Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) t72killer válasza Ringman (#31800) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Symptomatic infection = 20% longcovid a maga eü és életév-csökkenős következményeivel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31802) Parci válasza seredy (#31787) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szia!

1. nyugi!
2. nyugi!! :)
3. nagyon sokszor lesz még lázas a kislányod, én évekig vezettem egy excelt az első fiamnál, mert gyanús volt, hogy túl sokat beteg. tényleg elég érzékeny, nem a legacélosabb az immunrendszere és jellemzően elkap mindent, de:
- olyan nagyon nem lógott ki az átlagból, a gyerekdoki is azt mondta mindig, hogy tök átlagos
- 100 fölötti a tételszám az első 7 évére (ennyiszer volt beteg), majdnem az összes lázzal járt
- korona akkor még hírből sem volt

rengeteg rhinovírus, adenovírus, parainfluenzavírus és influenzavírus van, meg persze koronavírusok is. ha ti oltva vagytok és anyatejes még a kicsi, akkor igen, az számít, bár 14 hónaposan már nem véd úgy az anyatej, mint a legelején, de azért véd.

nyugi. és még ha korona is, az is csak egy vírus: pihenés, sok-sok folyadék, lázat lehet csillapítani, köptetőt ne adjatok neki, aztán ennyi. orvoshoz akkor kell vinni, ha nem bír javulni az állapota magától, de azért itt egy példa kontextusnak: amikor a fiam influenzás volt, 8 napig volt 39 fölötti láza, megevett egy fél gyógyszertárnyi ibuprofen/paracetamol/metamizol kombót, végül antibiotikumot is kapott, de nem volt szükség kórházra (bár a végefelé már rezgett a léc).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31803) Ringman válasza t72killer (#31801) üzenetére


Ringman
nagyúr

a szőnyeg alá söprés művészete.

(#31804) Ringman


Ringman
nagyúr

izraelből:

Key summary graphic Israeli data for >1 million people, age ≥60 for unvaccinated, vaccinated 2-doses, and + booster: cases, severe disease, and deaths

(#31805) Parci válasza bigdady (#31794) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mit jelent az, hogy "szükséges"? kinek?

és, csak hogy most előbújjon belőlem a szunnyadó balojazz: másokra optimalizálsz vagy magadra? mi védettek voltunk a sputnikkal, de eléggé visszaesett, úgyhogy 20,5-re ráhúztuk a 0,5-öt és bementünk egy lórúgásnyi modernáért, mert így olyan a védettségünk, mint tizenhét vasemberé és harapjuk a vírust!!

(szóval a lényeg, hogy persze társadalmilag valószínűleg indokolatlan egy szabályozatlan harmadik oltás, mert azzal is idős kortól lefelé kéne haladni, ugyanakkor egyéni szinten garantáltan erősíti a védelmet...)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31806) t72killer válasza Parci (#31805) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha az ember tudja az antitest-szintjét jó lenne tudni,mi az a szám, aminél egyenesen érdemesebb az élő deltával találkozni, azzal boosterezni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31807) PuMbA


PuMbA
titán

Izrael kilőtt :( Országunk még mindig elég laposan halad.

[ Szerkesztve ]

(#31808) Parci válasza t72killer (#31806) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem kell ezt ennyire túlgondolni szerintem. ha van sok antitest, nem kell harmadik, ha nincs, érdemes, aztán meg nem foglalkozni az egésszel :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31809) Ispy válasza PuMbA (#31807) üzenetére


Ispy
veterán

Ez a különbség a sikeres járványkezelés és a sikertelen között. Vagy ha nincs adat szép a stat. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#31810) mpo válasza PuMbA (#31807) üzenetére


mpo
veterán

Lehet, hogy te nem olvasod a topikot?

