Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) Chesterfield válasza mpo (#31150) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Ez megvolt, csak azért naivan reménykedtem benne, hogy legalább megszánnak minket.

(#31152) mpo válasza mozso (#31130) üzenetére


mpo
veterán

Testver osztalyunk, akivel kozos oraik vannak a mi osztalyunkba jaro gyerekeknek covid miatt karantenban vannak matol. Nekunk persze nem szoltak veletlenul derult ki.
Ki gondolta, hogy titokban lehet tartani, osztályfőnök, igazgató?
Csak észrevették volna a gyerekek, hogy a másik osztály eltűnt, elvitte őket az UFO és otthon elújságolták volna.
Az iskola összes pedagógusa tudott róla, kötelező lett volna a tájékoztatás, minden osztályban.

Ha érted, akkor már elavult.

(#31153) mpo válasza Chesterfield (#31151) üzenetére


mpo
veterán

Lobbizhattak volna a háttérben, kár volt hivatalosan megkérdezni, mert csak ezt a választ várhatták most és ezt ott helyben is kideríthették volna.

#31144 BlackV
Azt is érdemes megfigyelni, hogy így-vagy úgy, de Kína egyre kevésbé szorul rá a nyugati know-how megvásárlására.
Le szokták másolni a náluk készülő nyugati termékeket, csak a nevéből kivesznek egy betűt.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#31154) mpo


mpo
veterán

Karanténba kell mennünk, ha be vagyunk oltva, de a velünk együtt élő rokonunk koronavírusos lesz?

- PCR-teszttel igazolt fertőzöttek szoros kontaktjainak is le kell tölteniük a karantént, ha be vannak oltva? Ha például egy diák elkapta a vírust, a beoltott szülők dolgozhatnak-e, vagy otthon kell maradniuk?

Hivatalos válasz még nincs, csak a májusi eljárásrend:
„mentesül a karantén alól az a védőoltásban részesített személy, aki a védettségi igazolvány átvételének időpontját követően került szoros kontaktusba az igazolt fertőzöttel”.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#31155) Ringman


Ringman
nagyúr

Tíz hónapon belül létrehozzák itthon a Sinopharm gyártásához szükséges infrastruktúrát

szerk:
ha nyugatra akarsz menni, majd fizethetsz a modernáért.

[ Szerkesztve ]

(#31156) proradeon válasza Ringman (#31155) üzenetére


proradeon
őstag

Ezzel szerintem nagyon mellélőnek. A magyar gyártású Sinopharmot legfeljebb a szavazótáboruk egy része fogja igényelni, a többi ember meg majd veri az asztalt a nyugati vakcinákért. Ha pedig utóbbit nem kapnak, akkor vagy nem foglalkoznak tovább a témával, vagy mennek Romániába / Szerbiába megkapni a (remélhetőleg addigra v2) Pfizert.

Persze én magamból indulok ki, de nem tudok olyan szituációt elképzelni, hogy tömegesen kérjék a Sinot.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#31157) Parci válasza BlackV (#31144) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Az ARCoVAX nevű oltás állítólag fejlettebb technológiával készül, mint a nyugatiak és egy adag is elegendő belőle."

a legfontosabb szó itt az állítólag :U

drukkolok nekik, de tényként majd akkor kezeljük, ha a polcon van, dokumentálva van és beadták az első 10 millió usernek

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31158) Ringman válasza Parci (#31157) üzenetére


Ringman
nagyúr

+ lehet-e vele nyugatra menni?

