Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) forceberg válasza Parci (#30449) üzenetére


forceberg
veterán

A Vr sebességet már elértük, a gép orra már emelkedik.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#30452) t72killer válasza Parci (#30449) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

sokaknak jön a megrakott ZIL :R vagyis :U .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30453) PuMbA válasza Parci (#30449) üzenetére


PuMbA
titán

Most elég sok mindenkinek minden baja lett egyébként, COVID-tól eltekintve. Ahogy bejött a hideg idő...nekem is fáj a torkom jelenleg.

Szerk: Jaja, tudom. Most már vigyázni kell. Én egyre több emberen láttam maszkot a hétvégén.

[ Szerkesztve ]

(#30454) Parci válasza PuMbA (#30453) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de most nem erről van szó, ezek itt a hivatalos covid adatok

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30455) radi8tor válasza forceberg (#30451) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tegnap néztem a 9/11 dokufilmet az elnök napjáról. Azt mondta a pilóta, hogy megmondták neki minél gyorsabban emelkedjen fel Air Force One-al. Végül is kevesen vannak a gépen, full gázzal nekilendült. Volt valaki aki még nem foglalt helyet időben a gépen, ő a falat támasztotta közben. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#30456) Ringman


Ringman
nagyúr

btw oltottakra is ugyanúgy 10 nap karantén vár pozitív eredménnyel, amiből 2× negatívval lehet hamarabb szabadulni?

(#30457) andor80 válasza Parci (#30449) üzenetére


andor80
senior tag

Egyáltalán nem látok 4. hullámot. Szerintem állapodjunk meg abban, hogy a 4. hullám napi 10 halálnál és 1000 fertőzöttnél KEZDŐDIK .Szerintem ez egy teljesen rendben lévő komprumisszum.Napi 200 fertőzöttnél és 2-3 halottnál lehet persze hullámról beszélni de azért na.....Nézzünk már vissza tavaszra.!!!
Jelenleg 4. hullám nem látható és kirobbanó exponenciális esetszám emelkedés se.
Szerintem még mindig jobb lenne a az enyhén emelkedő tendencia kifejezés.Inkább a szenyvízadatok elnevezéseit vegyük át az releváns MINDENKI számára elfogadható!.A 4. hullám az olyan végleges félelmet keltő és leterhelt korházakat tömeghalálált vélelmező. Ilyennek közelébe se vagyunk...

#30450Sir PocokParci

Az milyen már ,hogy aki nem ért egyet az akár félelmekből táplálkozó (És ez eddig nem rólad szólt ne vedd fel mert te iszonyat profin szakmaian álltál eddig a covidhoz mondom EDDIG mert ez a hszed teljesen irreális)önmagadnak felállított kritériumoknak az nem idevaló....

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#30458) OPiiPO válasza Sir Pocok (#30450) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, ezt jó lenne komolyan venni . . .

#30457 andor80: ez teljesen alaptalan, nem adott számokat kell küszöbértéknek venni hanem a trendet - és az alapján benne vagyunk a 4. hullámban.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#30459) Sir Pocok válasza andor80 (#30457) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Ne haragudj ez nem tárgyilagos hozzáállás, mert Te önkényesen kitalálsz a járványkezdési értéket, ami gyakorlatilag olyan mint a NER járványkezelése.

Tudományosan a 4. hullám elkezdődött.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#30460) Ispy válasza andor80 (#30457) üzenetére


Ispy
veterán

Még nem vágod mindig...a hullám nem a csúcson kezdődik, hanem exponenciális görbén fut fel a csúcsra. Most vagyunk az elején. Majd lesz közepe és vége is. De ha az elején nem töröd le vagy laposítod el a hullámot, akkor semmi sem gátolja meg a napi 1000+ esetet. 1 hónap és te is érteni fogod talán...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30461) solfilo válasza andor80 (#30457) üzenetére


solfilo
veterán

Az exponenciális görbén végig exponenciális a növekedés, csak az elején alacsony a bázis.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#30462) Ezekiell válasza solfilo (#30461) üzenetére


