Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) rednifegnar válasza radi8tor (#30599) üzenetére


rednifegnar
senior tag

sputnikra nincs jannsen.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#30602) Ringman válasza rednifegnar (#30554) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#30603) Ringman válasza rednifegnar (#30601) üzenetére


Ringman
nagyúr

vö. jannsen booster shot, vsz. nyugodtan lehetne.

(#30604) rednifegnar válasza Ringman (#30603) üzenetére


rednifegnar
senior tag

de nem lehet (ezert nem is erdemes terjeszteni az iget, nem elosszor olvasom hogy menj majd azzal lesz eu-s utleveled, de nem igaz).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#30605) tisn válasza Ringman (#30600) üzenetére


tisn
addikt

nem all jol az alnaivitas

[ Szerkesztve ]

(#30606) Chesterfield válasza rednifegnar (#30601) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Saját felelősségre beadják.
Asszony barátnője pont ma kapta.

(#30607) Ringman válasza tisn (#30605) üzenetére


Ringman
nagyúr

mire gondolsz?

(#30608) UberMutant válasza Parci (#30587) üzenetére


UberMutant
őstag

"egyelőre ami tanulmány van, az abba az irányba mutat, hogy a heterológ oltások nagyon hatékonyak" ez nem igaz.

másrészt én megértem, hogy az EUban enegélyeztelen szpunyikodra mRNS-t választasz.
de hadd ne kelljen már a normlis vakcinákat a löttyökkel keverni, mert megrohad...
akkor adass te is kínait, hisz abból van a legtöbb ... naugye ;]

[ Szerkesztve ]

(#30609) radi8tor válasza rednifegnar (#30601) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vanni van, csak fájdalmas. :D
Más megoldás nem nagyon van EU pass szempontból, mert itthon nem kezdenek bele egy 2 shotos vakcinázásba “puszira”.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#30610) Ispy válasza radi8tor (#30595) üzenetére


Ispy
veterán

Van random generátor, az orvos, aki beadja. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30611) Parci válasza radi8tor (#30599) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

első körben azért a dolog egészségügyi oldala érdekelt, hogy suliba járó gyerekek mellett minél hamarabb oltva legyek. azt hittem mondjuk, hogy hülye lesz az eu bárkit nem beengedni, miközben oltott és pénzt költene. ez van. janssent nem akartam az azonos vektor miatt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30612) rednifegnar válasza Chesterfield (#30606) üzenetére


rednifegnar
senior tag

akkor az szurke zona mert hivatalosan nem lehet (ha valoban sputynikja volt).
egy kivetel van:
"Az is lehetséges ugyanakkor, hogy kontrainidkáció esetén valaki ugyanazt az oltást kapja harmadikként, mint amilyennel az alapimmunizálása történt."
https://koronavirus.gov.hu/cikkek/magyarorszag-az-elso-ahol-mar-harmadik-oltasra-lehet-idopontot-foglalni

A camera does not make art, the artist makes art.

(#30613) t72killer válasza Parci (#30598) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem árt azért olvasgatni, volt már olyan, ami fertőzés után adott oltás hatásait elemezte: a 2.dózis után kicsit ALACSONYABB volt az antitest-szint.
Szval nem biztos, hogy minden keverékből lesz gumibogyószörp, és ha az ember sűrűn lövet, fennáll a veszélye, h kényszerpályára kerül/pályán kívül találja magát.

Aki eddig nem találkozott volna a virnyákkal, az esélyesen a köv. évben fog, és nagyon nem ártana, ha a fenti cikk tanulságait figyelembe vennék a későbbi oltásoknál, pláne kötelezőknél/fél-kötelezőknél.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30614) Lauda


Lauda
félisten

A halálos ágyán bánta meg, hogy nem oltatta be magát

És mennyi embert magukkal rántanak az ilyen agyhalottak....

(#30615) Parci válasza t72killer (#30613) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezek a te mániáid, szerintem érdemi alap nélkül ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30616) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Erdekes cikk: Miért érinthetetlenek a járványtagadó orvos-celebek?

Ez meg egy jo hir: Végleg törölték Gődény YouTube-csatornáját

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30617) mpo


mpo
veterán

allergiás bőrtünetek

Új tünetről ismerhetjük fel, ha megfertőződtünk a delta-variánssal
[link]

Utánanéztem, máshol is írták.
Skin rash or discoloration of the fingers or toes.

Ha érted, akkor már elavult.

(#30618) t72killer válasza Parci (#30615) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Olvasd el a cikket, ott az érdemi alap. Méternél magasabb duplóvárat se nagyon építesz stabilra, ha csak úgy agy nélkül pakolod egymásra a darabokat.

A 2 dózis + booster valszleg rendben van, viszont ha menetközben találka volt a virnyákkal, akkor esélyes, hogy ki KELLENE hagyni x=? hónapot a következővel és y=?? hónapot az azután következővel.

