Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30851) Parci válasza t72killer (#30849) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de most a realitás a kérdés: a sulik nem lesznek bezárva. mit csinálsz? kiveszed a gyereket és magántanár? vagy beküldöd? mert más opció nincs igazán.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30852) t72killer válasza Parci (#30851) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

felezett osztályok, 2hetes turnusokban váltva, heti 2x vmi kíméletes módszerrel tesztelve?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30853) Ezekiell válasza t72killer (#30852) üzenetére


Ezekiell
veterán

maradj a valóság talaján, Hungarisztánban vagyunk még mindig :) (illetve Borisland-on az esetedben :) )

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#30855) kolopele válasza Parci (#30847) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, miközben nagy eséllyel fertőznek meg másokat is, leginkább a saját szüleiket, hiszen általában azok nem oltatják be a 12 év feletti gyerekeiket akik magukat sem oltatnák be. Na most ha a szülő teszem fel eleve valamilyen krónikus betegségben szenved, vagy csak eleve fogékonyabb a vírusra, akkor mi lesz a gyerekkel? Én igazából a gyerekek érdekeit nézem, nem az oltatlan felnőttekét, szülőkét. Még ha a gyerek könnyen át is vészeli, a felnőtt oltatlan korántsem biztos. Az a baj hogy nincs megfelelő megelőzés, csak majd a nagy kapkodás amikor már késő.

(#30856) Parci válasza kolopele (#30855) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a felnőtt oltatlanról, aki kaphatott volna oltást, de nem kért, nincs véleményem (amit szívesen leírnék). az olthatatlanokat valóban védeni kell, bár egyre inkább lehetetlennek tűnik, idő kérdése, hogy mindenki találkozik a vírussal. annyira reális "örökre" kikerülni, mint hogy soha életemben ne kapjak el "egy náthát".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30857) t72killer válasza #20749568 (#30854) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

norvégok csináltak ilyet még tavaly, de ausztriából is rémlik valami.
1ik lehetőség: az osztály fele mindíg e-oktatáson van, otthon (macera,szülő kell hozzá)
2ik lehetőség: a nagyok vannak totál hazaküldve a gimis tanerő pedig kap egy kis kiképzést 6évesekkel :DDD .
3ik lehetőség: lesz.rjuk őket, ők meg a longért hálaképp fejünkre borítják majd az ágytálat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30858) andor80 válasza kolopele (#30846) üzenetére


andor80
senior tag

Teljesen felesleges zárni egy gyerek miatt.Elkapja nagyitól.A kisközértben a patikában..Zárjunk mindent ahol megfordulhat egy ovis gyerek?...

Majd ha esetleg komplett csoportok lesznek betegek.
Ez a zárás fetisizmus durva.
Én is a korlátozások mellett vagyok ha itt az ideje de ez amit tolsz :D :D :D
Sokkal előrébb lennénk ha a védettségi igazolvány nem egy darab plasztik lenne hanem betöltené szerepét amire szánták és jogosított...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#30860) tisn válasza kolopele (#30855) üzenetére


tisn
addikt

, hiszen általában azok nem oltatják be a 12 év feletti gyerekeiket akik magukat sem oltatnák be. Na most ha a szülő teszem fel eleve valamilyen krónikus betegségben szenved, vagy csak eleve fogékonyabb a vírusra, akkor mi lesz a gyerekkel?

valami majd lesz. de oszinten szolva ha meghal parszaz hulye, aki oltathatta volna magat de nem tette, az kulonosebben nem erdekel. marpedig a 30-50-es korosztalyban annal tobb halott nem lesz.

es a megelozes rendelkezesre all, kb. mindenkinek, oltasnak hivjak.

(#30861) kolopele válasza andor80 (#30858) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nyilván amit te tolsz itt folyton az a jó. A megelőzés a lényeg, nem az, hogy amikor már a fél ország beteg akkor kezdjünk valamit csinálni. Tudod, létezik a rákmegelőző állapot, ha akkor kezeljük a beteget még van esély, amikor már kialakult és áttéteket képez már késő.
tisn: Akkor meg kötelezővé kell tenni az oltást. Ennyire egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#30862) tisn válasza Parci (#30856) üzenetére


tisn
addikt

az olthatatlanokat valóban védeni kell, bár egyre inkább lehetetlennek tűnik, idő kérdése, hogy mindenki találkozik a vírussal.

szkeptikus vagyok, R=5-8-rol beszelunk deltanal, eselyes, hogy 0-24-ben hordott ffp2-vel is elkapja. ez kb. mindenkin at fog menni, aki nem bunkerben el tokegyedul.

es most teljesen felesleges zarni, terjedesi szamok meg alacsonyak, mindenki fullos D vitaminnyal, immunrendszer altalaban a topon, inkabb most menjen vegig mindenkin, mint februarban.

de szerintem ezt szeretett kurmanyunk is igy fogja gondolni, nem lesz lezaras. az oltast meg kotelezove kellene tenni, az gyorsan megoldana a dolgot.