Ezekiell
veterán

pasztmek, ugyanezt a képet kerestem, megelőztél :D

srácok, engedjétek el, ne csináljunk ebből is laza topikot pls. a nyilvánvaló ostobaságokkal kapcsolatban Parci majd intézkedik (vagy nem, majd ő tudja), de ha egy hülye komment generál 15 replyt, akkor a topik semmiben se fog különbözni a lazától. szóval pls :R

btw, sógorom már jobban van, sógornőm meg még mindig szarul (duplapfizer) - nem kórháznyira, de elég cudarul így 2 hét után is. delta odab*sz, szóval mi elkezdtünk újra maszkban járni mindenhova

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#30463) BlackV válasza Ezekiell (#30462) üzenetére


BlackV
senior tag

Mennyi idős, mikor kapta a másodikat?

(#30464) bigdady válasza Sir Pocok (#21925) üzenetére


bigdady
nagyúr

Most kezdődik inkább látod, nem július elején ahogy a járványmatekosok stb mondták. (azóta járvány se volt és majdnem 10e hozzászólás született :Y )
Akkor is írták többen is itt 100 pozitívnál hogy elkezdődött, ezért írják páran, hogy károgás ez is mint az két hónapja.
Most kezd alakulni valóban, de ez várható is volt.

[ Szerkesztve ]

(#30465) Ezekiell válasza BlackV (#30463) üzenetére


Ezekiell
veterán

28 éves, júliusban kapta a 2.-at asszem (de lehet júniusban, nem emlékszem pontosan, de nyáron). Ebből semmi következtetést nem lehet levonni nyilván, azon kívül, hogy figyeljen oda mindenki (de ezt se ebből :) )

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#30466) Sir Pocok válasza bigdady (#30464) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Igen utólag én is belátom, hogy sok volt júniusban a károgás. DE ki tudhatta előre, hogy mi lesz.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#30467) bigdady válasza Sir Pocok (#30466) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sz@rabb idő több zárt tér iskola stb, borítékolható. Terjed is majd, de remélhetőleg a kórházi szám nem nő majd annyira, vagy ha igen akkor azok között akik felvehették volna de nem vették fel az oltást.

[ Szerkesztve ]

(#30468) radi8tor válasza Sir Pocok (#30466) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Magyarország a 10 millió víruskutató országa. :DDD

⭐ Stella

(#30469) Dare2Live válasza t72killer (#30417) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szerelvények alapján ez az 50es években épülhetett. A falakban ott lapul a már félporos állapotban lévő/tűzveszélyes aluvezeték.

Teszem hozzá nem ez a magyar EÜ legnagyobb gondja, de jellemzően pont olyen állapotban van a magyar EÜ mint amit a képen látsz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30470) Dare2Live válasza PuMbA (#30453) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Ahogy bejött a hideg idő...nekem is fáj a torkom jelenleg."

Hogy mi jött be? :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30471) Rolly válasza Vesa (#30435) üzenetére


Rolly
veterán

tavasszal anyósom - gyógypedagógus - 18 éves tanítványa nem került be a statisztikába ennyit tudok én felhozni a hazai statisztika megbízhatóságáról ... Lehet később került csak be ...

szerintem célszerűbb az éves halálozásból kiindulni és az kb mutatja, hogy mennyi az annyi

(#30472) Jablocskov válasza bigdady (#30464) üzenetére


Jablocskov
tag

Melyik "járványmatekos" mondta? Szerintem azok, akik tényleg szakembernek számítanak, kivétel nélkül a nyár végéről vagy az ősz elejéről beszéltek.

