasnak is magyar nyelvu. Vagy ott az a vonalkod a lenyeg? Oda is van irva hogy nem minosul utiokmanynak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31854) Ezekiell válasza Parci (#31849) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát ő még tanult oroszul anno, szóval biztos emlékeztek a sejtjei a "davaj tovaris!" hívószóra, amit a vakcina bocsátott ki!

megyek, kikísérem magam :DDD

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31855) GypsFulvus2 válasza Parci (#31851) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Nem. Nem tudom, ilyenkor mi játszódik le, gondoltam hadd dolgozzon. Aztán meg be is aludtam és aludtam egy laza 13 órát...

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#31856) viharhozo válasza Rive (#31844) üzenetére


viharhozo
addikt

Friss pelda a csaladban: penteken kertek, vasarnap mintaztak, kedden lett eredmeny.

Gyorsteszt pozitiv volt, megvolt minden tunet az enyhe Covidhoz, de a PCR negativ lett.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#31857) VÁMpír válasza GypsFulvus2 (#31850) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

az Uzsokiban lehetett válogatni vakcinák közül?
én is 2 sputnikos vagyok, gondolkodom a Jansenen, utazás miatt

(#31858) Parci válasza GypsFulvus2 (#31855) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyugodtan be lehet venni. de az oltás napján nekem is elmaradt, forgolódtam is egész éjjel :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31859) mpo válasza Tigerclaw (#31853) üzenetére


mpo
veterán

Itt nézd meg, meg esetleg az ország oldalán:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#31860) Kaba válasza VÁMpír (#31857) üzenetére


Kaba
veterán

Válogatni mindenhol lehet,de kérdés,hogy az általad keresett készleten lesz,ezért célszerű nagyobb oltóhelyre menni,vagy előtte telefonon rákérdezni.

(#31861) GypsFulvus2 válasza Parci (#31858) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Én hosszú ideig gyűjtögettem az erőt, hogy felkeljek az ágyból és kimenjek algopyrinért a konyhába, de végül bealudtam este tíz óra körül. Aztán másnap de. 11-kor fel is sikerült ébrednem... :)

VÁMpír : Igen, olyan volt mit a cukorkavásár; azt adtak, amit kértél. Kíváncsi lettem volna, hogy Szputnyikra még Janssen-t is adtak volna-e, ha kérem, de végül nem kérdeztem meg. Azt elvileg nem lehet. Utazás miatt nyilván jó lenne, de Eü szempontból nagyon nem javasolt.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#31862) t72killer válasza viharhozo (#31856) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, első élő példa amit látok, hogy egy rhino begabalyít az antigén tesztbe.

Izgalmas lesz ez az őszi tesztelési szezon...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31863) Asbee válasza Parci (#31858) üzenetére


Asbee
veterán

Én is szedtem cataflamot, algopirint , mikor 2,5 napra ledöntött. Dolgozott mellette a cucc ugyanúgy. Vagy lehet ez kellett. :D

(#31864) Asbee válasza viharhozo (#31856) üzenetére


Asbee
veterán

gyorsteszt pozitív után csinálnak pcr-t?

(#31866) Rive válasza viharhozo (#31856) üzenetére


Rive
veterán

F@sza :(((
Tegnap kérték rám a tesztet, holnap nagyfőnöki látogatás a cégnél, hétfőtől meg kiküldetés németbe:W
Én meg itthon rohadok :O

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31867) OPiiPO válasza Tigerclaw (#31853) üzenetére


OPiiPO
addikt

Országonként lehet más - a cseheket tudom, ott például regisztrálni is kell pluszban a https://plf.uzis.cz/ oldalon.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#31868) viharhozo válasza Asbee (#31864) üzenetére


viharhozo
addikt

A gyorsteszt hazi volt, nem a mentosoke.

Fura a tortenet, mert tenyleg minden tunet stimmelt, de nem nagyon sikerult meghatarozni, ki fertozhette volna meg, maradt az, h biztos a BKV-n elkapta. Viszont szeptemberben nem szokott laza lenni a felnotteknek. Nalunk az oviban a gyerekek jelentos resze beteg, de lazas felnott sehol sincs viszonylag nagy mintan.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#31869) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mu variant is in New York, but it appears to be on the decline

A júliusi 6% körüli csúcsról 1% alá nyomta a delta. Viszont nem szabad azt sem elfelejteni, hogy ugyanezen (2021 július - szeptember) időszakban a kombinált (összes variáns) napi esetszám kb 8x-ozódott az államban, azaz a μ-esetek abszolút száma nemigen esett vissza. Adott körülmények között nem tűnik nagyon 1 fölöttinek az r-je.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31870) Krinyo válasza Asbee (#31864) üzenetére


Krinyo
senior tag

Ha pozitív, nem szoktak, de a jelek szerint nem is sikerült jól levenni. Ha a gyorsteszt pozitív volt és a tünetek is tipikusak, akkor az valószínűleg "az".