#31809 Ispy
Már nem tudom, hogy szólt angolul, de kb. ezt jelentette.
Vessünk véget a járványnak! Ne teszteljünk.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#31811) t72killer válasza Ispy (#31809) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tesztelni tesztelnek Mo.-on, csak a rhino-járványok miatt tartok tőle, nem mindíg a megfelelő embereket.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31812) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek száma: 371 (az előző napi adatokhoz képest: + 125)
Új halálos áldozatok száma: 12 (az előző napi adatokhoz képest: + 8)
Kórházi ellátást igénylők száma: 307 (az előző napi adatokhoz képest: + 7)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 40 (az előző napi adatokhoz képest: – 3)
Új mintavételek száma: (az előző napi adatokhoz képest: )
Az első dózissal oltottak száma: 5 847 002 (az előző napi adatokhoz képest: + 3 500)
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 5 553 346 (az előző napi adatokhoz képest: + 3 963)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#31813) Parci válasza Sir Pocok (#31812) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

komolytalan a halálozási szám a fertőzöttekéhez képest. persze még "alacsonyak" a számok és így nagyobb a szórás egy-egy növekmény értelmezésénél, de árulkodó jel, hogy szlovéniában már 25%-os tesztpozitivitásnál járnak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31814) Ringman válasza Parci (#31813) üzenetére


Ringman
nagyúr

- jó lenne ha a halálos áldozatoknál megjelenne az oltottsági állapot
- a vadászati miatt nem hinném hogy megerőltetnék magukat a teszteléssel. és akkor még ott van, hogy nincs területi eloszlás közölve a tesztelésről és tesztpozitivitásról, nem derül ki semmi (pl. X megyében 10% a poz. aránya, Y megyében meg 0,5)

(#31815) Parci válasza Ringman (#31814) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem lenne jó, ha megjelenne, mert az elemi számítási műveletekre képtelen "lazák" azonnal megfejtik, hogy hihi, nem véd az oltás -- és élő ember nem tudja nekik elmagyarázni, hogy legalább egy általános iskolai osztást bírjon már elvégezni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31816) Ringman válasza Parci (#31815) üzenetére


Ringman
nagyúr

ja hol vannak most azok, akik szerint nem kellene annyi matekot tanítani az iskolában? mondjuk valamilyen szinten tényleg felesleges, ha az alapok sem mennek.

(#31817) mozso válasza Parci (#31813) üzenetére


mozso
senior tag

Hát igen...

(#31818) PuMbA válasza mpo (#31810) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem az a furcsa, hogy miért mindig ősszel? Nyáron sose. Valamit tenni kéne, mert ez így nem poén, hogy ugyanabba a körbe esünk bele minden évben. Ha az iskolások gerjesztik be a hullámot, akkor ott kell kitalálni valamit.

[ Szerkesztve ]

(#31819) seredy válasza Parci (#31802) üzenetére


seredy
tag

köszönöm a választ! eléggé megijedtünk, igaz, nem tudtuk, honnan jön ez, mert fürdetéskor semmi baja nem volt! aztán éjszaka látjuk, hogy nehezen veszi a levegőt és forró. Reggel már rendben volt, aztán meglátjuk. Köszönöm a biztatást, nyugtatást :).

(#31820) Eagl3 válasza PuMbA (#31818) üzenetére


Eagl3
veterán

Időjárás, páratartalom, UV…

(#31821) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Index: https://index.hu/belfold/2021/09/15/koronavirus-oltas-delta-varians-bekassy-szabolcs/

"SZERINTE AKÁR A TÜNETEK MEGJELENÉSÉT MEGELŐZŐEN EGY-KÉT HÉTTEL IS FERTŐZŐ LEHET AZ ADOTT EGYÉN."

Ööö. Én értek valamit félre, vagy a háziorvos beszél faszságokat? Nem arról volt szó eddig, hogy deltánál nagyobb a vírusterhelés, és a tünetmentes időszak rövidült picit. Előbb okoz tünetet a sok vírus. :F

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#31822) andor80 válasza Parci (#31815) üzenetére


andor80
senior tag

Most komolyan azért "titkoljuk" mert van egy két agyhalott?
Kit érdekelnek .Ha nagyon óbégatják az ostobaságuk majd eljárás induld ellenük

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#31823) #86564352


#86564352
törölt tag

Egyre több német tartomány engedi, hogy kitiltsák a közösségi élet színhelyeiről az oltatlanokat

Logikus. Az Örkény Színház is azt gondolta. Volna. Aki biztonságot akar, menjen vadászati kiállításra, ott kormányrendeletben van betiltva a vírus.