[ Szerkesztve ]

(#30473) Ringman


Ringman
nagyúr

na a látványintézkedés már adott: [link]
Szeptember 6-tól a katonák ismét segítséget nyújtanak az egészségügyi intézmények dolgozóinak a szakképesítés nélkül ellátható logisztikai feladataikban – közölte hétfőn a Honvédelmi Minisztérium. Mint írták 83 katona 23 kórházban fogja segíteni a munkát.

már csak az érdemi hiányzik

[ Szerkesztve ]

(#30474) bigdady válasza Jablocskov (#30472) üzenetére


bigdady
nagyúr

(#30475) BlackV válasza Ezekiell (#30462) üzenetére


BlackV
senior tag

Jó, jó nem következtetünk ebből, de engem érdekelnek a szúrópróba szerű valós példák is.
Ilyen fiatalon viszonylag friss oltással kicsit többet várnék, mint 2 hét fekvés. Pár nap nátháról volt szó.
Egyéni vonatkozásban én 35 évesen nem a kórháztól való félelem miatt oltottam, hanem a kifekvés ellen. (A közösségi motivációm persze más volt.)
Killernek lesz a végén igaza, hogy nagyon elkéstek a frissítésekkel.
Bocs ha negatívnak tűnök csak becsapni se szeretem magam.

(#30476) Rolly válasza Ringman (#30473) üzenetére


Rolly
veterán

viszont ez is megerősíti, hogy beindult a gépezet... a sok hazai fotel virológus és összeeskövés gyártó pedig kezdheti az okoskodást... hogy megint nyaralás után jött bizony ez nem véletlen... (nem tényleg nem bakker biológia-fizika :) )

(#30477) Krinyo


Krinyo
senior tag

A hülyék szűrése miért prémium fícsör? Ejj. :D

(#30478) Ezekiell válasza BlackV (#30475) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nézd úgy, hogy ha ő elkapta volna oltás nélkül, akkor mekkora gebasz lett volna.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#30479) BlackV válasza Ezekiell (#30478) üzenetére


BlackV
senior tag

Hja az lehet. Indiában kerültek kórházba fiatalok is szép számmal úgy emlékszem.

(#30482) daneel_hu válasza PuMbA (#30453) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Most elég sok mindenkinek minden baja lett egyébként, COVID-tól eltekintve. Ahogy bejött a hideg idő...nekem is fáj a torkom jelenleg."

Gyerek 1 hét ovi után ma reggel lázas. :D
(amúgy jól van, minden ok)

(#30484) andor80 válasza Ispy (#30460) üzenetére


andor80
senior tag

Én értelek de kis határozza meg mi a minum szint amitől indul a görbe?
A járvány laposítást és letörést nem azzal érjük el ,hogy egyesek kijelentik itt a 4. hullám ami ha a tavaszít hullámnak veszük szerintem sehol sincs.Max kis gocPONTOCSKÁK itt ott.
Két hónapja csak védettségivel szabadna bármit tenni és rég kötelezőnek kellen az oltásnak lennie. Te sajnos talán ezt soha nem fogod megérteni...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#30485) Ringman válasza BlackV (#30479) üzenetére


Ringman
nagyúr

ott a becslések szerint 8-10-szeres volt a halálesetek száma a hivataloshoz képest, akkor vsz. a megbetegedéseké is hasonló lehet.

(#30486) catroot válasza t72killer (#30424) üzenetére


catroot
veterán

Azt azért nem írom, hogy random vidéki kórház a képen szereplő állapot.

Egy csongrád megyei kórházban 2019-ben voltunk szülőszoba látogatáson.

Pl. férfi wc-ben konkrétan nem volt ülőke a wc-n. Bár ez a lenti előadóterem wc-je volt. :(

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#30487) andor80 válasza OPiiPO (#30458) üzenetére


andor80
senior tag

A trend egy megfoghatatlan igazolhatatlan fogalom.
Ahhoz ,hogy valamit 4. hullámnak nevezzünk kritérium kell.Ezt hol találom ki határozza meg
Ahogy írod trendek jönnek mennek az van most TREND .De ez nem egyenlő a hullámmal hiszen hullám volt tavasszal is mégis semmi azonosság az áprilisi és a mostani helyzetben.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#30488) Tigerclaw válasza andor80 (#30457) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

/whatever

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30489) Ispy válasza andor80 (#30484) üzenetére


Ispy
veterán

Én értelek de kis határozza meg mi a minum szint amitől indul a görbe?

A metematika?

Te sajnos talán ezt soha nem fogod megérteni

Mit?