(#31871) fokukac válasza viharhozo (#31852) üzenetére


fokukac
nagyúr

nálunk volt most teszt a cégnél. Két szputnyikos kolléganőm van, mindkettőjüknek ilyen 190-200 körüli volt.

Akkor nekem az a 925 az Astrával nem is rossz....

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#31872) Ringman


Ringman
nagyúr

:U

(#31873) t72killer válasza Ringman (#31872) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csapjanak mellé még egy oltott-oltatlan-4hónapnál nem régebben oltott felosztást is. Mindenesetre a delta az tud, ha akar:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31874) Kaba válasza Tigerclaw (#31853) üzenetére


Kaba
veterán

A QR kód a lényeg,de kérhetsz papíralapút is a kormányablakban,vagy ahol oltottak ,angol nyelvűt.

(#31875) mpo


mpo
veterán

Gulyás Gergely úgy érzi, mivel be van oltva, most nem kell maszkot hordania

Az utóbbi hetekben az Orvosi Kamara, a Magyar Tudományos Akadémia és Kemenesi Gábor virológus is beszélt arról, hogy a maszk fontos eszköz lenne a negyedik hullámban. Korábbi nyilatkozatának kissé ellentmondva Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora is legalább az oltatlanok figyelmébe ajánlotta a maszkot zárt térben.
Gulyás szerint akkor lehet megfontolni az állami szabályozást, ha orvosi konszenzus lesz róla, márpedig ő ilyet nem lát. Igaz, nem is idézett olyan szakértőt, aki nem támogatná a maszkviselést.
„Vannak olyan vélemények amelyek azt mondják, hogy hordjunk maszkot. De azért az egészségügy szereplőivel annyiban legyünk megértőek, hogy az a helyes, ha ők a lehető legnagyobb biztonságra törekednek.”
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#31876) Ringman válasza mpo (#31875) üzenetére


Ringman
nagyúr

lefordítsam?

(#31877) Mr K válasza t72killer (#31848) üzenetére


Mr K
senior tag

Akkor ebben nem értünk egyet, mert szerintem nincs olyan, hogy valaki elég védett. (Azaz a covid olyan, mint a bárányhimlő vagy a kéz/lábtörés: akkor jelentheted ki, hogy nem volt gond, ha elmúltál kilencven. Illetve még olyanabb, mert még csak sejtjük, hogy milyen gondok lehetnek később.)

Ez vótmá?
JCVI issues updated advice on COVID-19 booster vaccination
(Brit booster ajánlás: idősotthonok lakóinak, 50 éven felülieknek, EÜ dolgozóknak, kockázati csoportoknak, immunhiányosok felnőtt családtagjainak. Minimum 6 hónap után javasolt második oltástól. Mindenkinek (előző oltástól függetlenül) egy adag Pfizer, vagy fél adag Moderna (kivéve, akiknek az mRNS ellenjavallt).)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#31878) Chesterfield válasza Mr K (#31877) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Pedig a pfizer most akarná engedélyeztetni a több mint 3x-os hatóanyagú(=moderna) booster oltását.

(#31879) Rive válasza viharhozo (#31856) üzenetére


Rive
veterán

Azt meg lehet tudni valahonnan, hogy lett-e karantén elrendelve? Vagy ez hogyan működik?
Doki nem mondott semmit.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31880) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van "nyugaton" is agyhalál bőven: Oltásellenesek megpróbáltak felgyújtani egy német oltóközpontot

#31877: elvileg arról van szó, hogyha x szintnél alacsonyabb az antitestállományod, akkor a vírusok pl fél óra helyett fél napot tartózkodnak a szervezetedben és x millió helyett 100x millió random sejtet károsítanak. Ez ilyesztőnek számít, de totál védetlen fertőzésnél ebben a szakaszban még a PCR se mutatja ki a problémát, nemhogy bármilyen komoly károsodás keletkezzen. Persze lesz majd erről szakirodalom, várom kiváncsian.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31881) mpo válasza Ringman (#31876) üzenetére


mpo
veterán

Kösz, nem kell. Jobban belelátok a fejükbe, mint azt el tudnák képzelni.
"az a helyes, ha ők a lehető legnagyobb biztonságra törekednek."