(#31824) proradeon válasza Parci (#31815) üzenetére


proradeon
őstag

Aki még mindig nem oltatta be magát, azt észérvekkel már úgyse lehet meggyőzni, tehát aligha rontana a helyzeten, ha elérhető lenne olyan statisztika, mint amit múltkor linkeltek ide.
Sőt, ez inkább meggyőző erejű. (Igaz, Los Angelesben javarészt mRNS vakcinával oltottak.)

Ugyanakkor vannak kételyeim azzal kapcsolatban, hogy az oltásellenesek java része tudna-e egy ilyen grafikont értelmezni. :U

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#31825) t72killer válasza proradeon (#31824) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

BS, én és a 20 alatti korosztály a 2.adagunkra várunk. A magam részéről még min. 3 hónapot. Mondjuk nem mintha akarnék bármilyen tömegnyomor helyre menni :DD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31826) kw3v865


kw3v865
senior tag

Friss! Most mondta Gulyás, hogy a 12 év alattiak számára történő EU-s Pfizer-beszerzésben Magyarország is részt fog venni.

(#31827) mozso válasza kw3v865 (#31826) üzenetére


mozso
senior tag

Tök jó, de akkor nem ártana picit jobban védekezni addig. Nem olyan vicces a jelenlegi “fertőzzük meg őket amilyen hamar csak lehet” hozzáállás. :((

(#31828) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Hát a mai kormányinfó alapján, bár nincs még vége az a meglátásom, hogy teljesen el lesz engedve a védekezés. ONLY vakcina.

Még szerencse, hogy látjuk már, hogy más országokban ez tökéletesen bevált... :O

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#31829) lacos001 válasza #86564352 (#31823) üzenetére


lacos001
senior tag

Ezzel kapcsolatban egy nekem nekem :D feltett kérdést másolnék ide. Itt élünk azért...

"Egy valamit nem értek, de azt nagyon nem.
Szóval az oltatlan, aki negatív tesztet produkál, azaz bizonyítottan nem fertőz, ő nem mehet be, de az oltott meg a gyógyult teszt nélkül bemehet és fertőzhet ha éppen benne van a vírus.
Én inkább csak negatív tesztet fogadnék el mindenkitől és a teszt az oltottaknak meg a gyógyultnak ingyenes lenne.
Igy lenne logikus nem?"

Na most erre mit válaszolnátok?....

(#31830) t72killer válasza mozso (#31827) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fertőzésre mRNS-stratégia, még a SARS1 ellen is jó lesz ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31831) Parci válasza lacos001 (#31829) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy jogos. friss negatív teszttel illene mindenhova engedni a usert. lehet rossz esetben még úgy is fertőző, de ezt be kell vállalnia a társadalomnak, ráadásul onnantól kezdve, hogy a delta bizonyítottan szépen fertőzi az oltottakat is, sokkal kisebb az esélye egy friss negatív pcr-esnek rá, mint egy teszteletlen oltottnak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31832) Parci válasza kw3v865 (#31826) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez viszont legalább egy pici jó hír!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31833) BlackV válasza Parci (#31703) üzenetére


BlackV
senior tag

Nos pedzegetik itthon is. Megy a beszoktatás, biztosítékkibaxás felmérés fázis.