Egyébként meg ne keverd a megérteni és egyetérteni szavakat, két külön dolog.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30490) Mr K


Mr K
senior tag

Szerintem továbbra is érdemesebb a heti összesítéseket nézni (mert adminisztratív okból a napi számok erősen szóródnak. Mint pl. a 444 hétfői beszámolóit. Ebből viszont továbbra is az látszik, hogy a növekedés július közepén kezdődött, csak eddig az alacsony esetszám, a kevés tesztelés, és az ezekből eredeztethető magas mérési hibahatár miatt kevésbé szépen rajzolódott ki az exponenciális görbe. (De azért mostanára felsejlik.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#30491) OPiiPO válasza andor80 (#30487) üzenetére


OPiiPO
addikt

Az exponenciális növekedési trend, amire többen utaltak már előttem, egy matematikailag tökéletesen megfogható, igazolható fogalom.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#30492) Mr K válasza andor80 (#30439) üzenetére


Mr K
senior tag

Ja, teljesen igaz. Mint ahogy klímaváltozás sincs. Nem olvadtak el a jégsapkák. Nem emelkedett meg a tengerszint méterekkel. Kimondottan hűvös tavaszunk volt, és idén nyáron sem volt 45 fok. Szóval nem kellene pánikolni, élni kellene az életet, mintha nem is lenne globális felmelegedés. (Én megyek is, és végre megveszem a V8-ast.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#30494) Rolly válasza andor80 (#30487) üzenetére


Rolly
veterán

minden hullám lent kezdődik és lent is lesz vége... ez a hullám része... a hullámokat a tengerben sem úgy definiáljuk, hogy csak az a hullám ami már 10 méternél magasabb ... :)

(#30495) t72killer válasza #20749568 (#30493) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ne bántsd az 1000éves lángosolaj-újrahasznosítókat, jóazúgy ;] .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30497) BlackV válasza #20749568 (#30493) üzenetére


BlackV
senior tag

Egymas mellett az úton már igen. Azt ne felejtsetek el, hogy a régit egyrészt szét is kell bontani es ujrahasznositani, es az újat le is kell gyártani. A gyártás a legdurvabb karosanyag kibocsatas es labnyom ezek közül.

[ Szerkesztve ]

(#30498) attiati


attiati
veterán

Pártos Balázs épp most dobott be egy hipotézist, hogy nincsenek hullámok.

Idézet:

RADIKÁLIS PARADIGMAVÁLTÁS -- A JÁRVÁNYOK (!) LEFUTOTTAK
AVAGY: MINDENKI ELKAPTA, TÖBBSZÖR IS... ÉS MÉG FOGJA IS (MUNKAHIPOTÉZIS)
Rázós lesz elsőre amit mondok, és tényleg radikális, de szerintem ez van. Az eddig felmerülő összes járványdinamikai problémámat megmagyarázza, számomra eléggé kerek egész. Azt gondolom, hogy igazolható direktben is, de indirekt módon most meg is próbálom bizonyítani.
.
Röviden: a hipotézis az, hogy nemcsak arról van szó, hogy jelentős az aluldetektálás, hanem arról, hogy szinte csak aluldetektálás van, más nincs is. Ja, de: járvány az még van.
.
Viszont nem egy, hanem sok. És nem hullámokkal.... meg teljesen érthetetlen dinamikával.... hanem különálló járványok, mert ez a betegség még most alakul ki, most fejlődik, most ölt végleges formát. Csak a tünetegyüttes hasonlít... de ezek külön járványok. Külön-külön pedig tökéletesen érthető dinamikával. Sőt: az összesített "eredményük" is érthető.
.
.
.
?????????
.
.
.
Ugyanis tényleg nem egy járvány van most, hanem több. Sok. Egymás után is jönnek, de párhuzamosan is futnak. Földrajzilag egyértelműen párhuzamosan, de olyan is van, hogy egy országban egyszerre fut több is, csak más és más szakaszban vannak éppen.
.
A keresztimmunitás egyelőre kicsi, majd nőni fog idővel, ha már több a variáns. Nyájimmunitás nincs. A vakcinák egy ideig és korlátozottan védenek. A tényleges halálozási ráta nagyon alacsony, egy-egy járvány esetén csak 0,1-0,2%. De már több járványon túl vagyunk. És igen, mindenki elkapta, vagy kvázi *mindenki*, és igen, valószínűleg mindegyiket.
.
A deltát még nem... azt majd most.
.
.
.
Hogy mi?
.
.
.
Tegyük fel, hogy van egy kihalt épület, amiben van Wifi. Azt mondják, hogy van. De a router el van dugva, nem látjuk. Sebaj: van nálunk egy telefon... és igen, érzékeli a jelet. Van Wifi!
.
Most azt tegyük fel, hogy ugyanabban az épületben járunk, de fürdőruhában, és nincs nálunk telefon. Akkor nem érzékeljük a Wifit. Pedig akkor is van... csak nem tudjuk detektálni. Átmegy rajtunk az elektromágneses hullám? Természetesen igen, ahogy a kozmikus sugárzás is. Csak nem tudunk róla, mert nincs eszközünk a jelfogásra.
.
Hogy van-e Wifi vagy nincs, az nem a telefonunktól függ, hanem a hálózattól és a routertől. Hogy a mi számunkra használható-e a Wifi, az függ a telefonunktól.
.
.
.
Na most.
.
Mivel detektáljuk a koronavírust? Tesztekkel. Mindenféle tesztekkel. Melyik a legmegbízhatóbb? A PCR-teszt. Az 100%-os? Nem. Vannak benne álnegatívak. Minél több egy vizsgált batchben a nagyon pozitív minta, annál több az álnegatív, egyrészt. Másrészt van a PCR tesztnek egy minimális érzékenysége. Az alatti mennyiséget nem detektál. Vagy azért, mert nincs... vagy azért, mert van, de kevés.
.
.
.
Milyen problémáim voltak nekem a járványdinamikával?
.
1) A hullámok láthatóan különösebb ok nélkül érnek véget.
.
2) A különböző hullámok kb. ugyanolyan magasak (összemérhető a magasságuk), lásd 1. ábra.
.
3) Amikor az egyik helyen van, akkor a másik helyen nincs... mint egy dobozban pattogó labda.
.
4) Az esetszámok emelkedése világszinten viszont eléggé lineáris, lásd 2. ábra.
.
5) A halottak számának emelkedése szintén eléggé lineáris, lásd 3. ábra.
.
6) A súlyos kórházi esetek meglehetősen konstansok egy ideje, függetlenül a hullámoktól, lásd 4. ábra.
.
7) Nem csökken jelentősen a halottak száma.
.
8.) Gyakori, hogy egy családon belül sem "kapja el mindenki" a vírust, pedig együtt élnek. Aki meg csak 2 percre találkozott velük, "elkapja".
.
9) Az oltások nem látszanak csökkenteni a fertőzés mennyiségét.
.
10) Mondhatnék még pár dolgot.
.
.
.
.
.