(#30863) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]

BOISE, Idaho (AP) — Idaho public health leaders announced Tuesday that they activated “crisis standards of care” allowing health care rationing for the state’s northern hospitals because there are more coronavirus patients than the institutions can handle.

The move came as the state’s confirmed coronavirus cases skyrocketed in recent weeks. Idaho has one of the lowest vaccination rates in the U.S.

---
How many COVID-19 vaccines has Idaho administered?
In Idaho, 798 570 people or 44% of the state has received at least one dose.
Overall, 706 372 people or 39% of Idaho's population has been fully vaccinated.

(#30864) radi8tor válasza tisn (#30862) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mégis mi köze az r0 értéknek a maszk típusához?
A virnyák még mindig nyálcseppeken utazik A-ból B-be. Azt meg simán megszűri az FFP2.

⭐ Stella

(#30865) t72killer válasza #20749568 (#30859) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

mindenesetre valami ÉRTELMESET kéne lépni abba az irányba, hogy csökkenjen a hatékony kontaktusok száma a kicsiknél. Deltával jól fel van adva a lecke, egy barom+felesleges húzás (pl évnyitó zárt tornacsarnokban végigállva) hazavág fél év munkát.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30866) radi8tor válasza t72killer (#30865) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem lehet mindig másra kenni a dolgot. A kicsik honnan kapják el, a világűrből? A szülőknek a seggükön kéne maradniuk vagy odafigyelni jobban.
Csodák nincsenek, és tudjuk kire kell mutogatni a kicsik esetén (nem a kormányra).

⭐ Stella

(#30868) t72killer válasza Ringman (#30863) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet beindult ott is a μ?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30869) andor80 válasza kolopele (#30861) üzenetére


andor80
senior tag

"Nyilván amit te tolsz itt folyton az a jó."
Cukika vagy :D
Ki írt mondott ilyet? Ha visszaolvasol engem láthatod sokszor magam oltom le
magam...Sokszor túltolom suttyó vagyok..
" Tudod, létezik a rákmegelőző állapot, ha akkor kezeljük a beteget még van esély, amikor már kialakult és áttéteket képez már késő."

Igen és van az a" rákmegelőzés" amikor egy beteg meggyógyítása(ha sikerül egyáltalán) miatt nem kerül több száz más betegséges ellátásra és ők halnak meg.. Na a covid pont ilyen.
Simán a sor végére kellen tolni az EÜ ben az oltatlanokat meg bezárni őket míg nem oltanak. máris nem ovikat zárnánk meg más értelmes emberek mennének tönkre a fürdővízzel kiöntött gyermek miatt.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#30870) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szlovákiában már 5éves kortól oltanak.
gondolom Spájzr. Ha μködik, akkor ez a megoldás a sulira. Viszont valami tartós védelem kéne nekik, ami minimum jövő évkezdésig kitart - ez az újabb és újabb variánsok árnyékában kérdéses.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30871) balojazz válasza Parci (#30831) üzenetére


balojazz
tag

Ezzel nem értek egyet. A "pici orrfolyás", az "és/vagy köhög" szubjektív, analóg kategóriák. Ha objektív, digitális kategóriákat használnál, akkor is definiálni kellene. Nálunk magasan van a léc. Ha élénk, jó a hangulata, sportol, zenél, nevetgél, akkor minden oké, lázat se mérek. Ha bágyadt, lassú, ímmel-ámmal csinál dolgokat, akkor nem viszem. A köhögés nem érdekel önmagában, lázat csak punnyadtnak mérek.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#30872) Ringman válasza t72killer (#30870) üzenetére


Ringman
nagyúr

A mintegy öt és fél millió lakosú országban a Nemzeti Egészségügyi Információs Központ (NCZI) adatai szerint szerdáig közel 2 millió 191 ezren kapták már meg a második adag oltást, további 203 ezren még csak egy adag oltást vettek fel.

csodás arány ez is.