Nem mondta:
Mi meg nem foglalkozunk ilyen bagatell ügyekkel.

Ha érted, akkor már elavult.

(#31882) mpo válasza Rive (#31879) üzenetére


mpo
veterán

Aki oltott vagy fél éve átesett a fertőzésen, annak nincs karantén, akkor sem, ha a családtagja is fertőzött, még kontakt személynek sem minősül.
Nyugodtan fertőzhet kedvére.

Ha érted, akkor már elavult.

(#31883) viharhozo válasza Rive (#31879) üzenetére


viharhozo
addikt

Tudtommal akinek a ket oltasa megvan, kontaktkent nem kerul karantenba.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#31884) bigdady válasza Ringman (#31814) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ismerős a patológián azt mondja nem kell vezetni és nem is vizsgálnak oltottságot elhunytaknál.

(#31885) t72killer válasza bigdady (#31884) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kellemetlen... Nem volt who kérés ilyen témában:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31886) Ringman válasza bigdady (#31884) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt nem is kell vizsgálni, mert ott van az eeszt-ben a rekord, hogy volt-e oltva v nem.
ez egy egyszerű lekérdezés.

minden adat megvan, csak nem publikus.

(#31887) Ringman válasza viharhozo (#31883) üzenetére


Ringman
nagyúr

így van, valamelyik nap volt erről hír.

(#31888) mpo válasza bigdady (#31884) üzenetére


mpo
veterán

Ha lejelentik az elhunytat TAJ számmal és egyéb adatokkal, akkor tudható, hogy milyen oltásokat kapott. Ez központilag megoldható.

Ha érted, akkor már elavult.

(#31889) mpo válasza Ringman (#31887) üzenetére


mpo
veterán

Ez volt az:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#31890) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

FB Pártos Balázs

HOUSTON, WE HAVE A PROBLEM
2020 vs. 2021, IDŐSZAKOS ÖSSZEHASONLÍTÁS
Röviden: baj van. Kicsit bővebben: nagy baj van. Ennél is bővebben: 4 dupla grafikon. Informatív lesz és tömör. Tényleg tömör. Ehhez nem kell sok szó.
.
.
.
1. ábra: lélegeztetettek aránya a kórházban lévőkhöz képest, 3 napos átlagértékekkel.
.
A két grafikonon ugyanazok az értékek vannak, a jobb oldalin a tengelyskálát megváltoztattam, hogy jobban látszódjon a lényeg. Bár a bal oldalin is látszik.
.
A kórházban lévőkhöz képest tavaly lefelé ment a lélegeztetettek aránya, idén meg felfelé megy. A különbség drámai. Következtetés: tavaly enyhébb esetek is bekerültek, ezért voltak többen. Ha most is olyan enyhék is bekerülnének, két és félszeres, közel háromszoros kórházi számot kéne most látnunk. (Nem 300-at, hanem 7-800-at minimum, akkor lenne hasonló a tavalyihoz a lélegeztetett arány.)

.
.
.
.
.
2. ábra: Kórházban lévők és lélegeztettek számának alakulása július 18-től a bal oldalon, 2020 vs. 2021. A jobb oldalon kumulált esetszám augusztus 28-tól, kumulált kórházi napi száma, kumulált intenzíves napok száma, szintén augusztus 28-tól. Valamint arányok. ez is 2020vs. 2021.
.
Mit látunk?
.
Bal oldalon: a kórházban ápoltak száma kb. megegyezik a tavalyival. Emlékeztető: az átoltottság miatt a felének sem volna szabad lennie, különösen nem akkor, ha a korábbi hullámokban (járványokban) szerzettkeresztimmunitás működik. De hasonló a kórházi szám (zöld oszlopok és a sárga terület, kb. fedésben végig). Viszont a lélegeztetettek száma... szerintem látszik, hogy mi történik.
.
Jobb oldalon: A kórházi nap per kumulált eset (hányados) közel 80% idén (halvány narancs oszlop) és 40% sem volt tavaly (zöld terület). Következtetés: ugyanaz. Minimum kétszer annyi embernek kéne kórházban lennie ugyan, de így is nagyon sokkal több van, mint amit az esetszám indokol. Ha tavaly nem találtuk meg a fertőzötteket, idén aztán végképp nem.
.
Lélgeztetett nap per kumulált eset tavaly 2% környékén volt (zöld vonal), most pedig 10% környékén van (piros vonal). M történt? Összeadódtak a hatások: aluldetektálás, kevés ember kórházban ahhoz képest, mint kéne lennie, súlyosabbak... 5-szörös a detektált esethez képest az intenzíven ápolt arány. Ötszörös.