A hipotézis, ami szerintem a fentiek mindegyikét megmagyarázza, egyszerű. Magyarországot véve példának: ősszel mindenki elkapta az eredetihez közel álló variánst, szinte kivétel nélkül. Nem 3-400 ezer fertőzött volt, hanem 8-9 millió. És 15-20 ezer halott. Tavasszal mindenki elkapta az alfa variánst. Ismét 8-9 millió ember. Mindenki. Miért ne kapta volna el? Megint lett 15-20 ezer halott. Februárban és márciusban pedig párhuzamosan futott két járvány: a lecsengőben lévő eredeti, és a felépülőben lévő új.
.
.
.
Nem, nem ugyanaz a járvány. Nem, nem ugyanannak a járványnak a hullámai. Két külön járvány. Ez a mostani meg már egy harmadik járvány. Hasonlítanak a tünetek az előzőkre... de ez egy másik kórokozó, másik járvány. Genotípus vs. fenotípus. A betegség hasonló... az érzékenység a kórokozóra különböző.
.
.
.
Akkor tehát mi a különbség?
.
Az egyik különbség az, hogy mennyi vírus termelődik, és ezért mekkora arányt találunk meg a PCR tesztünkkel. A delta több vírust termel... többet fogunk megtalálni. Ez nem azt jelenti, hogy az alfa vagy az eredeti nem ment át mindenkin. Átment. Csak éppen 90% tünetmentes volt vagy nagyon enyhe tünetes, 80% kvázi-detektálhatatlan, annyira könnyen legyőzte az immunrendszere. De elkapni... elkapta.
.
A másik különbség, hogy nem pont ugyanazok az emberek fogékonyak a különböző járványokra. Van, akinek pechje van és mindegyikre vagy többre, van aki szerencsés és egyikre sem, és vannak, akik az egyikre igen, a másikra meg nem.
.
.
.
Tehát amikor azt látjuk, hogy a járványnak úgy van vége, hogy "nem csináltunk semmit", mint pl. a terjedésnek tavaly november közepén-végén és idén március vége előtt... akkor bizony nem csoda történt, hanem csak annyi, hogy addigra azt a variánst már mindenki elkapta.
.
Ez egy olyan exponenciális függvény, mint egy kihalási esemény. Exponenciálisan terjed a fertőzés, nincs semmi korlátja... aztán hirtelen elfogynak a fertőzhetők, és praktikusan azonnal van vége (lásd: 5. ábra).
.
.
.
A detektált fertőzötti görbe azért fut még, mert inkubációs idő van, és az nem mindenkinél ugyanannyi, meg mert nem egy nap tesztelünk mindenkit, hanem sorban, ahogy jelentkeznek meg ahogy bírjuk.
.
De ha a kórházba szállítást nézzük: mintha elvágták volna. Húsvét előttig folyamatosan kerültek a betegek kórházba, de húsvét után... mintha elvágták volna. Igazából ez történt decemberben is. És hogy miért? Mert tényleg elvágták. Elfogytak a fertőzhetők, lefutott az a járvány.
.
.
.
Mi történik akkor, ha különálló járványhullámokat képzelünk el, amelyek ráadásul földrajzilag is elkülönülnek? Hát a tünetek hasonlók, ezért egy betegségnek fogjuk fel, mint amikor azbeszttől vagy cigitől köhög valaki... a megjelenési forma hasonló, de a kiváltó ok nem. De mit csinálnak a különböző járványhullámok? Interferálnak, szuperponálódnak... mondjuk azt parasztosan, hogy keverednek. Lásd 6. ábra.
.
.
.
Párhuzamosan fut több járvány. Magyarországon még a "2. hullám", amikor Angliában és az USA-ban már annak vége, és indul a "3. hullám". Máshol meg mást, stb. És mit csinál sok ilyen szuperponálódó hullám? Ha elég sok van és elég sok helyen... akkor kihoznak egy nagyjából egyenest. Kis huplik lesznek világszinten... nagy hullámok helyi szinten... de messziről ránézve.... egyenes lesz az majdnem. És ezt látjuk. Nézzétek meg újra az 1. ábrát, ami hullámnak néz ki... és hasonlítsátok össze a 2., 3. és 4. ábrákkal!
.
.
.
Tehát:
.
Ha apuka elkapta, és nagyon rosszul van, de anyukának semmi baja... viszont átjött 1 percre a szomszéd bácsi, aki elkapta és egy hét múlva meghal, de a gyereknek meg semmi baja... a tesztjük is negatív... akkor anyuka és a kisgyerek nem kapták el a vírust a háztartáson belül? De a szomszéd bácsi 1 perc alatt igen?
.