(#30873) t72killer válasza Ringman (#30872) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

kemény, ott is dögvész pusztítana egy iq<50-re harapó MERS variáns látogatására.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30874) bigdady válasza kolopele (#30821) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hpv-t kaphat a gyerek ha most kapott pfizert?
Egyébként azt ki gyártja meg mióta? :)
Ha jól tudom skótok spanyol stb betiltotta? :U

(#30875) bigdady válasza Parci (#30822) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mi van? Sima pozitív negatív? :Y
Annak nem sok értelme. Akkor már 9e synlab igg. Vagy az sem jó harmadik előtt? :U

[ Szerkesztve ]

(#30876) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

mai sajtó:

Additional heterologous versus homologous booster vaccination in immunosuppressed patients without SARS-CoV-2 antibody seroconversion after primary mRNA vaccination: a randomized controlled trial

Previous COVID-19 infection and antibody levels after vaccination

minkettőnél pdf-et kell letölteni a jobboldali panelból. A második cikk 1. ábrájából kideül még egy olyan érdekesség is, hogy 1 adag Pfizer magasabb antitest-szinteket eredményez, mint 2 adag AZ! Tudomtudom, utóbbinál még meg kellett volna várni, hogy a postás kismacskái felnőjenek...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30877) syberia válasza Ringman (#30522) üzenetére


syberia
veterán

https://howbad.info/

(#30878) Ringman válasza syberia (#30877) üzenetére


Ringman
nagyúr

:)

(#30879) kolopele válasza bigdady (#30874) üzenetére


kolopele
nagyúr

Hosszú monológ helyett álljon itt ez:
https://hvg.hu/itthon/20210908_HPV_elleni_vedooltas
[link]

(#30880) t72killer válasza syberia (#30877) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:Y :DD .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30881) Parci válasza balojazz (#30871) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezeken lehetne vitatkozni, de azért covid közepette elvárnám bármelyik szülőtől, hogy picit inkább szigorúbb irányba kerekítse a szokásait ilyen téren, mint fordítva. mert ha beküldöd a köhögő gyereket, akkor azzal tényleg önhatalmúlag döntesz másokról is, már ami a dolog szándékos részét illeti -- mert közben persze minden kölyök találkozni fog vele idővel, és ugyanúgy hazaviszi.

más érdekességek:
- nálunk most 9-en hiányoznak, úgy, hogy 3 gyerek már visszatért a kezdeti 7 hiányzóból, ergo 12 gyereknél járunk a 30 fős osztályból a legelső virnyáknál. tanulságos. :)

- egyik helyi gimiben kitört a covid, osztályt be is csukták. az egyik dupla pfizeres fertőzött gyerek nincs jól.

- nagybátyám látszólag megússza 2-3 nap láz/felsőlégúti, majd szaglásvesztés témával. pici köhögés is van, de javul és spo2 oké.

- osztálytárs anyukája áprilisban volt covidos, majd nyáron kapott modernát. azóta gyenge (mondjuk szerintem eléggé adja, hogy a volt covid miatt gyenge).

- fodrász huszonéves fia dupla pfizer óta rottyon van, láz, szúr a mellkas stb., minden teszt negatív (szerencsére leesett nekik, hogy valószínűleg szívizom-gyulladás, megy kivizsgálásra).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30882) Parci válasza bigdady (#30875) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a lényeg, hogy olyat kérjetek, ami s-fehérje antitest szintet/mennyiséget mér (oda szokták írni, hogy oltás utáni ellenanyagszintre jó). a centaur ilyen, így van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30883) tisn válasza radi8tor (#30864) üzenetére


tisn
addikt

10% koruli az alaszivas atlagosan hordott ffp2-nel, a deltabol tobb van a legutakban es kevesebb is eleg belole a fertozeshez (ilyenek miatt magassabb az R)

csak ennyi.

z FFP2 szint esetén a maszk a szilárd és folyékony ártalmas porok, füstök és aeroszolok ellen véd, és mérgező és fibrinogén (mondom magyarul: azbeszt) porok ellen is használható. A teljes szivárgás nem haladhatja meg a 11%-ot. A foglalkozási expozíciós határérték túllépése nem haladhatja meg a 10-szeres mértéket. Az FFP2-es maszkoknak a 0,6 mikronos porok 94%-át ki kell szűrniük. A fémiparban, a bányászatban, illetve esetenként a vegyiparban ilyne maszkokat alkalmaznak. Meg kell jegyzeni, hogy a 0,6 mikronos részecskék kategóriájában az FFP2-es maszkok szűrési képessége hajszállal nem jobb a szabványnak megfelelő sebészeti maszkokénál, nem tudom, hogy azok a döntéshozók, akik bizonyos országokban elrendelték az FFP2-es maszkok kötelező használatát, milyen Alladin-csodalámpa súgása alapján tették, legfeljebb annyit lehet a javukra írni, hogy ez szabványosítva van, utóbbi meg nincs.
Forrás: https://kuruc.info/r/9/225591/

[ Szerkesztve ]

(#30884) t72killer válasza Parci (#30881) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nem tudom, Mo.-on (és jól írtam! :DDD ) milyen a közhangulat, mifelénk sokan úgy viselkednek, mintha nem is létezne a covid. most épp 2 utcai zenés buli hangját is hallom.

ez a dupla-spájzer dolog nem tűnik 100%-os sikernek, nagyon kíváncsi lennék pl, milyen variáns/alvariáns kapta el az oltott gyereket, akinek elvileg pisilnie kéne így frissen az antitesteket.