.
.
.
.
.
3. ábra: bal oldalon: kumulált esetek és kumulált halottak. Figyelem!
.
A zöld vonal a 2020-as kumuláció. Látjátok, hogy mivel korrelál? A fekete oszloppal... ami a 2021-es halott. Mi történik? Feleannyi detektált eset (a tesztpozitivitás is a tavalyinak a fele egyébként, ez egy másik mese), lásd sárga vonal vs. zöld vonal. Viszont sokkal több halott, lásd fekete téglalap vs. szürke téglalap.
.
Rosszabbul állunk halottban, mint tavaly ilyenkor, ha a detektált esettel visszaosztjuk, a különbség ötszörös! (Lásd korábban.)
.
Jobb oldalon: kórházi nap is több volt idén, mint tavaly (a narancs oszlop magasabb, mint a zöld oszlop) de az intenzíves nap a duplája a tavalyinak. (A halottak száma is kb. a duplája egyébként, az arányok hasonlók, ha már nagy a baj.)

.
.
.
.
.
4. ábra: Bal oldali grafikon. Kórházi napok és detektált esetek, kumuláció. Lehetett volna ezzel kezdeni, mert gondolatilag ebből indultunk ki. Mindenesetre lehet követni, összeáll. A detektált eset a tavalyi fele, de ez több kórházi napot jelent. Olyan, mintha csak a kórházban tesztelnénk, mert a sárga vonal elég jól követi a sárga téglalapokat. Tavaly... a zöld elszaladt, a kórház ahhoz képest (ekkor még) nem. Következtetés: idén nem keresünk senkit. Akit találtunk, az azért van, mert rosszul van.
.
Jobb oldali grafikon: Kumulált esetszámok és kumulált lélegeztetett napok száma, 2020 vs. 2021.
.
Megint figyelem!
.
A tavalyi esetszám (kék vonal) nagyon pontosan korrelál az idei lélegeztetett számmal. Csak éppen az idei lélegeztetett szám nagyobb.

.
Összesített következtetés: a járvány elszabadult, senkit sem találunk meg és nem is akarunk, a hivatalos esetszámunkat 4-5-tel kéne megszorozni ahhoz, hogy a tavalyi képhez hasonlót lássunk.
.
.
.
.
.
.
.
________________________
.
.
.
Záró gondolatok: tavaly ilyenkor 300 ember volt kórházban. Most is körülbelül annyi van. Maximum feleannyinak lenne szabad lennie. Mondtam, hogy ha szeptember 15-re elérjük a 300-at, az baj, mert szeptember végére se lehetne több ennyinél, ha a 'szakértők' megközelítését vesszük alapul. Ha ez itt 'az oltatlanok járványa', akkor a jelek szerint nagy lesz, mert a lakosság több mint fele oltott a veszélyeztetett korosztály több mint 70%-a oltott. Akkor mi a csodát látunk?
.
.
.
.
.
Három eset van.
.
A) sokkal előrébb járunk a relatív időben, és tényleg az oltatlanok járványa, de akkor hamarosan ki fognak lőni a számok (jó eset [?] ). ez a hivatalos narratíva.
.
.
.
😎 mindenkinek a járványa, csak az oltottaknak kevesebb az esélyük a súlyos megbetegedésre és több a túlélésre, de ez gyakorlatilag egy új járvány, amit nevezhetünk éppen hullámnak. Eben az esetben nem lesz kilövés, hanem hasonló alakja lesz, mint tavaly, csak magasabb. (Ez az én hipotézisem, és sajnos ez a rosszabb forgatókönyv.)
.
.
.
C) nem lesz semmi baj, sokkal előrébb vagyunk a relatív időben, és hamarosan mérséklődnek a számok
.
.
.
Egyelőre nem tudom eldönteni, hogy A vagy B. Vagy C. Lehet persze A és B valamilyen keveréke is, sőt, ez tűnik most a leginkább valószínűnek. (Lehet a C is, de akkor 2-3 héten belül komoly mérséklődést kell látnunk kórházban, intenzíven és halottban. ha azt nem látjuk október elejéig, akkor biztosan nem C.)
.
.
.
.
.
Egy dolog biztos: a helyzet jelenleg valamilyen okból jelentősen rosszabb, mint kéne lennie. Bármelyik magyaázat is bizonyul helyesnek, komoly hullámot (járványt) fogunk látni, ha nem lesz 2 héten belül jelentős lassulás. Ha ezek a trendek még 2-3 hétig ebben a formában tartanak ki, akkor B, ha hirtelenebb elszabadul, akkor A.
.
.
.
Fontos!
.
Ami rosszabbul néz ki (hirtelen elszabadulás) az a jobb forgatókönyv. Ha hirtelen lesz nagyon rossz, nem tart olyan soká a delta. Ha fokozatosan romlik, akkor sokáig tart, nagyon sok áldozat lesz.
.
.
.
(Pontos számokat nem fogok most még becsülni, szeretnék látni még adatot, legalább még egy hetet.)
.
.
.
.
.
.
.
______________________________
.
.
.
Felvetés:
.
Annyit tennék hozzá, hogy még azokat sem találjuk meg, akik egyértelműen fertőzöttek. Ismerős, hétvégi céges ottalvós csapatépítőből betegen jött haza (mint kb. az ott tartózkodók 50%-a). Házidoki szerint felesleges tesztelni, mert egyértelmű. Statisztikába persze nem kerül be (csak rontana rajta úgy is, az meg milyen ciki lenne, ha 80% tesztpozitivitást jelentenénk le)
.
.
.
.
.
Válasz, ami nem magyarázat, hanem feltevés, hipotézis:
.
Szerintem kétféle teszt van. Azoké, akik nagyon szarul vannak, és mennek kórházba. Az napi 50 ember most, mert meg is halnak, el is engednek. Nem mindenki aznap megy kórházba, de a 300 pozitívnek minimum a harmada a végén kórházban köt ki.
.
A negatív tesztek egy másik kontingens, és fogalmam sincs, hogy honnan származnak. de tuti nem random, mert amit látunk, az nem 2,5% átfertőzöttségnél van, és akiket találunk, bajban vannak.
.
A negatív tesztek... nem tudom, hogy honnan jönnek, de gyanítom, hogy a többségük nem állami, hanem utazás, munkahely, stb.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#31891) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Alaska's Biggest Hospital Begins Rationing Treatment