Nem. Elkapta azt bizony mindenki. Csak anyukának és a gyereknek az immunrendszere (vagy az oltása) annyira erős volt arra a variánsra, hogy még a tesztjük is negatív. Pedig tuti elkapták. Miért ne kapták volna el?
.
.
.
Mindenki elkapott mindent. Többet is, többször is. Egy-egy járvány nagyon kis százalékban betegít meg, és ezrelékben mérhető halálozást okoz. De nem egy járvány volt és van, hanem sok. Gyors egymásutánban.
.
.
.
.
.
Mi következik ebből?
.
.
.
Sok minden, és nem is gondoltam még teljesen végig, de a teljesség igénye nélkül mondok pár dolgot.
.
.
.
1) Nincs nyájimmuntás, és soha nem is lesz.
.
2) Mindig egy új járványt nevezünk hullámnak. Annak tűnik, de csak lokálisan.
.
3) Igazuk volt azoknak, akik azt mondták, hogy egy-egy járvány csak annyira erős, mint egy durva influenza, mondjuk annak a duplája-triplája. Csak hát sok járvány van egymás mögé rakva.
.
4) Azoknak is igazuk volt, akik azt mondták, hogy óriási az aluldetektálás. Csak éppen annál is sokkal nagyobb, mint hitték. Nem 10-szeres... hanem annyiszoros, hogy meglegyen a 100%. Egy járványcsúcson a minták 30-40%-a pozitív már.. a labor szerint. Én meg azt mondom, hogy gyakorlatilag a 100%-uk az lenne, ha tenyésztenék kicsit azt a mintát... csak a fennmaradó 60-70%-ban, ami a PCR alapján negatívnak tűnik, nagyon kevés a vírus, és nem sikerült detektálni. Azoknak a mintaadóknak arra a variánsra olyan erős volt az immunrendszerük, hogy még a minta is negatívnak tűnt.
.
5) Valószínűleg nincs sok keresztimmunitás. Majd lesz idővel, ahogy szokunk hozzá az új és új típusokhoz, de még nincs, vagy alig van.
.
6) Ezért az új és új hullámok halálozási görbéje nagyon hasonló. Előfordulhat, hogy az egyik súlyosabb megbetegedést okoz, és biztos, hogy a jelenlegi cirkuláló törzsekre a vakcinák többé-kevésbé (még) hatnak.
.
7) Nem lesz hirtelen iszonyatos tömeghalál -- ezektől a variánsoktól, amelyeket ismerünk, legalábbis nem. Viszont mivel nincs nyájimmunitás, minden évben 1-2-3 alkalommal belehal az a 0,1-0,2%. Amit ha összeadunk... úgy már sok.
.
8.) Az oltások egy ideig védeni fognak, de ahogy új variánsok jönnek, új oltás is fog kelleni, mint az influenzára. Aztán egy idő után kialakulnak a domináns törzsek, az immunrendszerünk hozzászokik, és úgy szelídül náthává, hogy azok, akik fogékonyak voltak rá, sajnos már nem élnek (kiszelektálódtak a populációból).
.
9) Ha az elméletem helyes, akkor oltani nagyon érdemes, de a többi védekezési forma nem sokat ért. Időhúzásnak esetleg jó volt, de az elméletem alapján előbb-utóbb úgyis elkapta (szinte) mindenki. És el is fogja. Pont úgy, ahogy a náthát. (Csak ez még nem szelídült náthává.)
.
10) Immunrendszer-erősítés! No cigi. No alkohol. Tessék lefogyni! Minél fittebbnek lenni, rendesen aludni. Nem annyira drogozni. Ha van oltás, beadatni. Reménykedni.
.
.
.
.
.
Tudom, hogy ez hipotézis, és ehhez képest úgy adtam elő, mintha biztos lennék benne. Természetesen lehet vitatni, sőt. Aki tudja, tegye. De erős hipotézisnek látom, mert azokat a problémákat, amiket eddig nem láttam megoldhatónak, azonnal megmagyarázza.
.
Hm. Hmmmm. Hmhmhm.

[ Szerkesztve ]

(#30499) t72killer válasza BlackV (#30497) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mondjuk ami füstöt egy-egy ilyen bontószökevény kiad magából, sokx megszégyenít egy gőzmozdonyt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30500) t72killer válasza attiati (#30498) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A keresztimmunitás egyelőre kicsi, majd nőni fog idővel, ha már több a variáns" <-ez hülye. És azt is kimérték már reprezentatív antitest-vizsgálatokkal, h nem kapta el mindenki. Újabb szófosó klikkvadász, aki arra utazik, hogy pl a DP sztorit már elfelejtették/értelmesebb helyről nem tájékozódnak a népek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.