Ennek a myocarditis dolognak utánanézek még, bár az enyém mostmár kapott acélbevonatot, úgyh nagy baj nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30886) t72killer válasza #20749568 (#30885) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

abból mondjuk 20% már "lejárt", illetve az AZ egyébként se valami acélos. No mind1, valahonnan nekemis be kell majd szerezni azt az élő δμ-boostert :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30887) bigdady válasza #20749568 (#30885) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hát ennyit nem írogatnak mint mi :DDD
Mondjuk a milyen felnit vegyek topikban 10ezerrel több a hozzászólás az jobban érdekli az embereket :D

(#30888) Parci válasza t72killer (#30884) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itthon sem foglalkozik vele senki, szerintem a foglalkozósok 8,7%-a itt van a topikban

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30889) Ringman


Ringman
nagyúr

erik topol:
If the Mu variant (B.1.621) is the most immune evasive we've seen in the pandemic, as a lab study preprint suggests, then why is it being displaced by Delta? Delta's transmissibility overrides Mu's immune evasion (as it did Beta)

(#30890) natë


natë
nagyúr

link

Hibrid immunitás (nem tudom, volt-e)

(#30891) Ezekiell válasza Parci (#30888) üzenetére


Ezekiell
veterán

8,7%-a

Erre van valami bizonyítékod?! Hol a tanulmány, ami alátámasztja?!
:DDD

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#30892) radi8tor válasza Ringman (#30889) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Támadnak a kolumbiaiak.

⭐ Stella

(#30893) Ringman válasza t72killer (#30884) üzenetére


Ringman
nagyúr

mifelénk sokan úgy viselkednek, mintha nem is létezne a covid
[link] :U

(#30894) Asbee


Asbee
veterán

Egyik speckó helyi általános iskolában, van egy süket fiú , már csecsemő kortól az, valami fertőzés miatt. Beoltották 2 pfizerrel és visszajött a hallássa. :Y És ez nem vicc, ismerem az egyik tanárát. Részleteket nem kérdeztem, csak utcán össze futottunk, most kezdik tanítani beszélni a srácot. Kíváncsi leszek, ebből lesz-e valami hír.

[ Szerkesztve ]

(#30895) Parci válasza Asbee (#30894) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:Y

(én szarul hallok, zúg és cicceg is a fülem, a modernától nem múlt el :DDD)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30896) t72killer válasza Ringman (#30889) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hátrább az egerekkel, a μ tartja a frontot, Kolumbiában a delta ellenére továbbra is ő a főnök és USA 49 államában jelen van már.
Illetve UK-ben is találtak már 50+esetet.

Még biztosan nem írnám le. Főleg, hogy terjesztésében szerepet kaphatnak a legyengült oltással deltát még visszadobók.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30897) balojazz válasza Parci (#30881) üzenetére


balojazz
tag

Nem kerekítek sehova semmit. Ez az ősz,a suliovi időszak, ez ilyen. Plusz a delta rhinonak álcázza magát. Én ugyan nem fogok görcsölni rajta. Az egyik munkatársam hétfőn jött dolgozni, permanensen köhög; értsd: 8 órán keresztül 20-30 másosdpercenként, teljesen rekedt, tegnap nem is tudott megszólalni. Tudod, mit? Nem érdekel. Ma átültem szembe vele, mert ott volt dolgom 6 órán át. Pont nem érdekel így sem. Beoltattam magam, itt a rhinoidőszak, nyomozza ki a hivatal, ha érdekli, mi történik. Engem nem érdekel.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#30898) Ringman válasza t72killer (#30896) üzenetére


Ringman
nagyúr

kolumbiában ahogy nézem elég keveset szekvenálnak.

az hogy megjelenik több helyen az nem akkora para önmagában (lehet pár nagyobb gócpont/cluster eredménye), ha a számok tovább nőnek, akkor lehet problémás.

(#30899) Parci válasza balojazz (#30897) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

figyelj, paszmek, téged nem érdekel, de utána nekem kell szabit kivennem, mert kidől a gyerekem, miattatok. meg még tíz másik szülőnek. érted, hogy mi a gond? kit érdekel, hogy roppant bátor vagy? ez nem erről szól, hanem arról, hogy ha te nem bírsz ki még két napot, tudatosan (!), akkor gondot csinálsz x másik családnak. és ez covid-független.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.