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31892) Parci válasza Sir Pocok (#31890) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vannak már országok, akik nálunk régebb óta deltáznak, elég ránézni a függvényeikre, hogy megsejtsük, hogy mi jön (böcsületes nagy hullám, de már beszélni sem fognak róla, csak a kórházi személyzet döglik bele szép csendben. a mentős ismerősöm már így is full zokni szegény :()

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31893) Sir Pocok válasza Parci (#31892) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Egy biztos: oltatlanok helyében nem lennék most. Tényleg az életével játszik, aki ki akarja bekkelni ezt oltás nélkül.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#31894) bigdady válasza Ezekiell (#31846) üzenetére


bigdady
nagyúr

Barátom anyja 80 éves 4 hónapja kapott két sputnikot mert csak abban bízott. Harmadik előtt megnézették az antitestet: 0 azaz nulla! :Y

(#31895) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Na most kaptam meg a medicoveres eredményemet (elmentem ma megint, hogy a harmadik oltásnál biztosra menjek):

Negatív.

Jövő héten intézem a Pfizert, ennyi volt az AZ-be sajnos. Megérte, végül is összességében 4 napot voltam szarul tőle. :D

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#31896) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Most már Pfizer részéről is hivatalos:

Pfizer says Covid-19 vaccine protection wanes after 6-8 months

Hivatkozott tanulmány

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#31897) t72killer válasza bigdady (#31894) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

lyally. ott valami egyéb immungond is lesz már, de 3. adagnak remélem elfogadott végül mRNS-t...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31898) Parci válasza bigdady (#31894) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

80 éves korban azért ez nem olyan meglepő. tessen kérni a harmadikat a néni! :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31899) Ringman válasza Parci (#31892) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát a kórházi létszám csökkenni is fog az oltás előírása miatt...

(#31900) mozso válasza Parci (#31892) üzenetére


mozso
senior tag

Szerintem abban leszünk ismét Hungaricum, hogy a 4. hullám nálunk magasabb lesz, mint bármelyik korábbi, ellentétben sok országgal, ahol próbálnak tanulni a hibákból. Itthon próbálnak jelenleg trükközni a megtalált Covidosok számával (erről több hete írtunk páran), viszont a meghaltakkal és a kórházba kerülőkkel nehezebb ezt megtenni. Szerintem ez már most is látszik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.