#30617: nincs kép, ez más, mint a vuhani lila foltokat okozó mini vérrögöcskéi voltak?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30619) Parci válasza mpo (#30617) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezek pici bevérzések igazából, az ujjaknál picit nagyobbak

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30620) Parci válasza t72killer (#30618) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én úgy tekintek rá, mint egy heterológ, két lépcsős immunizálás, ugyanezekkel a vakcinákkal szerintem nem lesz értelme oltani innentől, már a deltánál is rezeg a léc. viszont jelenleg nincs más.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30621) rednifegnar válasza Tigerclaw (#30616) üzenetére


rednifegnar
senior tag

raadasul meg a majka koncertre se engedtek be igazolvany nelkul :D

A camera does not make art, the artist makes art.

(#30623) #86564352 válasza Ringman (#30600) üzenetére


#86564352
törölt tag

A Szputnyiknak WHO engedélye sincs még mindig, szintén hiányos adatok miatt. Status_COVID_VAX_19August2021.pdf (who.int)
EMA engedélyezési folyamatra is csak későn jelentkeztek, szerintem sima vakcina diplomácia. Lehet vele megosztani az EU-t, látod itt is hazugságokat írnak "EU bannolta" hogy lehet valamit bannolni, ha engedélye se volt beküldött adat hiányában és egyébként is csak későn jelentkeztek az oroszok? De az EU a hibás! :U Akinek nyári utazás fontos volt EU-ban, egész tavasszal lehetett olvasni EU engedélyes vakcina kell, azonkívül csak abban lehetett bízni adott ország saját hatáskörben elfogadja az egyéb vakcinákat vagy teszt.

(#30624) t72killer válasza #20749568 (#30622) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, ez nem kicsit tolta túl :Y . Nálatok PC-Landban az ilyet már a téren korbácsolnák :DDD .

Nem mellesleg a szétültetés mögötti járványügyi logikát sem értem, ha az oltatlan szerinte veszélyes az oltottra, akkor mennyit is ér szerinte az oltás :F . Van baj...

#30623: Tipp: az oroszok így akarják kordában tartani a kivitel mennyiségét, mert nem tudnak sokkal többet gyártani a hazai szükségletnél.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30625) Soma01


Soma01
veterán

Vált a Sinopharm: teljesen új vakcina érkezik.
"... a Magyarországon is jól ismert készítmény nem bizonyult elég hatékonynak, ezért ha folytatnák a használatát, akkor állandóan újra kellene oltani az embereket.
...saját mRNA (másik nevén mRNS) típusú koronavírus-oltás fejlesztésébe kezdett."

[ Szerkesztve ]

(#30626) Parci válasza Soma01 (#30625) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos szuper lesz a kicioccó kínai mrns cucc, de a pfizer, moderna, novavax trió elég jól lefedi az űrtechnika vonalat

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30627) Ispy válasza Parci (#30626) üzenetére


Ispy
veterán

Legalább majd nekünk is jut 1 év múlva mrns oltás. :) Igaz tesztek nem lesznek, de ezt már mondhatni megszoktuk.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30628) t72killer válasza Ispy (#30627) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az a mázlink, hogy a kínaiak igényszintje is javult.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30629) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Variants characterization in real-time: C.1.2 in South Africa [pdf link]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30630) koncsik válasza t72killer (#30613) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

"bioRxiv posts many COVID19-related papers. A reminder: they have not been formally peer-reviewed and should not guide health-related behavior or be reported in the press as conclusive."

Már a komoly topikban is írtam, hogy ezekre a pre-közleményekre érdemes visszatérni review után, addig óvatosan...

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#30631) t72killer válasza koncsik (#30630) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Visszatérünk, egyelőre ezt mérték. Minimum óvatosságra int, hogy ne feltétlen rohanjon a még csak nem is review előtt álló, totál 0infós, kiméretlen kombinációkért az ember. Fontos, hogy ez a cikk ex-fertőzöttekről szól, nem a vírussal még nem találkozott ember 3.dózisáról.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30632) student


student
őstag

nem hajtanak el a kórházi oltópontról ha 20nap helyett 8hétre megyek a 2. pfizerra?

Eight-week gap seen as sweet spot for Pfizer jab antibodies

(#30633) #86564352 válasza t72killer (#30624) üzenetére


#86564352
törölt tag

Arra is gondoltam már. Viszont télen eléggé alacsony volt oroszoknál belföldön az igény, a nép nem igen kérte, ezért turnéztak vele inkább külföldön. Talán nem túlzás az elején külföldön szinte több szputnyikos volt mint otthon. Maguk az oroszok mondták februárban, hogy ők is csak második negyedévtől tudnak jelentősebb adagot gyártani. Szóval ha mondta is volna az EU oké kérnek 100-200 milliót júniusra, az oroszok nem tudták volna teljesíteni. Márciusban a németek fejesek is felvetették vesznek belőle, ha kap engedélyt, de lényegtelenné vált mert nyugatiból annyi lett már nyárra. Nem volt kapacitásuk az oroszoknak még annyira se, nem csodálom nem is igyekeztek az engedélyekkel. Szerintem jó nekik így, lehet EU szidásra használni az utazás helyzetet, majd esetleg egyszer küldik a hiányzó adatokat a papírhoz, de gyártani már nem kell, mert vevő nem lesz rá.