(#31159) Parci válasza Ringman (#31158) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez egyelőre annyi, hogy a kínaiak fejlesztenek egy ilyen cuccot. majd agyalunk róla, ha kész. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31160) Floyd80 válasza Ringman (#31155) üzenetére


Floyd80
addikt

Tehát a magyar vakcinagyár = Sinopharm telephely Magyarországon :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#31161) Tigerclaw válasza mpo (#31150) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azota volt egy Sinopharm botrany, egy minden duplasnak engedelyezett booster, bejott a delta, szoval megnottek az igenyek. A 9 hoanpos ciklus is inkabb 6 honaposnak tunik.
A vakcinagyarnak epp csak most raktak le az alapkovet, aminek az epitesehez masfel ev kell szerintuk, mikozben talan meg ki se valasztottak - hivatalosan - a fovallakozot az epitkezeshez. Szoval konnyen lehet hogy telen mar bele se kezdenek, vagy max a foldmunka lesz kesz. Ja es a sajat vakcina fejleszteserol egy darab hirt sem hallani, csak arrol hogy talan Sinopharm es Szputnyik keszul majd. Kozben Szerbiaban is epul vakcinagyarto-uzem szinten Sinopharm vakcina gyartas celjabol, de kozos kina-szerb-emiratusok kooperacioban.

Talan mar itt is vettek a lapot, es rajottek, hogy az EU-nak nem kell semmilyen vakcina toluk, Sinopharmot meg mar belfoldre sincs ertelme gyartania. Ekkor johetett kepbe talan a Szputnyik, ami varhatoan megint nem kell majd se az EU-ban, se nallunk. Ha megis elkeszul a magyar-osztrak, pontosabban magyar-magyar covid vakcina, az Sinopharm tipusu lesz, ami sok szempontbol a legrosszabbra vizsgazott.

Szoval ha kifogy a mar megkapott es kesobbre rendelt, kolcsonbe adott keszlet, vehetunk majd piaci ar felett valamilyen vakcinat, ami biztosan nem Pfizer lesz, mert ha el is kezdodik a gyartas itthon - varhatoan nem jovore - azt a vakcinat alig par szazalek keri majd.

Az egesz egy nagy katyvasz, de annyira, hogy talan meg ok sem tudjak mi lesz es mikor.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31162) mpo válasza Tigerclaw (#31161) üzenetére


mpo
veterán

Ha az EU beszerzésre rábólintottak volna, akkor csak utalni kell a pénzt, 120 milliárd Ft-ot.
Most megmaradt a lehetőség a gyárépítésre, a kínaiakkal való üzletelésre és itt is el lehet játszani a Sinós trükköt.
Nagy az empátiás készségem. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#31163) Drizzt válasza proradeon (#31156) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Persze én magamból indulok ki, de nem tudok olyan szituációt elképzelni, hogy tömegesen kérjék a Sinot."

Pedig van egy nagyon kézenfekvő: ha semmi mást nem lehet kapni. Jelenleg meg ebbe az irányba fektetik a leányzót.

I am having fun staying poor.

(#31164) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Friss statisztikák érdemes átnyálazni: (via Campbell)

COVID cases no longer climbing as feared

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#31165) mpo válasza Drizzt (#31163) üzenetére


mpo
veterán

Ha például Pfizerért sokan még fizetnének is, akkor vagy az itteni magánegészségügy megoldja vagy a szomszéd országba kell menni. Kormányváltás esetén meg akármi is lehet.

Ha érted, akkor már elavult.

(#31166) Drizzt válasza mpo (#31165) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Ha például Pfizerért sokan még fizetnének is, akkor vagy az itteni magánegészségügy megoldja vagy a szomszéd országba kell menni."

Tavasszal nagyon sokan fizettek volna a Pfizerért, mégsem volt rá magánegészségügyi megoldás. És ha lesz jobb új vakcina, az is biztos hatalmas hiánycikk lesz egy ideig.

I am having fun staying poor.

(#31167) Tigerclaw válasza mpo (#31165) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Jelenleg szerintem meg nem lehet beszerezni a legtobb vakcinat klasszikus kereskedelmi uton es ez szerintem jovore sem lesz maskepp. Mivel a Pfizer letarolta az EU-s piacot, van esely arra, hogy mas gyartotol olcsobban szerezzen be az orszag, pl. Moderna, AZ, Janssen johet majd ide, persze egy reszuk varhatoan uj oltoanyaggal. Meg az is lehet hogy tulrendeli magat az EU es onnan is jon majd valami tagorszagi raktarbol.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31168) Csatravi válasza Ringman (#31139) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ha bukik a mostani kormány akkor rá lehet kenni majd az újakra hogy milyen töketlenek, hogy nem tudnak jó minőségű, dokumentumokkal ellátott vakcinát biztosítani a lakosságnak. Ha meg marad a köpcös és bagázsa akkor meg kihagyva az EU beszerzést bele lehet vágni a fürkészek és portyázók által zsebre dolgozós beszerzésbe. Természetesen 30 évre titkosítva mert hát üzleti titok.