Kötelező oltás a munkahelyeken?
A kormány egyeztetett a minimálbérről a foglalkoztatottakkal és a munkáltatókkal, az oltás kötelezővé tételéről is születtek felvetések, de egyelőre döntés nem született. Szigorúbb szabályokat vezetnek be az oltásokra vonatkozóan, akkor legyen-e joga a munkáltatónak elvárni a munkavállaló oltakozását. Látjuk, hogy van olyan ország, ahol ezt a gyakorlatban is már bevezette.
AZT VISZONT A KOMÁNY JOGOSNAK TARTJA A MUNKÁLTATÓK RÉSZÉRŐL, HOGY A MUNKAVÁLLALÓK LEHETŐLEG RENDELKEZÉSRE ÁLLJANAK, SZÁMÍTHASSANAK RÁJUK, ÉS AZ EGYIK MUNKAVÁLLALÓ A MÁSIKAT NE VESZÉLYEZTESSE.
Hiszen a fertőzés és a feretőzés továbbadásának esélye is alacsonyabb oltottak esetében.
Vagyis egyértelműen arra utalhatott ezzel Gulyás Gergely, hogy a kötelezően előírt oltás lehetőségét is mérlegelik. portfolio

[ Szerkesztve ]

(#31834) #86564352 válasza lacos001 (#31829) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azt, hogy még ha ingyenes és gyors lenne, akkor sem életszerű mindig mindenhova tesztelni. A negatív teszt is annyit ér, hogy öt perc múlva rád tüsszent valaki. Az az ember, aki rinyál az oltás miatt, az rinyálna a gyakori tesztelés miatt is, ahogy a maszk miatt is. Két oltott megfertőzi egymást szituban a vakcina miatt a lefolyás valószínűleg simább. Ha én oltottként tünetmentesen megfertőzlek téged mint oltatlant, neked komolyabb lefolyás is lehet. A vakcina véd, a teszt nem. Ha normál kerékvágást akarunk maszkok és tesztek nélkül, akkor csak a vakcina a megoldás. Ha engednének mindenkit bárhova oltás nélkül, akkor minek van oltás? Több ország hoz olyan lépést, hogy eltörlik az ingyenes teszteket, meg is ugrik az oltási hajlandóság. Amíg nem volt vakcina, akkor számított (volna) jobban a tesztelés, most már az oltásra kell alapozni a védekezést.

(#31835) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Na bennem a moderna, így AZ-Mo-Mo a teljes sorozat.
Előtte megkérdeztem a tételszámot, 2xxxxxxxx.

Debrecenben kaptam, itt bármit is beadnak bármire, amit csak akar a delikvens.
Direkt rákérdeztem, asszony is kaphat pfizerre modernát.

(#31836) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

sziasztok
Synlab Spike IgG / CMIA (Abbott) lelet eredmény:

330 AU/ml

dupla Szputnyik után (ápr-májusban beadva)

határtértéket nem közölnek, gondolom 50 AU/ml alatt lenne negatív?

Ez a 330-as eredmény delta ellen valószínűleg olyan közepes védelemnek számíthat
(egy 40-es, nem elhízott, de csak közepes EÜ állapotban levő embernek?Ö

Itt érdemes lehet 3. oltást kérni? Köszi! :R

(#31837) Chesterfield válasza VÁMpír (#31836) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Igen, synlabnál 50 a referencia.
Ennyi körül saccoltam az enyémet is, 4.5 hónapja volt 8k körül.
Ez 1-2 hónap, és negatív lesz, a deltát pedig magas antitetszámmal kéne várni.

Én beadatnám(tam.)

(#31838) andor80 válasza VÁMpír (#31836) üzenetére


andor80
senior tag

a ref érték 6x minek oltatnál? nem kell!

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#31839) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Andor megerősítette, amit ő mond, azt negálni kell ;]

(#31840) Ringman válasza Sir Pocok (#31828) üzenetére


Ringman
nagyúr

Valósághajlítás

(#31841) Parci válasza andor80 (#31838) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem "kell", de lehet, és érdemes! így pontos.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31842) Mr K válasza t72killer (#31806) üzenetére


Mr K
senior tag

Biztos vagy benne, hogy egyáltalán létezik ilyen szám? (Pl. mi a véleményed arról a felvetésről (már nem tudom hol olvastam), hogy miközben a vírus végigfertőzi a szerveidet, közben is mutálódik, csak ezeknek a változatoknak nincs esélye terjedni (mert nem jut vissza a légző traktusba)? Mennyire vagy biztos abban, hogy egy látszólag enyhén "megúszott" fertőzésnek nem lesznek hosszú távú hatásai (korai demencia, később kialakuló veseproblémák, stb.)?)