A szennyezett Moderna batch blama újabb áldozata: Third person dies in Japan after taking contaminated Moderna coronavirus vaccine

(#30634) bigdady válasza student (#30632) üzenetére


bigdady
nagyúr

Héten megmondom, tesóm 6 hónapra akar menni a második pfizerre :DDD (covidos lett elsőkor)

[ Szerkesztve ]

(#30635) t72killer válasza #86564352 (#30633) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a mixeléshez jó lett volna. már tavasszal tesztelni kellett volna a kevert oltásokat, nem itt járnánk hatékonyságban.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30636) #86564352 válasza t72killer (#30635) üzenetére


#86564352
törölt tag

Adatok és engedély nélkül minek, kinek? Az AstraZeneca + mRNS kombót tesztelték tavasszal és már alkalmazták is. Merkel is AZ + Moderna koktélt kapott. Most a hungarikum bármilyen sorrendű adagok húzzál lapot Bélától kombinációkat hagyjuk. Tudtommal nyugaton nem terveznek ilyen mRNS-re vektorost módszert, hanem rendeltek még sok Pfizert. EU is, UK is.

(#30637) t72killer válasza #86564352 (#30636) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, engedély kell hozzá, nem véletlenül. mRNS-re vektor nemigazán jobb, mint 2 mrns, úgy rémlik 1szem cikkből.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30638) andor80 válasza #86564352 (#30633) üzenetére


andor80
senior tag

Pont Japánban ahol amúgy sincs nagy bizadalom az oltások felé...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#30639) BlackV válasza Parci (#30626) üzenetére


BlackV
senior tag

Űrtechnika alatt a spanyol babkonzervgyár színvonalat kell érteni, ipari femhulladekkal es egyeb befőttes gumi szerű szennyezodessel?

(#30640) t72killer válasza BlackV (#30639) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ha bele mered mártani a csőröd a babkonzervembe...:DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30641) Ringman válasza Lauda (#28471) üzenetére


Ringman
nagyúr

Júniusban kapott sürgős beutalót, szeptemberben tudták fogadni a szakrendelésen, akkor már nem volt műthető

Egy vidéki nagyváros háziorvosa nem tudja a betegeit beutalni szakrendelésre a helyi kórházba, mert papíron ugyan van ellátás, de valójában nincs orvos vagy több hónapja szabadságon van. A területi ellátási kötelezettség miatt nem küldheti máshova a betegeit, ezért nem marad más hátra, mint a kiskapuk keresése vagy a várakozás, ami egy beteg életébe is kerülhet.
A háziorvos elmondása szerint az elmúlt néhány hónapban három olyan eset is volt, amikor nem tudta a rákos betegeit hova beutalni, mert nem volt kompetens orvos az illetékes szakrendelésen

(#30643) Ringman válasza t72killer (#30642) üzenetére


Ringman
nagyúr

de nem kell oltani őket, mert kockázatos...

(#30644) Tigerclaw válasza student (#30632) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Addig ne varj. A sweet spot ra valo varas kockazatos ha meg csak egy oltast kaptal. Az 1x oltottak statisztikaja nem tul jo.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30645) t72killer válasza Ringman (#30643) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

lehetett volna számolgatni. max 13 milliós csoportról beszélünk, akiknek esélyes, töredékét se érte még el a covid (az alfa hullám alatt zárva voltak a sulik-ovik, a vuhani pedig bénán terjedt gyerekek közt). Ebből 30e long már lehet az esetek akár több (5+)%-a is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30646) Lauda válasza Ringman (#30641) üzenetére


Lauda
félisten

És akkor erre fizetjük a tb-t, van aki egy életen át szinte anélkül, hogy költene rá az állam. Mikor lebetegszik meg nem kap, vagy nem időben kap ellátást, effektíve hagyják meghalni.

Sajnos akik ezt a helyzetet okozzák, sosem találkoznak vele szemtől szemben, amikor szükségük lenne segítségre.

[ Szerkesztve ]

(#30647) Parci válasza BlackV (#30639) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyugodtan ringasd magad a hitbe, hogy a kínai izé viszont űrtechnika :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30648) Parci válasza #86564352 (#30633) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"A szennyezett Moderna batch blama újabb áldozata: Third person dies in Japan after taking contaminated Moderna coronavirus vaccine"

bár ne legyen szennyezett semmi, azért az is ott van a cikkben, hogy 500e+ ember kapott a mágneses-chipes babkonzervből, és meghaltak 3-an. az csúnya, de remélem én hatalmas szerencsével megmaradok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30649) Parci válasza t72killer (#30631) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

picit fura úgy olvasni az érveidet, hogy nem is oltattál, aztán nagy nehezen behúztál egyet. én megmérettem az ellenanyag szintet, rohadtul visszaesett, oltattam. te más utat jársz, de túl sok cikk arról sem szól, hogy az egy értelmes út lenne ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30650) t72killer válasza Parci (#30648) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

én is spanyol modernát kaptam, semmi mellékhatás. szexi vagyok a hűtőmágnesek körében és tegnap fel akart jönni velem a lépcsőn a radiátor, de lebeszéltem róla :DDD .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.