(#31169) Vesa válasza Parci (#30971) üzenetére


Vesa
veterán

Oltás utáni 2 hónapban feleségemnél is megcsúszott, azóta nincs gond (Szputnyik).

A tudomány a valóság költészete!

(#31170) Csatravi válasza Csatravi (#31117) üzenetére


Csatravi
senior tag

+ adat.
Fejfájás, gyenge hangképzés.

(#31171) Vesa válasza Ringman (#31034) üzenetére


Vesa
veterán

Baba, akkor én kb. cseszhetem 1 vesével. Akárhány oltást tolok be. :U

A tudomány a valóság költészete!

(#31172) PuMbA


PuMbA
titán

Durva, hogy Izrael-ben a legtöbb Covid esetes hullám legutóbb volt, azaz amikor a legtöbb ember volt vakcinázva. Úgy látszik, hogy a terjedés megakadályozásában a vakcinák haszontalanok, az eddigi tanulmányoknak ellentmondva és jóval többet érnek a korlátozások. A magyar görbe viszont már látszik, hogy laposabban megy felfele.

[ Szerkesztve ]

(#31173) Vesa válasza Asbee (#31118) üzenetére


Vesa
veterán

Inkább úgy fogalmaznék, hogy eddig is írtak róla, csak senkit nem érdekelt és senki nem olvasta a Covid előtt. Ebola is téma évtizedek óta, mivel azonban a nyugati világban -egyelőre-, nem volt képes pandémiát kiváltani, nem ütötte át az egyszeri ember ingerküszöbét. Pedig pl. Afrikában egyre nagyobb Ebola járványok vannak, a kezdeti időkben ott is csak pár érintett faluról lehetett hallani, néhány éve viszont már több százezres fertőzésszámokat és 3-4 szomszédos országpt érintő komplex járbányt volt képes produkálni. Az egyetlen szerencsénk az vele, hogy jelenleg még nem képes levegőben terjedni, csak érintés által, illetve testnedvekkel.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#31174) radi8tor válasza PuMbA (#31172) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert még nem jött el az ideje. Majd a vadászati világkiállítás után fog emelkedni. ;)

⭐ Stella

(#31175) Lauda


Lauda
félisten

Megtámadták az egészségügyi dolgozók kötelező védőoltását

Kíváncsi lennék a hisztin kívül mi az indoka annak, aki már csakazértsem' oltatja be magát. Ha belepusztul, ha kirúgják/mindkettő egyszerre, akkor sem. :U

[ Szerkesztve ]

(#31176) t72killer válasza PuMbA (#31172) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az alfával véget ért az alap vuhani vakcinák terjedést is gátló hatása, azalatt még volt. 3-6x körüli "árfolyam" azért már súlyos hátrány az immunrendszer vs delta meccsben. 3x oltott vagy fertőzés után oltott esetleg hosszú oltásközzel kapott friss moderna már tippelnék, h nem is fertőz.

#31175: egy racionális ok lehet, ha nemrég átesett rajta.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31177) Vesa válasza BlackV (#31144) üzenetére


Vesa
veterán

"Az ARCoVAX nevű oltás állítólag fejlettebb technológiával készül, mint a nyugatiak és egy adag is elegendő belőle."

Ott a lényeg...És persze rettentő szavahihető társaság kína, amit többek között éppen a Covid járvány kapcsán is ezerszer láthattunk már. Szóval akinek ezektől származó vakcina kell, annak csak hajrá!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#31178) Vesa válasza PuMbA (#31172) üzenetére


Vesa
veterán

"az eddigi tanulmányoknak ellentmondva "

Az eddigi tanulmányok NEM a Delta variánsról szóltak! :U Vagyis nem mond ellent semmi, semminek.