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#31843) kw3v865 válasza Parci (#31832) üzenetére


kw3v865
senior tag

Ami még jobb hír, hogy Gulyás azt is mondta, hogy ha az Európai Gyógyszerügynökség engedélyeztetési eljárása lassú lesz, akkor a magyar hatóság is engedélyezheti majd ezt a - 12 éven aluliaknak fejlesztett - vakcinát külön.

[ Szerkesztve ]

(#31844) Rive


Rive
veterán

Gyakorlati kérdés: mostanában átlagosan mennyi idő, mire a háziorvos teszt-kérése után jön a telefon/mentő mintát venni?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31846) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Anyum ma csináltatott antitest mérést Avidinnál, 2x oltott Sputnikkal (másodikat május elején kapta). Határérték 0.8, neki van 1240 - egyelőre ráér a harmadik oltással asszem :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31848) t72killer válasza Mr K (#31842) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egészen biztosan nem létezik egy egzakt szám. Az illető immun-fittségétől (ami egy sor faktortól függ kb a stresszig bezárólag) és a génlottótól is függ. Valószínű egy tartomány, ami felett érdemes lenni. Ráadásul saccolhatunk 1-2 határértéknyi csökkenést havonta, szval ha ma okésnak gondolok egy szintet, arra érdemes ráhagyni még, ha pl 2 hónappal csúsztatnám a következő adagot.

#31845: sztem is túlzásba van ez egy kicsit véve. OK, a sinosok, régi astrások, március előtti Pfizeresek kapjanak, de aki viszonylag jól védett, az sztem egyenesen profitálna egy pár óráig landolni, immunrendszert gyakoroltatni tudó delta-különítményből. Sejtes védelem biztos nagyon megköszönné. Eleve úgy kellett volna kezdeni, hogy 4-5 hónap oltásköz, főleg h az alfa ellen még igen jó %-ban védett egy adag akármi is. És ha így kezdték volna, most rengetegen egyáltalán nem is gondolkoznának boosteren, mert csak az elmúlt pár hétben kapták volna a 2.dózist.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31849) Parci válasza Ezekiell (#31846) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

komoly, nekem eleve nem is volt annyi, pláne nem ennyi idő után

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31850) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Harmadik oltás tapasztalatok. A második Szputnyik után 4 hónap és 2 hét elteltével kaptam meg a harmadikat, Modernát. A Szputnyik alig viselt meg; egy nap volt erős fejfájással, gyengeséggel, minimális hőemelkedéssel. Így azt hittem ez sem lesz nagy dörrenés - tévedtem. Oltás után után három órával kezdődött a "szokásos" erős fejfájás, majd durva gyengeség. Este már csak feküdni tudtam és jött a láz. Nem baj, majd holnapra elmúlik - gondoltam. Második nap reggel 38 fölötti láz, extrém gyengeség, bal karon vörös, kemény, fájdalmas duzanat. Estére ízületi fájdalmak, a bal kar alatt hónaljtájéki nyirokcsomók fájdalmas duzzanata, a láz 39,8-ig ment föl, mozdulni is alig tudtam. Harmadik nap (ma): Láz mérséklődött, csak enyhe hőemelkedés van, közérzet sokkal jobb, extrém gyengeség elmúlt. Úgy tűnik, ennyi volt. Erre azért nem számítottam - egy nap zúzás bele volt kalkulálva, de három azért nem. Remélem lesz eredménye - majd 4-5 hét múlva csináltatok antitest mérést. Úgy tűnik, érdemesebb tovább várni, 5-6 hónapig is, mert most még nagyon erősen ráugrott a cuccra az immunrendszerem. Azért adattam be most, mert már kezd berobbanni a delta és az oltópontos zsúfoltságot is el akartam kerülni - ez sikerült is, az Uzsokiban most gyorsan ment minden.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.