A tudomány a valóság költészete!

(#31179) Ringman


Ringman
nagyúr

inaktivált vakcina vs. mrns:

[link]
Comparison of CoronaVac and Pfizer vaccines for induction of IgG antibodies in >40,000 vaccinees over 5 months reveals significant differences in 2-dose positivity (77% vs 95%) and decline pattern @TheLancetInfDis

[ Szerkesztve ]

(#31180) PuMbA válasza Vesa (#31178) üzenetére


PuMbA
titán

Megkavarodtam. Mióta is van Delta? Mert két Izraelt vizsgáló júliusban kiadott tanulmány szerint volt ez:

"Two studies1,2 from Israel, posted as preprints on 16 July, find that two doses of the vaccine made by pharmaceutical company Pfizer, based in New York City, and biotechnology company BioNTech, based in Mainz, Germany, are 81% effective at preventing SARS-CoV-2 infections. And vaccinated people who do get infected are up to 78% less likely to spread the virus to household members than are unvaccinated people. Overall, this adds up to very high protection against transmission, say researchers."

Amúgy "jó" ez a delta, hogy igazából felülír minden eddigi tanulmányt :) Csakhogy az emberek agyába még mindig eléggé be van égve, hogy mi hogy van és nehéz követni az eseményeket úgy, hogy minden 3 havonta változik. Itt a topikban is.

[ Szerkesztve ]

(#31181) Drizzt válasza PuMbA (#31172) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem, a vakcinak a delta terjedesenek megakadalyozasaban gyengebbek(~50%), alfa eseten nagyon jok voltak. A mostani hullamcsillapodasuk meg elsosorban a harmadik dozisnak koszonheto. Delta ellen nagyon sokat javit. Jelenleg az uj fertozottek tobb, mint 50%-a 18 alatti. Magyarorszagon meg meg csak kezdodik a delta hullam. Az osszesetszam felderites meg tovabbra is gyenge, de ehhez mar regota hozzaszoktunk. Az jo elojel, hogy azert eleg jol megy a harmadik oltasok beadasa, lassan meglesz a felmillio. Izrael valahol 2.7m korul jar. Viszont ok helyzeti hatranyban vannak azzal, hogy korabban indult a hullamuk.

I am having fun staying poor.

(#31182) Vesa válasza PuMbA (#31180) üzenetére


Vesa
veterán

A Nature cikk címe, amire hivatkozik:
"COVID vaccines slash viral spread – but Delta is an unknown"

Első bekezdés:
"Studies show that vaccines reduce the spread of SARS-CoV-2 by more than 80%, but the Delta variant is creating fresh uncertainty. "

Nem a publikálás napja számít, hanem az, hogy a study-t melyik verzióval nézték, amikor készült!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#31183) PuMbA válasza Vesa (#31182) üzenetére


PuMbA
titán

A tanulmányt megnézve ez volt a vizsgált időszak: "From December 2020 to April 2021"

A Delta variánst a WHO honlapja szerint 2020 októberben azonosították elsőként, szóval valószínű, hogy a vizsgált időszak felétől már erősen befigyelt Izraelben, hiszen a nem rég linkelt grafikonomon látszik, hogy 2021 Áprilisban az izraeli Delta hullám a tetején volt.

[ Szerkesztve ]

(#31184) Parci válasza PuMbA (#31180) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ilyen a tudomány. ilyen nehéz.

amúgy pedig a terjedés teljes gátlását sosem ígérték a gyártók, sőt, meglepően hatékonyak voltak a vakcinák eddig, "véletlenül". ugyanis elvi szinten sem tudják meggátolni, hogy a felső légutaidban szaporodjon a vírus, akkor meg üríted is. szóval tévedés, a tudomány abszolút konzekvens volt ebben az elejétől.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31185) Vesa válasza PuMbA (#31183) üzenetére


Vesa
veterán

A tanulmány készítésekor még sehol nem volt domináns a Delta! Nem az a lényeg, mióta létezik 1db példányban katalogizálva, hanem az, hogy a study készítésekor mely verzió volt domináns a világban illetve ott, ahoil a study készült, és melyikre nézték a vakcina terjesztésre gyakorolt hatását. Ebben a study-ban ez főleg a Brit verzió volt még, azért is jegyzik meg már a címben is, hogy a Delta esetén ismeretlen ez a hatás.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#31186) PuMbA válasza Vesa (#31185) üzenetére


PuMbA
titán

Jaa, rossz grafikont nézek :DDD Bocs.

[ Szerkesztve ]

(#31187) Ringman válasza PuMbA (#31183) üzenetére


Ringman
nagyúr

A Delta variáns a WHO honlapja szerint 2020 októberben azonosították elsőként, szóval valószínű, hogy a vizsgált időszak végére már erősen befigyelt.
itt meg tudod nézni az eloszlást: [link]

(#31188) Vesa válasza PuMbA (#31186) üzenetére


Vesa
veterán

Rosszul értelmezni valamit nem gáz, ragaszkodni hozzá már az... :U

A tudomány a valóság költészete!

(#31189) PuMbA válasza Ringman (#31187) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, most már látom. Sima variáns. Arra emlékeztem, hogy a delta már egy régebbi variáns, de még full új :DDD Látszik, hogy nem követem annyira a dolgokat. Mondjuk amilyen sokáig ki fog tartani a Covid....már nem nagyon akaródzik vele foglalkoznom.

[ Szerkesztve ]

(#31190) Drizzt válasza PuMbA (#31189) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen, lassan egy eves a delta, ennek ellenere csomo helyen eddig alig volt. Peldaul a mu varians, ami mostkezd aggodalmat kelteni, iden januar ota letezik. Ilyen hosszu ido, mig tartosan megveti a labat es globalisan szetszorodik.

I am having fun staying poor.

(#31191) attiati válasza Chesterfield (#31148) üzenetére


attiati
veterán

Különösen azért, mert:
- a Pfizer / Moderna körül már kialakult egyfajta fogyasztói bizalom
- 19,5 EUR-nál nem hiszem, hogy olcsóbb lesz bármilyen kínai mrns vakcina (amit EU-ban is elfogadnak majd)

És mindebből mi nem kérünk.

(#31193) andor80 válasza Gothmog (#31092) üzenetére


andor80
senior tag

Abban a hszben mi volt személyeskedés ezt komolyan nem értem?..Olvasd el .De lehet ehhez kell egy ivarérettségi szint . :U Leírtam állami feladatért nem fogok fizetni

Én pont tudok különbséget tenni mivel allergiás és asztmás is vagyok. Szerintem ne hangoskodj többet nem visz előre. Köszi!
Jelen pillanatban semmi semmi igazolja ,hogy pár köhögő ember kora ősszel allergia szezon közepén:
Éppen a te félelmedi igazolódnak be ami a covid apokalipszis.
Baj van de allergiát tagadni az már majdnem laposföld :D :R

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#31194) Mr K válasza Sir Pocok (#31164) üzenetére


Mr K
senior tag

Ez remek hír, de a hivatalos számokon még az látszik, hogy azért mászik még felfelé: heti halálozás 947, kórházban már 8000-nél is többen vannak, lélegeztetőgépen 1000-nél is többen.

SARS-CoV-2 mRNA Vaccination-Associated Myocarditis in Children Ages 12-17: A Stratified National Database Analysis
(12-17 éves fiúknál 2 mRNS oltás után nagyobb a szívizomgyulladás(?) valószínűsége, mint hogy a következő 120 napban kórházba kerüljenek covid fertőzéssel. (Ez így nagyon hatásos, csak nem szól a későbbi fertőzésekről, illetve a fertőzés illetve a gyulladás hosszú távú kockázatairól.))

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#31195) t72killer válasza Mr K (#31194) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyit mindenesetre tudunk, hogy a vuhani és az alfa-hullámok 30e+ longcovidot eredményezett a brit gyerekeknél. És ezek alatt a hullámok alatt a sulik elég sokat voltak zárva, azaz korántse kapta el mind a 12M gyerek akkor.

Szubjektíve azt mondanám, h bármelyik korosztályra veszélyesebb az éles delta, mint kb bármelyik oltás.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31196) mpo válasza Ringman (#31192) üzenetére


mpo
veterán

Ez is jó hír.
A “revolutionary” lung cancer drug which stops tumours growing by targeting the so-called “Death Star” gene mutation will be available on the NHS within weeks, it has been announced.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#31197) kw3v865 válasza kw3v865 (#30817) üzenetére


kw3v865
senior tag

Na, meg is van az eredmény. Kíváncsi vagyok az itteni hozzáértőbb fórumozók véleményére.
A teljes képhez, az előzmény: januárban csináltattam Synlabos ELISA iGG-t:
Akkor utánanéztem és elvileg 1,4 volt a pozitivitási küszöb (azért ráírhatták volna az eredményre is...). Laikusként ez totál negatív szerintem vagy lehet esetleg némi kereszt-immunitás más koronavírusok miatt, amiért nem totál 0 vagy ennyi mérési hiba belefér, tehát szinte biztos, hogy januárig nem voltam Covidos.

Május 21-én kaptam a második Pfizeremet (5 héttel korábban az elsőt). Minimális oltási reakciók mindkét szuri után, szinte csak a vállam fájt, az oltás helye (30 éves férfi).

Íme a szeptmber 9-ei komplex iGG (S+N) laboros ellenanyag vizsgálat eredménye:

Én úgy értelmezem, hogy az első, az NTU-s akkor számít, ha valaki átesett a betegségen vagy elölt vírusos oltást kapott, akkor termelődik ilyen anyag. A tüskefehérjés oltások után pedig a neutralizáló iGG-t kell nézni. Ugyanakkor a többi oltás is termelhet sima iGG-t is valamilyen mértékben. Jól gondolom?
Megjegyzem egyáltalán nem volt semmilyen betegséges mostanában, náthás is legutóbb 1 évvel ezelőtt voltam.
Ezek alapján most el kellene dönteni, hogy kérjem-e októberben a 3. Pfizert/Modernát. Valójában attól tartok, hogy valami kamu indokkal nem oltanak bárkit majd vele 3. adagként, mert tartalékolni akarják (a hazai rendszert ismerve, ezt nem tartom kizártnak).

(#31198) bigdady válasza viharhozo (#31134) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pontosan. Nálunk taknyos gyereket hazavágnak óvodából szó nélkül.

(#31199) Csatravi válasza bigdady (#31198) üzenetére


Csatravi
senior tag

Jog szerint még a tetves gyereket sem lehet hazaküldeni.

(#31200) Gothmog válasza kw3v865 (#31197) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Alapvetően az első érték (ami negatív lett neked), azt mutatja jelen esetben, hogy vélhetően nem estél át a fertőzésen. Ennek az értéke pozitív egyedül a Sinopharm oltás esetén lehetne úgy, hogy egyébként az ember nem volt fertőzött.

A második (neutralizáló antitestes) értéked azt jelzi, hogy jól tette a dolgát az oltás, és jelenleg - ha elfogadjuk a feltételezést, hogy a IgG-titer és a védettség egymással arányos - megnyugtató szintű védelemmel rendelkezel.

A harmadik oltásra az mondják a szakértők, hogy ha nem fertőződtél meg közben, akkor azért elvileg érdemes lesz kérni. Annyi, hogy neked feltehetően nem kell tűkön ülve várnod az október 21-et, hanem feltehetően akkor sincs baj, ha csak november közepe felé slattyogsz el.
Mondjuk 30 évesen, egészségesen, két Pfizer után szerintem ne várd, hogy mosolyogva megint mRNS oltást fognak ajánlgatni. (Valószínűleg Sinopharmot fognak inkább felkínálni. Én ebben az esetben azt is elfogadnám egyébként, de ez abszolút a személyes, szubjektív véleményem.)

Endure. In enduring, grow strong.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.